ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    شهرت
    0
    5,842
    معاون سایت

شماره دوم ماهنامه فانوس

photo_2015-09-15_03-34-03.jpg
    با سلام به همه ی خوانندگان محترم و عزیز ماهنامه فانوس !
    امیدواریم ک حال خودتون و دلتون تو این روزهای پاییزی ، بهاری باشه...
    اول از همه از علت تاخیر این شماره ماهنامه میگیم ک از دلتون دربیاریم...ماهنامه ی ما خیلی وقته که حاضر شده ولی به حرمت ایام محرم و ده روز عذاداری سید الشهدا انتشار این شماره رو ب تاخیر انداختیم!

خب حالا یه تشکر ویژه میکنیم از همه کسانی که شماره اول ماهنامه رو دانلود کردن و با نظراتشون چه انتقاد ها و چه تعریف ها به ما لطف داشتن...

و امروز چهارم آبان ماه هست و چهارمین روز از دومین ماهِ فصل پاییز پس شماره دوم این ماهنامه رو هم
    به انتشار میرسونیم....امیدواریم که این شماره هم مثل شماره اول با استقبال خوب شما همراه باشه:

فانوس زندگی تون همیشه پر نور....

پ.ن: خیلی معذرت میخوام یکمی دیر شد
    Some girls watched Beauty and The Beast and wanted the prince
    I watched it and wanted the library
    متن مخفي!

شهرت
    4
    1,673
    سردبیر نشریه
    سلام عرض میکنم خدمت دوستان.
    من تقریبا همون موقع که فانوس منتشر شد دانلودش کردم و خوندمش، معذرت میخوام که نقدش به تاخیر افتاد. اولش که تاپیکشو پیدا نکردم. بعدشم که تاپیکو پیدا کردم نتم داغون شد...
    بگذریم...

- اول از همه میرم سراغ موخره ماهنامه (((:
    خیلی عالی و به جا گفته شده بود که پیشنهاد، لازمه ی انتقاده. هرگز چنین چیزی در مورد نقد نشنیده بودم و فکر میکنم بهترین جمله ای بود که در باب نقد یاد گرفتم.
    خیلی خوبه که حتی موخره یک ماهنامه هم نکته آموزشی داشته باشه.

برمیگردیم بالا (((:
    - فهرست مطالب این بار کاملا خلاقانه و دوست داشتنی درست شده بود. به همون اندازه که دیدن تریلر یه فیلم باعث میشه سر ذوق بیای، این شیش ضلعی های کوچولو هم باعث شدن به خوندن ماهنامه بیشتر ترغیب بشم.

- نکته دیگه ای که با ماهنامه شماره یک تفاوت داشت، همسان سازی فونت متن ها بود، و به نظرم خیلی بهتر بود. این که فونت در تمام ماهنامه به یه شکل بود باعث میشد که ذهن منحرف نشه، برای تشخیص کلمات تقلا نکنه، و انسجام معنایی متن توی ذهن حفظ بشه.

- توی این شماره به وضوح میشد دید که برای هماهنگ کردن رنگ فونت با بک گراند تلاش شده و رنگ های متضاد انتخاب شدن. زمینه های تیره با فونت روشن و زمینه های روشن با فونت تیره. کاملا خوندنشون آسون شده بود.

- غلط های املایی به مقدار قابل توجهی کم شده بود و جز یکی دو مورد چیز خاصی مشاهده نشد.

خب اینا نقدهای ظاهری بودن(سعی کردم پیشنهاداتم توی جمله ها جا داده شده باشه.)
    (راستی، به نقد ظاهری چی میگن؟)
    و اما نقد باطنی (((:
    (یکی بگه به نقد باطنی چی میگن؟!)

- نقدی در باب خودمان:
    خیلی زیبا شروع شده بود. رسما منتظر بودم ببینم متهم کیه؟!
    و چه خوب که قضاوت به عهده نویسنده گذاشته شد.
    داخل نقد مشکل مطرح شده بود و پیشنهاداتی هم برای حل این مشکل ارائه شده بود.
    اما خود این پیشنهاد هم مشکلاتی داشت.
    مثلا، book crossing؟ پس تفاوت علایق چی میشه؟ همین تفاوت علایق بزرگ ترین مانع برای عملی کردن این پیشنهاده.
    پیدا کردن زمینه های مشترک؟ اغلب اوقات اونقدر سخته که ... یا زمینه مشترک هست اما در بابش کتاب نیست، یا کتاب هست اما فردی با زمینه مشترک پیدا نمیشه |:
    این که ماهنامه برای رعایت اعتدال مجبور به اختصار شده قابل درک و عاقلانه ست، کاش میشد کمی بیشتر موضوع رو شکافت، حداقل در ماهنامه های بعدی، و راه حل های بیشتری ارائه داد.

- قسمت ویکی فانوس: نظری در مورد معرفی فیلم ها ندارم. خب مسلما فیلم های فانتزی و پرفروش انتخاب شده بودند.
    اما....
    معرفی کتاب چرا اینقدر کم بود ؟ ))):
    فقط دو تا؟ ))):

- زرشک طلایی: وای خداوندا!
    ایده ای محشر!
    امیدوارم ادامه داشته باشه!
    جدا کنجکاو شدم برم این فیلم هارو ببینم (((:

- مصاحبه: به نظرم سوالات به جا و واضحی پرسیده شده بود و پاسخ ها هم کامل و منطقی بودن.

- ما چکونه ما شدیم؟: به شخصه بهترین قسمت ماهنامه برای من همین قسمت بود.
    چقدر آموزنده بود. موضوع خوبی انتخاب شده بود. دونستن تاریخچه ژانر فانتزی برای من فوق العاده جالب و مفید بود.
    قسمت های سفر به سرزمین کتاب ها هم با عث شده بود هم خوندن متن کسل کننده نباشه و هم خب... نوعی معرفی کتاب محسوب میشد، هرچند بیشتر شبیه "مروری بر پاره های تنم" میشه توصیفش کرد!

- داستان های ترسناک:
    خیلی خوب بود. شروعی عالی داشت و کاملا خواننده رو مجذوب میکرد.
    توضیحاتی که داده شده بود، آموزنده بود. فقط ای کاش کمی هم نحوه نوشتن این ژانر توضیح داده میشد. حداقل این که از کجا باید شروع کرد.
    (و اون عکس... همیشه منو میترسونه... )

- خیالات آسایشگاهی: تلنگر قشنگی بود. نه کوبنده، و نه آزاردهنده... مثل تعریف حسرت بار یه خاطره...
    دوست داشتنی بود.

- موخره: Go Up

برای همه کسانی که تلاش میکنن تا یه گوشه از دنیای فانتزی رو ارتقاء بدن، کم نمیارن و از پا نمی ایستن... این تلاش بی نهایت ارزشمند و قابل تقدیره.
    خدا قوت.
    امضا:

A.Gh

والا
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)