ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 1 2
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19

ترجمه نخستین قانون نوشته جو آبرکرامبی

• نویسنده کتاب: جو آبرکرامبی
    • ژانر: فانتزی
    • دنبال کننده: 1
    • ایجاد شده در: 2017/04/25
    • دارای خلاصه و کاور
    • دارای مسائل 18+
    • ترجمه است
    درود
    ابتدا یه توضیحی درباره کتاب میدم و بعد بریم برا دانلود:
    آبرکرامبی نویسندگی را با سه گانه «نخستین قانون» آغاز کرد و در شش رمان دیگرش (با دسته کم سه کتاب چاپ نشده) دنیای تخیلی و بدون نام خود را بست و گسترش داد.
    در این داستان هیچکس قهرمان نیست. خواننده به کشف ریشه‌های شکنجه‌گری، بزدلی و خشونت‌های روان‌پریشانه دعوت می‌شود، سحر و جادو نیروی متخاصم و اسلحه‌ای قدیمی است که اگر در پی کسی باشد، بطور قطع اتفاقات وحشتناکی برای او خواهد افتاد.
    میزان مرگ و میر، بی‌رحمی، خشونت و بدگمانی در این کتاب نسبت به کتاب‌های مارتین بطور قابل توجهی کمتر است، آبر کرامبی به این موضوع اشاره نموده و می­گوید: «زمانی که شما مُردید، مشکلات شما عملاً به پایان رسیده است. کارهای وحشتناک زیادی هست که شما می­توانید در هنگام زنده بودن انجام دهید!»
    اگر تنها دو مرد وجود داشته باشند که بتوانند راه­های به گند کشیده شدن انسانیت و زیر پا رفتن اخلاق را به خوبی توصیف کنند، آن دو مرد جو آبرکرامبی و جرج آر. آر. مارتین هستند. این تنها چیزی­ست که شما در مورد جدی بودن نخستین قانون باید بدانید. آبرکرامبی دنیایی را به تصویر کشیده که برای تبدیل انسان­ها به اشخاصی بهتر و شرافتمند به کار نمی­رود، در حقیقت آن­ها را پست­تر و قدرتمندتر می­سازد. صحنه­های نبرد وحشیانه، و به خوبی نوشته شده‌اند و شما اصلاً مطمئن نیستید چه چیزی می‌تواند در انتها یک پایان خوش را تشکیل دهد. مونولوگ‌های گلوکتای مفتش از هر شوخی که شما از حالا تا به انتشار بادهای زمستان و شنیدن شوخی‌های تیریون می‌خوانید بامزه‌ترند.
    سبک آبرکرامبی شامل مقدار زیادی طنز سیاه است و شخصیت‌های غیر فعالی که از خنده‌های دیوانه وارشان در عذابند. بازمانده­های جنگ با سخن گفتن با دیگ‌ها و قابلمه‌ها به خود آرامش می‌دهند. شخصیت‌های کتاب آبرکرامبی به مقدار بسیار کمتر از شخصیت‌های مارتین دوست داشتنی هستند. شخصیت‌های نغمه‌ای از یخ و آتش شاید شوالیه‌هایی با زره درخشان نباشند، اما بیشترشان تا حدی انسان‌های نجیبی به حساب می‌آیند که تلاش دارند تا در جهانی بی­رحم راه خود را پیدا کنند. با این وجود هنوز هم طنز، دیدگاه‌های مثبت و انفجار گاه به گاه خوبی‌ها موجب می‌شود شخصیت‌های آبرکرامبی دلسوز و مرتبط باشند. شما خود را در حال ریشه­یابی فاسد شدن انسان­ها می­یابید. ما یک شکنجه گر، یک اشرافزاده سطحی­نگر و خودخواه، جادوگری که بی‌هیچ عذری همه چیز را دستکاری می‌کند، و یک دیوانه را به عنوان شخصیت‌های این کتاب کنکاش می کنیم.
    ویژگی‌های نخستین قانون
    سیمای نخستین قانون قهرمانان بی‌میل، طنز سیاه و اکشن نفس­گیری را شامل می‌شود. نخستین قانون ظاهراً رمانی­ست از تضادهایی که با بازیگرانش تعریف می‌شود: بربری فیلسوف که از آدم­کشی متنفر است، قهرمانی بی‌باک که از جنگیدن وحشت دارد و شکنجه­گری فلج که قلبی از طلا دارد. طرحی پیچیده و بازیگرانی با شخصیت‌های فراموش ناشدنی از خود تیغ (کتاب اول این مجموعه) کتابی می­سازد که باید خوانده شود. دو کتاب دیگر هم به همین اندازه محسور کننده‌اند و هیچ سراشیبی برای کیفیت این سری وجود ندارد. این مجموعه یکی از بهترین سه گانه­های ژانر فانتزی است. جو آبرکرامبی با هر کتابش بهتر و بهتر می‌شود. آخرین کتابش قهرمانان یکی از بهترین کتاب‌های عمرم بود.
