PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طهران، تهران

Percy Jackson
2015/10/04, 00:08
به نام خدا
http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/12/20/290475_382.png

درود، شاید بپرسی که من کیستم که خود را لایق چند لحظه ای از وقت گرانبهایت می دانم. عماد نامی هستم که تبارم از فردوسی بزرگ نیست ولی با افتخار نام فردوسی را در ادامه به همراه دارم. از خون به اصفهان بازمیگردم و از خاک تهرانی محسوب میشوم. تهرانی که زمانی با "ط" نوشته می شد و تپه هایی مانند همان حرف داشت که درختانی بر روی آن روییده بود. اما اکنون حتی حرف اول آن مانند خودش صاف و صیقلی گشته است و دو نقطه ی بالای آن مانند غباری است که گاه پیوسته می آید. حتی گاهی دو درختچه ی کوچک کنار آن زمین صاف را نیز کوتاه تر و کوتاه تر می کنند تا به حدی که دیده نمی شوند. چیزی هم نمانده تا آن غبار پیوسته بر فراز این زمین چون سطحی دیگر موازی با سطح زمین صاف ما بشود.

من نبوده ام اما شنیده ام که می گویند زمانی که تهران با "ط" نوشته میشد همه جای آن سرسبز بود. درخت داشت، هوای آزاد داشت و مردمانش به دلیل آلایش هوا و نبود اکسیژن خود را در فضای بسته خانه هایشان حبس نمی کردند. من نبودم اما شنیده ام تهران مانند ط دسته دارش درختانی بلند و کهنسال داشته است. می گویند تپه هایش حتی از گردالی "ط" نیز برآمده تر بوده اند، اما خب ... باز هم نبوده ام تا ببینم. می گویند زمانی مردم برای آزادی از شهر های شلوغ خود به تهرانی با "ط" پناه می آوردند. برای دیدن درختانش، برای هوای معتدلش، برای زیبایی هایش. اما کجاست آن درخت هایی که از آن دم میزنند؟ اکنون حتی باقی مانده ی آنها را نیز نمی بینم. آیا این شهر عظیم و بی درخت همان واقعا همانی است که زمانی با "ط" نوشته می شد؟ آیا این همان شهری است که بر روی هر تپه اش درختانی بود؟؟ آیا این همان تهرانی است که می گفتند کاش می شد تا به جای یک بلندا چندین نهال دیگر بر روی تپه ی "ط" آن کاشت؟

البته شاید دیر نباشد! شاید هنوز وقتمان تمام نشده است. درست است که تپه های مارا صاف کرده اند و بر آن لایه ای از غبار گذاشته اند اما شاید بتوانیم با کاشتن چند درخت و یاد آوری طهران با "ط" آن را به اوج قدیمش بازگردانیم. شاید نشود تا بلندی تپه هایش و زیبایی کوه هایش را بازگرداند ولی حداقل بیایید تا تلاش کنیم و بار دیگر درختچه های اطراف این زمین صاف را بالا ببریم تا رنگ غبار را از آسمان زیبای خود بزداییم. امیدوارم سرتان را درد نیاورده باشم، اما یادتان باشد اگر کمی این ابر غبار و دود کنار برود برخی دیگر از سردرد ها و دردسرهای بسیاری رها می شوند. به راستی ممکن است تهران با "ت" هم زیبا باشد به شرطی که نقاطش ستاره های اسمان شب باشند.
متشکرم.

NaRiMaN
2015/10/04, 00:16
عماد جان برادر کوچک و باهوشم از متن تلذت بردم لم زیبایی داری به نوشتن ادامه بده و هیجوقت ترکش نکن برات آرزوی موفقیت در همه زمینه ها رو دارم بخصوص المپیاد

