PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کوچک یا بزرگ؟؟؟مسئله این است.

قاصدک
2015/11/16, 18:45
تیری که قفسه ی سینه ات میکشه...آرواره ای که نا خوداگاه فشار میدی...حس سوزش جناق سینه و معده...دلت نمیخواد هیچی بخوری...دنیا دستت بود با مگس کش لهش میکردی...یا با فندک به آتیش میکشیدیش...آخه زورتم بهش نمیسه...

احساس عجز!!!

آخرشم با این جملات که بزرگ میشی میفهمی...حالا مونده تا بفهمی...بزرگترا یک چیزی میدونن لابد...وا مردم چی میگن؟؟؟...اصن وجهش تو جامعه بده...آخه کی تا حالا اینکارو کرده....تموم میشه.جالبه نه؟؟؟کمتر کسی هست که اینا رو نشنیده باشه.

فرقی نمیکنه موضوع سر چی باشه همیشه همینه...همیشه...از سر مدل مویی که میخوای داشته باشی که یک پسر نباید موهاشو ژل بزنه چه برسه خدایی نکرده به جوجه تیغی!!...نباید توعروسی عروس موی کوتاه داشته باشه...دختری که با داشتن موی کوتاه تو گروه دوستان پسر شناخته میشه...دوچرخه سواری که نباید انجام بشه...از لاک زدن یک مذهبی خونه اش یا مهمونی زنونه...رفتن یک پسر به بیلیارد...فنون رزمی دخترها...سوار کاری ممنوع برای دختر...نمیتونی به عنوان یک پسر بری موسیقی یا طراحی یا حوزه!!؟؟؟!!!یک دختر زشته عمران بخونه...مسافرت مجردی ممنوع...تا هر چی که فکرشو کنیمهم نیست موضوع سر چیه مهم اینه که تو90%مواقع اونا برندن...مهم اینه که حرف شنوی معمولا با توه...آخه زور میگه چون دلیل قانع کننده هم ندارن معمولا

یادشون میره یا نمیدونن که....

این منم که جامعه رو میسازم ،
این مردم نیستن که موقع عجل بخوان برای حسرتام به من دلداری بدن ،
این منم کسی که قراره مادر باشم پدر باشم بزرگ میشی میفهمی دلیلی نیست که همیشه قانع کننده باشه ،
بزرگترا فقط تجربه ی بیشتری دارن نه دانش بیشتر سن دلیلی برای فهمیده بودن نیست ،
همیشه یک نفر شروع کننده اس مثل:مایکل جکسون شروع کننده رقص نوین...گاندی نهضت هند...مادر ترزا کمک به هم نوع...امام خامنه ای انقلاب ایران و خیلیا ی دیگه حالا آیا باید همشون میگفتن اولین نفر بودن ننگه؟؟؟

اما نه...

نه قرار به شکستن حرمت هاست
نه قرار به بی احترامی به والدین
نه قرار به دوباره دعوا
نه قرار به نادیده گرفتن تجربه هاشون

فقط و فقط و...

فقط قراره اینو بدونم که این منم که با مرگ خودم بیشتر از همه ناراحت میشم این منم که باید در نظر بگیرم فقط و فقط یکبار و یکبار زنده ام پس از زندگی لذت ببرم چون یکباره
محدود کردنم غیر ممکنه...مهم ذهنمه...که آزاده این حداقل آزدی یه که هر کس داره مگر اینکه بخواد خودش بخواد از دستش بده همین

شاید به من بگن محدود باش اما من با هر کس که بخواد به بچه ام بگه محدود باش( از چیزایی که حقشه و شرعا هم مشکلی واقعا نداره )میجنگم تا اون آزاد تر باشه این چرخه یکجا باید تموم شه من تمومش کنم..چون من جامعه رو میسازم.

