PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چ کتابی رو دارین میخونین؟

MIS_REIHANE
2017/03/14, 23:46
سلام رفیقا!
بگین ببینم چ کتابی رو دارین میخونین؟
ی خلاصه ی کوچیکم بگین.ن در حد اسپویل.
بنده!همین دیشب من پیش از تو رو تموم کردم (: عالی بود دوستان عالی عالی!ینی چقد بگم عالی بود!معرکه!
درمورد ی پسر از چهار قسمت فلج.ب اسم ویل.و ی دختر 26 ساله ب اسم لوئیزا.لوئیزا از کار بی کار میشه.و دنبال کار.بعدشم ک میره به عنوان پرستار خونه ی ویل.و هزار و یک ماجرای عاشقانه و عالی.حتمن بخونین.

Banoo.Shamash
2017/03/15, 00:51
من دارم کتاب اتاق خاطرات گمشده از مجموعه شنل های سیاه رو میخونم:دی
البته این کتاب سومشه. داستان درمورد یه چندتا بچه نوجوونن، که با افرادی ملاقات میکنن ک اون افراد دارن تلاش میکنن تا دنیا رو به حالت نظم طبیعی خودش نگه دارن و البته مبارزه با کسی ک مسبب این بی نظمی هاست.
کتابش رو خانم نسرین قشقایی نوشته و هرکی نخوندتش، عمرش بر فناس:| ببینید کِی گفتم:|

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

اها البته دارم کارآموز رنجر رو هم میخونم. منتها ب مشکل برخوردم چون جلد هفتمش از سایت دانلود نمیشه:|
رنجر ها ک دیه مشهورن لازم ب توضیح نیس:دی

j.s.m
2017/03/15, 02:32
من دارم کتاب بیشعوری نوشته اقای کرمنت رو میخونم ! داستان نیست ولی خیلی کتاب جذابیه و راجع به بیماری ای به نام بیشعوری و مشکلات که بیشعورها برای خود و بقیه درست میکنن توضیح میده! کتابش یکم بی ادبیه ولی خیلی خوبه حتما بخونید ! اگر یک بیشعور باشید(توهین نباشه، کتاب رو بخونید متوجه میشید منظورم چیه) بهتون کمک میکنه که درمان شید و اگر نباشیذ یاد میده چطور بیشعورها را درمان و باهاشون کنار بیاین! حتما بخونید کمک بسیار بزرگیه برای راحت تر زندگی کردن!

س.ع.الف
2017/03/15, 10:03
منم الان دارم شیمی 3 رو میخونم!
یه 30 تا تست ازش میزنم میرم سراغ نوسان فیزیک
خلاصه:کتاب میخواد در مورد انواع واکنش های شیمیائی بگه و بعد به علت وقوع اونا میپردازه،اما از من میشنوید سمت این کتاب نرید مگه اینکه مجبور بشید!

و اما....کتاب دیگه ای که دارم میخونم و در حد وقتائیه که میرم دستشوئی...
"سه گانه ی میراثه!"
عالیه این کتاب...هرچی تو وصفش بگم کمه...
داستان یه پسر کشاورزه که طی یه اتفاقی به یکی از بزرگ ترین جنگجویان دنیاش تبدیل میشه
کتابی آمیخته با جادو،جنگ اژدهائیان و الف ها،جولان کوتوله ها و اورگال ها و فرمانروائی گالباتوریکس سروار بر اژدهای سیاهش شرویکان.
من این کتاب رو 3 بار تا الان خوندم،این مجموعه ی 4 جلدی رو درواقع!
یه بار تو 15 سالگی،یه بار 16 و یه بارم 17،و هربار برای من متفاوت بوده،ازش لذت بردم و چیزهای جدیدی برای ارائه بهم داشته.
و حالا هم توی 18 سالگی و درگیری کنکور کنارمه و این وراون ور گاهی یه صفحه ی اتفاقی رو ازش میخونم!
کتاب البته به اصرار و پیشنهاد خودم به شهرزاد و موافقت دوستان به عنوان تنها پروژه ی کتاب صوتی سایت 1 سال پیش مطرح شد،اما به دلایکی آخر سر به ساخت یه تیزر رضایت دادیم،که البته باید بگم من یه سفر اجباری برام پیش اومد و در کمال ناراحتی نتونستم صدامو اضافه کنم به اون تیزر،ولی دوستانی که نشنیدن و میخوان به دنبال این کتاب سراسر ماجرا برن توصیه میکنم اون تاپیک قدیمی رو ببینن:"اون تاپیک قدیمی!" (http://forum.pioneer-life.ir/thread6784.html)
سه گانه ی میراث رو انتشارات بهنام و لیوسا چاپ کردن اما نسخه های غیرچاپیش رو با عنوان "چهار گانه ی وراثت یا مجموعه ی وراثت" میتونین پیدا کنید.
نویسنده ی مجموعه یه پسر 17 ساله به اسم کریستوفر پائولینی بوده و تو حدود 23 سالگی هم تموم کرده مجموعه رو
واقعا خارق العادست،اگه دنبال یه دنیای فانتزی متفاوت میگردید،اگه میخواهد سوار بر یک اژدها از ورای آلگیژیا به پرواز دربیاین،اگه میخواین فقط به یه پتک به خاطر محافظت از روستاتون 196 مرد جنگی رو به زانو در بیارید...پس آستیناتو بالا بزنید و در دنیای آمیخته با جادو و قدرت ذهن سه گانه ی میراث،با واردن ها متحد بشید و زیر پرچم اتحاد هر 5 نژاد آلگزیا،شاه پیروحیله گر رو از تخت سلطنتش پائین بکشید،اما بدونید:
که هرگاه به سلاحی احتیاج داشتید،باید زیر ریشه های درخت منوآ را جست و جو کنید،و هروقت احساس کردید که همه چیز از دست رفته و قدرتتون کافی نیست،به صخره ی کوتیان برید و نامتون رو به زبون بیارید تا خزانه ی ارواح باز بشه....

admiral
2017/03/15, 13:26
درحال حاضر دارم کتابای زیادی میخونم ((72))

Graceling

درباره یه دختری به اسم کتسا است که موهبتش جنگیه تو کتاب موهبت دار های دیگه ای هم هستن (ذهن خوان، شناگر و ...) بعضی تیکه هاش خیلی حوصله سر بر و تکراری بوده تا اینجاش (الان وسطشم) ولی قسمتای هیجان انگیزی هم داشته. کسایی که با موهبت جادویی متولد میشن چشماشون دو رنگ میشه و خیلی مردم عادی راحت بین خودشون قبول نمیکنن اینارو مثلا کتسا خواهرزاده ی پادشاهه و پادشاه چون به قدرت کتسا برای دشمناش نیاز داره اونو پیش خودش زنده نگه میداره

سریر شیشه‌ای (Throne of Glass)

درباره یه قاتل حرفه ای 19 ساله است که اسیر شده، یروز شاهزاده بهش یه پیشنهادی میده که به عنوان مبارز من تو یه مسابقه شرکت کن و بعد از دو سال آزادیتو بهت برمیگردونم یا همینجا تو زندان بمون تا بپوسی!
مسابقه ای برای مرگ و زندگی، مسابقه ای بین قاتل ها و دزدها و خلافکاران تمام پادشاهی... و درضمن! با یک هویت مخفی
داستانش وسطاشم بازم و احساس میکنم کمی شبیه به هانگر گیمزه، تا اینجا هیجان خاصی نداشته ولی یه حسی بهم میگه قراره بزودی اتفاقات جالبی بیوفته.

احظارگر (Summoner)

تازه شروعش کردم و فعلا فصل اولم ((72))

مه زاد (MistBorn)

مه زادها یسری افرادی هستن که یه جور قدرتای جادویی دارن (توی کتابش یه سبک جدیدی از جادو رو تعریف کرده که با وجود گنگ بودنش خیلی جالب و شیرینه)
تو این سرزمین از آسمون خاکستر میباره و مثه بقیه فانتزیا یه بدمن وجود داره که قهرمان داستان میخواد شکستش بده و ...
درکل بین این چندین کتابی که خوندم مه زاد بلاشک جزو ریکامند هام خواهد بود

AnJeLa
2017/03/15, 14:00
سلام دوستان
من کلا تنها تفریحم کتاب خوندنه تا حالا کلی کتاب تو ژانرهای مختلف خوندم ولی چند وقتیه برای اولین بار دارم یه رمان تاریخی ایرانی رو می خونم
اسم کتاب هست " بر جاده های آبی سرخ " نوشته ی نادر ابراهیمی، اگر این نویسنده رو بشناسید می دونید که سبک نوشتاری خاص خودش رو داره که من به شخصه ازش لذت می برم.
حالا بریم سراغ کتاب، توصیفات و فضا سازی و شخصیت ها و روند داستان خیلی جالب و گیراست و هیجان انگیز ترین بخش کتاب از نظر من واقعی بودن شخصیت هایی است که ازتاریخچه ی گم شده ی وطنمون ایران حرف میزنند، هرچند به گفته ی خود نویسنده هیچ داستانی نمی تواندعین حقیقت باشد اما نویسنده تا آنجا که منابع و مستندات تاریخی اجازه داده واقعیت های کمتر بیان شده ی تاریخی رو در داستانش وارد کرده...
داستانی تاریخی و حماسی از قهرمان گم نام سرزمینمون...به تعبیر نویسنده سردار بی پروای دریای جنوب میر مَهنا دوغابی که دراواخر دوره ی افشار و قبل از دوره ی زندیه زمانی که ایران به خاطر بی کفایتی سرانش تکه تکه شده بود و هر قسمت از اون به دست یکی اداره می شد و بیگانگان هلندی و انگلیسی قصد تصرف جنوب سرزمینمون رو داشتند، قیام می کند و دلاورانه در مقابل بیگانگان از ایران و آب های جنوبی دفاع می کند و بعد قدم در راه هدفی بزرگتر یعنی یک پارچه کردن دوباره ی ایران می گذارد...
کتاب سه جلدی و من در حال خوندن جلد اول هستم و این کتاب رو به شما هم پیشنهاد می کنم.
قسمتی از کتاب:
عرق که بر پیشانی مرد می سُرد، جدا می شود، به زمین می رسد، و بر شن های ساحلی فرو می نشیند، در دم به تقلا می افتد، می جوشد، می خروشد، حباب می شود، بخار می شود _ نه انگار که قطره عرقی هم در کار بوده است؛ عرقِ پیشانیِ مردی که بر جبین اراده اش، حکایت ها حک کرده اند همه درد، همه خون، همه آتش، همه بِرِشته شدنی بر شن های سوزان زندگی...

Nina-kh
2017/03/15, 14:12
یه کتابه هست...خیلی خفنه((62))
داستانشم حرف نداره ترجمشم از اون بهتر((200))
سرزمین های ویران نوشته ی مورگان رودز و ترجمه ی....خودم>:)
هیچ تبلیغیم نمیکنم فقط گفتم دارم اینو میخونم شماهم برید بخونید تا تک تکتونو مجبور نکردم:دی
همین دیگه داستانشم چون ریحانه میدونه من چطور داستان تعریف میکنم میگم که راجب سه تا سرزمین شمالی و میانه و جنوبیه بقیشو خودتون میخونید...
همین دیگه برید بخونید هاهاها>:)

MIS_REIHANE
2017/03/15, 16:25
خب خب! الان دارم کتاب سفر ب انتهای شب رو شروع میکنم.کتاب فوق العاده جنجال برانگیزیه.اممم.یادم نیس اسم نویسندش چی بود ولی ی سلین توش داشت:دی دیه ببخشید :دی لحن عامیانه با اسطلاحات شدیدا خاکی و رون از ویژگی هاشه.
کتاب مرگ قسطی رو هم پیشنهاد میکنم نخوندمش ولی از همین نویسندس .
اینم بگم ک سفر ب انتهای شب تو لیست ۱۰۰۱ کتابیه ک باید قبل از مرگ بخونین.

sir.mohamadali
2017/03/15, 19:30
سلام((72))
الان دارم كتاب قصر از فرانتس كافكا رو ميخونم((62))
اينم يه خلاصه ازش:
آقای ک هنگام شب وارد روستایی می شود و از آنجا به مهمان خانه ای می رود تا شب را استراحت کند اما به او چنین اجازه ای نمی دهند و می گویند در مجاور این دهکده قصر بسیار بزرگی قرار دارد که همه کارها را هدایت می کند و آقای ک برای ماندن در دهکده به اجازه قصر نیاز دارد . او عنوان می کند که مساح است و به درخواست خود قصر روانه این ده شده است . در تماسی تلفنی ، قصر ادعای اقای ک را قبول می کند و او شب را در مهمان خانه می گذراند .از فردا صبح آقای ک قصد دارد تا جوری به قصر برود و با شرح وظایفش آشنا شود . در ابتدا همه به او می خندند و می گویند دست یابی به قصر غیر ممکن است اما ک پشتکار زیادی دارد . او تلاش می کند و تلاش می کند و در این راه با افراد زیادی صحبت می کند و شایعات و افسانه های زیادی در مورد قصر می شنود و در این بین واقعا نمی تواند نه به قصر دست یابد نه به کارکنان عالی رتبه آن ........قصری با دموکراسی و قوانین و پرونده های زیاد ... مسیرهایی که هر آن شما در آن گم شده یا فراموش می شوید و به هیچ چیز نمی توان اعتماد کرد .....

البته بايد بگم كه كتاب تموم نشده، بنده خدا كافكا قبل از اينكه تموم كنه كتاب رو دعوت حق رو لبيك گفت((203))
تا اينجاش كه خوندم خيلي جذاب بوده((72)) توصيش ميكنم، البته كلا رمان هاي كافكا يه جاهايي خيلييي به جزييات ميپردازه كه حوصله ادمو سر ميبره((62))مدل خاص خودشو داره كلا

Melisandre
2017/03/16, 09:25
های
منم ایزدانِ هم رو تموم کردم درحال پیش روی به سمت آخرین جوابم...

Prince-of-Persia
2017/03/16, 11:45
نبرد من
کتابی، که توسط آدولف هیتلر نوشته شده است، و بیانگر اندیشه‌های سیاسی هیتلر و ناسیونال سوسیالیسم می‌باشد. هیتلر در سال ۱۹۲۴ هنگامی که در قلعه لندربرگ زندانی بود

Leyla
2017/03/16, 23:23
خدمت شما عرض شود که متاسفانه من کلی کتاب ناتموم دارم پس میشه گفتم در حال خوندن کلی کتاب هستم هنوز :دی
ولی مهم ترین و اعصاب خودر کن ترینشون کتاب آموزش رانندگی ویژه‌ی متقاضیان گواهی نامه پایه 3 هستش که گور به گور شده تموم نمیشه -_-
پیشنهادم به همه کسانی که هنوز گواهی نامه نگرفتن اینه که هر آموزشگاهی که رفتن بگن حتما قبل از ثبت نام کتابو نشونشون بدن اگه قدیمیه بود واسه ثبت نام درنگ نکن =_=
چیه این چرت و پرتا آخه =_=

lovebook
2017/03/17, 13:43
سلام
کتاب
ملاقات در شب آفتابی (علی موذنی)
هدیه ی مسیح(زندگی ادواردو آنیلی) از این یکی خیلی خوشم اومده یه بچه پولدار خوش تیپ که مدام تهدید به قتل میشه و....
از کتابای نویسنده های سایت هم رمان آخرین دروازه رو دنبال میکنم منتظر ادامه اش هستم که
یه کار تازه است تاحالا همچین چیزی ندیده بودم

Lord_SaM@N
2017/03/18, 09:18
تازه جلد اول سفیر کبیرو تموم کردم اخیییش

mixed-nut
2017/03/19, 01:59
خب...
من داشتم کتاب "وداع با اسلحه" نوشته ی ارنست همینگوی رو میخوندم که نوبل ادبیات برده، بعد...
گردن مترجم نشکنه الهی -__- گند زده به کتاب با این ترجمه ش...
نصفه ولش کردم!
تصمیم دارم زبان اصلیش رو بخرم بخونم :|
ولی کتاب در مورد عشق یه سرباز و یه پرستار در طی جنگ جهانیه (نمیدونم کدوم حتی :| در این حد داغونه ترجمه)

حالا هم "دنیای سوفی" رو شروع کردم.
سوفی، دخترک داستان، نامه هایی از یه ناشناس با موضوع فلسفه و "تو کی هستی؟" و اینا دریافت میکنه...
تا اینجا که من خوندم، جالب بوده و کنجکاوم کرده حسابی!
تا ببینم چی میشه آخرش...

