PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مجموعه روون نوشته امیلی رودا

آرمیتا37
2013/07/06, 12:23
جنیفر روو نویسندهٔ استرالیایی که در ایران او را به نامه امیلی رودا می شناسیم در سال ۱۹۴۸ متولد شد. بسیاری از داستان های او در صدر لیست پرفروشترین کتابهای کودکان استرالیا قرار دارند. او اولین کتابش (چیزی استثنایی) را در سال ۱۹۸۴ و دومین کتابش (خوک ها پرواز می کنند) را در سال ۱۹۸۶ چاپ کرد.در ایران انتشارات افق و انتشارات بنفشه برخی از کتاب های این نویسنده را (از جمله سری کتاب های در جستجوی دلتورا و روون) به فارسی چاپ کرده اند. جنیفر روو، در آثاری که برای کودکان می نویسد از نام مستعار امیلی رودا استفاده می کند.
مجموعه روون شامل چهار جلد (روون پسری از رین) (روون و کولی ها) (روون و نگهبان کریستال) و (روون و زباک ها ) است.
پیشگویی جادوگر روستا شبیه معماست. اگر روون پسر نوجوان روستا می خواهد مردم منطقه را از خشکسالی نجات دهد، باید معما را حل کند. شش تن از مردم روستا برای رسیدن به پاسخ معما دل به دریا می زنند و برای حل معما، با خطر ناشناخته ی کوهستان درگیر می شوند. روون نفر هفتم گروه نیز ناخواسته با آن ها همراه می شود. به نظر مردم روستای رین «روون» پسر ضعیف و ترسویی است که برای نجات روستا از خطر نابودی، نمی توان به او امید بست. آیا به راستی کاری از دست روون ساخته نیست؟ جلد اول از مجموعه ی «رمانهای روون» کتاب برگزیده ی شورای کتاب کودک استرالیا در سال ۱۹۹۴ شد.

[
CENTER]
1685

روون پسری از رین
(http://forum.life-gate.ir/downloads.php?do=file&id=277)
1686

روون و کولی ها
(http://forum.life-gate.ir/downloads.php?do=file&id=278)
1687

روون و نگهبان کریستالها
(http://forum.life-gate.ir/downloads.php?do=file&id=279%22])3244

روون و زباک ها
(http://forum.life-gate.ir/downloads.php?do=file&id=280)
1688

Mr.Sohrab
2013/07/25, 14:02
ارمیتا جان بایت معرفی این کتاب واقعا ازت ممنونم .

مترج این کتاب ها کیه ؟

کتاب ها اسکنه ؟

سایت منتشر کنندش کجاست ؟

همه جلد هاش ترجمه شده ؟

آرمیتا37
2013/07/26, 17:12
ميلي رودا؛ مترجم:نسرين وكيلي؛ ويراستار:متين پدرامي - نشر افق - 200 صفحه - رقعي (شوميز) - چاپ 5 سال 1389

