PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خون آشامی، خوب یا بد.

لرد ولدمورت
2013/08/14, 22:43
سلام

توی این چند سال اخیر با موضوعی به نام فانتزی خون آشامی مواجه شدیم. معمولا دختر ها این دسته را می خوانند که به نوعی رمانس به حساب می آیند.

به نظر شما پر طرفدار شدن این ژانر ضعیف و بدون در و پیکر رو خوب است یا بد؟

filagond
2013/08/15, 09:49
سلام

توی این چند سال اخیر با موضوعی به نام فانتزی خون آشامی مواجه شدیم. معمولا دختر ها این دسته را می خوانند که به نوعی رمانس به حساب می آیند.

کی گفته معمولا دخترها این ژانر رو می خونن؟ lن خودم عاشق این ژانرم. بعد این ژانر رمنس نیست. درسته، بعضی از کتابای این ژانر مثل بوسه های خون آشام، جاودانگان و دنیای شبانه رمنس هستن، اما بعضی دیگه مثل آکادمی خون آشامان، زن شکارچی شب و ریلی جنسن نگهبان حماسه شهری هستن نه رمنس. اگرچه در اونها رگه های رمنس هم وجود داره. بعضی دیگه از کتابای این ژانر مثل ون کارشتاین و پرونده های درسدن اصلا رگه های رمنس رو ندارن.
در آخر آقا چرات توهین می کنی؟ چرا به این ژانر می گی ضعیف و بی در و پیکر؟ همین پرونده های درسدن جزو بیست و پنج فانتزی برتره. اونوقت تو بهش می گی ضعیف؟

لرد ولدمورت
2013/08/15, 11:44
درود

فیلاگوند عزیز، من منظورم اینه که الان دیگه فانتزی رو به جای این که به هابیت، ارباب حلقه هاو... بشناسن به گرگ و میش و خاطرات خون آشام میشناسن.

این نظر شخصیه.

مرسی

filagond
2013/08/15, 11:55
درود

فیلاگوند عزیز، من منظورم اینه که الان دیگه فانتزی رو به جای این که به هابیت، ارباب حلقه هاو... بشناسن به گرگ و میش و خاطرات خون آشام میشناسن.

این نظر شخصیه.

مرسی
ولدی جان انصافا تو ایران نغمه و هری پاتر شناخته شده ترن یا گرگ و میش و خاطرات خون آشام؟ تو بقیه دنیا هم واضحه که آثاری مثل مالازان یا سکه و خنجر پر طرفدار ترن.

لرد ولدمورت
2013/08/15, 12:02
همه براشون این اتفاق افتاده.

میگن چی کار می کنی؟ می گی داستان می نویسم.

طرف می گه چه نوعی. می گم گمانه زن، فانتزی.

طرف می گه:«آهـــــــــــــــــــ ـــا؟!؟!؟»

تو هم با اجبار می گی:«هری پاتر، گرگ ومیش...!»

-گرگ و میش چیه؟

-همون که خون آشامن زیاد سیفیدن.

-آهان....

ـــــــــــــــــــ

من همین اتفاق برام افتاده. نغمه هم به خاطر سریالش معروفه. کتابی که فیلمش ساخته بشه معروف می شه. الان به نظر شما چند نفر از این کسایی که می شینن این فیلم رو با عشق می بینن می دونن اسم نویسنده چیه؟

filagond
2013/08/15, 12:17
همه براشون این اتفاق افتاده.

میگن چی کار می کنی؟ می گی داستان می نویسم.

طرف می گه چه نوعی. می گم گمانه زن، فانتزی.

طرف می گه:«آهـــــــــــــــــــ ـــا؟!؟!؟»

تو هم با اجبار می گی:«هری پاتر، گرگ ومیش...!»

-گرگ و میش چیه؟

-همون که خون آشامن زیاد سیفیدن.

-آهان....

ـــــــــــــــــــ

من همین اتفاق برام افتاده. نغمه هم به خاطر سریالش معروفه. کتابی که فیلمش ساخته بشه معروف می شه. الان به نظر شما چند نفر از این کسایی که می شینن این فیلم رو با عشق می بینن می دونن اسم نویسنده چیه؟
این حرف در مورد گرگ و میش و خاطرات خون آشام هم هست. اونا هم برای فیلمشون معروف شدن. بعد اینکه نغمه به خاطر فیلمش معروف شده شاید تو ایران این طور باشه. ولی تو خارج از کشور نه. خود من سریال نغمه رو ندیدم ولی عاشق کتاباشم. جنگ های ستاره ای و پرونده های درسدن رو هم همینطور. فیلمش رو ندیدم. کتاباش جذبم کرده.