MIS_REIHANE
2017/03/19, 03:24
اینجانب در حال حاظر داره نغمه جلد چهار میخونه!
داشتم تو فولدارم میگشتم دنبال ی فیلم بشینم نگا کنم بعد دیدم ی پوشه داره چشمک میزنه.گات گات گات.دیگه هیچی.بازش کردم جلد چهار رو اپن کردم نشست پاش.صفحه 151 فصل سرسی _ضیافتی برای کلاغ ها.

مهراد
2017/03/30, 11:16
سلام
الان دارم کتاب امیر ارسلان نامدارو برای بار دوم میخونم و باید بگم که با این که کتاب داستانی قدیمیو یکم طولانی داره ولی انقدر داستان جذابی داره که بدون توجه به زمان، میخواید بازم بخونیین احتمالا بیشترتون میدونین داستانش چیه ولی اونایم که نمیدونن باید برن بخونن ((51))
چون با این که دفعه ی دومه که میخونمش اصلا نمیتونم خلاصه ای ازش بگم فکر کنم مغزم نمیکشه موقعه ای که به یه خلاصه براش فکر میکنم مغزم از کار میوفته خخخخخخخخخخخخ.

Fateme
2017/03/31, 06:38
من تازه سپیده شمالی جلد اول مجموعه نیروی اهریمنی اش رو شروع کردم...به نظر جالب می آد...تازه از اون جالب تر این که من هرچی گشتم نتونستم نسخه چاپیشو پیدا کنم! خیلی جالب بود برام معمولا اکثر کتابا بعد از این که روی اینترنت ترجمه می شن سر و کله ی چاپیشونم پیدا میشه...
هنوز اونقدری نخوندم که خلاصه بگم تموم می شد میام میگم!

Melisandre
2017/03/31, 11:53
دو جلد آخر قهرمانان المپ تموم شد!!!!!!!!!!!!!
از تابستون آخر شهریور تا الان صبر کرده بودم ک بتونم بخونم ادامشو :/ (مامانم نمیذاشت :| )

واسه اونایی ک نمیدونن قهرمانان المپ قضیش چیه و اینا باید بگم که دمباله ی پنج جلدی پرسی جکسون و خدایان یونانه
چند تا دمی گادن که باید برن دنیا رو دوباره نجات بدن :| این دفعه خیلی وضعیت عظیم تر و وحشتناک تر از جنگ با کرونوسه... و اسرار باحالی هم کشف میشه در مورد روم و یونان :|
هیمن دیگه

Lord_SaM@N
2017/04/01, 09:51
فعلا در حال خوندن سيلماريليون هستم

z@hra
2017/04/01, 11:34
سلام.
دو هفته اول فرودین امسال ، دو جلد از کتابای جو جو مویز: من پیش از تو - من پس از تو رو خوندم و تموم کردم. از جلد دومش بیشتر راضی بودم تا ج اول که خیلی بدجوری حالمو گرفت... کلا قشنگترین رمان خارجی بود که خوندم.
حالا هم چند روزه خوندن کاراموز رنجر رو شروع کردم. و الان هم جلد دومشم.هم سبک و فضا سازیش عالیه هم ترجمه روانی داره.. شخصیت قوی هالت و ویل و زندگی ساده ی رنجرها خیلی برام جالب و دلنشینه.
خیلی عاشق رنجرم.. اگه کسی کتابی تو مایه های رنجر و نینجا میشناسه خیلی ممنون میشم معرفی کنه. مخصوصا اینجا که یه عالمه کتاب هست و نمی دونم چطوری بگردم...

جلاد
2017/04/04, 20:55
سلام رفیقا!
بگین ببینم چ کتابی رو دارین میخونین؟
ی خلاصه ی کوچیکم بگین.ن در حد اسپویل.
بنده!همین دیشب من پیش از تو رو تموم کردم (: عالی بود دوستان عالی عالی!ینی چقد بگم عالی بود!معرکه!
درمورد ی پسر از چهار قسمت فلج.ب اسم ویل.و ی دختر 26 ساله ب اسم لوئیزا.لوئیزا از کار بی کار میشه.و دنبال کار.بعدشم ک میره به عنوان پرستار خونه ی ویل.و هزار و یک ماجرای عاشقانه و عالی.حتمن بخونین.

دو جلدی پیش از تو و پس از تو
عالیه

Lord_SaM@N
2017/04/04, 21:10
الان در لیستم پارسیان و من. نغمه یخ و اتش. کارآموز رنجر

bys
2017/04/05, 18:22
الان دارم گرگ سفید جلد دهم از مجموعه حماسه ی درنای دیوید گمل رو می خونم
واقعا با نثر گمل و اینه که شخصیت های اصلیش انسان هایی هستن از دوران جوانی و اوجشون فاصله گرفتن و ناخواسته وارد داستان میشن حال می کنم
به همه توصیه می کنم این مجموعه رو بخونید

mohammad.zav
2017/04/07, 14:17
والا بیشتر کتاب ها رو قبلا خوندم کتاب خوبا که دارن فصلی میان میذارم تموم شن بعدا البته چندتا از جدید ها رو شروع کردم ولی ضعیف بودن نصفه کاره ول کردم
درواقع یک کتاب که 5 سال پیش نوشتم رو دارم ویرایش و کاملش میکنم و چون چندتا کتاب بد خوندم فهمیدم یک سری تغییرات کلی براش لازمه احتمالا تا عید بعدی کامل شه بعدش هفته 2 فصل میذارم اینجا در همون حین رو جلد بعدی کار میکنم فک کنم خیلی خوب بشه

Magystic Reen
2017/04/19, 19:32
هیچکس مثه من نمیتونه چنتا کتابو با هم بخونه ^_^

1. شروع کردم به دوباره خوندن دریای زمین چون انیمه اشو دیدم. و الان فصل دو جادوگرم. در مورد یه جادوگریه به اسم گد از وقتی که بچه اس تا وقتی جادوگر اعظم میشه و بعدم که قدرتشو از دست میده و.... خیلی فضای دنیاشو دوست دارم. به خصوص اینکه جادوگراش ظاهر شرقی دان و مو مشکین ^_^

2. میخواستم هشت زامبی دارن شان رو بخونم دیدم هیچی یادم نیست رفتم از اول و الانم صفحه دوم کتاب پنجشم بچه. در مورد بی اسمیته که یه دختره خله که زامبی میشه و به خاطر یه واکسن عقلش بر میگرده هرچند ایمان دارم در انتها بد تموم میشه ولی میخونم دیگه. منتظرم تا به جاهای جدیدش برسه.

3. تا صفحه 134 کتاب اول فرقه اساسین ها رنسانس رو هم خوندم که در مورد اتزیوئه که همه میشناسنش. یه جوون ایتالیاییتو قرن پونزده که میخواد انتقام پدر و برادرای مرده اشو بگیره. داستان جالبه ولی کلن زیاد با خود کتاب حال نمی کنم.

4. اوای فاخته رولینگ تا صفحه 55 خوندم که در مورد کورمون استرایک یه کاراگاه خصوصیه که برادر دوست قدیمیش که باور داره خواهش که یه مدل معروف بودهخ خودکشی نکرده و کشتنش. فعلن خیلی معمولی جلو میره.

5. پنج نغمه رو هم تازه شرو کردم یه دفعه رفتم رو ترجمه چاپ شده و به زور جلو میرم جدا از اینکه اسما خنده داره برام. نفمه رو هم که همه میشناسن دیگه. هر چند اگه همه نمیشناختنم نمی تونستم داستانشو بگم ^_^

6. تازه جلد اول نیکولاس فلامل رو تموم کردم در مورد یه خواهر برادر دوقلوئه که اتفاقی وارد دعوای بین جاودانه ها و باستانیان سر یه کتاب قدیمی میشن. یه کم زیادی همه چی داره واسه دوقلو دست به دست هم میده ولی بد نیس.

7. صفحه 29 کتاب اول پتش خوارگرم. داستان هنوز شروع نشده و یه کم گنگه. کلن همه جا داره اشوب میشه ومعلوم نیس چرا.

8.دو سه روز پیش هم حدود بیست صفحه از تیمبوکتو خوندم . ولی فعلن اولویتش واسه ادامه دادن خیلی کمه. داستان از زبون سگه یه مرد مریضه که میترسه اگه صاحبش بمیره چی به سرش میاد.

تازه الان کنکوریم و کم کتاب میخونم وگرنه باید تا فردا مینوشتم ^_^

MIS_REIHANE
2017/04/20, 01:27
خب خب! ی کتاب جدیدو میخوام شرو کنم.
سلام بر ابراهیم اسم ی کتاب دوران دفاع مقدسه که یکی از دوستای عشقولیم معرفی کرد و اینا.
این سبکو تا حالا نخوندم.خاطرات ی شهید.مثل اینکه خیلی کول بوده :دی
دیگه همین دیگه فردا شروعش میکنم. قرار بود بزارم بعد امتحانام ولی نتونستم بگیرم خودمو دیگه ^___^

F@teme
2017/04/22, 11:23
سلاااااااااااااااام ^___^
من بعد از سالها به سایت برگشتم ^____^
راستش تلگرام ما رو اسیر خودش کرده نمیزاره بیایم سایت ^____^
خب خب،من دیروز شروع کردم به خوندن جلد یک آخرین شاگرد و چونکه هنوز یه فصل کامل هم ازش نخوندم نظر خاصی راجبش ندارم ولی کتاب خوبی به نظر میاد ^____^
پ.ن:تابستون ایشالا بیشتر میام فعلا امتحان تیزهوشان و امتحانای خود مدرسه و درس و مشق(البته بی انصافی نکنم کتاب و تلگرام و انیمه هم منو اسیر کردن ^___^)دست و بالمو بستن اینجا زیاد نمیام ^___^
پ.ن2:اگه کاریم داشتین تو تلگرام ولو میباشم بیاید تلگرام سراغمو بگیرین ((:

mixed-nut
2017/04/22, 15:25
چه کتابی میخونم؟
کتاب درسی :|

ولی گذشته از اون، دوجین فصل از شمشیر حقیقت خوندم
لطفا بگین که بعدا قراره جالبتر بشه چون تا اینجاش که هیچ کششی نداشته

admiral
2017/04/22, 19:06
چه کتابی میخونم؟
کتاب درسی :|

ولی گذشته از اون، دوجین فصل از شمشیر حقیقت خوندم
لطفا بگین که بعدا قراره جالبتر بشه چون تا اینجاش که هیچ کششی نداشته
خیلی بیتربیتی یعنی واقعا هرچی بگم کم گفتم :|
بذار چندتا فحشم بدم پس دلم خنک شه
سنی بیردانه چوخ یاشاسین((127))

Wintermute
2017/04/22, 21:22
من دارم نغمه ی آتش و یخ رو میخونم. سریالش رو تا فصلی که اومده دیده م و به نظرم اومد که خوبه برم کتابش رو هم بخونم. ساختار خیلی باحالی داره. هر کدوم از فصلاش میتونن یه داستان کوتاه هم باشند و به شدت مهندسی شده ست. به نظرم نویسنده ش خیلی استاده.

julian
2017/04/24, 23:07
من دارم جلد اول مجموعه نخستین قانون نوشته جو آبرکرامبی میخونم
که تازگیا سایت kindfreind شروع به ترجمه کردنش کرده
اندر ستایتش این کتاب فقط بگم که
به انتخاب سایت goodreads بعد از نغمه ای از یخ و آتش دومین فانتزی برتر تاریخه
و در کنار نغمه و ارباب حلقه ها یکی از سه اثری که در ژانر فانتزی انقلاب ایجاد کردن

Nina-kh
2017/04/25, 00:18
این کتاب اسرار نیکولاس فلاملم خیلی خوبه اونم بخونید راجب یه کیمیاگره که دنبال دوقلوهای افسانه ای میگرده تا دنیا رو نجات بدن و ازاین حرفا!((62)) فقط جلداش به زور پیدا میشن امروز چند ساعت داشتم میگشتم تا بالاخره پیداش کردم اونم شانس من یه جلدش مونده بود...ولی بخونید جالبه

aramanesh
2017/04/25, 16:31
من همین الان کتاب "کافکا در کرانه" رو تموم کردم که قشنگ بود . بعدشم میخوام کتاب "ظرافت جوجه تیغی" رو شروع کنم ...

MD128
2017/04/25, 17:52
خب خب! ی کتاب جدیدو میخوام شرو کنم.
سلام بر ابراهیم اسم ی کتاب دوران دفاع مقدسه که یکی از دوستای عشقولیم معرفی کرد و اینا.
این سبکو تا حالا نخوندم.خاطرات ی شهید.مثل اینکه خیلی کول بوده :دی
دیگه همین دیگه فردا شروعش میکنم. قرار بود بزارم بعد امتحانام ولی نتونستم بگیرم خودمو دیگه ^___^

سلام جیگر جون . من این کتابو 2بار خوندم .خیلیییی این شخصیت کمیابه ..اصن ی چیزی بوده واسه خودش ...
من تو این تیپ کتاب ی چندتایی خوندم اگه دوست داشتی بگو بهت معرفی کنم ..آشنایی با قهرمانای واقعی فوق العادس....((60))((87))((112))

MIS_REIHANE
2017/04/26, 00:53
سلام جیگر جون . من این کتابو 2بار خوندم .خیلیییی این شخصیت کمیابه ..اصن ی چیزی بوده واسه خودش ...
من تو این تیپ کتاب ی چندتایی خوندم اگه دوست داشتی بگو بهت معرفی کنم ..آشنایی با قهرمانای واقعی فوق العادس....((60))((87))((112))

سلام عشقولی (: عه؟! راس میگی؟ ای ول ای ول! میدونی من از زمانی که تو کتاب ادبیاتمون با نوشته های شهید اوینی اشنا شدم.و از زمانی که درمورد احمد متوسلیان ( عاشقشم^_^) خوندم ی چیزایی کلا ب جذب این چیزا شدم (:
اوکی جیگر جان! هروقت تموم کردم اینو میگم بت ^_- فدا!

MD128
2017/04/26, 15:25
سلام عشقولی (: عه؟! راس میگی؟ ای ول ای ول! میدونی من از زمانی که تو کتاب ادبیاتمون با نوشته های شهید اوینی اشنا شدم.و از زمانی که درمورد احمد متوسلیان ( عاشقشم^_^) خوندم ی چیزایی کلا ب جذب این چیزا شدم (:
اوکی جیگر جان! هروقت تموم کردم اینو میگم بت ^_- فدا!

باشه عسلکم . هستم در خدمتت ... وارد ی دنیای دیگه میشی وقتی میری سراغشون ...ی دنیا پر شجاعت ، مرام ، مردونگی...خلاصه آدمایی بودن واسه خودشون ...((100))

taha
2017/06/29, 23:07
من الآن دارم کتاب درسی رو می خونم ولی هفته ی دیگه که کنکورم رو دادم می خوام کتاب زامبی رو بخونم بعدش می خوام کتاب اراگون رو بخونم واقعا بهترین کتاب دنیاست توصیه می کنم حتما بخوانید راستی برام دعا کنید واسه کنکور تک رقمی بشم

momo jon
2017/06/30, 06:25
سرزمین های ویران
ائون
عقاید یه دلقک
آرتیمیس فاول
فاجعه زیبا (که اصلا توصیعه نمیکنم بخونید:/)

PythoN
2017/06/30, 13:11
کتاب درسی((94)) تا هفته دیگه

ولی قاچاقی جوری که عذاب وجدان نگیرم(زهی خیال باطل) یه 30 صفحه ای از زام بی دارن شان خوندم

sm.radseresht
2017/06/30, 14:57
الان که فصل امتجانای دانشگاست وقت نمیکنم ولی قبل از اون داشتم یه کتاب از استیون کینگ میخوندم به اسم سواری مرگ .
کتاب در واقع 2 داستان کوتاه و یه داستان بلنده . البته هنوز تموم نشده ولی تا این جا کشش خوبی داشته .
بعد از اونم احتمالا داستان های جشن تولد موراکامی رو میخونم

کاترین پیرس
2017/06/30, 20:43
عه این یارو تو هری پاترم بود.
نویسندش کیه؟

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست‌ها ادغام شدند - - - - - - - - -

این کتاب اسرار نیکولاس فلاملم خیلی خوبه اونم بخونید راجب یه کیمیاگره که دنبال دوقلوهای افسانه ای میگرده تا دنیا رو نجات بدن و ازاین حرفا!((62)) فقط جلداش به زور پیدا میشن امروز چند ساعت داشتم میگشتم تا بالاخره پیداش کردم اونم شانس من یه جلدش مونده بود...ولی بخونید جالبه

نویسندش کیه؟

Nina-kh
2017/06/30, 22:27
نویسندش کیه؟
مایکل اسکات ((62)) هرچند من پنج جلدشو بیشتر نخوندم یکم حس میکنم زیادی داره کش میده :/
ولی جالبه کلا وقت کردی بخون ارزششو داره

MIS_REIHANE
2017/07/01, 01:57
ها دارم کتاب "بیشعوری" رو میخونم تقریبا تمومه.
عالیه! ینی ب حدی خوبه ک من ب بیشعوری ***** و خودم اعتراف میکنم.فانوسن بد برداشت نکنین چون ی بیماریه و همه دارن الخصوص همه.غیر از اینکه از پشت کوه اومده باشین یا تو یخ های قطبی گیر کرده باشین.
و خب (: بیابن خودمونو درمون کنیم.حتی خودمونم متوجه نمیشیم اینجوری هسیم.این کتابو بخونین.اخرررررشه خیلیم فانه حقیقت.
#بیشعور_نباشیم
#بیشعور_بیشعور_نیست_بیشعور_ یمار_است
بخونین.خیلی خوبه.