کتابها همه اسکن شده و تا جلد چهارم ترجمه شده

روون کودکی ترسو است که به قول شبا جادوگر دهکدهٔ افسانه*ای داستان کودکی ریغو و آب دماغو است که حتی از سایهٔ خودش هم می*ترسد و چندان ازلحاظ بدنی هم قوی نیست که به مادرش در کارهای مزرعه کمک کند و همه او را کودکی منزوی و ترسو می*شناسند اما شجاعت وی با سفر با شش فرد شجاع و قوی دهکده آغاز می*شود. جایی که او تنها می*تواند با نقشه*ای که تنها در دست او محتوایش ظاهر می*شود، راهنمای سفر باشد. این هفت نفر برای حل مشکل انسداد آب دهکده به نهر بالای دهکده می*روند و خطری به نام اژدها که افسانه*ای در خیال مردم دهکده هست، در انتظار آن*ها می*باشد و یا اینها تنها افسانه هستند. در این بین پیشگویی جادوگر دهکده حالتی رمزی و معمایی به داستان می*دهد و ذهن خوانندگان را در چهار جلد کتاب درگیرمی*کند و این عنصر شاید قوی ترین عامل هیجان و زیبایی داستان*های روون باشد. فضاسازی وفضاپردازی از سوی موءلف به شکل زیبا و خلاقانه*ای صورت گرفته*است. کارن جمی سون در مجلهٔ «هورن بوک» در وصف داستان می*گوید که این داستان ماجراجویانه با بهترین طرح به نگارش در آمده*است و یک داستان خیالی وفانتزی جذاب دیگر برای نوجوانان است. در این داستان این خواننده هست که باید به عمق فضاپردازی*های زنده و پرتخیل گستردهٔ امیلی رودا (جنفیر رو) پی ببرد و حتی با خلاقیت خود رنگ و لعابی به دنیای روون از نگاه و تخیل خود ببخشید. شخصیت پردازی داستان بسیار قوی بوده*است و خواننده به راحتی می*تواند به جز روون که شخصیت اصلی داستان هست با سایر شخصیت*های داستانی به خوبی ارتباط برقرار کند. همچنین نویسنده به خوبی شرح حال*های مختصری را در فی بین کتاب از آن*ها در اختیار خواننده قرار می*دهد تا با سرزمین رین که چهار داستان کتاب در آن رخ می*دهند، آشنا شوند. تمامی داستان*های در پیرامون این دهکده و راز*ها و سرگذشت و تاریخ آن است. حملهٔ زباک*ها.. نگهبان کریستال.. داستان کولی*ها و... در کل داستان*های روون از زیبایی و جذابیت بالایی برخوردارند که مسلماً ادامهٔ آن طرفداران زیادی خواهد داشت.

1689

لرد ولدمورت
2013/08/08, 14:43
سلام

اینجا راجب این مجموعه صحبت می کنیم، به زودی هم خلاصه می زارم.

مرسی

nepton
2013/08/08, 14:50
چه جالب منهمین دیروز دوباره چهار جلدشو خوندم مجموعه جالبیه و فضاسازی خیلی خوبی داه هر چند یکم نثرش بچه گانس و به پای دلتورا نمی رسه

ولی همین که نویسنده چنین قدرت توصیف و خلاقیتی داره باعث جذابیت بیشتر داستان شده

یه مشکل دیگه ای که داشت از نظر شخصیت های داستان بود چرا که نحوه داستان سازی نویسنده بر اساس یه سری شخصیت خاص بود و بقیه مردم چه از اهالی رین یا کولی و همین طور مردم ماریس در داستان نقشی نداشتن

amine
2013/08/25, 13:25
سلام
من شنیدم که سری روون پنج جلده. جلد پنجمی داره؟ اسمش چیه؟

Fateme
2013/08/25, 13:37
سلام
من شنیدم که سری روون پنج جلده. جلد پنجمی داره؟ اسمش چیه؟

جلد پنجم با دو نام در کشورهای مختلف منتشر گردیده اما این جلد در ایران ترجمه و منتشر نشده است .

Rowan of the Bukshah
Rowan of the creepers

nepton
2013/08/25, 13:39
هیچ سایتی قصد ترجمه نداره؟ خودت چی؟

Lady.of.Shades
2013/08/25, 14:58
واو! خیلی خیلی تشکر!
من کتاب اول این مجموعه رو کاملا اتفاقی برای خواهرم خریدم، و اونم اینقدر عاشقش شده بود که مجبورم کرد که بخونمش. فاجعه از اونجایی شروع شد که فهمید مجموعه ست و منو بیچاره کرد که باید بری بقیه رو بخری ((119)) حالا مگه پیدا می شد؟ ((72)) امیدورام نفهمه جلدای دیگه ی هم داره که ترجمه نشده!!! ((62))

feel
2013/11/02, 13:54
منم کتاب رو خوندم. کتاب قشنگیه.
با نپتون هم موافقم که نثر کتاب بیشتر برای سنین ب بود.
ولی واقعا کتاب هاش ارزش خوندن رو داره و قشنگه.