لرد ولدمورت
2013/08/15, 12:19
جنگ ستارگان رو دارین؟ من خیلی دوس دارم بخونم.

منظورم همون ایرانه که توی فانتزی داره در جا می زنه.

filagond
2013/08/15, 12:24
جنگ ستارگان رو دارین؟ من خیلی دوس دارم بخونم.

منظورم همون ایرانه که توی فانتزی داره در جا می زنه.
جنگ ستارگان یکی از سری هاش رو دادم به نریمان که ترجمه کنه. دو تای دیگه رو هم خودم دارم می رم.

لرد ولدمورت
2013/08/15, 13:34
دستتون درد نکنه.

abramz
2014/10/16, 20:35

از اون لحاظ که خودم کشته مرده ی مجموعه ی برایم بمیر، آکادمی خون آشم و دنیای شبانه و ... هستم، با حرفت کاملا مخالفم و میگم که به نظرم خوبه.

با اطمینان هم می گم.

چون ومپایر یه جور هیولای خاصه. بنابراین مطمئنا کتاب هاش هم خاص هستن!

دقت کنید بیش تر توی نت ژانر خون آشامی دانلود زیادی داره تا ...

خب در آخر به نظرم به هیچ عنوان " بدون در و پیکر " نیست و نمی باشد.

پ.ن | تکذیب :

این یه نظر شخصیه.((48))

N@zgOl
2014/10/16, 23:44
من خودم داستانای خوناشامیو دوست دارم چه رومنس باشه و چه نه!
از نظر من ژانر خوناشامی بی درو پیکر نیست و جالب و قشنگه((71))

Hermion
2014/10/17, 09:53
ژانر خون آشامی خیلی باحاله من دوست دارم
البته بستگی به کتابشم داره.... مثلا آکادمی خون آشام خیلی قشنگه ولی بوسه های خون آشام فاجعه است
در کل به نظر من می تونه قشنگ باشه

M.A.S.K
2014/10/17, 12:23
خوب من بیشتر از این سبک خوشم میاد تا سبکای دیگه

smartangel
2015/05/06, 01:05
به نظر من دخترا جذب قسمت عاشقانه و رمانتیکش میشن .. و یه جورایی قدرت و سرعت رو دوست دارن چون آدم کمال طلبه ولی کسی از خوردن خون کسی یا کشتن خوشش نمیاد مگه اینکه افسارش دست شهوت و نفسش باشه .. یادمه یه نویسنده معروف نوشته بود که از اونجاییکه براشون کار میکرده زنگ زدن که یه کتاب تو ژانر خوناشامی میخام حالا جدا از پرطرفدار بودن کتب فانتزی این جای تامل نداره؟ اینکه کسی رو بکشی یا خونشو بنوشی بر اثر ازدیاد کتب و تبلیغات بسیار و وارد شدن از جنبه ای که طرفدار داره مثل ژانر رمانتیک روی ذهنا تاثیر گذاشته بشه و برای مردم عادی بشه؟ اگه به جنگ های کشورهای منطقه توجه کنیم واقعا چند نفر دلشون میسوزه؟ شاید یکم بگیم آخی بیچاره ها ولی این پاک کردن صورت مساله نیست؟ این فقط نظر منه چه بسا همه وجدانشون بیداره

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

من خودم تا پارسال فکر میکردم خوناشامو زامبی باحاله .. یجا هم خوندم که قبلنا به بردگان میگفتن زامبی ... ولی یه کلیپ دیدم و یه گوشه هایی از فیلم جنگ جهانی ز یا جنگ جهان زامبیا .. با بازی برد پیت .. که توش فلسطینیا که مسلمونند زامبی و اسراییلیا که صهیونیست آدم درست حسابی ... حالا اسراییلیا بین خودشون و زامبیا دیوار کشیدن که این دیوار الان تو فلسطین اسمش دیوار حایله که جداشون کردند.. برد پیت چکار میکنه تو فیلم؟ ک یه شخصیت محبوب جهانیه؟ ؟!! میره واکسن صد زامبی میسازه که جهان نسبت به زامبی ها واکسینه شن چون تو فیلم با گاز گرفته شدن تبدیل به زامبی میشن ... حالا تا چه عددی میشمرن که زامبی شن؟ دوازده .. خود زامبی شما رو یاد چه آسمی از امامآمیندازه؟ به انگلیسی اسمشو بنویس! ! .. مگه اسلام دین خدا نیست کیا به دین خدا توهین می کنند؟ این دیگه خودش یه بحث مفصله که به هرمی که بالاش یه چشمه مربوطه .. واقعا این حرفا تو دلم مونده بود ... الان یهو سرریز شد.... الان فیلم پرسی جکسون پر از مفهومه .. همون خدایانش همون تایسون که یه چشمه .. و خیلی چیزای دیگه که اطلاعات من در این زمینه کمه ...فقط حرفم اینه کمی تفکر ..

