ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 3 نخست 1 2 3
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26
    شهرت
    12
    593
    ویراستار

10 فانتزی برتر جهان

بعضی از خوانندگان با شنیدن اسم کتاب­های فانتزی ذهنشان سریع به سمت موجودات و اتاق­های جادویی می­رود. بقیه هم به فکر جادوگری در شهری معروف مانند شیکاگو یا تفنگداری در غرب وحشی شگفت انگیز می­افتند که البته همین نوع تفکرات زیبایی بخش این ژانر از کتاب‌ها می­شود.کتاب­های فانتزی تاکنون در ساخت دنیاهای جدید، انواع و اقسام جادو و سیستم­های جادویی موفق بوده اند. فکر نمیکنم فانتزی خوانی باشد که نام هری ­پاتر به گوشش بخورد و یاد هاگوارتز نیفتد. یا نام لارتن­ کرپسلی را بشنود و کوهستان ­اشباح را به تصویر نکشد. فانتزی ناممکن را ممکن می­سازد. مثلا در دنیای فانتزی، این­که یک پری عاشق انسانی شود، یا کودکی خیابانی، به جادو دست پیدا کند امری طبیعی است. (البته این‌ها را برای پدر و مادرها تعریف نکنید.)فانتزی، خواننده را به دنیایی معرفی می­کند که می­تواند ساعت ­ها بدون خستگی در آن غرق شود و لذت ببرد. در واقع فانتزی دارای قدرتی حماسی و زیبایی تابنده ­ای است.هر ساله تعداد بسیاری کتاب فانتزی وارد بازار می­شوند، آن­قدر زیاد که جدول رده بندی لحظه ­ای خالی نمی­ماند.در این تایپیک و نه تایپیک دیگه، این ۱۰ اثر رو معرفی میکنم و انشاالله در موردشون نظر میدیم و نقدشون میکنیم.این ۱۰ اثر رو مجله‌ی اینترنتی شهر، به عنوان برترین فانتری‌ها معرفی کرده.خب. این اولین مجموعه:
    گروهان­ سیاه نوشته گلن کوک (۱۹۸۴)

20229966291128741449

افسانه ­های خوب فانتزی متکی بر چگونگی ساخت جهان هستی هستند، و “گروهان­ سیاهِ” گلن کوک، دارای این ویژگی است. داستان بیش از ۴۰۰ سال از تاریخ را در ده کتاب، سه داستان زیر مجموعه و تعداد زیادی داستان کوتاه که داستان اصلی را دنبال می­کنند، در بر می­گیرد. با این­که نام داستان همیشه گویای ماجراجویی­هایی که در داستان وجود دارد نیست، اما برای چنین داستانی شایسته­ ترین نام انتخاب شده است.

خلاصه: حاکم جادوگری بی‌نهایت قدرتمند است که توانایی تبدیل خشن‌ترین دشمنانش را به خدمتکارانی وفادار دارد حتی آنان که جادویی برابر با جادوی او دارند. نیرومندترین قربانیانش ده تن تسخیرشدگان یا به طور خلاصه تسخیرشدگان خوانده می‌شوند. با یاری همسرش، بانو (کسی که مهارت جادوگری‌اش در رتبه‌ی دوم پس از حاکم است) قلمرویی می‌یابد که برای شرارت بی‌همتاست. آن مکان را شخصی شورشی به نام رزِ سپید برانداخته است ولی نه آن زن و نه هیچ جادوگر شورشی دیگری آن‌قدر قدرتمند نبودند که بتوانند حاکم، بانو، یا تسخیرشدگان را نابود سازند. نهایت کاری که از پس آن برآمدند بیهوش کردن آن‌ها و محبوس کردن‌شان بود. زندان‌شان مکانی با نام ماهورتپه بود. آن‌ها درون تپه‌های ماهور مدفون شده بودند.