Melisandre
2017/07/01, 10:23
ها دارم کتاب "بیشعوری" رو میخونم تقریبا تمومه.
عالیه! ینی ب حدی خوبه ک من ب بیشعوری ***** و خودم اعتراف میکنم.فانوسن بد برداشت نکنین چون ی بیماریه و همه دارن الخصوص همه.غیر از اینکه از پشت کوه اومده باشین یا تو یخ های قطبی گیر کرده باشین.
و خب (: بیابن خودمونو درمون کنیم.حتی خودمونم متوجه نمیشیم اینجوری هسیم.این کتابو بخونین.اخرررررشه خیلیم فانه حقیقت.
#بیشعور_نباشیم
#بیشعور_بیشعور_نیست_بیشعور_ یمار_است
بخونین.خیلی خوبه.

آره حقیقت اینه که خیلی کتاب خوبیه و نثرشم یه طنز های ریزی داره که خشک نیست و حی نمیکنی که داری یه کتاب روانشناسی جدی جدی و شاخ عین راز یا معجزه میخونی که میخواد بهت درس یاد بده و توهم باید تمرین کنی یادش بگیری :|
با داستان بیشعوری خودشم شروع میکنه خلاصه خیلی خوبه
من دو سه بخش اولشو خوندم بعد ول کردم الان که ریحانه یاداوری کرد باید برم بقیشم بخونم

مرسی ریحان

Scarlet
2017/07/02, 00:12
تازه میخوام سمفونی مردگان عباس معروفی شروع کنم به خوندن

ghoghnous13
2017/07/02, 21:59
سلام. جلد اول نوادگان اُدیر رو چند روز پیش خوندم. تو برزخ بین جلد یک و دوشم.
داستان ی خانوادۀ جادوگر تاریخی که قدرتاشون نسل به نسل به قرن 21 رسیده. چیزی نیست که من عاشقش بشم اما من حیث المجموع قشنگه. اگر رومنسش کمتر بود حتی بهتر هم بود.((96))

Dark 3had0W
2017/07/27, 14:49
وقایع نگاری یک افسر لژیون امپراطوری :دی(دهنش سرویس با این اسمش((220)))

Celaena Sardothien
2017/07/27, 15:56
من چند هفته پیش کتاب خیزش خاک رو از آقای کهندانی تموم کردم و الان دارم تلاااش میکنم که مامانم بذاره جلدای بعدی رو برم بخرم ، دلیلی هم که نمیذاره بخرم اینه : میخری میخونی میذاری کنار :| خب مادر من پس چیکارش کنم ؟ بذارمش تو ویترین ؟ قابش بگیرم ؟ خب کتاب برا خوندنه دیگه -_-

bys
2017/07/27, 22:45
الان دارم فریاد افتخار کتاب چهارم از مجموعه ی حلقه ی جادوگرو می خونم
کتاب بدی نیست در کل به نظزم خوبه.

Magystic Reen
2017/08/05, 06:29
عدل الحاقی رو میخونم که توی این کمتر از ۱۰۰ صفحه ای که خوندم خوب بوده. به طرز هیجان انگیزی راویش یه هوش مصنوعی خیلی خاصه((72))

amirrezaaa
2017/08/05, 09:04
دارم کتاب وقایع نگاری نارنیا:صندلی نقره ای اثر سی.اس.لویس رو میخونم اینم خلاصش:پسرعموی چهار تا خواهر و برادر یعنی اوستاس کراب داخل مدرسهبه همراه یه دختر به اسم جلی پل در حال فرار از دست بچه ها بودند که از طریق یک در به نارنیا میرن تا فرزند پرنس کاسپین رو پیدا کنند و... توصیه میکنم حتما بخونید نخوانید از دستتون رفته

MIS_REIHANE
2018/06/15, 04:46
خب بعد از مدت هااااا
این چند وقته به شدت پر کار شده بودم کتاب نخونده نمیزاشتم.اما دوتا از بهترین کتابایی خوندم یکی 1984 جرج اروول بود.همه بخونین به همه پیشنهاد میشه.درمورد سه تا کشور بزرگ در حال نگه.که خب همه ی اتفاقا توی یکی از این کشورا به نام اوشینیا هست.که اونا همه چی کنترل میشه حتی نفس کشیدنتون.شاید به نظرمسخره بیاد ولی خلاقیت نویسنده معرکس.اونجا عشق معنایی نداره و سازمان های ضد احساسات جنسی فعالیت بسزایی دارن. و خیلی چیز های دیگه.
و اون یکی سمک عیار.اینم به همه پیشنهاد میشه خیلی خیلی خیی خیلی خیلی خیلی خیلی و الی اخر! خفنه! معرکس اصلا.دقیقا دقیقا دقیقا از هموت کتاباییه که نمیتونی بزاریش زمین.درمورد یه مرده.به اسم سمک.که عیار دورانه.اینقد کلک بازو حرفه اییه که انسان و پری از دستش عاصین.خیلی قشنگه.

Fateme
2018/06/15, 08:36
جدیدا انگلیسی خوندم اخه فقط((3))((3))
Dragon's Green راجع به پنج تا بچه است با قدرت های جادویی متفاوت که طی اتفاقاتی باهم دوست میشن. چیزی که خیلی دوست داشتم نگاه نویسنده به جادو و کتاب بود. هر کسی میتونه با کارهای خوب کردن، به پرنده ها غذا دادن انرژی جادوییشو افزایش بده. بعد از همه ی آدم ها یه رد جادویی میمونه و برای همینه که جاهایی مثل کلیساها، مساجد، رستوران ها حس خوبی می کنیم چون داریم اون انرژی جادویی رو دریافت می کنیم.
الانم دارم The Lost Kingdom of Bamarre (https://www.goodreads.com/book/show/31371284-the-lost-kingdom-of-bamarre) رو می خونم تا این جا خیلی باهاش حال نکردم هنوز جز شعرهاش که واقعا دوست داشتنی ان! البته خیلیم نخوندم ازش تموم شد میام این پستو اصلاح می کنم((37))

Banoo.Shamash
2018/06/16, 13:21
من دو جلد آخر مجموعه تغییر یافته رو از ساعت ۱ شب تا ۱۰ صبح، بی وقفه و زیر نور چراغ قوه خوندم:| دست خودم نبود، نمیتونستم نخونده ولش کنم((220))
تازه اولین کتاب چاپی ایه ک دارم میخونم و صحنه های سانسوری رو بی سانسور مینویسه:دی :))
الانم دارم جلد آخر احضارگر رو میخونم. اولاش خسته کنندس ولی یکم بعدش خوب میشه.

eliya1400
2018/06/16, 15:00
جلد ۶ زامبی واقعا که تا اینجای داستان بد نبوده

kianick
2018/06/16, 15:49
من دو جلد آخر مجموعه تغییر یافته رو از ساعت ۱ شب تا ۱۰ صبح، بی وقفه و زیر نور چراغ قوه خوندم:| دست خودم نبود، نمیتونستم نخونده ولش کنم((220))
تازه اولین کتاب چاپی ایه ک دارم میخونم و صحنه های سانسوری رو بی سانسور مینویسه:دی :))
الانم دارم جلد آخر احضارگر رو میخونم. اولاش خسته کنندس ولی یکم بعدش خوب میشه.

کوفتت شه این همه کتاب نرجس :|
من فعلا دو تا کتاب آپولو و پنچ پادشاهی رو از داداشم کش رفتم خودمم یه کتاب دارم چون فانتزی نیست دست و دام بخ خوندنش نمی‌ره :|
اسمش تمام نورهایی که نمی‌بینیمه :)) :))

mixed-nut
2018/06/17, 10:05
من تازه 1984 رو تموم کردم و شروع کردم به خوندن مسخ.

از 1984 خیلی خوشم اومد. اگه از اون آدمایی هستین که علاقه‌شون محدود به فانتزی نیست، پیشنهاد میدم این کتابو حتما بخونن. تخیل قشنگ و حساب شده ای داره. در طول کل کتاب، مدام میخواستم سرمو بکوبم توو دیوار، یه وقتایی به شدت امیدوار میشدم و بعد نویسنده امیدمو خاکستر میکرد. حتی فکر نمیکردم با این کتاب گریه‌م هم بگیره که خب گرفت! کلا از کتابایی که احساسات مختلف رو به آدم القا میکنن و باعث میشن تا مدت ها بهش فکر کنی و اتفاقاتش توی ذهنت بچرخن و بچرخن، خیلی خوشم میاد.

مسخ هم یه دوجین صفحه خوندم ولی خوردم به امتحانام :( فعلا گذاشتمش کنار. البته توی این ده دوازده صفحه هنوز نتونسته جذبم کنه

سازش
2018/06/17, 23:48
با سلام به همه کتاب داراب نامه (بیغمی) دارم میخونم البته یکی دیگه هم هست که داراب نامه طرطوسی هست هر دو کتاب جزو متون و داستانهای کهن هستن

موفق و سربلند باشید

Fateme
2018/06/17, 23:59

از 1984 خیلی خوشم اومد. اگه از اون آدمایی هستین که علاقه‌شون محدود به فانتزی نیست، پیشنهاد میدم این کتابو حتما بخونن. تخیل قشنگ و حساب شده ای داره. در طول کل کتاب، مدام میخواستم سرمو بکوبم توو دیوار، یه وقتایی به شدت امیدوار میشدم و بعد نویسنده امیدمو خاکستر میکرد. حتی فکر نمیکردم با این کتاب گریه‌م هم بگیره که خب گرفت! کلا از کتابایی که احساسات مختلف رو به آدم القا میکنن و باعث میشن تا مدت ها بهش فکر کنی و اتفاقاتش توی ذهنت بچرخن و بچرخن، خیلی خوشم میاد.

مسخ هم یه دوجین صفحه خوندم ولی خوردم به امتحانام :( فعلا گذاشتمش کنار. البته توی این ده دوازده صفحه هنوز نتونسته جذبم کنه

حالا که آنقدر از 1984 خوشت اومده، دنیای قشنگ نو رو هم بخون به نظرم تو یه سطح و مدلن((3))

M.Mahdi
2018/06/18, 15:31

و در کنار پیشنهاد فاطمه، 451 درجه فارنهایت (fahrenheit 451) هم تو همین اتمسفر و فضاست و توصیه میشه! :-"

setareh yakhy
2018/06/18, 18:55
سلام یه مجموعه رو دارم می خونم که هنوز دو جلد ش ترجمه نشده دارم روانی میشم یکی مگنوس چیس و خدایان ازگارد جلد سومش و مجازات اپولو دو جلد اخر اگه بدونی این مجموعه ها چقدر قشنگه که نمی تونید ازش بگزرید فوق العاده تازه دی سال پیش چاپ شدن از پر فروش ترین کتاب های آمریکا بوده به سایت نویشتاسب بزنید تا مجموعه هاش رو ببینید ریک ریوردان نویسنده هستش پیش نهاد میدم بخوانید مرسی!((200))((229))

MIS_REIHANE
2018/06/19, 00:44
خب الان دارم کتاب داستان دو شهر رو از چارلز دیکنز میخونم.تقریبا صفه 100ام.و کتاب جالبیه.همه ی جملاتش تیکه پروندن به جامعه اشرافیه.و اینکه.قشنگه دیگه

Niko
2018/06/19, 03:31
۱.کابوک= یه کتاب تو ژانر وحشته که اتفاقا اصلا ترسناک نیست . به جاش پر از هیجان و ماجراست
خیلی به دلم نشست کتابش، واقعا دوستش دارم . قضیه درمورد یه دختر به اسم مالوریه که زندگی عادی ای داره ، تا وقتی که یه دفعه ای یه سری موجود کاملا ناشناخته وارد دنیاشون میشن و...
هرچیز دیگه ای ازش بگم اسپویل میشه ولی محیطی که نویسنده درست کرده و امید های کوچیکی که تو شرایط سخت هرازگاهی گنجونده تو داستان واقعا دلنشینش کرده. کاملا درطول داستان میتونید خودتون رو تو اون سرایط تصور کنید و ببینید اگه شما تو اون وضعیت بودین چه واکنشی نشون میدادین و به کدوم شخصیت داستان حق میدین.
۲. احضارگر= هرکسی که از کتاب کارآموز رنجر خوشش اومده قطعا از این کتاب هم خوشش میاد و از خوندنش لذت میبره. جزو کتابایی بود که دستم میگرفتم ، تا تمومش نمیکردم کنار نمیزاشتمش. شخصیت اصلی داستان پسریه به اسم فلچر که با پدرخونده ی آهنگرش تو یه روستا زندگی میکنن و وضعیت زندگیشون تقریبا خوبه تا وقتی که چند تا از بچه های عوضی که سردستشون پسر کدخداست نقشه میریزن واسه حالگیری از فلچر.
توی داستان جادو و ماجراجویی و از این جنگای با شمشیر هست و انواع و اقسام موجودات خارق العاده توش هستن.
دوستداران کتابای اراگون هم قطعا از این کتاب خوششون میاد.

۳.کوئوت شاه کش= این کتاب عالیه. اونایی که کتابای طولانی دوست دارن برن سراغش حتما. تا الان شیش جلدش اومده و بقیه ش تو راهه. امکان نداره از خوندنش خسته بشین. تا وقتی به خوندنش ادامه میدادم که دیگه از سردرد به حال موت میفتادم ولی بازم دوست داشتم ادامه بدم به خوندنش.داستان زندگی کوئوته از زبان خودش که داره برای یه داستان گو (کلمه دیگه ای به مغزم نرسید) تعریف میکنه.
نکته ی خیلی قوی درمورد این کتاب شخصیت اصلیشه که خیلی خاصه. فوق العاده باهوش و با استعداد و.... خیلی وقتا بدشانس.
موقع خوندن کتاب بزرگ جوری با شخصیت اصلی اخت میشی که درست عین یه فیلم تمام صحنه جلوی چشمت میان . تک تک صحنه هارو با وضوح میتونی ببینی . نویسنده ی کتابش فوق العاده توانا و تحسین برانگیزه. این کتاب پر از اتفاق و هیجانه. اتفاق پشت اتفاق .ریتم داستان به هیچ وجه یکنواخت نمیشه . و فضای داستان فوق العاده دلنشینه و نویسنده ش قبل از اینکه یه نویسنده باشه یه معلم باحاله؛ که گاهی به شدت سختگیره و گاهی خیلی آروم و مرموز.

۴. قیام سرخ: من درمقابل این کتاب سکوت میکنم فقط برین بخونینش . تا حالا ندیدم کسی بخوندش و دنبال بقیه ش نباشه.

BOOKBL
2018/06/19, 22:00
۱.کابوک= یه کتاب تو ژانر وحشته که اتفاقا اصلا ترسناک نیست . به جاش پر از هیجان و ماجراست
خیلی به دلم نشست کتابش، واقعا دوستش دارم . قضیه درمورد یه دختر به اسم مالوریه که زندگی عادی ای داره ، تا وقتی که یه دفعه ای یه سری موجود کاملا ناشناخته وارد دنیاشون میشن و...
هرچیز دیگه ای ازش بگم اسپویل میشه ولی محیطی که نویسنده درست کرده و امید های کوچیکی که تو شرایط سخت هرازگاهی گنجونده تو داستان واقعا دلنشینش کرده. کاملا درطول داستان میتونید خودتون رو تو اون سرایط تصور کنید و ببینید اگه شما تو اون وضعیت بودین چه واکنشی نشون میدادین و به کدوم شخصیت داستان حق میدین.
۲. احضارگر= هرکسی که از کتاب کارآموز رنجر خوشش اومده قطعا از این کتاب هم خوشش میاد و از خوندنش لذت میبره. جزو کتابایی بود که دستم میگرفتم ، تا تمومش نمیکردم کنار نمیزاشتمش. شخصیت اصلی داستان پسریه به اسم فلچر که با پدرخونده ی آهنگرش تو یه روستا زندگی میکنن و وضعیت زندگیشون تقریبا خوبه تا وقتی که چند تا از بچه های عوضی که سردستشون پسر کدخداست نقشه میریزن واسه حالگیری از فلچر.
توی داستان جادو و ماجراجویی و از این جنگای با شمشیر هست و انواع و اقسام موجودات خارق العاده توش هستن.
دوستداران کتابای اراگون هم قطعا از این کتاب خوششون میاد.

۳.کوئوت شاه کش= این کتاب عالیه. اونایی که کتابای طولانی دوست دارن برن سراغش حتما. تا الان شیش جلدش اومده و بقیه ش تو راهه. امکان نداره از خوندنش خسته بشین. تا وقتی به خوندنش ادامه میدادم که دیگه از سردرد به حال موت میفتادم ولی بازم دوست داشتم ادامه بدم به خوندنش.داستان زندگی کوئوته از زبان خودش که داره برای یه داستان گو (کلمه دیگه ای به مغزم نرسید) تعریف میکنه.
نکته ی خیلی قوی درمورد این کتاب شخصیت اصلیشه که خیلی خاصه. فوق العاده باهوش و با استعداد و.... خیلی وقتا بدشانس������.
موقع خوندن کتاب بزرگ جوری با شخصیت اصلی اخت میشی که درست عین یه فیلم تمام صحنه جلوی چشمت میان . تک تک صحنه هارو با وضوح میتونی ببینی . نویسنده ی کتابش فوق العاده توانا و تحسین برانگیزه. این کتاب پر از اتفاق و هیجانه. اتفاق پشت اتفاق .ریتم داستان به هیچ وجه یکنواخت نمیشه . و فضای داستان فوق العاده دلنشینه و نویسنده ش قبل از اینکه یه نویسنده باشه یه معلم باحاله؛ که گاهی به شدت سختگیره و گاهی خیلی آروم و مرموز.

۴. قیام سرخ: من درمقابل این کتاب سکوت میکنم ������ فقط برین بخونینش . تا حالا ندیدم کسی بخوندش و دنبال بقیه ش نباشه.

درمورد کوئوت شاهکش...اولا اسمش کوئوت نیست و کواث -یا کووث kvothe- هستش و بخاطر افتضاح ترجمه نوشتن کوئوت. دوما کلا مجموعه ۳ جلدیه کلا چطوری ۶ جلد اومده؟-بله هر جلد ۳ بخش شده ولی ۶ جلد نیست کل مجموعه ۳ جلدیه :| - بعلاوه شاهکش یکی از فوق العاده ترین کتاباییه که تو هر سبکی میتونید بخونید. مقایسه با نغمه ای از اتش و یخ و ارباب حلقه ها‌ میکنمش من و بنظرم بهتره حتی. البته ترجمه افتضاحه -دوباره! - سانسور داره و اسامی خاص انگار از عمد غلط نوشته شدن. ترجمه بهترش به زودی از یه نشر دیگه چاپ میشه خوشبختانه.
اگه میتونید حتما زبان اصلیش رو بخونید -بعلاوه این کتاب یه اسپین اف داره ک ترجمه نشده :دی -
برا اینکه اسپم نباشه :
خودم دارم قیام سرخ میخونم. کتاب خوبیه. علمی تخیلی هستش ولی داستانش داستان حماسی هست میشه گفت. جلد اولش رو که خوندم بنظرم خیلی عادی بود ولی جلد دوم به وضوح پیشرفت کرد و اگه جلد سومم پیشرفت کنه مجموعه واقعا خوبی میشه.

بعدی که دارم میخونم جنگ ملکه سرخه. اگه میخواید بخونید منتظر چاپ دوم بمونید چون چاپ اول پر غلط غلوط نگارشیه و ویراستش افتضاحه. ولی جز این مورد، بجز صفحه های اول که یکم گیج کننده بود-برای من حداقل- داستان خیلی جدید و نثر هوشمندانه ای داره. هرچند اونقدری که از یه کتاب های فانتزی انتظار دارم فضاش دارک نیست ولی هنوزم خیلی خوبه. مخصوصا داستانش که کمترین حد کلیشه رو داره.

Niko
2018/06/20, 03:20
اتفاقا ترجمه ی نشر بهنام مشکل چندانی نداشت. اگه اسامی رو درست ترجمه نکرده انصاف نیست که بگی همش ضعیف و پر غلطه.
من در حال حاضر شش جلد کتاب ازش دارم . نشر بهنام هر قسمتو تقسیم بر سه کرده .
منظورمو خوب نرسوندم قبول
دو جلد اولش درقالب شیش تا کتاب منتشر شده . جلد آخرش هم اگه سه کتابه بشه که شخصا نمیدونم ، میشه نه تا.

Banoo.Shamash
2018/06/20, 16:38
اتفاقا ترجمه ی نشر بهنام مشکل چندانی نداشت. اگه اسامی رو درست ترجمه نکرده انصاف نیست که بگی همش ضعیف و پر غلطه.
من در حال حاضر شش جلد کتاب ازش دارم . نشر بهنام هر قسمتو تقسیم بر سه کرده . ������
منظورمو خوب نرسوندم ������ قبول
دو جلد اولش درقالب شیش تا کتاب منتشر شده . جلد آخرش هم اگه سه کتابه بشه که شخصا نمیدونم ، میشه نه تا.������

یعنی انقدر کتابش طولانیه؟ :|
من تو لیست کتابام نوشتمش ولی اگر مامانم بفهمه این انقد طولانیه و شماهم پیشنهادش کردین، عینهو یارو توی shining میوفته دنبالتون :))((220))((89))((3))
کتاب الماس سرخ نوشته نسرین قشقایی رو پیشنهاد میکنم :(( پنج جلدیه و سه جلد اولش رو، بصورت فایل از نویسنده ش گرفتم. ولی نویسنده ش دیگه ناامید شده از ادامه داستان:(( آخه انتشاراتی ک کتاب دستش بود، اصلا خوب کتاب رو منتشر نکرد. (یکی از دلایلشه)

M.Mahdi
2018/06/21, 04:33
درمورد کوئوت شاهکش...اولا اسمش کوئوت نیست و کواث -یا کووث kvothe- هستش و بخاطر افتضاح ترجمه نوشتن کوئوت. دوما کلا مجموعه ۳ جلدیه کلا چطوری ۶ جلد اومده؟-بله هر جلد ۳ بخش شده ولی ۶ جلد نیست کل مجموعه ۳ جلدیه :| - بعلاوه شاهکش یکی از فوق العاده ترین کتاباییه که تو هر سبکی میتونید بخونید. مقایسه با نغمه ای از اتش و یخ و ارباب حلقه ها‌ میکنمش من و بنظرم بهتره حتی. البته ترجمه افتضاحه -دوباره! - سانسور داره و اسامی خاص انگار از عمد غلط نوشته شدن. ترجمه بهترش به زودی از یه نشر دیگه چاپ میشه خوشبختانه.
اگه میتونید حتما زبان اصلیش رو بخونید -بعلاوه این کتاب یه اسپین اف داره ک ترجمه نشده :دی

سلام بنی ^_^

راستش من هم هر دوتا کتاب ( 6 جلدِ فارسی :|) رو خوندم و بنظرم ترجمش خیلی هم خوب و روان بوده اتفاقا! و عموما ترجمه های خانوم رفیعی رو تا جایی که من دیدم (مجموعه شش کلاغ، خانه ابریشمی و...) خیلی هم خوب بوده. و کلا تغییر اسامی و اینا دلیل بر بد بودن ترجمه نمیشه. همون طور که وقتی توی هری پاتر هفت جلد تمام! بجای هرماینی و اسلیترین خوندیم هرمیون و اسلایترین، کسی نیومد بگه که ترجمه خانم اسلامیه بد بوده. ( حالا معادل‌سازی های خلاقانه خانم اسلامیه بماند! رمزتاز و جان پیچ و....)

و کلا کتابای های فانتزی هم چون توی دنیای دیگه ای جریان داره پره از اسمای عجیب و غریب که از چهارچوب تلفظ‌های رایج انگلیسی خارجه گاها و حتی خواننده ‌های انگلیسی زبان هم توش میمونن بعضی وقتا! مثلا همین اسم کوئوت رو یکی توی وبلاگ روتفوس (https://blog.patrickrothfuss.com/2008/02/ask-author-4-how-do-i-pronounce-kvothes/) اومده از خودش پرسیده که چجوری تلفظ میشه! و حتی کامنتا هم پره از آدمایی که اومدن گفتن عهههه ما تاحالا اشتباه میخوندیم ((200))
پس طبیعیه که حتی یه مترجم هم توی تشخیص تلفظ اشتباه کنه.

بیشتر بدانیم ((200)) : توی دنیای ویچر هم پره از این اسمای صعب التلفظ! مثلا یه طلسم هست به اسم Yrden :| که هنوز شخصا نمیدونم تلفظش چیه! یا یه یارویی هست به اسم Emhyr. یا یکی به اسم Hjalmar an Craite که اصلا با لهجه اسکلگایی «یالمار اِن کریخ» تلفظش میکنن خودشون! :|

درمورد سانسور هم اینقدر شدید نبود که به داستان لطمه بخوره بنظرم! مثلا در این حد بود که بجای اسم یه مکانی!! ترجمه کردن مهمونخونه :-" و حتی با وجود سانسورش وقتی میره پیش فلورین، همچنان با یه رمنس به اندازه کافی چندش و لوس طرفیم :| و تازه اون آخرای کتاب دوم ( ترس مرد فرزانه) من خیلی هم خوشحال بودم از سانسور! چون کوئوت فوق‌العاده بیشعور میشه اون تهش :|((200))

** پیشنهاد نهاییم هم برای کسایی که نخوندش اینه که ترجمه‌ی خوب بهداد رو بخونید، ولی توی جاهای مشکوک به سانسور به زبان اصلی مراجعه کنید ببینید کی به کیه ((200))

+ منظورت از نشر جدید، آذرباد که نبود احیانا؟ چون آذرباد کلا معروفه که مترجمای ارزون قیمت میاره برای کتاباش و کیفیت چندانی ندارن کاراش! یه مدت هم انگار تو تلگرام یه کمپین تحریم آذرباد راه انداخته بودن :|

+ فیدیبو هم کتاب اول (درواقع سه جلد اول) رو باهم و یجا میفروشه حدود 36 هزار تومن. که شاید قیمتش خیلی برای یه ایبوک بالا باشه، ولی بخواین فیزیکیش رو بخرین دوبرابر این باید هزینه کنید حدودا. قیمت نسخه چاپیش رو میدونم چون یکی از دوستان گرامی رو اغوا کردم که بخرتش ((200)) و تازه اون بهار پارسال خرید، خدا میدونه الان چند شده :|

+ جلد سوم رو حتی خود خدا هم فکر نکنم بدونه کی منتشر میشه :| یا راتفوس با مارتین شرط بستن که کی کتاب بعدیشو دیرتر میده بیرون؛ یا مثل آهو توی گل مونده برای ادامه داستان و نمیدونه چطور جمعش کنه کتاب آخر رو ! و از اونجایی که حتی یک چهارم چیزایی که باید هنوز اتفاق نیفتاده تو داستان و هیچ بنی بشری نمیدونه چرا اسم مجموعه شاهکش هست، احتمال دوم بیشتره ((207))
و بدتر از همه روتفوس هر روز میاد تو وبلاگش پست میذاره و برای خیریه‌ها پول جمع میکنه و از مسخره بازیاش میگه و اصلا هم به روی خودش نمیاره که انگار نه انگار یه ملتی رو هفت سال تمامه!!! که علاف کرده برای جلد سوم و آخر. و این درحالیه که همون اول انتشار جلد اول گفته بود که هر سه جلدو نوشته و فقط ویراستاریشون مونده :|

+++ البته که این حرفام در نکوهش کتاب نبود به هیچ وجه! و البته که این کتاب جزو بهترین فانتزیای قرن 21 تا حالا میتونه باشه حتی و بینهایت خوندنش توصیه میشه :) چیزی که خیلی جالبه درباره این کتاب اینه که نمیفهمین از کجا خوردین و کجای داستان رو دوست دارین! چون وقتی جزء جزء نگاه میکنید رسما هیچ اتفاق خاصی نمیفته توی کتاب و نصفش روزمرگی های همیشگی کوئوت توی دانشگاه و شهر ایمره هست! ولی با این حال عاشق دنیای داستان و شخصیتاش و جزئیات خیلی زیاد علمی- جادوییش میشین! دلیلش هم از نظر من اینه که کتاب یه نقطه اوج بزرگ و اصلی نداره مثل بقیه داستانا ، بلکه چندین و چندین نقطه اوج کوچیک داره که تو کل کتاب پراکنده شده.

پ.ن: عملا یه ریویو اومدم نوشتم تو این تاپیک :| حالا هروقت میخوام تو گودریدز ریویو بنویسم نطقم کور میشه ها :|
پ.ن: انصافا پست نامرتبط و بی محتوایی نبود که بخواد اسپم حساب بشه! ولی با این حال برای رفع اسپم : آخرین کتابی که خوندم دین و زندگی جامع خیلی سبزه :| ((200)) ترجمش خوبه فقط روند کتاب خیلی کنده ((42))

BOOKBL
2018/06/21, 19:29
سلام بنی ^_^

راستش من هم هر دوتا کتاب ( 6 جلدِ فارسی :|) رو خوندم و بنظرم ترجمش خیلی هم خوب و روان بوده اتفاقا! و عموما ترجمه های خانوم رفیعی رو تا جایی که من دیدم (مجموعه شش کلاغ، خانه ابریشمی و...) خیلی هم خوب بوده. و کلا تغییر اسامی و اینا دلیل بر بد بودن ترجمه نمیشه. همون طور که وقتی توی هری پاتر هفت جلد تمام! بجای هرماینی و اسلیترین خوندیم هرمیون و اسلایترین، کسی نیومد بگه که ترجمه خانم اسلامیه بد بوده. ( حالا معادل‌سازی های خلاقانه خانم اسلامیه بماند! رمزتاز و جان پیچ و....)

و کلا کتابای های فانتزی هم چون توی دنیای دیگه ای جریان داره پره از اسمای عجیب و غریب که از چهارچوب تلفظ‌های رایج انگلیسی خارجه گاها و حتی خواننده ‌های انگلیسی زبان هم توش میمونن بعضی وقتا! مثلا همین اسم کوئوت رو یکی توی وبلاگ روتفوس (https://blog.patrickrothfuss.com/2008/02/ask-author-4-how-do-i-pronounce-kvothes/) اومده از خودش پرسیده که چجوری تلفظ میشه! و حتی کامنتا هم پره از آدمایی که اومدن گفتن عهههه ما تاحالا اشتباه میخوندیم ((200))
پس طبیعیه که حتی یه مترجم هم توی تشخیص تلفظ اشتباه کنه.

