PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طنز پردازان عزیز توجه

M.A.S.K
2015/08/13, 22:18
با سلام خدمت همه ی پیشتازیای عزیز امیدوارم ک سالم و پیروز و پیشتاز باشید
من همینجا از طنز پردازای عزیزمون..و کسایی که به طنز پردازی علاقمند هستن و نویسنده های دیگه ای که توانایی نوشتن یه نقد داستان مانند به صورت محاوره ای بین دو یا چند نفر رو دارن
دعوت میکنم برای حضور تو بخش نویسندگی رادیو...
هرکس ک تمایل داره یه نوشته اقلا ده سطری در مورد مشکلات کناب و کتاب خونی و انتشارات و غیره برای من ارسال کنه
سه نویسنده و طنز پردازی ک انتخاب بشن
با قول شخصی بنده دارای جوایز مطمئنا با ارزش خواهند بود

منتظر یاری سبزتان هستیم.

...فقط دوستان وقت این مسابقه ب شدت محدوده و چند روز بیشتر وقت ندارید..ولی فکر کنم ارزش جایزشو داره...

Araa M.C
2015/08/13, 23:20
با سلام خدمت همه ی پیشتازیای عزیز امیدوارم ک سالم و پیروز و پیشتاز باشید
من همینجا از طنز پردازای عزیزمون..و کسایی که به طنز پردازی علاقمند هستن و نویسنده های دیگه ای که توانایی نوشتن یه نقد داستان مانند به صورت محاوره ای بین دو یا چند نفر رو دارن
دعوت میکنم برای حضور تو بخش نویسندگی رادیو...
هرکس ک تمایل داره یه نوشته اقلا ده سطری در مورد مشکلات کناب و کتاب خونی و انتشارات و غیره برای من ارسال کنه
سه نویسنده و طنز پردازی ک انتخاب بشن
با قول شخصی بنده دارای جوایز مطمئنا با ارزش خواهند بود

منتظر یاری سبزتان هستیم.

...فقط دوستان وقت این مسابقه ب شدت محدوده و چند روز بیشتر وقت ندارید..ولی فکر کنم ارزش جایزشو داره...

خب شما توضیح کلی دادین میشه ریز شین؟((200))
درباره ی چی؟تا کی؟چقدر طنز؟((200))
((48))

M.A.S.K
2015/08/13, 23:39
خب شما توضیح کلی دادین میشه ریز شین؟((200))درباره ی چی؟تا کی؟چقدر طنز؟((200))((48))آرمان عزیز...تا روز دوشنبه حداکثر فرصت دارید..اقلا 10 سطر..هرچه بیشتر بهتر..ترجیحا در قالب طنز ..لایه لایه..خواستین یکمم طنز سخیف..ینی تیکه پرونی هم قاطیش کنید...باید تو این حیطه باشه..در مورد مشکلات کتاب و کتاب خونی...انتشارات..مشکلا ترجمه ی انتشارات ..نوع ادبیاتشون..ابرادات و سانسور های موجود مضرات این اعمال و چشم و هم چشمی انتشارات سر زود تر دادن ولی بیکیفت بودن این آثار ارزشمند..

Araa M.C
2015/08/13, 23:43
آرمان عزیز...تا روز دوشنبه حداکثر فرصت دارید..اقلا 10 سطر..هرچه بیشتر بهتر..ترجیحا در قالب طنز ..لایه لایه..خواستین یکمم طنز سخیف..ینی تیکه پرونی هم قاطیش کنید...باید تو این حیطه باشه..در مورد مشکلات کتاب و کتاب خونی...انتشارات..مشکلا ترجمه ی انتشارات ..نوع ادبیاتشون..ابرادات و سانسور های موجود مضرات این اعمال و چشم و هم چشمی انتشارات سر زود تر دادن ولی بیکیفت بودن این آثار ارزشمند..

خب عده ای از ما نقدمون کوبندسو این حرفا(به من نیگا نکنین!((200)))
میشه مثلا اسم برد و یجورایی بکوبیمشون یا صرفا اشاره کنیم؟
تمرکزمونو روی قسمت خاصی بزاریم؟
((48))

M.A.S.K
2015/08/13, 23:48
خب شما توضیح کلی دادین میشه ریز شین؟((200))درباره ی چی؟تا کی؟چقدر طنز؟((200))((48))آرمان عزیز...تا روز دوشنبه حداکثر فرصت دارید..اقلا 10 سطر..هرچه بیشتر بهتر..ترجیحا در قالب طنز ..لایه لایه..خواستین یکمم طنز سخیف..ینی تیکه پرونی هم قاطیش کنید...باید تو این حیطه باشه..در مورد مشکلات کتاب و کتاب خونی...انتشارات..مشکلا ترجمه ی انتشارات ..نوع ادبیاتشون..ابرادات و سانسور های موجود مضرات این اعمال و چشم و هم چشمی انتشارات سر زود تر دادن ولی بیکیفت بودن این آثار ارزشمند..

