PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جادوگران ابی

sadra
2012/06/10, 20:52
آلاتار (جادوگران آبی)

مایار-ایستاری-جادوگران آبی- آلاتار
آلاتار یکی از مایار والینور بود، نام او معنی آخرین رونده رو می دهد (آخرین نفری که انتخاب شد تا یک ایستار باشه) او می توانست درخواست بدهد که نامش را به چیز دیگری عوض کنند، اما این کار را نکرد (در نامه ای ذکر می کنه که او اسم دیگری هم در سرزمین میانه نداشت است). توسط والار انتخاب شد تا به عنوان یکی از 3 ایستاری (جادوگران ، خردمندان) به سرزمین میانه سفر کند.

ماموریت او این بود که که کمک کند به مردم آزاد سرزمین میانه بر علیه قدرت گرفتن سائورون. آنها نهی شده بودند از به چالش طلبیدن قدرت سائورون به طور مستقیم.

اما در حقیقت ایستاری 3 نفره (کورومو ، اولورین و آلاتار) به 5نفر تبدیل شدند، زیرا که آیوندیل (راداگاست) توسط یاوانا اضافه شد، و به عنوان یک دستیار توسط کورومو برگزیده شد، و آلاتار پالاندو را با خود برد به عنوان یک دوست.

هنگام رسیدن آنها به سرزمین میانه، حدود 1000 سال قبل ، آلاتار و پالاندو لباس هایی به رنگ آبی دریا پوشیدند که به آنها لقب ایثرین لوین رو می داد، جادوگران آبی. آنها با هم به مناطق شرق دور و جنوب رفتند تا به بازماندگان مردم پادشاهان نومنور در هادریم ها و شرقی ها بودند یاری برسانند. در ابتدا سارومان هم با آنان همراه بود اما بعد از مدتی به تنهایی به غرب برگشت.

در مورد سرگذشت تلخ آنان جی . آر.آر تالکین به ما می گوید:

نقل قول:
"من فکر می کنم آنها (جادوگران آبی) به عنوان جاسوسانی به مناطق حکومت های دوردست رفتند، در شرق و جنوب ، خارج از محدوده ی نومنوری ها در سرزمین های تحت اشغال دشمن که در آنجا بودند، این که چه موفقیت هایی به دست آوردند را من نمی دانم، اما می ترسم که آنها شکست خورده باشند، همان طور که سارومان شکست خورد و بی تردید از راهای مختلفی؛ و من شک دارم که آنها پیدا شدند یا آغازگران مکتبی پنهانی و راه و روش جادویی شدند که تا بعد از شکست سائورون زنده ماندند.