PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه بارم که شده بیاین یه راه حل بچینیم...

Andish
2015/04/28, 23:26
سلام
می خواسم در باره ی یه موضوعی بپرسم ینی در این باره یه راه حل پیدا کنیم
که گره ای بزرگ از جامعه مون باز بشه...
موضوعی که دارم اینه
کسایی که رمان گندم رو خوندن دقیقا می دونن
اما واسه کسایی که نخوندن و نمی دونن موضوع چیه:
موضوع مردم مونن . پاره های تن ایران زمین که دارن نابود می شن...
کسایی که واسه تنگدستی و برای گردوندن چرخ زندگی شون دست به کارایی می زنن که نباید زده بشه
بخاطر چی ؟ به خاطر خود خواهی ، به خاطر ندانستن ، دزدی، مال اندوزی بیشتر ، لذت های دنیایی ما باید این جوونا باید فدا بشن...
تا یکی مثه ما پول دار و بی غم وراحت زندگیش رو ادامه بدهد در حالی که اونا دارن واسه ما فدا می شن
کسایی که از درد نداری دست به تن فروشی می زنن
کسایی که به خاطر ادامه بقاشون باید فرزندشونو بفروشن و اخرش مثه گربه بخورن...
اما بدون بد بختی یه واقعیته. بی چارگی یه واقعیته ، گشنگی یه واقعیته که تو حتی یکی شو نمی تونی تحمل کنی...
و اگه جای اونا باشی هیچ عشق و محبتی رو پیدا نمی کنی. اصلا مهر و محبتی در کار نیس فقط بد بختی و بیچارگی هس

فقط حسرت!
حسرت یه غذای خوب!
"الاغ بی چاره کشته می شه به دست اینا . اما یه عده شکمشون سیر میشه!
_این منطقه؟
_نه، منطق نیس اما وجود داره! حقیقته!"

باید واسه اینا چه کار کرد
ما داریم کشورمون رو می چرخونیم باید چی کار کنییم؟؟؟؟

" دوستان و مدیران محترم لطفا اسپمی اگر زده شد پاک نکنید. ممنون"

smhmma
2015/04/29, 00:15
این موضوع چیزیه که خیلی از مسائل رو در بر می گیره
بله من رمان گندم رو خوندم و همچین اتفاقاتی هم میوفته که کسی فرزندشو بفروشه یا مجبور کنه فرزندشو تا مثلا کلیشو بفرشوه یا فرزندشو مجبور کنه با کسی صیغه محرمیت بخونه و...
هستن این دسته افراد
و این قضیه هم وجود داره که کلا فقر و تنگدستی بیداد می کنه
یه قسمتیش رو می تونیم نسبت بدیم به عوامل خارجی و تحریم و ....
بسیاریش به خاطر مردم خودمونه و البته دولت مردان که البته دولتمردان رو فعلا از این قضیه جدا می کنیم تا بحث سیاسی نشه
اما شما برای اینکه بحث پویا باشه باید یه مبحث خاصی رو عنوان کنی تا روش بحث بشه وگرنه اینطوری که هیچکس نمی دونه چی بگه چون خیلی چیزا برای گفتن هست در بخش های مختلف
کلا موضوعات جامع شناسی متغییر های فراوانی دارن برای همین اول باید خرد خرد هر قسمت از جامعه یا هر مبحثی بررسی بشه بعد تمام قسمت ها ی بررسی شده در کنار هم بررسی بشن

M.A.S.K
2015/04/29, 01:20
منم.شرکت نمیکنم..یه بار نظرمو گفتم تو باکس...این بحثم به نظرم مثل قبلیا عاقبت خوبی نداره ولی خب جای خودش مطلبی بود منم یه نظری میدم..امیدوارم مفید باشه

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

نه منطقه نه حقیقت...عزیز من اینا شعاره..دتبال راه حل گشتن اشتباهه..راه حل جلوی خود ماست...هرکس باید رفتار خودش رو تصجیح کنه...وگرنه با شعار و جست و جو چیزی حل نمیشه..لازم نیست کسی به فکر دیگران باشه..همین که یه نفر اعمال خودش رو مدیریت کنه بقیه هم پشت سرش مباد...حالا جنبه های مختلف قضیه رو هم در نظر بگیره که چه بهتر..پس به جای شعار و غیره فقط باید از خودمون شروع کنیم..

طبق معمول در ادامه و پیرو حرفای رییس ...لطفا بحث تند و بیمنطق و توهین و حرفهی ناصحیح نباشه..به عقاید هم احترام بزارین..و با یه گفت و گوی مسالمت آمیز به نتیجه ی دلخواه بحث برسید..

موفق باشید

Andish
2015/04/29, 11:21
باعرض سلام خدمت همگی هرکی نظر خودشو داره ولی به نظر من مودب پور مشکلات جامعه رو تو یه قالب اشک و خنده به تصویر میکشه و اخر کارو بد تموم میکنه که مخاطب به فکر بیفته و گره از مشکلات این جامعه باز کنه به نظر من گندم تاکید بر خیانت به کشور چه اون که معتاد میشه چه اون که میزاره میره خارج !!! رکسانا ضد ایران نیس اما واقعیته که ما در گذشته ادیان دیگه رو اذیت میکردیم و کاری میکردیم که رب شون رو یاد کنن وحالا اونارو به چشم بد و ضد انقلابی و… یاد میکنیم بابا رهبر از کلیمیا تشکر کرد ما به اسم مسلمون وپیامبر چیکار میکنیم؟؟؟؟ رمان پریچهرم بابا رحم به بچه ناتنی تون کنین خدا ازتون جواب میخاد! عشقتون رو باور داشته باشین و تا اخر باهاش باشین اگه بدونین میمیره و داغشو برا شما میزاره!!! یلدا هم پدر مادرا بادخترا وفرزندانتون معقول رفتار کنین نه پرو و لوس نه این که توی قدیم بمونینو همه چیز رو ازش بگیرین! دوتا فرهنگ مختلفم باهم کنار نمیتونن بیان اعتقادات رفتار عادات و… خیلی چیزا باهم فرق داره اخر تو از تب عشق میفتیو میبینی بدبختی!!!! ودر اخر کلام همه رماناش بهههه فقرااااا کمک کنین مغرور نشین!!!! چون آدمیم هم دردی کنین عشق بورزین و در آخر محبت کنین تا فقرو فهشا کم شه فقرا کم شن عرش نشین وفرش نشین نداشته باشیم
!!!!!
دوست دارم نظرتونو راجب حرفم بدونم لطا منو دریغ از نظرتوت نکنین @smhmmn
پریچهر و یاسمین که نه همه کتابا تاکید بر مال حروم حلالی داشتن دوستان مهمه که پول تون بوی خون آه یا دل شکستگی نداشته باشته چون اگه از راه حرام به دست بیاد نه تو نه خانواده از این مال خیر میبینن!!!!!
… .

کاملا منطقیه حرف تونم منتینه خب باید به این افراد کمک کرد اینا شعار نیس اینا حقیقته وجود داره وحید فقر دین ایمان وراه زندگی رو ازبین میبره پس برای خودمون برای خدا این افراد که ازاین کارامی کنن رو نجات بدیم کاملا باحرف تون موافقم... @vahidkia (http://forum.pioneer-life.ir/member1216.html)

اصلا این حرف ربطی به سیاست نداره دولتی نیس که اشتباه نکنین این بحث فرهنگیه این که تو وقتی به جایی رسیدی پارتی بازی برا فامیل نکنی مال اندوزی نکنی تو جایی رو تاسیس کنی که دست 4تا ادمو بند کنه دولت کیه ماییم ما اینارو انتخاب میکنیم پس شاخو دم ندارن که بیاین واقعیت رو ببینیم از این که بگین تقصیر اینه تقصیر اونه دست بردارین خودتون شروع کنین از بچه بیگاری میکشن وقت بیدار شدنه....!!!! وبقیه کاربراکه مارو از نظرشون محروم کردن

@ PLUTO (http://forum.pioneer-life.ir/member226.html)

.AvA.
2015/04/29, 12:07
من می گم بیاین راه حل بدیم واسه این موضوع نه این که بحث کنیم و بعد هم سیاسی بشه...
بیاین تا یه راه حل پیدا کنیم و جامعه رو بسازیم...
اونایی که تهرانین می دونن این چه وضعیتیه
خب بیاین درست کنیم
هیچ وقت بحث های سیاسی به هیچ جا نمی رسه...
من راه حلم ایجاد اشتغاله تا اینایی که فقیرن و کار ندارن بپونن با کار کردن پول زندگی شونو در بیارن
هر کس در حد خودش ایجاد اشتغال کنه و نژاد پرست نباشیم....

اینم واسه رها smhmma

hana.asadi
2015/04/29, 15:32
به نظر من باید گداپروری رو کنار بذاریم و ایجاد اشتغال کنیم و باید درس بخونیم و یه کاره ای بشیم که بتونیم تو مملکت تغییرات اساسی ایجاد کنیم این مملکت کم کم صد سال تا درست شدن فاصله داره
مسئله ی دیگه ای که هست اینه که مردم صادق نیستن تو باکس هم گفتم تو جامعه ای که مردمش صادق نیستن نمیشه به مردم کمک کرد باید صادق باشیم

smhmma
2015/04/30, 00:30
باعرض سلام خدمت همگی هرکی نظر خودشو داره ولی به نظر من مودب پور مشکلات جامعه رو تو یه قالب اشک و خنده به تصویر میکشه و اخر کارو بد تموم میکنه که مخاطب به فکر بیفته و گره از مشکلات این جامعه باز کنه به نظر من گندم تاکید بر خیانت به کشور چه اون که معتاد میشه چه اون که میزاره میره خارج !!! رکسانا ضد ایران نیس اما واقعیته که ما در گذشته ادیان دیگه رو اذیت میکردیم و کاری میکردیم که رب شون رو یاد کنن وحالا اونارو به چشم بد و ضد انقلابی و… یاد میکنیم بابا رهبر از کلیمیا تشکر کرد ما به اسم مسلمون وپیامبر چیکار میکنیم؟؟؟؟ رمان پریچهرم بابا رحم به بچه ناتنی تون کنین خدا ازتون جواب میخاد! عشقتون رو باور داشته باشین و تا اخر باهاش باشین اگه بدونین میمیره و داغشو برا شما میزاره!!! یلدا هم پدر مادرا بادخترا وفرزندانتون معقول رفتار کنین نه پرو و لوس نه این که توی قدیم بمونینو همه چیز رو ازش بگیرین! دوتا فرهنگ مختلفم باهم کنار نمیتونن بیان اعتقادات رفتار عادات و… خیلی چیزا باهم فرق داره اخر تو از تب عشق میفتیو میبینی بدبختی!!!! ودر اخر کلام همه رماناش بهههه فقرااااا کمک کنین مغرور نشین!!!! چون آدمیم هم دردی کنین عشق بورزین و در آخر محبت کنین تا فقرو فهشا کم شه فقرا کم شن عرش نشین وفرش نشین نداشته باشیم
!!!!!
پریچهر و یاسمین که نه همه کتابا تاکید بر مال حروم حلالی داشتن دوستان مهمه که پول تون بوی خون آه یا دل شکستگی نداشته باشته چون اگه از راه حرام به دست بیاد نه تو نه خانواده از این مال خیر میبینن!!!!!

دخترم کاملا متوجه هستم چی می گی کتاب های مودب پور رو هم خوندم
هم کتاب گندم رو خوندم هم پریچهر رو خوندم(داستانش رو یادم نمیاد البته) هم یاسمین رو خوندم هم یلدا رو خوندم
در کل تمام اینا یه مشکلاتی بیان شده اخرشم داستان به فجیع ترین شکل ممکن تموم شده
حالا کاری به این ندارم که چرا نویسنده اینقدر فجیع،افسرده کننده و ناامید کننده داستان ها رو خاتمه داده
درکل موضوع این بحث آقای مودب پور نیست. بحث چیزهایی هست که در رمان هاشون به تصویر کشیدن به عنوان مشکلات جامعه
خب این مطالبی که در رمان هاشون به تصویر کشیدن خیلی زیادن
هر قسمت از این مشکلات مدت ها بحث نیاز داره
کلی بررسی و راه حل داره
باید دونه دونه بررسی بشن
برای همین شما باید یکی از این مشکلاتی که بیان شده رو انتخاب کنی و مطرح کنی تا ما سعی کنیم بدون اینکه وارد سیاست بشیم درموردش بحث کنیم
البته در بین مسائل فرهنگی که در کتاب های اقای مودب پور گفته شده مسائلی که بشه از ساست دورشون کرد هم کم نیست برای همین انتخاب های زیادی دارید
بحث من اینه که یک راه حل کلی برای همه چیز وجود نداره.باید دونه دونه بررسی کنیم و به راه حل های جامع برسیم
تازه اونم راه حل هایی که خودمون از پسشون بر بیایم به عنوان عضوی از جامعه
نه راه حل هایی که فقط دولت می تونه اجرایی کنه
اون راه حل ها رو ما هرچقدر هم بگردیم و پیدا کنیم ارزش نداره صرفا راه حل هایی ارزشمندن که بتونیم عملی کنیم برای همین یک موضوع در بین تمام این موضوعات و مشکلات فرهنگی انتخاب کنید بعدش من درخدمتم دخترم هرچی بخوای تبادل نظر می کنیم و دنبال راه حل می گردیم

M.A.S.K
2015/04/30, 00:46
با نظر محمد حسین موافقم..همون طورم که قبلا گفتم ما باید کارهایی که در توان خودمونه انجام بدیم..نه کار هایی که در حد و قدرت ما نیست...اگه هرکس از خودش شروع کنه و اشتباهات و مشکلات رو رفع کنه جامعه به نظر من به ایده آل میرسه..چون همه در پی رفع اشتباهات خودشون هستن..و بعد باید مرحله ی بعد ینی راه حل برای دیگران رو پیدا کرد..ثانیا..من متوجه نشدم الان بیس بحث ما رو کتاب های موب پوره؟چون با وجود یه سری حرفای صحیح به عجیب ترین شکل ممکن درد و رنج رو برای پایان انتخاب کرده و فقط مشکلات رو به رخ کشیده بدون هیچ بحثی که به نظر من همچین صحیحم نیست..یا بیسمون بر اساس واقعیت موجود در جامعس؟

!!!!!
… .

کاملا منطقیه حرف تونم منتینه خب باید به این افراد کمک کرد اینا شعار نیس اینا حقیقته وجود داره وحید فقر دین ایمان وراه زندگی رو ازبین میبره پس برای خودمون برای خدا این افراد که ازاین کارامی کنن رو نجات بدیم کاملا باحرف تون موافقم... @vahidkia (http://forum.pioneer-life.ir/member1216.html)

اصلا این حرف ربطی به سیاست نداره دولتی نیس که اشتباه نکنین این بحث فرهنگیه این که تو وقتی به جایی رسیدی پارتی بازی برا فامیل نکنی مال اندوزی نکنی تو جایی رو تاسیس کنی که دست 4تا ادمو بند کنه دولت کیه ماییم ما اینارو انتخاب میکنیم پس شاخو دم ندارن که بیاین واقعیت رو ببینیم از این که بگین تقصیر اینه تقصیر اونه دست بردارین خودتون شروع کنین از بچه بیگاری میکشن وقت بیدار شدنه....!!!! وبقیه کاربراکه مارو از نظرشون محروم کردن

Andish .......

.AvA.
2015/04/30, 13:32
بچه ها اگه اون اول نوشته رو بخونیم و از بحث در نشیم و نریم تو فاز خود مودب پور و کتاب های دیگه و مشکلات دیکه...
همون طور توی متن گفته شده منظور رفع فقره
و اینکه مردم فقیر دست به کار هایی که نباید بزنن نزنن...
و این که جامعه ما اینقدر اشکال داری که توش فقر گمه...
و الان بحث سر فقره...
باید راه حلی برا فقر بدیم نه واسه فرهنگو اینا...
بیاین هم از بحث دور نشیم هم سیاسی اش نکنیم هر دو مورد...
من ره حلمو اون موقع هم گفتم...
هر کسی در حد خودش شغل واسه این افراد ایجاد کنه...
و این که مثلا به جای اینکه تو قشم پاساژ درگاهان فروشنده چینی باشه و بازار چینی ها راه بیوفته خودمون فروشنده باشیم
نه یه چینی که به اندازه ی کافی غنی هست...((230))

M.A.S.K
2015/04/30, 13:45
خخخ اون طبقه دومو میگی؟مگه کسیم چیزی میخره؟انقد جنساش بنجله..من یه کت گرفتن دوروزه پاره شد...حالا..
دخترم شغل ایجاد کنیم؟مگه ما کی هستیم؟
من عقیدم اینه..حق مردمو نخوریم..عادل باشیم..انصاف داشته باشیم..بهشون کمک کنیم کار پیدا کنن ...هرکسی نمیتونه شغل ایجاد کنه..ما از خودمون شروع کنیم...اگه یه عده حق بقیه رو نخورن که این حوادث پیش نمیاد..ثانیا..دنیا بر اساس لیاقته..وظیفه ی ما مهیا کردن خوشبختی برای دیگران نیست...وظیفه ی ما کمک کردن بهشون و ایجاد شرایط برای تلاش و کار و خیلی چیزاست..نمیشه که گدا پروری کنیم یا نون مفت بدیم دستشون..خیال شما راحت این همه میگن شغل و کار وجود نداره همچینم راست نیس..برای کسی که بخواد و تلاشگر باشه همیشه راهی هست..من معتقدم ما تو اعمال و کار های خودمون درست باشیم خیلی از مشکلات حل میشه...ما نباید داه حل پیدا کنیم...ما کی هستیم مگه؟ما یه قشر تحصیل کرده و کتابخون و با فرهنگیم..پس باید رعایت فرهنگ و درستی تو اولویتمون باشه..ثانیا...فقری که میگن در اثر بی عدالتیه...عدالت برابر بودن همه ی مردم باهم نیست...قرار گرفتن همه چیز درجای خوده...نمیشه بگیم چون یه عده پایین تر از عره ی دیگه ای هستن فقر هست..هرکس بنا به لیاقت و شایستگیش جایگاهی داره...ولی همه ی مردم و کل جامعه باید دارای شرایط حد اقلی و پایه و اونی که لازمه باشن..بحث ما سر نبود این شرایطه که اونم در اثر اعمال اشتباه ماست به نظر من..جالا من مشدم یکی دیگه...ولی اگه من از خودم شروع کنم..و ارکس از خودش شروع کنه میشه جامعه رو تغییر داد و مشکلات رو حل کرد..نه این که برای دیگران راه حل و راهکار تعیین کنیم..

گفته بودم از تایپ کردن بدم میاد؟

خخخ اون طبقه دومو میگی؟مگه کسیم چیزی میخره؟انقد جنساش بنجله..من یه کت گرفتن دوروزه پاره شد...حالا..
دخترم شغل ایجاد کنیم؟مگه ما کی هستیم؟
من عقیدم اینه..حق مردمو نخوریم..عادل باشیم..انصاف داشته باشیم..بهشون کمک کنیم کار پیدا کنن ...هرکسی نمیتونه شغل ایجاد کنه..ما از خودمون شروع کنیم...اگه یه عده حق بقیه رو نخورن که این حوادث پیش نمیاد..ثانیا..دنیا بر اساس لیاقته..وظیفه ی ما مهیا کردن خوشبختی برای دیگران نیست...وظیفه ی ما کمک کردن بهشون و ایجاد شرایط برای تلاش و کار و خیلی چیزاست..نمیشه که گدا پروری کنیم یا نون مفت بدیم دستشون..خیال شما راحت این همه میگن شغل و کار وجود نداره همچینم راست نیس..برای کسی که بخواد و تلاشگر باشه همیشه راهی هست..من معتقدم ما تو اعمال و کار های خودمون درست باشیم خیلی از مشکلات حل میشه...ما نباید داه حل پیدا کنیم...ما کی هستیم مگه؟ما یه قشر تحصیل کرده و کتابخون و با فرهنگیم..پس باید رعایت فرهنگ و درستی تو اولویتمون باشه..ثانیا...فقری که میگن در اثر بی عدالتیه...عدالت برابر بودن همه ی مردم باهم نیست...قرار گرفتن همه چیز درجای خوده...نمیشه بگیم چون یه عده پایین تر از عره ی دیگه ای هستن فقر هست..هرکس بنا به لیاقت و شایستگیش جایگاهی داره...ولی همه ی مردم و کل جامعه باید دارای شرایط حد اقلی و پایه و اونی که لازمه باشن..بحث ما سر نبود این شرایطه که اونم در اثر اعمال اشتباه ماست به نظر من..جالا من مشدم یکی دیگه...ولی اگه من از خودم شروع کنم..و ارکس از خودش شروع کنه میشه جامعه رو تغییر داد و مشکلات رو حل کرد..نه این که برای دیگران راه حل و راهکار تعیین کنیم..

گفته بودم از تایپ کردن بدم میاد؟

.AvA.
2015/04/30, 14:09
درسته اره خیلی داغونه ولی چرا نباید ما تولید داشته باشیم؟ چرا خودمون مثه اینا روبا کیفیت بهتر توید نکنیم وخودمون بفروشیم؟
راه حل کمک کردنه ولی وقتی شغلی ئاسشون نیس باید براشون ایجاد کنیم...
مسلما به ما زیادی رسیده که اونا تا این حد بد بختن ...
خب باید تقسیم کنیم
باید در یک رده بشیم...
اره باید از خودمون شروع کنیم
ولی چی رو شروع کنیم؟؟؟
این که کم تر پول در بیاریم؟
منظورت از خودمون شروع کردن چیه؟
باید این مشکل حل بشه وقتی ما شرایطو درست کنیم درست می شه...
ملت ماییم جامعه رو ما تشکیل دادیم پس ما ییم که باید درست کنیم نه کسی دیگه...

vahidkia
ببخین یادم رفت یاد کنم....

smhmma
2015/04/30, 17:35
عاقا ارامش خودتون رو حفظ کنید
باشه پس سر فقر بحث می کنیم

با 10 میلیون میشه کار کرد؟؟؟عموما نمیشه
ولی با 10 تا 10 میلیون چی؟؟
با صد میلیون می شه کار کرد
یه کار خوب
نگاه کنید وقتی پول خرد باشه کاری باهاش نمیشه کرد اما اگر کلی پول جمع بشه می شه کاری کرد و سودش رو هم به هرچنتا قسمت تقسیم کرد.
بانک همین کارو می کنه
از کلی از مردم پول می گیره
مثلا 1000 نفر توی یه بانکی سرمایه گذاری می کنن یکی 10 میلیون یمزاره یکی 1 میلیون یکی 100 میلیون
مثلا به طور متوسط می شه هر نفر 10 ملیون گذاشته 10 میلیون ضرب در 1000 می شه 10 میلیارد درست حساب کردم؟؟حالا با 10 میلیارد می شه کار کرد
نظام سرمایه داری همینه
پول جمع می شه دست سرمایه دار و اون باهاش کار می کنه اما اگر همین پول دست مردم باشه خرد می شه و دیگه نمیشه باهاش کاری کرد
الان ما کلی معلم داریم که بعضیاشون طبقه ی متوسط جامعه هستن.مقدار خیلی زیادیشون طبقه ی فقیر جامعه هستن و مقدا اندکی طبقه نسبتا مرفه و مرفه جامعه
پولی که دست این معلم ها میاد به هیچ کاری نمی خوره
اما اگر همین پول جمع بشه به خیلی کارا می خوره
مردم فقیر پول خرد دارن.اما اگر کنار هم بایستن دیگه پول خرد نیست.یه پول درشته.با پول درشت میشه کار کرد و سود کرد.
اولین کاری که افراد فقیر باید بکنن اینه که پولشون رو راکد نکنن.با هم متحد باشن و پول همدیگرو نخورن تا بتونن با هم کار کنن
همچنین می شه به جای کمک کردن به فقرا به صورت خرد خرد بیاید اگر پول درشتی دارید(مثلا 30 میلیون یا حتی 20 میلیون)(منظورم در بزرگسالی و در اینده هست) با یه تعداد ادم شریک بشید کار راه بندازید و کارتون رو گسترش بدید.خیلی ریسک نکنید.همیشه باید جوری سرمایه گذاری کنید که اگر کل پولتون رو باختید نخواید از 0 شروع کنید.
همچنین اگر همه ما به نوبه ی خودمون در زمانش پول مردم رو نخوریم یا پول دیگرون رو نخوریم خیلی از مشکلات و بی اعتمادی ها از بین میره.ما یک نفریم اما اگر همه ما انجامش بدیم یه جامعه هستیم.
همچنین اگر من یا شما زمانی تولیدی ایجاد کردیم باید یه چیزی رو خوب یاد بگیریم.اولین محصول می شه شهرت
وقتی اولین محصولات بی کیفیت باشه بعدش هم هرچقدر محصول رو بهتر کنیم فروش خوبی نخواهد داشت مگر در مدت زمان زیاد که اصلا به صرفه نیست.پس برای شروع کار همیشه بهترین کارمون رو بکنیم.وقتی یه تولیدی ایرانی عالی باشه مردم شروع می کنن به اعتماد کردن به تولیدی ها
(البته همه اینا چیزهای خرد هست و اگر در اینده شغل خاصی داشتیم می تونیم اجرایی کنیم ولی جز اون چیزایی که بالا گفته شد فقط همینا به ذهنم میاد)
هر تولیدی یا انتشاراتی یا ... می تونه با کم هزینه ترین تبلیغ ها بهترین بازده ها رو داشته باشه
بعضی جاها می بینم برای تبلیغ برگه های زرد و سبز و ... خیلی نازک و زشتی چاپ کردن به عنوان تبلیغ می دن دست مردم.
این کاغذا همیشه میشه باد هوا
بدرد هم نمی خوره یه خرج زیادی هم هست
اگر مقدار خیلی کمتری هزینه یم شد تا به جای هزاران از این برگه ها تعداد محدودی پوستر های رنگی قشنگ جاهای مختلف چسبیده بشه هم هزینه کمتر می شد هم بازده بالاتر می رفت
یا مثلا من تبلیغاتی توی تلویزیون می بینم که به جای اینکه منو به خرید کردن از اون محصول ترقیب(درست نوشتم؟؟) کنن باعث می شه با خودم عهد کنم هیچوقت اون محصول رو نخرم
تبلیغات بسیار مسخره تاثیر خوبی ندارن
هرکدوم از شما اگر در اینده کاره ای شدید یه سری چیزا رو اگر رعایت کنید هم به خودتون کمک می کنید هم جامعه
تبلیغات خوب و مال مردم نخوردن و سرمایه کردن پول های خرد و ... از این دسته کارها هستن

خود ما در همین جایگاهی که هستیم هیچ کار خاصی نمی تونیم برای فقرا بکنیم.شاید در اینده اگر کاره ای شدیم(چه سرمایه دار و ساحب تولیدی و ... چه سیاستمدار و اقتصاد دان و ...) بتونیم اما در حال حاضر فقط می تونیم کمک های خرده کنیم همین

عاقا ارامش خودتون رو حفظ کنید
باشه پس سر فقر بحث می کنیم

با 10 میلیون میشه کار کرد؟؟؟عموما نمیشه
ولی با 10 تا 10 میلیون چی؟؟
با صد میلیون می شه کار کرد
یه کار خوب
نگاه کنید وقتی پول خرد باشه کاری باهاش نمیشه کرد اما اگر کلی پول جمع بشه می شه کاری کرد و سودش رو هم به هرچنتا قسمت تقسیم کرد.
بانک همین کارو می کنه
از کلی از مردم پول می گیره
مثلا 1000 نفر توی یه بانکی سرمایه گذاری می کنن یکی 10 میلیون یمزاره یکی 1 میلیون یکی 100 میلیون
مثلا به طور متوسط می شه هر نفر 10 ملیون گذاشته 10 میلیون ضرب در 1000 می شه 10 میلیارد درست حساب کردم؟؟حالا با 10 میلیارد می شه کار کرد
نظام سرمایه داری همینه
پول جمع می شه دست سرمایه دار و اون باهاش کار می کنه اما اگر همین پول دست مردم باشه خرد می شه و دیگه نمیشه باهاش کاری کرد
الان ما کلی معلم داریم که بعضیاشون طبقه ی متوسط جامعه هستن.مقدار خیلی زیادیشون طبقه ی فقیر جامعه هستن و مقدا اندکی طبقه نسبتا مرفه و مرفه جامعه
پولی که دست این معلم ها میاد به هیچ کاری نمی خوره
اما اگر همین پول جمع بشه به خیلی کارا می خوره
مردم فقیر پول خرد دارن.اما اگر کنار هم بایستن دیگه پول خرد نیست.یه پول درشته.با پول درشت میشه کار کرد و سود کرد.
اولین کاری که افراد فقیر باید بکنن اینه که پولشون رو راکد نکنن.با هم متحد باشن و پول همدیگرو نخورن تا بتونن با هم کار کنن
همچنین می شه به جای کمک کردن به فقرا به صورت خرد خرد بیاید اگر پول درشتی دارید(مثلا 30 میلیون یا حتی 20 میلیون)(منظورم در بزرگسالی و در اینده هست) با یه تعداد ادم شریک بشید کار راه بندازید و کارتون رو گسترش بدید.خیلی ریسک نکنید.همیشه باید جوری سرمایه گذاری کنید که اگر کل پولتون رو باختید نخواید از 0 شروع کنید.
همچنین اگر همه ما به نوبه ی خودمون در زمانش پول مردم رو نخوریم یا پول دیگرون رو نخوریم خیلی از مشکلات و بی اعتمادی ها از بین میره.ما یک نفریم اما اگر همه ما انجامش بدیم یه جامعه هستیم.
همچنین اگر من یا شما زمانی تولیدی ایجاد کردیم باید یه چیزی رو خوب یاد بگیریم.اولین محصول می شه شهرت
وقتی اولین محصولات بی کیفیت باشه بعدش هم هرچقدر محصول رو بهتر کنیم فروش خوبی نخواهد داشت مگر در مدت زمان زیاد که اصلا به صرفه نیست.پس برای شروع کار همیشه بهترین کارمون رو بکنیم.وقتی یه تولیدی ایرانی عالی باشه مردم شروع می کنن به اعتماد کردن به تولیدی ها
(البته همه اینا چیزهای خرد هست و اگر در اینده شغل خاصی داشتیم می تونیم اجرایی کنیم ولی جز اون چیزایی که بالا گفته شد فقط همینا به ذهنم میاد)
هر تولیدی یا انتشاراتی یا ... می تونه با کم هزینه ترین تبلیغ ها بهترین بازده ها رو داشته باشه
بعضی جاها می بینم برای تبلیغ برگه های زرد و سبز و ... خیلی نازک و زشتی چاپ کردن به عنوان تبلیغ می دن دست مردم.
این کاغذا همیشه میشه باد هوا
بدرد هم نمی خوره یه خرج زیادی هم هست
اگر مقدار خیلی کمتری هزینه یم شد تا به جای هزاران از این برگه ها تعداد محدودی پوستر های رنگی قشنگ جاهای مختلف چسبیده بشه هم هزینه کمتر می شد هم بازده بالاتر می رفت
یا مثلا من تبلیغاتی توی تلویزیون می بینم که به جای اینکه منو به خرید کردن از اون محصول ترقیب(درست نوشتم؟؟) کنن باعث می شه با خودم عهد کنم هیچوقت اون محصول رو نخرم
تبلیغات بسیار مسخره تاثیر خوبی ندارن
هرکدوم از شما اگر در اینده کاره ای شدید یه سری چیزا رو اگر رعایت کنید هم به خودتون کمک می کنید هم جامعه
تبلیغات خوب و مال مردم نخوردن و سرمایه کردن پول های خرد و ... از این دسته کارها هستن

خود ما در همین جایگاهی که هستیم هیچ کار خاصی نمی تونیم برای فقرا بکنیم.شاید در اینده اگر کاره ای شدیم(چه سرمایه دار و ساحب تولیدی و ... چه سیاستمدار و اقتصاد دان و ...) بتونیم اما در حال حاضر فقط می تونیم کمک های خرده کنیم همین

M.A.S.K
2015/04/30, 18:23
خدا خیرت بده درسته...از یه تیکش خیلی خوشم اومد...وقتی همگی متحد باشیم میشیم جامعه...درست همبنه..ما وقتی فقط به فکر خودمونیم و خودمون چور انتظار پیشرف داریم؟..وقتی به جای کیفیت فقط به سود و غیره فک میکنیم چطور؟نمیگم سود بده اتفاقا موجب رشد همینه ولی همه چی باهم..همون طور که محمد گفت (محمد حسین میشه از این به بعد اینطوری بگیم؟)به جای انجام کارها با بازده پایین میتونیم در سطح و بازده گسترده تری این کارو انجام بدیم..ولی در مقیاس کوچیک تر..وقتی همهوشروع به فعالیت و تلاش و غیره بکنن...سود ..منفعت تولید میشه..رشد میکنیم..مثل خیلی از کشور های جهان...مشکل ما وجود فقر نیست...مشکل ما وجود فقیره...شاید خوب منظورمو نرسونه...منظور این که مشکل از افراده نه از شرایط و اوضاع..شرایط با تلاش و عمل تغییر میکنن..عوض میشن..فقط همت میخواد..و فکر و پشتوانه ی صحیح ..ولی

همونطور که گفتم نمیشه همه در یک رده باشن..این عدالت نیست...شما بگو..اون جوونی که یللی تللی میکنه با این خرخونی که داره تلاش میکنه کنکور بده(مدیونین فک کنین رییسو میگم)و آیندشو بسازه و یه عضو مفید برای جامعه بشه و هم منافع خودش رو تامین کنه یکیه؟مسلما نه...پس چرا باید این فرد جور اون یکی رم بکشه...اشتباهات ما موجب مشکلات و نا به سامانی ما هستند..ولی خب خدا .. قانون..دین ارچی یه کمک هم برای افراد مایین قرار داده..از طرف افراد سطح بالا ...که باید استفاده کنن...درسته خیلی رعایت نمیشه...بگذریم..خلاصه عدالت برابری نیست...برابری حقوق پایست...ما ایجاد شغل نمیتونیم بکنیم..عده ی کمی کار آفرینن..عده ی کمی میتونن...بقیه باید شرایط رو محیا کنن..استفاده از تولید داخل موجب رونقه..به شرطی که تولید کننده در ازای این اعتماد کیفیت و سطح محصولات رو ببره بالا...خیلی ز فقر و مشکلات تن ندادن به زحمته...که شاید بعدا حتی طرف پشیمون شه نتونه اون کارو انجام بده...وظیفه ی جامعه و مردم تصحیح خطا..کمک به هم نوع و ایجاد شرایط پیشرفته نه گدا پروری و یکسان کردن اونا با خودشون...نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه..یکم جمله بندیم مشکل داره...

البته مشکلا و فقر خیلی جنبه های دیگه ای داره..ولی من تصورم بر اینه که بحث ما در مورد این جنبس

Andish
2015/05/01, 15:08
smhmma
اول تکبیررررررررررررررر
دوم جناب حسین کاملا صحیحه باید جمع شد تابشه یه پول قلنبه (به اصطلاح خودمون)
سوم این که عزیز من این آدما گشنن پسره مادر خرج خانوادس یه برادراشو فروختن تا بتونن یه سال بیشتر زندگی کنن اون خواهرش از گشنکی و نداری تا چیزی میخوره بر میگردونه از گشنگی میمیره چون تا حالا نخورده! مادره سرطان میگیره و میمیره باباهه قدرت تحمل نداره و بری حضم اوضاع اطرافش معتاد میشه به تریاک و یه روز که منگ بوده از ساختمون که توش عملگی میکرده میوفته پایین و میمیره! ای ناهزینه کفن و دفن مادر و نداشتن جنازه میمونه توخونه بعد یه روز دفن میکنن! درک میکنی چی میگم؟ دختری که سوار یه ماشین مدل بالا بشه و بگه دوتایی تون 20 تومن میشه؟ این ینی چه؟؟ خواهر داری ؟ دختر توزندگیت هست؟ اقا تو مگه مرد نیستی ؟این کار ارزش 20 هزارتومنی داره ؟ من جبهم فقر و فهشاس... این سرمایه گذاری که گفتی مال ریشه کن کردن این ماجراسو منم دارم میگم حالا بیاین این یه قدم موندن به فسادو ما جلو بریم و اجازه این کارو ندیم بشناسیم و نزاریم وقتی سیاستمداری شدی ریاضی دانی شدی مهندسی شدی.... ندزد مال حروم سرت بشه چون بچت حروم زاده نشه 1000 تاخراب کاری به بار نیاره من چند روز پیش با خواهرم رفتم بیرون فست فود خوردیم و من تا یه هفته من معدم درد میکرد چرا چون من تاحالا تو زندگیم غذایی کم تر از جوجه نخوردم حالا به اصرارررررررررررر شدید مابابام سالی یه با پیتزا برامون میخره که ما ازش بیایم پایین؟ نمیگم مرفهم اما من نوعی که بس این کار برمیام چرا کمک نکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در اخر مرسی از توجه شما!! و ببخشین! اگه سردرد گرفتی

smhmma
2015/05/01, 23:26
@smhmma (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=362)
اول تکبیررررررررررررررر
دوم جناب حسین کاملا صحیحه باید جمع شد تابشه یه پول قلنبه (به اصطلاح خودمون)
سوم این که عزیز من این آدما گشنن پسره مادر خرج خانوادس یه برادراشو فروختن تا بتونن یه سال بیشتر زندگی کنن اون خواهرش از گشنکی و نداری تا چیزی میخوره بر میگردونه از گشنگی میمیره چون تا حالا نخورده! مادره سرطان میگیره و میمیره باباهه قدرت تحمل نداره و بری حضم اوضاع اطرافش معتاد میشه به تریاک و یه روز که منگ بوده از ساختمون که توش عملگی میکرده میوفته پایین و میمیره! ای ناهزینه کفن و دفن مادر و نداشتن جنازه میمونه توخونه بعد یه روز دفن میکنن! درک میکنی چی میگم؟ دختری که سوار یه ماشین مدل بالا بشه و بگه دوتایی تون 20 تومن میشه؟ این ینی چه؟؟ خواهر داری ؟ دختر توزندگیت هست؟ اقا تو مگه مرد نیستی ؟این کار ارزش 20 هزارتومنی داره ؟ من جبهم فقر و فهشاس... این سرمایه گذاری که گفتی مال ریشه کن کردن این ماجراسو منم دارم میگم حالا بیاین این یه قدم موندن به فسادو ما جلو بریم و اجازه این کارو ندیم بشناسیم و نزاریم وقتی سیاستمداری شدی ریاضی دانی شدی مهندسی شدی.... ندزد مال حروم سرت بشه چون بچت حروم زاده نشه 1000 تاخراب کاری به بار نیاره من چند روز پیش با خواهرم رفتم بیرون فست فود خوردیم و من تا یه هفته من معدم درد میکرد چرا چون من تاحالا تو زندگیم غذایی کم تر از جوجه نخوردم حالا به اصرارررررررررررر شدید مابابام سالی یه با پیتزا برامون میخره که ما ازش بیایم پایین؟ نمیگم مرفهم اما من نوعی که بس این کار برمیام چرا کمک نکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در اخر مرسی از توجه شما!! و ببخشین! اگه سردرد گرفتی
اممم این تکبیره برای چی بود دخترم؟؟؟
بله دخترم می دونم منم همچین بچه ی بالا شهر نیستم
حداقل مدت قابل توجهی پایین شهر زندگی کردم می دونم حتی اگر گشنگی و اینا نباشه یه مشکلات دیگه ای هست.می دونم چی می گی و درسته
هرچند برعکس چیزی که فکر می کنی اونایی که نون ندارن بخورن خیلی زیاد نیستن بیشتر افرادی هستن که نمی تونن وسایل بهداشتی بخرن یا بیماری دارن یا میوه و این چیزا نمی تونن بخورن ویتامین و ایناشون پایین اومده
وگرنه نون شب می خورن اما چه فایده وقتی مرض بشی دوا درمون بخوای پول دوا درمون هم نداشته باشی؟؟؟
درمورد فحشا و تن فروشی والا اول اینکه فقط بین قشر ضعیف نیست و تعداد بسیار زیادی از این چنین زن هایی از قشر مرفه جامعه هستن
درواقع بعضیا یه جور کلاس هم می دونن
اون دسته ای هم که برای پول کار می کنن وقتی می بینن نمی تونن هیچ کار دیگه ای بکنن می رن سمت همچین چیزی
اولین چیزیه که به ذهنشون میرسه
و شما توقع نداشته باش مردا نه بگن
یه تعدادی از مردا نه می گن و اصلا طرفشم نمیرن ولی هیچکس نمی تونه بعضی از جوونای خام یا بعضی از پیرمردای هوس... رو کنترل کنه
شما هرچی توی گوششون بخونی مثل یاسین خوندن تو گوش خره
توقع نداشته باش اونا عوض بشن
اون مشکل اجتماعی که باعث می شه اون دختران مرفه و بی درد برن سمت این کار و اون دختران فقیر برن سمت این کار باید برطرف بشه
وقتی دختری هیچ راهی جلوی خودش نبینه تا بتونه خودش یا مادرش یا عضوی از خانوادو درمان کنه راحت می ره سمت همچین کاری ولی اگر جایی باشه که به جای تن فروشی یه کار مفید بکنه و حقوق مناسب بگیره یا کمک هزینه درمانی بهش بشه چرا باید بره سمت همچین کاری؟؟
همچنین یه سری از افراد جامعه هستن یا مفسدن یا مثل قده ی چرکینی هستن که کل بدن رو خراب می کنه به هرجا هم برسه اونجا رو هم خراب می کنه
اهتکار(احتکار؟؟) یه چیزیه که بعضی وقتا باعث گرونی یه میوه در یه شهر بزرگی مثل شیراز می شه
خب یکی دیگم از اون یارو یاد می گیره میره با همون روش احتکار می کنه
و یه دفعه کلی از میوه ها گرون می شن
کلی از غذاها گرون می شن
کلی از...گرون می شن
اینا مشکلات نظارتی هست
بیشتر این مشکلات به سازمان ها و دولت برمیگرده
یا نیروی انتظامی
اینا یدونش چیزی نیست ولی کلی ادم اینکاو می کنن و شما هیچ جوره نمی تونی کاری کنی چنین افرادی در جامعه بدنیا نیان و به این راه کشیده نشن
می تونی تعدادشون رو به شکل های مختلف کم کنی
اما متوقف نمیشن
تنها راه برخورده
برخورد هم کار ما نیست
ما اگر خیلی شکایت داریم از وضع یا یم خوام اصلاحاتی ایجاد کنیم باید خودمون دست به کاری نزنیم و حتی بعضا الگو باشیم
اگر مثلا بنده بدون هرگونه کار کثیفی بتونم خیلی موفق بشم و نوع موفق شدنم رو اشاعه بدم الگویی هست برای جوونی ه پتانسیل کار خلاف رو داره
تنها کار فرهنیگ که از دست ما برمیاد همینه
درمورد فقر هم همینطور
همچنین شما پایین شهر رفتی؟؟؟موضوع اینجاست ه پایین شهریا به خودشون هم رحم نمی کنن
وقتی خودشون به خودشون رحم نکنن توقع دارن دیگرون بهشون رحم کنن
مثل ماجرای احقاق حقوق زنانه
وقتی خیلی از زنان حقوق زنان رو از بین می برن یا زیر سوال می برن یا ازش دفاع نمی کنن توقع دارید مردا بیان از حقوق زنان دفاع کنن؟؟؟
خدا شاهده من بعضی وقتا می رم پارک می بینم یه چنتا پسر پایین شهری که قیافشون داد می زنه بچه تو جوبین افتادن دنبال دخترای مردم هر هر با صدای نکرشون می خندن و به دخترای بدبخت ناسزا می گن:|
اصلا ادم خونش به جوش میاد همچین چیزایی میبینه
از اون بدتر دخترایی با همون تیپ و قیافه یم بینم که میرن تو بغل همون پسرا
خب ایا من و شما می تونیم برای چنین کسانی کاری بکنیم؟؟؟کسانی که فرهنگ و خفن بودن بودن رو این کارا می دونه شما هرچی تو گوشش بخونی عین یاسینه
حالا گیرم اثر کنه
این یک درست بشه بقیشون چی؟؟
مگر یکی و دوتاست؟؟
اینم کار رسانه ای هست
تنها کاری که توی جامعه از دست ما برمیاد اینه که یه الگوی سالم باشیم
اینه که به جای تجملات اضافه ای که بعضی از بچه پولدارا استفاده می کنن(مثلا مشاینایی مثل بی ام و ...) که عموما هم برای جلب توجه استفاده می شن(اینم بر میگرده به عقده هایی که در بین جامعه ثروتمندان به وفور یافت میشه) به وسایل رفاهی کافی و امن قانع باشیم در حالی که شان خانوادگی هم حفظ بشه
به جای اینکه یه بچه پولدار بره فراری بخره بندازه زیر پاش یا بابای فوتبالیست بره لامبورگینی بخره و توی خیابون باهاش قر بده ماشین های دیگه ای که در حد شان و منزلت خانوادشه بخره
دیگه ته ته خانواده هم باشن یه شاتی بلند خوب کاملا مناسبه
اضافه پول رو به جای اینکارا حتی اگر نمی خوان کمک کنن بکنن سرمایه و باهاش کاری راه بندازن حداقل اشتغالی ایجاد بشه یا حداقل یه استفاده ای بشه
وقتی جامعه مرفه در کنار افزایش پول فرهنگ و شعورش افزایش پیدا نکنه خیلی از این چیزا هم می بینیم
و بازم راه حلش رسانه ای هست
درکل راه حل مردمی چندان این چیزا ندارن
و متاسفانه از اون زمانی هم گذشته که با راه حل های اعتقادی بشه کاری کرد
اینقدر بعضی از افراد با اعتقاد مردم بازی کردن که دیگه خیلیا بی اعتقاد شدن و این چیزا برای حتی اگر اهداف خوب یهم داشته باشن دیگه تاثیر گذار نیست
چه می شه کرد؟؟؟جز اینکه خودمون رو اصلاح کنیم؟؟؟
به عنوان یه ادم معمولی هیچی ولی اگر به سمت یا درجه ای رسیدیم هرچیزی که اختیارات اجازه بده

Andish
2015/05/02, 11:05
تکبیرش برای این که قشنگ و موشکافانه بود
و قیقا درسته فهشا همه جا هست هم پایین شهر هم بالا شهر منتها پایین شهر فرد نمیتونه گندشو جمع کنه و لو میره بالا شهر چه زن چه مرد با پولش در شو میبنده که گند کار در نیاد و برا کلاسش میگن ماداریم میریم پارتی!
و مایه اصلی داریم که اگر یه سیب گندیده رو بزاری توی صندوق سیب سالم سیبای اطاف خراب میشن و وقتی اونا خراب شدن ردیف سیب بعدی همین طور وبه مراتب صندوق قابل استفاده نیس....
خوب حالا چرا باید این افراد خراب انقدر زیاد بشن که جامعه به گند کشیده بشه؟
اول این که انسانیت یادمون رفته سر سفره توی اتوبوس توی مترو به هیچ کسی رحم نمی کنیم و همه رو برای خودمون میخایم
دوم این که ما مسلمونی رو یادمون رفته دین و نمیشناسیم و قران رو فقط برای هفتسین پاکش میکنیم و میره برای سال بعد
بندگی ینی مشارکت خدا در زندگی ما این مشارکتو انجام نمیدیم اگه این خواسته رو از خدا بخوای بهت میده اما اگه بخوای...
راجب آدمای مرض دارم خودشون میخان که من کاری با اونا ندارم
کارم با اونیه که از درد نداری میره از بچگی میره و هزارتا راه دیگه مجبور میشه
ما هم احتکار میکنیم هم دزدی میکنیم هم چشم پاک نداریم و تمام اینا برمیگرده به همون از یاد رفتن خدا و همینا کسانی رو تحویل جامعه میدن که 100 پله بد تر از خودشونه چرا؟ چون حرومزادس...
ما که اسیب نمیبینیم مرفه جامعم که هیچی میمونه بورس با یه مشت ادم بد بخت که باید فنا بشن تا ما بگیم انگار مرغ گرون شده...!!!
انجاهمه گرگن مال خوردن و افعی شدن همه فاسدن جر یه تعداد معدودی که محکم بودن و خودشون رو نجات دادن...
نه پایین شهر نرفتم تهران فقط خونه داییم که نیاورانه رفتم هیچی ندیدم حتی اگه چند ماه پیش میومدی به من میگفتی فقیر تو جامعه هست ؟ میگفتم نه نیست ! من که ندیدم!!! من این حرفارم دارم از روی کتاب مودب پور میزنم اونم چون ماه ها براش ناراحت بودم من دقیقا مثل کامیار مانی کاوه سامان هامون هیچی ندیدم و هیچی نشنیدم فقطچیزیکه هست اینه که حق باشماست باید از خودمون شروع کنیم
اما در این هین و بین به اونی که واقعا نیاز داره کمک کنیم

smhmma
یادم رفت یاد کنم...

smhmma
2015/05/02, 23:01
تکبیرش برای این که قشنگ و موشکافانه بود
و قیقا درسته فهشا همه جا هست هم پایین شهر هم بالا شهر منتها پایین شهر فرد نمیتونه گندشو جمع کنه و لو میره بالا شهر چه زن چه مرد با پولش در شو میبنده که گند کار در نیاد و برا کلاسش میگن ماداریم میریم پارتی!
و مایه اصلی داریم که اگر یه سیب گندیده رو بزاری توی صندوق سیب سالم سیبای اطاف خراب میشن و وقتی اونا خراب شدن ردیف سیب بعدی همین طور وبه مراتب صندوق قابل استفاده نیس....
خوب حالا چرا باید این افراد خراب انقدر زیاد بشن که جامعه به گند کشیده بشه؟
اول این که انسانیت یادمون رفته سر سفره توی اتوبوس توی مترو به هیچ کسی رحم نمی کنیم و همه رو برای خودمون میخایم
دوم این که ما مسلمونی رو یادمون رفته دین و نمیشناسیم و قران رو فقط برای هفتسین پاکش میکنیم و میره برای سال بعد
بندگی ینی مشارکت خدا در زندگی ما این مشارکتو انجام نمیدیم اگه این خواسته رو از خدا بخوای بهت میده اما اگه بخوای...
راجب آدمای مرض دارم خودشون میخان که من کاری با اونا ندارم
کارم با اونیه که از درد نداری میره از بچگی میره و هزارتا راه دیگه مجبور میشه
ما هم احتکار میکنیم هم دزدی میکنیم هم چشم پاک نداریم و تمام اینا برمیگرده به همون از یاد رفتن خدا و همینا کسانی رو تحویل جامعه میدن که 100 پله بد تر از خودشونه چرا؟ چون حرومزادس...
ما که اسیب نمیبینیم مرفه جامعم که هیچی میمونه بورس با یه مشت ادم بد بخت که باید فنا بشن تا ما بگیم انگار مرغ گرون شده...!!!
انجاهمه گرگن مال خوردن و افعی شدن همه فاسدن جر یه تعداد معدودی که محکم بودن و خودشون رو نجات دادن...
نه پایین شهر نرفتم تهران فقط خونه داییم که نیاورانه رفتم هیچی ندیدم حتی اگه چند ماه پیش میومدی به من میگفتی فقیر تو جامعه هست ؟ میگفتم نه نیست ! من که ندیدم!!! من این حرفارم دارم از روی کتاب مودب پور میزنم اونم چون ماه ها براش ناراحت بودم من دقیقا مثل کامیار مانی کاوه سامان هامون هیچی ندیدم و هیچی نشنیدم فقطچیزیکه هست اینه که حق باشماست باید از خودمون شروع کنیم
اما در این هین و بین به اونی که واقعا نیاز داره کمک کنیم

@smhmma (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=362)
یادم رفت یاد کنم...

ممنون دخترم:)
بله بله دوخت دوز زیاد شده دیگه بین بعضی از بالاشهریا
والا من که شیرازم زیاد می بینم دیگه تهران چه خبره
بعله این مشکلات زیادن خیلیشون هم به شرایط اجتماعی برمی گردن.طرف می بینه یکی چقدر میلیارد کشید بالا رفت دیگه بنا بر یه منطق مسخره می گه اگر نخوری می خورن یا من زودتر می دزدم تا ازم ندزدن و از این دسته چیزا ولی باز درمورد اینا هم ما فقط می تونیم خودمون رو اصلاح نیم و اگر به منصب نظارتی رسیدیم اصلا کم کاری نکنیم هرجوری می تونیم جلوشو بگیریم حالا در هر سمتی که هستیم
البته درخصوص حلال زاده نبودن اون فرزندی که حلال زاده نیست واقعا گناهی نداره.و الزاما کسی که حلال زاده نیست ادم بدی نمیشه
بعضیا هستند کسانی که حلال زاده نیستن و خیلی انسان های خوبی هم هستن اما خب اینم هست که ژن تاثیر گذاره و عموما حرامزاده ها در شرایط بدی بزرگ می شن حالا یا به شکلی در پرورشگاه یا مناطق خیلی بد و در بهترین حالت تک سرپرسته
خب کسی که اینقدر تربیتش در شرایط بدی باشه احتمال خراب شدنش هم بیشتره وگرنه خود این بچه ها انتخاب نکردن چجوری بدنیا بیان
و البته دخترم هرچیزی دیده نشه الزاما به این معنی نیست که وجود نداره.اگرم فقیر ندیده بودی نمی تونستی بگی نیست
درمورد کتاب هم دخترم یه جاهایی از پایین شهر هست که هیچوقت نباید بری خیلی خطرناک تر از اونیه که یه دختر جوون بره ولی مناطقی هم هست که مشکل خاصی نداره بهت پیشنهاد می کنم بری بعضی چیزا رو با چشمای خودت ببینی هرچند مناطقی که خطری نیستن خیلی هم وضعشون خراب نیست
می گم دیگه نمیشه در این جایگاهی که هستیم کاری بکنیم
در این جایگاه فقط می تونیم خودمون رو درست کنیم اما اگر در جایگاه خاصی قرار گرفتیم باید برحسب اختیارات کاری بکنیم
همین دیگه دخترم:)