PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زن از دیدگاه اندیشمندان غربی( وباز هم ستم.........)

کساندرا
2015/03/11, 19:35
واقعا دلم نیومد که این مطلبو واستون نزارم. تو این مطلب نگاه مادی وزور محور غرب نسبت به انسان و جایگاهش بیان میشه.تو این میانم زن به عنوان موجود ضعیف تر بیشتر از دیگران مورد نگاه های تحقیر آمیز و ستمگرانه قرار گرفته.

اینم قسمتی از سخنان مشهور ترین اندیشمندان غربی در مورد زن

ارسطو(فیلسوف یونان باستان، قرن4): وجود زن منشأ بحران و انهدام جهان است، زن مانند درخت مسمومی است که از بیرون می نماید ولی وقتی گنجشکها آن را می خورند بیدرنگ می میرند خدا زن و برده را آفرید تا به مرد خدمت کنند.

سقراط( فیلسوف بزرگ یونانی قرن 5): وجود زن بزرگترین منشأ انحطاط بشری است.

آندرسکی: برای سوختگی آتش و زهر مار می توان علاجی به دست آورد ولی پیدا کردن راه علاجی برای خاصیت تندی وزنندگی زن غیر ممکن است.

آرتور شوپنهاور( فیلسوف آلمانی قرن 18): زن حیوانی است با افکار کوتاه و گیسوان بلند.

فروید(پایه گذار رشته ی روانکاوی اهل اتریش قرن 19): اصولا زن پایین تر از مرد است بدبختی و بیچارگ زن زمانی تسکین می یابد که پسری به دنیا بیاورد.

سن توماس(بزرگترین فیلسوف قرون وسطی): زن چیزی نیست به جز موجودی تصادفی و ناقص و نوعی مرد ناقص.

ناپلئون(نخستین امپراطور فرانسه): زن و دختر از خصوصیات شهروندی محروم هستند.

ژان ژاک روسو( فیلسوف و نویسنده فرانسوی- سوئیسی، قرن 18): هرگونه آموزش زن باید توسط مرد باشد و زن برای
آن ساخته شده که تسلیم مرد باشد و بی عدالتی های او را تحمل کند.

برتراند راسل (فیلسوف مشهور انگلیسی قرن 19): زن دروازه جهنم و ام الفساد است. ازان رو باید از فکر زن بودن خویش شرمنده باشد و به خاطر لعنتی که به این جهان آورده مدام در توبه و نوحه به سر برد. باد از لباس خود شرمنده باشد، زیرا یادگار سقوط اوست.

نیچه(فیلسوف بزرگ آلمانی قرن 19): زن قادر به دوستی نیست. زنان، گربه، پرنده و در بهترین حال گاو باقی می مانندو وقتی نزدیک زن می روی شلاق را فراموش نکن.

فیثاغورث(دانشمند یونانی قرن 6): اصل خوبی وجود داشته و نظم و نور و مرد را آفریده و نیز اصل بد وجود داشته که آشوب، تیرگی و زن را آفریده است.

افلاطون(یکی از بزرگترین فلاسفه جهان در آتن،قرن 5):از میان امور نیکی که به سبب آنها باید خدایان را سپاس گذارد نخست این است که من را آزاد آفریده اند نه برده و دوم اینکه من را مرد خلق کرده اند نه زن. سنت آگوستین(از تاثیرگذار ترین فیلسوفان و اندیشمندان مسیحیت،قرن 16): زن حیوانی است که نه استقامت دارد و نه استوار است

Ajam
2015/03/11, 19:48
بابا اینا دیگه کین؟

Angel of Death
2015/03/11, 23:34
بعید میاد همشون درست باشن ، چون برای خیلیاشون نتونستم منبع گیر بیارم.ولی دوتاشون درسته.توی منبعی هم که پیدا کردم ننوشته بود از کجا آوردن و فقط نقل و قول کردن ، خوش حال میشم منبع رو بدونم :-)
آپدیت :
یکی دیگم پیدا کردم ، ولی برای بقیشون هیچ منبعی چه با زبون انگلیسی چه فارسی پیدا نکردم.

smhmma
2015/03/11, 23:57
اگر راسته تو روحشون
ولی احتمالش هست که بعضیاش جعلی باشه دخترم
ولی این هست که واقعا به ویژه در میان اعراب و اروپاییان خیلی به زنان ظلم شده
هنوزم می شه

کساندرا
2015/03/12, 01:49
بعید میاد همشون درست باشن ، چون برای خیلیاشون نتونستم منبع گیر بیارم.ولی دوتاشون درسته.توی منبعی هم که پیدا کردم ننوشته بود از کجا آوردن و فقط نقل و قول کردن ، خوش حال میشم منبع رو بدونم :-)
آپدیت :
یکی دیگم پیدا کردم ، ولی برای بقیشون هیچ منبعی چه با زبون انگلیسی چه فارسی پیدا نکردم.

راستش حق باشماست باور کردن اینکه همچین نظایی از دهن این آدما در بیاد واسه آدم مشکله و حتما احتیاج به منبع هست منتهی به دلیل تنبلی اینجانب((200)) تو پست اصلی منبع رو نذاشتم. منابع: کتاب شخصیت و حقوق زن دراسلام، مهدی مهریزی،ص218-222 کتاب ناچیز شمردن زن در درازای روزگاران، ص69 ،70،48 جایگاه و منزلت زن در ملل جهان،ابوطالب کاویانی،ص43 ناچیز شمردن زن،کیاندخت نور افروز، 71،74 کتاب عقل مذکر،ژنویو لوید،ص 116

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

اگر راسته تو روحشون
ولی احتمالش هست که بعضیاش جعلی باشه دخترم
ولی این هست که واقعا به ویژه در میان اعراب و اروپاییان خیلی به زنان ظلم شده
هنوزم می شه

درباره اینکه منبعم معتبر باشه نمی تونم نظر قطعی بدم ولی این که جنس زن همیشه تو جوامع و دوره های قبل از اسلام و دور از اسلام مورد ظلم قرار گرفته مسلمه. به نظرم الگوی غربی امروزی اروپاییا هم زائیده ی همین الگوهای قدیمیه یونانی رومیه که زن رو فقط وفقط وسیله ای برای التذاذ مرد می دونستن و بقیه چیزا تحت الشعاع این مسئله قرار می گرفت. امروزم همینو میخوان منتهی حالا با یه سری الفاظ دیگه! (ممنون که سر زدی بابایی;;))

Hermion
2015/03/12, 02:46
​مثلا اينا روشن فكراى دوره خودشون بودن:|

Leyla
2015/03/12, 05:08
خاااااااااک...
واقعا خاااااااااااک...
بدبختی اینه که خیلی از زنان اون دوره هم یه همچین تصوری از خودشون داشتن... (و در بعضی موارد دارن...((9)))

Paneer
2015/03/12, 08:32
هوووووف ((231))

ب قول حانی اینا مثلا روش فکرای اون زمان بودن :| ببین نظر مردم عادیشون چی بوده ؟

ینی اینا ب چ جرئتی اینجوی راجب مادرشون حرف می زدن ؟ ((231))

کساندرا
2015/03/12, 10:37
خاااااااااک...
واقعا خاااااااااااک...
بدبختی اینه که خیلی از زنان اون دوره هم یه همچین تصوری از خودشون داشتن... (و در بعضی موارد دارن...((9)))

اینا که چیزی نیست لیلا پست بعدی رو بخونی شاید ضعف اعصاب بگیریhttp://forum.pioneer-life.ir/images/smilies/1%20(163).gif

هوووووف ((231))

ب قول حانی اینا مثلا روش فکرای اون زمان بودن :| ببین نظر مردم عادیشون چی بوده ؟

ینی اینا ب چ جرئتی اینجوی راجب مادرشون حرف می زدن ؟ ((231))

نظر زنا که مهم نبوده خو مرداشونم بدتر از به اصطلاح روش فکراشونhttp://forum.pioneer-life.ir/images/smilies/1%20(173).gif فقط بدون شان مادرم اونقدر بوده که جزء اشیاء پس از مرگ شوهراشون به پسرشون به ارث میرسیدندhttp://forum.pioneer-life.ir/images/smilies/1%20(232).gif

Ginny
2015/03/12, 16:26
با عرض معذرت:/
ی سری اسکل بودن ک دور هم جمع شدن:|
آخه فایده خاصیم نداشتن اینا ک. صرفا برا ما کتاب درسی درس کردن:|
اما واقعا که
ولی بدترین چیز اینه که هنوزم همچین موجوداتی توی دنیا وجود دارن.... و دنیا رو با وجود و افکارشو آلوده میکنن:|

+چقددددددر فمنیستی نوشتم:|

neo
2015/03/12, 17:21
بشر است دیگر مریض است.
انسان از همون اول میخواست برتری داشته باشه چه مرد به زن چه سفید پوست به سیاه پوست و....
ولی اخر سر متوجه حماقتش میشه و مسیر درستو پیدا میکنه مثل لینکلن و مثل کلی از این خانوم هایی که برای برابری حقوق مرد و زن تلاش میکنن.
حقیقتش بعید نمیدونم چند سال دیگه زنا این حرفارو رو در مورد مردا بزنن.

rosalie
2015/03/12, 20:36
!!!!
عجیبه چون من توی کتاب دنیای سوفی این طور خوندم که افلاطون به برابری زن و مرد اعتقاد داشته و میگفته :دولتی که از زن ها در امورش استفاده نکند مانند ورزشکاری است که فقط یک دستش را پرورش دهد

argotlam
2015/03/12, 22:55
خدا رو شکر تو دوره ی اینا زندگی نمی کردیم!!!!!!!!!!!
راستش خیلی کنجکاو شدم برا همین رفتم یکم دنبالش
خلی نگشتم برا همین درباره ی همش نمی دونم
مال ارسطو و افلاطون رو فقط دیدم
یه جا خوندم تو هرمی که ارسطو درباره ی موقعیت های اجتماعی نوشته زنان تو قاعده ی هرمن با کودکان و بردگان
کلا زنو یه موجود درجه 2 میدیده
ولی خب در اون زمان تو یونان برای زن هیچ حقوق و احترامی قائل نمی شدن
پس چندانم دور از انتظار نیست
ولی درباره ی افلاطون حقوق زن و مرد رو یکی میدونسته و از اینکه باید زن در امور مشارکت داده بشه صحبت می کرده ولی خب تو اون جامعه زدن این حرفا مثله کوبیدن آب در هاون بوده
ولی اون جمله رو یه جا خوندم که افلاطون گفته
«خدا را شکر می کنم که یونانی زائیده شده ام نه غیر یونانی، آزاد به دنیا آمدم نه برده، مرد آفریده شده ام نه زن»
اونم به خاطر این بوده که زن ها رو از مرد ها ضعیف تر و ناتوان تر می دونسته ولی از نظر جسمی و روحی، از نظر استعداد و توانایی زن و مرد رو برابر می دونسته
دنبال بقیش نرفتم ولی خوندم یه جا که نوشته بود دانشمندان بعدی که اومدن دیدگاه ارسطو رو ترجیح می دادن و قبول داشتن چون چیزی بوده که تو جامعه دیده می شده
ولی خب این از غلط بودن و احمقانه بودن تصوراتشون و عقایدشون درباره ی زن کم نمی کنه

کساندرا
2015/03/13, 00:11
!!!!
عجیبه چون من توی کتاب دنیای سوفی این طور خوندم که افلاطون به برابری زن و مرد اعتقاد داشته و میگفته :دولتی که از زن ها در امورش استفاده نکند مانند ورزشکاری است که فقط یک دستش را پرورش دهد

درباره ی دیدگاه افلاطون به مسئله ی زن خیلی مطلبا و نظرات جور واجور هست اولبیش اینه که زن و مرد از نظر افلاطون برابراند و باید به یه اندازه از مزایای اجتماعی بهرمند بشن
دومین دیدگاه بر عکس این عقیدست و میگه افلاطون بهترین مبلغ مردسالاری و جامعه مردانست که رهبریه مطلقش بعهده مرده و حرفاش تو رساله جمهوریت پوششی برای پنهان کردن نظرش وکراهتش نسبت به زناست. حقیقت آن است که می خواست زن را مرد کند, زیرا در نظام اشتراکی[ و کمونیستی] مالکیت و زنان بانوان باید از خانه بیرون برن و وارد جامعه بشن تا دانش یاد بگیرن وبه اصطلاح ((مردگونه)) بشن. (برای اثباتش حدود 5 صفحه ای توضیح داده بودن با یه سرچ تو اینترنت دلایلو میبینین)
طبق تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم که افلاطون دیدگاه مثبتی نسبت به زن داره و طبق دیدگاه افلاطون زنا در مقایسه با مردا و به‏ اندازه‌ی آنان آزادند و از مزایای اجتماعی‏ بهره‏مند. اما اشکالی که تو نظریات افلاطون هست اینه که در آن (نظام افلاطونی)نظام طبقاتی خشک و خشن، مرد و زن باهم مجبور به اطاعت‏ از قوانین غیر قابل باوری هستند که جسم‏ و روح آنان را در اختیار می‏گیرد و جایی‏ برای اراده،عشق و غریزه‌ی مادری نمی‏ذاره و تا آنجا پیش می‏ره که فردیت انسان را فدای نظام خود می‏کنه و او را تا حد یک ابزار تنزل می‏دهد.

