ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    شهرت
    8
    3,651
    مدیر تایپ و اسکن

آچارفرانسه‌های تایپ (+ گوگل درایو)

تایپ به سبک گوگل درایو

اول از همه بگم این تاپیک در پی تاپیک OCR فارسی (روش کلیک کنید تا تاپیک رو بیاره) نوشته میشه...
    لطفا قبل از خوندن جمله های پایین اون تاپیک رو بخونید.
    (تصاویری که گذاشته شده از فایل اسکن جلد دوم آرتمیس فاوله، همینجوری گفتم شاید واسه تایپش تبلیغی شد... ^_^)

قبلا هم پیشنهاد شده بود که برای پروژه های تایپ انجمن از این امکان گوگل استفاده بشه (با تشکر از بابابزرگ)، ولی به خاطر مشکلاتی که داشت پیگیری نشد.
    اولینش هم سرعت خیلی کم نته...
    خودم اولین برای که امتحان کردم فایل اصلا آپلود نشد و برای پنج بار ارور داد...
    دفعه های بعد رفتم سراغ یه کتاب با حجم کمتر، که بازم نصفه آپلود شد و خبری از متنی که بشه کپی پیست کرد نبود. یعنی تصویری از چند صفحه ی فایل اصلی رو گذاشته بود و دیگر هیچ!

که البته همونطوری که میبینید نت من اونقدر سریعه که همین تصویر رو هم نشون نمیده... -_-

به خاطر همین باید صفحه ها رو جدا جدا ببریم تا حجم بیاد پایین و آپلودش هم این مشکلات رو نداشته باشه... ولی چطوری؟
    من روزگار جوونیم (!
    ) اول پرینت اسکرین میگرفتم بعد میبردم تو paint و به دلیلی که بعدا میگم با microsoft office picture manager ویرایشش میکردم و بعد تازه میرفتم تو کار آپلود... که بدبختیایی داشت واسه خودش! ^_^ و بعد با نرجس اختلاط کردیم و به نرم افزار screenpresso رسیدیم...
    اگه کسی با راه سوم به پیشنهاد شلغم (راحت ترین راه) مشکلی داشت این دو تا رو هم میذارم.

برای این کار خیلی راحت میشه از نرم افزار snipping tool که احتمال میدم تو هر کامپیوتری باشه استفاده کرد. برای پیدا کردنش، منوی استارت رو بیارین:

و تو قسمت search programs and files عبارت snipping tool رو تایپ کنید تا براتون بیاره:

بعد از باز شدن نرم افزار روی مثلث کنار new بزنید، چهار تا گزینه میاره که به طور پیش فرض rectangular snip انتخاب شده.

اگر دوباره روی همین گزینه کلیک کنید میتونید یه قسمت از تصویری که در حال حاضر روی اسکرینتون وجود داره رو ببرین... اگه دقت کنید موستون به شکل یه + سفید درمیاد، با نگه داشتن کلیک چپ و حرکت دادن موس یه مستطیل به اندازه ی دلخواه شما به وجود میاد، زمانی که کلیک رو رها کنید اون قسمت به صورت جدا تو یه پنجره ی جدید نشون داده میشه.

برای ذخیر کردنش هم میتونید روی گزینه ی save snip کلیک کنید:

درایو و فولدر مورد نظرتون رو انتخاب کنید و save رو بزنید.
    گزینه های دیگه از این قرارن:
    گزینه اول free-form snip موس رو به شکل قیچی در میاره، و به کمک اون میتونید برای انتخاب تصویر روی اسکرین، به صورت دستی یه شکل بکشین، یه همچین چیزی مثلا...

گزینه سوم window snip موس رو به شکل دست درمیاره و خود به خود تقریبا کل اسکرین رو انتخاب میکنه (از بالا تا قسمت کوچیکی از taskbar، یا اگه taskbar رو به گوشه های بالا یا راست یا چپ برده باشین میشه گفت از قسمت روبروی taskbar تا قسمت کوچیکی از خودش.)

