ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 1 2
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14

موضوع: جادو و علم

شهرت
    0
    1,022
    کاربر انجمن

Cool جادو و علم

در راستای مدیر ازمایشی بودن گفتم یه تاپیک بزنم که اسمش بهم بیاد. خیلی هم مزاجم نمیشم فقط یه سوال میپرسم که امیدوارم گوش شیطون کر استقبال چشمگیر باشه و دعوا هم نشه.

سوال اصلی اینه: ایا به جادو رو به عنوان یه قدرت حاضر در این دنیا قبول دارین یا نه؟
    و سوال فرعی اینکه: اگر جادو وجود داشته باشه اونو مغایر با علم میدونین یا در جهتش؟

به نظرم سوال جالبی اومد که همه میتونن در موردش نظر بدن. پس ضایعم نکنین و حداقل 4 نفر نظر بدین
    به خاطر اینکه جهت گیری هم به وجود نیاد نظر خودمو بعد از چن تا نظر پایین میدم.
    [IMG]http://www.upsara.com/images/z12q_imagine_sticker.jpg[/IMG]
    شهرت
    0
    7,570
    رئیس پليس سایت
    نقل قول نوشته اصلی توسط Magystic Reen نمایش پست ها
    تمام چیزهایی که گفتی رو قبول دارم اما یه نکته هست که خود منم تو دانستنیها خوندم و قبولش دارم هر چیزی که با روش علمی ثابت نمی شه رد شده نیست و هر چیزی که با روش علمی رد نمیشه اثبات شده نیست. خوب فک میکنم این مورد تو اولی بگنجه نه؟ @smhmma خیلی ممنون از اینکه اینقد رحیم و مهربونی و یه ابهام به وجود اومد برام. یعنی کلن یه دنیای دیگه اس جادو یا نه؟
    بله اثبات نشدن به معنی نقض شدن نیست و نقض نشدن به معنی اثبات شدن نیست.
    منظورت از مورد اول چیه؟؟
    خواهش می کنم تازه از هر انگشتمم یه هنر میباره
    نه یعنی چی دنیای جدا؟؟ البته که جدا نیست
    منظورم فقط این بود که علم صرفا قوانین جهان و روش های مطالعه ی قوانین جهانه
    مثلا تو فیزیک ما صرفا چیزی که وجود داره رو داریم به روش خودمون تدوین می کنیم.
    خب جادو هم همون قوانین جهان و اثراتشه ولی نه الزاما اون قوانین و اثراتی که ما روزانه میبینیم
    مثلا ما هرروزه داریم اثر اینرسی و پایستکی رو بر روی زندگی خودمون میبینیم ولی قوانینی که نتایجشون جادو رو شکل میدن چیزایی نیستن که بتونم فقط با دقت در طبیعت ببینیم. بلکه چیزایین که در شرایط خاص دیده میشن برای همین تدوینشون به همون راحتی علم نیست.
    منظورم من در کل این بود که جادو هم از قوانین جهان سرچشمه میگیرن و قوانین جهان در تناقض با هم نیستن صرفا بعضی قوانی جهان کشق شدن بعضی قوانین نه
    مثلا اینرسی یا تمایل به پایستگی کشف شده چون اثرش همیشگی و بر روی همه چیز جهانه ولی قوانین که نتیجشون میشه جادو صرفا در مواقع خاصی بر جهان تاثیر مشهود میزارن.
    :Its my family's house,Its my children's house