wolf
2015/03/13, 10:11
؟؟؟؟؟؟؟؟
راسته؟؟؟؟؟؟
ای تو روحشون.

smhmma
2015/03/13, 16:18
با عرض معذرت:/
ی سری اسکل بودن ک دور هم جمع شدن:|
آخه فایده خاصیم نداشتن اینا ک. صرفا برا ما کتاب درسی درس کردن:|
اما واقعا که
ولی بدترین چیز اینه که هنوزم همچین موجوداتی توی دنیا وجود دارن.... و دنیا رو با وجود و افکارشو آلوده میکنن:|

+چقددددددر فمنیستی نوشتم:|

دخترم همون طور که گفتیم شاید این دیدگاه های بیان شده ساختگی باشن
اما اگر ساختگی نباشن باز این افراد(حداقل یه تعدادیشون)کارای با ارزش زیادی کردن که به خاطر اونا قابل تحسینن ولی خب در این مورد واقعا حرفای چرتی زدن که واقعا مایه خجالته

بدترین چیز در این مورد اینه که خیلی از زنا برای گرفتن حقشون تلاشی نمی کنن
خیلی از زنا اصلا یه سری از حقوق رو برای خودشون قائل نیستن
و این خیلی بده چون باعث می شه خیلی جاها توسط یه سری از مردان منفعت طلب مورد سواستفاده قرار بگیرن
حتی در حال حاضر هم یه سری سواستفاده ها از زنان در همین ایران می شه که خارج از بعد فردین
مثلا درامد زنان در خیلی از شرکت ها کمتر از مردانه درحالی که کاری که می کنن همون مقداره

افلاطون(یکی از بزرگترین فلاسفه جهان در آتن،قرن 5):از میان امور نیکی که به سبب آنها باید خدایان را سپاس گذارد نخست این است که من را آزاد آفریده اند نه برده و دوم اینکه من را مرد خلق کرده اند نه زن.

من به این فک کردم که این چیزی که افلاطون گفته نمی دونه دلیلی بر زن ستیزی باشه چون شاکر بودن خدا برای اینکه زن افریده نشده می تونه دلایل خیلی مختلفی داشته باشه مثلا اینکه اون زمان مردان خیلی ازادتر بودن و حقوق بیشتری داشتن(حقوق منظورم درامد نیستا)
یه دلیلی دیگش می تونه توانایی جسمی باشه و برای همین این جمله رو گفته
و...
یعنی نمی شه با قطعیت گفت این حرفه که زده مبنی بر زن ستیزیش هست

والا می خواستم اینو همون اول بگم ولی فک کردم اگر بگم یه دفعه دخترا می ریزن سرم دیگه گفتم نگم
ولی الان که بحثش شد گفتم

pedi
2015/03/15, 21:07
راستش حق باشماست باور کردن اینکه همچین نظایی از دهن این آدما در بیاد واسه آدم مشکله و حتما احتیاج به منبع هست منتهی به دلیل تنبلی اینجانب((200)) تو پست اصلی منبع رو نذاشتم. منابع: کتاب شخصیت و حقوق زن دراسلام، مهدی مهریزی،ص218-222 کتاب ناچیز شمردن زن در درازای روزگاران، ص69 ،70،48 جایگاه و منزلت زن در ملل جهان،ابوطالب کاویانی،ص43 ناچیز شمردن زن،کیاندخت نور افروز، 71،74 کتاب عقل مذکر،ژنویو لوید،ص 116

درباره اینکه منبعم معتبر باشه نمی تونم نظر قطعی بدم ولی این که جنس زن همیشه تو جوامع و دوره های قبل از اسلام و دور از اسلام مورد ظلم قرار گرفته مسلمه. به نظرم الگوی غربی امروزی اروپاییا هم زائیده ی همین الگوهای قدیمیه یونانی رومیه که زن رو فقط وفقط وسیله ای برای التذاذ مرد می دونستن و بقیه چیزا تحت الشعاع این مسئله قرار می گرفت. امروزم همینو میخوان منتهی حالا با یه سری الفاظ دیگه! (ممنون که سر زدی بابایی;;))

سلام همگی
در مورد منبع ایرانی ((200)) باید بگم این کتاب خودش منبعش معلوم نیست کجاست((200)) در کل من کلا به منبع های ایران اعتمادی ندارم((200))
منابع خارجی باز میشه کمی بهشون اعتماد کرد
و خلاصه بگم
بلاخره زمان گذشته زمان گذشته ست. الان رو باید تلاش کرد
که هنوز داخل اینجا و در بعضی کتابها حقوق زن نادیده گرفته میشه.
خیلی حرفها هست که نمیشه اینجا نوشت
برای سایت خوب نیست((200))

پرسی
2015/03/16, 12:58
بعد میگن تو ی ایران و اسلام حقوق زنان رعایت نمیشه

pedi
2015/03/16, 13:14
بعد میگن تو ی ایران و اسلام حقوق زنان رعایت نمیشه

اصلا اسم ایران و اسلام رو نیار((200)) که کلا زن توی اونا جایگاه پایینی داره((200))

mahdigh88
2015/03/16, 17:43
در گذشته افکار تمام مردم دنیا در مورد خانم ها به این شکل بوده مخصوصا اعراب اما خدارا شکر که امروزه بهتر شده مخصوصا در غرب . ما مخصوصا مردان(مثل من)باید برای ایجاد برابری بین مردان و خانم ها تلاش کنیم. برای این امر باید از خودمان شروع کنیم . به امید روزی که در دنیا مخصوصا ایران خودمان برابری باشد.

pmirzad
2015/03/16, 21:29
- زنهایی که به دنبال برابری با مردها هستند آرزوی بسیار کوچکی دارند " تیموتی لیری"
در درجه اول خیلی از این مطابی که گذاشته شده اصلا درست نیست کم تر کسی هستش تو این سایت که کتاب و مطلاب این افراد یا تعدادیشون رو به زبان اصلیش انگلیسی یا المانی برای بعضیاشون خونده باشه و این که اومدن گفتن مثلا نیجه یا فروید همجین حرفی رو زده درست نیست
زن و مرد در کل نمیتونن با هم برا بر باشن برا اینکه فرق دارن همیشه داشتن و در اینده هم همینطور خواهد بود و اینکه من کتابای فروید و نیجه رو به زبان اصلیش المانی خوندم هیج کجا اینطوری زن رو زیر سوال نبردن خوده نیجه میگه زنا از دوست داشتن هیجی نفهمیدن برا اینکه عشق رو فقط میشناسن و درک میکنن(:

Jina
2015/03/17, 15:28
در حالت کلی قبول دارم که شاید نظریه ها درباره زنان چندان جالب نباشه و حتی همین الان هم در خیلی جاها خیلی بهشون ظلم میشه.
ولی اینکه از روی یک جمله، که از جملات قبل و بعدشم اطلاعی نداریم بخوایم راجع به مفهوم کلی اون متن نظر بدیم، یا حتی بدتر اون، راجع به نویسنده اش قضاوت کنیم، اصلا کار درستی نیست.
مثلا اونی که گفته خدا رو شاکرم که مرد هستم و نه زن، شاید منظورش این نبوده که زن کلا موجود بی خاصیتیه، شاید منظورش این بوده که الان تو جامعه من داره بهشون ظلم میشه و من خوشحالم که در وضعیت اونها نیستم.
چیزی که گفتم همه جا وجود داره، خیلی وقتها ما حرفها رو خوب نمیشنویم، یا یه تیکه از حرفو برای خودمون بولد میکنیم و بقیه رو نشنیده میگیریم و براساس همون هم روی شخصیت طرفمون قضاوت میکنیم، در صورتی که شاید اون حرف و اون جمله به تنهایی معنی جالبی نداشته باشه، ولی اگر بین بقیه جملات دیده بشه یه مفهوم عمیقتری را برسونه.
عجولانه قضاوت نکنیم. حتی بهتره که اصلا قضاوت نکنیم! همیشه همه چیزو بشنویم و سعی کنیم برداشت خوبی داشته باشیم (نه مثل کبک سرمونو بکنیم زیر برفو همه چیزو زیادی خوب ببینیم و نه سیاهترین برداشتی که میتونیم رو بکنیم، همیشه یه چیزی باشیم بین این دو).

شاد باشین :)

smhmma
2015/03/17, 21:47
- زنهایی که به دنبال برابری با مردها هستند آرزوی بسیار کوچکی دارند " تیموتی لیری"
در درجه اول خیلی از این مطابی که گذاشته شده اصلا درست نیست کم تر کسی هستش تو این سایت که کتاب و مطلاب این افراد یا تعدادیشون رو به زبان اصلیش انگلیسی یا المانی برای بعضیاشون خونده باشه و این که اومدن گفتن مثلا نیجه یا فروید همجین حرفی رو زده درست نیست
زن و مرد در کل نمیتونن با هم برا بر باشن برا اینکه فرق دارن همیشه داشتن و در اینده هم همینطور خواهد بود و اینکه من کتابای فروید و نیجه رو به زبان اصلیش المانی خوندم هیج کجا اینطوری زن رو زیر سوال نبردن خوده نیجه میگه زنا از دوست داشتن هیجی نفهمیدن برا اینکه عشق رو فقط میشناسن و درک میکنن(:
پسرم تو می گی زن و مرد نمی تونن با هم برابر باشن
برابری خیلی ابعاد مختلف داره و باید مشخص کنی از چه نظر نمی تونن برابر باشن

در حالت کلی قبول دارم که شاید نظریه ها درباره زنان چندان جالب نباشه و حتی همین الان هم در خیلی جاها خیلی بهشون ظلم میشه.
ولی اینکه از روی یک جمله، که از جملات قبل و بعدشم اطلاعی نداریم بخوایم راجع به مفهوم کلی اون متن نظر بدیم، یا حتی بدتر اون، راجع به نویسنده اش قضاوت کنیم، اصلا کار درستی نیست.
مثلا اونی که گفته خدا رو شاکرم که مرد هستم و نه زن، شاید منظورش این نبوده که زن کلا موجود بی خاصیتیه، شاید منظورش این بوده که الان تو جامعه من داره بهشون ظلم میشه و من خوشحالم که در وضعیت اونها نیستم.
چیزی که گفتم همه جا وجود داره، خیلی وقتها ما حرفها رو خوب نمیشنویم، یا یه تیکه از حرفو برای خودمون بولد میکنیم و بقیه رو نشنیده میگیریم و براساس همون هم روی شخصیت طرفمون قضاوت میکنیم، در صورتی که شاید اون حرف و اون جمله به تنهایی معنی جالبی نداشته باشه، ولی اگر بین بقیه جملات دیده بشه یه مفهوم عمیقتری را برسونه.
عجولانه قضاوت نکنیم. حتی بهتره که اصلا قضاوت نکنیم! همیشه همه چیزو بشنویم و سعی کنیم برداشت خوبی داشته باشیم (نه مثل کبک سرمونو بکنیم زیر برفو همه چیزو زیادی خوب ببینیم و نه سیاهترین برداشتی که میتونیم رو بکنیم، همیشه یه چیزی باشیم بین این دو).

کاملا قبول دارم این سخن رو و تایید می کنم خودمم دقیقا همین مثالی که شما گفتی رو توی پستای قبلی نوشتم
اما یه موردی هست بعضی وقتا یه جملاتی به خودی خود کامل هستن و نمیشه منظور دیگه ای برداشت کرد یا سخنی درشون گفته شده که از دو حالت خارج نیست یا دقیقا همون چیزی که گفته شده منظور بوده یا اینکه نقل قول از کس دیگه ای بوده که در متنی نوشته شده بعد اون نقل قول رو به عنوان سخن همون نویسنده در نظر گرفتن
مثال می زنم(جدای از اینکه ایا واقعا کسی چنین حرفی زده یا نه):

زن حیوانی است با افکار کوتاه و گیسوان بلند

این جمله خودش کامله نمیشه منظور دیگه ای براش متصور شد (البته شایدم من نمی تونم متصور بشم؟؟؟؟)
درنتیجه اگر ثابت بشه گفته همون فردی هست که نوشته شده به نظر من می شه از روش درمورد شخص مورد نظر نظراتی داد
هرچند بهتره باز هم نوشته های قبل و بعدش رو دید اما...

_c_l_o_s_e_d
2015/03/17, 22:26
کار خدا رو ببین
یه مشت روان پریش احمق شدن اندیشمند :|

aftab
2015/03/18, 19:05
پدر و مادر ماری کوری نمیذاشتن درس بخونه و معتقد بودن فیریک و ریاصی دخترا رو دیوونه میکنه
گوستاو لوبون متخصص فرانسوی در سال 1879 گفت:انداره مغر بساری زنان از مغر گوریل کوچیکتره و افزوده بود وجود یک زن باهوش همونقدر غیرممکنه که وجور یک گوریل با دو سر!