و گزینه ی full-screen snip هم که کل اسکرین رو انتخاب میکنه به علاوه ی کلی فضای اضافی از اطراف.

این سه تا گزینه ای که توضیح اضافه شون رو دادم زیاد به درد بخور نیستن، به خاطر بالا بردن حجم و (موقع آپلود با این سرعت نت یک صدم ثانیه کمتر هم نعمتیه!!!) و یه دلیل دیگه که خواهم گفت.

تا اینجا مشکل آپلود همه صفحات حل شد...
    ولی اکثر فایل های اسکن تو هر صفحه ی پی دی اف دو صفحه ی کتاب رو دارن. حالا اگه این دو صفحه رو با هم ببریم:

و آپلود کنیم و با google document بازش کنیم با یه همچین چیزی مواجه میشیم:

اینجا اول ص سمت چپ به صورت ورد دراومده و بعد ص سمت راست، باید دقت کنید که ترتیب رعایت بشه...
    این به هم خوردن ترتیب رو به یه روش خیلی افتضاح تر دیگه هم دیدم، فکر کنم اگه فاصله ی صفحه ها کمتر باشه این مشکل خودشو نشون بده... اگه به همچین مشکلی برخوردید چاره ای ندارید جز اینکه هر صفحه ی "کتاب" رو جدا جدا ببرید، یعنی هر صفحه ی "پی دی اف" رو دو بار برش بدید. برای توضیحش، الان ما تو صفحه ی اول اینا رو داریم:
    خط 1: بیش‌تری به صورت زییا با چشم‌هایش نگاه می‌کردید، آن وقت آن
    خط 2: چنان اراده‌ی مصممی را در آن‌ها می‌دیدید که احساس می‌کردید که با
    و تو صفحه ی دوم:
    خط 1: جن و پری‌ها را به چنگ بیاورد، طلا به او تعلق خواهد داشت.
    خط 2: پس شورا در واقع به او لطف کرده بود و به جای این که درجه‌اش را
    اما چیزی که نشون میده -_-:
    جن و پری‌ها را به چنگ بیاورد، طلا به او تعلق خواهد داشت. بیش‌تری به صورت زییا با چشم‌هایش نگاه می‌کردید، آن وقت آن پس شورا در واقع به او لطف کرده بود و به جای این که درجه‌اش را چنان اراده‌ی مصممی را در آن‌ها می‌دیدید که احساس می‌کردید که با...
    تصورشم اعصاب خورد کنه -_-...

همه ی این توضیحات شاید بعدا تو یه فایل پی دی اف قرار بگیره، اول تو یه تاپیک گذاشتم تا اگه سؤالی بود توضیح بدم و سؤال و جواب رو زیر این توضیحات اضافه کنم، و نیازی به آپدیت چندین باره ی فایل نباشه. پس لطفا اگه سؤالی داشتید حتما بگید چون شاید سؤال بقیه هم باشه.

یه چیزیم اضافه میکنم مختص هم صنفی های خودم، بعضیاش واقعا واقعا واقعا شوخین! امیدوارم کسی ناراحت نشه...
    یه سری فایلا هستن که به خاطر کیفیت پایین اسکن (برای پایین آوردن حجم) یا خم شدن قسمتی از ص موقع اسکن گرفتن و غیره، وقتی با گوگل داکیومنت باز میشه اون قدر غلط های جزئی داره که نه تنها تو وقت صرفه جویی نمیکنه، بلکه زمان بیشتری رو نسبت به تایپ کلمه به کلمه می طلبه و به شدت هم روی اعصاب اون تایپیست بنده خدا رژه میره! (البته بماند که تایپیست جماعت کلا باید حوصله داشته باشه تا از پس پروژه ش بر بیاد... ولی خوب این دیگه خیلی...!!!)
    به خاطر همین پیشنهاد اکید میکنم که کلا بی خیال گوگل درایو بشین! نمونه بارزش "بچه های بدشانس"! یعنی وحشتناکه ها! (اصن نمیخوام از اسکنر محترم ایراد بگیرم، خیلیم دستش درد نکنه فایل اسکن رو در اختیارهمه قرار داده... ^_^ فقط یه مثال بود.)
    درمورد ویراستاری هم بازم پیشنهاد میکنم نقش ویراستار حذف نشه. خودم شخصا هر وقت از این راه استفاده کردم قبل از تحویل فایل یه دستی به سر و روی غلطاش کشیدم (وظیفه م بوده درواقع! فکر کن به اون وضع تحویل بدی... ویراستار سکته رو میزنه... -_-) ولی طبق معمول یه سری چیزا از زیر دست تایپیست در میره. میشه گفت خود تایپیست میتونه برای دوم یا سوم و... متن رو چک کنه، ولی انصافا خیلی کم پیش میاد برای بار دوم به بعد آدم به فکر سمبل کردن نیفته... -_-
    اینه که همچنان یه ویراستار بنده خدا نیازمندیم!

نکته‌هایی برای بالا بردن سرعت تایپ

یک: نعمت replace

تو محیط ورد وقتی دکمه‌های کنترل و h رو به طور همزمان بزنین پنجرۀ find and replace روی تب replace براتون باز میشه.

یه همچین امکانی کار با نیم فاصله رو به شدت آسون میکنه. میشه به جای فشردن سه دکمۀ کنترل و شیفت و 2 (یا تو بعضی کیبوردها شیفت و فاصله) از دکمه دم دست و کم کاربردی مثل = استفاده کرد و در پایان تایپ مساوی ها رو با نیم فاصله جایگزین کرد. برای ویراست نگارشی هم مثل عصای دست ویراستار عمل میکنه (اگر نیم فاصله رو با - نمایش بدیم، "-ها " به جای " ها "، " می-" به جای " می "، هیچی به جای علائم عجیبی که تو فایلای کانورت شده به وسیلۀ گوگل درایو پیدا میشه و یا "،" به جای "ریال،")

اضافه: کنترل + f برای تب find که کاربردش واضحه و کنترل + g برای تب go to که با انتخاب گزینه line/page/... و تایپ عددی مثل 5 شما رو به صفحه/خط/... پنجم ارجاع میده.

دو: شورتکات ها

شورتکات ها میانبرهایی هستن برای دسترسی به یسری امکانات پر کاربرد، مثلا استفاده از کنترل و h به جای استفاده از گزینۀ replace در تب home و بخش ending.
    خوشبختانه تو ورد میشه برای خودتون شورتکات های جدید بسازین یا شورتکات های قبلی رو عوض کنین، برای این کار به تب insert، بخش symbols برین و روی symbol و بعد more symbols کلیک کنید تا پنجره زیر براتون باز بشه.

یکی از سمبل ها رو انتخاب کنید و روی shortcut key بزنین تا پنجره جدید براتون باز بشه.
    تو باکس press new shortcut key دکمه هایی رو بزنین که میدونین استفاده ترکیبی دیگه‌ای ازشون ندارین، مثل کنترل و آلت یا کنترل و یک عدد یا... خود ورد هم به طور پیش فرض سه تا دکمه بهتون پیشنهاد میکنه. با زدن assign این شورتکات برای فایل حاضر ذخیره میشه. دقت کنید هر سمبول میتونه چندتا شورتکات داشته باشه.

