ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    شهرت
    0
    111
    کاربر افتخاری

نقد سریال بازی تاج و تخت (فصل پایانی)

.
    .
    درود دوستان ...
    به زودی در این تاپیک نقد فصل جدید و به خصوص قسمت (3) سریال بازی تاج و تخت معروف به GOT که از شبکه HBO پخش میشه رو قرار میدم... تا فردا و نهایتا پس فردا صبر میکنم دوستانی که موفق به دیدن قسمت جدید نشدند با مشکل اسپویل داستان روبرو نباشند ... از دوستان علاقمند به بحث در رابطه با سریال دعوت میکنم در مباحث با حفظ ادب و احترام و با پایبندی به اصول و آداب نقد شرکت کنند... به دور از تعصب و پیرو دلیل و منطق ...
    و در پایان به خاطر داشته باشید بحث پیرامون این موضوعات به معنای علاقه ی شخصی اینجانب به سریال نیست..
    .
    .

ویرایش توسط Petyr Baelish : 2019/05/16 در ساعت 16:12
    شهرت
    2
    1,885
    معاون سایت
    سیزن هشت به این مزخرفی نقد هم داره آخه؟ از اولش آب دوغ خیاری بود
    فقط برای کشف #nobody ها زنده هستم و نفس میکشم!
    شهرت
    0
    111
    کاربر افتخاری
    نقل قول نوشته اصلی توسط admiral نمایش پست ها
    سیزن هشت به این مزخرفی نقد هم داره آخه؟ از اولش آب دوغ خیاری بود
    درود ... هدف هم صحبت در مورد همین مسائله ...

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست‌ها ادغام شدند - - - - - - - - -

