ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 3 نخست 1 2 3
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 21 , از مجموع 21
    شهرت
    1
    3,905
    مدیر گرافیک

چالش 10 کتاب !!

خوب امممم اول از همه بذارید من چیزی نگم ....... یه توضیحی درباره این چالش :

در روزهای اخیر اما یک چالش تازه در سطح بین‌الملل و در بستر شبکه‌های اجتماعی شکل گرفت که مضمونی فرهنگی دارد. «چالش ده کتاب / 10 Books Challenge» با هشتگ #‎10bookschallenge‬ به سرعت در سطح بین‌الملل گسترش می‌یابد و حال در شبکه‌های اجتماعی میان فارسی‌زبانان نیز شاهد ظهور و بروز این کمپین هستیم و برخی نویسندگان و گروهی از مردم در شبکه‌های اجتماعی به این حرکت پیوسته‌اند.
    بنا بر ‌قواعد «چالش ده کتاب / 10 Books Challenge» که احتمالاً در روزهای آینده پررنگ‌تر و فراگیر‌تر خواهد شد، هر شخص ۱۰ عنوان کتاب که بر او تأثیرگذار بوده معرفی می‌کند و سپس یک، دو و یا سه تن را به چالش می‌کشد تا لیست ۱۰ عنوان کتابشان را معرفی کنند و بدین شکل این چالش گسترش می‌یابد؛ هرچند احتمالاً با توجه به اینکه چالش تازه به اندازه «چالش سطل یخ» هیجان انگیز، بدون نیاز به تفکر و ساده نیست، استقبال کمتری را در پی خواهد داشت

خوب ..... اممم بعد از خوندن خبر هایی از این چالش به ذهنم رسید که سایت ماهم در حوضه ی کتابه ، پس چرا چنین چالشی تو سایت ما ایجاد نشه ؟؟ به خاطر همین تصمیم گرفتم این چالشو اینجا شروع کنم .

منتها با یه تغییر ...... اونم اینکه ما بجای 10 کتاب ، 5 کتاب رو معرفی میکنیم ، ولی بجاش توضحیاتی درباره کتاب میدیم ( نام نویسنده یادتون نره ^-^ )! فک کنم اینجوری خیلی بهتره باشه چون معرفی 10 کتاب تاثیر گذار فوق العاده سخته ... در واقع کلا کار معرفی کتاب تاثیر گذار خیلی سخته چون هر کتابی تاثیر عمیق نمیذاره !

اول از همه از همه خواهش دارم ، بجز اونایی که دعوت شدن و میخوان کتاباشونو معرفی کنن ، کسی دیگه ای پست نده ، چون دیدن معرفی کتابا بین اسپم کار سختیه

یه خواهش دیگه اونم اینکه این تاپیک اینجوری نشه لطفا :

در این میان، در شرایطی که این کمپین سر نگرفت‌، برخی نویسندگان و روزنامه نگاران به استهزای این حرکت پرداخته‌اند و حتی از نام «چالش سطل کتاب» استفاده کرده‌اند و از این منظر، حرکت تازه را نیز عوامانه خوانده‌اند و این اتفاق را نیز فرصتی برای شو آف عده‌ای تلقی کرده‌اند که در سال، یک برگ رمان ورق نمی‌زنند؛ اما شاخص‌ترین آثار ادبی را در این لیست‌ها به عنوان کتاب‌هایی که بر زندگی‌شان تأثیرگذار بوده، معرفی می‌کنند.

خوب ....... اما کتابای من ( خوب میدونید انتخاب کتاب تاثیر گذار خیلی سخته ، حتی ممکنه با کتاب مورد علاقه قاطی بشه ! ولی من تمام تلاشمو میکنم انتخاب هام صحیح باشه )

اینام بدون هیچ ترتیبیه !

1- سرود کریسمس

گرچه خیلی معروفه ولی قانون قانونه دیگه کتابی از چارلز دیکنز ، نویسنده بزرگ انگلیسی ....... داستان درباره پیرمرد پولدار و در عین حال خسیسیه که همه رو از خودش میرنجونه و از کریسمس هم متنفره ..... بعد یه شب یه روح میاد سراغش و ....