من خودم تا پارسال فکر میکردم خوناشامو زامبی باحاله .. یجا هم خوندم که قبلنا به بردگان میگفتن زامبی ... ولی یه کلیپ دیدم و یه گوشه هایی از فیلم جنگ جهانی ز یا جنگ جهان زامبیا .. با بازی برد پیت .. که توش فلسطینیا که مسلمونند زامبی و اسراییلیا که صهیونیست آدم درست حسابی ... حالا اسراییلیا بین خودشون و زامبیا دیوار کشیدن که این دیوار الان تو فلسطین اسمش دیوار حایله که جداشون کردند.. برد پیت چکار میکنه تو فیلم؟ ک یه شخصیت محبوب جهانیه؟ ؟!! میره واکسن صد زامبی میسازه که جهان نسبت به زامبی ها واکسینه شن چون تو فیلم با گاز گرفته شدن تبدیل به زامبی میشن ... حالا تا چه عددی میشمرن که زامبی شن؟ دوازده .. خود زامبی شما رو یاد چه آسمی از امامآمیندازه؟ به انگلیسی اسمشو بنویس! ! .. مگه اسلام دین خدا نیست کیا به دین خدا توهین می کنند؟ این دیگه خودش یه بحث مفصله که به هرمی که بالاش یه چشمه مربوطه .. واقعا این حرفا تو دلم مونده بود ... الان یهو سرریز شد.... الان فیلم پرسی جکسون پر از مفهومه .. همون خدایانش همون تایسون که یه چشمه .. و خیلی چیزای دیگه که اطلاعات من در این زمینه کمه ...فقط حرفم اینه کمی تفکر ..

Andish
2015/05/06, 10:12
خون آشام که خیلی قشنگه اما باید کمی ترسناک باشه زیاد از حد رومنس((14))

smhmma
2015/05/06, 11:12
به نظر من دخترا جذب قسمت عاشقانه و رمانتیکش میشن .. و یه جورایی قدرت و سرعت رو دوست دارن چون آدم کمال طلبه ولی کسی از خوردن خون کسی یا کشتن خوشش نمیاد مگه اینکه افسارش دست شهوت و نفسش باشه .. یادمه یه نویسنده معروف نوشته بود که از اونجاییکه براشون کار میکرده زنگ زدن که یه کتاب تو ژانر خوناشامی میخام حالا جدا از پرطرفدار بودن کتب فانتزی این جای تامل نداره؟ اینکه کسی رو بکشی یا خونشو بنوشی بر اثر ازدیاد کتب و تبلیغات بسیار و وارد شدن از جنبه ای که طرفدار داره مثل ژانر رمانتیک روی ذهنا تاثیر گذاشته بشه و برای مردم عادی بشه؟ اگه به جنگ های کشورهای منطقه توجه کنیم واقعا چند نفر دلشون میسوزه؟ شاید یکم بگیم آخی بیچاره ها ولی این پاک کردن صورت مساله نیست؟ این فقط نظر منه چه بسا همه وجدانشون بیداره