خودمونو باور کنیم که کم نیستیم..همه چیز از کوچیکش شروع میشه...نه؟؟؟؟

کساندرا
2015/11/16, 20:55
عالیه عاااااااااااااااااااااالی ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــتتته عاااااااااااااااااااااااا ااااااالی!
بیگ لاااااااااااایک!((58))
حرف دله خیلی هامون رو زدی! متاسفانه خیلی از این باور ها طی مدتهای طولانی به خورد مردم رفته کاره فرهنگی خیلی طولانی مستمر می خواد تا تغییر بده از جریانات رو... یا شایدم زمان

س.ع.الف
2015/11/17, 16:07
حرفت تا حدي درسته،اما هميشه بايد همه چيز رو در نظر گرفت
آره اين حرف دل خيلي هامونه،منم خيلي هاش رو قبول دارم.....
ولي خب،چه ميشه كرد!
مطمئنم مسلما هيچ بيرون رفتني وقتي خانوادت راضي نباشن خوش نميگذره!
جاي بحث رو اين موضوع زياده و منم نمي خوام سر بچه ها رو درد بيارم،پس ازش مي گذرم،ولي به وقتش از بحث كردن در موردش لذت مي برم!

خب،از محتوا كه بگذريم،موضوعت رو دوست داشتم
در مورد قلمتم،قلم خوبي داري،ازش استفاده كن
موضوع خاصي تومتن نديدم كه بخوام بگم،فقط يه گنگي كوچيك....درمورد كسي كه داره حرف رو ميزنه برام پيش اومد

آخرين نكته اين كه حرف همه رو در نظر بگير ولي به نوشتن ادامه بده!

Ajam
2015/11/17, 17:32
بزرگ بشی می فهمی خیلی چیزا که میگن بهمون درسته!
دو سه سال پیش من یه ادمه فوق العاده متفاوت بودم با این ادمی که الان هستم! خیلی چیزا بابام بهم میگفت، مجبورم نمیکرد! فقط می گفت: نکن این کارو! منم خیلی گوش میدادم جون عمم! چوبشم خوردم! الان یادم میاد بعضی چیزای چند سال پیشمو واقعا خجالت میکشم! امیدوارم به جز خودم کسی یادش نمونده باشه! الان می فهمم اونوقت میگفتن این کارو نکن اون کارو بکن و دلیلشون این بود بزرگ بشی می فهمی یعنی چی!( لب کلام فهمیدین من بزرگ شدم؟؟؟ خخخ)

البته در مواردیم زور میگن واقعا دیگه! حالا من تک چرخ بزنم چی میشه؟؟؟؟؟ خخخخخ

mixed-nut
2015/11/17, 20:00
چقدر همه دلشون پره )):

با محمد موافقم. حکمت خیلی از حرفای بزرگ ترها رو بعدا میفهمیم. بعدا که به همون اندازه تجربه کسب کردیم.
ولی بعضی وقت ها هم افکارمون با افکارشون متناقض میشه که فکر میکنم یکی از دلایلش تفاوت نسل ها باشه (که خیلی مضخرفه |: ) و تنها راه حلش حرف زدن منطقی و قانع کردن همدیگه س.

و موافقم. اولین نفر بودن ننگ نیست و شجاعت و جسارت و اعتماد به نفس فوق العاده ای میخواد...
فقط و فقط و فقط...
اگر هدفمون منطقی و مفید و جامع باشه.

ممنون بابت دلنوشته دوست عزیز...
چقدر عام پسند بود...

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

چقدر همه دلشون پره )):

با محمد موافقم. حکمت خیلی از حرفای بزرگ ترها رو بعدا میفهمیم. بعدا که به همون اندازه تجربه کسب کردیم.
ولی بعضی وقت ها هم افکارمون با افکارشون متناقض میشه که فکر میکنم یکی از دلایلش تفاوت نسل ها باشه (که خیلی مضخرفه |: ) و تنها راه حلش حرف زدن منطقی و قانع کردن همدیگه س.

و موافقم. اولین نفر بودن ننگ نیست و شجاعت و جسارت و اعتماد به نفس فوق العاده ای میخواد...
فقط و فقط و فقط...

چقدر عام پسند بود...

Ajam
2015/11/17, 22:00
چقدر همه دلشون پره )):

فقط و فقط و فقط...

چقدر عام پسند بود...

چقدر همه دلشون پره )):

فقط و فقط و فقط...

چقدر عام پسند بود...

ممنونم که با من موافقی!
چیه؟ چند وقته اسپم سایت کم شده بود! گفتم اسپم بزنم!

