PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کتاب مزرعه حیوانات(قلعه حیوانات)

Araa M.C
2015/04/02, 19:16
دروووووود
کتابی که پیش روی شماست یکی از معدود کتابهایی است که چه نظر منتقدان هم نسل خود و چه نظر خوانندگان نسل های بعدی را جلب کرده است.
اگر اهل مطالعه کتاب های زبان انگلیسی باشید حتما ضرب المثل "همه با هم برابرند اما بعضی برابرترند" راشنیده اید و جالب است بدانید این ضرب المثل انگلیسی بخشی از این داستان را روایت میکند.
به هرحال تابحال هیچ موردی گزارش نشده که کسی این کتاب را بخواند و احساس پشیمانی کند!
البته شایان به ذکر است که این اثر یک فانتزی کامل نیست.

نویسنده: جرج اورول

11084
قلعه حیوانات، با نام اصلی "مزرعه حیوانات" رمان کوتاهی تمثیلی درباره گروهی از حیوانات است که انسانها را از مزرعه‌ای که در آن زندگی میکنند بیرون میکنند و خود اداره مزرعه را به دست میگیرند، ولی پس از مدتی این حکومت به حکومتی خودکامه با شرایط مشابه قبل تبدیل میشود. این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته شد و در سال ۱۹۴۵ میلادی منتشر شد، ولی در اواخر دههٔ ۱۹۵۰ میلادی محبوب شد. معروفترین جمله این کتاب «همه حیوانات باهم مساویند، اما برخی مساوی ترند» است در زبان انگلیسی به صورت یک ضرب المثل و جمله کنایه آمیز وارد شده‌است.
در این کتاب هر گروه از حیوانات نقش گروهی از اجتماع را بازی میکنند که دست به انقلابی برای بهبود زندگی خود میزنند اما حاکمانی که اختیار میکنند همانهای میشوند که زندگی آنها را به فنا میکشند. قوانین اورول در قلعه حیوانات و 1984 مثل همه برابرند اما برخی برابرترند آنقدر ذیرکانه است که در همه دیکتاتوری ها مصداق دارد. قوانینی آنقدر ذیرکانه و همه شمول که با قوانین فیزیک برابری دارد.

یادداشت نویسنده:
هرگونه برداشت از این کتاب چرت و پرت است و درباره مزرعه حیوانات باید سکوت کرد و از خواندنش لذت برد.
http://www.picofile.com/content/images/download_button.gif (http://s6.picofile.com/d/8a9a88c1-eb60-4cfa-b841-086b60c4b78f/ghale_heyvanat.pdf)

smhmma
2015/04/02, 20:29
کتاب خیلی جالبیه
هرچند حوصله می خواد خوندنش
اگر با تاریخ سیاسی اروپا و روسیه و اینا اشنایی داشته باشید کتاب خیلی بهتر باهاتون ارتباط برقرار می کنه
چون کتاب فوق العاده سیاسی هست
قشنگ تاریخ سیاسی زمان استالین رو به بهترین شکل بیان کدره
اصلا خلاقیتش منو داغون کرده
باید حتما تفسیرهای کتاب رو هم کنارش بخونید چون خیلی جالبن

Araa M.C
2015/04/02, 20:35
اون یکی کتاب اورول هم فوق العاده جالب بود ولی خب بهتره زیاد بهش اشاره نشه...((85))
این کتاب منحصر بفردیه و واقعا آدم میتونه بگه یک پادآرمان شهر واقعیه. اصن آدمو متحول میکنه...
دنبال چنتا تفسیر خوبم راجبش بزارم
یکی از اون فانتزی هایی که یجورایی مبنای درونی داره
البته امیدوارم استقبال شه.

smhmma
2015/04/02, 20:44
اون یکی کتاب اورول هم فوق العاده جالب بود ولی خب بهتره زیاد بهش اشاره نشه...((85))
این کتاب منحصر بفردیه و واقعا آدم میتونه بگه یک پادآرمان شهر واقعیه. اصن آدمو متحول میکنه...
دنبال چنتا تفسیر خوبم راجبش بزارم
یکی از اون فانتزی هایی که یجورایی مبنای درونی داره
البته امیدوارم استقبال شه.

خداییش سخته بهش بگیم فانتزی
بیشتر حالت فلسفه سیاسی داره
اره کتاب 1987(فک کنم این بود) هم داره که می گن خیلی جالبه ولی نخوندم
در حقیقت داره سرشت بسیاری از سیاستمداران و سیستم بسیاری از شهر ها و کشور ها رو به نمایش می زاره
اره تفسیراشو بزار حتما

Araa M.C
2015/04/02, 20:53
در حقیقت داره سرشت بسیاری از سیاستمداران و سیستم بسیاری از شهر ها و کشور ها رو به نمایش می زاره
اره تفسیراشو بزار حتما

این در واقع یه 'پادآرمان شهر' ه (فضای یک جهان ساخته شده توسط نویسنده فانتزی)
در واقع میشه گفت این دوتا کتاب خیلی نایابه
توصیه منم اینه که حتما بخونش اصن یه اثر هنریه

smhmma
2015/04/02, 20:56
این در واقع یه 'پادآرمان شهر' ه (فضای یک جهان ساخته شده توسط نویسنده فانتزی)
در واقع میشه گفت این دوتا کتاب خیلی نایابه
توصیه منم اینه که حتما بخونش اصن یه اثر هنریه

البته در نایاب بود این سبک شکی نیست اما من واقعا فرصتشو ندارم
خیلی کتابا هست که باید بخونم و توی لیستم هستن برای خوندن
اینو هم اگر وقت کنم می خونم ولی فک نکنم به این زودیا بشه
کتاب های عالی خیلی زیادن
ایشالا بیشتر بخونی کاملا متوجه میشی چی می گم