والا خب در همونژانر خوناشامی کتاب هایی هم هستن که ون خوشنتو رو نفی می کنن و این چیزا ولی درمورد از بین رفتن وجدان و اینا و اینکه دیگه کلا به ه نوعشون اهمیت نمی دن مردم موافقم.
درمورد تایسون و پرسی جکسون و اینا والا تایسون موجود باستانیه.کلا یک چشم بودنش هیچ ربطی به اون چیزی که شما می گید نداره.اقای ریک ریوردن از موجودات یونان باستان استفاده کرده و این موجود یه چشم بوده.هر یه چشمی که اون یه چشم شما نیست
درمورد اون 12 و اینا هم معلوم نیست.کاملا محتمله شانسی باشه.اصلا نمیشه اینجوری استنباط کرد
برگردان اسم و این چیزا هم...
درمورد اسم زامبی والا اسم زامبی یه اسم قدیمی هست.هیچ ربطی هم به امامان شیعیان و ... نداره.زیاد الکی چیزا رو بهم ربط ندیم.بله من قبول دارم خیلی با روان ها بازی می شه خیلی روی اذهان کار می شه و تبلیغ می شه اما هرچی می بینیم می شه ازش یه چیزی دراورد که نباید بگیم این تبلیغه یا نماده یا...
وگرنه می خوای من از دکمه های کیبوردم برات یه مفهومی در میارم که مثلا ترتیب شده برعلیه اسلام و اینا
درمورد اسلام دین الهی و این چیزا هم خب برمی گرده به اعتقادت یکی شاید براش اسلام دین الهیی و اینا نباشه
همین دیگه

درمورد خوناشامی والا اگر تازه شروع کرده باشید به رمان خوندن احتمالا براتون جذابه ولی اگر زیاد خونده باشید دیگه براتون خزززز شده
خیلی زیاد از این ژانر کتاب های با ارزش و بی ارزش نوشتن
از رمان دارکولای برام استوکر تا عاشاقنه های توایلایت و اکادمی خوناشام و خاطرات خوناشم و معمایی هایی مثل مورخ و...واقعا دیگه زیاد نوشتن از این ژانر.متاسافنه عموم هم عاشاقنه.من تا جایی که بیاد دارم فقط دوتا رمان دیدم که در این ژانر بودن و عاشاقنه هم نبودن اونم مورخ هست و رمان دراکولای برام استوکر(البته اینو هنوز نخوندم)
اگر بیان جدای از موضوع عاشقانه هم در این ژانر بنویسن باز یه چیزی ولی به این شکل دیگه جذابیتش کم شده

M.A.S.K
2015/05/06, 12:50
والا خب در همونژانر خوناشامی کتاب هایی هم هستن که ون خوشنتو رو نفی می کنن و این چیزا ولی درمورد از بین رفتن وجدان و اینا و اینکه دیگه کلا به ه نوعشون اهمیت نمی دن مردم موافقم.
درمورد تایسون و پرسی جکسون و اینا والا تایسون موجود باستانیه.کلا یک چشم بودنش هیچ ربطی به اون چیزی که شما می گید نداره.اقای ریک ریوردن از موجودات یونان باستان استفاده کرده و این موجود یه چشم بوده.هر یه چشمی که اون یه چشم شما نیست
درمورد اون 12 و اینا هم معلوم نیست.کاملا محتمله شانسی باشه.اصلا نمیشه اینجوری استنباط کرد
برگردان اسم و این چیزا هم...
درمورد اسم زامبی والا اسم زامبی یه اسم قدیمی هست.هیچ ربطی هم به امامان شیعیان و ... نداره.زیاد الکی چیزا رو بهم ربط ندیم.بله من قبول دارم خیلی با روان ها بازی می شه خیلی روی اذهان کار می شه و تبلیغ می شه اما هرچی می بینیم می شه ازش یه چیزی دراورد که نباید بگیم این تبلیغه یا نماده یا...
وگرنه می خوای من از دکمه های کیبوردم برات یه مفهومی در میارم که مثلا ترتیب شده برعلیه اسلام و اینا
درمورد اسلام دین الهی و این چیزا هم خب برمی گرده به اعتقادت یکی شاید براش اسلام دین الهیی و اینا نباشه
همین دیگه

درمورد خوناشامی والا اگر تازه شروع کرده باشید به رمان خوندن احتمالا براتون جذابه ولی اگر زیاد خونده باشید دیگه براتون خزززز شده
خیلی زیاد از این ژانر کتاب های با ارزش و بی ارزش نوشتن
از رمان دارکولای برام استوکر تا عاشاقنه های توایلایت و اکادمی خوناشام و خاطرات خوناشم و معمایی هایی مثل مورخ و...واقعا دیگه زیاد نوشتن از این ژانر.متاسافنه عموم هم عاشاقنه.من تا جایی که بیاد دارم فقط دوتا رمان دیدم که در این ژانر بودن و عاشاقنه هم نبودن اونم مورخ هست و رمان دراکولای برام استوکر(البته اینو هنوز نخوندم)
اگر بیان جدای از موضوع عاشقانه هم در این ژانر بنویسن باز یه چیزی ولی به این شکل دیگه جذابیتش کم شده

