PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بوک کلاب

Lady.of.Shades
2013/08/03, 23:06
درود!
هیچ ایده خاصی نسبت به این که تاپیکو کجا باید بزنم نداشتم. به نظرم اینجا بهترین مکان بود.
قرار بوده این ماجرا امروز شروع بشه؛ ولی من الان میرم و شاید به این زودیا کامپیوتر درست حسابی گیرم نیاد و پیدام نشه. پس تاپیک اونور رو انتقال میدم و یه سری نکته رو میگم تا به بعد برسیم.

سخنان گرانبهای ((200)) خودم در تاپیک اونور :

توضیح خاصی نمی تونم بدم، مشخصا از عنوان تاپیک معلومه. قراره که در ادامه ی خوندن کتاب هفت، این کتاب رو بخونیم.
+ نکته : کتاب پنج، ماجراهاش بعد از کتاب هفت اتفاق میوفته، ولی این کتاب توسط نویسنده قبل از کتاب هفت نوشته شده. برای همین اونایی که کتاب بهای آزادی ارک رو نخوندن، خوندن این کتاب براشون مشکلی ایجاد نمی کنه و هیچ چیز رو هم از کتابای بعدی اسپویل نمی کنه. البته به جز اینکه ویل هنوز زنده ست ((200)) ممکنه توی چند فصل ابتدایی یه کم سر در گم بشین، که این بلا سر خود من هم اومد چون نمی دونستم اون کتاب رو باید اول بخونم، ولی خودم برای کسایی که می تونن به ما بپیوندند این کار رو توصیه می کنم ((212))

+ نکته دو، بعد از تموم شدن اعلام آمادگی ها و پست های اولیه، به اونایی که ثبت نام نکردن توصیه می کنم اکیدا پا به این تاپیک نذارن کتاب براشون لو میره و بعدا دیگه مزه نداره. ((17))

یه نکته ای رو دوباره بگم. خیلی از مردم دنیا کتاب پنج رو قبل از هفت خوندن و هیچ چیزی هم نشده ((200)) در کل اینکه اگه دوست دارید فقط به خاطر اینکه کتاب هفت رو نخوندین بیخیال نشین! ارتباط این دو تا کتاب در حد یه کلمه ست، که اونم فهمیدنش مهم نیست ((200))

فصل اول کتاب پنجم (http://www.rangersapprentice.com.au/downloads/rangers_5.pdf)

برنامه و اینا رو پست بعد ذکر می کنم.

http://s4.picofile.com/file/7857313759/cover.jpg

Lady.of.Shades
2013/08/03, 23:19
خب کتابو آپلو کردم و فکر کنم باید تایید بشه، دقیق مطمئن نیستم ((200))
ولی هر وقت تموم شد می تونین بگیرین.
از اونجایی که خودم نیستم نمی خوام زیاده روی کنم. فصل یک رو براتون گذاشتم. تا آخر هفته به نظرم کافی باشه تا از هفته ی دیگه دو یا سه تا فصل خوندن رو شروع کنیم.
فقط مطمئن باشم همه دیکشنری مناسب دارن دیگه؟ به جز گوگل ترنسلیت البته ((200))

Lady.of.Shades
2013/08/03, 23:59
اینجا رو داشته باش ((200)) خیلی وقت پیش نوشتم:

سلام!
از اونجایی که خیلی ها با برنامه GoldenDict مشکل دارن و باهاش کنار نمیان، قبل از هر چیز یه آشنایی اجمالی برای کار باهاش ارائه می دم.
+ کلیه فایل هایی که برای انجام این مراحل نیازه در پست جداگانه ای قرار داده می شه.

اول باید گلدن دیکت رو بعد از دانلود ستاپش نصب کنید. از اونجایی که گلدن دیکت اپن سورسه و رایگان برای استفاده قرار داره نصب پیچیده ای نداره و سریال کد هم نمی خواد ازتون. فقط لازمه زبان برنامه رو انتخاب کنید که باید انگلیسی و فارسی بزنین.
بعد از نصب کردن، می تونید از مسیری که نصب شده گلدن دیکت رو باز کنید، یه صفحه ای شبیه به این داره:
+ البته رنگ زمینه ش احتمالا فرق داره و اون نواری از پرچم ها و آیکون هایی که داخلش هست توی نسخه ی شما وجود نداره، که اونا رو هم اضافه می کنیم.
1763
پوشه ی حاوی دیکشنری ها رو دانلود کنید و جایی از کامپیوترتون ازحالت فشرده درش بیارید. پوشه ای که ایجاد می شه برای کار با گلدن دیکت لازمه و هیچ وقت نباید محتویاتش پاک بشه. پس حواستون باشه جای مناسبی قرارش بدین.
بعد از منوی Edit وارد گزینه ی Dictionary بشید یا F3 رو فشار بدین. پنجره ای مثل این براتون باز می شه.
1764
من اون پوشه ی دیکشنری ها رو توی درایو E ذخیره کردم، برای همین آدرس اونجا E:\Gloss هستش. شما برای اضافه کردن اون پوشه باید روی دکمه ی Add… کلیک کنید و اون پوشه رو انتخاب کنید. ( دقت کنید که محتویات پوشه نباید انتخاب بشه بلکه خود پوشه رو روش کلیک کنید و مانند شکل زیر Select Folder رو بزنید.
1765
بعد روی Rescan Now کلیک کنید. فرایند اسکن کردن دیکشنری ها کمی طول می کشه و امکان داره اگه سرعت کامپیوترتون پایین باشه وسطش هنگ کنه. در این صورت یه بار دیگه کل فرایند رو تکرار کنید. (حواستون باشه که قبل از کلیک و اسکن کردن مربع جلوی پوشه تون باید مثل شکل آبی باشه. )
وقتی اسکن کردن تموم شد ok رو بزنید و از پنجره خارج بشید.