Ajam
2015/10/04, 11:49
وضع تهران اینقدر خرابه؟؟؟
اخی بمیرم برانون!!!
خب شوخی بسه!
عماد، تو روحت، چه قشنگ نوشتی!!!!!!( دیگه طرز بیانم بی ادبیه سخت نگیر)
خیلی قشنگ بودم، عالی اصلا!!!!
دمت گرممممم

skghkhm
2015/10/04, 13:57
از وقتی به یاد دارم ، از وقتی شنیده ام ، همیشه ی همیشه آدم را همینطوری می نوشتندند" آ د م " اما این آدم آنقدر فرق کرده که تمامی حروف الفبا را بهم بریزد ...
شاید تقصیر خودمان ست که فرآموش می کنیم رفتار ما فقط مربوط به خودمان نیست ما داریم با دنیایی سراسر آدم زندگی می کنیم .
آدمی در عالم خاکی نمی آید به دست
عالمی از نو باید ساخت وز نو آدمی
بسیار دلنشین بود تشکر

M.A.S.K
2015/10/04, 16:12
والا با شعار نمیشه باید عمل کرد...باید کارکرد و تلاش کرد...بدبختی اینه حسش نیست((230))((230))

س.ع.الف
2015/10/04, 17:10
واقعا لذت بردم عماد جان،خيلي خوب اوضاع فعلي شهرمون رو توصيف كرده بودي
واقعا اميدوارم يه فرجي بشه و شهرمون سبز بشه!
اون چندخط اول واقعا به دلم نشست،
منتظر شعراي جديدت هستم!!!

RICHARD CYPHER
2015/10/04, 19:03
جدی اینقدر قشنگ بود که مات و مبهوت شدم.واقعا قشنگ بود عماد جان!

julia
2015/10/04, 21:10
هووووم :دی خودت نوشتی؟ بزنمت الان؟ نوشتنت بده؟ بدددده؟ به من میگه قلمم خشکه :| متنت هم خیلی خوب بود و اینا :| راستی یکم آشنا بود متن:دی ایشالا همه جا خوب بشه -_- ما اینجا داریم میپزیم:|

He$tiA
2015/10/04, 21:14
عماد خیلی قشنگ بود
خییییییلی بااستعدادیییییییی
*claps*

Percy Jackson
2015/10/05, 00:58
ممنون دوستان که مطالعه کردید و امیدوارم واقعا خوشتون اومده باشه
اگر که بخواید و راضی باشید متن های دیگه ام رو هم میزارم براتون. یه متن ضد جنگ هم دارم اگر فرصتی باشه به امید خدا
ممنون بازم

Ajam
2015/10/05, 18:34
ممنون دوستان که مطالعه کردید و امیدوارم واقعا خوشتون اومده باشه
اگر که بخواید و راضی باشید متن های دیگه ام رو هم میزارم براتون. یه متن ضد جنگ هم دارم اگر فرصتی باشه به امید خدا
ممنون بازم

اخی...
عزیزم!
بزار بزار! ما خوشمان امد، البته من می گویم جنگ گاهی ضروری و اجتناب ناپذیره!!! به خدا!

Hermion
2015/10/07, 18:03
به به! بسی زیبا بود جناب! لذت بردیم!
داداش کوچیکه خودمی....که البته هیچیت به من نرفته :|

می گویند تپه هایش حتی از گردالی "ط" نیز برآمده تر بوده اند...
این گردالیش فقط تو ذوق میزد او وسط فقط :))

narges.o
2015/10/07, 18:17
والا با شعار نمیشه باید عمل کرد...باید کارکرد و تلاش کرد...بدبختی اینه حسش نیست((230))((230))

الحق که زدی به هدف!!!خخخخ!نقدجامع ودرست وکااااملا به جا!

Percy Jackson
2015/10/07, 18:43
متن دوممم نوشتم دوستان منتهی تا وقتی نظرات به بالای بیست نرسه نمیزارم... بزارین ببینم ازار نیست بعد میزارم!!

sir.mohamadali
2015/10/07, 19:01
ایول عماد خیلی عالی بود خوشم اومد (مجبورم کرد نظر بدم :|((227)))

kianaz
2015/10/07, 20:21
هووووووم خوشم اومد آورین!!!!!

AVENJER
2015/10/08, 20:29
احسنت دادا کوچیکه خودم
متن شیوایی نوشتی
موضوعی که دربارش نوشتی هم یکی از مشکلات امروزهی همه‌ست
اوررررررریییییییییییینن
امیدوارم همیشه دست به قلم بمونی