خدا خیرت بده پسر...من معتقدم این نماد گرایی پیش تر از مسآیلش به ما ضربه زده...به جای این که به مسئله و اصل قضیه دقت کنیم..فقط دنبال سمبل گرایی و نماد گرایی هستیم..این شیطان پرستیه اون فلان...اتفاقا این دقیقا همون نتیجه ای هستش که اونا میخوان..چرا؟چون ذهن ما فقط درگیر این سری مسائل اوناس...مثال سادش..یه برجی ساختن تو مکه که میگن سایش رو کعبه میفته..بهش گفتن برج شیطان..حالا با عمدی بودن و نبودنش کاری ندارم..ولی فقط فرض کنید عمدی بوده و کار صهیونیسم..و شیطان پرستا...الان با اینکه اصلاحش کردن..ولی هرکی رد میشه و طواف میکنه و از این قضیه اطلاع پیدا کرده که چی نیگن به این برج..جای یاد خدا و طواف به فکر اون برج و خطراش و هزار چیزه..نمیدونم متوجه شدین یا نه..نمیگم اینا بی اهمیته ولی نباید از اصل قضیه دورمون کنه..که متاسفانه من خیلی میبینم تاثیر گذاشته

البته تو اون مثال نمیگم از یاد خدا غافل کرده..منظورم اینه حتی یه لحظه فکرتو مشغول کنه حین اون عمل ینی موفق شده که یه اثر بزاره..و خودشو پایدار کنه...منظور از مثالم همین قضیه ی نماد گرایی و غیرس

Araa M.C
2015/05/06, 13:07
از نظر من رومنس و ژانر خون اشامی یجورایی پیکره و اساسش درهم تنیده شده و به سختی میشه از هم جداشون کرد
در ضمن وقتی چندین نفر به یک سبک علاقه دارند نویسنده کتابهای بر اساس معیار های اونا کتاب مینویسه
و یجورایی الان بیشتر دخترا از خون اشامو این چیزا خوششون میاد و بیشتر دخترا رومنس خون هستند پس این دو باهم گره میخوره
و یه دختر بیشتر از این از یه کتاب چی میخواد؟؟؟((86))
و بعد از اینکه کتاب اول دوم محبوب میشه کم کم نویسنده ها میدونن راجب چی بنویسن و کم کم دست تو کار زیادمیشه و کلی رمان ابکی نوشته میشه از نویسنده های کاملا اماتور.
بنظر من نباید این سبکوفقط به رومنس معطوف کرد
((107))

Magystic Reen
2015/05/06, 14:10
اقا منم دخترم و اصن با این خون اشام بازیا حال نمیکنم در عوض چنتا پسر میشناسم عشق توایلایت. حکم کلی نباید داد.
در مورد نماد گرایی هم منم موافقم که دنبال این چیزا گشتن بدتر ذهنت رو از روی اون چیزی که هست و باید بهش فک کرد منحرف میکنه

smartangel
2015/05/06, 14:35
کلی نوشته بودم نشد ارسال کرد ...
خلاصه میگم حالا احتمالا شما هم درباره این فرقه ها شنیدید که اعصاشون سریند کسی داد نمیزنه من فلانم من طرفدار این فرقه هم .. اونا هم ک میگن بنظرم ادعا میکنند .. ولی فراماسونی که شما گفتی بشدت نماد گرایند چون مصر باستانم نمادگرا بوده .. میگی این نمادگرایی ضربه زده .موافقم با حرفت ..... خب اینم یه نوع تبلیعه .. مگه یکی از فوت و فن های تبلیغات تثبیت در ضمیر ناخودآگاه نیست ...؟ .. .بعضی ها هم میگن این کتابا برای زندگی خود انا انسانهاست ولی بهتر نیست بجای فرار بریم مشکلات رو حل کنیم من کاری به زانرای دیگه ندارم چون همیشه نبرد بین حق وباطل بوده ولی بعضی جاها داره اسمشون عوض میشه مثه تو کلاه قرمزی دیبی میشه...