شهرت
    0
    1,022
    کاربر انجمن
    @smhmma خوب من فک کردم منظورت اینه چیزیه که وجود داره ولی ما هیچ وقت حسش نمیکنیم. منظورم از مورد اول هم اینه که اگه جادو محدودیت داشته باشه پس علمه چون میشه با همون محدودیت ها تعریفش کرد و علم هم یه سری قوانین تعریف شده جامعن پس جادو مستقیمن علمه ^_^ @girl of wind منم تقریبن همین تعریفو دارم اما با جزئیات بیشتر، ممنون از نظرت @admiral دقیقن منطقی بودن کوچکترین مشکله فانتزی هاس ولی حقیقتش به نظرم هر چیزی رو میشه تو اونایی که گفتی جا دادا @س.ع.الف ممنون از تبریک. منم بعضی وقتا فک میکنم حتی درسایی که میخونیم هم یه جور جادوئه و دیفرانسیل هم جادو سیاهه انشالله بعد کنکور هم شروع میکنم خوندن @MIS_REIHANE حقیقتش اینکه انقد به جادو باور دارم اینه که حتی توی دین هم بهش اشاره شده هر چند نیمه منطقی ذهنم بهم میگه اون جادو بیشتر چشم بندی و استفاده از علم در برابر ندونستن مردم بوده ولی خدا رو چه دیدی شاید منظور قران هم جادوی واقعی -چه ترکیب باحالی^_^- بوده
    [IMG]http://www.upsara.com/images/z12q_imagine_sticker.jpg[/IMG]
    شهرت
    0
    793
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Magystic Reen نمایش پست ها
    @smhmma خوب من فک کردم منظورت اینه چیزیه که وجود داره ولی ما هیچ وقت حسش نمیکنیم. منظورم از مورد اول هم اینه که اگه جادو محدودیت داشته باشه پس علمه چون میشه با همون محدودیت ها تعریفش کرد و علم هم یه سری قوانین تعریف شده جامعن پس جادو مستقیمن علمه ^_^ @girl of wind منم تقریبن همین تعریفو دارم اما با جزئیات بیشتر، ممنون از نظرت @admiral دقیقن منطقی بودن کوچکترین مشکله فانتزی هاس ولی حقیقتش به نظرم هر چیزی رو میشه تو اونایی که گفتی جا دادا @س.ع.الف ممنون از تبریک. منم بعضی وقتا فک میکنم حتی درسایی که میخونیم هم یه جور جادوئه و دیفرانسیل هم جادو سیاهه انشالله بعد کنکور هم شروع میکنم خوندن @MIS_REIHANE حقیقتش اینکه انقد به جادو باور دارم اینه که حتی توی دین هم بهش اشاره شده هر چند نیمه منطقی ذهنم بهم میگه اون جادو بیشتر چشم بندی و استفاده از علم در برابر ندونستن مردم بوده ولی خدا رو چه دیدی شاید منظور قران هم جادوی واقعی -چه ترکیب باحالی^_^- بوده
    وای نگو نگو...این درسا جادو نیست،نفرینه! نفرین تاریکی...!
    پیروی پاسخی که به ریحانه دادی : بله،توی قرآن هم به جادو اشاره شده و بله،حقیقت داره،در واقع این جادو ها میان بر زدن از بعد روحانی به بعد مادیه،برای مثال یه مرتاز هندی میتونه با سرکوب کردن جسم روحش رو به قدرت برسونه و فقط با فکرش اجسام رو حرکت بده ؛ یه عالم با علم اعداد میتونی با نوشتن رمز ساختار مادی جهان رو تغیر بده ؛ یا یه فرد میتونه با تسخیر یه موجود غیرمادی یعنی جن ازون برای اهداف خودش استفاده کنه
    اما نکته ی جالب اینه که توهم احتمالا در مورد چیزی به اسم "اسم اعظم" شنیدی (اعظم خودمون نه ها!) این اسامی در واقع کدهای دسترسی ای هستن که به تو قابلیت ادمین شدن میدن،یعنی میتونی قوانین دنیا رو با اراده ی خودت (با اجازه ی اراده ی مطلق یعنی خدا) بازنویسی کنی.
    در واقع دیدی که من به دنیا دارم مثل یه بازی واقعیت مجازیه.ما یه خالق به اسم خدا داریم(خود کامپیوتر).یه سری برنامه های اجرائی به اسم فرشته.یه ناظر و ادمین با تمام اختیارات به اسم امام زمان(در حال حاضر) این دنیا یه سری کد نویسی های اجرائی داره که با علم اعداد میشه ازشون استفاده کرد.(هکر های خودمون) یه بعد موازی داریم(سخت افزار) که اجنه و شیاطین توش زندگی میکنن، و در آخرم یه سری کاراکتر ساده که ما باشیم و میتونیم بر اساس قوانین کارامون رو بکنیم. حالا هر کاری که خلاف این قوانین باشه،میان بر بزنه(مثل طی العرض) یا به نحوه ی دیگه ای انجامش بده جادو نامیده میشه

امیدوارم این تشبیه کمک کرده باشه تا دیدم رو به دنیا و جادو راحت تر ارائه بدم!
    مهم نیست که شما چه هستید،فقط مهم این است که مردم چه فکری در مورد شما می کنند.
    [COLOR=#ff0000]لانس مورو[/COLOR]
    شهرت
    0
    1
    کاربر انجمن
    سلام
    بااین که گفتنش برام یه کم سختو ناشناختس ولی باید بگم به طور کامل و یکجا باهات موافقم!
صفحه 2 از 2 نخست 1 2
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع