PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شروع فلسفه مقدماتی

vartan
2013/08/14, 01:32
سلام و خسته نباشید به ....
بگزریم
دوستانی که به فلسفه علاقه دارن به نظرم بهتره با کتاب دنیای سوفی شرو کنن
تو این کتاب به زبون خیلی خیلی ساده فلسفه بیان میشه

Justin
2013/08/14, 01:56
تایید میشه. بسیار کتاب خوبی هست. محتواش تایید شدس ، نویسنده هم غرض ورز نیست.

filagond
2013/08/14, 08:53
دوستان شما چرا این قدر به فلسفه غرب گرایش دارین؟ چرا سراغ فلسفه اشراق نمی رین؟

ShErViN
2013/08/14, 09:27
خیلی ممنون از معرفی کتاب کتاب زیبایی حتما بخونین
vartanجان لینکش یادت رفته

vartan
2013/08/14, 10:11
چشب لینکشم میزارم
فیلی جان فلسفه شرق بیشتر عرفانه
از یه طرف هم اسطلاحات عربی داره که واقعا آخرین چیزیه که بهش نیاز دارم
بنابراین فلسفه غرب و پیچیدگیشو دوست دارم

Justin
2013/08/14, 11:38
فیلاگوند جان چه کنیم که کتاب خوشخوان مث این کتاب کم هست در فلسفه اسلامی. فقط علامه طباطبایی و شهید مطهری کار های خیلی عالی دارن در این زمینه. از طرفی فلسفه غرب یک سری از اصول بدیهی زندگی رو به چالش میکشه که خوندنش جذابه واسه جوانان. این میشه که مردم اقبال بیشتری به فلسفه غرب دارن

vartan
2013/08/14, 13:53
قبول داریم جاستین جان...فروید و مارکس !!!!

Justin
2013/08/14, 14:02
شما بگو کانت و دکارت

vartan
2013/08/14, 14:05
و البته یه چیز دیگه ؟
به نظرم فلسفه شرق عمدتا نهیله
برای مثال اون بابایی که ژاپنیم بود
خواب بوده تو خواب خواب میبینه که خوابیده و از خواب بیدار شده و گنگ شده بود و نمیدونست واقعا خوابه یا بیدار
پس خودشو کشت که بفهمه
متاسفانه گویا بیدار بوده.چون واقعا مرد یا ما در خواب ایشونیم
فلسفه مبحثیه که میشه هزاران سال در موردش حرف زد و تموم نشه
یا مثل اون هندی ای که در جواب اینکه اسب ها چشاشون دنیا رو برعکس میبینه تز داد شاید اسب ها درست میبینن ما برعکس میبینیم
اینا پوچه

Justin
2013/08/14, 14:16
نهیله؟ نگرفتم چی میگی. اینی که میگی زیاد قبول ندارم. اون ژاپنیه رو هم من شنیدم که خواب میبینه پروانس بعد تا آخر عمرش حیران بوده که یه آدمه که خواب دیده پروانس یا پروانه ای که خواب دیده آدمه. مث اینسپشن.
والا فلسفه شرق مخلوط شده با یه سری حالات عرفانی که حاصل مدیتیشن ژاپنی و مراقبه و ریاضت هندی بوده. ورود بهش توصیه نمیشه . بسیار خطرناکه

vartan
2013/08/14, 14:19
نهیل!پوچ . همش به پوچی میرسه و از طرفی فلسفه فارسی مخلوط با عربی شده و از طرفی ما ایرانیا خیلیامون و از جمله من عرب ستیزی داریم پس نمیریم سمتش
متاسفانه ما فلسفه متریالیستی نداریمفلسفه ایده آلیستی عموما نمیخواد چیزیو اثبات کنه فقط میخواد از چیزایی که در نظر میگیره هست حرف بزنه اما ماتریالیستی به چالش میکشه
میخواد بگه این هست یا نه یا میتونه باشه
میخواد تغییر ایجاد کنه

Justin
2013/08/14, 15:24
چیزی که شما میگی فلسفه فارسی، اگه منظور مثلا فلسفه ابن سینا باشه این اسم گذاری غلطه. قبل از اسلام هم که ایران اصن فلسفه نداشته. اگه هم داشته دیگه باقی نمونده. من میگم که نیایم بگیم فلسفه ایرانی ، ترکی ، ..... بگیم فلسفه اسلامی. چون همشون تحت پرچم اسلام بوده. چه ابن سینا چه فخر رازی...این هم که بخاطر این که عربا آدمای ملخ خوری بودن نریم طرف فلسفه اسلامی هم بسیار تفکر رادیکال و بی پایه و اساسیه. چون تولا مگه پیامبر اسلام عرب بوده دوما زبان این متون عربیه چکار به اون ملخ خورا داره؟

vartan
2013/08/14, 17:58
ببینین مسلمونای به رهبری عمر وقتی حمله کردن بزرگترین کتابخونه جهان که تو ایران بود رو سوزوندن
به یه دلیل و حرفشون راسته
مگه شما نمیگین کامل ترین کتاب قرآنه ؟ پس دیگه نیازی به کتابای دیگه نیست
پس همین آدما که من کاری به اینکه ملخ میخوردن یا سوسمار ندارم به چه جراتی دوباره کتاب نوشتن
هر نوع فلسفه ای که دگم باشه یا مطلق گرا باشه حتی بر ای خدا رو قبول ندارم من

Justin
2013/08/14, 19:32
جمله آخر رو درست متوجه نشدم دوست عزیز. درباره ی اون قضیه کتابسوزی اعراب در اسکندریه و ایران حرف بسیاره. یه سری میگن از پایه و اساس غلطه این قضیه یه سری میگن نه درسته. مهم ترین مدرک این قضیه کتاب ابن خلدون هستش. توی این کتاب اومده وقتی که افراد سپاه از عمر میخوان که کتب رو به عنوان غنیمت بین سرباز ها تقسیم کنند عمر جواب میده:"آنها را به آب بیانداز؛ اگر آنچه در آنها است رهنمودهای درستی است؛ خداوند برای ما رهنمودهای بهتری فرستاده و اگر نادرست است خداوند ما را از آنها نجات داده*است" من کاری به درست یا غلط بودن قضیه ندارم ، در جایگاهی هم نیستم مه بخوام نظر بدم. در هر صورت حرف عمر یه حرف غلطیه که فقط از عمر برمیاد گفتنش. بله درست قرآن کامل ترین کتابه اما این که کامل ترین کتابه به این معنیه که سر تا ته علم توش هست؟ مثلا بدیهیه که توی کتاب فیزیک هالیدی خیلی بیشتر از اونی که توی قرآن در مورد مکانیک و سینماتیک هست درس فیزیک داده. واسه همین هم ملت نمیرن قرآن بخونن تا فیزیک یاد بگیرن میرن هالیدی رو میخونن. حالا، آیا کامل بودن قرآن باعث شده ما از فیزیک هالیدی خوندن بی نیاز بشیم؟ مث اینه که من بگم که من کامل ترین آرشیو فیلم دنیا رو داشته باشم. یکی بیاد یه اسم فیلم بگه که من نداشته باشمش . حالا با نداشتن این فیلم، آیا اون صفت " ترین" رو از آرشیو من میگیره؟ متوجه میشین چی میگم؟

vartan
2013/08/14, 19:43
اول یاداور شم این یه بحث مذهبی نیست
دگم یعنی خشک.چیزی که مو لا درزش نره
فرضا ریاضی یه درسه دگمه
چون 2+2 همیشه میشه 4 طی هر حالتی
من هرگز فلسفه دگم رو قبول ندارم
و حرف من به مسخره بود
ادمای نادانی که یه کتابخونه رو میسوزونن مطمئنا صلاحیت ذهنی لازم برای نوشتن کتابو ندارن و غیر از چند تا همین هم شد
و من علاقه ای به سفسطه ندارم پس بهتره این بحث همینجا تموم شه
قربان شما
آرش

Justin
2013/08/14, 19:58
آرش جان ، برادر گلم، دعوا که نداریم که ، ما الان دو تا دوستیم داریم با هم صحبت میکنیم. البته اگه شما منو دوست خودت بدونی. اگه لحن من بد بوده یا جایی خواستم مغلطه کنم شرمنده. اشتباه کردم. اگه شما خواستین ، ما رو قابل دونستین بیاین توی مسنجر صحبت میکنیم با هم. اگه هم که نه، حتما اشکال از طرف من بوده. در هر ضورت خوشحال شدم از آشنایی با آدم گلی مثل شما.

سروش

vartan
2013/08/14, 20:16
نه عزیز دعوا چیه فقط میترسم از حرفایی که تو این تاپیک ممکنه زده شه و یه جوری میدونی ؟همه همه چیزو از آدم میفهمن
اینجا اصلا جای خوبی نیست داشم
من چاکرتم هستم

Percy Jackson
2013/11/23, 22:15
دوستان می خواید یه بحث فلسفی جدید اغاز کنیم؟
من علاقه ی خاصی به اینجور بحث ها دارم.

astiyak
2013/11/24, 21:14
اگه می شه لینکه این کتابو قرار بدید