((108))مساله دیگه ای هم که هست اینه گاهی بجای سرگرم شدن تاثیر میپذیریم از کتاب .. درحالیکه خودمون متوجه نیستیم .. پس بهتر نیست که حواسمون جمع باشه؟ من الان وقتی کتاب میخونم وقت زیادی هم برای خیالپردازی دارم ... .. شاید شما الان برداشت کنید من الان مخالف سرسخت این زانرم ولی خودمم مطالعه دارم تو این ژانر ... اینطور نیست .. فقط هدفم این بود حواسمون جمع باشه .. من حتی به اونایی که میان به اسم آگاهی دادن نماد پخش مکنند اعتماد ندارم ولی چیزیه که هست و سعی در تبلیغش دارند

Ara
2015/05/06, 17:34
سلام

مرسی از بی طرفیت :||||||||| بی در و پیکر؟ :|

از نظر من رومنس و ژانر خون اشامی یجورایی پیکره و اساسش درهم تنیده شده و به سختی میشه از هم جداشون کرد
در ضمن وقتی چندین نفر به یک سبک علاقه دارند نویسنده کتابهای بر اساس معیار های اونا کتاب مینویسه
و یجورایی الان بیشتر دخترا از خون اشامو این چیزا خوششون میاد و بیشتر دخترا رومنس خون هستند پس این دو باهم گره میخوره
و یه دختر بیشتر از این از یه کتاب چی میخواد؟؟؟((86))
و بعد از اینکه کتاب اول دوم محبوب میشه کم کم نویسنده ها میدونن راجب چی بنویسن و کم کم دست تو کار زیادمیشه و کلی رمان ابکی نوشته میشه از نویسنده های کاملا اماتور.
بنظر من نباید این سبکوفقط به رومنس معطوف کرد
((107))
-________- یه دختر بیشتر از یه کتاب چی میخواد؟ مرسی واقعا! خداییش درکت از دختر و کتاب همینقدره؟ :دی
رمنس و خون آشامی دوتا چیز کاملا جدان!
مثلا من، دارن شان ، لارتن کرپلی و شخصیت کنت دراکولا رو دوست دارم!
ولی ومپایر دایریز رو نه و اصلا سراغش نمیرم!
اصلا هم به هم تنیده نشدن :| صرفا همونطور که گفتی نویسنده بر اساس خواست مخاطباش مینویسه!
+ومپایر دایریز هم بخاطر فیلمش معروف شد -_-
++به نظر منم فقط نباید به رمنس معطوف کرد :|

Magystic Reen
2015/05/06, 20:40
کلی نوشته بودم نشد ارسال کرد ...
خلاصه میگم حالا احتمالا شما هم درباره این فرقه ها شنیدید که اعصاشون سریند کسی داد نمیزنه من فلانم من طرفدار این فرقه هم .. اونا هم ک میگن بنظرم ادعا میکنند .. ولی فراماسونی که شما گفتی بشدت نماد گرایند چون مصر باستانم نمادگرا بوده .. میگی این نمادگرایی ضربه زده .موافقم با حرفت ..... خب اینم یه نوع تبلیعه .. مگه یکی از فوت و فن های تبلیغات تثبیت در ضمیر ناخودآگاه نیست ...؟ .. .بعضی ها هم میگن این کتابا برای زندگی خود انا انسانهاست ولی بهتر نیست بجای فرار بریم مشکلات رو حل کنیم من کاری به زانرای دیگه ندارم چون همیشه نبرد بین حق وباطل بوده ولی بعضی جاها داره اسمشون عوض میشه مثه تو کلاه قرمزی دیبی میشه...

((108))مساله دیگه ای هم که هست اینه گاهی بجای سرگرم شدن تاثیر میپذیریم از کتاب .. درحالیکه خودمون متوجه نیستیم .. پس بهتر نیست که حواسمون جمع باشه؟ من الان وقتی کتاب میخونم وقت زیادی هم برای خیالپردازی دارم ... .. شاید شما الان برداشت کنید من الان مخالف سرسخت این زانرم ولی خودمم مطالعه دارم تو این ژانر ... اینطور نیست .. فقط هدفم این بود حواسمون جمع باشه .. من حتی به اونایی که میان به اسم آگاهی دادن نماد پخش مکنند اعتماد ندارم ولی چیزیه که هست و سعی در تبلیغش دارند