    خود تیغ یک ورودی مهیج برای وارد شدن به ژانر فانتزی و مجموعه‌ی نخستین قانون است. جو آبرکرامبی تمام فانتزی‌های کلاسیک را جمع کرده و از آن‌ها چیزی جدید می‌تند. این مجموعه دگرگونی فانتزی حماسی است که آن را به سطحی کاملاً جدید می­رساند. یک حرکت هنرمندانه که در ژانر فانتزی با گرفتن ابزارهای قدیمی فانتزی آن‌ها را به چیزی پیشرفته‌تر تبدیل می‌کند. قوی، شوخ طبعی، طنز خشک، طرح پیچیده و پر از عناصر متضاد. این سبک جدید برای خواندن هوشمندانه کتاب طراحی شده است. در این دنیای نوآور جدید فانتزی سایه­های خاکستری، سیاه و سفید تعریف تازه‌ای دارند.
    از آنجا که کیفیت نوشتار آبرکرامبی در طی این سال‌ها مدام در حال پیشرفت است، من آبرکرامبی را در لیست بهترین‌های فانتزی جزو برترین‌ها قلمداد می‌کنم. او هنوز هم یکی از بهترین نویسندگانی­ست که دارند فانتزی می‌نویسند. کتاب‌های آبرکرامبی لزوماً برای همگان نوشته نشده‌اند، چرا که کتاب‌هایش تم بسیار طعنه­آمیزی دارند. شخصیت­هایش از لحاظ اخلاقی بسیار مبهم‌اند و در برخی مواقع کارهای بسیار بدی را برای دلایل خوبی انجام می‌دهند.
    مجموعه‌ فانتزی حماسی که با قوانین خودش بازی می‌کند. این مجموعه شامل یک سری از قردادهای فانتزی حماسی استاندارد است که جمع شده و کاملاً تغییر یافته‌اند و یک دگرگونی برای ژانر محسوب می‌شود.
    اما شما می توانید همه‌ی این‌ها را فراموش کنید. فقط به کلیت این سری نگاه کنید و بدون تطبیق دادن آن با کل ژانر فانتزی. (که تا حدودی با برخی آثارش متفاوت است). این مجموعه فانتزیِ بسیار سرگرم کننده با کارهایی شریرانه، شخصیت‌هایی کاملاً خاکستری که بخشی از یک تناقض‌اند، نوشتار نافذ همانند یک چاقو و یک بسته شوخ طبعی پیوند خورده است.
    پس اگر شما به دنبال فانتزیِ حماسی‌ای هستید که کار متفاوتی انجام می دهد و قواعد استاندارد را به تکه‌های کوچک‌تری می‌شکند و دارای یکی از هوشمندانه‌ترین نثرها بوده و خیلی خنده‌دار طعنه می‌زند، باید نخستین قانون را بخوانید.
    دارک فانتزی تیره (Grimdark) پیش از جو آبرکرامبی وجود داشت، اما با شگفتی او استانداردی طلایی برای آن که باید چه طور آن را نوشت تعریف کرد و دیگر نویسندگان از آن تقلید می کنند. دارک فانتزی بسیار شبیه آن چیزی است که رمان‌های آبرکرامبی هستند.
    سه گانه‌ی اصلی او (نخستین قانون) کمک کرد تا حرکتی برای دگرگونی همه‌ی استعاره‌های عمده­ی فانتزی بر پا شود. همانند آنی که ارباب حلقه­های جی آر. آر. تالکین ایجاد کرده بود.
    کتاب خیلی ساده خشونت بی‌امان، شخصیت‌های اخلاقی مبهم، جهان بدون مراقب و رها‌شده‌ی طعنه آمیز، الگوهای واژگون شده و طرحی که در مسیرهای غیر منتظره تاب می‌خورد را به تصویر می­کشد.
    این یکی از آن کتاب‌هایی است که به همراه کوک، مارتین و اریکسون کمک کرد تا فانتزی بازتعریف شده و مجموعه‌ای از زیبایی‌ها در فانتزی‌های حال حاضر شکل بگیرد.
    تا حدودی شبیه به این است که ارباب حلقه‌ها را از هم باز شده (یا شاید حتی از هم پاشیده) با یک ترتیب نامرتب از قطعه‌ها (همچون پازل) ببینید که شخصیت‌ها در آن کارهایی که از ایشان انتظار می‌رود انجام می‌دهند. همچنین یک گونه­ی جدید از فانتزی حماسی (نوع تیره و تارتَرَش) جایی که خط میان قهرمان و شرور داستان خط باریکی­ست. یکی از فانتزی‌های هوشمندانه‌تر که آزادانه به پیروی از سنت‌های تالکین می‌پردازد، البته اگر آن‌ها را نشکند.