قسمت سوم از فصل 8 در بین ۷۰ اپیزودی که تاکنون از سریال «بازی تاج و تخت» پخش شده، در جایگاه شصت و نهم قرار می‌گیرد. در بین اپیزودهای جنگ‌محورِ «بازی تاج و تخت»، «شب طولانی»، «هاردهوم» (۱۰۰)، «بلک‌واتر» (۱۰۰)، «نبرد حرامزاده‌ها» (۹۸)، «غنایم جنگی» (۹۷) و «نگهبانان روی دیوار» (۹۴) در جایگاه ششم بهترین اپیزودهای جنگ‌محورِ سریال با نمره 74 از نظر Rotten Tomatoes قرار می‌گیرد. این در حالی است که «شب طولانی» در سایت IMDB که برخلاف Rotten Tomatoes، براساس امتیازِ کاربرانش است، پشت‌سر «نبرد حرامزاده‌ها» (۹/۹ از ۱۰)، «هاردهوم» (۹/۹)، «غنایم جنگی» (۹/۸)، «بلک‌واتر» (۹/۷)، «نگهبانان روی دیوار» (۹/۶)، با امتیاز ۸/۸ در جایگاه ششم اپیزودهای جنگ‌محورِ سریال قرار می‌گیرد.
    شهرت
    0
    111
    کاربر افتخاری
    ردپای هالیوود در سریال گیم آف ترونز
    هفته ی پیش بعد از دیدن تنها چند سکانس ابتدایی میدانستم چه چیزی قرار است رقم بخورد...احتمالا طولانی ترین شب.... از نامش پیدا بود
    خواستم اپیزود را از دو منظر فرم و محتوا بررسی کنم ... ابتدا فرم؛ تلاش کردم تا خودم را در میدان نبرد تصور کنم...قاب فرم ها نه میزانسن به من نشان میداد و نه دکوپاژ.... به لطف ملیساندرا تنها صحنه ی نبرد که توانستم واضح آن را ببینم هجوم دوتراکی ها بود.... دیالوگ آریا و ملیساندرا قرار بود بوسه ی باورِ نئو در ماتریکس باشد؛ من تنها گفتن جمله ی "Not today" را دیدم... در نبرد 3 اژدها فقط 1 اژدها دیدم ... فرماندهان نایت کینگ را ندیدم ...جان اسنو را همینطور... احتمال دادم همه ی این ها به مشکل بینایی ام برگردد... موضوع را با دوستانم در میان گذاشتم ... انگار همه ی ما همین مشکل را داشتیم....
    سپس سراغ قصه رفتم ... گفتم قصه خنده ام گرفت... ملیساندرا که قبلا نقشش در سریال تمام شده بود مانند جیزز جدید سر و کله اش پیدا میشود با چند ورد جدیدی که یاد گرفته شعبده بازی میکند... گویی تمام قابلیت های او در زمان استنیس قفل شده بود.... میگویم متحول شده درست ... اما سریال هرگز این تحول را درست به ما نشان نداده... شاید این موضوع همچون عواقب انفجار سپ بیلور نیاز توضیح به بیننده ندارد و فقط به کارگردان ها مربوط است ... راستی اصلا داستان جنگ چیست ؟ این مردک یخ زده از پشت دیوار برای چه آمده؟ چه مناسبتی با کلاغ سه چشم دارد؟ چرا ماجرای کلاغ سه چشم مانند تخت پادشاهی حکومت دوره ای دارد؟ سریال به هیچکدام از این سوالات پاسخی نمیدهد... باگ های فیلمنامه ای به قدری زیاد است که میتوانم برای هر کدام یک کتاب بنویسم ... بعد از هجوم دوتراکی ها، جوراه مورمنت که در صف اول بود برمیگردد.... بار دیگر ساحره آتش بازی اش را شروع میکند ... راستی یک نکته ی جدید... وایت واکر ها هم میتوانند آپگرید شوند. برای عبور از یخ و رسیدن به جان اسنو آن هم در برف که طبیعتشان است طی 24 ساعت عکس العملی نشان نداده تا دنریس سواره بر اژدها بیاید و آن ها را نجات دهد اما مدتی بعد همان موجودات دریافتند که میشود سه نفری به روی آتش بروند و راه برای شکستن محاصره باز شود ... این قابلیت شاید مختص به آتش باشد و در سرمای شمال جواب ندهد در غیر این صورت همان تئوری آپگرید درست است.... تیریون را در بلک واتر با تمام تمسخرهای اطرافیان در لباس نظامی دیدیم، شاید زخم روی صورتش برخلاف قطع عضو جیمی لنیستر موجب شده تا میلش را نسبت به محیط جنگی تغییر دهد ... موضوع جالب تر این است که همه از میدان نبرد جان سالم به در میبرند به جز دو سه تیپ در سریال که تاریخ مصرفشان خیلی وقت پیش برخلاف شخصیت هایی مثل لرد بیلیش و اوبرین تایرل یا به طور کلی خاندان تایرل تمام شده بود اما
    نویسندگان فیلمنامه مجبور شدند آن ها را حفظ کنند تا نبرد وینترفل بدون تلفات نباشد ... پس یک نفر باید به تیریون خبر میداد که آن بالا آنقدرها هم ناامن نیست نگران نباش... گمان میکردم سریال فقط در ساخت بدمن به مشکل خورده اما بعد از یافتن جان اسنو در دقایق پایانی اپیزود بتمن را هم زمین گیر شده دیدم ... البته از بین 1 میلیون وایت واکر به راحتی فرار کرد...این ها هیچکدام به من ضربه نزد ... انتظار از تیم کارگردانی این بود که لااقل سرنوشت کاراکترهای مثبت را دستکاری نکنند.... مثلا حضور آریا در جریان عروسی خونین صرف باخبر شدن او نبود ... اصلا سینما در مورد همین چیزهاست ... که بدانیم از کجا شروع کنیم و در کجا به پایان برسانیم ... آیا روح جاکن هاگار در آریا حلول کرده بود؟ میگوئیم ایرادی ندارد اما وظیفه ی آریا لیست بلند بالای او بود... دخلی به نایت کینگ نداشت آن هم با شکستن دو رکورد گینس در دو رشته پرش ارتفاع و پرش طول ... هرچند که ما آن تناسخ مربوط به هاگار را در آریا ندیدیم ...
    و آن لحظه ی پایانی و سقوط سریال ... در پایان به این گزاره رسیدم که انگار کارگردان ها حتی اصول پایه ای سینما را نمیدانند... استرس و هیجان نمیشناسند... درام نمیفهمند.... نایت کینگ را تنها در لبخند میان زبانه های آتش میبینند... جرات نمیکند کارکتر های اصلی را خط بزنند که شاید بیننده ها ناراحت شوند ... نمیخواهند نایت کینگ زنده بماند تا تاریخ عروسی جان و دنریس عقب نیفتد ... البته اگر خواهر شوهر(سانسا) اجازه دهد .... اگر همه ی این نتایج در یک اپیزود خوش ساخت و پر هیجان خلاصه میشد میتوانستیم همه ی مسائل را کنار بگذاریم ... اما بازی تاج و تخت نتوانست حتی یک اثر معمولی بسازد...
    .
    میدانید چرا آکـیرا کوروسـاوا در تاریخ ماندگار شد ؟ چون میتوانست تنها با یک نما در "Ran" پسرک نابینایی را به سمتی حرکت دهد و در لانگ شات با نشان دادن او در لبه ی پرتگاه استرس و هیجان را به بیننده القا کند ...اما آیا امروزه میلیون ها دلار هزینه، امکانات و سیستم های ادیت و تدوین پیشرفته نمیتوانند حتی یک نما نزدیک به آن را خلق کنند؟... خیر... جواب چیز دیگری ـست..... آن ها اصلا به دنبال خلق اثر نیستند ... برای آن ها هویت سینمایی و اصالت هنر معنایی ندارد... تنها یک مفهوم را میشناسند و آن تجارت است
    و حال در سریال ژانر فانتزی ای در HBO ردپای آن ها را میبینیم...
    .
    هفته ی پیش بعد از دیدن تنها چند سکانس ابتدایی میدانستم چه چیزی قرار است رقم بخورد...احتمالا طولانی ترین شب.... از نامش پیدا بود... اما تنها برای من طولانی بود ... در فکر به جمله ی دوستی که گفت : "اگر نقد در ارتقای هنر تاثیر داشت سینمای دنیا از هیچکاک به بردلی کوپر نمیرسید ..."
    .
    نویسنده: پژمان صادقی

