PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقد مجموعه کتاب های آرتمیس فاول

ShErViN
2013/08/04, 13:45
نظرتون درباره ی مجموعه کتاب های آرتمیس فاول چیه از 100 نمره بدهید
وبهترین جلد را اتخاب کنید.
ویرایش:
دوستان لطفا در مورد این کتاب بحث کنین. صرفا به نمره دادن بسنده نکنین. پستایی که فقط حاوی نمره باشن بدون اخطار حذف می شن.

aftab
2013/08/04, 18:43
من که عاشقشونم و بهشون 80میدم.جلد اولم از همه بهتربود

Alaveh
2013/09/07, 17:38
درود
40
مقدمه ی خوبی نداشت...
خیلی پیچ در پیچ بود...
توی همه ی جلدا موضوع تکراری بود...
جلد مورد علاقه ی من:آرتمیس فاول و معمای زمان
من نمی دونم چه طوری این همه جایزه برده؟

majidking
2013/09/07, 17:57
من بهش 60 می دم . بخاطر اینکه اگه در دوران بچگی بخونی و متوجه نقاط عمیق و ضعفش نشید کتاب عالی هست. ولی وقتی بزرگ میشی و دوباره می خونی تازه می فهمی چ خرتو خر و مزخرف بوده ((3))((3))

sasan2012
2013/09/07, 18:55
من بهش سي ميدم داستان تكراري تقليدي و ساده لوحانه بود فقط جلد يك دو يكمقدار جذابيت و كشش داشتن و بقيه جلد كه كلا افتضاح بودن(من 4بيشتر نتونستم بخونم بطور حتم نظر تا جلد4بيشتر نيست شايد جلدهاي بعد بهترباشه)

filagond
2013/09/07, 19:11
از صد نمره بهش هشتاد می دم. دایره زمانی ای که در کتاب وجود داشت واقعا خوب پردازش شده بود. و یکی دیگه از محاسنش این بود که هم فانتزی بود و هم علمی تخیلی اما با فانتزی علمی تفاوت داشت.

ShErViN
2013/09/07, 20:59
من خودم بهش 85 میدم چون تنها کتابی بود قهرمانش همیشه کار خوب رو انجام نمی داد قدرتش به ذهنش بستگی داشت

argotlam
2013/09/21, 01:28
من بهش 70 می دم چون به نظرم داستان قشنگی داره، با این که بیعیب نیست ولی من ازش خوشم اومد چون بعضی ایده های نویسنده تحسین برانگیزه و شخصیت اصلی داستان حتی اگه نابغه باشه، خیلی ها رو نجات داده باشه ولی یک قهرمان درست کار و خوبی در برابر بدی نیست.

Paneer
2013/09/21, 01:41
من بهش 42.5 می دم((111))

چون داستانه قشنگی بود به نظر من اما فقط تا اخر جلد یک این قشنگی ادامه داشت! بعد کم کم ادم از داستانش خسته می شد و ..................... کلا به نظرم اصلا قابل مقایسه با کتاب های دیگه نیست((62))((62))

AVENJER
2013/09/21, 08:28
من بش 80 میدم چون واقعا از شخصیت ارتمیس خوشم اومده وباmajidkingموافقم

Mr.Amir
2013/12/12, 16:41
یه چند نفر گفتن چرته ولی نگفتن چرا
به هر حال
داستان زیباییه
از همه چیز یکم داره
تو کل جلد هاش هم جذابیت داره
بی عیب نیست بعله
اخرش خوب تموم نشد یعنی خیلی چیزا رو گذاشت به عهده خواننده
اینکه تو همه جلد ها پیروز میشد هم یکم تکراریش میکرد ولی کلا خوب بود
من بهش 95 میدم