2- ارباب حلقه ها

خوب حرفی که در شاهکار بودن این کتاب نیست ...... کتابی که نویسنده براش یه دنیای عظیم خلق کنه ، برای زبون الف های دنیاش قواعد و گرامر بنویسه ، نیروی شر رو اونقدر قوی کنه که گندالف درباره نابود کردن نیروی شر بگه امید احمقانه ایه! و تازه همه اینها کفایت نکنه و نویسنده و پسرش بیش از پانزده جلد کتاب درباره تاریخ سرزمین داستان بنویسن ؛ معلومه چیز شاهکاری از آب درمیاد .... و مخصوصا پای نبرد خیر و شر که در میون میاد چیز تاثیر گذاری میشه
    و نیز پیام امید رو به خوبی منتقل میکنه کتاب .... حتی اگر دیگران بگن احمقانه باشه !

3- مرد صد ساله ای که از پنجره فرار کرد و ناپدید شد

این کتابو دو سه هقتس که خوندم . نویسندش یوناس یوناسن هست ...... کتاب خیلی قشنگی بود .... مخصوصا اگه اطلاعات تاریخی زیادی داشته باشید .... اگرم نداشتید ( مثل من ) اصلا مهم نیست ... چون بعد از کتاب کلی اطلاعات دارید !
    داستان درباره مرد صد ساله ای هست که روز تولد صد سالگیش دیگه خسته میشه و از پنجره آسایشگاه سالمندان بیرون میپره و فرار میکنه ..... یه نقدی از این کتاب توی گودر ریدز نوشتم ، میتونید اینجا بخونیدش :

فکر کنم شاهکار کلمه ی مناسبی باشه برای این کتاب !

عالی بود ! همونطوری که همه جا نوشته بود ، کتابی مفرح و لذت بخش بود واقعا

! به قول خود نویسنده این کتاب به طرز هوشمندانه ای ابلهانه است !

همون طور که از اسم کتاب معلومه ، کتاب درباره پیرمرد صد ساله ایه که یه قرن زندگی کرده ، از سال 1905 تا سال 2005 .

کتاب اول از سال 2005 شروع میشه ، جایی که پیرمرد در روز تولد صد سالگیش ، از پنجره ی آسایشگاه سالمندان فرار میکنه و الله بختکی پیش میره .... بعد از فرارش ماجراهای زیاد براش پیش میاد ، ابتدا پلیس کل شهرو دنبالش میگرده و همچنین توی رسانه ها موضوع داغی میشع ....... اما پیرمرد ناخواسته ( شایدم خواسته دی: ) به یه گروه تبهکاری بر میخوره و ماجرا پیچیده میشه !

در همین حین ، کتاب یه فلش بک هایی به گذشته پیرمرد میزنه ! این پیرمرد گویی در اکثر اتفاق های مهم تاریخی این یه قرن حضور داشته !
    اول از همه در انقلاب اسپانیا حضور موثری داشت !
    بعد اتفاقات اونو به آمریکا کشوند و معمای ساخت بمب اتم رو به طرز ابلهانه ای برای آمریکا حل کرد و آمریکا صاحب بمب شد !

بعد از اینکه اونقدر با رییس جمهور آمریکا صمیمی شد که حتی به اسم کوچیک صداش میکرد ، به چین فرستاده شده تا به جبهه ضد کمونیسم کمک کنه ........ از قضا پیرمرد قصه ما مستقیم کاری میکنه که جبهه ی کمونیسم پیروز بشه و تاثیر زیادی در تبدیل چین ، به جمهوری خلق چین داشت !

بعد از این ، پیرمرد به ایران اومد که بذارید دیگه بقیشو توضیح ندم چون اتفاقای زیادی بعدش افتاد !

اگر میخواید بدونید چجوری یک پیرمرد صد ساله با دوستای مسنش دو نفر رو کشت !

اگر میخواید بدونید چجوری اون پیرمرد در ایام جوانیش کاری کرد که اداره مخفی ساواک ایران ، تنها با یه سیگار منفجر بشه !

اگر میخواید بدونید چجوری اون پیرمرد در گذشته جان چرچیل رو نجات داد

اگر میخواید بدونید چجوری اون پیرمرد در گذشته کاری کرد که شهر ولادی وستک روسیه ، تنها با یک منور - به معنای واقعی کلمه - با خاک یکسان بشه !

اگر میخواید بدونید چجوری در گذشته اون پیرمرد با تعداد زیاد ی از رهبرای بزرگ تاریخ شام خورد !

