ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 1 2
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

سمک عیار( قشنگه نخونین از کفتون رفته)

• نویسنده کتاب: فرامرز بن خداداد ارجانی
    • ژانر: اساطیری و حماسی
    • دنبال کننده: 0
    • ایجاد شده در: 2015/06/23
    • دارای خلاصه و کاور
    • نسخه چاپی وجود دارد
    با سلام و درود فروان
    دیدم امیر ارسلان طرفدار زیاد پیدا کرده و با پیشنهاد اعظم ( @azam ) تصمیم گرفتم این کتابم معرفی کنم، اول می خواستم لینک دانلودم بزارم ولی دیدم همه سایتا زدن هر گونه کپی برداری غیر مجاز است و باید اجازه بگیرم منم که تنبل گفتم معرفی می کنم هر کس خواست خودش میره و دانلود می کنه!
    من این کتابو 11-12 سالگی خوندم و کلی کیف کردم،( البته کتاب بزرگونه ایه ) یه مدت کل فکر و خیالم این کتاب بود! ولی متاسفانه تا جلد دوم بیشتر گیرم نیومد و کامل نشده موند( شهر ما قحطی کتاب بوده و هست)
    در کل بخونین کیف کنین دیگه!
    samak-ayyar.jpg

معرفی کتاب کیی از ویکی پدیا) سَمَک عَیّار رمانی است مشهور و قدیمی به زبان فارسی که در سدهٔ ششم هجری نوشته شده است. داستان‌های این کتاب سه جلدی به دست فرامرز بن خداداد بن عبدالله کاتب ارجانی جمع‌آوری شده است. وی داستان‌ها را از زبان یک راوی به نام صدقهٔ ابوالقاسم فراهم آورده است.
    سمک عیار، یکی از داستان‌های عامیانهٔ فارسی است که سینه‌به‌سینه نقل شده و سده‌ها مایهٔ سرگرمی مردم ایران بوده‌است. قهرمان داستان پسر شاه حلب است که دل‌باختهٔ دختر فغفور شاه چین شده و سپس به جنگ پادشاه ماچین رفته‌است. بیشتر رویدادهای جلدهای یکم و دوم در چین و ماچین می‌گذرد.
    کتاب سمکِ عیار این مزیّت را دارد که چون داستان‌های آن روایت مردم بود و در میان عوام مشهور و محبوب بوده‌اند، زبان این کتاب نیز زبان عمومی آن دوره را نشان می‌دهد و به همین خاطر بسیار ساده و روان‌است.
    صحنه‌های این داستان در ایران و سرزمین‌های نزدیک به آن اتّفاق می‌افتند. بیشتر شخصیت‌ها و قهرمانان این کتاب نام‌های ایرانی دارند. شخصیت اصلی این کتاب پهلوانی نام‌آور به نام سمکِ عیار است که در طی ماجراهایی با خورشیدشاه سوگند برادری می‌خورد.
    در مقدمه جلد سوم این کتاب، نام مؤلف «فرامرز بن خداداد بن عبدالله الکاتب الارجانی» ذکر شده اما خود او راوی اصل قصه را «صدقه بن ابی القاسم» معرفی می‌کند. صدقه ابوالقاسم منسوب به شیراز و فرامرز خداداد منسوب به ارجان فارس (بهبهان کنونی در استان خوزستان) است.
    کاربرد نام‌های ایرانی کهن هم‌چون خردسب شیدو، هرمزکیل، شاهک، گیل‌سوار، سرخ‌ورد، مهرویه و زرند و مانند این‌ها این گمان را قوی می‌کند که این افسانه کهن بوده که بعدها یعنی در سدهٔ ششم به فراخور زمان نو شده‌است. موردی که در کتاب سمکِ عیار در پیوند با وجه تسمیه خورشیدشاه، قهرمان اصلی داستان ذکر شده درست همانند همان است که در کتاب پارسی میانه بندهش در مورد منوش خورشید، از نوادگان منوچهر، پادشاه کیانی آمده‌است. این می‌تواند گویای پیوند این کتاب با کتاب‌های پارسی پیش از اسلام باشد.

