PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بازسازی ، پشتوانه می خواهد

smhmma
2015/04/13, 03:14
با سلام و درود

حدود هزار سال پیش، لیدی گدایوا همسر یکی از بزرگان انگلیس، در اعتراض به افزایش بی رویه ی مالیات برای مردم شهر خود، هر روز به سراغ همسرش می رفت و عاجزانه تقاضا میکرد که مالیاتها کاهش پیدا کند.
همسر او که سیاست و تصمیم های سیاسی خود را بر خواسته ی همسر خود ترجیح میداد، به همسرش گفت: اگر یک روز، برهنه سوار اسب شوی و تمام شهر را از سمتی به سمت دیگر بروی، مالیاتها را کاهش خواهم داد.

گدایوا دو سوال پرسید: تو مشکلی با این کار نداری؟ و آیا واقعاً به وعده ی خود عمل میکنی؟
پاسخ هر دو سوال مثبت بود.

گدایوا اسبش را زین کرد. لباس هایش را بر زمین ریخت. در شهر گفتند: گدایوا در حمایت از مردم، برهنه در میان شهر میگردد!
تمام مردم، مغازه ها را بستند و به خانه ها رفتند. پرده ها را کشیدند و با چشمانی اشکبار، منتظر شدند این گردش شوم، به پایان برسد.
گدایوا به خانه برگشت و مالیات ها کاهش یافت.

در تمام تاریخ غرب اروپا، برای هیچ کس به اندازه ی گدایوا، طلا، جواهر، یادبود و … ساخته نشده است.
این یادبود ها به ما می آموزند که اسطوره ها، به تنهایی خلق نمیشوند. بلکه در بستری از فهم و شعور و حمایت اجتماعی شکل میگیرند.

نمیدانم اگر گدایوا، در این نقطه از تاریخ و جغرافیا، به این بازی تلخ وادار میشد، آیا پنجره ها بسته میشد یا تصاویر او از طریق شبکه های اجتماعی و بلوتوث موبابلها، از دستی به دست دیگر میگشت…

شما چه فکر میکنید؟

خاستگاه:روزنوشته های شعبانعلی (http://www.shabanali.com/ms/?p=2203#more-2203)
(http://www.shabanali.com/ms/?p=2203#more-2203)

پ.ن:من این مطلب رو کپی کردم برای همین نمی دونم این داستان چقدر صحت داره.شاید دروغی بیش نباشه.پس لطفا هیچکس بهش استناد نکنه.
اما مفهوم داستان خیلی مهمه،بهش فکر کنید،بدون تعصب به خودتون بگید شما چه نقشی در بازسازی این مردم و این فرهنگ و این کشور بازی می کنید؟به جز ایراد گیری و انتقاد و پاک کردن صورت مسئله؟؟به جز فرار از این کشور یا نقشه کشیدن برای فرار؟
سال ها بر روی این خاک زیستید
از هوایش تنفس کردید
از آبش نوشیدید
از غذایش خوردید
بر زمینش قدم نهادید
اینک که زمان پاسخ است چه کردید و چه می کنید؟؟؟؟؟؟

.AvA.
2015/04/13, 20:21
خیلی متین بود
فوق العاده...
واقعا ما چه می کنیم توی جایی که ما رو پرورش داده؟؟؟
نمی خوام اسپم باشه اما اگه جواب بدین ممنون می شم...
ما الان باید چه کار کنیم؟؟؟
باید برا پیشرفت کشور تلاش کنیم؟؟؟

Ajam
2015/04/13, 21:36
از خودمون شروع کنیم همه چی درست میشه، اگه من خودمو درست کنم، تو خودتو درست کنی، هر کس خودشو درست کنه بخش عظیمی از جامعه درست میشه که در این صورت جامعه هم به سمت درست شدن میره! به شرطی مثل من نباشین راه کار میدم خودم هیچ کار نمی کنم!
مرسی محمدحسین قشنگ بود!

smhmma
2015/04/13, 21:59
خیلی متین بود
فوق العاده...
واقعا ما چه می کنیم توی جایی که ما رو پرورش داده؟؟؟
نمی خوام اسپم باشه اما اگه جواب بدین ممنون می شم...
ما الان باید چه کار کنیم؟؟؟
باید برا پیشرفت کشور تلاش کنیم؟؟؟
یه دسته قبل از اینکه اون همه سال مصرف کننده بودن رو جبران کنن فرار می کنن
یه دسته اول می دزدن بعد فرار می کنن
یه دسته می دزدن و به دزدیدشون ادامه می دن
یه دسته بزرگ نمی تونن دزدی بکنن وگرنه می کردن
یه دسته هم هستن که سعی در خدمت دارن

