PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی کتاب «یک دختر دهه هفتادی روی نیمکت مدرسه خوابش برد»

master
2016/08/18, 00:49
"یك دختر دهه هفتادي رو نيمكت مدرسه خوابش برد" اولين مجموعه داستان هاي كوتاه "نگار قاسمی" می باشد که توسط انتشارات "آواز" منتشر شده است. نویسنده ی جوان دغدغه هاي دختران هم سن وسال خود را در قالب چند داستان کوتاه در اين مجموعه به تصوير كشيده كه با نثر بديع و زيبايي نوشته شده است.

متن پشت جلد کتاب:
یک دختر دهه هفتادی که در نیمکت مدرسه خوابش برده بود در خواب شیرینش به درازنای تاریخ سرک می کشد با هلما با فرشته های خداوند همسفر می شود. با بوی واکس زندگی می کند و دوشیزه را همدرد می شود. دنبال قاصدک می دود و با صدای دلخراش ماشین قرمز از خواب نیمکتی خویش می پرد. این دخترک بزرگ می شود ولی خواب های پریشان نیمکتی او را آسوده نمی گذارد. او در این کتاب شما را همسفر خود می کند و راهی خواب آباد قصه اش می کند و راوی درد هم نوعانش در کل تاریخ می شود.

قسمتی از داستان "ببخشید آقای چیپس":
می دونی من از بچگی می دونستم مردا موجودات مضرین. بدن ها! مضر مثل یه پاکت چیپس که با روغن سوخته درست شده. نه مامانم یه زن سالار بزرگ بوده و نه خواهرم یه فمینیست دو آتیشه. اینو خودم با مخی که هیچ وقت برای درس خوندن تلف نکردم فهمیدم. به نظر من خدا با درست کرد آدم کینه شو از اون حوای مادرمرده که سیب خورده بود گرفت. مردا هم مثل یه قلیون لیمو نعنا مضرن. نمی گم تا به حال از مردی خوشم نیومده، نه. منم یه زنم. تا ته چیپس رو با ماست...