Araa M.C
2015/04/02, 21:01
البته در نایاب بود این سبک شکی نیست اما من واقعا فرصتشو ندارم
خیلی کتابا هست که باید بخونم و توی لیستم هستن برای خوندن
اینو هم اگر وقت کنم می خونم ولی فک نکنم به این زودیا بشه
کتاب های عالی خیلی زیادن
ایشالا بیشتر بخونی کاملا متوجه میشی چی می گم

اونکه صد البته((226))
بعله اولویت بندی مهمه

.AvA.
2015/04/02, 23:19
کتاب رو خوندم
ینی کتابشو دارم
کتاب انتقادیه
و نسبتا خوب
کتاب جالب و خوبیه برای کساییکه فکر می کنن واسشون جایی خبریه و خیلی خودشونو بالا می بینن
هر کسی بخواد می تونه به دنیا فرمانروایی کنه!

Every body want's to rule the world...

master
2015/04/02, 23:26
توصیه می کنم کسی که این کتاب یا 1984 رو خونده کتاب brave new world (دنیای دلیر نو) اثر آلدروس هاکسلی رو هم بخونه. اون هم یک پادآرمانشهره، با این تفاوت که برخلاف اورول که بیشتر کمونیسم رو مورد نقد قرار داده، این کتاب در نقد نظامهای سرمایه داری و لیبرال نوشته شده.

Araa M.C
2015/04/03, 00:04
توصیه می کنم کسی که این کتاب یا 1987 رو خونده کتاب brave new world (دنیای دلیر نو) اثر آلدروس هاکسلی رو هم بخونه. اون هم یک پادآرمانشهره، با این تفاوت که برخلاف اورول که بیشتر کمونیسم رو مورد نقد قرار داده، این کتاب در نقد نظامهای سرمایه داری و لیبرال نوشته شده.

واااو
باورم نمیشه..
من قبلا یه بخشی از این کتابو به طریقی خونده بودم و خیلی تاثیر گذار بود اما این حافظه ما امان نداد و به کلی فراموشم شده بود اما الان...واو..یه لحظه که اسم اینو خوندم قشنگ یادم میاد این زمان نظر منتقدان چی بود. یسریشون میگفتن این با 1987 برابری میکنه و یسری میگفتن این در رده بالاتری قرار داره.
علی اقا بسیار ممنون
توصیه منم اینه که این کتاب هم میتونه به تاثیر گذاریه اون ها و بلکه بیشتر اون ها باشه
اصن یه لحظه سرحال اومدم

azam
2015/04/03, 13:01
واقعا کتاب خیلی عالی ایه!

اره تفسیراشو بزار حتما
محمدحسین، حتما بعد از کنکورت 1987 و بخون! ارزش خوندن و داره!

smhmma
2015/04/03, 14:29
واقعا کتاب خیلی عالی ایه!

محمدحسین، حتما بعد از کنکورت 1987 و بخون! ارزش خوندن و داره!

می دونم عموجون
اخه برای اناکارنیا و جنگ و صلح و خیلی کتابای دیگم همینو می گن :دی
سعی می کنم هرچی دستم اومد بخونم.باورت میشه من کتاب چاپی نخونده دارم ولی فرصت نمیشه بخونم؟؟هرچی وقته اضافه هست می زارم برای سایت دیگه وقتی نمی مونه

Sepehr.Dejavou
2015/04/03, 14:53
خیلی قشنگ بود مخصوصا یه اثر دیگه هم دار 1984 اونم زندگی کمونیستی رو خیلی جالب به تصویر میکشه

Ara
2015/04/03, 15:44
من اینو خوندم و یکی از قشنگ ترین کتاب هاییه ک تو عمرم خوندم.
البته یه بار بچه بودم خوندم از بس اعصابم بهم ریخت شروع کردم گریه کردن :))
ولی بعدا ک دوباره خوندمش محشر بود :دی
+اسم کتاب دیگش 1984 عه.....

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

من اینو خوندم و یکی از قشنگ ترین کتاب هاییه ک تو عمرم خوندم.
البته یه بار بچه بودم خوندم از بس اعصابم بهم ریخت شروع کردم گریه کردن :))
ولی بعدا ک دوباره خوندمش محشر بود :دی
+اسم کتاب دیگش 1984 عه.....

Samara
2015/07/01, 09:17
خیلی جالبه این کتاب
واقعا عالی بود((221))

smhmma
2015/07/01, 11:42
یه کتا فوق العاده هست
ظاهر کتاب داره درمورد حیوانات یه مزرعه صحبت می کنه اما درواقع کتاب کل نظام کمونیستی و مارکسیسمی نابود می کنه می ندازه سطل آشغال
یه کتاب بسیار سیاسی و جال که یه کتابی که واقعا ارزش خوندن داره
هرچند کتاب درمورد نظام کمونیستی هست اما بعضی از چیزایی که توشه در نظام های دیگه جهان هم دیده میشه و اینم خیلی جالبش می کنه.
چیزهای قشنگی هم توش داره که واقعا جالبه مثلا حداقل من فکر می کنم اینکه دولت*مردان این مزرعه رو کرده خوک دقیقا هدف دار بوده.واقعا بسیار از دولت*مردان جهان واقعا خوک هایی هستن که در کارای کثیفشون غلط می زنن.
خخخخ بگذریم کلا اینکه خیلی کتاب جالبیه از دستش ندید:دی

MaRs
2015/07/01, 18:23
کتابیه ک در عین جذابیت داستان رگه هایی از سیاست درش دیده میشه.... حتی حال بعضی از کشور های امروز جهان رو حکایت میکنه ... حتنا بخونیدش