منابعم کاملا معتبرن smhmma@jina@

شوهر اول ماری کوری هم از اون مردت بود که معتقد بودن زنا همه خنگن.والدین ماری اونو به مدرسه ای فرستادن که به جای علوم درس هایی مث صاف ایستادن رو به دخترا یادمیدادن.با مجبور کردنشون به پوشیدن لباسایی از تسمه های فلزی

smhmma
2015/03/18, 21:24
پدر و مادر ماری کوری نمیذاشتن درس بخونه و معتقد بودن فیریک و ریاصی دخترا رو دیوونه میکنه
گوستاو لوبون متخصص فرانسوی در سال 1879 گفت:انداره مغر بساری زنان از مغر گوریل کوچیکتره و افزوده بود وجود یک زن باهوش همونقدر غیرممکنه که وجور یک گوریل با دو سر!

منابعم کاملا معتبرن @smhmma (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=362)@jina@

شوهر اول ماری کوری هم از اون مردت بود که معتقد بودن زنا همه خنگن.والدین ماری اونو به مدرسه ای فرستادن که به جای علوم درس هایی مث صاف ایستادن رو به دخترا یادمیدادن.با مجبور کردنشون به پوشیدن لباسایی از تسمه های فلزی

بله بله و این مایه تاسفه چون زنان نابغه هم بسیار داریم
یا زنان عاقل
پرتو خودتم می دونی که من با بسیاری از تبعیضات جنسی بشدت مخالفم و معتقدم هرجا که که حقی به مردان داده شده باید یه حق دیگه به زنان داده به و برعکس(اینکه بعضی از حقوق زنان و مردان متفاوت باشن هم به نظرم باید باشه چون زنان و مردان با هم فرق دارن اما این به معنی برتری یکی بر دیگری نیست)

درمورد منبع معتبر هم من تو رو می شناسم و قبولت دارم ولی صرفا گفتن اینکه منبع معتبره به این معنی نیست که معتبره اگ منبعی هست باید ذکر بشه یا ادرسش داده بشه صرفا گفتن اینکه معتبره یا نه ارزش خاصی دارا نیست
و ممنون که گفتی نمی دونستم
ماری کوری واقعا دانشمند خفنی بوده دمش گرم

کساندرا
2015/03/19, 01:20

درباره ی زن و مرد هیچ شکی نیست تفاوت بینشون وجود داره و اینو انکار نمیکنم ولی این تفاوت در نقش ها و روحیات و جسم و جود داره و زن ومرد از نظر انسانیت و ذات پاک برابرن. نسترن جون مطمئنی که همه ی مطالب اشتباه نا معتبر هستن؟بیشتر این جملات رو می تونی تو هزار منبع مختلف پیدا کنی ولی اینکه بخوای قبول کنی یا نکنی به عهده ی خودته درباره ی نظر فروید و نیچه هم نظرات مختلفه هر کس آزاده برداشت خودشو داشته باشه! طبق برخی برداشتا نیچه رو زن ستا می دونن و طبق برخی دیگه زن ستیز معرفیش می کنن . اینم یه واقعیته که نیچه واقعا یه فیلسوف بزرگه طوری که همه ی کسایی که به فلسفه علاقه دارنو مدتی یا شایدم برای همیشه درگیر خودش می کنه و واقعا سخته بخوای با دیدن و سنجیدن همه ی جوانب دیدگاه همچین شخص بزرگیو نقد و بررسی کنی ولی در این زمینه بازم میگم که برداشت هر شخص آزاده!

Jina
2015/03/19, 15:21
کاملا قبول دارم این سخن رو و تایید می کنم خودمم دقیقا همین مثالی که شما گفتی رو توی پستای قبلی نوشتم
اما یه موردی هست بعضی وقتا یه جملاتی به خودی خود کامل هستن و نمیشه منظور دیگه ای برداشت کرد یا سخنی درشون گفته شده که از دو حالت خارج نیست یا دقیقا همون چیزی که گفته شده منظور بوده یا اینکه نقل قول از کس دیگه ای بوده که در متنی نوشته شده بعد اون نقل قول رو به عنوان سخن همون نویسنده در نظر گرفتن

این جمله خودش کامله نمیشه منظور دیگه ای براش متصور شد (البته شایدم من نمی تونم متصور بشم؟؟؟؟)
درنتیجه اگر ثابت بشه گفته همون فردی هست که نوشته شده به نظر من می شه از روش درمورد شخص مورد نظر نظراتی داد

سلام بر پدرجان!
فکر کنم خیلی وقت بود که بحث نکرده بودیم! :d
دو تا کلمه بکار بردم تو متن قبلیم که خیلی دیده نشد انگار: یکی شاید بود یکی هم اینکه مثل کبک نباشیم!
یک سری مواقع آره، معنی دیگه ای نمیشه برداشت کرد، مثل همین جمله ای که مثال زدی و یا مثل یه جمله دیگه ای که نقل شده: "زن چیزی نیست به جز موجودی تصادفی و ناقص و نوعی مرد ناقص."
ب قول شما از اینا چیز دیگه ای نمیشه برداشت کرد، مگر اینکه زیادی خوشبین باشیم که البته اونم یه نقص خیلی بزرگه و فریب دادن خودمون و ندیدن حقیقته، درست مثل زیادی سیاه دیدن هرچیزی.
ولی قبول نداری بیشتر مشکلات و دلخوری ها و سوء تفاهم ها و سوء برداشت ها از درست نشنیدنه؟ خیلی وقت ها خیلی حرفها ناقص شنیده میشن، به بدترین حالت ممکن برداشت میشن، دوبرابر چیزی که باید دربرابرشون واکنش نشون داده میشه، و به وحشتناک ترین وضع ممکن طرف مقابل محکوم میشه! بدون اینکه بهش فرصت دفاع داده بشه، سریع قضاوت و محکوم میشه. و این اشتباهه محضه...
کلا قضاوت کردن راجع به افراد کار خیلی سخت و پیچیده ایه که متاسفانه ما به خودمون اجازه میدیم به ساده ترین شکل ممکن اینکارو انجام بدیم! به همین سادگی نمیشه گفت طرف چرا فلان کارو کرد یا فلان چیزو گفت، چون ما داریم از دید خودمون به مسائل نگاه میکنیم نه از دید و جایگاه طرف مقابلمون. شاید شرایط اون جوری ایجاب میکنه که اینطوری حرف بزنه یا عمل کنه.
بخاطر همین بهتره خیلی راجع ب مردم قضاوت نکنیم...اگرم قراره تحلیلی صورت بگیره در حالت کلی و روی اون فعل باشه نه شخصیت فرد.
(این تیکه های آخر حرفم خیلی به موضوع بحث مربوط نبود! ولی بنظرم بد نبود که گفته بشه)

منابعم کاملا معتبرن @smhmma (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=362)@jina@

در اینکه در طی تاریخ، از گذشته های دور تا همین زمان کنونی خودمون، خیلی وقتها خیلی جاها به زنها ظلم میشده و میشه که شکی نیست اصلا و ابدا.
حالا در قدیم وحشتناک تر بوده (مثل مثالی که خودت زدی، و یا کافیه کتاب کلیدر محمود دولت آبادی رو بخونید...بسی غم انگیزه...و میبینی که واقعا جایگاه یک زن، نه در قرون وسطی و تو اروپا، بلکه همین 30-40 سال پیش تو همین ایران چجوری بوده)، ولی امروزه هم هست به وضوح و قابل لمس هم هست کاملا.
مثلا همین جوک هایی که در وصف خنگی دختران سرزمینمون یا طرز رانندگیشون گفته میشه کم چیزی نیست. درسته الان میگید جوکه و برای شوخیه و اینها، ولی تاثیر گذاره. خود القا این موارد ظلم نیست؟

نمونه این ظلمها زیاده...فقط کافیه یکم بهتر به دور و اطرافمون نگاه کنیم. درسته به وحشتناکی قدیم نیست که حق انتخاب نداشته باشن یا مثل اشیاء باهاشون برخورد بشه یا اوج افتخارشون مادر یک پسر بودن باشه(که این مورد آخر هنوز یه سری جاها موضوعیت داره)، ولی هنوزم این ظلمها هست، هنوزم داریم میبینیم ولی ماهم مثل گذشتگان که اونجور ظلم ها رو میدیدند و سکوت میکردند و فکر میکردند عادیه و باید باشه، سکوت میکنیم و خوشحالیم ک وضع بهتر از سابقه... .
بحث من تو متن قبلی بیشتر چیز دیگه بود، ولی حرفی که زدیو قبول دارم.

aftab
2015/03/19, 18:37
نه دلیلی اینکه یادتون کردم مخالفت با حرفاتون نبود ولی ااز بین کسایی که تو تاپیک نظر دادن اسم شما فقط یادم بود

pmirzad
2015/03/19, 21:33
پسرم تو می گی زن و مرد نمی تونن با هم برابر باشن
برابری خیلی ابعاد مختلف داره و باید مشخص کنی از چه نظر نمی تونن برابر باشن

برادر من برای جندمین بار تا یه نفرو نشناختیم حق نظر دادن در موردش رو نداریم تا کتاباشو به زبان اصلیش نخوندیم هیج وقت نمیتونی با یه جمله در مورد ارتو شوپنهاور که یکی از بزرگتین فلاسفه زمان خودش بوده نظر بدی
من 2 تا کتاب در موردش خودم نظرمیم که میدم نظر شخصی خودمو که جطوری میبینمش
اولا که حرفی که زده رو تو هیج سایت المانی پیدا نکردم
دوم ارتور شوپنهاور به شدت از زنا ناامید شده بود تا جایی که میگه
16.Der einzige Mann, der wirklich nicht ohne Frauen leben kann, ist der Frauenarzt.
ترجمش تنها مردی که بدون زنا نمیتونه زندگی بکنه دکتر مرد زنانه
و کلا ازدواج رو احقمانه ترین کاره دنیا میتونست همینطور رابطه داشتن با هر زنی رو
بر اساس 2 کتابی که ازش به المانی خوندم و اطلاعاتی که دارم از نظر خودم اون از زنا کاملا نامید شده بود و من شخصا کاملا بهش حق میدم
اولین رابطه ای که هر انسان با یه فرد موعنث داره مادرشه و اگه این رابطه اونقدر بد باشه که فرد تو سنه 20 سالگی ازش به شدت نامید بشه باعث میشه ادم از کله زنا نامید بشه نفرتی ولی در کار نیست ازشون متنفر نبود نامید بود کارش درست نبود ولی میشه درکش کرد
رابطش با مادرش تا حدی بد که مادرش موقعی که ارتور بهش موضوع پایان نامش رو میگه بهش میگه
Das ist wohl etwas für
Apotheker?"
این پایان نامت به درد داروخونه میخوره
در مورد نیجه و فروید کاملا از نظر من غلطه
نیجه در مورد زنا میگه Das Wissen um richtige Freundschaft ist der Frau nicht gegeben, sie kennt fast ausschließlich nur die Liebe.

Friedrich Wilhelm Nietzsche (1844 - 1900), deutscher Philosoph, Essayist, Lyriker und Schriftsteller
ترجمش زنا دوست داشتن معمولی رو درک نمیتونن بکنن برا اینکه فقط عشق رو میفمن
یکم روشن تر فکر کنیم

smhmma
2015/03/20, 00:31
برادر من برای جندمین بار تا یه نفرو نشناختیم حق نظر دادن در موردش رو نداریم تا کتاباشو به زبان اصلیش نخوندیم هیج وقت نمیتونی با یه جمله در مورد ارتو شوپنهاور که یکی از بزرگتین فلاسفه زمان خودش بوده نظر بدی
من 2 تا کتاب در موردش خودم نظرمیم که میدم نظر شخصی خودمو که جطوری میبینمش
اولا که حرفی که زده رو تو هیج سایت المانی پیدا نکردم
دوم ارتور شوپنهاور به شدت از زنا ناامید شده بود تا جایی که میگه
16.Der einzige Mann, der wirklich nicht ohne Frauen leben kann, ist der Frauenarzt.
ترجمش تنها مردی که بدون زنا نمیتونه زندگی بکنه دکتر مرد زنانه
و کلا ازدواج رو احقمانه ترین کاره دنیا میتونست همینطور رابطه داشتن با هر زنی رو
بر اساس 2 کتابی که ازش به المانی خوندم و اطلاعاتی که دارم از نظر خودم اون از زنا کاملا نامید شده بود و من شخصا کاملا بهش حق میدم
اولین رابطه ای که هر انسان با یه فرد موعنث داره مادرشه و اگه این رابطه اونقدر بد باشه که فرد تو سنه 20 سالگی ازش به شدت نامید بشه باعث میشه ادم از کله زنا نامید بشه نفرتی ولی در کار نیست ازشون متنفر نبود نامید بود کارش درست نبود ولی میشه درکش کرد
رابطش با مادرش تا حدی بد که مادرش موقعی که ارتور بهش موضوع پایان نامش رو میگه بهش میگه
Das ist wohl etwas für
Apotheker?"
این پایان نامت به درد داروخونه میخوره
در مورد نیجه و فروید کاملا از نظر من غلطه
نیجه در مورد زنا میگه Das Wissen um richtige Freundschaft ist der Frau nicht gegeben, sie kennt fast ausschließlich nur die Liebe.