خلاصه ی داستان رو نمی زارید؟

DaReN
2013/11/12, 15:00
این با روون و زباک ها نسبتی نداره؟

feel
2013/11/12, 15:19
این با روون و زباک ها نسبتی نداره؟

در واقع جلد اول همون کتابه. :) :)

kayout
2013/11/21, 13:56
سلام دوستان

مثل این که مجموعه کتاب های روون بیشتر از چهار جلد هست (اگه به اخر جلد چهار توجه کنید مشخص هست که نویسنده داستان رو نبسته) کسی میدونه کامل چند جلد هست و جایی هست که بخواد ترجمش کنه ؟؟؟؟

کسی نیدونه که کتاب های ده قدرت و جوینده یابنده است از امیلی رودا داخل ایران ترجمه شده یا نه ؟؟؟؟

کسی میدونه مجموعه ی جدید املی رودا به نام درب هاي سه گانه که جلد اولش چاپ شده ، به فارسی ترجمه شده یا نه ؟؟؟؟؟

اصلا از بچه ها کسی میدونه از املی رودا به غیر از مجموعه کتاب های دلتورا و روون کتاب های دیگه ای هم به فارسی ترجمه شده یا نه ؟؟؟؟

شاد باشید (^_^)

haniyeh
2013/11/21, 16:46
این کتاب طبق چیزایی که من می دونم پنج جلده. پشت کتابی که از کتابخونه ی مدرسه م گرفته بودم همینو نوشته بود.
اون یکی کتابای امیلی رودا فکر کنم ترجمه نشده به غیر از دلتورا بود دیگه نه؟ به غیر از دلتورا.
من این کتابو خونده بودم. خیلی قشنگ بود. بیشتر از همه جلد سومش رو دوست داشتم. احساس خاصی بهم می داد.
بقیه شون به نظرم یه ذره سطحشون پایین بود. البته بایدم پایین باشه. چون نویسنده برای این سن نوشته. نه برای یه آدم بالای نه سال!
ولی از خوندنش لذت بردم. بعد از یه مدت کتابایی با نثر سنگین و داستان خیلی قوی یه استراحت برام میومد.
بعد از این همه سال که این همه کتاب خوندم دیگه احساس می کنم دیگه نمیخوام کتابای سطح بالا بخونم. نمی دونم چرا. احساس می کنم که دیگه خسته شدم و به استراحت نیاز دارم.
البته ناگفته نماند که همین چند وقت پیش ارباب حلقه ها جلد دوشو شروع کردم اما خیلی سختم میاد بخونمش.
این همون هانیه ست که یه زمانی دو تا کتاب وراثت رو یه روزه خونده بود؟ نه این اون نیست.
به هر حال بگذریم. این روزا که هم داستان می نویسم هم ترجمه می کنم هم تایپ می کنم و هم درس می خونم دیگه زیاد وقت پیدا نمی کنم کتاب بخونم.
دلم برای کتابا تنگ شده.
پیشنهاد می کنم روون رو بخونین.((98))

Mr.Amir
2013/12/12, 16:15
داستان جالبی بود
از اون دست داستان هایی که مختص یه گروه سنیه
از وقتی خواندمش خیلی میگذره
جالب ترین قسمت اش پیشگویی های اون پیره زنه بود

psnd
2013/12/14, 14:15
کتاب خوبیه و ادمو قشنگ تا مرز سکته میبره کلا خانم رودا سبک داستانشون جوریه که خواننده رو ترغیب میکنه ادامه ی داستانو بخونه

Adora
2014/01/03, 18:43
اولش که خریدمش خیلی دوسش نداشتم ولی بعد که خوندم ازش خیلی خوشم اومد میدونی از اون دسته که کتابایی که آدم رو می بره تو فکر که از کجا آمده ام و به کجا خواهم رفت مخصوصا کتاب آخرش که فهمیدن هم نسل اون آدما ی دیگن و این که چرا همه تو رین خیلی شجاعن ولی هر چند وقت یه بار یکی یکم ترسو تر به دنیا میاد . و کتاب دو بود یا سه اش که مال کولی ها بود اونم خیلی دوس داشتم که اون درخت عجیبا همه رو می خوابوند.
در کل با کتابش حال کردن
شجاعت واقعی نترسیدن نیست ، رو به رو شدن با ترستان است
اینم من خیلی قبول دارم چون همه بالاخره یه روزی می ترسن