بیشتر بدانیم ((200)) : توی دنیای ویچر هم پره از این اسمای صعب التلفظ! مثلا یه طلسم هست به اسم Yrden :| که هنوز شخصا نمیدونم تلفظش چیه! یا یه یارویی هست به اسم Emhyr. یا یکی به اسم Hjalmar an Craite که اصلا با لهجه اسکلگایی «یالمار اِن کریخ» تلفظش میکنن خودشون! :|

درمورد سانسور هم اینقدر شدید نبود که به داستان لطمه بخوره بنظرم! مثلا در این حد بود که بجای اسم یه مکانی!! ترجمه کردن مهمونخونه :-" و حتی با وجود سانسورش وقتی میره پیش فلورین، همچنان با یه رمنس به اندازه کافی چندش و لوس طرفیم :| و تازه اون آخرای کتاب دوم ( ترس مرد فرزانه) من خیلی هم خوشحال بودم از سانسور! چون کوئوت فوق‌العاده بیشعور میشه اون تهش :|((200))

** پیشنهاد نهاییم هم برای کسایی که نخوندش اینه که ترجمه‌ی خوب بهداد رو بخونید، ولی توی جاهای مشکوک به سانسور به زبان اصلی مراجعه کنید ببینید کی به کیه ((200))

+ منظورت از نشر جدید، آذرباد که نبود احیانا؟ چون آذرباد کلا معروفه که مترجمای ارزون قیمت میاره برای کتاباش و کیفیت چندانی ندارن کاراش! یه مدت هم انگار تو تلگرام یه کمپین تحریم آذرباد راه انداخته بودن :|

+ فیدیبو هم کتاب اول (درواقع سه جلد اول) رو باهم و یجا میفروشه حدود 36 هزار تومن. که شاید قیمتش خیلی برای یه ایبوک بالا باشه، ولی بخواین فیزیکیش رو بخرین دوبرابر این باید هزینه کنید حدودا. قیمت نسخه چاپیش رو میدونم چون یکی از دوستان گرامی رو اغوا کردم که بخرتش ((200)) و تازه اون بهار پارسال خرید، خدا میدونه الان چند شده :|

+ جلد سوم رو حتی خود خدا هم فکر نکنم بدونه کی منتشر میشه :| یا راتفوس با مارتین شرط بستن که کی کتاب بعدیشو دیرتر میده بیرون؛ یا مثل آهو توی گل مونده برای ادامه داستان و نمیدونه چطور جمعش کنه کتاب آخر رو ! و از اونجایی که حتی یک چهارم چیزایی که باید هنوز اتفاق نیفتاده تو داستان و هیچ بنی بشری نمیدونه چرا اسم مجموعه شاهکش هست، احتمال دوم بیشتره ((207))
و بدتر از همه روتفوس هر روز میاد تو وبلاگش پست میذاره و برای خیریه‌ها پول جمع میکنه و از مسخره بازیاش میگه و اصلا هم به روی خودش نمیاره که انگار نه انگار یه ملتی رو هفت سال تمامه!!! که علاف کرده برای جلد سوم و آخر. و این درحالیه که همون اول انتشار جلد اول گفته بود که هر سه جلدو نوشته و فقط ویراستاریشون مونده :|

+++ البته که این حرفام در نکوهش کتاب نبود به هیچ وجه! و البته که این کتاب جزو بهترین فانتزیای قرن 21 تا حالا میتونه باشه حتی و بینهایت خوندنش توصیه میشه :) چیزی که خیلی جالبه درباره این کتاب اینه که نمیفهمین از کجا خوردین و کجای داستان رو دوست دارین! چون وقتی جزء جزء نگاه میکنید رسما هیچ اتفاق خاصی نمیفته توی کتاب و نصفش روزمرگی های همیشگی کوئوت توی دانشگاه و شهر ایمره هست! ولی با این حال عاشق دنیای داستان و شخصیتاش و جزئیات خیلی زیاد علمی- جادوییش میشین! دلیلش هم از نظر من اینه که کتاب یه نقطه اوج بزرگ و اصلی نداره مثل بقیه داستانا ، بلکه چندین و چندین نقطه اوج کوچیک داره که تو کل کتاب پراکنده شده.

پ.ن: عملا یه ریویو اومدم نوشتم تو این تاپیک :| حالا هروقت میخوام تو گودریدز ریویو بنویسم نطقم کور میشه ها :|
پ.ن: انصافا پست نامرتبط و بی محتوایی نبود که بخواد اسپم حساب بشه! ولی با این حال برای رفع اسپم : آخرین کتابی که خوندم دین و زندگی جامع خیلی سبزه :| ((200)) ترجمش خوبه فقط روند کتاب خیلی کنده ((42))

نه ترجمه اذرباد نیست. -بهدادم ترجمه نکردتش که. ترجمه همون ترجمه دورانه که از نت جمع کردنش قراره چاپ بشه توسط یه ناشر.
به داستان لطمه نزده بود سانسور؟ اتفاقا زده بود. من تا وقتی زبان اصلی چک نکردم و سایتای فندوم نرفتم نفهمیدم یکی از شخصیت ها واقعا چیکار ست -متن ترجمه هم میشد فهمید ولی با دقت بالا.
+نمیدونم مترجم یا ناشر بود گفته که کتاب رو ساده سازی کرده برا نوجوان... دقیقا چه تغییراتی شامل میشه خدا میدونه.
اینکه چون نمیخوای بعضی صحنه هارو بخونی با سانسور موافقی هم کلا یه بحث دیگه ایه.
+ شاهمش نقطه اوجای عالی داره ها :دی بعلاوه بیشتر از داستان نثر داستان جاذبه :دی
بازم برای اسپم نبودن:
اقیام سرخ اواخر جلد دو و جلد اخر به شدت اوج میگیره و خیلی عالی میشه. شخصیت ها و اتفاقات پیچیدگی عجیبی دارن و کشش داستان فوق العاده‌ست. حدود چهارصد و خورده ای صفحه رو تو یه روز خوندم. به همه پیشنهاد میشه :دی
برای فهمیدن تلفظ ها هم یه سرچ تو گوگل کافیه. هم برا مترجما هم خواننده ها :دی

MIS_REIHANE
2018/06/22, 16:02
کتاب پستچی.واقعا معرکه بود.خیلی خیلی خیلی خیلی قشنگ.از اونا که جدی جدی با همه تیکه هاش گریه میکنی.البته برا من اینطوری بود.وقتی حرفای علی رو میخوندم حس میکردم قبلا اینارو شندم هی واسم تکرار میشدن.خیلی قشنگ بود.

MIS_REIHANE
2018/06/23, 23:27
اممم.ملت عشق رو هم تموم کردم.خیلی قشنگ بود.واقعا دوچندان شیفته ی مولانا و شمس شدم.

kianick
2018/06/24, 03:13
اممم.ملت عشق رو هم تموم کردم.خیلی قشنگ بود.واقعا دوچندان شیفته ی مولانا و شمس شدم.

اممم. ریحان جان عشقم، تو مگه کنکور نداری؟ :|
برو برو درست بخون هی اینو خوندم هی اونو خوندم!
عه!
چه وعضشه اصلا؟ :|
برا من شیفته‌ی مولانا و شمس هم می‌شه!
کم کم!
تازه آدم اینقدر مرفه؟ :/
یعنی چی خو؟ عه.
_وی مدت‌ها بود پول توجیبی‌اش را خرج خرید چیپس سرکه نمکی می‌کرد و کتابی در بند و بساط نداشت. وی حسودی هم نمی‌کرد تازه!_

:))

MIS_REIHANE
2018/06/24, 13:47
عه!
کم کم!
تازه آدم اینقدر مرفه؟ :/
یعنی چی خو؟ عه.
_وی مدت‌ها بود پول توجیبی‌اش را خرج خرید چیپس سرکه نمکی می‌کرد و کتابی در بند و بساط نداشت. وی حسودی هم نمی‌کرد تازه!_

ها دخترم :دی مرفهه بی درد خودتی :دی ادم یه دو مگ بده پا کتاب پی دی افی زیاده؟:دی
و اینکه چرا.کنکورم داریم ولی اینا درسای زندگین :دی تازه الان ک تو وضعیت وخیم کنکور حس خوندنم اومده :دی
چیپس سرکه اییم بخور تا رستگار بشی:دی پایتم.

REZA3202
2018/06/26, 12:03
اب هرگز نمیمیرد نوشته حمید حسام
خاطرات زمان جنگ محمد سلگی، عجب کله نترسی داشته
خیلی باهاش حال کردم.

Banoo.Shamash
2018/06/26, 22:54
اب هرگز نمیمیرد نوشته حمید حسام
خاطرات زمان جنگ محمد سلگی، عجب کله نترسی داشته
خیلی باهاش حال کردم.

نمیشه ی خلاصه از هرکدومشون بگی ک مشتاق بشیم برای خوندنش؟ :)

REZA3202
2018/06/26, 23:49
راستش کتابش رتبه نخست ایزه جلال ال احمد رو برده به جای خلاصه اش فکر کنم بهتره تقریظ رهبری برای کتاب رو بنویسم
سلام بر یاران حسین (ع) و سلام بر لشکر انصارالحسین همدان؛ وسلام بر شهیدان ودلاوران، فدائیان، شیران روز و عبدان شب؛ و سلام بر شهید زنده میرزا محمد سلگی و بر همسر با ایمان و صبور او؛ و سلام بر حمید حسام که دردانه هایی چون سلگی و خوش لفظ(این تیکه مال خودمه: اگه سلگی خیلی نترس بوده تو جنگ خوش لفظ کله خره((207))((207)) (این تعریفه)جنگ بوده یعنی من ارزومه اینو ببینم و دستشو ببوسم فقط بیاد بخونی ببینی چی کرده یعنی خیلیی لغتی واسه توصیفش ندارم فقط خیلی باهابش حال کردم دمش گرم.) را به ما شناساند. ساع تهای خوش و با صفایی را با این کتاب گذراندم و بارها با دریغ و حسرت گفتم
درنگی کرده بودم کاش در بزم جنون من هم
لبی تر کرده زان صهبای جام پر فسون من هم
هزاران کام در راه است و دل مشتاق و من حیران
که ره چون میتوانم سافت سوی درون من هم.....
در میان کتاب های خاطرات جنگ، این، یکی از بهترین هاست. نگارش درستو قوی، ذوق سرشار، سلیقه و حوصله، همت بلند، همه با هم دست به کار تولید این اثر شده اند. کتاب خانم ضرابی در شرح حال شهید عالی مقام چیت سازیان نیز دارای همین برجستگی ها است. این دو نفر از ستاگان اقبال هم اند.

البته نقدی هم به این کتاب داشتم که اینکه اقای سلگی نماز شب خون مذهبی شدید بودند ولی تو کتاب وقتی مهتاب گم شد شهید خوش لفظ که بعدا بهش میگن علی خوش زخم ادم نیست اسطوره است یازده بار مجرح میشه برمیگرده عقب دفعه دوازده با کالیبر تانک شهید میشه میفهمی با تانک البته من از مذهبی های جنگ خوشم میومد ولی هیچکدوم به پای ارازل جنگ نمیرسن شهید ضرغام حر خمینی پسر با دست خالی میرفته اون ور خط سر عراقی ها رو میبریده ((89))برمیگشته زندگی نامه اش رو میخوندم انگار دارم گیم او ترونز میخونم یکی از زیر دستاش برای اینکه بیاد تو گروهش سر سه چهارتا عراقی براش میبره میاره یلی باحالن انصافا

Ezrail
2018/06/27, 11:59
در حال حاضر بیشعوری . کتاب نسبتا خوبیه ارزش یکبار خوندن رو داره.خیلی تعریفشو میکردن راستش بعد یکم خوندن خورد تو ذوقم ولی به هرحال بخونید شاید متحول شدید((3))

MIS_REIHANE
2018/06/27, 23:19
الان دارم کتاب"زنی که هر روز راس ساعت 6 صبح می امد!" رو میخونم.از گابریل گارسیا مارکز.کتاب جالبی به نظر میاد.

Nina-kh
2018/06/28, 18:48
عه!
کم کم!

همیشه همینه کیانیک جان ادم همیشه کتاباشو میذاره تا تو بدترین زمان ممکن بخونتشون :| منم مطمعنم همه ی این کتابامو نگه میدارم سال دیگه حواسمو پرت کنه نذاره واسه کنکور بخونم :دی مطمعنم :دی
و خب برای اینکه اسپم نشه بگم که کتابم دارم مجموعه ی انتخابو میخونم راجب چند تا دختره که انتخاب میشن تا توی یک رقابت شرکت کنن بعدم شاهزاده ی اونجا انتخابشون کنه. کتاب خوبیه اگه از داستانای عاشقانه خوشتون میاد قشنگه.
کتاب احضارگرم هستش میگن خیلی قشنگه هنوز کامل نخوندم ولی یه داستانی شبیه هری پاتر داره که پسره قدرت هاشو پیدا میکنه و میره یه جایی تا اموزش ببینه. امتیاز زیادی گرفته هرکیم خونده خوشش اومده

lord of philosophy
2018/06/28, 22:11
امروز کتاب هیولاشناس رو تموم کردم و دیروز هم جلد نهم کاراموز رنجر چند وقت پیشم کتاب های نیکلاس فلامل

MIS_REIHANE
2018/06/30, 00:52
همیشه همینه کیانیک جان ادم همیشه کتاباشو میذاره تا تو بدترین زمان ممکن بخونتشون :| منم مطمعنم همه ی این کتابامو نگه میدارم سال دیگه حواسمو پرت کنه نذاره واسه کنکور بخونم :دی مطمعنم :دی
و خب برای اینکه اسپم نشه بگم که کتابم دارم مجموعه ی انتخابو میخونم راجب چند تا دختره که انتخاب میشن تا توی یک رقابت شرکت کنن بعدم شاهزاده ی اونجا انتخابشون کنه. کتاب خوبیه اگه از داستانای عاشقانه خوشتون میاد قشنگه.
کتاب احضارگرم هستش میگن خیلی قشنگه هنوز کامل نخوندم ولی یه داستانی شبیه هری پاتر داره که پسره قدرت هاشو پیدا میکنه و میره یه جایی تا اموزش ببینه. امتیاز زیادی گرفته هرکیم خونده خوشش اومده

ی جورایی راه کیارشو ادامه میدیم ((:
و اینکه کتاب عاشقانه هم میخونه نگیننننننن.کتاب عاشقانه!:دی کپ کردم دختر((:

Banoo.Shamash
2018/06/30, 01:29
ببینم کنکور هم جزو کتاب خوندن به حساب میاد؟ :| :دی
کتاب طلسم دراگونا رو خوندم. راستش اصلا جالب نبود. ب طور کاملا خنده داری افتضاح بود. بیشتر برای بچه های ابتدایی نوشتنتنش ولی روی جلد نوشته کتاب نوجوان :|
متنش کلا برای من یه جوری بود که از استعداد نویسندگی نویسنده ناامید شدم((203))

s1378
2018/06/30, 04:46
دریای زمین جلد سوم دورترین کرانه:
نثری قدرتمند به خوبی نوشته شده با طرحی فکر شده و تازه برای زمان خودش. با روندی کند و توصیفات دل انگیز و کم نظیر که با ترجمه ی زیبایی آمیخته شده.

ASIL
2018/07/01, 06:30
الان دارم جلد دوم مجموعه زام-بی رو می خونم. درباره دختری به اسم بکی اسمیت که پدر نژاد پرستی داره. تو تهاجم زامبی ها به مدرسه ش، تبدیل به زامبی میشه ولی به شکل عجیبی بر خلاف زامبی های دیگه هوش و حواسش رو از دست نمیده و می دونه کیه و چی کار می کنه.
رمان جالبیه((200))

z.p
2018/07/02, 16:09
فعلا در حال خوندن جلد چهارم مجوعه ی ملکه ی سرخم . چون تازه اومده به عنوان اسپویلر واجب میدونم ک سریع تمومش کنم کتاب دیگه ای ک دارم میخونمم خانواده ی تیبوءه.دایورجنتم دوباره دارم میخونم. کلا چندتایی کار می کنم.

MIS_REIHANE
2018/07/02, 23:31
در حال خوندن کتاب مادام بوواری

- tina -
2018/07/03, 13:54
همزمان دارم دوتا کتاب میخونم
1-تئوری بنیادی موسیقی که برای کنکور میخونم :درباره ی علائم و اصطلاحات موسیقی و ...
2-کتاب دور از خانه :زندگینامه یه پسر هندی که وقتی بچه بوده گم میشه واز طریق پرورشگاه توسط یک خانواده استرالیایی به فرزند خوندگی گرفنه میشه و دیگه همون استرالیا بزرگ میشه و واقعی ام هست

Rozhan
2018/07/06, 13:46
کتابای ار.ال.استاین.....
خیلیاشو خوندم.....خیلیاش مونده...
پرسی جکسون هم تموم کردم:)

sahar756
2018/07/06, 14:53
من دارم مجموعه کارآموز رنجز رو میخونم الان جلد دومش پل سوخته رو میخونم

Celaena Sardothien
2018/07/09, 19:51
من چند هفته پیش کتاب خیزش خاک رو از آقای کهندانی تموم کردم و الان دارم تلاااش میکنم که مامانم بذاره جلدای بعدی رو برم بخرم ، دلیلی هم که نمیذاره بخرم اینه : میخری میخونی میذاری کنار :| خب مادر من پس چیکارش کنم ؟ بذارمش تو ویترین ؟ قابش بگیرم ؟ خب کتاب برا خوندنه دیگه -_-
__________________________________________________ __________
آقا این پیام بالایی مال صدسال پیشه ولی دلم نیمد پاکش کنم. اولین بار ک این تایپک رو دیدم اینو نوشتم و هرمشکلی ک بوده نتونستم ارسالش کنم. بهرحال، از اول تابستون تا حالا ، کتاب های رویا ی دویدن ، دو ملکه ، قصه های جزیره جلد 1 ، میراث (برای n امین بار) و آنشرلی در جزیره (بازم برای n امین بار) رو خوندم.
الان هم تو کتاب های نخونده م ، شش کلاغ بخش دوم ، تفتیش از مجموعه احضارگر و قرن (برای دومین بار) مونده ن.
ماجرای این کتابا رو بگم ؟
آره ؟ خب از کدوم شروع کنم؟
از رویای دویدن شروع میکنم ، این کتاب توسط وندلین ون درانن نوشته شده ، توسط آناهیتا حضرتی ترجمه شده و نشر پرتغال اونو منتشر کرده. کتاب راجع ب دختری دبیرستانی به نام جسیکا کارلایل هست . جسیکا یک دونده ست. توی یک حادثه پای چپش رو از دست میده و فکر میکنه ک دیگه نمیتونه بدوئه ولی جسیکا هنوز راه زیادی رو در پیش داره...

کتابی فوق العاده بود با توصیفات عالی و روند داستانی جذاب و پر از اتفاقات غیر مترقبه. به تمام کسایی ک بدلیل چرخش روزگار حس میکنن امیدشونو از دست دادن، خوندن این و توصیه میکنم.

خب کتاب بعدی . دو ملکه، سومین کتاب از مجموعه مدرسه ی افسانه ای ، نوشته ی سومن چینانی، ترجمه ی بانو رباب پورعسگر و منتشر شده توسط نشر باژ. ترجیحا من خلاصه ی جلد اول این رو براتون میگم ک اسمش خواهران گاوالدون هست. سوفی و آگاتا دو دختر کتابخون هستند ک در دهکده ی گاوالدون زندگی میکنند. هر چندسال مدیر مدرسه ی افسانه ای دو نفر کتابخون رو از دهکده ی اونا میدزده و ب مدرسه ش میبره تا بتونن در اونجا تحصیل کنن. سوفی و اگاتا انتخاب مدیر مدرسه هستند. سوفی مطمئنه ک به مدرسه خوب ها میره و جزو ابدی ها میشه و ب مرتبه شاگرد های قبلی مثل سیندرلا و راپونزل دست پیدا میکنه و اگاتا مطمئنه ک بد هست و ب مدرسه بد ها میره و ب هرگز ها ملحق میشه. اما برعکس این اتفاق رخ میده. هردو دختر مطمئن هستن ک اشتباهی رخ داده ولی نکنه این داره ذات واقعی اونا رو نشون میده؟

مجموعه ای هیجان انگیز و ب غایت اعصاب خردکن! نظر من اینه. در طول خوندن این مجموعه باید بخندید ک دل درد بگیرید و انقدر حرص بخورید ک جا برا نهارتون نمونه. خدایی خیلی ادمو حرص میده این کتاب. ولی روند داستانی، شخصیت پردازی و نحوه ی استفاده از کلمات داخلش خیلی جالبه.بهترین جلد، جلد سومه. حالانمیدونم جلد چهارمی هم هست یا نه ولی خب خیلی جلد خوبیه و توش دیداری داریم با قهرمان های قدیمی. و خنده دار ترین قسمتاش اینجان. اسپویل بیش از این ممنوعه. برم سراغ کتاب بعدی.... چیا موندن ؟ میراث و انشرلی و قصه های جزیره.
انشرلی ک والا چی بگم ؟ همه میشناسینش ، دختر موقرمز رویا پرداز ما بزرگ شده و بالاخره داره برای گرفتن لیسانسش ب دانشگاه ردموند میره. و گیلبرت بلایت و چارلی اسلون هم از همکلاسی های قدیمیش اون رو همراهی میکنن. این کتاب پر از ماجراهای قشنگ اوناست در طول تحصیلشون در ردموند و ضمنا کتاب تمرکز ویژه ای روی زندگی رمانتیک دانشجوها و خصوصا آنی عزیز ما داره. باید دید ک آنی چه کسی رو انتخاب میکنه؟ گیل یا چارلی؟ نکنه عاشق شاهزاده ای مومشکی و شاعر بشه؟

طرفدار های درام و رومنس این کتاب رو از دست ندید. ضمنا اگر دنبال آرامش میگردید توی کتاب های خانم ال.ام.مونتگمری و منتشر شده توسط نشر قدیانی ، میتونید پیداش کنید.

قصه های جزیره هم ک سریالی بود پر طرفدار و قدیمی . داستان ها تو کتاب همون هستن (کما بیش) شخصیت ها متفاوتن . (البته کودن بودن فیلیسیتی سر جاشه) و چند تا شخصیت جدید داریم و چند نفر رو هم نداریم! گمونم همون خاله هتی . خاله هتی رو نداریمش متاسفانه. ولی کتاب اولش بسیار قشنگ بود و راجع ب بجه های خاندان کینگ و شیطنت هاشونه. کتاب دوم رو دارم میخونم و اونم خیلی جالبه. به همه توصیه ش میکنم. خصوصا کسایی ک دنبال آرامش هستن. این مجموعه ظاهرا بیش از 2 جلده و امیدوارم بقیه ش هم چاپ بشن ب زودی. و باز هم نوشته ی خانم مونتگمری هستن.
خب چی موند ؟ اهان میراث . میراث نوشته ی کریستوفر پائولینی، جلد چهارم از سه گانه بعلاوه یک وراثت. خلاصه ؟ خب جلد چهاره ، اسپویل میشه. جلد یک رو میگم.
جلد یک به نام اراگون منتشر شده از نشر بهنام و ترجمه ی اقای نورالهی هست. بسی زیباست. به تمامی طرفدار های فانتزی و خصوصا فانتزی حماسی توصیه ش میکنم.
اراگون ، شکاچی پانزده ساله برای تامین مخارج خانواده ش در جنگل های اسپاین شکا میکنه . در یکی از روز ها انفجار آبی رنگی جلوی اون رخ میده و سنگ آبی رنگی رو به جا میذاره. اون یک سنگ معمولی نیست و تخم یک اژدهاست. اژدهایی ک سفیرا نام خواهد گرفت و اراگون رو ب یک سوار تبدیل میکنه. سوار ها خیلی وقته ک توسط حاکم ستمگر آلاگیزیا (سرزمین اراگون) منقرض شدن. فردی ب نام گالباتوریکس، عهد شکن و تخم شکن. او به غیر از اراگون تنها سوار زنده ست و او و اژدهای سیاه غول پیکرش سایه ترس و وحشت را سال هاست ک بر تمامی آلاگیزیا انداختن. وقتشه ک سوار جدید دست به کار بشه...

خب ، این مجموعه از اون مجوعه هایی هست ک مثل هری پاتر دوست داری برگردی و دوباره بخونیش. همیشه ماجراهای جدیدی توش کشف میکنی ک دفعه قبلی ک خوندیش از قلم افتاده. خلاصه هرکی نخونده اینو نصف عمرش بر فناست. اینم اضافه کنم ک کتاب اراگون یک شاهکاره چرا که کریستوفر موقع نوشتن این کتاب فقط پانزده سال داشته. همچنین فیلم اراگون موجوده ک بعد از خوندن کتاب دانلودش کنین، نگاه کنین و حرص بخورین! خیلی فیلمش بده . حالا امیدوارم شایعه ای ک میگن میخوام فیلم دوم رو هم بسازن حقیقت داشته باشه. البته نه ، درصورتی ک مثل قبلی مسخره باشه همون بهتر ک نسازن!

سرتونو درد آوردم. خیلی وقت بود پست نذاشته بودم خواستم جبران کنم. ببخشید از ایموجی استفاده نکردم ، با گوشی تایپ میکنم و خیلی کار سختیه استفاده از ایموجی
بله.
زندگیتون پیشتاز ♡

__________________________________________________ __________
آقا این پیام بالایی مال صدسال پیشه ولی دلم نیمد پاکش کنم. اولین بار ک این تایپک رو دیدم اینو نوشتم و هرمشکلی ک بوده نتونستم ارسالش کنم. بهرحال، از اول تابستون تا حالا ، کتاب های رویا ی دویدن ، دو ملکه ، قصه های جزیره جلد 1 ، میراث (برای n امین بار) و آنشرلی در جزیره (بازم برای n امین بار) رو خوندم.
الان هم تو کتاب های نخونده م ، شش کلاغ بخش دوم ، تفتیش از مجموعه احضارگر و قرن (برای دومین بار) مونده ن.
ماجرای این کتابا رو بگم ؟
آره ؟ خب از کدوم شروع کنم؟
از رویای دویدن شروع میکنم ، این کتاب توسط وندلین ون درانن نوشته شده ، توسط آناهیتا حضرتی ترجمه شده و نشر پرتغال اونو منتشر کرده. کتاب راجع ب دختری دبیرستانی به نام جسیکا کارلایل هست . جسیکا یک دونده ست. توی یک حادثه پای چپش رو از دست میده و فکر میکنه ک دیگه نمیتونه بدوئه ولی جسیکا هنوز راه زیادی رو در پیش داره...

کتابی فوق العاده بود با توصیفات عالی و روند داستانی جذاب و پر از اتفاقات غیر مترقبه. به تمام کسایی ک بدلیل چرخش روزگار حس میکنن امیدشونو از دست دادن، خوندن این و توصیه میکنم.

خب کتاب بعدی . دو ملکه، سومین کتاب از مجموعه مدرسه ی افسانه ای ، نوشته ی سومن چینانی، ترجمه ی بانو رباب پورعسگر و منتشر شده توسط نشر باژ. ترجیحا من خلاصه ی جلد اول این رو براتون میگم ک اسمش خواهران گاوالدون هست. سوفی و آگاتا دو دختر کتابخون هستند ک در دهکده ی گاوالدون زندگی میکنند. هر چندسال مدیر مدرسه ی افسانه ای دو نفر کتابخون رو از دهکده ی اونا میدزده و ب مدرسه ش میبره تا بتونن در اونجا تحصیل کنن. سوفی و اگاتا انتخاب مدیر مدرسه هستند. سوفی مطمئنه ک به مدرسه خوب ها میره و جزو ابدی ها میشه و ب مرتبه شاگرد های قبلی مثل سیندرلا و راپونزل دست پیدا میکنه و اگاتا مطمئنه ک بد هست و ب مدرسه بد ها میره و ب هرگز ها ملحق میشه. اما برعکس این اتفاق رخ میده. هردو دختر مطمئن هستن ک اشتباهی رخ داده ولی نکنه این داره ذات واقعی اونا رو نشون میده؟

مجموعه ای هیجان انگیز و ب غایت اعصاب خردکن! نظر من اینه. در طول خوندن این مجموعه باید بخندید ک دل درد بگیرید و انقدر حرص بخورید ک جا برا نهارتون نمونه. خدایی خیلی ادمو حرص میده این کتاب. ولی روند داستانی، شخصیت پردازی و نحوه ی استفاده از کلمات داخلش خیلی جالبه.بهترین جلد، جلد سومه. حالانمیدونم جلد چهارمی هم هست یا نه ولی خب خیلی جلد خوبیه و توش دیداری داریم با قهرمان های قدیمی. و خنده دار ترین قسمتاش اینجان. اسپویل بیش از این ممنوعه. برم سراغ کتاب بعدی.... چیا موندن ؟ میراث و انشرلی و قصه های جزیره.
انشرلی ک والا چی بگم ؟ همه میشناسینش ، دختر موقرمز رویا پرداز ما بزرگ شده و بالاخره داره برای گرفتن لیسانسش ب دانشگاه ردموند میره. و گیلبرت بلایت و چارلی اسلون هم از همکلاسی های قدیمیش اون رو همراهی میکنن. این کتاب پر از ماجراهای قشنگ اوناست در طول تحصیلشون در ردموند و ضمنا کتاب تمرکز ویژه ای روی زندگی رمانتیک دانشجوها و خصوصا آنی عزیز ما داره. باید دید ک آنی چه کسی رو انتخاب میکنه؟ گیل یا چارلی؟ نکنه عاشق شاهزاده ای مومشکی و شاعر بشه؟

طرفدار های درام و رومنس این کتاب رو از دست ندید. ضمنا اگر دنبال آرامش میگردید توی کتاب های خانم ال.ام.مونتگمری و منتشر شده توسط نشر قدیانی ، میتونید پیداش کنید.

قصه های جزیره هم ک سریالی بود پر طرفدار و قدیمی . داستان ها تو کتاب همون هستن (کما بیش) شخصیت ها متفاوتن . (البته کودن بودن فیلیسیتی سر جاشه) و چند تا شخصیت جدید داریم و چند نفر رو هم نداریم! گمونم همون خاله هتی . خاله هتی رو نداریمش متاسفانه. ولی کتاب اولش بسیار قشنگ بود و راجع ب بجه های خاندان کینگ و شیطنت هاشونه. کتاب دوم رو دارم میخونم و اونم خیلی جالبه. به همه توصیه ش میکنم. خصوصا کسایی ک دنبال آرامش هستن. این مجموعه ظاهرا بیش از 2 جلده و امیدوارم بقیه ش هم چاپ بشن ب زودی. و باز هم نوشته ی خانم مونتگمری هستن.
خب چی موند ؟ اهان میراث . میراث نوشته ی کریستوفر پائولینی، جلد چهارم از سه گانه بعلاوه یک وراثت. خلاصه ؟ خب جلد چهاره ، اسپویل میشه. جلد یک رو میگم.
جلد یک به نام اراگون منتشر شده از نشر بهنام و ترجمه ی اقای نورالهی هست. بسی زیباست. به تمامی طرفدار های فانتزی و خصوصا فانتزی حماسی توصیه ش میکنم.
اراگون ، شکاچی پانزده ساله برای تامین مخارج خانواده ش در جنگل های اسپاین شکا میکنه . در یکی از روز ها انفجار آبی رنگی جلوی اون رخ میده و سنگ آبی رنگی رو به جا میذاره. اون یک سنگ معمولی نیست و تخم یک اژدهاست. اژدهایی ک سفیرا نام خواهد گرفت و اراگون رو ب یک سوار تبدیل میکنه. سوار ها خیلی وقته ک توسط حاکم ستمگر آلاگیزیا (سرزمین اراگون) منقرض شدن. فردی ب نام گالباتوریکس، عهد شکن و تخم شکن. او به غیر از اراگون تنها سوار زنده ست و او و اژدهای سیاه غول پیکرش سایه ترس و وحشت را سال هاست ک بر تمامی آلاگیزیا انداختن. وقتشه ک سوار جدید دست به کار بشه...

خب ، این مجموعه از اون مجوعه هایی هست ک مثل هری پاتر دوست داری برگردی و دوباره بخونیش. همیشه ماجراهای جدیدی توش کشف میکنی ک دفعه قبلی ک خوندیش از قلم افتاده. خلاصه هرکی نخونده اینو نصف عمرش بر فناست. اینم اضافه کنم ک کتاب اراگون یک شاهکاره چرا که کریستوفر موقع نوشتن این کتاب فقط پانزده سال داشته. همچنین فیلم اراگون موجوده ک بعد از خوندن کتاب دانلودش کنین، نگاه کنین و حرص بخورین! خیلی فیلمش بده . حالا امیدوارم شایعه ای ک میگن میخوام فیلم دوم رو هم بسازن حقیقت داشته باشه. البته نه ، درصورتی ک مثل قبلی مسخره باشه همون بهتر ک نسازن!