پس از گذشت چهار قرن، جادوگر بومنز با گذر از ماهورتپه بانو را بیدار می‌کند تا از او مهارت­هایش را بیاموزد. بانو کنترل را به دست می­گیرد و آزاد می‌شود؛ بومنز را در حالت روحانی نیمه ‌نامیرایی اسیر می‌کند. سپس تسخیرشدگان را آزاد می‌سازد اما به حاکم خیانت و او را همان جا رها می‌کند و برای احیای امپراتوری به پیش می‌رود. همانند گذشته، شورشی‌ها برخاستند و این بار محفل هجده تن رهبری‌شان می‌کرد. محفل متشکل از جادوگرانی بود که به تنهایی یارای مقابله با تسخیرشدگان را نداشتند اما همواره در اهداف‌شان متحد بودند. از سوی دیگر تسخیرشدگان به همان مقدار که با شورشی‌ها جنگ دارند، میان خودشان نیز در نزاع هستند.

از سویی دیگر گروهان­سیاه، از طرف یکی از تسخیرشدگان با نام روح‌بند ناخواسته و نا آگاه به خدمت بانو در می‌آیند و به خواست او می‌جنگند. طبیب، سرگذشت گروهان را در این دوره‌ی پر مخاطره بازگو می‌کند . . .
    دل‌های رفته را بگذارید در اوج افتخار بمیرند ...
    شهرت
    0
    1,022
    کاربر انجمن
    نه بهتر نیسگروهان سیاه اولین کتاب فانتزی بوده بدون صف بندی خیر و شر. شخصیتها اصلی واقعن ادمن. به اندازه منو تو تصمیم میگیرن خوب باشن یا بد. چیزی که مثلن تو نغمه هم هست ولی نه به اندازه گروهان.
    اگه دقت کنین کتابا تو ایران اکثرن بعد از ساخت فیلم ترجمه یا خونده میشن. مگر اینکه مترجم از سلیقه شخصیش مایه بذاره. مثه سحر مشیری که فک کنم قبل سریال نغمه رو شرو کرد ولی تا سریال نیومد خیلیا اسمشم نشنیده بودن. حتی هری پاترم اقبال عمومی و جو بزرگش تو ایرانو مدیون فیلماش بود. عمومیت بیشتر به سمت فیلم تمایل داره به خصوص تو ایران که خیلیا حوصله کتاب خوندن ندارن
    [IMG]http://www.upsara.com/images/z12q_imagine_sticker.jpg[/IMG]
    شهرت
    0
    78
    مترجم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Magystic Reen نمایش پست ها
    نه بهتر نیسگروهان سیاه اولین کتاب فانتزی بوده بدون صف بندی خیر و شر. شخصیتها اصلی واقعن ادمن. به اندازه منو تو تصمیم میگیرن خوب باشن یا بد. چیزی که مثلن تو نغمه هم هست ولی نه به اندازه گروهان.
    اگه دقت کنین کتابا تو ایران اکثرن بعد از ساخت فیلم ترجمه یا خونده میشن. مگر اینکه مترجم از سلیقه شخصیش مایه بذاره. مثه سحر مشیری که فک کنم قبل سریال نغمه رو شرو کرد ولی تا سریال نیومد خیلیا اسمشم نشنیده بودن. حتی هری پاترم اقبال عمومی و جو بزرگش تو ایرانو مدیون فیلماش بود. عمومیت بیشتر به سمت فیلم تمایل داره به خصوص تو ایران که خیلیا حوصله کتاب خوندن ندارن������
    کم لطفی میکنید. البته ایده گروهان نو بود قبول ولی ایده hunger هم برای خودش تازه بود. البته نمی دونم شاید نظر من اینجوریه فقط
    در مورد فیلم چه بگویم وطنم پاره تنم
    ویرایش توسط sinaGhf : 2017/08/08 در ساعت 01:31
    ,Dear PAST
    .Thank You for all of the Experience & Lessons
    ,Dear Future
    ...I am Ready
    شهرت
    0
    1,022
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط sinaGhf نمایش پست ها
    کم لطفی میکنید. البته ایده گروهان نو بود قبول ولی ایده hunger هم برای خودش تازه بود. البته نمی دونم شاید نظر من اینجوریه فقط
    در مورد فیلم چه بگویم وطنم پاره تنم
    هر چی هم که باشه اینا نظر منه با این حال واقعن اون چیزی که توقع داشتم از تعریفای اطرافیانم در مورد هانگر گیمز براورده نشد. داستان خیلی حوب و فیلم های به نسبت خوش ساختی داره. یه خصوص فیلم اول. و نقطه شروع شکلی از فانتزی بود که الان خیلی زیاد شدن. با این حال من خیلی باهاش حال نکردم. شاید چون فضای اینده گونش خیلی برای من جدید نبود. طوریکه نه میشد به عنوان یه علمی تخیلی ازش لدت برد. نه یه فانتزی صرف -که اصن فک نکنم یه فانتزی صرف به حساب بیاد- و نه حتی تم انقلاب یا غافلگیریاش برام جدید بود. کنار هم گذاشتن اینها هم به هیچ وجه بد نبود ولی برام در حد یه شاهکارش نمیکرد
    [IMG]http://www.upsara.com/images/z12q_imagine_sticker.jpg[/IMG]
    شهرت
    0
    1
    کاربر انجمن
    سلام من میخوام کتابی که دارم مینویسم رو بزارم از کجا باید اقدام کنم. راستی باید تکمیل بشه یا فصل به فصل هم میشه گذاشت؟
    شهرت
    12
    593
    ویراستار
    نقل قول نوشته اصلی توسط اقای م نمایش پست ها
    سلام من میخوام کتابی که دارم مینویسم رو بزارم از کجا باید اقدام کنم. راستی باید تکمیل بشه یا فصل به فصل هم میشه گذاشت؟
    باید برید تو نویسندگان جوان داستان‌های بلند. تو کافه کتاب هم با توجه به ژانر میتونید اونجا بذارید و هم میشه فصل فصل داد هم میشه کامل داد.
    ولی جای پرسش تو این تایپیک نبود. فکر کنم اسپم محسوب بشه
    دل‌های رفته را بگذارید در اوج افتخار بمیرند ...
    شهرت
    9
    121
    تایپیست
    کتاب سیاه دل نوشته ی کورنلیا کارولینه فونکه ترجمه شقایق قندهاری