قاصدک
2015/11/17, 23:43
حرفت تا حدي درسته،اما هميشه بايد همه چيز رو در نظر گرفت
آره اين حرف دل خيلي هامونه،منم خيلي هاش رو قبول دارم.....
ولي خب،چه ميشه كرد!
مطمئنم مسلما هيچ بيرون رفتني وقتي خانوادت راضي نباشن خوش نميگذره!
جاي بحث رو اين موضوع زياده و منم نمي خوام سر بچه ها رو درد بيارم،پس ازش مي گذرم،ولي به وقتش از بحث كردن در موردش لذت مي برم!

خب،از محتوا كه بگذريم،موضوعت رو دوست داشتم
در مورد قلمتم،قلم خوبي داري،ازش استفاده كن
موضوع خاصي تومتن نديدم كه بخوام بگم،فقط يه گنگي كوچيك....درمورد كسي كه داره حرف رو ميزنه برام پيش اومد

آخرين نكته اين كه حرف همه رو در نظر بگير ولي به نوشتن ادامه بده!

اگر بهم بگی کجا گنگ بود واقعا خوشحال میشم اینجوری ایراد کارم رو تو نوشته های احتمالی بعدی سعی میکنم تکرار نشه.
مرسی بابت نظرت.باهات موافقم بدون رضایت پدر مادر بیرون رفتن نمیچسبه.
من از شنیدن بحثت در این مورد خوشحال میشم...البته اگر خودت بخوای.بازم ممنون.

بزرگ بشی می فهمی خیلی چیزا که میگن بهمون درسته!
دو سه سال پیش من یه ادمه فوق العاده متفاوت بودم با این ادمی که الان هستم! خیلی چیزا بابام بهم میگفت، مجبورم نمیکرد! فقط می گفت: نکن این کارو! منم خیلی گوش میدادم جون عمم! چوبشم خوردم! الان یادم میاد بعضی چیزای چند سال پیشمو واقعا خجالت میکشم! امیدوارم به جز خودم کسی یادش نمونده باشه! الان می فهمم اونوقت میگفتن این کارو نکن اون کارو بکن و دلیلشون این بود بزرگ بشی می فهمی یعنی چی!( لب کلام فهمیدین من بزرگ شدم؟؟؟ خخخ)

البته در مواردیم زور میگن واقعا دیگه! حالا من تک چرخ بزنم چی میشه؟؟؟؟؟ خخخخخ

حرفات معقوله منم منکرش نیستم چیزایی که گفتم برای مثال هایی بود که زدم و گفتم دینی هم مشکلی انجام دادنش نداره.آره منم بزرگ دارم میشم و دارم میفهمم...دارم میفهمم چرا نباید موی یک دختر از یک حد کوتاه تر باشه....چرا نباید هرجایی هر آهنگی گوش داد....چرا نباید تو جمع همیشه زبون بریزی....جرا نباید نشون دی من خاصم...اینا ساده تری درک هاست که با بزرگ شدن میشه فهمید.
آره آدم بعضی اوقات میخواد تموم یا تیکه ای از گذشته اشو دیگران فراموش کنن...یا دیگه ه روش نیارن.
آره کاملا مشخصه از نوع نوشته هات که رشد عقلی ناگهانی داشتی.
مرسی از نظرت...بسیار دقیق و ریز بود و البته منطبق با زندگی.

چقدر همه دلشون پره )):

فقط و فقط و فقط...

چقدر عام پسند بود...

چقدر همه دلشون پره )):

فقط و فقط و فقط...

چقدر عام پسند بود...
ببین آقا محمد من گفتم حرفت برو داره بگو ن!!طرف داریتونم میکنن!!!
قانع کردن یک هنره...
بله باید هدف جامع و مفید و منطقی باشه...
ممنون بابت تعریفتون

عالیه عاااااااااااااااااااااالی ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــتتته عاااااااااااااااااااااااا ااااااالی!
بیگ لاااااااااااایک!((58))
حرف دله خیلی هامون رو زدی! متاسفانه خیلی از این باور ها طی مدتهای طولانی به خورد مردم رفته کاره فرهنگی خیلی طولانی مستمر می خواد تا تغییر بده از جریانات رو... یا شایدم زمان

شایدم علاوه بر اینها کافیه منم عوض شم...ن؟؟؟ مرسی مهسا خانوم.