سرتونو درد آوردم. خیلی وقت بود پست نذاشته بودم خواستم جبران کنم. ببخشید از ایموجی استفاده نکردم ، با گوشی تایپ میکنم و خیلی کار سختیه استفاده از ایموجی 😐😂
بله.
زندگیتون پیشتاز ♡

y.a.s_i
2018/07/12, 03:11
دوتا کتاب رو جدیدا خوندم. اولیش راجموند بود جلد سوم رافائل خون آشام مثل دوتا کتاب قبلی(رافائل و جابرائیل) قشنگ بود اما جذابیت اولیه رو نداره.
آکادمی خون آشام هم هردوجلد موجود توی سایت رو خوندم اما زیاد جالب نبود هیجانش کم بود بخاطر اینکه بشدت توضیحات اضافه داره یجورایی روزمرگی رزا رو به تصویر میکشه واسه همین فعلا باقی جلدهارو نخوندم.

nafas
2018/07/14, 10:59
سلام منم این کتاب ها رو خوندم که واقعا قشنگ هستن :
۱.نبرد با شیاطین که ده رمان هست و از دید سه فرد نوشته شده.
۲.سرزمین داتورا نوشته ی امیلی رودا که شخصیت اصلی اسمش لیفه و با دوستانش که بعدا به اون ملحق میشن تصمیم میگیره که شرزمینشو نجات بده... زیبا ترین کتاب های این رمان هم اژدهایان داتورا هست که آخرین قسمت این مجموعه رمانه
۳.سرزمین اشباح که اونم نوشته ی دارن شانه اما کمی بچگانه تره که یک قسمت فیلمش هم به نا سیرک عجایب ساخته شده اما بهتو ن پیشنهاد میکنم اول کتابشو بخونید چون کتابش پر از رمز و رازه که آخرش میفهمی که چطوری شد که اون اتفاقا افتاد. و البته شخصیت اصلی داستان اسمش دارن شانه... بله تخلص نویسنده. ((229))

AMIR-FIRE
2018/07/17, 18:09
سلام. من اخیرا کتاب اول و دوم وقایع نگاری کین رو خوندم که درباره کارتر و سادی کین هست که متوجه میشن که از خون فراعنه مصر هستند و میزبان خدایان مصر ،

Niko
2018/07/18, 16:02
دو تا کتاب از فردریک بکمن ، نویسنده ی سوئدی که یه زن ایرانی و دو تا دختر داره خوندم( دلم خواست اطلاعات اضافی بنویسم. دلم خواست پس نوشتم)
"مردی به نام اوِه" که خیلی خیلی کتاب معروف و پرطرفداریه و کتاب" و هر روز راه خانه دور و دوتر میشود" .
فوق العاده ان . اگه کسی بگه از کتابا خوشش نمیاد بی برو برگرد میگم که ذره ای احساس توی وجودش نیست( و شاید بی عقل هم هست، چون دلیل اینکه از این کتاب خوشش نیومده این بوده که اونو نفهمیده و فقط یه بی عقلِ بی احساس نمیتونه این کتابو بفهمه ).
خیلی خوشحالم که این کتابا رو خوندم . چون نظرمو درمورد دوست داشتن عوض کرد و میدونم که بهترش کرد. احتمالا خیلی بهتر.
البته این کتابا تو ژانر عاشقانه و این خزعبلات نیستن . بلکه زندگی آدمای فوق العاده دوست داشتنی ای هستن که کنار هر چیز دیگه ای مثل تراژدی و بالا و پایین و اتفاقای مختلف، توی زندگیشون "عشق"هم پیدا میشه اما به یه شکل کاملا متفاوت از جامعه ی امروز و انقدر قشنگه که حتی قلب سنگ رو هم گرم میکنه و باعث میشه لبخند بزنه.
توی این کتابا همه چیز پیدا میشه و به اندازه ای هم پیدا میشه که اصلا زیادی یا کم نیست .
قصد دارم تمام کتابای دیگه ی فردریک بکمن رو بخونم و اونا رو نگه دارم و به هرکسی که ارزششو داشت توصیه که اونا رو بخونه .( فقط هرکسی که ارزششو داشت ) .
توصیه میکنم این کتابا رو حتما بخونید.

ghoghnous13
2018/09/07, 17:47
جلد سوم افشاگری رایریا که متاسفانه زود نموم شد((203))((203))
کتاب جدید معرفی کنید پلییییییییییییز((203))

MD128
2018/09/07, 18:19
جلد 2 احضارگرم ((220))

mahdiking
2018/09/12, 10:16
مجموعه جست و جوی دلتورا که البته تموم شد.

راستی من کتاب انگلیسی از کدوم سایت میتونم بگیرم؟

f.s
2018/09/17, 18:28
من همین دیشب بعد از کلنجارهای فراوان کتاب "13 دلیل برای اینکه.." رو خوندم...
داستان همونطور که احتمالا می‌دونید راجع به یه دختر دبیرستانیه که خودکشی می‌کنه و 13 نوار کاست از خودش بجا می‌ذاره برای توضیح دلایل خودکشیش!
ی سریال هم از رو این کتاب ساخته شده که باهاش متفاوته و مثل همیشه کتابش خیلی بهتره...
به همتون توصیه می‌کنم این کتابو بخونین، واقعا چشم شما رو روی اثرات برخودتون با دیگران و بقولی کارما، هرچند جزیی، باز می‌کنه!

Asra
2018/09/19, 09:57
من الان دارم کتاب نبرد با شیاطین دیموناتا از دارن شان رو می خونم که خیلی قشنگه((21))
قبل اونم سرگذشت شاهکش رو خوندم که جز بهترین کتاباییه که تا حالا خوندم

AVENJER
2018/09/20, 03:43
((91))درود
جلد 3 ویچر
در ادامه ماجراهای گرالت اهل ریویا که در ازای گرفتن پول به شکار هیولا ها میره

کتاب مجموعه داستان های جذابی داره که با گذشتن از هرکدوم شخصیت گرالت بیش از پیش شکل میگیره و در نهایت هم هرچی جلوتر میری با توجه به خط زمانی داستانا بیشتر به هم مرتبط میشن((200))

MIS_REIHANE
2018/09/20, 21:20
الان دارم ی لیست از کتابای پائولو کوئیلو رو میخونم .البته ب دلیل اینکه کنکوری هستم:دی تو اوقات فراغت میخونم.
تا الان یازده دقیقه ، ورنیکا تصمیم میگیرد بمیرد و کیمیاگرو خوندم. و بلاخره نویسنده ایی که همیشه دلم میخاست رو پیدا کردم.
هم اکنون نیز کوه پنجم را ورق میزنم~~ البته ب صورت پی دی اف:| کتاب اینقدر گرون شده ک باید کلیمو بفروشم تا ی خوبشو بخرم.

AVENJER
2018/09/21, 02:47
نه ترجمه اذرباد نیست. -بهدادم ترجمه نکردتش که. ترجمه همون ترجمه دورانه که از نت جمع کردنش قراره چاپ بشه توسط یه ناشر.
به داستان لطمه نزده بود سانسور؟ اتفاقا زده بود. من تا وقتی زبان اصلی چک نکردم و سایتای فندوم نرفتم نفهمیدم یکی از شخصیت ها واقعا چیکار ست -متن ترجمه هم میشد فهمید ولی با دقت بالا.
+نمیدونم مترجم یا ناشر بود گفته که کتاب رو ساده سازی کرده برا نوجوان... دقیقا چه تغییراتی شامل میشه خدا میدونه.
اینکه چون نمیخوای بعضی صحنه هارو بخونی با سانسور موافقی هم کلا یه بحث دیگه ایه.
+ شاهمش نقطه اوجای عالی داره ها :دی بعلاوه بیشتر از داستان نثر داستان جاذبه :دی
بازم برای اسپم نبودن:
اقیام سرخ اواخر جلد دو و جلد اخر به شدت اوج میگیره و خیلی عالی میشه. شخصیت ها و اتفاقات پیچیدگی عجیبی دارن و کشش داستان فوق العاده‌ست. حدود چهارصد و خورده ای صفحه رو تو یه روز خوندم. به همه پیشنهاد میشه :دی
برای فهمیدن تلفظ ها هم یه سرچ تو گوگل کافیه. هم برا مترجما هم خواننده ها :دی

من ترجمه آذرباد کتاب اول رو دارم
چیزی رو از دست دادم؟؟؟؟؟؟؟؟؟((105))

Banoo.Shamash
2018/09/21, 18:31
من کتاب راز لوح میمون، اثر کارولین کین رو خوندم:)
داستان درباره یه دختر هست که کاراگاه غیر رسمی ایه و اطلاعاتش و استعدادش توی کشف معما خوبه. تک جلدیه ولی چند تا کتاب دیگه هم داره که درباره معماهای دیگست. مطمئن نیستم بتونم بقیه رو گیر بیارم چون تقریبا جزو کتاب های قدیمی محسوب میشه

baran.80
2018/09/22, 12:05
سلام
جدیدترین کتابی که خوندم و تازه تمومش کردم «شش کلاغ» بود که درباره ی شش تا دزدِ که سرقت بزرگی رو انجام میدن و باعث نجات دنیا میشن.پیشنهاد می کنم بخونین.((58))

helen orsineh prospro
2018/10/19, 15:42
داشتم عطش مبارزه رو می خوندم که یهو از دست کتنیس خون به جوش شدم.(البته همشم تقصیر اون نبودا. رییس جمهورم رو اعصابم بود.) خلاصه اینکه کتابو پرت کردم اونور الانم نشستمالکس رایدر می خونم.

Niko
2018/10/19, 22:39
همیشه تو فکر این بودم که آخر بابالنگ دراز چی میشه.
آخر سر رفتم کتابشو گرفتم ( پنج هزار تومن بود خیلی بعید همچین چیزی) .
خیییلی قشنگ بود. کلی حالمو خوب کرد و انرژی مثبت بهم داد.
جودی در هر شرایطی مثبت فکر میکنه و آخرای کتاب به منم سرایت کرد.
خلاصه اینکه خیلی خیلی روی روحیه م تاثیر مثبت داشت . کتابش چیزای اضافی نداره و یکنواخت هم نیست . چون درواقع نامه های جودی به بابالنگ درازه و تو نامه ها همیشه نکات مهم و اتفاقات رو میگه .
بعد از اون هم کتاب " دشمن عزیز" که ادامه ی بابالنگ درازه درواقع . و اون هم فوق العاده قشنگه ، با اتفاقات بیشتر .
این بار نامه های دوست جودی به جودیه( جروشا آبوت) . و مشکلات خیلی زیادی که باید اونارو حل کنه ( و چقدرم قشنگ حلشون میکنه) . بعضی از ایده هاشون واقعا باحالن.
در ضمن اینکه کتابش اصلا بچه گونه و لوس نیست .

سید
2018/10/26, 09:48
سلام خوب کردی خوندی در ضمن چون کارتونش رو ساختند دلیل نمیشه لوس باشه قبلا داشتمش نمی دونم چی شد خواهران غریب هم کتاب زیبایی هستش

در حال حاضر کتاب حکمت مشا رو می خونم ولی در انتظار رایریا، سرزمین های ویران و کتاب دوم حماسه استورم لایت

Light.bringer
2018/11/03, 18:56
خوشبختانه یا متاسفانه در خال حاضر
دارم فیزیولوژی گایتون رو میخونم
خلاصه: درمورد عملکرد غدد بدن عملکرد کلیه ها و عملورد اعصاب بدن صحبت میکنه ولی بهتون شدیدا توصیه میکنم سمتش نرید
کتاب دوم فارماکولوژی کاتزونگ که درمورد عملکرد دارو ها بر بدن صحبت میکنه این کتاب وحشتناک درمورد شونصد و هفتاد و ده تا دارو توضیح داده و خلاصه که بخونیدش نمیفهمید چی میگه
سمت این کتاب وحشتناک هم نرید
اما کتاب خوبی که میخوام بهتون معرفی کنم که حتما هم سمتش برید کتاب ازازیل از شاهین نجفی بعلاوه کتاب "وقتی خدا خواب است" از همین نویسنده
و در اخر بگم موفق باشید دووووووستان

AVENJER
2018/11/13, 02:12
یکم بیشتر توضیح میدی؟

Banoo.Shamash
2018/11/23, 21:44
جلد دوم تیمارستان به نام معبد رو تموم کردم:)
ژانرش ترسناکه و از جلد اولش هم قشنگتر و معمایی تره. بخش جالبش اینجاست که توی اوج داستان خوندنی، یهو میزنی صفحه بعد و یه عکس ترسناک گذاشته که کل دل و روده ت میاد تو حلقت :| تا تمومش نکنید دست ازش برنمیدارید.
کتاب اول رو توی چهار ساعت تموم کردم، کتاب دوم رو توی پنج ساعت. ببینم کتاب سومش چقدر طول میکشه:دی
کتاب داستان خیاط ک فیلمش هم هست رو خوندم. واقعا جالب بود. درمورد دختریه ک ب گناه ناکرده از مادرش جداش میکنن. طی سفرهاش، خیاطی و طراحی دیزاین لباس رو یاد میگیره و برای نوعی انتقام (هرچند انتقامی در کار نبود. انتقام نوشته متن پشت کتاب بود) ب روستاش برمیگرده. بعد با لباس دوختن هاش، کاری میکنه ک اون روستای دور افتاده و عقب مونده، تبدیل به یه فشن شو بشه. درمورد مشکلات اجتماعیه بیشتر.
کتاب پاییز فصل آخر سال است هم نصفه نیمه خوندم. یکم از آخر، یکم از وسط، یکم از اول. دیدم داره افسردگی میاره بخاطر سبک رئالیسمش، کلا ولش کردم.

سید
2018/11/24, 15:41
تو هفته ای که گذشت میدگارد که توصیه میکنم سمتش نرید رو خوندم بعدش هم کتاب بلگراث جلد اول پیام پیشگو رو تموم کردم زیاد جالب نبود بعد از اون هم جلد اول دریای زمین که یکی از پنج کتاب مزخرف در دوران کتاب خوندنم بود رو به انتها رسوندم و دیروز هم یک کتاب از دیوید گمل به اسم آخرین شمشیر قدرت رو خوندم دنبالش هستم که کتاب شبح شاه رو تهیه کنم اما فعلا کتاب هایی که دارم یکی نظریه تفسیر متن هستش و دیگری درآمدی بر هرمنوتیک و شرح منظومه و در آخر هنوز در حال خواندن حکمت مشا هستم دو هفته پیش هم جلد هشتم و نهم کارآموز رنجر رو تو یه کتاب فروشی خوندم رمان ها رو اکثرا تندخوانی کردم به همین دلیل وقت زیادی نگرفتند

Jovi
2018/11/26, 12:45
الان که واقعیتش دارم نمود خود در زندگی روزمره از اروینگ گافمن رو می خونم و به علاقه مندان جامعه شناسی پیشنهادش می کنم به شدت واقعا نظریه ی جذابی رو مطرح می کنه ((58))
اما آخرین کتاب داستان جذابی که خوندم کتاب بازنده خوشبخت (The case of the lucky loser) از ارل استنلی گاردنر بود که در مورد یه وکیل مدافع/کاراگاه بود که به طور اتفاقی یه کیس جالب رو قبول می کنه و معماش رو حل می کنه. کتابش حدالامکان برای این ژانر واقع گرایانه بود و قابل لمس که این از کشش و جذابیت خط داستان کم نکرد (از اونجایی که نویسنده خودش سال ها تو دادگاه کار می کرد چیز کمتری هم نباید انتظار داشت) و خلاصه اینکه پیشنهادش می کنم برای علاقه مندان ژانر معمایی :))

Banoo.Shamash
2018/11/28, 19:42
کتاب گوردخمه ک جلد سوم تیمارستان باشه رو تموم کردم. کتاب دومش ترسناکتر بود. هرچند کتاب سومش هم خیلی خوب بود

AmazingD
2018/12/04, 20:06
کتاب کدوک خاموش از انتشارات آذرباد رو دارم می‌خونم. نوشته سار دنیلز. واقعا کتاب جالبیه و دوست دارین تا آخر کتاب رو بدون مکس بخونین. کتاب درمورد مادریه که بچش تو سیل غرق می‌شه و ده سال بعد موقعی که دوباره ازدواج کرده حاملس بهش می‌گن که پسرش رو پیدا کردن. کتاب به صورت اول شخص نوشته بده. مترجش هم آقای مهرزاد جعفری هست. سطح ترجمه مانند بقیه کتاب های نشر آذرباد بسیار خوبه.

