PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کنیز ملکه ي مصر

lionheart
2012/06/08, 03:14
10891

داستانی در باره کلوپاترا که توسط کنیز او نقل می شود
نویسنده: میکل پیرامو
مترجم: ذبیح الله منصوري

http://www.pioneer-life.ir/library/download/265.html

خلاصه ی داستان:
«شرمیون»، کنیز مخصوص و محرم اسرار «کلئوپاتر» -ملکه مصر- بود. از آنجا که او از کودکی پیوند دوستی با کلئوپاتر داشت توانست از خصوصی*ترین رازهای ملکه آگاه شود. او در مجالسی شرکت می*کرد که هیچ خدمت کاری شرکت نداشت و هیچ صاحب منصبی جز ملکه و پادشاه در آن راه نمی*داشت. بنابراین روایت او از خاتونش این توانایی را دارد که موثق باشد.
به دلیل قرابت خاصی که بین این دو برقرار شده بود، ملکه از همان دوران ابتدایی او را با خود به کلاس درس می*برد. گرچه در اوایل کار اساتید بدین کار اعتراض می*کردند اما نمی*توانستند جلوی کار دختری را بگریند که سیزده نفر از خاندان او همگی از پادشاهان بوده*اند. بنابراین، شرمیون در جلسات درس شرکت می*کرد و علاوه بر خواندن و نوشتن توانست علومی چون تاریخ، جغرافیا، هندسه و... را فرا گرفته و فردی ممتاز در میان زنان مصر شود.
شرمیون در این کتاب از زندگی خود و خاتونش می*گوید و کلئوپاتر را فردی بسیار سیاست*مدار، زیرک اما ناپرهیزکار خواند که توانست با استفاده از چهره خود و ناپرهیزکاری دو پادشاه روم را به سوی خود کشاند و جنگ*ها راه اندازد.

LaDY ArTeMiS
2012/06/08, 20:28
ممنون دوست عزیز
کاشکی یه قسمت کوتاهی از متن کتابو میذاشتی تا ببینیم چ خبره توش!
من این کتابو خوندم ولی کامل نه.قشنگ بود و ملکه هم خیلی باهوش بود(5)اما کلا از کلئوپاترا خوشم نمیاد.آدم خوبی نبود خیلی!((78))

sazar
2012/06/09, 00:18
من درباره کلوپاترا فقط در حوضه تاریخ اطلاعات دارم
این کتاب را نخوندم
هر چند شخصیت کلوپاترا برای من جالبه
به عنوان یک شاهزاده یک دختر جوان که به طمع قدرت برادر کوچک خود که وارث تاج و تخت است میکشد
و کلی اقدامات انجام میدهد که در بسیاری از حوادث دوران خود تاثیر گذار است
((62))

Mr.Sohrab
2012/06/09, 01:49
من این کتاب را خوندم . ببیند فقط این را بهتون بگم که نهایتا از شخصیت ملکه متنفر میشید به خاطر کارهایی که انجام میده و به خاطر اینکه از افراد به چه روش هایی سو استفاده میکنه . تقریبا یه چیز تو مایه های سینوهست .

youra
2012/08/20, 19:18
من از شخصیت اش بدم می یاد