Friedrich Wilhelm Nietzsche (1844 - 1900), deutscher Philosoph, Essayist, Lyriker und Schriftsteller
ترجمش زنا دوست داشتن معمولی رو درک نمیتونن بکنن برا اینکه فقط عشق رو میفمن
یکم روشن تر فکر کنیم

یه سوال اساسی ازت دارم پیام
اینایی که گفتی چه ربطی داشت؟؟؟
من پریده بودم برابری از چه نظر
تو همه چی گفتی جز اینو

منم هیچ جا درمورد ارتور شوپنهاور یا هرکی که هست نظری ندادم و نمیشناسمم
مثل تو هم کتابشو نخوندم درمورد هیچ شخص خاصی هم قضاوت نکردم
الان اصلا متوجه نشدم منظورت از این حرفا چی بود
درمورد ناامیدی از زنان خب معلوم نیست ناامیدی از چی زنان؟؟؟
بعدم رابطه با زنان احمقانست یه حرف بسیار احمقانست
اگر مردان و زنان رابطه ای نداشته باشن که نسل ادم منقرض می شه
یاد اعراب دوره جاهلیت افتادم که دختراشون رو زنده به گور می کردن و اینقدر نفهم بودن که نمی فهمیدن اگر زنان رو بکشن دیگه کسی نیست که براشون پسر به دنیا بیاره و نسلشون منقرض می شه
درمورد اینکه اگر رابطتت با مادرت بد باشه از زنان ناامید می شی این عمل هم احمقانست
چون مادر یه نفر فقط یک نفره
براساس یک نفر نمی شه درمورد سه میلیارد نفر قضاوت کرد
بسی از پدران هم ادم های خیلی مزخرف یا ببخشید ولی خری هستن ولی به این معنی نیست که هر مردی خره که
من ارتور شوپنهاور رو نمی شناسم و درموردش هیچ قضاوتی نمی کنم اما از براساس چیزایی که می گی این حرفا و اعتقادات فوق العاده احمقانست

همچنین پیام می گی از زنان ناامید هستی؟؟؟
خب اول منظورت از ناامیدی چیه دوم به چه دلیل؟؟؟؟؟

pmirzad
2015/03/20, 00:44
یه سوال اساسی ازت دارم پیام
اینایی که گفتی چه ربطی داشت؟؟؟
من پریده بودم برابری از چه نظر
تو همه چی گفتی جز اینو

منم هیچ جا درمورد ارتور شوپنهاور یا هرکی که هست نظری ندادم و نمیشناسمم
مثل تو هم کتابشو نخوندم درمورد هیچ شخص خاصی هم قضاوت نکردم
الان اصلا متوجه نشدم منظورت از این حرفا چی بود
درمورد ناامیدی از زنان خب معلوم نیست ناامیدی از چی زنان؟؟؟
بعدم رابطه با زنان احمقانست یه حرف بسیار احمقانست
اگر مردان و زنان رابطه ای نداشته باشن که نسل ادم منقرض می شه
یاد اعراب دوره جاهلیت افتادم که دختراشون رو زنده به گور می کردن و اینقدر نفهم بودن که نمی فهمیدن اگر زنان رو بکشن دیگه کسی نیست که براشون پسر به دنیا بیاره و نسلشون منقرض می شه
درمورد اینکه اگر رابطتت با مادرت بد باشه از زنان ناامید می شی این عمل هم احمقانست
چون مادر یه نفر فقط یک نفره
براساس یک نفر نمی شه درمورد سه میلیارد نفر قضاوت کرد
بسی از پدران هم ادم های خیلی مزخرف یا ببخشید ولی خری هستن ولی به این معنی نیست که هر مردی خره که
من ارتور شوپنهاور رو نمی شناسم و درموردش هیچ قضاوتی نمی کنم اما از براساس چیزایی که می گی این حرفا و اعتقادات فوق العاده احمقانست

همچنین پیام می گی از زنان ناامید هستی؟؟؟
خب اول منظورت از ناامیدی چیه دوم به چه دلیل؟؟؟؟؟

اره اشتباه شد من میخواستم این حرفت در مورد ارتون شوپنهاور رو نقل قل کنم اشتباهی یکی دیگه رو نقل قول کردم عذر میخوام حرفم در مورد این متنت بود

حرفم در مورد این حرفت بود خواستم بگم که این جمله اولا درست نیست وازش حداقل من تو کتاباش یا تو بیگرافیاش نخوندم دوما دلیل اینکه چرا این حس بهش دست داده و از زنا نامید و دلیلش جی بوده رو من میخواستم بگم (:
من که گفتم من از زنا ناامیدم خخخخ گفتم اینکه ارتور شپنهاور تا این حد از زنا نامید شده رو میتونم درک کنم و نگفتمم که حرفایی که میزنی یا عملی که میکنه درسته گفتم میتونم درکش کنم که رابطش با ماردش اونقدر بد بود که از جنس زن ناامیدش کرد از نظر من و تو احقمانست از نظر خودش منطقی بود بازم میگم ازش دفاع نمیکنم ولی بیوگرافی و زندگی سختشو خوند میشه فهمیدو تا حدی درکش کرد .
در هر صورت اگه حرفتو اشتباه فهمیدم میگم اشتباه کردم ((((:

smhmma
2015/03/20, 01:14
سلام بر پدرجان!
فکر کنم خیلی وقت بود که بحث نکرده بودیم! :d
دو تا کلمه بکار بردم تو متن قبلیم که خیلی دیده نشد انگار: یکی شاید بود یکی هم اینکه مثل کبک نباشیم!
یک سری مواقع آره، معنی دیگه ای نمیشه برداشت کرد، مثل همین جمله ای که مثال زدی و یا مثل یه جمله دیگه ای که نقل شده: "زن چیزی نیست به جز موجودی تصادفی و ناقص و نوعی مرد ناقص."
ب قول شما از اینا چیز دیگه ای نمیشه برداشت کرد، مگر اینکه زیادی خوشبین باشیم که البته اونم یه نقص خیلی بزرگه و فریب دادن خودمون و ندیدن حقیقته، درست مثل زیادی سیاه دیدن هرچیزی.
ولی قبول نداری بیشتر مشکلات و دلخوری ها و سوء تفاهم ها و سوء برداشت ها از درست نشنیدنه؟ خیلی وقت ها خیلی حرفها ناقص شنیده میشن، به بدترین حالت ممکن برداشت میشن، دوبرابر چیزی که باید دربرابرشون واکنش نشون داده میشه، و به وحشتناک ترین وضع ممکن طرف مقابل محکوم میشه! بدون اینکه بهش فرصت دفاع داده بشه، سریع قضاوت و محکوم میشه. و این اشتباهه محضه...
کلا قضاوت کردن راجع به افراد کار خیلی سخت و پیچیده ایه که متاسفانه ما به خودمون اجازه میدیم به ساده ترین شکل ممکن اینکارو انجام بدیم! به همین سادگی نمیشه گفت طرف چرا فلان کارو کرد یا فلان چیزو گفت، چون ما داریم از دید خودمون به مسائل نگاه میکنیم نه از دید و جایگاه طرف مقابلمون. شاید شرایط اون جوری ایجاب میکنه که اینطوری حرف بزنه یا عمل کنه.
بخاطر همین بهتره خیلی راجع ب مردم قضاوت نکنیم...اگرم قراره تحلیلی صورت بگیره در حالت کلی و روی اون فعل باشه نه شخصیت فرد.
(این تیکه های آخر حرفم خیلی به موضوع بحث مربوط نبود! ولی بنظرم بد نبود که گفته بشه)

سلام دخترم
ارررررررره و توجه کردی معمولا بحثامون زیاد طول نمیکشه؟؟همیشه سریع یکیمون قانع می شه((3))
چرا اتفاقا دیدم و اگر اون شاید رو ندیده بودم مطمئن باش درموردش بهت ایراد می گرفتم
اون شاید خیلی حیاتی بود و کاملا به جا
درمورد مثل کبک نباشیم والا متوجه منظورت از اینکه شاید خیلی دیده نشده نمیشم ولی استنباط من این بود که مثل کبک نباشیم یعنی هرچی خودون فکر می کنیم درسته واقعا به این معنی نیست که درسته.هرچی ما می بینم لزوما بقیه همون طوری نمی بینن
با بقیه حرفات کاملا موافقم و صد در صد تایید می کنم
کلا این موضوع هست که انسان ها تفکراتشون فوق العاده با هم متفاوته
و بسیاری از اعمال یا سخن ها تابع تفکر و نیت هستن برای همین واقعا قضاوت سخته
کلا یه چیز جالبی در بین همه ی انسان ها وجود داره
همه فکر می کنن خودشون درست می گن و اعتقادات خودشون درست و به اندازه هست
همه فکر می کنن تفکر خودشون درسته و بقیه دارن اشتباه می کنن
اما از این نظر به قضیه نگاه نمی کنن که بقیه هم همین طور فکر می کنن
یه نفر فکر می کنه کاملا درست فکر می کنه و تمام اعتقاداتش درسته یه نفر دیگه هم که اعتقادات و تفکرش دقیقا مقابل فرد قبلی هست فکر یم کنه خودش درست می گه
اما هیچکدومشون به این فکر نمی کنه که همون طور که خودش فکر می کن داره درست می گه طرف مقابل هم فکر می کنه داره درست می گه
پس از کجا معلوم واقعا خودش درست بگه؟؟
از کجا معلوم طرف مقابل درست نمیگه؟؟؟
این مادر و پدر هایی که توی زندگی فرزندانشون حتی وقتی ازدواج کردن دخالت می کنن دقیقا با این تفکره که خب من می دونم که این کار براشون درسته برای همین به جای اونا انتخاب می کنم
انتخاب فرزندشون رو می گیرن چون فکر می کنن خودشون درست یم گن اما کیه که اینطوری فکر نکنه؟؟؟؟

در اینکه در طی تاریخ، از گذشته های دور تا همین زمان کنونی خودمون، خیلی وقتها خیلی جاها به زنها ظلم میشده و میشه که شکی نیست اصلا و ابدا.
حالا در قدیم وحشتناک تر بوده (مثل مثالی که خودت زدی، و یا کافیه کتاب کلیدر محمود دولت آبادی رو بخونید...بسی غم انگیزه...و میبینی که واقعا جایگاه یک زن، نه در قرون وسطی و تو اروپا، بلکه همین 30-40 سال پیش تو همین ایران چجوری بوده)، ولی امروزه هم هست به وضوح و قابل لمس هم هست کاملا.
مثلا همین جوک هایی که در وصف خنگی دختران سرزمینمون یا طرز رانندگیشون گفته میشه کم چیزی نیست. درسته الان میگید جوکه و برای شوخیه و اینها، ولی تاثیر گذاره. خود القا این موارد ظلم نیست؟

نمونه این ظلمها زیاده...فقط کافیه یکم بهتر به دور و اطرافمون نگاه کنیم. درسته به وحشتناکی قدیم نیست که حق انتخاب نداشته باشن یا مثل اشیاء باهاشون برخورد بشه یا اوج افتخارشون مادر یک پسر بودن باشه(که این مورد آخر هنوز یه سری جاها موضوعیت داره)، ولی هنوزم این ظلمها هست، هنوزم داریم میبینیم ولی ماهم مثل گذشتگان که اونجور ظلم ها رو میدیدند و سکوت میکردند و فکر میکردند عادیه و باید باشه، سکوت میکنیم و خوشحالیم ک وضع بهتر از سابقه... .
بحث من تو متن قبلی بیشتر چیز دیگه بود، ولی حرفی که زدیو قبول دارم.

بله نمیشه این ظلم ها رو انکار کرد
هنوزم هم ظلم به همون شیوه ی سنتی رایجه
تصور نکنید دیگه اون زورگویی های قدیمی برچیده شده
اگر همین الان به جنوب کشور یا به خوزستان سر بزنید هنوز خیلی از اقوام رو می بینید که هیچ ارزش خاصی برای دختر قائل نیستن
یا دختر حق نداره هیچ کار بدی بکنه اما پسر هر غلطی دلش بخواد می تونه بکنه
30-40 سال پیش چیه همین الان توی خوزستان یا یه سری از اقوام جنوبی این مشکلات بیداد می کنه
یکی از دوستان تعریف می کرد بخش نامه شده به مدرسه که برای اردو بردن دانش اموزا امضای مادر ها دیگه قبول نیست و باید امضای پدر باشه
یعنی به معنای دقیق کلمه مادر رو جزو والدین حساب نکردن
توی همین تهران توی همین دوره
خدا وکیلی خیلی نامردی نیست؟؟
درمورد جوک ها والا جوک درمورد پسرا هم زیاده
تمام اون جوک هایی که درمورد پسراییه که سرخ اب سفید اب کردن و ابرو برداشتن و فیس و افاده میان
ولی واقعیت اینه که واقعا همچین پسرایی هستن
و ارتمیس عزیز خدا وکیلی دخترایی هم که سوتی می دن کم نیستن
خاله ی خود من اینقدر سوتی می ده که اگر 30 دقه بشینی بقل دستش حداقل 3 تا سوتی خیلی خفن مسخره می ده
خواهرم هم خیلی سوتی می ده
بعضی وقتا دخترا خنگ بازی های خیلی خنده داری در میارن و خب اینم خیلی عادیه که با مبالغه ی بسیار داخل جوک ها بازتاب می شه
و اینا صرفا فکاهیه و برای خندس
پس از هرکس کاریکاتور کشیدن باید بیاد شکایت کنه؟؟
اگر یه جوک شیرازی بگن من باید ناراحت بشم؟؟؟
فقط یه ادم احمق فک می کنه همه دخترا خنگن
با چهارتا جوک ضد دختر هیچ ادمی بهش القا نمیشه که همه دخترا خنگن
اگر کسی همچین فکری داشته باشه خودش خنگتره
من فکر می کنم تا یه حدی این مدل جوک ها چه درمورد پسران چه درمورد دختران اشکالی نداره
البته اگر از یه حدی فراتر نره
مثل جوک های لری و ترکی نباشه که جوری نشون می دن که انگار همه لرها و ترک های عزیز بلانسبت کودنن
به نظرم تا وقتی خنگی رو به همه دخترا نسبت نده یا اون مسخره بازیا رو به همه پسرا نسبت نده یا جامعه رو اشباع نکنه واقعا اشکال خاصی نداره
اگر بخوایم این مسخره کردن ها و شوخی ها رو از جوک هامون حذف کنیم دیگه چی می مونه که باهاش بخندیم؟؟؟
شخصا مدت هاست دنبال یه سوژ ای هستم برای نوشتن و مسخره کردن پسرا
چون تا به حال سه بار درمورد دخترا نوشتم به نظرم خیلی منصفانست الان دیگه درمورد پسرا بنویسم

اینکه نگاه کنیم و این ظلم ها رو ببینیم ولی سکوت کنیم با این تفکر که از قبل وضع خیلی بهتره به نظرم خیلی اشتباه بزرگیه
چون کمتر از قبل ظلم می شه که نباید خوشحال باشیم یا راضی باشیم
اصلا قرار نیست به زنا ظلم بشه
تا وقتی ظلم می شه باید در برابرش ایستاد
متاسفانه من فکر می کنم این ظلم ها خیلیش هم به خاطر خود زنانه
خودشون وقتی از خودشون دفعا نکنن پس کی بکنه؟؟؟چنتا مدر پیدا یم شن که بیان از برتری خودشون چشم بپوشن و ازشون حمایت کنن؟؟؟
خب وقتی خود خانوما تلاشی نمی کنن چه توقعی هست؟؟
سر ماجرای ورود بانوان به ورزشگاه ها یه سری بحث ها در مجلس شد
یکی از این خانومای نماینده اومد یه رفی زد که من هنوزم هر وقت یادش میوفتم فشارم بالا میره
اومد گفت اصلا زن باید توی خونه بشینه بچه داری کنه و کارای خونه رو بکنه
چه معنی داره که بیاد ورزشگاه؟؟؟(تا جایی که یادمه مضمون حرفاش این بود)
یکی نبود به خودش بگه اگر اینطوره خودت توی مجلس چه غلطی می کنی؟؟؟(ببخشیدا)
یکی نبود بهش بگه تو که همچین فکری داری پاشو برو خونتون کلفتی کن
خب وقتی نماینده زنان در مجلس اینقدر چاپلوس و ... هست شما توقع دارید درمورد ظلم به زنان پیشرفتی حاصل بشه؟؟؟
اول از همه خود زنان باید برای خودشون تلاش کنن

اره اشتباه شد من میخواستم این حرفت در مورد ارتون شوپنهاور رو نقل قل کنم اشتباهی یکی دیگه رو نقل قول کردم عذر میخوام حرفم در مورد این متنت بود

حرفم در مورد این حرفت بود خواستم بگم که این جمله اولا درست نیست وازش حداقل من تو کتاباش یا تو بیگرافیاش نخوندم دوما دلیل اینکه چرا این حس بهش دست داده و از زنا نامید و دلیلش جی بوده رو من میخواستم بگم (:
من که گفتم من از زنا ناامیدم خخخخ گفتم اینکه ارتور شپنهاور تا این حد از زنا نامید شده رو میتونم درک کنم و نگفتمم که حرفایی که میزنی یا عملی که میکنه درسته گفتم میتونم درکش کنم که رابطش با ماردش اونقدر بد بود که از جنس زن ناامیدش کرد از نظر من و تو احقمانست از نظر خودش منطقی بود بازم میگم ازش دفاع نمیکنم ولی بیوگرافی و زندگی سختشو خوند میشه فهمیدو تا حدی درکش کرد .
در هر صورت اگه حرفتو اشتباه فهمیدم میگم اشتباه کردم ((((:

خخخخخخخخخ
بعله قبلش در این مورد گفتم که احتمال می ره خیلی از این جملات ساخته ی ذهن یک فمنیسم افراطی باشه(شایدم یه کس دیگه)
بله خیلی از نظراتی که اندیشمندان یا مردم درمورد زنان دارن صرفا براساس تجربه ی شخصی هست و بعله همه فکر می کنن تفکر خودشون درسته
مطمئنا تفکر ایشون برای خودش کاملا قابل درک بوده و فک می کرده درست فکر می کنه همون جور که هرکس دیگه ای فکر می کنه خودش درست فکر می کنه
منم منظورم این نبود که بدون دلیل و الکی داره درمورد زنا قضاوت یم کنه
من جدای از اینکه به چه دلیلی نظرش درمورد زنان اینه گفتم چنین نظری نشون دهنده ی یه سری عقاید درمورد فرد هست.
منم می تونم براساس این چیزایی که درموردش گفتی درکش کنم ولی بازم معتقادم خیلی یک جانبه و غیراصولی به قضیه نگاه کرده

اون از زنا کاملا نامید شده بود و من شخصا کاملا بهش حق میدم

استنباط من از این حرف این بود که باهاش هم عقیده ای
عموما وقتی می گن من به فلانی حق می دم یعنی اینکه باهاش هم عقیده هستم(حداقل در اون مورد خاص)
برای همین گفتم منظورت از ناامیدی چیه و چرا ناامید شدی

Jina
2015/03/20, 17:13
بله نمیشه این ظلم ها رو انکار کرد
هنوزم هم ظلم به همون شیوه ی سنتی رایجه
تصور نکنید دیگه اون زورگویی های قدیمی برچیده شده
اگر همین الان به جنوب کشور یا به خوزستان سر بزنید هنوز خیلی از اقوام رو می بینید که هیچ ارزش خاصی برای دختر قائل نیستن
یا دختر حق نداره هیچ کار بدی بکنه اما پسر هر غلطی دلش بخواد می تونه بکنه
30-40 سال پیش چیه همین الان توی خوزستان یا یه سری از اقوام جنوبی این مشکلات بیداد می کنه
یکی از دوستان تعریف می کرد بخش نامه شده به مدرسه که برای اردو بردن دانش اموزا امضای مادر ها دیگه قبول نیست و باید امضای پدر باشه
یعنی به معنای دقیق کلمه مادر رو جزو والدین حساب نکردن
توی همین تهران توی همین دوره
خدا وکیلی خیلی نامردی نیست؟؟
درمورد جوک ها والا جوک درمورد پسرا هم زیاده
تمام اون جوک هایی که درمورد پسراییه که سرخ اب سفید اب کردن و ابرو برداشتن و فیس و افاده میان
ولی واقعیت اینه که واقعا همچین پسرایی هستن
و ارتمیس عزیز خدا وکیلی دخترایی هم که سوتی می دن کم نیستن
خاله ی خود من اینقدر سوتی می ده که اگر 30 دقه بشینی بقل دستش حداقل 3 تا سوتی خیلی خفن مسخره می ده
خواهرم هم خیلی سوتی می ده
بعضی وقتا دخترا خنگ بازی های خیلی خنده داری در میارن و خب اینم خیلی عادیه که با مبالغه ی بسیار داخل جوک ها بازتاب می شه
و اینا صرفا فکاهیه و برای خندس
پس از هرکس کاریکاتور کشیدن باید بیاد شکایت کنه؟؟
اگر یه جوک شیرازی بگن من باید ناراحت بشم؟؟؟
فقط یه ادم احمق فک می کنه همه دخترا خنگن
با چهارتا جوک ضد دختر هیچ ادمی بهش القا نمیشه که همه دخترا خنگن
اگر کسی همچین فکری داشته باشه خودش خنگتره
من فکر می کنم تا یه حدی این مدل جوک ها چه درمورد پسران چه درمورد دختران اشکالی نداره
البته اگر از یه حدی فراتر نره
مثل جوک های لری و ترکی نباشه که جوری نشون می دن که انگار همه لرها و ترک های عزیز بلانسبت کودنن
به نظرم تا وقتی خنگی رو به همه دخترا نسبت نده یا اون مسخره بازیا رو به همه پسرا نسبت نده یا جامعه رو اشباع نکنه واقعا اشکال خاصی نداره
اگر بخوایم این مسخره کردن ها و شوخی ها رو از جوک هامون حذف کنیم دیگه چی می مونه که باهاش بخندیم؟؟؟
شخصا مدت هاست دنبال یه سوژ ای هستم برای نوشتن و مسخره کردن پسرا
چون تا به حال سه بار درمورد دخترا نوشتم به نظرم خیلی منصفانست الان دیگه درمورد پسرا بنویسم

اینکه نگاه کنیم و این ظلم ها رو ببینیم ولی سکوت کنیم با این تفکر که از قبل وضع خیلی بهتره به نظرم خیلی اشتباه بزرگیه
چون کمتر از قبل ظلم می شه که نباید خوشحال باشیم یا راضی باشیم
اصلا قرار نیست به زنا ظلم بشه
تا وقتی ظلم می شه باید در برابرش ایستاد
متاسفانه من فکر می کنم این ظلم ها خیلیش هم به خاطر خود زنانه
خودشون وقتی از خودشون دفعا نکنن پس کی بکنه؟؟؟چنتا مدر پیدا یم شن که بیان از برتری خودشون چشم بپوشن و ازشون حمایت کنن؟؟؟
خب وقتی خود خانوما تلاشی نمی کنن چه توقعی هست؟؟
سر ماجرای ورود بانوان به ورزشگاه ها یه سری بحث ها در مجلس شد
یکی از این خانومای نماینده اومد یه رفی زد که من هنوزم هر وقت یادش میوفتم فشارم بالا میره
اومد گفت اصلا زن باید توی خونه بشینه بچه داری کنه و کارای خونه رو بکنه
چه معنی داره که بیاد ورزشگاه؟؟؟(تا جایی که یادمه مضمون حرفاش این بود)
یکی نبود به خودش بگه اگر اینطوره خودت توی مجلس چه غلطی می کنی؟؟؟(ببخشیدا)
یکی نبود بهش بگه تو که همچین فکری داری پاشو برو خونتون کلفتی کن
خب وقتی نماینده زنان در مجلس اینقدر چاپلوس و ... هست شما توقع دارید درمورد ظلم به زنان پیشرفتی حاصل بشه؟؟؟
اول از همه خود زنان باید برای خودشون تلاش کنن