Ajam
2015/11/18, 09:50
اگر بهم بگی کجا گنگ بود واقعا خوشحال میشم اینجوری ایراد کارم رو تو نوشته های احتمالی بعدی سعی میکنم تکرار نشه.

حرفات معقوله منم منکرش نیستم چیزایی که گفتم برای مثال هایی بود که زدم و گفتم دینی هم مشکلی انجام دادنش نداره.آره منم بزرگ دارم میشم و دارم میفهمم...دارم میفهمم چرا نباید موی یک دختر از یک حد کوتاه تر باشه....چرا نباید هرجایی هر آهنگی گوش داد....چرا نباید تو جمع همیشه زبون بریزی....جرا نباید نشون دی من خاصم...اینا ساده تری درک هاست که با بزرگ شدن میشه فهمید.
آره آدم بعضی اوقات میخواد تموم یا تیکه ای از گذشته اشو دیگران فراموش کنن...یا دیگه ه روش نیارن.
آره کاملا مشخصه از نوع نوشته هات که رشد عقلی ناگهانی داشتی.
مرسی از نظرت...بسیار دقیق و ریز بود و البته منطبق با زندگی.

ببین آقا محمد من گفتم حرفت برو داره بگو ن!!طرف داریتونم میکنن!!!
قانع کردن یک هنره...
بله باید هدف جامع و مفید و منطقی باشه...
ممنون بابت تعریفتون

شایدم علاوه بر اینها کافیه منم عوض شم...ن؟؟؟ مرسی مهسا خانوم.

بعله!.......
یعنی من عاشق اسپم زدنم!!!!

mixed-nut
2015/11/18, 13:15
درد من

حصار برکه نیست

درد من

زیستن با ماهیانی است

که فکر دریا

به ذهنشان خطور نکرده است

صمد بهرنگی

Ajam
2015/11/18, 13:46
درد من

حصار برکه نیست

درد من

زیستن با ماهیانی است

که فکر دریا

به ذهنشان خطور نکرده است

صمد بهرنگی

درد منم اینه که سرم واسه دردسر درد می کنه!( عجب جمله عجیبی) الانم که دردسر خونم کم شده دارم اسپم میزنم پلیسای عزیز بیان یقه منو بگیرن!

س.ع.الف
2015/11/21, 16:00

خب،در مورد گنگي،من ضمير رو گم مي كردم و نمي فهميدم شخصيت اصلي دختره يا پسر، ولي خوب بود كه دوديدگاهي نوشتي و صرفا به يك جنس اختصاص ندادي خوب بود.
در مورد بحث هم مسلما اينجا امكانش نيست ولي خودم هم پايه اين چيزا هستم
در مورد قلمتم بازم ميگم زياد بنويس،هيچ چيزي بيشتر از تكرار نمي تونه كمكت كنه،دوم اينكه نوشته هاي خودتو دوباره و دوباره بخون تا ايراد هاي كارت دستت بياد.البته دقت داشته باش كه زياد خوندن وسواس مياره اما از طرفي كم خوندن هم باعث نرسيدن به جزئيات ميشه.

کورونوس
2015/11/25, 12:55
عالی بود ممنون
به نظرم ازادی تو زندگی خوبه اگه ظرفیتش رو داشته باشیم ...

Magystic Reen
2015/11/28, 16:50
توی جامعه ی ما علاوه بر دین یه چیز دیگه ای هم هست به اسم عرف. محدودیت هایی که نه قانون و هیچ اجباری هم از نظر قانون روشون نیست. اما هر چیزی خارج از این چارچوب و حداقل ها به نظر مردم عجیب میاد. این مردم هم در درجه اول خود ماییم. خود من به چن نفر به عنوان یه چیز عجیب نگاه کردم که واقعا هیچ ایرادی از نظر دین و قانون نداشتن؟ به نظرم اول باید به این فکر کرد که ایا این اعتراض من در مورد هر چیزی صدق میکنه یا نه من فک میکنم این اجبار بده چون خودم دوستش ندارم.
مثلا مدرسه رفتن به نظر من یه عرف احمقانه اس اما ایا واقعا هست؟

و یه چیز دیگه ام اینکه کی گفته اول بودن لزومن بده؟