اگر میخواید همه اینا رو بدونید که تازه نصف اتفاقایی هستن که اتفاق میفته توی کتاب ، توصیه میکنم این کتابو بخونید !

من کتاب نشر نیلوفر رو خوندم
    ترجیا از این نشر بخونید ..... نمیدونم مال اون یکی انتشارات چطوریه !

تاثیر گذاری کتاب تو یه جمله خلاصه میشه که صفحه اول کتاب هم نوشته : چیزیست که شده و بعد از آن هرچه بخواهد پیش بیاید پیش میاید !

4- دکتر جکیل و آقای هاید

کتابی از رابرت لویی استیونسون ...... توی این کتاب مفاهیم خیلی قشنگ و جالبی بود

داستان درباره یه دکتره که معجون درست میکنه که انسان رو به کمال میرسونه ، بدین صورت که ناخالصی ها و قسمت شر رو از انسان جدا میکنه ..... معجون رو روی خودش تست میکنه .... معجون کار میکنه ولی نه اونطوری که فکر میکرد .... دیگه بیشتر میگفتم اسپویل میشد شرمنده ! .... ولی حتما بخونیدش !

5- ماجراهای جدید شرلوک هلمز

خوب این یکی استثنائا فرق نمیکنه ....... تمام ماجراهای شرلوک هلمز شاهکار هستن .... همشون ! ولی خوب من چون اینو بیشتر یادمه اینو میگم

این کتاب مال پسر سر آرتور کانن دویل هست ..... ینی آدریانن کانن دویل ، که ظاهرا با این کتاب کلی هم مشهور شد ....... آدریانن توی این کتاب تصمیم گرفت معمای هایی رو که پدرش توی کتابای قبلی حل نشده نامیده بوده ، توی این کتاب تشریح بده ..... و البته میفهمید چرا این معماها حل نشده

اصولا شرلوک هلمز ، این کاراگاه کج خلق و نسبتا معروف تاثیر زیادی روی شخص خودم داشت ....... نمیدونم میتونید هم بهش بگید جو گیری کلا این کاراکتر باعث شد من دقت بیشتر به محیط و آدمای اطرافم نگاه کنم .... توی این تاثیر فیلم هاشم بی تاثیر نبوده البته

خوب و اما سه نفری که اینوایت میکنم ! :

1- نگار ( در این باره خیلی کنجکاوم بدونم چیا رو انتخاب میکنه ! ) @Lady.of.Shades

2- اعظم ( تقصیر خودش بود هی تو یاهو میگفت دارم لواشک میخورم دهنم آب افتاد دیگه !
    ) @azam

2- فسیل ..... چیزه ..... ینی ببخشد محمد حسین ..... نمیدونم چرا ولی به ذهنم رسید محمد حسین چون علاقه ی خاصی به فلسفه و اینا داره شاید چیزای جالبی معرفی کنه @smhmma

اونایی که دعوت شدن میتونن پست بدن فقط میدونم قانون بدیه ولی شرمنده دیگه

عاقا اونایی رو که دعوت میکنید یاد کنید
    همچنین اول پستتون بنویسید کی دعوتتون کرده ...... اولش راحته ولی بعدا که شلوغ بشه سخت میشه !
    ویرایش توسط M.Mahdi : 2014/09/18 در ساعت 01:20
    [LEFT][INDENT=2].If Plan A didn't work, the alphabet has 25 more letters[/INDENT]
    [/LEFT]
    شهرت
    0
    857
    ویراستار
    جان خودم هیچ کتابی روی من اثر نذاشته تموم زندگیم با دیدن نرم افزار game maker عوض شد بعد ازینکه دیدمش عاشق رشته کامپیوتر شدم ولی خب نمیدونستم همچین رشته ای هم هست تا اینکه معلم پرورشی سال سوم راهنماییمون گفت همچین رشته ای وجود داره و منم رفتم رشته کامپیوترو زندگیم عوض شد.
    کلا مقاله ها روی من اثر گذاشتن همشون هم علمی بودن راستش خیلی هستن و پراکنده اسماشونم یادم نیست مهم محتواشون بود که یادمه
    Just free mind
صفحه 3 از 3 نخست 1 2 3
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 21 , از مجموع 21

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع