PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دموناتا یا سرزمین اشباح؟شما بگین؟؟

vartan
2013/08/14, 01:06
شما کدومو ترجیه میدین ؟
دموناتا یا سرزمین اشباح ؟
اگه قرار بود یه کدوم یه بار دیگه بخونین کدومو میخواستین بخونین ؟

mehrsenal
2013/08/14, 01:20
من سرزمین اشباح رو نخوندم ولی دموناتا کتاب خوبی بود

vartan
2013/08/14, 01:22
دمناتا فوق العادس
دارن تو دموناتاش خیلی پیشرفت کرد به نظر من
گرچه بعضیا هستن که سرزمین اشباح رو ترجیه میدن

لرد ولدمورت
2013/08/14, 10:21
یکی از یکی مسخره تر.

vartan
2013/08/14, 10:23
بیخیال ولدمرت ((81))((209))
دموناتا محشره.نوع نوشتنش
مطمئنم نخوندیش.درسته ؟

لرد ولدمورت
2013/08/14, 10:29
نه عزیزم من هر دو تا رو خوندم. سوژه عالیه اما نگارش و سبک بده. این خشونت زیاد خراب کرده داستان دموناتا رو. سرزمین اشباحم اصن داستان هنگیده. ماجرا می ره این طرف و اون طرف ولی به جز دریاچه های اشباح که توی جای دیگه ای بود شما هیچ تغییری توی داستان داشتین؟

vartan
2013/08/14, 10:32
نه عزیزم من هر دو تا رو خوندم. سوژه عالیه اما نگارش و سبک بده. این خشونت زیاد خراب کرده داستان دموناتا رو. سرزمین اشباحم اصن داستان هنگیده. ماجرا می ره این طرف و اون طرف ولی به جز دریاچه های اشباح که توی جای دیگه ای بود شما هیچ تغییری توی داستان داشتین؟

ببین منظورت از جا چیه.فرضا توی کوه مقرشون
یا خونه دارن یا مدرسه یا جای دیگهگالبته یه چیزی یه چیز دیگه هم هست
شاید وقتی میخوندیش یا سنت بیشتر از حدش بوده یا کمتر از حدش که خوشت نیومده بعد این تصویر ذهنیت مونده که خوشم نمیاد ازینا
دموناتا رو کسی ندیدم بخونه و خوشش نیاد با شخصیت پردازیش
درویش
برانابوس مثلا

لرد ولدمورت
2013/08/14, 10:54
نه بیین منظورم از مکان اینه نیست که مکانه. شما باید توی جا های جدید با چیز های جالبی مواجه بشین. نمی شین. نوشتن دارن شان بده.

من 13 سالمه ولی خیلی تا حالا کتاب خوندم. می تونم سرزمین اشباح براتون توی 10 صفحه نقد کنم.

DaReN
2013/08/14, 11:48
ولد مورت عزیز حق داری اینجوری قضاوت کنی چون خیلی موشکافانه به موقعیت های داستان نگاه میکنی
ولی نباید انتظار داشته باشی یه کتاب مثل یه فیلم پلیسی تو هر مکان تازه یه اثر جرم جدید یا یه سرنخ پیدا کنی.
دارن هم با اینکه یه نیمه ومپایر بود ولی هنوز با احساسات انسانی و خون آشا میش و قضیه ارباب سایه ها ارباب شبح واره ها در گیر بود و نویسنده نمی خواست با طرح تصاویر و جزئیات و مسائل بیش از حد هم ذهن مخاطب هم خودشو درگیر کنه
ولی همون طور که میبینی هر اتفاقی که از ابتدای جلد1 تا 12 میفته اثر خودشو تو زنگی دارن میذاره(مثل وزیدن اون باد و صدای تو ذهن دارن تو جلد اول موقع گرفتن بلیت سیرک)پس خواننده باید بیشتر رو اتفاقات و حرفا توجه داشته باشه تا عوض شدن موقعیت ها!
چونهمون طور که خودت میدونی بیشتر کتابای فانتزی نه بر محور مکان که رو محور نشونه ها ،حرف ها و پیشگویی ها و مهارت های کاراکتر اصلی پیش میره...!
البته سنت هم موثر بوده شاید باید میذاشتی یکم دیر تر که با نگاه واقع گرایانه تر میخوندش.!

با این حال من سرزمین اشباح رو ترجیح میدم ولی نمیگم که دموناتا بد بوده ولی بیشتریا قبول دارن کلا داستانای دارن هرچی رو به آخر داستان میره غیر عادی و بعضی وقتا تکراری یا قابل باور یا بیش از حد خشن میشه!

ShErViN
2013/08/14, 12:22
منم با darenموافقم یکم دیر تر میخوندی بهتر بود
دموناتاقشنگه اما در سطح سر زمین اشباه نبود

vartan
2013/08/14, 13:32
موشکافانه والا زیاد نه . قضیه این نیست اصلا
شما باید دیرتر میخوندی. مناسب سن شما نیست این قضیه
خودتم به خشونت اشاره کردی .15 سال سن خوبیه براش
از دید دیگه ای نگاه کن.اگه رئال خون باشی میبینی سبکش فوق العادس اما با این دیدگاه نمیتون کتاب روال بخونی
چون یه کتاب روال حتی جنایت مکافات هم تو هر صفحه اتفاق جدیدی نداره

آدینه
2013/08/14, 13:53
من از سرزمین اشباح بیشتر خوشم اومد یعنی اگر بخوام دوباره بخونم سرزمین اشباح رو انتخاب میکنم دموناتا به نظرم یکم خشن بود

vartan
2013/08/14, 13:55
واقعا ؟؟؟؟؟؟؟؟ مث اینکه فقط منم که دموناتا رو ترجیه میدم !!!((228))
دموناتا یکی از بهترین خاصیت هاش غافلگیری بود که اوجشو تو تموم شدن داستان دیدیم

Nemesis
2013/08/14, 15:04
من دموناتا رو ترجیح میدم((228)) به نظر من سرزمین اشباح داستانش یکنواخت بود.((74)) دموناتا داستانش هیجان انگیزتر بود ((60))((17))((51))((3))
ولی دوتاش پایان ضعیفی داشت. یه دفعه تموم میکرد.

spook
2013/08/14, 15:51
من که دارن شانو....دومانتا کمی بچه گونه بود زیاد دوسش نداشتم ولی دارن شان اصلا رفت رو اعصابم خیلی داغونم کرد پاک((210))

vartan
2013/08/14, 18:04
برعکس نمیگی ؟ سرزمین اشباح بچگانه بود و دموناتا رده سنیش بالاتر بود

لرد ولدمورت
2013/08/14, 18:51
درود

من اومدم دفاع کنم.

دوستان شما اسرار نیکولاس فلامل رو بخونین. می بینین که هر جای داستان با یک سوژه ی جدید و یک شخصیت جدید که باش می شه دوجین رمان نوشت رو به رو می شین. اما سرزمین اشباح، شما داستان رو توی چند جای خاص می بینین.

1-کوهستان

2-سیرک

3-مدرسه و خانه

4-توی راه

به جز اینا من چیزی یادم نیست. بعد از اونم شخصیت پردازیه. توی داستان به جز هارکات، دارن، لارتن کرپسلی، کوردا و چند تای دیگه ما شاهد استفاده از تیپ و شخصیت ساده هستیم. این یک عیبه.

می تونم بیشتر هم بگم ولی الان دارم می رم بیرون. وقتی اومدم دوباره می زنم.

مرسی

vartan
2013/08/14, 19:00
و من باز میگم با این دیدگاه شما هرگز نمیتونین شروع کنین به خوندن سبک روال
این یه دیدگاهه اشتباه
واقعا نیازی نیست داستان طور خاصی پیش بره
اینا عیب نیست.شاید حتی خوب هم باشه
معروف ترین فیلم هنری آمریکا دوازده مرد خشمگین با 12 بازیگر و کلا تو یه اتاق خالی ساخته شد
همین و بس

Mary20
2013/08/14, 19:46
سبک سرزمین اشباح بچه گانست من الآن زیاد ازش خوشم نمیاد اما سنم کمتر که بود ازش خیلی خوشم می اومد. دیموناتا سبکش یه ذره به سن ما بیشتر می خوره اما من از پایانش خوشم نیومد بنابراین دیگه نخوندمش.

نظر خواهی در مورد یک رمانو باید از گروه سنی خاص مد نظر نویسنده پرسید گروه های سنی بزرگتر و کوچکتر نمی تونن خوب نقدش کنن.

vartan
2013/08/14, 19:51
آفرین.دقیقا !!!!!مری جان

دوستان ؟ اهل کتاب خوندن هستین بوک کلاب رو را بندازیم و کتابخوانی گروهی و اینا؟

youra
2013/08/14, 20:47
من هر دوتاش رو خوندم و از دموناتا بیشتر خوشم اومد
در مورد کتابخوانی من موافقم

لرد ولدمورت
2013/08/14, 22:00
خب دوستان من برگشتم.

الان بتون با سند جواب می دم.

الان شما می گین که بهترین فیلم توی یه اتاق خالی بود. خب کتاب فیلم نیست که توی یه اتاق خالی بشه اونو پیش برد. ما توی حماسه ی دارن شان می بینیم که چخلوف زیاد تر از حد به کار رفته. این کار باعث شور را از مزه بردن این عنصره.

مورد دیگه اینه که نژاد های قوی در این داستان نیستن. مورد بعدی هم اینه که ما تکرار شخصیت رو زیاد داریم.

مورد بعدی اینه که دارن شان نیومده فرهنگ رو توی داستان های بیاره.

حالا دموناتا، این داستان فارق از منطق می باشد. مثلا چه طوری هیولا ها می پرن وسط آدما و کشت و کشتار می کنن ولی کسی چیزی نمی فهمه؟

همین.

vartan
2013/08/14, 22:14
حالا جدا از بحث ولدمورت جان شما کجایی این؟

لرد ولدمورت
2013/08/14, 22:24
کجای؟ منظورتون زندگی کردنمه. من اصفهانم.

راستی من یه تاپیک زدم واسه بحث سر همین موضوع. لطفا این جا رو از موضوع اصلی بیرون نکنین.

مرسی

m_ali
2013/08/14, 23:26
قطعا دموناتا!
من شخصیت پردازیش رو دوست دارم
شخصیت پردازی دموناتا بدون هیچ کتمانی عمیق ترین شخصیت پردازی ایه که به عمرم دیدم گرچه کتاب مورد علاقم نیست ولی وقتی به شخصیتی مثل برانابوس فکر میکنم ............((225))((225))((225))((225))((225))ک م میبره((113))((113))((113))((113))
شخصیت هاش مثل انسان های حقیقی میدونن مثل یه دره ی عمیق پر از خاطرات و احساسات و پشت سر گذاشته ها میمونن که با دید های مختلف راوی های مختلف توسط نویسنده مورد برسی قرار میگیرن مثلا برانابوس برای بک یه نفر بود برای گرابز یه نفر و برای کرنل یه نفر دیگه
هرکدومشون یه دیدی به شخصیت دارن و یه شخصیت کامل رو میسازن((228))((228))((228))((228))
و اینکه تو جلد هفت برانابوس یه کاری کرد که هیچوقت ازش انتظار خودش رو فدا کرد به همون راحتی که مریداش رو برای حفظ عده ی بیشتری فدا میکرد
بک رو دوست دارم به خاطر تاثیرش و اینکه احساسات و افکارش رو بیان نشده برای نویسنده باقی گذاشت تا آخرش بیان بشه و ثابت کرد که گرابز اصلا شخصیت اصلی نبوده و ما سرکاریم!((225))((225))((225))
کرنل رو دوست ندارم چون زیادی نقطه ضعف داشت و کلا امیدوار بودن حالیش نمیشد عملا یه ترسو بود ولی بازم شخصیتش قوی بود و بعد میرسیم به گرابز.......
همون اول خانوادش رو از دست داد و بدجوری به درویش وابسته شد. از شیاطین متنفر بود ولی در عین حال سعی داشت عادی باشه و خودش رو جدا نگهداره و به خودش دروغ میگفت زیادی مغرور بود و زیادی احمق .
داستانی پر از خون و وحشی گری و کثافته ولی بدجوری توصیه میشه

zizigooloo
2013/09/06, 15:42
کی میگه سرزمین اشباح بهتر از دموناتا بود؟! ((60)) من تا جلد پنج اشباح رو خوندم ولش کردم اصن. یه جوری خیلی بچه گونه بود. البته میدونم ایده شون یکیه تقریبا و آخرش دوباره میره تو کار آخر دنیا و دوباره ساختن دنیا و از اینا. ولی سبک نگارشش و فضای داستان و کلا موضوعش (همون شبح) بیشتر به سنای پایین میخوره. این کتابو اگه بچه تر بودم میخوندم به طور حتم ازش خیلی خوشم میومد ولی الان انقدر کشش نداره واسم. واسه یکی دو تا از آشناهامونم همینطوره.
با وجود شباهتای دوتا کتاب ولی دموناتا کلا یه سبک دیگه بود. بعضیا میگن خشونت زیاد خرابش کرده....والا ما که همش چهارتا صحنه ی دل و روده در آوردن خوندیم نه خشونت! بیشتر چندش بود!((224)) تو کتاب اول خدایی اون صحنه های قتل خونواده ی گروبز ترسناک و اندکی چندشناک بود. ((105)) ولی در طول اشتان وقتی صحنه های قتل رو میخوندم (به جز چندتایی از اونا که واقعا تراژدی و ترسناک بود، مثلا کتاب بک چندتاشو داشت) خندمم میگرفت!((102)) کاملا پوست کلفت میشین در طول داستان و دیگه هر صحنه ای نمیترسونتتون و یا حداقل ناراحتتون نمیکنه.
شاید اینکه تو دموناتا بار داستان رو سه تا شخصیت میکشن و نه یکی اونو جذابش کرده بود. لرد لاس هم در نهایت هیچ کاره شد نه مثل سرزمین اشباح آقای تینی جان همه کاره باشه و کلا دنیا دست اون باشه. تو دموناتا کاگاش ارباب بود و نه شیطانی مثل لرد لاس ولی تو کتاب اشباح تینی همه کاره بود. کلا ریزه کاری های دموناتا قشنگتر و حرفه ای تر بود. تازه انقدر که این پسره دارن تو سرزمین اشباح حال منو با خنگول بازیاش گرفت همه ی شخصیت های تو دموناتا نتونستن چنین کاری بکنن! مگه گروبز تا حدی ... که اونم داخل آدم حساب نمیشد((200))
بهترین شخصیت تو کتاب وجود نداشت و اینش قشنگ بود چون همه کامل نبودن. ولی کرنل عاقلتر بود و اینکه موجودات کهن اونو واسه صحبت انتخاب کرده بودن نه اشخاص دیگه رو نشونه ی همین موضوعه که کرنل با فهم و شعورتو از بقیه بود هر چند تو خودش بود و کلا خصوصیات شخصیتیش با اینکه بهتر از همه بود ولی جذاب نبود. گروبز که کلا ناک اوت بود! البته بامزه و محکم بود ولی وحشی بازیاش و لوس بودنش یه خورده زیادی تو ذوق میزد. احمق ترینشون هم بود البته ((37)) تکلیف بک هم مشخصه با اون غرور تو ذوق زنش. حال آدمو میکرد تو قوطی.((68))
در کل دموناتا قشنگتره

Nemesis
2013/09/06, 16:32
کی میگه سرزمین اشباح بهتر از دموناتا بود؟! ((60))

باور کن من گفتم دموناتا بهتره. منو نزن((227))

تو کتاب اول خدایی اون صحنه های قتل خونواده ی گروبز ترسناک و اندکی چندشناک بود. ((105))

اتفاقا من اون صحنشو خیلی دوس داشتم((3))

ولی در طول اشتان وقتی صحنه های قتل رو میخوندم (به جز چندتایی از اونا که واقعا تراژدی و ترسناک بود، مثلا کتاب بک چندتاشو داشت) خندمم میگرفت!((102))

بی احساس. طرف داره با کلی درد و زجر میمیره اونوقت بهش میخندی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ برات متاسفم((85))

شاید اینکه تو دموناتا بار داستان رو سه تا شخصیت میکشن و نه یکی اونو جذابش کرده بود. لرد لاس هم در نهایت هیچ کاره شد نه مثل سرزمین اشباح آقای تینی جان همه کاره باشه و کلا دنیا دست اون باشه. تو دموناتا کاگاش ارباب بود و نه شیطانی مثل لرد لاس ولی تو کتاب اشباح تینی همه کاره بود. کلا ریزه کاری های دموناتا قشنگتر و حرفه ای تر بود.تازه انقدر که این پسره دارن تو سرزمین اشباح حال منو با خنگول بازیاش گرفت همه ی شخصیت های تو دموناتا نتونستن چنین کاری بکنن!

موافقم اساسی (شست)

بهترین شخصیت تو کتاب وجود نداشت و اینش قشنگ بود چون همه کامل نبودن. ولی کرنل عاقلتر بود و اینکه موجودات کهن اونو واسه صحبت انتخاب کرده بودن نه اشخاص دیگه رو نشونه ی همین موضوعه که کرنل با فهم و شعورتو از بقیه بود هر چند تو خودش بود و کلا خصوصیات شخصیتیش با اینکه بهتر از همه بود ولی جذاب نبود. گروبز که کلا ناک اوت بود! البته بامزه و محکم بود ولی وحشی بازیاش و لوس بودنش یه خورده زیادی تو ذوق میزد. احمق ترینشون هم بود البته ((37)) تکلیف بک هم مشخصه با اون غرور تو ذوق زنش. حال آدمو میکرد تو قوطی.((68))

((3))((3))((3))

+ فلسفه ی نام کاربریت چیه؟؟؟؟؟؟

m_ali
2013/09/06, 16:41
گرابز کلا بعد از گرگ شدنش فقط با چنگ و دندون میجنگید خنگول به خاطر همین از بکم کتک میخورد!
بک از همشون باهوش تر بود از اولم چون شما اصلا نمیتونید فرض کنید از کتاب شیش داره نقشه ی برانابوس رو اجرا میکنه و شما حتی نمیتونید بفهمید که یه چیزی زیر سر بکه
توی قتل خونریزی هاش من فقط قسمتی که میرا مرد ناراحت شدم!
چون خیلی شخصیت خوبی بود دلم براش سوخت
البته فدا کاری برانابوس هم دردناک بودد و مرگ درویش
ولی میرا از همشون بد تر مرد!

Sepehr.Dejavou
2013/09/20, 01:55
دوستان من یه عادت بعدی دارم یک کتاب رو به تعداد جلداش تکرار میکنم و میخونم یکتابی نیوده یه بار خونده باشمش بعد ول کنم به جز کتاب های درسی((200))((200))((113))((113))((113)) ولی دمونتا خیلی قوی تره اره اذیت میکنه ولی رده سنی خاص خودشو داره خشونت زیاده ولی جذابیته داستانه.دمونتایی ها پرچم بالاست سفت بگیرید((61))((61))((61))

argotlam
2013/09/20, 02:20
به نظر من دموناتاخیلی خیلی از سرزمین اشباح قشنگ تره من اگه سرزمین اشباح رو تا آخرش خوندم فقط برای این بود که عادت ندارم کتابی رو حتی اگه خوشم نیاد نصفه ول کنم.

amer
2013/09/20, 03:28
به نظر من دموناتاخیلی خیلی از سرزمین اشباح قشنگ تره من اگه سرزمین اشباح رو تا آخرش خوندم فقط برای این بود که عادت ندارم کتابی رو حتی اگه خوشم نیاد نصفه ول کنم.

نظرت برام مهم نیست تو اصلا کارکردت تابوق سگ درکتاب النجورچیه الایمانسون

Alaveh
2013/09/20, 11:11
درود
هر کدوم یک ویژگی داشت ولی دموناتا تاثیرگزار تر بود...

mha
2013/09/20, 13:06
دموناتا یه سر و گردن از سرزمین اشباخ بالاتره ولی سرزمین اشباح داستانش توی بعضی جا ها خیلی اوج می گرفت و لحظه های به یاد موندنی رو خلق می کرد .

Sepehr.Dejavou
2013/09/20, 13:09
تو دمونتا دنبال جوابی هی میگردی گول میخوری و لذت میبری ولی سرزمین اشباح خیلی سادست خیلی جواب تا اخر تو ذهنت هست ریتمش با ذهنت فرق میکنه ولی نتیجه همونه مثل فیلم های ایرانی

Sepehr.Dejavou
2013/09/20, 13:12
دموناتا یه سر و گردن از سرزمین اشباخ بالاتره ولی سرزمین اشباح داستانش توی بعضی جا ها خیلی اوج می گرفت و لحظه های به یاد موندنی رو خلق می کرد .

مگه دمونتا این طوری نیست؟یه درک کلی از جهان بهت میده

mha
2013/09/20, 18:38
مگه دمونتا این طوری نیست؟یه درک کلی از جهان بهت میده
درک کلی از جهان ؟! ((94))
فکر کنم داشتم راجع به نقطه عطف های داستانش صحبت می کزدم !

mr.red
2013/09/20, 19:57
با سلام
لطفا با دقت فراروان بخونید
قبول که سبک سرزمین اشباح بچهگانست.ولی چرا به این نگاه نمیکنید که نویسنده حالتی رو برای نقل یک خاطره داره روی کاغذ میاره یعنی داره یک خاطره تعریف میکنه خب در جلد های اول واقعا دارن قصه یک بچه است وسن بالایی نداره پس باید طبیعی باشه که سبک داستان در ابتدا بچگانه باشه.افرادی که کتاب رو خوندید بی انصاف نباشید وقبول کنید که با بالا رفتن جلد های کتاب سبک داستان تغییر میکنه و شما از زبان یک شخص بالغ داستان رو دنبال میکنی.به نظر من این خودش یک نوع امتیازه.
در دموناتا ما داستان خشنی رو دنبال میکنیم ولی خشونتش یه خورده زیاد از حده وباعث میشه داستان یه خورده لوث بشه.در ضمن در سرزمین اشباح اون رابطه ی عاطفی که بین دارن ولارتن کرپسلی هست رو با رابطه ی گروبز و درویش مقایسه کنید خدایی کدوم سرتره؟
خداییش وقتی که لارتن مرد متاثر نشدید؟ یا هیبرنیوس تال ؟یا گاونر پورل؟ یا...؟سزمین اشباح با احساسات آدم بازی میکنه وآدم رو به هیجان میاره قبول دارید؟
در سرزمین اشباح رابطه های جالبی وجود داره و کمی هم مرموزه که بعضی هاش توی حماسه کرپسلی پاسخ داده میشه(امیدوارم خونده باشید)مثل رابطه ی لارتن و آرا سیلز یا لارتن و گاونر پورل یا هارکات مولدز و کوردا اسمالت یا سبا نایل و لارتن یا شهر بچگی لارتن و...
در سرزمین اشباح بین دارن ولارتن رابطه خاصی برقراره اول از هم متنفرند و دارن قصد جون مربیشو میکنه بعد برای همدیگه جونشونو هم میدن در ضمن لارتن مربی دارنه و این به جای خود جالبه که دارن همه چیزو از لارتن کرپسلی یاد میگیره ولی در دموناتا درسته که گروبز و درویش برای هم مثل پدروپسرند ولی اون تنفر دیگه مشاهده نمیشه
در کل سرزمین اشباح بیشتر یه کتاب عاطفی و دموناتا کتاب خشنی به نظر من بین این دو عاطفه برنده میشه
امیدوارم به کسی توهین نکرده باشم هردو کتاب شاهکارند ولی سرزمین اشباح...
به هر حال این مطلب اگر انتقاد بشه من آماده ی دفاع هم هستم.بدرود.

AVENJER
2013/09/21, 09:07
مزخرف ترین پایانارو دارن شان داره

تو یکی طرف خدا میشه

تو یکی طرف میمیره.زنده میشه.میمیره.((54))

Sepehr.Dejavou
2013/09/21, 12:40
مزخرف ترین پایانارو دارن شان داره

تو یکی طرف خدا میشه

تو یکی طرف میمیره.زنده میشه.میمیره.((54))

اگه بخواهیم درست بگیم خدا نمیشه یه جور حاکم قدرتمند میشه که به صورتی اره اینو به همهی جعان میگه ما تا یه چیزی میشه میگیم کار خدا بوده مگه خدا استغفرلله بیکاره بشینه مارو بازی بده؟

Sepehr.Dejavou
2013/09/21, 12:44
اگه بخواهیم درست بگیم خدا نمیشه یه جور حاکم قدرتمند میشه که به صورتی نقش خدا رو بازی میکنه اینو به همه ی جهان میگه ما تا یه چیزی میشه میگیم کار خدا بوده مگه خدا استغفرلله بیکاره بشینه مارو بازی بده؟ تو هالی رنجر عجله داشتم اشتباه.غلط املایی پیدا کردم

Sepehr.Dejavou
2013/09/21, 13:00
با سلام
لطفا با دقت فراروان بخونید
قبول که سبک سرزمین اشباح بچهگانست.ولی چرا به این نگاه نمیکنید که نویسنده حالتی رو برای نقل یک خاطره داره روی کاغذ میاره یعنی داره یک خاطره تعریف میکنه خب در جلد های اول واقعا دارن قصه یک بچه است وسن بالایی نداره پس باید طبیعی باشه که سبک داستان در ابتدا بچگانه باشه.افرادی که کتاب رو خوندید بی انصاف نباشید وقبول کنید که با بالا رفتن جلد های کتاب سبک داستان تغییر میکنه و شما از زبان یک شخص بالغ داستان رو دنبال میکنی.به نظر من این خودش یک نوع امتیازه.
در دموناتا ما داستان خشنی رو دنبال میکنیم ولی خشونتش یه خورده زیاد از حده وباعث میشه داستان یه خورده لوث بشه.در ضمن در سرزمین اشباح اون رابطه ی عاطفی که بین دارن ولارتن کرپسلی هست رو با رابطه ی گروبز و درویش مقایسه کنید خدایی کدوم سرتره؟
خداییش وقتی که لارتن مرد متاثر نشدید؟ یا هیبرنیوس تال ؟یا گاونر پورل؟ یا...؟سزمین اشباح با احساسات آدم بازی میکنه وآدم رو به هیجان میاره قبول دارید؟
در سرزمین اشباح رابطه های جالبی وجود داره و کمی هم مرموزه که بعضی هاش توی حماسه کرپسلی پاسخ داده میشه(امیدوارم خونده باشید)مثل رابطه ی لارتن و آرا سیلز یا لارتن و گاونر پورل یا هارکات مولدز و کوردا اسمالت یا سبا نایل و لارتن یا شهر بچگی لارتن و...
در سرزمین اشباح بین دارن ولارتن رابطه خاصی برقراره اول از هم متنفرند و دارن قصد جون مربیشو میکنه بعد برای همدیگه جونشونو هم میدن در ضمن لارتن مربی دارنه و این به جای خود جالبه که دارن همه چیزو از لارتن کرپسلی یاد میگیره ولی در دموناتا درسته که گروبز و درویش برای هم مثل پدروپسرند ولی اون تنفر دیگه مشاهده نمیشه
در کل سرزمین اشباح بیشتر یه کتاب عاطفی و دموناتا کتاب خشنی به نظر من بین این دو عاطفه برنده میشه
امیدوارم به کسی توهین نکرده باشم هردو کتاب شاهکارند ولی سرزمین اشباح...
به هر حال این مطلب اگر انتقاد بشه من آماده ی دفاع هم هستم.بدرود.

همه حرف های شما درسته ولی تو سرزمین اشباح همه داستان حول یک شخصیت میچرخه دارن محور اصلی اگه به صورت موازی درمورد استیو هم صحبت میکرد عالی میشد ولی این طوری فقط درمورد یه نفر توضیح داده انگار خسته بوده موازیش کنه بعدش تو دمونتا چقدر قشنگ 3نفر با هم ربط پیدا میکنن

mr.red
2013/09/21, 13:09
همه حرف های شما درسته ولی تو سرزمین اشباح همه داستان حول یک شخصیت میچرخه دارن محور اصلی اگه به صورت موازی درمورد استیو هم صحبت میکرد عالی میشد ولی این طوری فقط درمورد یه نفر توضیح داده انگار خسته بوده موازیش کنه بعدش تو دمونتا چقدر قشنگ 3نفر با هم ربط پیدا میکنن

باسلام
دموناتا وسرزمین اشباح دو کتاب متفاوت هستند.تو بعضی قسمت هاشباهت های زیادی دارند ولی این دلیل نمیشه که هردو شبیه شبیه باشند.درضمن فکر نمیکنی که اگر استیو رو هم خاطراتشو مینوشت یکم لوث میشد نا سلامتی شخصیت بد داستانه ها

Sepehr.Dejavou
2013/09/21, 13:17
باسلام
دموناتا وسرزمین اشباح دو کتاب متفاوت هستند.تو بعضی قسمت هاشباهت های زیادی دارند ولی این دلیل نمیشه که هردو شبیه شبیه باشند.درضمن فکر نمیکنی که اگر استیو رو هم خاطراتشو مینوشت یکم لوث میشد نا سلامتی شخصیت بد داستانه ها

چرا باید لوث میشد؟تو خیلی داستان ها شخصیت بد داستان محبوب تر از شخصیت خوبه داستانه چون دستش برا عمل کردن باز تره هر کاری بخواد میکنه ولی دقت کن تو دمونتا یکی مثل تینی نبود که داستان رو لوث کنه خیلی مسخره کرده بود داستان رونظرت رو میخوام بدونم

mr.red
2013/09/21, 13:35
چرا باید لوث میشد؟تو خیلی داستان ها شخصیت بد داستان محبوب تر از شخصیت خوبه داستانه چون دستش برا عمل کردن باز تره هر کاری بخواد میکنه ولی دقت کن تو دمونتا یکی مثل تینی نبود که داستان رو لوث کنه خیلی مسخره کرده بود داستان رونظرت رو میخوام بدونم

چرا نباید لوث بشه؟مثل اینه که تو دموناتا بیاد درباره لرد لاس دوتا کتاب دیگه اضافه کنه که چجوری متولد شده.چیکار کرده و...
به نظر خودت این داستان جالب میشه؟
در این داستان موازی کردن جواب نمیده شاید برای بعضی موارد مورد قبول واقع بشه ولی در مورد سرزمین اشباح نه!چون همون طور که گفتم این داستان به سبک خاطره نویسیه وجالب نمیشه که هم خاطره ی دارن وهم خاطره ی استیو رو بخونیم.در ضمن دقت کن در داستان استیو در جلد اگر اشتباه نکنم 8 دوباره وارد داستان میشه ووقتی که توی تونل ها خیانت میکنه همه شوکه میشنداگر خاطره ی استیو رو هم مینوشت اینجوری دیگه غافلگیریه هم ازبین میرفت چون ما خاطره ی استیو رو هم میخوندیم و از نقشه هاش باخبر بودیم و خیلی دیگه از مکمل های غافلگیری دارن شان از بین میرفت مثل اینکه استیو اربابه و...
در ضمن تینی هم در آخر داستان مشخص شد جالب بود. برای من یه خورده ضد حال بود قبول ولی اونطوری نبود که داستان رو خراب کنه.

Sepehr.Dejavou
2013/09/21, 14:20
چرا نباید لوث بشه؟مثل اینه که تو دموناتا بیاد درباره لرد لاس دوتا کتاب دیگه اضافه کنه که چجوری متولد شده.چیکار کرده و...
به نظر خودت این داستان جالب میشه؟
در این داستان موازی کردن جواب نمیده شاید برای بعضی موارد مورد قبول واقع بشه ولی در مورد سرزمین اشباح نه!چون همون طور که گفتم این داستان به سبک خاطره نویسیه وجالب نمیشه که هم خاطره ی دارن وهم خاطره ی استیو رو بخونیم.در ضمن دقت کن در داستان استیو در جلد اگر اشتباه نکنم 8 دوباره وارد داستان میشه ووقتی که توی تونل ها خیانت میکنه همه شوکه میشنداگر خاطره ی استیو رو هم مینوشت اینجوری دیگه غافلگیریه هم ازبین میرفت چون ما خاطره ی استیو رو هم میخوندیم و از نقشه هاش باخبر بودیم و خیلی دیگه از مکمل های غافلگیری دارن شان از بین میرفت مثل اینکه استیو اربابه و...
در ضمن تینی هم در آخر داستان مشخص شد جالب بود. برای من یه خورده ضد حال بود قبول ولی اونطوری نبود که داستان رو خراب کنه.

اگه زندگی یه هیولا رو مینوشت خیلی جالب میشد اتفاقا بعد دقت کن من استیو رو دیگه یادم رفته بود کلا یه شخصیت فرعی رو اصلی کرده بود دیالوگ های استیو خیلی کم بود بهد مکان ها ثابت بود شهر سیرک کوهستان تو راه همین یه مکان جدید یه اتفاق غافل گیر کننده نداشت حسی بهت نمیداد مرد زنده شد مرد همین

mr.red
2013/09/21, 14:41
اگه زندگی یه هیولا رو مینوشت خیلی جالب میشد اتفاقا بعد دقت کن من استیو رو دیگه یادم رفته بود کلا یه شخصیت فرعی رو اصلی کرده بود دیالوگ های استیو خیلی کم بود بهد مکان ها ثابت بود شهر سیرک کوهستان تو راه همین یه مکان جدید یه اتفاق غافل گیر کننده نداشت حسی بهت نمیداد مرد زنده شد مرد همین

شما اصلا به موضوع داستان دقت نمیکنی(جسارت نباشه) در دموناتا موضوع نابودی دنیا مطرحه واینکه چه قهرمان هایی چجوری وبا چه سختی های نجاتش میدن اونوقت داستان زندگی هیولا چی میگه این وسط؟این دیگه اصلا با عقل جور در نمیاد.
چجوری یادت رفته؟مگه میشه؟از همون ابتدا معلومه که استیو یه شخصیت اصلیه .اتفاقا همین کارای دارن شانه که کتاب هاش رو جالب میکنه ابتدا به یه موضوعی اشاره میکنه وولش میکنه وبعد از چند فصل یا چند جلد دوباره اون موضوع رو وسط میکشه واونجاست که خواننده کتاب میخکوب کتاب میشه تا سروته اون موضوع رو هم بیاره وبراش جالب میشه که موضوعی که از قبل مبهم بود حالا داره روشن میشه.
قسمت آخر مطلب رو متوجه نشدم اگه میشه بایک جمله بندی واضح تر بیان کن.

Sepehr.Dejavou
2013/09/21, 15:03
شما اصلا به موضوع داستان دقت نمیکنی(جسارت نباشه) در دموناتا موضوع نابودی دنیا مطرحه واینکه چه قهرمان هایی چجوری وبا چه سختی های نجاتش میدن اونوقت داستان زندگی هیولا چی میگه این وسط؟این دیگه اصلا با عقل جور در نمیاد.
چجوری یادت رفته؟مگه میشه؟از همون ابتدا معلومه که استیو یه شخصیت اصلیه .اتفاقا همین کارای دارن شانه که کتاب هاش رو جالب میکنه ابتدا به یه موضوعی اشاره میکنه وولش میکنه وبعد از چند فصل یا چند جلد دوباره اون موضوع رو وسط میکشه واونجاست که خواننده کتاب میخکوب کتاب میشه تا سروته اون موضوع رو هم بیاره وبراش جالب میشه که موضوعی که از قبل مبهم بود حالا داره روشن میشه.
قسمت آخر مطلب رو متوجه نشدم اگه میشه بایک جمله بندی واضح تر بیان کن.

شما استادی ولی میدونی که یه شخصیت خوب بدون یه شخصیت بد معنا نمیگیره اگه زندگی لردلاس رو نشون میداد و یکم متمدن تر هیولا ها رو طبیعتا درک میکردی هیولا ها رو میفهمیدی نیش عقرب نه از سر کینه است اقتضای طبیعتش این است میفهم حرفتو درمورد استیو و شباهتش رو با رمان های روسی بخ خصوص داستایفسکی حس میکنم ولی زندگی استو گنگ اون جور که گفت دوست هستن با هم سخته که اونجور متنفر شه از بهترین دوستش

mr.red
2013/09/21, 15:22
شما استادی ولی میدونی که یه شخصیت خوب بدون یه شخصیت بد معنا نمیگیره اگه زندگی لردلاس رو نشون میداد و یکم متمدن تر هیولا ها رو طبیعتا درک میکردی هیولا ها رو میفهمیدی نیش عقرب نه از سر کینه است اقتضای طبیعتش این است میفهم حرفتو درمورد استیو و شباهتش رو با رمان های روسی بخ خصوص داستایفسکی حس میکنم ولی زندگی استو گنگ اون جور که گفت دوست هستن با هم سخته که اونجور متنفر شه از بهترین دوستش

آقا این حرف ها چیه من کوچیک شما هستم ترو خدا ببخش اگه جسارتی کردم.
درسته.ولی همه ی اینا که گفتی رو خب تو جلد آخر بک میگه که و قشنگ روشن میکنه وعلت هاش رو میگه من فکر نمیکنم که نیازی به چندتا کتاب دیگه برای توصیف شخصیت لرد لاس باشه تا بفهمیم که هیولا ها از روی ذاتشون مجبور به حمله میشن واین غریزشونه که اونا رو وادار به انجام این کار میکنه.
در مورد دوستی استیو ودارن هم فکر کن که یه چیزی برات قدر تموم دنیا ارزش داره ویکی هم اون رو ازت بدزده ودیگه نتونی بدستش هم بیاری. تو خواه ناخواه از اون شخص متنفر میشی چه بهترین دوستت باشه چه دشمنت تفکر استیو هم در مورد کار دارن همینه.

mr.red
2013/09/21, 15:23

آقا این حرف ها چیه من کوچیک شما هستم ترو خدا ببخش اگه جسارتی کردم.
درسته.ولی همه ی اینا که گفتی رو خب تو جلد آخر بک میگه که و قشنگ روشن میکنه وعلت هاش رو میگه من فکر نمیکنم که نیازی به چندتا کتاب دیگه برای توصیف شخصیت لرد لاس باشه تا بفهمیم که هیولا ها از روی ذاتشون مجبور به حمله میشن واین غریزشونه که اونا رو وادار به انجام این کار میکنه.
در مورد دوستی استیو ودارن هم فکر کن که یه چیزی برات قدر تموم دنیا ارزش داره ویکی هم اون رو ازت بدزده ودیگه نتونی بدستش هم بیاری. تو خواه ناخواه از اون شخص متنفر میشی چه بهترین دوستت باشه چه دشمنت تفکر استیو هم در مورد کار دارن همینه.

Sepehr.Dejavou
2013/09/21, 16:28
[QUOTE=mr.red;21971]آقا این حرف ها چیه من کوچیک شما هستم ترو خدا ببخش اگه جسارتی کردم.
در مورد دوستی استیو ودارن هم فکر کن که یه چیزی برات قدر تموم دنیا ارزش داره ویکی هم اون رو ازت بدزده ودیگه نتونی بدستش هم بیاری. تو خواه ناخواه از اون شخص متنفر میشی چه بهترین دوستت باشه چه دشمنت تفکر استیو هم در مورد کار دارن همینه.[/

اره ولی جا داشت بیشتر در مورد دمونتا بگه من نفهمیدم چه جوری شد که اسیو رهبر شبح واره ها شد رفت تو اون تخت اتش و همین؟ اون دختر دوست دختر دارن((227))((227)) یک هو چقدر قوی شد؟اون زن ریس پلیسه چرا شوک نشد ؟گروبز 3 ماه تو شوک بود ولی زنه گفت شما شبح هستید اهه؟خب باشه قبوله

mr.red
2013/09/21, 19:26
فکر کنم مطلبی که نوشتی نیاز به یه خورده ویرایش دارهsjsh من اصلا متوجه منظورت نشدم.

Sepehr.Dejavou
2013/09/21, 20:03
فکر کنم مطلبی که نوشتی نیاز به یه خورده ویرایش دارهsjsh من اصلا متوجه منظورت نشدم.

اره ولی جا داشت بیشتر در مورد دمونتاو موجداتش بگه حتی شده یه فصل اختصاصی برا اونا بگه تو سرزمین اشباح من نفهمیدم چه جوری شد که اسیو رهبر شبح واره ها شد رفت تو اون تخت اتش و همین؟نه سختی نه کاری برای رهبری؟ اون دختره دبی دوست دختر دارن یک هو چقدر قوی شد؟اون زن ریس پلیسه چرا شوک نشد ؟گروبز 3 ماه تو شوک بود. ولی زنه گفت شما شبح هستید اهه؟خب باشه قبوله ببخشید باید جایی میرفتم عجله داشتم

mr.red
2013/09/21, 21:24
اره ولی جا داشت بیشتر در مورد دمونتاو موجداتش بگه حتی شده یه فصل اختصاصی برا اونا بگه تو سرزمین اشباح من نفهمیدم چه جوری شد که اسیو رهبر شبح واره ها شد رفت تو اون تخت اتش و همین؟نه سختی نه کاری برای رهبری؟ اون دختره دبی دوست دختر دارن یک هو چقدر قوی شد؟اون زن ریس پلیسه چرا شوک نشد ؟گروبز 3 ماه تو شوک بود. ولی زنه گفت شما شبح هستید اهه؟خب باشه قبوله ببخشید باید جایی میرفتم عجله داشتم

درسته.شاید یکی دو فصل جا داشت در موردش توضیح بده ولی نه اینکه در موردش یکی دو جلد بنویسه.
عزیزم کتاب به سبک خاطره نویسیه ((119)).دارن قصه چطور میتونه بفهمه که برای دبی تو کوهستان دقیقا چه اتفاقی افتاده که تو خاطراتش جا بده اگر کاملا توضیح میداد که تو کوه برای اون دوتا دقیقا چه اتفاقی افتاده که سوتی به حساب میومد چون این خاطرات دارنه نه دبی.
در مورد خصوصیات آلیس هم توضیح میده که شخصی جدی و سرده وبه راحتی تحت تاثیر قرار نمیگیره در ضمن اصلا نمیشه آلیس رو با گروبز مقایسه کردآلیس فقط به حقیقت پی برد ولی گروبز خانوادشو از دست میده اونم جلوی چشمش.راستشو بگو دلیلت از مقایسه ی این دوتا باهم چی بود؟((225))((62))
درمورد استیو هم که رفت تو تابوت توضیح داده ولی همو طور که خودت گفتی کم.شاید راجب این مطلب باید بیشتر توضیح میداد وشاید هم این یکی از نقص های کتابه(من نمیگم از هر نظر کتاب کاملیه)ولی بعضی وقت ها بهتره یک مطلب همون طور به صورت یک راز باقی بمونه.به نظر من همین گفتن ها و نگفتن ها است که کتاب رو قشنگ کرده.من به شخصه حاضر نیستم یک داستان خوب رو با یک افسانه کلیشه ای عوض کنم.به نظرم همون قدر که لا زم بوده نویسنده توضیح داده.این پاراگراف آخر نظر خود من بود نه نقد کتاب.

Sepehr.Dejavou
2013/09/21, 22:28
درسته.شاید یکی دو فصل جا داشت در موردش توضیح بده ولی نه اینکه در موردش یکی دو جلد بنویسه.
عزیزم کتاب به سبک خاطره نویسیه ((119)).دارن قصه چطور میتونه بفهمه که برای دبی تو کوهستان دقیقا چه اتفاقی افتاده که تو خاطراتش جا بده اگر کاملا توضیح میداد که تو کوه برای اون دوتا دقیقا چه اتفاقی افتاده که سوتی به حساب میومد چون این خاطرات دارنه نه دبی.
در مورد خصوصیات آلیس هم توضیح میده که شخصی جدی و سرده وبه راحتی تحت تاثیر قرار نمیگیره در ضمن اصلا نمیشه آلیس رو با گروبز مقایسه کردآلیس فقط به حقیقت پی برد ولی گروبز خانوادشو از دست میده اونم جلوی چشمش.راستشو بگو دلیلت از مقایسه ی این دوتا باهم چی بود؟((225))((62))
درمورد استیو هم که رفت تو تابوت توضیح داده ولی همو طور که خودت گفتی کم.شاید راجب این مطلب باید بیشتر توضیح میداد وشاید هم این یکی از نقص های کتابه(من نمیگم از هر نظر کتاب کاملیه)ولی بعضی وقت ها بهتره یک مطلب همون طور به صورت یک راز باقی بمونه.به نظر من همین گفتن ها و نگفتن ها است که کتاب رو قشنگ کرده.من به شخصه حاضر نیستم یک داستان خوب رو با یک افسانه کلیشه ای عوض کنم.به نظرم همون قدر که لا زم بوده نویسنده توضیح داده.این پاراگراف آخر نظر خود من بود نه نقد کتاب.

میدونی جفتشون ضعف های زیادی داشتن خیلی زیاد اگه سرزمین اشباح رو با حماسه ی کرپسلی بگیری تقریبا کامله ولی دمونتا بدون پیوستی کامله درسته رمز های کتاب قشنگه ولی نه یه جوری که انگار میخواسته سر تهش رو بهم بیاره در مورد مثالم هم یه مثال بود مثلا کرنل چند شهر رو عوض کرد تا اروم شد تازه یکم ولی خودت رو جای عالیس بزار؟یکم سریع تمومش نکرد یا مثلا نمیتونست خاطرات افراد دیگه رو بگیره و کاملش کنه اگه درست یادم باشه دبی هم خاطرات مینوشت البته مطمعن نیستم خیلی وقت پیش خوندمش راستی شما پرسی جکسون رو خوندی؟ممنون میشم بگی

AVENJER
2013/09/22, 13:07
تو هالی رنجر عجله داشتم اشتباه.غلط املایی پیدا کردم

زحمت کشیدید ((104))((68))((104))
من تلفظشو نوشتم دادا

mr.red
2013/09/22, 13:27
میدونی جفتشون ضعف های زیادی داشتن خیلی زیاد اگه سرزمین اشباح رو با حماسه ی کرپسلی بگیری تقریبا کامله ولی دمونتا بدون پیوستی کامله درسته رمز های کتاب قشنگه ولی نه یه جوری که انگار میخواسته سر تهش رو بهم بیاره در مورد مثالم هم یه مثال بود مثلا کرنل چند شهر رو عوض کرد تا اروم شد تازه یکم ولی خودت رو جای عالیس بزار؟یکم سریع تمومش نکرد یا مثلا نمیتونست خاطرات افراد دیگه رو بگیره و کاملش کنه اگه درست یادم باشه دبی هم خاطرات مینوشت البته مطمعن نیستم خیلی وقت پیش خوندمش راستی شما پرسی جکسون رو خوندی؟ممنون میشم بگی

میدونم.ولی برای من سرزمین اشباح بدون حماسه کرپسلی هم کامله دلایلش رو هم تو بحث ها گفتم.آلیس رو همچین هم که شما میگی زود تموم نکرد حقیقتا کتاب رو خیلی وقته که نخوندی مطالبش از یادت رفته آلیس از کارش استفاء میده چون که به حقیقت پی میبره به نظرت این کمه تازه چندین ماه هم سرگردونه
ودوباره میگم مقایسه شخصیت های دو داستان کار اشتباهیه چون ما دو کتاب متفاوت میخونیم نه یک کتاب عین هم واگرم خاطرات دیگرانو میگرفت مثل کاری که برای برانابوس توی دموناتا کرد (خب در واقع اون هم خاطرات بک بود)فکر میکنم کتاب به این جالبی نمیشد چون تو در سزمین اشباح قهرمان دارنه ویکیه ولی در دموناتا داستان حول سه شخصیت میگرده و این دو باهم تفاوت دارن.
امیدوارم که پاسختون رو پیدا کرده باشی و فکر کنم که بحثمون در اینجا به پایان میرسه ودر مورد پرسی هم بله خوندم ولی اگر تو اینجا ادامه بدیم با اردنگی میندازنمون بیرون به نظرم کتاب عالی بود.
پیروز و سربلند باشی.

mr.red
2013/09/22, 13:28

میدونم.ولی برای من سرزمین اشباح بدون حماسه کرپسلی هم کامله دلایلش رو هم تو بحث ها گفتم.آلیس رو همچین هم که شما میگی زود تموم نکرد حقیقتا کتاب رو خیلی وقته که نخوندی مطالبش از یادت رفته آلیس از کارش استفاء میده چون که به حقیقت پی میبره به نظرت این کمه تازه چندین ماه هم سرگردونه
ودوباره میگم مقایسه شخصیت های دو داستان کار اشتباهیه چون ما دو کتاب متفاوت میخونیم نه یک کتاب عین هم واگرم خاطرات دیگرانو میگرفت مثل کاری که برای برانابوس توی دموناتا کرد (خب در واقع اون هم خاطرات بک بود)فکر میکنم کتاب به این جالبی نمیشد چون تو در سزمین اشباح قهرمان دارنه ویکیه ولی در دموناتا داستان حول سه شخصیت میگرده و این دو باهم تفاوت دارن.
امیدوارم که پاسختون رو پیدا کرده باشی و فکر کنم که بحثمون در اینجا به پایان میرسه ودر مورد پرسی هم بله خوندم ولی اگر تو اینجا ادامه بدیم با اردنگی میندازنمون بیرون به نظرم کتاب عالی بود.
پیروز و سربلند باشی.

smhmma
2013/09/22, 15:51
خوب من از رند داستان سرزمین اشباح بیشتر خوشم می اومد ولی پایان دمونتا بهتر بود به نظرم

Sepehr.Dejavou
2013/09/22, 15:54
پیروز و سربلند باشی.

ممنون به نظر منم بحث تموم شد چون به سلیقه هم بستگی داره

Scarlet
2013/12/24, 14:42
من هر دوتا را دوست داشتم گرچه پایان هیچکدومو دوست نداشتم تو هردو کلا جهانو به پوچی رسوند و بعد از صفر ساختش که چیز مسخره ایه از نظر من
کلا اعتقادات و سرنوشت و خدا را همه چیو زیر سوال برده بود به خصوص تو سرزمین اشباح تو کتاب دریاچه ارواح خیلی فاز بدی داشت
در کل دموناتا را بیشتر دوست داشتم و جالب تر و هیجانی تر بود.

sara 1373
2014/02/15, 14:56
هردو مساوی((71))((71))

Ajam
2014/02/15, 15:19
سرزمین اشباح و ترجیح می دم

Prince-of-Persia
2014/02/15, 16:38
سرزمین اشباح یکم بچه گونه بود ولی قشنگ بود
ولی دموناتا رده سنیش بالاتر بود که برا من وبعضی ها بهتر بود بهتر بود
در کل هر دو مجموعه عالی بود

Leyla
2014/02/15, 17:29
به نظر من دموناتا خیلی بهتر از سرزمین اشباح بود.

M.Mahdi
2014/02/15, 18:37
سرزمین اشباح کمی بچه گونه بود داستانش ولی آدم رو جذب میکرد
دموناتا داستانش خییییییلی خفن بود ولی جلدای 8 و 9 خیلی مزخرف بودن عملا هیچی اتفاق خاصی توش نمی افتاد مخصوصا جزیره گرگها که اوج سر رفتن حوصله بود !((231))
در مجموع دموناتا

feel
2014/02/15, 18:51
هر کدوم یه سری خصوصیات خاص خودشون رو داشتن.
و تقریبا با بیشتر نظرات بچه ها موافقم. سرزمین اشباح برای رده های سنی پایین تر هم مناسب بود... دمونتا یه سری از جلدهاش بیخود بود. یعنی رسما قضیه رو می پیچوند و...
ولی به نظرم هر دو مجموعه خوب بودن. :دی

sara 1373
2014/02/15, 19:03
هردوش به یک اندازه عالی و شخصیت پردازی ها حرفه ای بود . من هردوشو دو بار خوندم ولی در کل با دیموناتا بیشتر حال کردم . الان که میرم سرزمین اشباح رو نگاه میکنم ادبیاتش برای بچه های 10 سالس ولی دیموناتا برای 10 تا 18 یا 19 سال هم مناسبه

Alaveh
2014/02/16, 16:47
به نظر من سرزمین اشباح احساسی تر بود...

دموناتا هیجان انگیز تر...

ThundeR
2014/02/16, 16:53
من عاشق دموناتام اما از سرزمین اشباح اصلاً خوشم نمیاد.

Percy Jackson
2014/02/16, 19:17
نویسنده ی جفتشون یکی بود و سبکاشونم عین هم...الان دقیقا بحث چیه؟؟؟؟؟!!!!
اما جدای از اون دموناتا هیجانی تر و سرزمین اشباح مرموز تر بود.....

mehrsenal
2014/06/16, 21:48
دموناتا خیلی بهتر از از سرزمین اشباح بود

vsp
2014/06/16, 21:55
دموناتا خوب بود ولی سرزمین اشباح از نظر اینکه کلا نگاه جدید و خیلی جالبی رو به خوناشام ها داشت بهتر بود

ThundeR
2014/06/17, 02:48
فقط دموناتا

alirezasakhaei
2014/08/02, 01:21
جفت عالی بودن
ولی سرزمین اشباح کمی بهتر بود
مشکل دیموناتا این بود که کلا کفر مطلق بود
سرزمین اشباح هم از اینکه همه چیز رو پاک کرد اصلا خوشم نیومد

Marshal-Mathers
2014/08/02, 10:36
جدای از این دو مجموعه که دیگه پوسیده شدن کتب بعدی دارن شان به هیچ وجه بهم نچسبید خصوصا این کتابای جدیدش
و کلا مجموعه های فانتزی خیلی کمرنگ تر از گذشته شده در ایران
برای مثال همین ناهمتا که خیلی هم زیبا هست ولی هیچ تاپیک پر شوری درمورد مجموعش نیست
البته خودم هم نخوندم اینو چون تحریم کردم خرید کتاب رو

amirhbi77
2014/08/02, 11:20
اقا من یک سوال داشت مجموعه بعد از سرزمین اشباح کدوم مجموعه است؟
تازگی سرزمین اشباح را خوندم

karamozranger
2014/08/02, 11:46
من فکر می کنم سرزمین اشباح باحال تر بود مخصوصا پایانش که فوق العاده بود .

Ginny
2014/08/02, 11:55
هر دو تاشون عالی بودن ولی من یه علاقه ی خاصی به دموناتا دارم:دی

HELT
2014/08/02, 12:14
به نظر من جفتشون خیلی خوب بودن ولی سرزمین اشباح قابل باور تر بود یا اینکه دموناتا خیلی تخیلی بود ولی در کل جفتشون خیلی خوب بودن ((102))
ولی کتابای بعدی دارن شان مثل زامبی خیلی داغون بود انصافا!((68))

MaRs
2014/08/02, 12:30
چییییییییییییی؟
سرزمین اشباح قابل باوربود؟
جفتشون از تخیل به جنون کشیده بودن
هیچکدوم.
ولی اگه به ترجیح دادنه سرزمین شاباح((9))

Ginny
2014/08/02, 12:34
به نظر من جفتشون خیلی خوب بودن ولی سرزمین اشباح قابل باور تر بود یا اینکه دموناتا خیلی تخیلی بود ولی در کل جفتشون خیلی خوب بودن ((102))
ولی کتابای بعدی دارن شان مثل زامبی خیلی داغون بود انصافا!((68))
در مورد زامبی موافقم باهات.
زامبی همه ی تصویری که من از دارن داشتم رو خراب کرد(البته تصویر چندانی هم نبود d: )
من حس یه بچه کوچولو رو داشتم وسطاش. خیلی بچگانه بود.|:

HELT
2014/08/02, 12:43
چییییییییییییی؟
سرزمین اشباح قابل باوربود؟
جفتشون از تخیل به جنون کشیده بودن
هیچکدوم.
ولی اگه به ترجیح دادنه سرزمین شاباح((9))
مهراد جان دقت کن گفتم:"
قابل باور
تر
بود"
قبول نداری؟

erestery
2014/08/02, 12:52
جفتشون قشنگن اما دموناتا یکم بهتره از سرزمین اشباح چون توش سه تا شخصیت متفاوت هست که هرکدومشون احساسات و عقاید مخصوص خودشون رو دارند و ....

Ara
2014/08/02, 14:10
من سرزمین اشباح رو خیلی خیلی بیشتر از دیموناتا دوست داشتم!
ولی جلاد لاغر دارن شان بهترین کتابشه هم از نظر من (!) هم از نظر خودش!
دیموناتا بقول بچه ها کفر مطلق بود و خیلی خشونت زیاد بود عین زام بی!
از دیموناتا از همه بیشتر جلد بک رو دوست دارم!

ARTEMIS 76
2014/08/02, 14:14
سرزمین اشباح.به نظرم دموناتا تا جلد 5و6 فوق العاده بود ولی بعدش اصلا خوب نبود. من جلد 1و3رو از همه بیشتر دوست دارم.ولی ترجیح میدم سرزمین اشباح رو بخونم به نظرم واقعا عالیه.

Prince-of-Persia
2014/08/02, 14:29
اقا من یک سوال داشت مجموعه بعد از سرزمین اشباح کدوم مجموعه است؟
تازگی سرزمین اشباح را خوندم
حماسه لارتن کرپسلی رو بهت پیشنهاد می دم

abramz
2014/08/02, 14:57
به نظرم هر دو کاستی هایی در خودشون دارن.

حماسه دارن شان ( سرزمین اشباح ) چون جزو اولین کارهای دارن شان هست، کمی خام و نپخته نوشته شده.

در حالی که دموناتا با شیوه ای واقع گرایانه تر هست.

اما متاسفانه به خاطر به وجود آمدن بیش از حد حاشیه های داستان، جذابیت اش از جلد شش به بعد کاسته می شود.

اما سرزمین اشباح نسبتا بهتر است.

به همین علت من حماسه دارن شان رو ترجیح می دم!:d

Nina-kh
2016/06/11, 22:40
با تمام وجودم میگم دموناتا خیلی خیلی قوی تر ازسرزمین اشباح بود.
و بعد از هری پاتر تنها کتابی بود که تمام جلداشو 4و5 بار خوندم(البته هری پاترو میتونم بگم واقعا یه 30 باری خوندم:|هنوزم میخونم حفظم دیالوگاشو:|)
خیلی قشنگ تره.

Scarlet
2016/06/11, 23:57
کلا پایان جفتشو دوست نداشتم ولی اگه انتخابی باشه سرزمین اشباحه نظرم حداقل خون اشام و شبح قابل باورتر از شیاطینه
گرچه پایان سرزمین اشباحو بیشتر از دموناتا ازش متنفرم پر از پوچی

جلاد
2016/06/12, 01:46
دموناتا اينقدر خوب بود كه سه بار كل جلداشو خوندم و در پاسخ به دوستمون به نظرم كتاب زامبي جديد ترين و جالب ترين داستان زامبي ها رو روايت داده و ارزش خوندن داره شما ميگيد خشونت من ميگم هيجان((3))