بازی خور
2013/12/12, 17:14
جلد اخرش چون ارتیمیس دیگه ادم پلیدی نیست اصلا جزابیت نداره
همین تور از اول به سمت اخر کتابش افت می کنه ولی به حر حال کتاب بسیار جالبی هستش و کا ملا توصیه میشه

psnd
2013/12/14, 14:07
من بهش 95 میدم به نظر من این داستان نه تنها خسته کننده نیست بلکه خیلیم جذابه اون کسر امتیازم به خاطر این بود که بعضی جاهاش تکراری بود بهترین جلداشم دوگانگی زمان ورمز ابدی ومهاجران گمشده است والبته به نظر من ارتمیس تا اخرش اون ذات پلیدشو داره ولی پلیدیش یکم کمرنگ شده به هر حال داستان قشنگیه((200))

astiyak
2013/12/14, 22:12
من بهش 70 میدم چون از جلد پنجم به بعد واقعا کتاب افت کرد وپایان مجموعه آبکی بود باید آرتمیسو مرده میذاشت
بهترین جلدهاشن رمز ابدی ومهاجران گمشده بود

smhmma
2013/12/14, 22:22
من 88 بهش می دم
خوب تکرار و اینا داشت
و داستانشم بیشتر به یه بازه ی سنی خاصی می خورد و همه نمی پسندیدنش
ولی روش کار شده بود
دقیق بررسیش کرده بود نویسندش
و...

aftab
2013/12/15, 09:23
من بهش 95میدم.داستان قشنگی بود و جلو مورد علاقه من جلد اوله چون شرارت ارتمیس توش بیشتراز بقیه جلداس

AVENJER
2013/12/15, 14:49
کتاب قشنگی بود برای رنج سنی تا13 سال اما برای بالاتر از این سن یک مقدار ابکیه اما من به شخصه از ارتمیس فاول کتاب اول و دوم خیلی خوشم میومد من بش 96 میدم

Leyla
2014/01/02, 15:15
65
چون با وجود تمام ایده های خلاقانه اش دوجلد آخر رو رسماً خراب کرد، از دو شخصیت مینروا و دودا دی که پاشون تو جلد پنج به داستان باز شد دیگه حرفی زده نشد و به اوپال کوبویی هم خیلی گیر داده بود.8-|
بهترینشون هم اولی و سومی بودن.

sir m.h.e
2014/03/26, 19:35
50
نه بد بود نه خوب
جلد آخر افتضاح بود
من دوگانگی زمان را خیلی دوست داشتم
نویسنده ایده جالبی داشته اما نتوانسته به خوبی دااستان را به وجود بیاورد

SIRIUS BLACK
2014/03/26, 19:49
سلام من این کتاب و خیلی وقت پیش خوندم و این اولین رمانی بود که خوندم اصن با خوندن این کتاب رمان خون شدم عاشقش هستم یادمه جلد اولشو خیلی اتفاقی خریدم بعدش صبح بود من تا شب تمومش کردم واقعـــــــــــــــــا جذبش شده بودم خودم هم عاشقه آرتمیس هستم و مالچ همه جلد هاش هم قشنگ بودن از جمله معمای زمان و مهاجرین گمشده ولی خدایی جلد هفتش(آخرین نگهبان) یه چیزه دیگه بود به خاطر اینکه ارزش زیادی براش قائلم بهش 90 می دم

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

راستی اینایی که گفتن جلداش تکرایی حرف الکی زدن
خیـــــــــــــــلی هم داستاناش قشنگ بودن و جدید بودن

راستی کسی که داستان و زیبا می کرد مالچ بود

Percy Jackson
2014/03/26, 23:16
خب منم بهش 95 میدم.... کتاب اول یه ذره خشک و بی معنی بود...یا بهتر بگم مبهم و جوری بود که تو ذهن مخاطبش نمی نشست.
اما از کتاب دوم به بعد عالی بود.... مخصوصا کتاب پنجم..... غافلگیریاش به موقع و زیبا بودن....

ARTEMIS 76
2014/07/14, 00:57
منم 90 میدم.چون واقعا از ارنمیس خوشم میاد به نظرم شخصیت جذابی داره.جلد اول و دومش یه کم کسل کننده بود ولی هر جلد بهتر از جلد قبلی هست.((225))

Elysium
2014/08/02, 20:13
من 94 میدم به این مجموعه ... به نظرم یکی از بهترین مجموعه های فانتزیه که دنیای جن و پری ها رو حسابی مدرن کرده ... البته به شدت هم پیچیده بود ... برای درک کامل آدم به هوش خود آرتمیس نیاز داره :d کتاب مورد علاقه ی من کتاب 4 یعنی انتقام اپال هستش ;;)

hamed
2014/08/02, 20:24
البته کتاب بسیار زیبایی بود. من بهش 97 می دم. جلد آخر مزخرف تموم شد. آرتمیس نباید بر می گشت. اون بیماری هم که گرفت یکم داستان پیچیده تر از قبل کرد. نویسنده هم شخصیت بد درست نمی کرد فقط یه جلد در میون این اپال بدبختو میاورد داخل بازی. اما سیر داستانش عالی بود. مخصوصاًَ جلد یک. چون می شه گفت از تنها داستانهایی که قهرمان به منافع خودشه. هوشش هم که حرف نداشت. نقشه هاشم از نقشه های جنگی سان تزو بهتر بود.

Sadegh Harador
2014/08/02, 21:06
من به دلیلی بهشون55 میدم
دلیلش بالا رفتن نوشته هامه((102))

MaRs
2014/08/02, 22:23
من 98 میدم
خیلی خوشم اومد ازش
چون توش درمورد اسپریت ها و گوپلین ها توضیح داده برام جالب بود

karamozranger
2014/08/17, 21:19
من بهش 90 میدم بخاطر این که اولین کتاب فانتزی بود که خوندم و کاملا موافقم اولین بار خوندم خیلی جالب و باحال بود.اما وقتی دوباره می خونی کاملا ناامید می شی.فقط برای بار اول باحاله بعد از اون جذابیتشو از دست میده.و دیگه اینکه یک داستان خطی داره.یه اتفاق می افته.ارتمیس میاد دنیا رو نجات میده .تموم.همین.اما مجموعه بدی هم نبود.برای نوجونا بد نیست.خوبه.

grubbs grady
2015/06/09, 14:45
من نمره ٨٥ رو ميدم شايد براي بعضي ها يكم بچه گونه و تكراري بود ولي من خودم اي سبك كتابارو دوست دارم ...( رنج سنيش در حد بارتيميوس بود )
ولي هم جالب بود هم صحبت هاشون مخصوصا مالچ جالب بود...
تنها ناراحتيم هم بخاطر ترجمه جلد شيش ( دوگانگي زمان) توسط سايت كاليدمور بود كه انقدر ضعيف بود ترجمه كه من رو مجبور كرد به زبان اصل بخونم اين جلد رو :|

Araa M.C
2015/06/10, 14:13
خب باتوجه به نظرات بالا و نظر خودم میشه نقده این داستانو تو چند جمله بگی(البته به صورت فشرده و کلی):
1.نویسنده از حافظه و هوش نسبتا قویی برخوردار بود و همین حافظه را از خواننده توقع داشت به همین علت گاهی داستان یکم پیچیده میشد(البته باید اضافه کنم که داستان های جن و پری در کشور هایی نظیر انگلستان و... مانند داستان های عامیانه ی ماست و یکی از دلایل پیچیده بودن ان ،نداشتن زمینه است.
2.سیر صعودی داستان برای گروه سنی بالاتر بسیار خسته کننده است و این کتاب مناسب رنج سنی جوان نیست و شاید گفت یک کتاب بچه گانه است.
3.شخصیت منفی بیش از حد کمرنگ و شخصیت مثبت بیش از حد مثبت است. مانند: نیمچه تبهکار=ابر قهرمان((105))
4.بیش از حد خشک بودن و خشکی قلمه نویسنده در برهه ای از داستان.
البته توجه داشته باشید که این نقد داستانه و این مجموعه حسن هایی هم داشته و یکی از ان پیچیدن کلاف مدرنیته در داستانهای جن و پری است
در نهایت من میتونم در مقایسه با دیگر کتابهای این رنج سنی به اون امتیاز60 را بدهم.
اوه طولانی شد شرمنده((105))