اگر شما هم نکات اضافه جالبی دارین حتما تو همین تاپیک بیان کنید.
    ولی اسپم نزنین

پیشتاز باشید
    ویرایش توسط Leyla : 2016/07/20 در ساعت 03:14
    ...though the truth me vary, this ship will carry out body safe to shore

little talks - the monsters and men
    شهرت
    0
    793
    کاربر انجمن
    هوووف
    بالاخره تونستم بيام ببينم
    خب،براي مني كه سرعت تايپم پايينه به نظر چيز خوبي مياد...
    اما تا جايي كه فهميدم يه متن رو كه به حالت عكس و كامپيوتريه به ورد تبديل ميكنه.
    و توانايي تبديل دست خط رو نداره،البته اين خودش به تنهايي واقعا چيز عاليه ايه
    البته فكر نكنم تا چند دهه ي آينده امكان اسكن دست خط من فراهم بشه
    همين الانم به خودم براي ترجمه دست خطم نيازه!
    مهم نیست که شما چه هستید،فقط مهم این است که مردم چه فکری در مورد شما می کنند.
    [COLOR=#ff0000]لانس مورو[/COLOR]
    شهرت
    8
    3,651
    مدیر تایپ و اسکن

آچارفرانسه‌های تایپ

با سلام و اینا
    دو نکتۀ جالب درمورد تایپ براتون آوردم که زیاد ضروری نیستن فقط سرعتتون رو بالا میبرن. مهم نیست سرعت و تجربه تایپیتون چقدره، تو هر سطحی که باشین میتونین از این نکات استفاده کنین.

یک: نعمت replace
    تو محیط ورد وقتی دکمه‌های کنترل و h رو به طور همزمان بزنین پنجرۀ find and replace روی تب replace براتون باز میشه.

یه همچین امکانی کار با نیم فاصله رو به شدت آسون میکنه. میشه به جای فشردن سه دکمۀ کنترل و شیفت و 2 (یا تو بعضی کیبوردها شیفت و فاصله) از دکمه دم دست و کم کاربردی مثل = استفاده کرد و در پایان تایپ مساوی ها رو با نیم فاصله جایگزین کرد. برای ویراست نگارشی هم مثل عصای دست ویراستار عمل میکنه (اگر نیم فاصله رو با - نمایش بدیم، "-ها " به جای " ها "، " می-" به جای " می "، هیچی به جای علائم عجیبی که تو فایلای کانورت شده به وسیلۀ گوگل درایو پیدا میشه و یا "،" به جای "ریال،")

اضافه: کنترل + f برای تب find که کاربردش واضحه و کنترل + g برای تب go to که با انتخاب گزینه line/page/... و تایپ عددی مثل 5 شما رو به صفحه/خط/... پنجم ارجاع میده.

دو: شورتکات ها
    شورتکات ها میانبرهایی هستن برای دسترسی به یسری امکانات پر کاربرد، مثلا استفاده از کنترل و h به جای استفاده از گزینۀ replace در تب home و بخش ending.
    خوشبختانه تو ورد میشه برای خودتون شورتکات های جدید بسازین یا شورتکات های قبلی رو عوض کنین، برای این کار به تب insert، بخش symbols برین و روی symbol و بعد more symbols کلیک کنید تا پنجره زیر براتون باز بشه.

یکی از سمبل ها رو انتخاب کنید و روی shortcut key بزنین تا پنجره جدید براتون باز بشه.
    تو باکس press new shortcut key دکمه هایی رو بزنین که میدونین استفاده ترکیبی دیگه‌ای ازشون ندارین، مثل کنترل و آلت یا کنترل و یک عدد یا... خود ورد هم به طور پیش فرض سه تا دکمه بهتون پیشنهاد میکنه. با زدن assign این شورتکات برای فایل حاضر ذخیره میشه. دقت کنید هر سمبول میتونه چندتا شورتکات داشته باشه.

اگر شما هم نکات اضافه جالبی دارین حتما تو همین تاپیک بیان کنید.
    ولی اسپم نزنین
    ویرایش توسط Leyla : 2016/07/20 در ساعت 03:10 دلیل: -_-
    ...though the truth me vary, this ship will carry out body safe to shore

little talks - the monsters and men
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)