حالا شما می تونین هر چیزی که خواستین رو توی کادر کناری تایپ کنید و نتیجه ی جستجوی اون کلمه رو توی همه دیکشنری هایی که نصب کردید ببینید.
1766
+ تمام کلمات دیگه ای که با این حروف شروع می شن یا به این مربوط هستن توی کادر پایینش دیده میشه و می تونید با کلیک کردن معنی اونها رو هم ببینید.
حالا کنار همون نوار ابزار دیکشنری ها رو اگه نگاه کنید، چیزی شبیه چوب جادو می بینین. (پنجمین آیکون از سمت چپ). اون رو فعال کنید و برید توی برنامه ای مثل ورد. موس تون رو روی یک کلمه نگه دارید و نتیجه روببینید. این دقیقا همون نتیجه ایه که توی پنجره اصلی بدست آوردید. اینجا و توی صفحه اصلی، روی هر کلمه که دوبار کلیک کنید معنیشو توی همون جا بهتون نشون میده.
این بود آموزش استفاده از گلدن دیکت. لذت ببرید !!

آدرس و اینا رو داری؟ یا اونا رو هم بدم؟
+ اگه واقعا نتونستی با گلدن دیکت کار کنی بابیلون رو بگیر.

Lady.of.Shades
2013/08/04, 00:13
اوکی اینا هم آدرس. مستقیما از سافت گذر بگیرین به نفعتونه.
به نظر من یه دونه انگلیسی به انگلیسی بگیرین که واجبه. از فارسی هام اچ فارسی و سالاتی رو بگیرین.
http://www.softgozar.com/WebPage/SoftwareDescription.aspx?SoftwareId=13&Title=%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF%20%D8%A F%DB%8C%DA%A9%D8%B4%D9%86%D8%B1%DB%8C%20%D8%A8%D8% A7%D8%A8%DB%8C%D9%84%D9%88%D9%86

دیکشنری هاش:

http://www.softgozar.com/WebPage/Download.aspx?SoftwareId=13&Title=GoldenDict-1.0.1-+-Portable-with-Farsi-English-Arabic-German-Russian-Swedish-Glossary

M.Mahdi
2013/08/04, 00:55
نگار اون چوب جادوش کار نمیکنه !

Lady.of.Shades
2013/08/04, 13:17
باید کار کنه، ولی اگه نمی کنه اون کلمه ای که میخوای معنیش رو ببینی رو سلکت کن، و ctrl+C+C رو بزن. برات میاره.

من تا همین الانش ( ساعت یک :| ) مدرسه بودم، حالا هم میخوام بخوابم. وقت آزادم کجا بود ؟ :| :((

شاعر
2013/08/04, 13:27
من توی اون یکی سایت اعلام آمادگی کردم
اینجا هم اعلام آمادگی میکنم
نگار جان برای منفی پست اول شرمنده میخواستم هم تشکر بزنم هم پسند یکهویی شد
کار از دسستم بر نمیاد برش گردونم
بازهم سپاس

Lady.of.Shades
2013/08/25, 11:49
من تاپیک رو موقتا باز کردم. فکر کنم بشه پاک سازی ها رو وقتی باز هست ادامه داد.
یه سوال کلی داشتم، کسی خوند اصلا؟ ((119))
در هر صورت این هم فایل کل کتاب از سرور سایت. البته اگه فکر می کنین مثل دفعه قبل فصل فصل جدا کنم و بذارم بهتره، این کارو می کنم...
فایل کلی کتاب پنجم.
(http://www.life-gate.ir/downloads.php?do=file&id=389)دیگه هم اینکه امیدوارم خونده باشین و این هفته هم فصل دو و سه رو بخونین ((62))

filagond
2013/08/25, 11:52
فکر کنم جلد 5 کارآموز قراره ترجمه بشه. بهتر نیست کتابی که قرار نیست ترجمه بشه خونده بشه؟