خلاصه داستان: ( کپی از ویکی پدیا) ماجرای اصلی کتاب داستان شاهزاده‌ای جوانمرد از شهر حلب به نام خورشید شاه است که برخلاف میل باطنی‌اش که از عشق و عاشقی دوری می‌جست و بر عاشقان می‌خندید، به عشق دختر فغفور شاه، پادشاه ماچین گرفتار می‌شود و حوادثی شیرین و جذاب به وجود می‌آورد.
    شاهزاده برای به دست آوردن مه‌پری، به سوی ماچین حرکت می‌کند. در این میان مردی به نام «سمک عیّار» به خورشیدشاه می‌پیوندد و از آن پس بار اصلی حوادث را به دوش می‌کشد. او که مردی عیّار است با هم دستی و همراهی افرادی چون شغال پیل‌زور، روزافزون، روح‌افزای و چند پهلوان و عیّار دیگر در بیشتر رویدادها به کمک خورشیدشاه می‌آید.
    شخصیت دیگری که نقش مهمی در داستان بر عهده دارد، فرّخ روز، پسر خورشیدشاه است، که او نیز همانند پدر به عشق دختری مبتلا می‌گردد و به سرزمین‌های زیادی لشکرکشی می‌کند و در این میان قسمت قابل توجّهی از کتاب را به خود اختصاص داده است. در بخش‌هایی که فرّخ روز حضور دارد داستان تا حدودی به اسطوره نزدیک می‌شود و ما را به یاد اثر حماسی بزرگ ایرانیان، شاهنامهٔ فردوسی می‌اندازد

ویکی پدیا نبود من چه می کردم؟؟؟؟؟

لینک کمکی جلد اول

لینک کمکی جلد دوم
    ویرایش توسط Paneer : 2016/07/24 در ساعت 04:39
  1. 23
    شهرت
    0
    881
    کاربر انجمن
    مانگا ایرانی عیار
    http://manga.animworld.net/manga/ayar
    [CENTER][SIZE=5][COLOR="#FF0000"]O[/COLOR]ur [COLOR="#FF0000"]D[/COLOR]emocracy [COLOR="#FF0000"]H[/COLOR]as [COLOR="#FF0000"]B[/COLOR]een [COLOR="#FF0000"]H[/COLOR]acked[/SIZE]

[IMG]http://www.thecinemaholic.com/wp-content/uploads/2015/06/mr-robot.png[/IMG]

[SIZE=5]? [COLOR="#0000FF"]A[/COLOR]re [COLOR="#0000CD"]Y[/COLOR]ou a [COLOR="#0000FF"]O[/COLOR]ne [COLOR="#0000CD"]O[/COLOR]r a [COLOR="#0000CD"]Z[/COLOR]ero[/SIZE]
    [SIZE=5]
    [COLOR="#696969"][FONT=System]fsociety#[/FONT][/CENTER][/SIZE][/COLOR]
    شهرت
    0
    954
    ویراستار
    احساس میکنم اینو تو ادبیاتمون داشتیم
    همون موقعم ازش بدم میومد
    حالمان خوب است ....
    آب هست ولی کم است
    لطفا درست مصرف کنید
    ☺☻♦♣♠•◘○♥
    روش زندگی خودتون رو انتخاب کنید
    هیچ درست و غلطی وجود ندارد