Amin_jalali_el
2018/12/19, 14:46
منم الان دارم شیمی 3 رو میخونم!
یه 30 تا تست ازش میزنم میرم سراغ نوسان فیزیک
خلاصه:کتاب میخواد در مورد انواع واکنش های شیمیائی بگه و بعد به علت وقوع اونا میپردازه،اما از من میشنوید سمت این کتاب نرید مگه اینکه مجبور بشید!

و اما....کتاب دیگه ای که دارم میخونم و در حد وقتائیه که میرم دستشوئی...
"سه گانه ی میراثه!"
عالیه این کتاب...هرچی تو وصفش بگم کمه...
داستان یه پسر کشاورزه که طی یه اتفاقی به یکی از بزرگ ترین جنگجویان دنیاش تبدیل میشه
کتابی آمیخته با جادو،جنگ اژدهائیان و الف ها،جولان کوتوله ها و اورگال ها و فرمانروائی گالباتوریکس سروار بر اژدهای سیاهش شرویکان.
من این کتاب رو 3 بار تا الان خوندم،این مجموعه ی 4 جلدی رو درواقع!
یه بار تو 15 سالگی،یه بار 16 و یه بارم 17،و هربار برای من متفاوت بوده،ازش لذت بردم و چیزهای جدیدی برای ارائه بهم داشته.
و حالا هم توی 18 سالگی و درگیری کنکور کنارمه و این وراون ور گاهی یه صفحه ی اتفاقی رو ازش میخونم!
کتاب البته به اصرار و پیشنهاد خودم به شهرزاد و موافقت دوستان به عنوان تنها پروژه ی کتاب صوتی سایت 1 سال پیش مطرح شد،اما به دلایکی آخر سر به ساخت یه تیزر رضایت دادیم،که البته باید بگم من یه سفر اجباری برام پیش اومد و در کمال ناراحتی نتونستم صدامو اضافه کنم به اون تیزر،ولی دوستانی که نشنیدن و میخوان به دنبال این کتاب سراسر ماجرا برن توصیه میکنم اون تاپیک قدیمی رو ببینن:"اون تاپیک قدیمی!" (http://forum.pioneer-life.ir/thread6784.html)
سه گانه ی میراث رو انتشارات بهنام و لیوسا چاپ کردن اما نسخه های غیرچاپیش رو با عنوان "چهار گانه ی وراثت یا مجموعه ی وراثت" میتونین پیدا کنید.
نویسنده ی مجموعه یه پسر 17 ساله به اسم کریستوفر پائولینی بوده و تو حدود 23 سالگی هم تموم کرده مجموعه رو
واقعا خارق العادست،اگه دنبال یه دنیای فانتزی متفاوت میگردید،اگه میخواهد سوار بر یک اژدها از ورای آلگیژیا به پرواز دربیاین،اگه میخواین فقط به یه پتک به خاطر محافظت از روستاتون 196 مرد جنگی رو به زانو در بیارید...پس آستیناتو بالا بزنید و در دنیای آمیخته با جادو و قدرت ذهن سه گانه ی میراث،با واردن ها متحد بشید و زیر پرچم اتحاد هر 5 نژاد آلگزیا،شاه پیروحیله گر رو از تخت سلطنتش پائین بکشید،اما بدونید:
که هرگاه به سلاحی احتیاج داشتید،باید زیر ریشه های درخت منوآ را جست و جو کنید،و هروقت احساس کردید که همه چیز از دست رفته و قدرتتون کافی نیست،به صخره ی کوتیان برید و نامتون رو به زبون بیارید تا خزانه ی ارواح باز بشه....

منم سه بار خوندم و هرسه بار جذاب بوده. توی لیست من جزو ده تا کتاب فانتزی برتره

chaka
2019/05/13, 18:22
سلام به همه.... راستش من شاید برای اولین یا نهایت دومین بار تو زندگیم... (خلاصه تعدادش خیلی کم بوده.... ((200)))یه کتاب فارسی خوندم که من رو واقعا به ذوق آورد و هر خط رو که می خوندم دنبال خط بعدی بودم.... اسمش در آشیانه عنقا است زندگینامه شهید کاوه قرار بود باشه ولی تو این دو جلدی که خوندم هنوز خبری از شهید کاوه نبوده ((207))یه جورایی کاملا فضای اون زمان کردستان رو زنده میکنه و مهم ترین ویژگی اش اینه که. داستان چند بعدی جلو میره.... چند تا اپیزود رو با هم پیش می بره من دو جلدش رو خوندم آخرین بار هنوز نویسنده جلد سوم رو ننوشته بود که البته به شخصه بابت این کار نمی بخشمش ((89))((200))

lord of philosophy
2019/05/14, 21:12
سلام اخرین کتاب مجموعه ای که خوندم اگگر اشتباه نکنم وسپر ها برمی خیزدند بود که یک مجموعه کتاب کارگاهی تاریخی فانتزیه

MIS_REIHANE
2019/07/08, 00:24
در حال حاظر دارم متافلسفه رو میخونم. تنها کتاب چاپ شده موجود که درمورد اینه که اصلا فلسفه چی هست.
اگر علاقه مندید مطالعه کنید حتما.فقط سعی کنید این خوندنتون گروهی باشه. خودتونو دوستتون مثلا.نیاز به بحث رو در طول کتاب احساس میکنید و باید حتما یه سری تجزیه تحیل ها صورت بگیره تا بهتر بتونین با عمق فلسفیش کنار بیاید. کتاب خوندن بدون اندیشه، به درد نمیخوره! D:
پ ن : از سایت ترجمان میتونین تهیش کنین. جلدشم خیلی قشنگه:|

MIS_REIHANE
2019/07/11, 01:46
کتاب مادام بوواری رو شروع کردم خوندن از امروز.تابستون پارسال تو شلوغی درس و فیلم و خانواده و بقیه خوندش تقریبا زهرمار شده بود واسم :| خلاصه که شروع کنیم ببینیم چی میشه...
داستان درمورد یه زنه.که چپو راست به شوهرش خیانت میکنه.میره مهمونی و تا یک سال تو فکرشه که با کیا رقصیده.و خلاصه، فکر کنم شوهرشم مچشو میگیره.یادم نمیاد دقیقا خلاصه کتابش چی بود.ولی اینو میدونم که دختره راهبه بوده.
راستی کتابای داگلاس ادامز هم بخونین.

lord of philosophy
2019/07/12, 07:05
چه جالب منم این کتابو هفته قبل خوندم ، هنوزم دارم بهش فکر می کنم ، راستی شما با چه چاپی کتاب را می خونید ؟ خواستم بگم با ترجمه قاضی نخونید چون اومده کتاب را از ترجمه اینگلیسی به فارسی برگردونده

منم الان دارم کتاب کژ نگریستن را می خوانیم یکی از شاهکار های ژیژک دژ حوزه فلسفه و روانکاوی و سینما خواندنش بهتر از نخواندنشه امتحانش کند

MIS_REIHANE
2019/07/12, 16:16
چه جالب منم این کتابو هفته قبل خوندم ، هنوزم دارم بهش فکر می کنم ، راستی شما با چه چاپی کتاب را می خونید ؟ خواستم بگم با ترجمه قاضی نخونید چون اومده کتاب را از ترجمه اینگلیسی به فارسی برگردونده

منم الان دارم کتاب کژ نگریستن را می خوانیم یکی از شاهکار های ژیژک دژ حوزه فلسفه و روانکاوی و سینما خواندنش بهتر از نخواندنشه امتحانش کند

این کتاب کژ گریستن درمورد چیه؟خلاصش وسوسه کننده بود :دی ولی شما که داری میخونی بهتر میتونی یه توضیح مختصری بدی.ممنون میشم ((:
کدوم کتابو هفته پیش خوندین؟
معمولا پی دی اف.کمتر پیش میاد چاپی بخونم.سر جمه 10 12 تا چاپی بیشتر ندارم.

lord of philosophy
2019/07/13, 07:26
سلام کتاب مادام بواری منظورم بود .

hana6872
2019/07/13, 19:19
کتاب خلبان جنگ دوسنت اگزوپری
دوساعت قبلش کتاب و هر روز راه خانه دورتر و دوتر میشود از بکمن رو خوندم
و صبح قبل از همه اینا کتاب لیست تنفر رو تموم کردم از جنیفر براون

MIS_REIHANE
2019/07/30, 23:22
کتاب نیچه گریست
نمیدونم چرا هر وقت اسم این کتابو میشنیدم همش یه چیز مزخرف قلمبه سلمبه تجسم میکردم که چرته و بدم خواهد اومد ازش و ارزش نداره.کلا دید منفی.
ولی خیلی اتفاقی یه قسمتشو خوندم که چقدر شبیه خودم بود!خیلی جالب بود.خیلی جالب.اینقدر که چندین ماه گذشت و نتونستم از ذهنم بیرونش کنم.خلاصه که.در حال خواندنم.شماهم بخوانید.همه بخوانند.

MIS_REIHANE
2019/08/17, 00:32
کتاب شبهای روشن داستایوفسکی.
خیلی کتاب جالبی بود.یه جور عجیبی بود اصلا.حرفایی که میزد رو هرکسی نمیزنه و هر کسی خوشش نمیاد انگشت نمای خلق بشه که "عه فلانی رو دیدی فلان حرفو زد." یکی از قشنگ ترین جملاتش این بود:گاهی اوقات ادم های خوشبخت چقدر غیر قابل تحمل اند.
واقعا این جمله رو دوس داشتم.
راستی،ترجمه سروش حبیبی رو حتمن بگیرین.کلا کارش توی ترجمه کتابای روسی خوبه.رون ترجمه میکنه.هرچند این کتاب خودش ساختار پیچیده ایی داشت جملاتش.هی منفی میشد.مثبت میشد.طولانی بودن جملاتش باعث میشد یادت بره اولش چی بود.
شعر اول کتاب:
"و آیا این نقشی بود که سرنوشت برایش برگزیده بودتنها لحظه‌ای در زندگی اوتا به قلب تو نزدیک باشد؟یا این که طالعش از نخست این بودتا بزید تنها دمی گذرا رادر همسایگی دل تو"

محمد صالح
2019/08/17, 00:54
سلام
منم کتاب شبهای روشن داستایوفسکی رو خوندم.به نظر من هر چند با پایان تلخش فوق العاده و بسیار زیبا بود.
اگه این کتاب رو نخوندین حتما تو لیستتون قرار بدین.

lord of philosophy
2019/08/28, 18:58
من چند روز گذشته را صرف خواندن کتاب هایی جک لندن کرده ام بهتون پیشنهاد می کنم که یک نگاهی بهش بندازید واسه هر سنی هم مناسبه

MIS_REIHANE
2019/08/29, 23:21
کتاب کوچه هفت پیچ از پاریزی باستانی.
یه کتاب تاریخیه.. ام ینی بهتر بخوام بگم سلسله مقالاته.پاریزی چون خودش سفر نامه نویس قهاری بوده قلمش برای تاریخ شیوا و شیرین و قشنگه.یا شایدم چون تاریخدان خوبی بوده خوب سفر نامه نوشته. خوندن این کتاب مثل سواری با موتور تو شبای کویره.پیشنهاد میکنم بخونین.
پ ن: از ی دس دوم فروشی تو قزوین گیرش اوردم چاپ پنجم سال 67عه.اگه همین گیرتون بیاد که عالی میشه.

DarkWizard
2019/09/06, 00:46
الان دارم جلد 4 شمشیر حقیقت رو می خونم
معبد بادها

Banoo.Shamash
2019/09/08, 23:02
داشتم توی کتابخونه کوچولوی دختر داییم رو میگشتم که شاید یه کتاب بدرد بخور پیدا کنم (که همه شون بچگونه بودن :| ). برا اینکه ناراحت نشه (ناراحت شدن یا نشدنش قضیه داره)، یه کتاب ازش قرض گرفتم به اسم ۷ پری ایرانی و ۴۰ قصه دیگر. آقا چشمتون به داستان بد نیوفته:| یه داستانش اسمش چربی بود. آبروی هرچی روش ازدواج با محارم تارگرینی بود رو برد :| من حین خوندن چشمام چارتا شده بود و با خودم میگفتم آخه تباها، مفلوکان، چرا همچین داستانی رو برای بچه ها چاپ میکنید؟ من خودم از خجالت آب شده بودم ((9))
خلاصه کتابش هم اینه: یه آقای نویسنده ای، اومده داستان های مختلفی که از افراد مختلف، اعم از با سواد و بی سواد که توی شهرشون زندگی میکنن رو جمع آوری کرده و توی این کتاب نوشته. قصه های مختلفی هستن مثل ماه پیشونی و غیره. اما این داستان چربی رو خوندم، کلا از کتابش ناامید شدم. بچگانه هم که بود، دیگه بدتر ((224))

Niko
2019/11/23, 19:24
آخرین کتاب از مجموعه ی آلکس رایدر، "راشن رولت" یا رولت روسی.
درمورد یاسن گرگوروویچه
قاتل هموی الکس
تمام کتاب درمورد یاسن نوشته و برای من جالب بود بدونم آنتوهوروویتس(نویسنده ی کتاب) ، یاسن رو چجوری تو مغز خودش بزرگ کرده که تبدیل شده به ی قاتل حرفه ای
مثل همیشه کتاب دوست داشتنی ای بود. خیلی دوست داشتنی.
مجموعه الکس رایدر یکی از مجموعه هاییه که سه بار خوندمش و همچنان دوستش دارم
وقتی دوازده سالم بود اولین کتابشو خوندم و بعد از یازده سال همچنان عاشقشم
الکس یه پسر چهارده ساله ست که بیش از اندازه توانایی داره و سازمان جاسوسی انگلستان دست از سرش برنمیداره ، برای حل پرونده های خیلی مهمشون که دیگه از حلش ناامید شدن میرن سراغ الکس و هربار "مجبورش میکنن" براشون کار کنه. و اکثر مواقع گولش میزنن درواقع و تو عمل انجام شده قرارش میدن.
الکس یه قاتل نیست ، اما با قاتلای زیادی باید دست و پنجه نرم کنه و مثل همونا تمرین کنه و مهارت یاد بگیره.
حقیقتا ماموریتای بیش از حد سختی بهش میدن که هربار خود سازمان میدونه که احتمالا زنده برگشتنش نزدیک به صفره (ولی قطعا چندان اهمیتی به این موضوع نمیدن)
ماجراهای الکس از سن چهارده تا هفده سالگی تو این مجموعه هست
و تو هر کتاب به یه ماموریت بزرگ پرداخته و قول میدم که بینهاست هیجان انگیز و پرحادثه ست
خیلی پر حادثه و خیلی وقتا شوکه کننده
سن الکس درسته که کمه، ولی کتابش اصلا بچه گونه نیست.
تو جلد آخر مجموعه که درمورد یاسن هست، میتونین ببینین چه چیزهایی تونستن یه بچه ی کاملا معمولی رو تبدیل کنن به یه قاتل، درواقع ، چه سرنوشت و چه انتخاب هایی باعث این اتفاق شدن.
من شخصا دوست دارم کتابایی رو که درمورد شخصیت منفی داستانن و درمورد قهرمان مثبت داستان نیستن.

Demon-Witch
2019/11/24, 16:35
راستش رو بخواید بیشتر فن فیکشن و ماهوا و مانگا میخونم
بیشتر سلیقم توی سبک فانتزی و کمدی هست.
چند تا کتاب که میتونم به شما توصیه کنم
The Spider سایت فن فیکشن | یه شخصیت اورجینال رو بجای اسپایدرمن وارد دنیای مارول و DC آورده و از اونجا داستان رو توی یه مسیر جدیدی ادامه میده
HP and the pale horsemen
I alone level up پیشنهاد می کنم خیلی سبکش جالبه اینم از اسم مانگاش Solo leveling
HP and the third path to the future (شاید اینو ترجمه کردم و توی سایت گذاشتم)
long live summons حدود 1900 فصله، بدرد کسایی میخوره که سریع یه کتاب رو تموم میکنن
اگه فن فیکشن هری پاتر زبان اصلی دوست دارین یه پیام بدین لیست کتابهایی که به ذوق و سلیقه شما میخوره پیدا می کنم و شیر میدم.