PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دورف | نژاد به یاد ماندنی کتابهای تالکین

abramz
2015/06/11, 19:19
دورف

گنوم یا کوتوله نژادی گسترده از موجودات ناطق و هوشمند هستند که بیشتر با سنگ، سکونتگاه‌های زیرزمینی و آهنگری و صنعت ارتباط دارند.
گنوم‌ها برای اولین بار توسط کیمیاگر سوئیسی پاراسلسوس در قرن شانزدهم معرفی شدند و بعدها بوسیلهٔ نویسندگان اخیر جزوی از ادبیات فانتزی مدرن به تصویب رسید.
چهره گنوم‌ها در طی زمان در اساطیر و ادبیات فولکلور اسکاندیناوی مخدوش شده است، چنان که به راحتی قابل تفکیک از سوارت‌آلفهایم، الف‌های تاریک و حتی ترول‌ها‌ نیستند.
نژاد گنوم‌ها خود شامل انواع مختلفی هستند و شایع‌ترین آن‌ها گنوم جنگلی نام دارد که به ندرت با انسان‌ها در تماس هستند. نژاد شناخته شده دیگری با نام گنوم باغ خوانده می‌شود که در باغ‌های قدیمی زندگی می‌کنند و از گفتن داستان‌های غم‌انگیز لذت می‌برند.
آن‌ها به طور متوسط دارای قدی معادل ۱۵ سانتی‌متر هستند، اما در برخی از افسانه‌ها قدشان ۳۰ سانتی‌متر برآورد شده‌است.
جنس مذکر معمولاً کلاهی قرمز رنگ به سر داشت، شلوار آبی قهوه‌ای رنگ و کفشی چوبی از جنس درخت توس به پا داشت. کمربندی متشکل از جعبه‌ابزار مورد نیاز همانند چاقو و چکش به دورکمرشان متصل بود.
مردها ۳۰۰ گرم و خانم‌ها حدود ۲۵۰ تا ۲۷۵ گرم وزن داشتند.

عکسی از یک دورف ( یا گنوم )
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/31/Heinrich_Schlitt_Gnom_mit_Zeitung_und_Tabakspfeife .jpg/220px-Heinrich_Schlitt_Gnom_mit_Zeitung_und_Tabakspfeife .jpg

نکات جالبی درباره دورف :

* در برخی از کتاب ها، شغل آنها محافظت از گنج ها می باشد.
* دورف ها در کتابهای معروفی همچون : کتابهای تالکین ، همدم ها و ... وجود چشمگیری داشتند.
* نقش دورف ها در کتابهای تالکین به حدی چشمگیر و جدی گرفته شده بود که نویسنده برای شان یک زبان خاص، با کامل ترین دایره المعارف(!)، ساخت.
* قرار بود که ابتدا به جای Golem (در بازی Clash Of Clans ) ابتدا از دورفی سنگی استفاده کنند.
* دورف ها در تمام حیاطهای خانه های اروپا وجود دارند! ( البته از نوع مجسمه های شان! )
* انیمیشنی که آنها در آن نقش اصلی را بازی می کنند، رومئو و ژولیت است.

نکات جالب تحقیق شده توسط خودم
( چقد رسمی:دی )

paradoxy
2015/06/11, 19:37
البته من اطلاعاته دقیقی ندارم ولی تا جایی که اطلاع دارم نژاد GNOME و DWARF جدایه هم هستن نژاده دورف رو کتابایه تالکین افرادی کوتاه قد چهارشونه و عضلانی که در اصل بدنشون از سنگ ساخته شده (بعدها سره نفرین و اینا میشه گوشت بهرحال)معرفی میکنه و gnome ها رو آدمایی خیلی کوتوله و با بدنی نحیف و مغزه خیلی قوی که تواناییشون تو ساختن ربات ها و سازه ها زیاده معرفی میکنه
علاوه براین dwarf ها بجز داستانایه تالکیناغلب به عنوان نگهبانایه گنج معرفی شدن و gnom ها شبیه جنایه کوچولو با قدرتایه جادویین (کتابایه آرتمیس فاول و سری دلتورا رو نگاه کنین)
مرسی بابت مطلبت نژادایه دیگرم بزار!

abramz
2015/06/11, 19:42
البته من اطلاعاته دقیقی ندارم ولی تا جایی که اطلاع دارم نژاد GNOME و DWARF جدایه هم هستن نژاده دورف رو کتابایه تالکین افرادی کوتاه قد چهارشونه و عضلانی که در اصل بدنشون از سنگ ساخته شده (بعدها سره نفرین و اینا میشه گوشت بهرحال)معرفی میکنه و gnome ها رو آدمایی خیلی کوتوله و با بدنی نحیف و مغزه خیلی قوی که تواناییشون تو ساختن ربات ها و سازه ها زیاده معرفی میکنه
علاوه براین dwarf ها بجز داستانایه تالکیناغلب به عنوان نگهبانایه گنج معرفی شدن و gnom ها شبیه جنایه کوچولو با قدرتایه جادویین (کتابایه آرتمیس فاول و سری دلتورا رو نگاه کنین)
مرسی بابت مطلبت نژادایه دیگرم بزار!

سلام!
درواقع منظورم این نبود!:) یعنی اینکه به جای گنوم، قصد داشتن که یک دورف بزارن. اما بعد یک گنوم گذاشتن.
از اینکه اطلاعات اضافی تری دادین ممنونم:)
به تاپیک الان اضافه میشه:)
((48))

paradoxy
2015/06/11, 22:46
سلام!نه با متنت مشکل نداشتم بالایه عکسه زده بود دورف (یا گنوم) گفتم یوقت اشتباه یکیشون نگرفته باشی بالایه متنه گنومم زدی دورف ازین بابت فکر کردم یکین!اگه دوست داری مطلب راجبه race ها و اینارو متوجه شی البته طبق اثر تالکین بهت کتاب سیمالیریون رو معرفی میکنم یکم متنش مشکله البته ولی از خلقته دورفا شروع میشه تا به خلقت الفا و آدما و Race هایه دیگه میرسه خیلی جالبه

Araa M.C
2015/06/12, 12:02
با تشکر از نادرخان عزیز بابت این تایپک مفید و تشکر دیگری از اقا داوود بابت روشن کردن موضوع
شاید بشه روی این موضوع بصورت کلی صحبت کرد چون دورف ها تنها دو تعریف کلی داشتند:سنگ و کوتوله.
به همین دلیل هر نویسنده تعریف و برداشت خودشو انجام داده و این باعث شده ما یکم گمراه شیم!!((54))
ولی در مجموع بهترین جایی که ما میتونیم این موجوداتو خوب بشناسیم توی مجموعه ی تالکینه.چون شاید بخاطر نقش گسترده و جدی انها بسیاری از خوصوصیاتشون مشخص شده.
تشکر دوباره از نادر خان و اقا داوود.امیدوارم تایپک های به این شکل بیشتر در انجمن مشاهده کنیم((110))