ویرایش توسط Petyr Baelish : 2019/05/10 در ساعت 13:43
    شهرت
    0
    107
    تایپیست
    نمی دونم چرا هربار که خواستم برم سمتش یه عاملی از این کار باز داشت مرا انگار یه نیرویی میگه نرو با این که این سبک رو خیلی دوست دارم ولی هیچ علاقه ای به ابن سریال ندارم
    شهرت
    0
    111
    کاربر افتخاری
    نقل قول نوشته اصلی توسط سید نمایش پست ها
    نمی دونم چرا هربار که خواستم برم سمتش یه عاملی از این کار باز داشت مرا انگار یه نیرویی میگه نرو با این که این سبک رو خیلی دوست دارم ولی هیچ علاقه ای به ابن سریال ندارم
    شاید اگر این موضوع رو چند سال پیش بیان میکردی دنبال راهی بودم که به این سریال علاقمندت کنم اما الان ترجیح میدم سکوت کنم
    شهرت
    0
    1,123
    نویسنده
    نقد عالی بود.
    یکی از چیزایی ک ب نظرم مسخره اومد، بیکار بودن فرماندهان پادشاه شب بود. یا بهتره بگم دقیقا معنای حضور اونها چیبود؟
    یه موضوع دیگه ای که واقعا در قسمت شب طولانی متظرش بودم، برنامه های غافلگیر کننده ی شاه شب بود؛ چون بازیگر این شخصیت در مصاحبه ای گفته بود ک قراره همه رو با برنامه های غافلگیر کننده سورپرایز کنه. و این عبارت رو هم ب کار برده بود:
    He's coming
    که خب اومد و دیدیم هیچ چیز به جز لبخندش ما رو ذوق زده نکرد.
    پ.ن: درحال ایده پردازی برای داستان جدید
    .
    .
    .
    .
    وقتی منتشرش میکنم که یه قلم نوری درست و حسابی داشته باشم
    شهرت
    0
    197
    کاربر انجمن
    نیازی به بحث در مورد چیزی که واضحه نیست
    یک افتضاح به تمام معنا میراثی که دیگه میراث نیست
    یک پوسته توخالی از گات
    حسرتی به اندازه بزرگترین سریال تاریخ
    تفاوت کتاب و سریال خیلی بیشتر از چیزی شد که توقع داشتیم
    فصلی بدون فیلمنامه
    تنها نکته مثبت موسیقی و تصویربرداری این فصل بود و نه چیزی بیشتر از این و نه مهمترین بخش

سرها
    ميغلتند
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)