خب یه توضیحی راجع به ترجمه بدم که من بیشتر از نصف جلد اول رو ترجمه کردم و در حال تایپ و ویرایش نهایی اون هستم. از امروز هفته ای یه فصل رو برا دانلود میزارم (سه شنبه ها). مرجع اصلی ارائه این ترجمه سایت: من یار مهربانم (kindfriend.ir) هست پس خواهشن جای دیگه ای کپی نکنید.
    تشکر از همراهیتون

-لینک‌ها حذف شدند-
    ویرایش توسط JuPiTeR : 2017/06/08 در ساعت 19:03
  1. 9
    شهرت
    2
    1,885
    معاون سایت
    سلام
    چندتا نکته رو فکر میکنم جایز باشه مطرح کنم؛
    اول درباره رویه تند مقدمه تاپیک، خیلی زیباتر و پسندیده تر بود اگر تمام این صحبتایی که اینجا فرستادید رو با لحنی مودبانه و دوستانه مطرح میکردید. نه با این لحن تهاجمی چون فکر نمیکنم اینجا کسی به شما چیزی گفته باشه

مورد دوم اینکه میفرمایید کاری به کار شما نداشته باشیم؛ دوست عزیز شما در سایت دیگه ای ترجمه انجام دادید و اون ترجمه رو اینجا هم دارید منتشر میکنید و تا جایی متوجه شدم قبلش نظر مسئولین این وبگاه رو جویا نشدید؛ در نتیجه درصورت پیشامد هرگونه مشکلات آتی وارد عمل شدن مدیران امری اجتناب ناپذیره چه خوب بود اگه قبلش یک نظرخواهی با مدیران انجام میدادید ولی حالا مشکل خاصی هم پیش نیومده.

مورد سوم اینکه میفرمایید شخص تک رو و تک پری هستید صرفا به عنوان یک خواننده توصیه میکنم تو زمینه ترجمه حداقل از کمک یک ویراستار یا یک نمونه خوان یا حتی تطبیقگر کمک بگیرید خیلی کارتون ارزشمندتر میشه و بعدها میتونید به عنوان سابقه کارتون با افتخار مطرحش کنید.

چهارما اینکه چه بهتر اگر بجای یکجا کردن فصول اونهارو فصل به فصل ارائه بدید و مثلا هر ۱۰ فصل یکبار فایل کلی بذارید چون الان خواننده ها دائم دارن بخاطر یک فصل جدید، حجمی اضافه و دوباره بابت فصلای قبل هم میدن
    چه بهتر اگر فصل به فصل بذارید ؛)