بسکه بچه های خوبی هستیم سریع قانع میشیم! :d
تیکه اول حرفات که تقریبا همونی چیزایین که هردو داریم سعی میکنیم بگیم، بنابراین باهاشون موافقم.
و اما تیکه دوم:
بله هنوزم در یه سری از موارد اون حالت ها هست و واقعا هم باعث تاسفه... . مثل مثالهایی که زدی که البته من خودم خیلی ازشون اطلاع نداشتم(اونی که تهران بودو میگم).
یکی از موارد دیگه ای هم که هست و خود شخص من رو بشدت اذیت میکنه قضیه خروج از کشوره، مصوبه یکی دو ساله اخیر مجلس که دختر زیر 40 سال بدون حضور همسر یا پدر حق خروج از کشور رو نداره...و فرض کن من همیشه دلم خوش بود دانشجو میشم و یه سفر حج دانشجویی میرم! و به لطف این مصوبه تنها متاهلین و دانشجویان پسر میتونن مشرف بشن! خب این آخر ظلمه! چرا باید چنین چیزی باشه؟ برای امنیت بیشتر؟ بنظر من که محدودیت امنیت نمیاره... .
در مورد جوکها: من شکایت نکردم و نگفتم نباید باشن، فقط قصد داشتم بگم به حالت خیلی نامحسوسی هنوزم اون چیزی که گفته شد، اینکه دخترا از بهره هوشی کمتری برخوردارند نسبت به پسرا، هنوز یه جورایی بینمون هست. قبول دارم جوکه برای شوخیه و اگه اینا نباشه دیگه راجع به چی حرف بزنیم؟ کاملا قبول دارم. ولی بنظرم نباید جوری باشه که اون صفتو به همه نسبت بدیم. میگی جوکهای زیادی هست راجع به پسرایی که سرخاب سفیداب میکنند...دقیقا موضوع همینه! یه چیزی راجع به یک گروه خاص از پسرا مورد انتقاد قرار میگیره در قالب جوک. نه اینکه یه صفت به تمام افراد اون گروه (در اینجا پسرا) نسبت داده بشه و هرکسی از اون افراد رو که دیدی اون صفتو بهش نسبت بدی.
نمیدونم تا چه حد تونستم منظورمو برسونم.
بذار یه مثال بزنم: بحث داغ رانندگی! من به عنوان یه خانم کاملا قبول دارم که خانمها فوق العاده با احتیاط تر رانندگی میکنند، با سرعت خیلی کمتر. یه عده اشونم خیلی هولن و وقتی هول میشن دیگه خیلی دور و اطرافشونو نگاه نمیکنند بنابراین باید هر آن انتظار اینو داشته باشی که یهو بپیچن جلوت(دیدم که میگما! یه عده یه حرکتهای محیر العقولی انجام میدن که نگو و نپرس!). یه عده اشون اینطورین و نه همه اشون، و خب جوک هم میگیم درباره اشون و اصلا مشکلی هم نیست.
ولی این دلیل نمیشه وقتی یه خانم داره درست رانندگی میکنه و یه آقا داره خلاف میاد و کلی هم چراغ و بوق میزنه که تو نیا چون من دارم میام(!) و وقتی بهش راه نمیدی بپیچه کنارت هرچی از دهنش درمیاد بهت بگه چرا که تو زنی و اون مرد و همیشه طرز رانندگی توئه که مورد انتقاده و تو ذهن همه جا افتاده اون زنه هیچی از رانندگی سرش نمیشه و نه اینکه مرده داره اشتباه میکنه! و دردناک تر از همه اینه که بقیه آدمهای خیابون، حتی اون عابری که نزدیک بود بره زیر ماشین آقا و جان به جان آفرین تسلیم کنه، هم طرف آقا رو میگرن و نمیگن بابا این توئی که داری خلاف میای!
و لازم به ذکره که تعداد آقایونی که خیلی خیلی بد رانندگی میکنند هم کم نیست اصلا و ابدا.
اینجاست که اون القا شدنه ظلمه... .
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم؟
تو قسمت سوم هم همون چیزیو گفتی که سعی داشتم بگم: خیلی وقتها خود ما زنها سکوت میکنیم و هیچی نمیگیم، چون فکر میکنیم عادیه و باید باشه(!)...وگاهی بدتر، یه سری از همین زنها مهر تایید میزنند بر شرایط و ظلمهای موجود. و اینه که عمیقا باعث تاسفه... .

ممنون، بحث جالبی بود.
عیدتون هم پیشاپیش مبارک!
امیدوارم سالی پر از موفقیت و خیر و برکت پیش رو داشته باشین.

شاد شاد باشین :)

smhmma
2015/03/20, 19:27
بسکه بچه های خوبی هستیم سریع قانع میشیم! :d
تیکه اول حرفات که تقریبا همونی چیزایین که هردو داریم سعی میکنیم بگیم، بنابراین باهاشون موافقم.
و اما تیکه دوم:
بله هنوزم در یه سری از موارد اون حالت ها هست و واقعا هم باعث تاسفه... . مثل مثالهایی که زدی که البته من خودم خیلی ازشون اطلاع نداشتم(اونی که تهران بودو میگم).
یکی از موارد دیگه ای هم که هست و خود شخص من رو بشدت اذیت میکنه قضیه خروج از کشوره، مصوبه یکی دو ساله اخیر مجلس که دختر زیر 40 سال بدون حضور همسر یا پدر حق خروج از کشور رو نداره...و فرض کن من همیشه دلم خوش بود دانشجو میشم و یه سفر حج دانشجویی میرم! و به لطف این مصوبه تنها متاهلین و دانشجویان پسر میتونن مشرف بشن! خب این آخر ظلمه! چرا باید چنین چیزی باشه؟ برای امنیت بیشتر؟ بنظر من که محدودیت امنیت نمیاره... .
در مورد جوکها: من شکایت نکردم و نگفتم نباید باشن، فقط قصد داشتم بگم به حالت خیلی نامحسوسی هنوزم اون چیزی که گفته شد، اینکه دخترا از بهره هوشی کمتری برخوردارند نسبت به پسرا، هنوز یه جورایی بینمون هست. قبول دارم جوکه برای شوخیه و اگه اینا نباشه دیگه راجع به چی حرف بزنیم؟ کاملا قبول دارم. ولی بنظرم نباید جوری باشه که اون صفتو به همه نسبت بدیم. میگی جوکهای زیادی هست راجع به پسرایی که سرخاب سفیداب میکنند...دقیقا موضوع همینه! یه چیزی راجع به یک گروه خاص از پسرا مورد انتقاد قرار میگیره در قالب جوک. نه اینکه یه صفت به تمام افراد اون گروه (در اینجا پسرا) نسبت داده بشه و هرکسی از اون افراد رو که دیدی اون صفتو بهش نسبت بدی.
نمیدونم تا چه حد تونستم منظورمو برسونم.
بذار یه مثال بزنم: بحث داغ رانندگی! من به عنوان یه خانم کاملا قبول دارم که خانمها فوق العاده با احتیاط تر رانندگی میکنند، با سرعت خیلی کمتر. یه عده اشونم خیلی هولن و وقتی هول میشن دیگه خیلی دور و اطرافشونو نگاه نمیکنند بنابراین باید هر آن انتظار اینو داشته باشی که یهو بپیچن جلوت(دیدم که میگما! یه عده یه حرکتهای محیر العقولی انجام میدن که نگو و نپرس!). یه عده اشون اینطورین و نه همه اشون، وخب جوک هم میگیم درباره اشون و اصلا مشکلی هم نیست.
ولی این دلیل نمیشه وقتی یه خانم داره درست رانندگی میکنه و یه آقا داره خلاف میاد و کلی هم چراغ و بوق میزنه که تو نیا چون من دارم میام(!) و وقتی بهش راه نمیدی بپیچه کنارت هرچی از دهنش درمیاد بهت بگه چرا که تو زنی و اون مرد و همیشه طرز رانندگی توئه که مورد انتقاده و تو ذهن همه جا افتاده اون زنه هیچی از رانندگی سرش نمیشه و نه اینکه مرده داره اشتباه میکنه! و دردناک تر از همه اینه که بقیه آدمهای خیابون، حتی اون عابری که نزدیک بود بره زیر ماشین آقا و جان به جان آفرین تسلیم کنه، هم طرف آقا رو میگرن و نمیگن بابا این توئی که داری خلاف میای!
و لازم به ذکره که تعداد آقایونی که خیلی خیلی بد رانندگی میکنند هم کم نیست اصلا و ابدا.
اینجاست که اون القا شدنه ظلمه... .
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم؟
تو قسمت سوم هم همون چیزیو گفتی که سعی داشتم بگم: خیلی وقتها خود ما زنها سکوت میکنیم و هیچی نمیگیم، چون فکر میکنیم عادیه و باید باشه(!)...وگاهی بدتر، یه سری از همین زنها مهر تایید میزنند بر شرایط و ظلمهای موجود. و اینه که عمیقا باعث تاسفه... .

ممنون، بحث جالبی بود.
عیدتون هم پیشاپیش مبارک!
امیدوارم سالی پر از موفقیت و خیر و برکت پیش رو داشته باشین.

شاد شاد باشین :)

بعله بعله:d:d
اها بله بله این قضیه خروج از کشورم نامردیه
البته راسیاتش به نظر من باید زن یا دختر برای خروج از کشور رضایت پدر یا همسرشو داشته باشه
البته درمورد همسر به نظرم نه تنها باید برای خروج زن رضایت شوهر باشه بلکه برای خروج شوهر هم باید رضایت زن باشه
به نظر من اینجوری خیلی منصفانه و بهتره
درمورد این قانونی که اومده درمورد خروج از کشور والا فک کنم فقط برای حج رفتن این قانون هست نه برای هر کشوری
صرفا عربستان و این مشکل هم به خاطر خود عربستانه یعنی عربستان برای اذیت کردن دیگه این اجازه رو به ایران نمی ده که دخترای مجرد بدون پدر یا زنان بدون شوهر برن حج
البته مطمئن نیستم در این مورد
به هرصورت به نظرم نامردیه و حرفت حقه
یا اینکه حقوق زنان خیلی از جاها کمتر از مردیه که دقیقا داره همون کارو می کنه هم خیلی نامردیه

درمورد جوک ها:والا کلا یه اشتباه خیلی احمقانه ولی متاسفانه خیلی رایج وجود داره و اونم تعمیم جزئ به کل هست
طرف با 3 تا دونه مثال درمورد 75 میلیون ادم قضاوت می کنه
خب خیلی اشتباهه نیست؟؟؟
درمورد زنان هم چون خیلی از زنان زیادی محتاطن یا همون چیزایی که خودت گفتی به این معنی نیست که همه زنان رانندگیشون بده
شاید تعداد قابل توجهی زن هم وجود داشته باشه که رانندگیشون عالی باشه
اتفاقا راهنمایی که بودم راننده سرویسمون می گفت توی محلمون یه زنی داریم گواهینامه ی پایه یک داره و خیلی خفن رانندگی می کنه
می گفت یه کارایی می کنه عمرا از صدتا مرد یکی هم بتونه انجام بده
اینم یه مدل زنه دیگه
توی حتی جک ها هم اگر خنگی یا سوتی دادن یا...به همه زنا نسبت داده بشه من مخالفم و می گم اون جک نباید گسترش پیدا کنه چون دقیقا همون طور که گفتی یه تلقین اشتباه و خیلی بده
ولی اگر موردی باشه به نظرم هیچ اشکالی نداره
مثلا این جوکایی که می گه دختره اومده ...این قبیل جوک ها صرفا به یه دختر نسبت داده شدن و به نظرم مشکل خاصی ندارن
درمورد پسرا هم اره بازم نباید به همه پسرا نسبت داده بشه ولی به یه گروه یا فرد نسبت داده بشه به نظرم هیچ مشکلی نداره

درکل هرجا یه اتفاق یا یک نفر به ناحق و صرفا براساس ذهنیت نه شرایط موجود قضاوت بشه اشتباهه
در اون موردی هم که می گید واقعا مشکل فرهنگی خیلی بدیه و حتما باید رفع بشه
بعضی از مردم یاد نگرفتن باید از حق طرفداری کنن نه از جنسیت خودشون یا از اعتقاد خودشون
بعضیا جناح بندی می کنن و هرچی به نفع جناح خودشون باشه یم گن یا انجام می دن بدون توجه به اینکه حق و حقیقت چیه و این در اخر اسیب به همه جامعه از جمله خودشونه
بله بله این مدل چیز ها واقعا ظلمه
البته البته کاملا تونستی منظورتو برسونی خیلی هم خوب و عالی بیان کردی

بله واقعا این حرکت بعضی زن ها مایه تاسفه

بله بله خیلی جالب بود
عید تو هم مبارک دخترم
تو هم همین طور دخترم
امیدوارم سالی پر از نیکی داشته باشی و در هر زمینه ی خوبی پیشتاز باشی

Jina
2015/04/01, 22:00
بعله بعله:d:d
اها بله بله این قضیه خروج از کشورم نامردیه
البته راسیاتش به نظر من باید زن یا دختر برای خروج از کشور رضایت پدر یا همسرشو داشته باشه
البته درمورد همسر به نظرم نه تنها باید برای خروج زن رضایت شوهر باشه بلکه برای خروج شوهر هم باید رضایت زن باشه
به نظر من اینجوری خیلی منصفانه و بهتره
درمورد این قانونی که اومده درمورد خروج از کشور والا فک کنم فقط برای حج رفتن این قانون هست نه برای هر کشوری
صرفا عربستان و این مشکل هم به خاطر خود عربستانه یعنی عربستان برای اذیت کردن دیگه این اجازه رو به ایران نمی ده که دخترای مجرد بدون پدر یا زنان بدون شوهر برن حج
البته مطمئن نیستم در این مورد
به هرصورت به نظرم نامردیه و حرفت حقه
یا اینکه حقوق زنان خیلی از جاها کمتر از مردیه که دقیقا داره همون کارو می کنه هم خیلی نامردیه

درمورد جوک ها:والا کلا یه اشتباه خیلی احمقانه ولی متاسفانه خیلی رایج وجود داره و اونم تعمیم جزئ به کل هست
طرف با 3 تا دونه مثال درمورد 75 میلیون ادم قضاوت می کنه
خب خیلی اشتباهه نیست؟؟؟
درمورد زنان هم چون خیلی از زنان زیادی محتاطن یا همون چیزایی که خودت گفتی به این معنی نیست که همه زنان رانندگیشون بده
شاید تعداد قابل توجهی زن هم وجود داشته باشه که رانندگیشون عالی باشه
اتفاقا راهنمایی که بودم راننده سرویسمون می گفت توی محلمون یه زنی داریم گواهینامه ی پایه یک داره و خیلی خفن رانندگی می کنه
می گفت یه کارایی می کنه عمرا از صدتا مرد یکی هم بتونه انجام بده
اینم یه مدل زنه دیگه
توی حتی جک ها هم اگر خنگی یا سوتی دادن یا...به همه زنا نسبت داده بشه من مخالفم و می گم اون جک نباید گسترش پیدا کنه چون دقیقا همون طور که گفتی یه تلقین اشتباه و خیلی بده
ولی اگر موردی باشه به نظرم هیچ اشکالی نداره
مثلا این جوکایی که می گه دختره اومده ...این قبیل جوک ها صرفا به یه دختر نسبت داده شدن و به نظرم مشکل خاصی ندارن
درمورد پسرا هم اره بازم نباید به همه پسرا نسبت داده بشه ولی به یه گروه یا فرد نسبت داده بشه به نظرم هیچ مشکلی نداره

درکل هرجا یه اتفاق یا یک نفر به ناحق و صرفا براساس ذهنیت نه شرایط موجود قضاوت بشه اشتباهه
در اون موردی هم که می گید واقعا مشکل فرهنگی خیلی بدیه و حتما باید رفع بشه
بعضی از مردم یاد نگرفتن باید از حق طرفداری کنن نه از جنسیت خودشون یا از اعتقاد خودشون
بعضیا جناح بندی می کنن و هرچی به نفع جناح خودشون باشه یم گن یا انجام می دن بدون توجه به اینکه حق و حقیقت چیه و این در اخر اسیب به همه جامعه از جمله خودشونه
بله بله این مدل چیز ها واقعا ظلمه
البته البته کاملا تونستی منظورتو برسونی خیلی هم خوب و عالی بیان کردی

بله واقعا این حرکت بعضی زن ها مایه تاسفه

بله بله خیلی جالب بود
عید تو هم مبارک دخترم
تو هم همین طور دخترم
امیدوارم سالی پر از نیکی داشته باشی و در هر زمینه ی خوبی پیشتاز باشی

بعد کلی وقت دوباره سلام!
خب بریم سر ادامه بحث! :d
دادن رضایت با این که باید همراهش حضور داشته باشه خیلی متفاوته! من قضیه رضایت رو کاملا قبول دارم، قبولم دارم خیلی وقتها خیلی جاها کاملا به نفع خود زن هست وجود همین اجازه. ولی اینکه حق خروج نداشته باشی مگه اینکه همسر یا پدرت همراهت باشند رو نه، اصلا قبول ندارم.
راستش الان شک کردم. واسه حج که قطعا اینجوریه، شک ندارم چون خیلی دنبالش بودم و قسمت نشد.
ولی اگر تنها قانون عربستان اینه و نه جاهای دیگه چه نیازی بود مصوبه مجلس بشه؟ به سادگی اعلام میکردند آقا قانون عربستان اینه و ما نمیتونیم دختر مجرد بدون همسر و پدرشو ببریم حج. همچنان فکر میکنم برای همه جاهاس و قانون خود ما هم هست متاسفانه.

بلی بلی تعمیم جزء به کل که همیشه بوده و هست و نمیشه هم کاریش کرد. و نمیشه هم گفت که آی مردم، این جور چیزا رو جزئی ببینید و به کل تعمیم ندید!

بلی بلی...متاسفانه تقریبا طبیعی شده که از منافع خودمون دفاع کنیم و نه چیزی که حق و حقیقته...و البته که باید هرکسی از خودش شروع کنه، اگه واقعا طوری بشیم که بتونیم طرف حقو بگیریم یا حداقل بیطرف بمونیم، موفقیت بزرگی بدست آوردیم و مطمئنا آرامش روحی بزرگی هم نصیبمون خواهد شد.

ممنون و همچنین پدرجان

smhmma
2015/04/02, 02:40
بعد کلی وقت دوباره سلام!
خب بریم سر ادامه بحث! :d
دادن رضایت با این که باید همراهش حضور داشته باشه خیلی متفاوته! من قضیه رضایت رو کاملا قبول دارم، قبولم دارم خیلی وقتها خیلی جاها کاملا به نفع خود زن هست وجود همین اجازه. ولی اینکه حق خروج نداشته باشی مگه اینکه همسر یا پدرت همراهت باشند رو نه، اصلا قبول ندارم.
راستش الان شک کردم. واسه حج که قطعا اینجوریه، شک ندارم چون خیلی دنبالش بودم و قسمت نشد.
ولی اگر تنها قانون عربستان اینه و نه جاهای دیگه چه نیازی بود مصوبه مجلس بشه؟ به سادگی اعلام میکردند آقا قانون عربستان اینه و ما نمیتونیم دختر مجرد بدون همسر و پدرشو ببریم حج. همچنان فکر میکنم برای همه جاهاس و قانون خود ما هم هست متاسفانه.

بلی بلی تعمیم جزء به کل که همیشه بوده و هست و نمیشه هم کاریش کرد. و نمیشه هم گفت که آی مردم، این جور چیزا رو جزئی ببینید و به کل تعمیم ندید!

بلی بلی...متاسفانه تقریبا طبیعی شده که از منافع خودمون دفاع کنیم و نه چیزی که حق و حقیقته...و البته که باید هرکسی از خودش شروع کنه، اگه واقعا طوری بشیم که بتونیم طرف حقو بگیریم یا حداقل بیطرف بمونیم، موفقیت بزرگی بدست آوردیم و مطمئنا آرامش روحی بزرگی هم نصیبمون خواهد شد.

ممنون و همچنین پدرجان

سلاملیکم بانو
اره من واقعا با رضایت موافقم و حتی اینکه کشورای دیگه همچین چیزی نیست به نظرم بده
والا اینکه حتما پدر یا همسر همراهت باشه خیلی قانون مسخره ای هست از دید من ولی بازم شک دارم
اینکه برای عربستان این مورد وجود داره خودمم مطمئنم و خیلی نامردیه اما درمورد کل کشورا واقعا شک دارم همچین قانونی باشه چون فوق مسخره هست
حتی برای مجلسی ها
اگر مصوبه مجلسه...اللهم اشفا مجلسیان را
بله کاملا تعمیم جز به کل ریشکن نمیشه اما می شه مقدارشو خیلی کمتر کرد
به جای اینهمه سخنرانی های چرت و پرت یا این برنامه های تلوزیونی مزخرف یکمی اصول زندگی و منطق بگن چه اشکالی داره؟؟؟همه هم انقدر رو می فهمن
یه بار شنیدم ایت الله طالقانی گفته بود خیلی سال پیشا که می ترسم زمانی برسه که ان قدر به نخ موی مردم گیر بدهند که کشور پر از دروغ و دزدی و... بشود(جملش مثل خودش نیست ولی مفهومش این بود)
نمی دونم این حرفه رو واقعا ایشون گفته یا نه ولی به نظرم حرف درستیه
منظورم این نیست که حجاب و اینا مهم نیست ولی الویت های نباید عوض بشن
به نظرم در مورد خیلی چیزا از جمله اموزش هایی که در رسانه ها انجام می گیره هم الویت ها خیلی بد شدن

البته اینم که از خودمون دفاع کنیم خیلی چیز طبیعی هستا
پایستگی در ذات جهانه توی ذات انسان هم هست
انسان دوس داره پایسته بمونه برای همین از تفکرش دفاع می کنه
از خودش و رفتارش دفاع می کنه
یا میل به بقا داره چون پایستگی داره

دادفر
2015/04/03, 21:52
خوشمان امد((58))

haniyeh
2015/04/03, 23:31
من می خوام فحش بدم فقط. بیشعورای آشغال :|
یعنی به این فکر نکردن که زن ها اونا رو به وجود آوردن، در تمام زندگی تکیه گاه مردها بودن، همونطور که مردها تکیه گاه زن ها بودن. زن و مرد به همدیگه خدمت می کنن نه این که زن نوکر مرد باشه.

دخترم همون طور که گفتیم شاید این دیدگاه های بیان شده ساختگی باشن
اما اگر ساختگی نباشن باز این افراد(حداقل یه تعدادیشون)کارای با ارزش زیادی کردن که به خاطر اونا قابل تحسینن ولی خب در این مورد واقعا حرفای چرتی زدن که واقعا مایه خجالته

بدترین چیز در این مورد اینه که خیلی از زنا برای گرفتن حقشون تلاشی نمی کنن
خیلی از زنا اصلا یه سری از حقوق رو برای خودشون قائل نیستن
و این خیلی بده چون باعث می شه خیلی جاها توسط یه سری از مردان منفعت طلب مورد سواستفاده قرار بگیرن
حتی در حال حاضر هم یه سری سواستفاده ها از زنان در همین ایران می شه که خارج از بعد فردین
مثلا درامد زنان در خیلی از شرکت ها کمتر از مردانه درحالی که کاری که می کنن همون مقداره

من به این فک کردم که این چیزی که افلاطون گفته نمی دونه دلیلی بر زن ستیزی باشه چون شاکر بودن خدا برای اینکه زن افریده نشده می تونه دلایل خیلی مختلفی داشته باشه مثلا اینکه اون زمان مردان خیلی ازادتر بودن و حقوق بیشتری داشتن(حقوق منظورم درامد نیستا)
یه دلیلی دیگش می تونه توانایی جسمی باشه و برای همین این جمله رو گفته
و...
یعنی نمی شه با قطعیت گفت این حرفه که زده مبنی بر زن ستیزیش هست

والا می خواستم اینو همون اول بگم ولی فک کردم اگر بگم یه دفعه دخترا می ریزن سرم دیگه گفتم نگم
ولی الان که بحثش شد گفتم

حق با توئه. در رابطه با شرکت ها، مردها رو به بهونه ی کمبور کار استخدام نمی کنن و زن ها رو تنها درصورتی استخدام می کنن که حقوق و مزایای نصف مردها رو قبول کنن. چون اینجوری خیلی بیشتر به نفع شرکته.
راجع به دلایل دیگه ای که زن ها رو انتخاب می کنن حرفی نمی زنم. :|
البته مردسالاری همه جا هست. مثل همین موضوع که مردها در دوره ی دبیرستان حق تدریس به دخترها رو دارن و زن ها حق تدریس به پسرها رو متأسفانه ندارن.

در رابطه با دین. دین اسلام از همه طرف حقوق زن ها رو مساوی حقوق مردها دونسته و زن رو حتی بعضی جاها برتر از مرد می دونه. خیلی بیشتر از دین های دیگه که می گن زن از دنده ی مرد به وجود اومده. ( که البته نمی دونم این تو اسلام هم هست یا نه)
زن و مرد باید حقوق برابر داشته باشن. البته درسته از نظر جسمانی برابر نیستن. مثلا مرد زور بیشتری داره و زن ها توانایی باروری دارن. اما از جوانب دیگه زن و مرد باید برابر دونسته بشن.

smhmma
2015/04/04, 01:27
من می خوام فحش بدم فقط. بیشعورای آشغال :|
یعنی به این فکر نکردن که زن ها اونا رو به وجود آوردن، در تمام زندگی تکیه گاه مردها بودن، همونطور که مردها تکیه گاه زن ها بودن. زن و مرد به همدیگه خدمت می کنن نه این که زن نوکر مرد باشه.

حق با توئه. در رابطه با شرکت ها، مردها رو به بهونه ی کمبور کار استخدام نمی کنن و زن ها رو تنها درصورتی استخدام می کنن که حقوق و مزایای نصف مردها رو قبول کنن. چون اینجوری خیلی بیشتر به نفع شرکته.
راجع به دلایل دیگه ای که زن ها رو انتخاب می کنن حرفی نمی زنم. :|
البته مردسالاری همه جا هست. مثل همین موضوع که مردها در دوره ی دبیرستان حق تدریس به دخترها رو دارن و زن ها حق تدریس به پسرها رو متأسفانه ندارن.

در رابطه با دین. دین اسلام از همه طرف حقوق زن ها رو مساوی حقوق مردها دونسته و زن رو حتی بعضی جاها برتر از مرد می دونه. خیلی بیشتر از دین های دیگه که می گن زن از دنده ی مرد به وجود اومده. ( که البته نمی دونم این تو اسلام هم هست یا نه)
زن و مرد باید حقوق برابر داشته باشن. البته درسته از نظر جسمانی برابر نیستن. مثلا مرد زور بیشتری داره و زن ها توانایی باروری دارن. اما از جوانب دیگه زن و مرد باید برابر دونسته بشن.

هانیه اروم باش معلوم شد که خیلی از اینا غیرمعتبرن

شرکت ها خیلی کارای بد می کنن اینا کوچیکشه
اشاره به همون دلایل دیگه استخدام زنان
مردسالاری در خیلی جاها هست بعضی جاها هم تا حد زیادی ریشکن شده
هانیه اشتباه می کنی مردها هم حق تدریس به دخترا رو در دوره دبیرستان ندارن
خیلی وقت پیش این قانونی که می گی وجود داشت ولی سال هاست که دیگه مردا هم حق تدریس ندارن

والا توی مورد های مختلف توی اسلام فرق داره
بعضی جاها حقوق زنان بیشتره بعضی جاها حقوق مردان اصلا نمیشه گفت حقوق زنان درکل بیشتره یا حقوق مردان در کل بیشتره
دین یهود اگر درست یادم باشه(شک دارم برای همین توهین به یهودیان عزیز نشه) می گن زن خادم شیطانه مسبب بلا
توی دین مسیحیت می گن زن از دنده مرده یا بهتره بگم حوا از دنده ی ادم افریده شده
توی اسلام همچین چیزی نیست بلکه زن و مرد با هم از گل افریده شدن و هیچ کس از اون یکی افریده نشده
ذتا برابری دارن اما درکل نقش مکملو بازی می کنن

haniyeh
2015/04/04, 20:22
هانیه اروم باش معلوم شد که خیلی از اینا غیرمعتبرن

شرکت ها خیلی کارای بد می کنن اینا کوچیکشه
اشاره به همون دلایل دیگه استخدام زنان
مردسالاری در خیلی جاها هست بعضی جاها هم تا حد زیادی ریشکن شده
هانیه اشتباه می کنی مردها هم حق تدریس به دخترا رو در دوره دبیرستان ندارن
خیلی وقت پیش این قانونی که می گی وجود داشت ولی سال هاست که دیگه مردا هم حق تدریس ندارن

والا توی مورد های مختلف توی اسلام فرق داره
بعضی جاها حقوق زنان بیشتره بعضی جاها حقوق مردان اصلا نمیشه گفت حقوق زنان درکل بیشتره یا حقوق مردان در کل بیشتره
دین یهود اگر درست یادم باشه(شک دارم برای همین توهین به یهودیان عزیز نشه) می گن زن خادم شیطانه مسبب بلا
توی دین مسیحیت می گن زن از دنده مرده یا بهتره بگم حوا از دنده ی ادم افریده شده
توی اسلام همچین چیزی نیست بلکه زن و مرد با هم از گل افریده شدن و هیچ کس از اون یکی افریده نشده
ذتا برابری دارن اما درکل نقش مکملو بازی می کنن

مردها حق تدریس دارن تو دبیرستان. چرا ندارن؟ من تو مدرسه م راه به راه معلم مرد می بینم. خواهرم نصف بیشتر معلماش مرد بود. قانونی در این مورد تصویب نشده.

aftab
2015/04/04, 21:44
محمدحسین ما سالهاست نصف معلمای مدرسمون مردن smhmma@

smhmma
2015/04/05, 01:50
مردها حق تدریس دارن تو دبیرستان. چرا ندارن؟ من تو مدرسه م راه به راه معلم مرد می بینم. خواهرم نصف بیشتر معلماش مرد بود. قانونی در این مورد تصویب نشده.

والا از نظر قانونی تخلفه اونایی هم که می کنن احتمالا دبیرستان های تیزهوشان هستن که تحت حمایت سمپادن و تا حدی دستشون بازتره
وگرنه مدارس دخترونه قانونا نمی تونن معلم مرد داشته باشن
اگر بازرس بیاد و ببینه معلم مرد هست می تونه مشکل ایجاد کنه
اتفاقا در این مورد یه خاطره هم از خواهرم هست
خواهرمم فرزانگان شیراز می رفت که یه خانومی مدیرش هست به نام خانوم موذن
این خانوم موذن مدیر فوق العاده ای هست
سالهاست اموزش پرورش می خواد بزرنتش کنار اما به خاطر نتایج عالی که می ده سمپاد نمی زاره
فک کنم الان حدود 35 ساله داره خدمت می کنه
بگذریم
اقا وقتی این قانونه اومد خانوم موذن قاچاقی یه معلم ریاضی یا شایدم فیزیکی برای دخترا اورد که مرد بود
از قضا مهندس برق هم بود
درحقیقت معلم رسمی نبود ولی کارش گل کرده بود و خوب درس می داد ب عنوان معلم خصوصی
کلاس تموم شد و این معلمه می خواست بره که بازرس اومد
خانوم موذن هم سریع رفت یه جعبه ابزاری اورد داد دست این(بازرس هنوز نرسیده بود یکمی زودتر خبردار شده بودن) مهندسه فرستادش کنار کنتر برق و اینا همون موقع بازرس وارد شد گفت این مرده کیه گفتن ایشون اومده تعمیر کنتر و برقمون مشکل داشته و اینا
هیچی دیگه با این ترفنده از زیر مشکلات تخلف از قانون در رفت

درکل گفتم که بدونید واقعا هست فقط شاید بعضی جاها سختگیری روش نشه
همچنین واقعا این هست که اگر یه زن بره توی مدرسه پسرونه راهنمایی یا دبیرستان خیلی خطرات و خیلی مشکلات براش پیش میاد
پسرا هم خیلی کارا می کنن بین خودشون که خوب نیست
یه زن تنها میان کلی پسر تازه بالغ شده و گنده و شر و شور اول نمی تونه کلاسو اداره کنه دوم خیلی مشکلات براش بوجود میاد برای پسرا هم مشکلات ه چه عرض کنم یه تفریحات ناسالمی بوجود میاد
اما وقتی مردی می ره مدرسه دخترونه فقط یکنفره در برابر کلی دختر و به عنوان معلم هم هست و هیچ اتفاق خاصی نمی افته
aftab@

aftab
2015/04/05, 12:07
نه قانون جدی نیست اول سال میخواستم مدرسمو عوض کنم اونجا که میخواستم برم فقط دبیر زیست و دینیش زن بودن.دیگه کل دبیرا رو که نمیشه قایم کرد.اره قانونش هست ولی فرمالیته هست فقط مدارس دولتی اجراش میکنن
اینکه بگی زنا کلاس پسرا رو نمیتونن اداره کنن اشتباس.عرضه تدریس ربطی به جنسیت نداره معلم زبان مدرسه ما مرده بچه ها قورتش میدن ولی دبیر زن هست که عصرا باپسرا کلاس داره توش 60 تا پسر هست خیلی هم واسش سر و دست میشکنن.سرکلاسش کسی نفس نمیکشه!.اینا که دلیل نمیشن
این که بگی زنا به پسزا تدریس نکنن که تفری ناسالم نشه فک نمیکتی حالت خفیف تر اون مرداس که به زناشون اجازه کارکردن نمیدن که مبادا کسی زنشونو چپ نگاه کنه؟یه خواستگار واسه دخترخالم که دکتره اومده بود میگف من دوس ندارم بیمارات مرد باشن اجاره داری فقط با اطفال کار کنی!!!!

راجب خروج از کشور فک نکنم قانونی وجود داشته باشه ها.اخه دو ماه پیش دخترخالم و دو تا از دوستاش مجردی رفتن ترکیه مشکلی تو خروج گشور نذاشتن مگه اینکه خسلس تازه تصویب شده باشه

smhmma
2015/04/05, 14:40
نه قانون جدی نیست اول سال میخواستم مدرسمو عوض کنم اونجا که میخواستم برم فقط دبیر زیست و دینیش زن بودن.دیگه کل دبیرا رو که نمیشه قایم کرد.اره قانونش هست ولی فرمالیته هست فقط مدارس دولتی اجراش میکنن
اینکه بگی زنا کلاس پسرا رو نمیتونن اداره کنن اشتباس.عرضه تدریس ربطی به جنسیت نداره معلم زبان مدرسه ما مرده بچه ها قورتش میدن ولی دبیر زن هست که عصرا باپسرا کلاس داره توش 60 تا پسر هست خیلی هم واسش سر و دست میشکنن.سرکلاسش کسی نفس نمیکشه!.اینا که دلیل نمیشن
این که بگی زنا به پسزا تدریس نکنن که تفری ناسالم نشه فک نمیکتی حالت خفیف تر اون مرداس که به زناشون اجازه کارکردن نمیدن که مبادا کسی زنشونو چپ نگاه کنه؟یه خواستگار واسه دخترخالم که دکتره اومده بود میگف من دوس ندارم بیمارات مرد باشن اجاره داری فقط با اطفال کار کنی!!!!

راجب خروج از کشور فک نکنم قانونی وجود داشته باشه ها.اخه دو ماه پیش دخترخالم و دو تا از دوستاش مجردی رفتن ترکیه مشکلی تو خروج گشور نذاشتن مگه اینکه خسلس تازه تصویب شده باشه

جدی و غیر جدیش ربط به اداره اموزش پرورش هر استان هم داره
همچنین تو تزوهوشانی و زیر نظر سمپاد گفتم که مدارس تیزهوشان خیلی چیزاشون استثنا هست
برای بعضی استان ها هم شاید فرمالیته باشه
نه من نگفتم زنا نمی تونن کلاس پسرا رو اداره کنن
من ابدا همچین چیزی نگفتم فقط گفتم عموما برای زنا خیلی سخت تره اداره کلی پسر دبیرستانی که دارن به زورم میان مدرسه و مطمئن باش اگر یه دختر جوون یا زن قشنگ بهشون تدریس کنه وضع خیلی ناجور میشه
عرضه تدریس بله هیچ ربطی به جنسیت نداره اما نگرش شاگردا به معلم بشدت ربط به جنسیت داره
همچنین برعکسش
یه پسری اذیت کنه معلم مرد می تونه یه پس کله ای بزنه
ولی زنه یه پس کله ای بزنه پسره کلش میاره پایین می گه یکی دیگم بزن کلی هم حال می کنه
موضوع کل جامعه هست
بله شاید یه جاهایی هم یه معلم زنی بتونه کلی پسرو کنترل کنه هیچ مشکلی هم پیش نیاد ولی اگر یه جایی یه زنی نتونه کنترل کنه می تونه فاجعه هم پیش بیاد
خودت تصور کن توی یه مدرسه پایین شهر یه معلم زن یا دختری به پسرای دبیرستانی تدریس کنه
اصلا بعید نیست بعد مدرسه پسرا گیرش بیارن بهش تجاوز کنن یا ...
کلا در سطح اجتماعی خیلی چیز جالبی در نمیاد
البته این موضوع هست هه این فقط برای یه دوره ای صادقه یعنی مثلا برای پسرای دبستانی خیلی هم می تونه یه معلم زن خوب و مفید باشه درحالی که یه معلم مرد اصلا نتونه اونقدر مفید باشه
پرتو حرف تو دهن من نزار من کی گفتم زنا تدریس نکنن به پسرا که تفریح ناسالم نشه؟؟؟
من گفتم در سطح اجتماعی اگر بانوان در دبیرستان های پسرانه(نگفتم دبستان و راهنمایی) تدریس کنن که شامل دبیرستان های پایین شهر تا بالای شهر هم می شه یعنی یه خطر برای اون بانوان و کلی مشکلات اخلاقی مظاعت در دبیرستان های پسرانه
همین طوریش دبیرستان های پسرانه خیلی مشکلات اخلاقی درشون وجود داره حالا اگر این اتفاق بیوفته دیگه نابود می شه
خودت یادته یه بار برای المپیاد رفته بودی علامه بعد پسرا چقدر برات مزاحمت ایجاد کردن؟؟؟؟حالا فکر کن تو همه سال باید با همون پسرا توی یه کلاس سر می کردی
تیکه ها و چیزایی که بهت می پرونن و حرکاتی که جلوی روت یا پشت سرت انجام می دن و رفتارهایی که به سر کلاس به خاطر حضور یه زن یا دختر جوون انجام می دن خیلی بده
ما یه مسئول کتابخونه ای سال راهنمایی داشتیم یه دختر 25 ساله یا همین حدود بود
شایدم بیشتر
نمی دونی چقدر اذیت شد و چقدر اذیتش کردن چقدر شایعه براش ساختن چقدر تیکه بهش انداختن
بدبدخت جیگرش خون شد
تازه اون موقع راهنمایی بود اونم یه مدرسه بالاشهر
منم چون با همین مسئول کتابخونه دوست بودم کلی شایعه برام ساختن
از این قبیل که فلانی میره پیش خانوم ...
اینا می رن توی کتابخونه درم می بندن ...
یا می ری با خانوم فلان ...
و....
این خوبشه
خیلی رفتار های بد و نابهنجار دیگم اتفاق میوفته
برای اسایش و امنیت خود معلمان زن خیلی بهتره که توی مدارس پسرونه تدریس نکنن
کانون یا کلاس های مختلطت قضیش بسیار متفاوته
حتی کلاس های خصوصی خیلی قضیش متفاوته نسبت به مدرسه