در نخستین گام به جای پاک کردن صورت مسئله به جواب فکر کنیم(فرار نکنیم از کشور چون به خاطر فرار همون مغزها بود که الان کشور اینجوری شده دیگه)
در گام دوم سعی کنیم به منافع کشور و منافع دیگران اندازه خودمون یا بلکه بیشتر اهمیت بدیم و کارمون رو درست انجام بدیم
همین دوتا انجام بشه بسه

smhmma
2015/04/14, 23:57
ربط فرارمغزهابه این متن چیه‏?متن راجب حیا هست
حیا؟؟؟
نه اصلا موضوع حیا نبود
توجهتو به این سه خط جلب می کنم

در تمام تاریخ غرب اروپا، برای هیچ کس به اندازه ی گدایوا، طلا، جواهر، یادبود و … ساخته نشده است.
این یادبود ها به ما می آموزند که اسطوره ها، به تنهایی خلق نمیشوند. بلکه در بستری از فهم و شعور و حمایت اجتماعی شکل میگیرند.

نمیدانم اگر گدایوا، در این نقطه از تاریخ و جغرافیا، به این بازی تلخ وادار میشد، آیا پنجره ها بسته میشد یا تصاویر او از طریق شبکه های اجتماعی و بلوتوث موبابلها، از دستی به دست دیگر میگشت…

متوجه موضوع شدی؟؟

smhmma
2015/04/15, 14:48
خدايي جالب بود دمش گرم ولي اگه تو ايران اتفاق بيفته خدا به خير كنه
اره
البته نه فقط توی ایران بلکه فک کن جاهای دیگه هم اگه بود مردم مراعات می کردن؟؟؟من تنها جایی که فک می کنم شاید مردم مراعات می کردن کشورهای اسیای شرقی هست
تازه اونا هم فقط بعضیاش
درمورد ایران و اروپا و امریکا تقریبا مطمئنم به جای اینکه نگاه نکنن فیلم می گرفتن

Jina
2015/04/15, 16:13
چقدر غم انگیز...
همه امون میدونیم...ولی بازم خیلی دردناکه که بخونی و بببینی که چقدر زندگیها و طرز فکرهامون تغییر کرده...چقدر خودمون محور همه چیز شدیم...چقدر دیگران برامون کم اهمیت شدن، خودشون، غمشون، مشکلشون، حتی شادیشون...
کاش بیایم از خودمون شروع کنیم. دیگه انقد غر نزنیم که هیچی نداریم و زمانه بدی شده و این چه وضعشه و اینها. حتی یه کار کوچیک، یه تغییر دید، یه طرز فکر قشنگ...میتونه خیلی موثر باشه...

FATIMASTAR
2015/04/16, 12:54
بابابزرگگگگگگگگگگگگ

متن خیلی قشنگی بود حتی اگه صحت نداشته باشه.

من نمیخوام شعاربدم

اما تمام کسایی که منوخواهرمو میشناسن

میدونن که ما جونمون واسه کشورمون در میره

و حتی حاضرنیستیم با کسی که بهش {{{{{{{{{{ایران عزیزم}}}}}}}}}}}}}

توهین میکنه حرف بزنیم.

درموردمااین کاملا صادقه......

ویه نمونه اش اینه :

دخترداییم گفت:

دوست داره ایران بازنده باشه همه جااااااااااااا

منم قشنگ شستمش گذاشتمش اونجا

وتاالان که حدودا یه 7 یا 8 ماهی میشه

اصلا باهاش حرف نزدم....

Ara
2015/05/06, 18:21
این داستانو قبلا شنیده بودم، عالیه! چن نفر از آدمای الان حس میکنن که جامعشون بیشتر از خودشون اهمیت داره.....

اره
البته نه فقط توی ایران بلکه فک کن جاهای دیگه هم اگه بود مردم مراعات می کردن؟؟؟من تنها جایی که فک می کنم شاید مردم مراعات می کردن کشورهای اسیای شرقی هست
تازه اونا هم فقط بعضیاش
درمورد ایران و اروپا و امریکا تقریبا مطمئنم به جای اینکه نگاه نکنن فیلم می گرفتن
اتفاقا یکی از جاهایی ک فک میکنم مراعات نمیکردن آسیای شرقیه :دی
فیلم نمیگرفتن، اما توجه نمیکردن! به کار خودشون میرسیدن و نگاه میکردن و کلا عکس العمل خاصی نشون نمیدادن :|
تازگی خیلیاشون به فکر این بی تفاوتی جامعشون افتادن و ویدیو ها و فیلمای زیادی درست کردن تا این بی تفاوتی و از بین ببرن....