دوست عزیز. نماد تا وقتی نماد که من انسان فک کنم چیزی پشتشه. من میتونم درخت رو نماد خدا بدونم یکی میتونه اتیش رو نماد شیطون. یا برعکس توی یه فرهنگ دیگه اتیش نماد قدرت خدا باشه. نماد ها به فرهنگ و تفکر تو برمیگرده. نه اون چیزی که یه سری ادم با توهم توطئه میگن. ذهن تو همه چیزو جمع میکنه هرچیزی که میبینی میشنوی و... ولی چیزای به درد نخوری مثه چیزهایی که برات نماد خاصی نیستن بیرون میریزه. من امروز صبح یه لباس میبینم نه احساس خاصی نسبت بهش دارم و نه مفهمومی برام داره شب ذهن من میریزتش بیرون. ولی وقتی به من بگن این طرح نماد شیطان پرستیه تا یک هفته بعد یک ماه بعد تو ذهن من میمونه به دیگران میگم و تو ذهن اونا هم میمونه. همین طوری کل یه کشور رو میگیره. پس اونقد دربند نماد نباید باشیم که کشورمون و مشکلاتش رو فراموش کنیم و دنبال نماد بگردیم تو فلان فیلم و فلان کتاب.

smartangel
2015/05/07, 09:45
حق با شماست
من چند روز پیش از خیابون جمهوری رد میشدم چنتا پسره سرووضع وحشتناکی درست کرده بودند .. یکیشون واقعا خیلی ترسناک بود .. من اصن خوف کردم
ولی حتی یه نفر هم پیدآمپیشه اینا رو درمان کنه ..((207))

f.s
2015/05/07, 14:40
نمیشه گفت رومنس و خوناشامی باهمن...
خیلیهاشون نیستند...
ولی خو الان دیگه رومنس تقزیبا جزئی از همه کتاب هاست...
اینم قبول دارم که دیگه کتابا تقریبا همه ی شکل شده...
ولی اینم برمیگرده به خواننده....
ممکنه نثر ی کتاب از نظر من ضعیف باشه ولی شما اونو قوی بدونین....
تو کشور ما اکثرا فانتزیایی معروفن که به نوعی دربارشون اطلاع رسانی شده...
چه از طریق ساخت فیلم سریال چه معروفیت نویسنده هاشون...
در مورد نماد گرایی هم:
درسته فراماسون ها نماد گرا هستند...
ولی اصلش اینه که عموما بیشتر فیلم ها هستند که توشون از نماد استفاده میشه نه کتابها...
و اینکه شما تنها وقتی میتونی نظری راجع به نماد ها بد که در موردشون اطلاع دقیق داشته باشی...
و همین دیگه.خیلی طولانی شد....

smartangel
2015/05/07, 16:15
نمیشه گفت رومنس و خوناشامی باهمن...
خیلیهاشون نیستند...
ولی خو الان دیگه رومنس تقزیبا جزئی از همه کتاب هاست...
اینم قبول دارم که دیگه کتابا تقریبا همه ی شکل شده...
ولی اینم برمیگرده به خواننده....
ممکنه نثر ی کتاب از نظر من ضعیف باشه ولی شما اونو قوی بدونین....
تو کشور ما اکثرا فانتزیایی معروفن که به نوعی دربارشون اطلاع رسانی شده...
چه از طریق ساخت فیلم سریال چه معروفیت نویسنده هاشون...
در مورد نماد گرایی هم:
درسته فراماسون ها نماد گرا هستند...
ولی اصلش اینه که عموما بیشتر فیلم ها هستند که توشون از نماد استفاده میشه نه کتابها...
و اینکه شما تنها وقتی میتونی نظری راجع به نماد ها بد که در موردشون اطلاع دقیق داشته باشی...
و همین دیگه.خیلی طولانی شد....
بله فیلم ها اکثرا ... ولی کتابایی هم هست که ذهن انسان رو بهدجهت دیگه ای سوق بده ... من خودم بشخصه از کتاب رمنسی که خوب نگاشته بشه بیشتر از هر چیز دیگه ای لذت میبرم .. وقتی هم میخام دست به قلم ببرم ناخودآگاه به سمت رمانتیک شدن کتاب پیش میرم.. ((200))

.AvA.
2015/05/07, 17:19
به نظر من ژانر خوناشامی متفاوته...
چون چیز هایی جالبی داره
و جدبد هسن واسه همین...
البته من خیلی از خوناشام ها خوشم نمیاد
ینی باشه می خونم نباشه نه
بی تفاوت...
ولی به نظرم فیلمش بهتر از کتابه....
به خصوص خاطرات یک خوناشام...
البته به نظرم زیادی رمنس قاطی اش کردن....