«مگی» ١٢ ساله قادر است با بلند خواندن کتاب، شخصیت های داستان را از دنیای درونی به دنیای بیرونی بکشاند. این نیروی جادویی که از پدرش آموخته سبب دردسرهایی برای او و خانواده اش می شود. اما سرانجام با کمک همین قدرت بر یک شخصیت منفی کتاب که جان گرفته و قصد نابودی پدر و مادرش را دارد، پیروز می شود.
    «سیاه دل» یک داستان فانتزی ناب، پر کشش و هیجان است که بر کتاب و کتابخوانی توجه ویژه دارد. شخصیت داستان «مگی» دختر شجاعی است که این شجاعت و قدرت را از کتاب خواندن و همذات پنداری با شخصیت های داستان ها آموخته است. برای او تحمل فراز و فرودهای زندگی بدون کتاب خواندن میسر نیست. پدر مگی که کارش صحافی کتاب است در اثر بلند خواندن کتاب «سیاه دل» یکی از شخصیت های منفی آن را زنده می کند که موجب مشکلاتی می شود. زمانی که پدر و مگی نویسنده را پیدا می کنند و او از اعمال این شخصیت با خبر می شود، برای از بین بردن او تصمیم به تغییر پایان داستان می گیرد. یعنی در واقع خالق اثر تصمیم می گیرد مخلوق خبیث و خیانتکار خود را از بین ببرد و این نکته قابل توجه در کتاب است.
    شخصیت های این داستان فانتزی که ریشه در واقعیت دارد باور پذیر و انسانی اند. مخاطبان نوجوان این داستان می توانند با مگی و شخصیت مستقل او که بیشتر وقت ها در برابر کلیشه های از پیش تعیین شده مقاومت می کند همذات پنداری کنند. در این داستان که موضوعی نو و تازه دارد علاوه بر معرفی کتاب های کودکان و نام بردن از شخصیت های آن ها، فضای دلپذیری بر کتاب حاکم است ناشی از کشمکش بین خیر و شر. نویسنده با توصیف های زیبا و تاثیر گذار داستان را روایت می کند. ترجمه روان و یکدست، بر جذابیت آن می افزاید. تصویر روی جلد زیبا و هنرمندانه است.
    کتاب کارکرد روانشناسی و سرگرمی دارد و به خواننده لذت خواندن را می بخشد و برای کتاب خوان کردن نوجوانان توصیه می شود.

کتاب جالبیه من بشخصه ازش بسی لذت بردم شدیدا پیشنهاد میکنم بخونینش

S.D.B

اسمم هم مثل خودم یک برنده
    والا

صفحه 3 از 3 نخست 1 2 3
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)