موفق باشید منتظر ادامش هستیم
    فقط برای کشف #nobody ها زنده هستم و نفس میکشم!
    شهرت
    0
    1,123
    نویسنده
    کتاب جالبیه ممنون از زحمات مترجم.
    ولی نمیشه لطفا فصل به فصل بزارید؟
    پ.ن: درحال ایده پردازی برای داستان جدید
    .
    .
    .
    .
    وقتی منتشرش میکنم که یه قلم نوری درست و حسابی داشته باشم
    شهرت
    0
    19
    کاربر انجمن
    درود
    از همه دوستان بابت نقد و نظراتشون ممنونم. مقدمه تند و تیزی که همتون رو شاکی کرد و پاکش کردم به خاطر اتفاقاتی بود که قبلا برام افتاده و هنوزم داره میوفته و مایل نیستم راجع بهش حرف بزنم. راجع به سایت مترجم هم باید بگم که سایت من یار مهربانم متعلق به خودم هست و فعالیت اصلی من اونجاست. البته به سایت شما هم ارادت خاصی دارم و به پیشنهاد دوست خوبم آقا رضا (julian) ترجمه رو اینجا هم ارائه میدم چون سایت شما در رابطه با این جور پروژه ها پیشکسوته. امیدوارم کسی رو ناراحت نکرده باشم و بتونیم در کنار هم فعالیتهای خوبی داشته باشیم.
    در ضمن لینک دانلود فصل ها به صورت جدا ارائه شد.
    بازم از همراهیتون تشکر می کنم
    شهرت
    0
    32
    کاربر انجمن
    سلام.چرا سایت من یار مهربانم غیر فعال شده؟
    شهرت
    0
    63
    bys
    مترجم
    سلام دوست عزیز
    این مجموعه در رزرو سایت دوران اژدهاست و شما بدون اجازه ی مدیران دوران اژدها حق ترجمه ی این کتاب رو ندارید.
    شهرت
    0
    19
    کاربر انجمن
    درود
    والا من نمیدونم چه حکمتیه که همه میخوان این کتابو ترجمه کنن! حالا که سایت من یار مهربانم هم به خاطر یه سری اخطارهای مقامات مسؤل بسته شده بنده هم از ادامه ترجمه این کتاب انصراف میدم و منتظر ترجمه دیگر دوستان میمونم.
    پیروز و بهروز باشید
    در پناه یار
    شهرت
    2
    1,885
    معاون سایت
    نقل قول نوشته اصلی توسط zsohrabi نمایش پست ها
    درود
    والا من نمیدونم چه حکمتیه که همه میخوان این کتابو ترجمه کنن! حالا که سایت من یار مهربانم هم به خاطر یه سری اخطارهای مقامات مسؤل بسته شده بنده هم از ادامه ترجمه این کتاب انصراف میدم و منتظر ترجمه دیگر دوستان میمونم.
    پیروز و بهروز باشید
    در پناه یار
    سلام
    اگر تمایل داشته باشید میتونید توی پروژه‌های ترجمه پیشتاز در کنار ما باشید
    فقط برای کشف #nobody ها زنده هستم و نفس میکشم!
    شهرت
    0
    197
    کاربر انجمن
    اینم کنسل شد نمیدونم تو این کشور چی میگذره هرچند از این کتاب خوشم نیومد ولی بازم یکی از ده تای برتر تو سبک خودش هست و واقعا جای تاسفه که با ضعف انتشارات ایران به مترجمای اینترنتی هم گیر میدن در هر صورت یا باید نشر رسمی قوی باشد یا ازاد و همگانی بشه ترجمه و انتشار چون اکثر انتشارات حق چاپ رو از نویسنده نمی خرن و حیفه این اثر و این قبیل اثار ترجمه نشنو اونوقت انتشارات بیان کتابای درجه دوم و درجه سوم ارائه بدن اونم باید ترجمه و ویرایشی بدتر از کتاب که اشک رو تو چشمای خوره های کتاب جمع میکنه نمونش به صورت وحشتناکی نام باد رو و ترس مرد فرزانه رو داغون کردن که تا حدود زیادی از لذت کتاب خوندن کم میکنه
    شاد و پیروز و کتابخوان باشید

سرها
    ميغلتند
    شهرت
    4
    7,179
    مدیریت کل سایت
    این اثر رزرو سایت دوران اژدها است.
    لینک‌ها پاک شدند.

صفحه 2 از 2 نخست 1 2
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)