Dark 3had0W
2015/08/14, 12:08
با سلام...امروز تصمیم گرفتم نقد مختصر و مفیدی از مزایای کتاب خوانی و ... بکنم...امم..بزارید ببینم چی به ذهنم میرسه..خوب اولین نکته ی مفید..متوجه شدم که این مردم علاف که درباره ی هیچی کنجکاوی نمی کنن وقتی بهشون میگی فلان کتابو بخر بخون کنجکاویشون گل می کنه!اول میگن کتاب؟اه یادش بخیر من دو سال پیش یه ساعت نشستم کتاب خوندم خوب حالا موضوعش چی هست؟میگی داستانه..می گه اه..چه خوب...یادمه دوسال پیش سه صفحه کتاب داستان خودنم..!خوب حالا ژانرش چیه؟ترجیحا میگی فانتزیه..میگه اه...خوب حالا جریانش چیه..و تو هی توضیح میدیو و گلوتو خشک میکنی تا اینکه در نهایت با کمال تشکر طرفتون میگه..خوب دیگه همه چیشو فهمیدم..منتها چون هنوز ادامش نیومده نمیخوام بخونمش...در یک همچین موقعیتی شاید قیافه ی شما این طوری باشه!((208))و این آب دهن مبارک دور دهن خشک شدتون رو پوشانده باشه و کلا منظره ی بدی ایجاد میشه.بعد وقتی اوج ماجرا رو درک می کنید(نمیخواد بخونه)((9))به احتمال زیاد این شکلی میشید..خوب پس مسلما دست به یقه میشید و میگید پیل کتاب رو بده نامرد!دیگه کل کتابو واست گفتم!((104))و بعد....وای وای وای...شاید نکات منفی زیادی داشته باشه این امر ولی خوب..باعث میشه توانایی های فیزیکی بدن و توانایی زر زدن و همچنین توانایی کنجکاویتون افزایش پیدا کنه..دومین مسئله..امروزه پدر و مادر ها که از مدم های وای فای دار این بچه های جک و جونورشون ناراضی هستن آنتن های مدم مبارکشان را از جا در آورده و در کتاب «18000 روش برای شناسایی فیزیک کوانتوم از فیزیک معمولی»نوشته جرج آلفرد بلک مخفی می کنند.و این امر باعث میشه که این بچه ها شاید مجبور شن نوشته های کتاب را به دنبال این آنت ها بگردند.براستی کتاب های گنده جای خوبی برای مخفی کردن هستند.برای مثال شما میتوانید جوراب های برادر و یا خواهرتان را که همگی اعتقاد دارند خود به خود گم میشوند را بردارید و در یک کتاب پنهان کنید تا مقداری بر حس ترس آن ها از عوامل ماورای زمینی مانند اجنه سو استفاده کنید..(لطفا این نکته را جدی نگیرید)نکته خیلی مهم دیگه ای که وجود داره امروزه با برداشتن کتاب و زیر بغل گذاشتن آن (ترجیحا قطور )بین خانواده و دوستان و فامیل راه بروید و لقب پرفسور چشم گاگولی رو کسب کنید.همچنین به تازگی دریافتهایم که کتاب ها محبوب ترین بالش ها نزد دانش آموزانند.نکته ی مهم دیگر آنست که مطالع ی یک پاراگراف از یک کتاب علمی ترجیحا درسی در ساعات نصفه شب که شما دچار خواب زدگی شده اید به چنان آرامش بی سابقه ای می رسید که در جا روی آن ها به خواب میروید.((79))
نکته ی بعدی...شاید یکی از بهترین روش ها برای جذب افراد به کتاب خوانی زدن برچسب «سانسور نشده»پشت آن باشد...البته من بع عنوان یک محقق برای تلفات چهارشنبه سوری عرض تسلیت و تاسف می کنم و راه حل مناسبی برای دست اندرکاران سینما دارم...شما نیز میتوانید از این الگو بهره ببرید و با زدن یک برچسب دروغین +18 بر پشت فیلم هایی که روانه ی تلویزیون میکنید از این روش برای جذب جوانان به داخل خانه استفاده کنید.خوب خیلی از بحث دور نشم..یک مسئله که خیلی مورد تحقیق قرار گرفته شده مسئله ی سانسور کردن کتاب هاست..گاهی اوقات ما در خیال های خود روی نوشته های کتاب راه میرویم و ناگهان قلبمان از سینمان بیرون میند.گودال عمیق و چندین کیلومتری را بر سر راه خود میبینم و وقتی با هیلی کوپتر مسیر را طی میکنیم میفهمیم که راه نوشته ها راگم کرده ایم.از سازندگان این راه تقاضا داریم که یا کلا این جاده را نسازند و یا میسازند کامل بگذارند.این مثل سانسور های امروز است.ماشالله ایرانی جماعت چنان در امر سانسور حرفه دارد که از کتاب 348 صفحه ای ارنابولدا فقط 120 صفحه منتشر شد.ایرانی جماعت خوب میداند که برای امر سانسور باید تا 100 صفحه و قدم آنور تر را کاملا محو کند تا هیچ اثری از کاری که صورت گرفته معلوم نباشد...به امید اینکه مسائل اخلاقی یک کتاب خوب از همگان پنهان بماند...میبخشید که من باید برم چرا که برادرم دارد نوشته های مرا سانسور میکند در فن هری پاتر و اگر دیر نجنبم همه چیز نابود میشود....:pokerface::cerealguyspitting:
بی گمان وقتی با نوشته هایم رو به رو میشوم با چنین صحنه ای رو به رو میشوید از جانب من:why::cerealguyspitting:
و قیافه ی سانسور کننده ی عزیز نیز میبایست این گونه باشد:troll::lol::happyforeveralone::fuuthatshi :

FATAN
2015/08/14, 14:11
عاقا الان اگه یه نفر چیز خوبی بفرسته جمع میکنین میرین یا صبر میکنین تا دوشنبه هرکس خواس بفرسته و بعد از بینشون یکی خوب انتخاب میکنین؟ :دی
میدونی منظورم اینه ک مثلا اگه من یه چیز یکشنبه بفرستم و قبلش کسی متن خوبی فرستاده باشه مال من دگ خونده نمیشه؟ میدونی چی میگم؟..... :دی

shery
2015/08/14, 18:53
از نوشته های تمام شما دوستان استفاده میشه
یعنی بدونید اگه وقتی میزارید و مارو همراهی میکنید صد در صد تمام خط به خط نوشته هاتون استفاده خواهد شد.
طنزی با درون مایه ی نقد نصبت به جامعه ی کتاب و کتاب خوانی ...

خواهشا اسمی از انتشارات خاصو یا کتاب خاصی برده نشه به جاش مثلا اسم جایگزین کنید .اشاره ای به انجمن های همکار نشه مگه باز اسم های طنز و نکات غیر مشابه .
همچنین نقد شما هر چه قد کوبنده تر بهتر ((200))

بریزید بیرون ..منتظریم ممنون .

Araa M.C
2015/08/14, 22:03
خب این بازنگری نشده فقط برای دست گرمیه الان با گوشیم نمیتونم تغییری روش بدم میخوام اشکالاتشو بگیدو یکم با شیوه ی نوشتنم اشنا شید
دروود به دوستان گلم!
خب قرار شده این نقد طنز باشه ولی هیچ یک از مشکلاتی که بیان میشه جوک نیس و باید حلش کرد
_________
خب شاید وقتی بخواییم بگیم که بین مشکلات چاپ مثل سانسور و مشکلات ترجمه و... کدوم مشکل از همه شاخ تره من با شنل وارد میشم(شنل ربطی به ماجرا نداره ولی خو شنل دوس دارم!)و میگم یی اعتمادی به نویسندگان ایرانی!
خب صراحتا منو تهدید کردن که اسمی از کسی نیارم وگرنه میشم پیخ پیخ ولی میتونم صرفا نشونی بدم
همون انتشاراتیه که کتاباشو روی کاغذ چاپ میکنع و سردبیرشم یه ادم بد اخلاقه خیلی نسبت به نویسندگان ما بی اعتماده!نامرد!
من بعضی از اثار نویسندگان جوانو میبینم و واقعا حقشه که کتابش چاپ شه ولی مثلا وقتی بهش پیشنهاد میدی میگه هیچ ناشری کار یه تازه کلرو قبول نمیکنه و دریغ از خوندن یه صفحه از کتاب!
این درحالیه که مثلا فلان انتشاراتی با بهمان انتشاراتی مسابقه گذاشتن هرکی دیرتر فلان کتابو از فلان نویسنده ی ناشناخته ی خارجی بیرون بده خره!و جالب اینجاس ما از یه کتاب دوتا ترجمه داریم و نمیشه انتخاب کرد کدومشو بخونیم چون هردوتاش افتضاحه!
یه تشکر ویژه میکنم از نویسنده های ایرانی عزیزی که با تمام این سختی ها کتابشونو چاپ میکنن و سود و زیانشو خودشون متقبل میشن
و البته کارشون به حدی قابل تحسینه که حتی دوستان ناشرمون را هم مجاب میکنه که بیان و کتابای بعدی اون نویسندگانو چاپ کنن و البته اخیرا چندین انتشاراتی از اون لاک دفاعی در برابر نویسنده های ایرانی بیرون اومدن و دارن اثارشونو چاپ میکنن و جا داره جدا ازشون تشکر ویژه کنم
و بحث بعدی هم که جا داره اینجا بهش اشاره بشه بحث سانسوره البته اخیرا نرمش هایی از سوی دوستان ما در اداره ی ارشاد دیده شده و البته جا داره جایزه ی خفن ترین سانسورو بدیم به نشر بوق که در کتاب بازی تاج و تخت جان اسنو را فرزند ناتنی خانده و جا داره ازشون تشکر کنیم که با این کار مطمئنا خود اقای مارتین را هم شگفت زده کردید!
به هر حال این مشکل سانسور هم قابل حله و یکی از دلایل سانسور اینه که طیف عظیمی از خوانندگان اثار فانتزی کمتر ا۱۸سال سن دارن و شاید ۲۰درصد خوانندگان ایرانی کتابهای فانتزی را بزرگسالان تشکیل میدهند که این واقعا جای تامل داره!!جدا تامل داره اونم از نوع آرمانی!!
و اگر برای مثال کتابهایی برای بزرگسالان بدون سانسور منتشر بشه قطعا علاوه بر کمپین هایی که به واقع به وجود میاد تا جوانان میهن ما را از این انحراف دور سازد!!با مشکلات فروش کم نیز مواجه میشود و در این مورد بنده ناشران عزیز را درک میکنم!
بحث بعدی درخصوص قیمت کتابهاست که بعضی ارقام نجومی هستو خوانندگان را فراری میده و از همین تیریبون از مسئولین میخوام یه فکری به حال این موضوع بکنن چون یکی از دلایل پایین بودن امار مطالعه قیمت بالای کتابه
و به پایان امد این دفتر....حکایت همچنان باقیست!
M.A.S.K[/MENTION [MENTION=1048]shery@

shery

منتقد ایشون هستن ما فرمان بردار((200))
((200))

M.A.S.K
2015/08/15, 00:13
عاقا الان اگه یه نفر چیز خوبی بفرسته جمع میکنین میرین یا صبر میکنین تا دوشنبه هرکس خواس بفرسته و بعد از بینشون یکی خوب انتخاب میکنین؟ :دی
میدونی منظورم اینه ک مثلا اگه من یه چیز یکشنبه بفرستم و قبلش کسی متن خوبی فرستاده باشه مال من دگ خونده نمیشه؟ میدونی چی میگم؟..... :دی

ن روز سه شنبه پس از بررسی نهایی اعلام میشه..البته همه ی عزیزایی ک اینجا میبیند نیستن..عده ی زیادی واسم پ.خ کردن آثارشونو ک خیالشون داحت حتما بررسی و تحلیل میشه

shery
2015/08/15, 00:37
اتفاقا خیلی حرکت خوبی بود ارمان در همین حدم که باشه میدونی عالیه
یعنی درسته گاهی شما از دوستان نمیتونید واقعا تو طنز حرکتی بزنید ولی جدا بخش نقدشو میترکونید ...خب چرا که ؟
منتظر ارسال نقد های شما نیز هستیم ..اگه دیدید برعکس طنزتون خوبه ولی نمیتونید با نقد قاطیش کنید هم مشکلی نیست .

لطفا و خواهشا وقتی کار هاتون رو خصوصی کردید به وحید عزیز حتما ..بعدش اینجا اعلام کنید .

ممنون ازهمراهی گرم همه ی شما بچه ها