شهرت
    0
    149
    کاربر انجمن
    دستت درد نکنه نمیدونستم کتابش به این شکلم هس...راستی به همون حالت نوشته ی اصلیه یا بازنگری شدهو یکم سادش کردن؟
    [CENTER]The [COLOR="#FF0000"]Great[/COLOR] Thing About [COLOR="#ffcc00"][FONT=Comic Sans MS]The Past[/FONT][/COLOR] Is that It Is In [COLOR="#ffcc00"][FONT=Comic Sans MS]The Past[/FONT][/COLOR][/CENTER]
    [CENTER]...The Past Is Past[/CENTER]
    [CENTER]...The [COLOR="#66cccc"][FONT=Lucida Console]Future[/FONT][/COLOR] Is Unclear[/CENTER]
    [CENTER]!Let's Just Think About [COLOR="#00ff99"][SIZE=4][FONT=Microsoft Sans Serif][B][I]PRESENT[/I][/B][/FONT][/SIZE][/COLOR][/CENTER]
    شهرت
    0
    4,813
    کاربر انجمن
    بازنگری شدس! فک کنم
    [CENTER][FONT=B Koodak][SIZE=5]خودتو تغییر بده، عالم برات تغییر می کنه[/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]
    شهرت
    0
    1,123
    نویسنده
    یاد ادبیات امسالم افتادم.
    یادش بخیر!

چه زجری که پاش نکشیدیم!
    پ.ن: درحال ایده پردازی برای داستان جدید
    .
    .
    .
    .
    وقتی منتشرش میکنم که یه قلم نوری درست و حسابی داشته باشم
    شهرت
    0
    415
    کاربر انجمن
    ایول...یعنی من عاشق این پستای توام!خیلی ممنون بابت این کتاب...داستان خیلی جالبی داره..یادمه وقتی اولین بارمعلممون داستانشومیگفت عین این بچه ها میخ شده بودم گوش میدادم...یادش بخیر
    [CENTER][COLOR=#40e0d0][SIZE=3][FONT=verdana] [/FONT][/SIZE][/COLOR][COLOR=#40e0d0]من آوازم که می روم به سینه ی قبیله ای
    [/COLOR][CENTER][COLOR=#40e0d0]نه به پرواز چشم من نمانده خواب پیله ای[/COLOR][COLOR=#008000]
    [/COLOR][COLOR=#99cc00]سبز دریچه شو بکن زیان زرد پرده را[/COLOR][COLOR=#008000]
    به شعر و شاخه می رسد خیال خام ریشه ها[/COLOR]
    [/CENTER]
    [COLOR=#ff8c00]منو تو وارث خورشید و ماهیم
    [/COLOR][COLOR=#ff8c00]منو تو نغمه ای بی اشتباهیم[/COLOR][COLOR=#40e0d0]
    [/COLOR][COLOR=#800080]تا زمینی می چرخد تا هوا هواست[/COLOR][COLOR=#40e0d0]
    [/COLOR][COLOR=#000080]منو تو در جنونی سر به راهیم [SIZE=3][FONT=verdana]
    [/FONT][/SIZE]
    [/COLOR][/CENTER]
    شهرت
    0
    3
    کاربر انجمن
    سل به همه دوستان
    خیلی ممنون از شما بابت معرفی این کتاب بسیار زیبا.
    البیته این کتاب معمولا تو کتابخونه های عمومی هست و من هم در دوره دبیرستان خوندمش و صدالبته بسیار سردرگم شدم وقتی فهمیدم کتاب پایان نداره و بعد کمی تحقیق و البته خوندن مقدمه جلد اول کتاب!!! فهمیدم که بقیه کتاب طی زمان بسیار طولانی که ازش گذشته، گم شده!!!! و اصلا وجود خارجی نداره که ناشری بخواد چاپ اش کنه.
    فوق العاده است، پیشنهاد می کنم حتما بخونیدش. خیلی تعجب کردم صدها سال پیش چنین کتابی نوشته شده، از همه فانتزی هایی که خوندم جالب تر و البته بسیار اسطوره ای بود.
    شهرت
    0
    760
    تایپیست
    مرسی واسه این کتااااب زیبا
    اصلا حسین جنس غمش فرق میکند.
صفحه 2 از 2 نخست 1 2
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)