PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اختصاصی: ردبندی سایت های پرآوازه کتابخوانی و ادبیات پنداری در سایت الکسا

smhmma
2015/01/22, 21:02
الکسا چیست؟ شاید شما چند وقتی است که مطالبی درباره سایت الکسا و مخصوصا رتبه سایت آن شنیده اید و یا از آن استفاده نموده اید. الکسا یک وبسایت معتبر بین المللی می باشد که با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف و همچنین وب سایتها اقدام به رتبه بندی آنها می نماید.
با سلام و درود
اول درمورد سایت آلسکا توضیحاتی هست بعدش رتبه چنتا سایت سرشناس و پرآوازه فارسی در زمینه کتاب مانند:زندگی پیشتاز،دوران اژدها،افسانه ها،

Alexa.com یکی از سایت های فرعی Amazon.com است و وب سایتی است که اطلاعاتی را درباره درجه میزان بازدید ( ترافیک ) وب سایت ها ارائه می کند. رتبه الکسا با توجه به تعداد افرادی که بوسیله نوار ابزار الکسا ( Alexa Toolbar ) یک وب سایت را مشاهده می کنند اندازه گیری می شود.

خلاصه و چکیده این رتبه بندی عددی بین ۱ تا چند میلیون می باشد که هرچه این عدد به یک نزدیکتر باشد رتبه وبسایت شما بالاتر می باشد.

رتبه الکسا چیست ؟

رتبه الکسا یک سیستم درجه بندی است که بر روی تعداد بازدیدکنندگان یک وب سایت که نوارابزار الکسا را نصب کرده اند پایه گذاری شده است. این رتبه ترافیک ، بر اساس مجموع بازدید سه ماهه بازدیدکنندگانی که نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند پایه گذاری شده است و ترکیبی از تعداد بازدید صفحات و تعداد بازدید کنندگان می باشد. سایت الکسا همانند سایتهای گوگل و یاهو دارای یک نوار ابزار مخصوص به خود است که کاربران میتوانند با نصب آن، از امکانات سایت الکسا استفاده نمایند. یکی از کارهایی که این نوار ابزار انجام میدهد این است که تمام بازدیدهایی را که کاربر انجام میدهد را به سایت الکسا گزارش می دهد.

چرا مدیران وب سایتها دوست دارند رتبه الکسای خود را بهبود ببخشند ؟

رتبه الکسا به عنوان یک پیمانه برای مشخص کردن ارزش یک سایت استفاده می شود. مدیران وب سایت ها ، تبلیغ کنندگان و شبکه های آگهی از رتبه الکسای شما برای مشخص کردن ارزش یک لینک بر روی وب سایت شما استفاده می کنند.اگر شما بخواهید سایت خود را بفروشید یا یک لینک روی سایت خود قرار دهید برای بهبود رتبه الکسای خود تلاش بیشتری خواهید کرد. زیرا این بهانه ای برای افزایش قیمت خواهد شد . همچنین رتبه بالای الکسا نشان دهنده ترافیک بالا و بازدید کننده بیشتر است و به تبع آن هرچه این رتبه بالاتر باشد جذب آگهی های اینترنتی بیشتر می گردد.

شروع کار با الکسا

بدون شک آلکسا یکی از مهمترین سایتهای اینترنتی برای ارزیابی سایتها میباشد.این سایت جامع دارای موتورجستجوگر مستقلی میباشد که دارای اسپایدرهای بسیار پرکار در اینترنت است. به منظور ثبت سایت یا وبلاگ خود در سایت الکسا مراحل زیر را دنبال نمایید:

- وارد سایت الکسا شده و وارد قسمت Site tools شوید.

- در این قسمت وارد بخش Claim your site شوید.

- آدرس سایت یا وبلاگ خود را وارد کرده و بر روی دکمه Claim your site کلیک کنید.

- در مرحله بعد در سایت الکسا ثبت نام کرده و اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید.

- در انتها سایت الکسا کدی را در اختیار شما قرار می دهد که می بایست بر اساس دستورالعمل داده شده در ابتدای تگ سایت خود قرار دهید.

همچنین می توانید از طریق لینک زیر آدرس وبلاگ یا سایتتان را برای اسپایدرهای آلکسا ارسال کنید:

http://www.alexa.com/site/help/webmasters

پس از آنکه مراحل بالا را طی کرده و سایت خود را در الکسا تایید نمودید می بایست در جهت افزایش رنک سایت خود اقدام نمایید.

راههای افزایش رتبه الکسا

بهترین روش بهبود رنک الکسا نوشتن محتوای باکیفیت است.با این کار می توانید بازدیدکننده دائمی برای سایت خود جذب نمایید. پس توصیه می کنم بر روی محتوای سایت خود کار کنید تا سایتها و وبلاگهای دیگر به آن لینک دهند. راه های دیگری نیز برای افزایش این رتبه بندی وجود دارد که می بایست دائماً به آنها بپردازید:

- نواز ابزار الکسا را نصب کنید و وب سایت خود را به عنوان صفحه خانگی ( Home Page ) قرار دهید. نصب نوار ابزار الکسا

- دوستان خود و دیگران را تشویق کنید تا از نوار ابزار الکسا استفاده کنند.

- در محل کار خود و بر روی تمام کامپیوترها نوار ابزار الکسا نصب کنید و سایت خود را صفحه خانگی مرورگر قرار دهید.

- چنانچه از کافی نت استفاده می نمایید در آنجا نیز مرحله بالا را انجام دهید.

- به دوستان خود بگویید تا در مورد سایت شما در سایت الکسا نظر دهند.

- یک ابزار رتبه الکسا در سایت خود قرار دهید ( Alexa rank widget ). این باعث خواهد شد تا اگر بازدیدکنندگان نوار ابزار الکسا را نصب نکرده باشند اما روی آن کلیک کنند برای سیستم الکسا نقش نوارابزار را اجرا نماید.

- در مورد الکسا در سایت خود مطلب بنویسید.مدیران سایت ها و بلاگرها با جستجو در اینترنت شما را خواهند یافت و بر روی لینک شما کلیک خواهند کرد .

- مطالبی بنویسید که به وبمسترها مربوط باشد.با توجه به اینکه وبمسترها نوارابزار الکسا را دارند در صورت مشاهده سایت شما ، باعث بهتر شدن رتبه الکسای شما خواهند شد.

- یک Digg یا Stumbled بگیرید. این معمولا تعداد عظیمی از بازدیدکنندگان را به سایت شما می آورد و تاثیر محضی روی رتبه الکسای شما خواهند داشت.

- Alexa Auto-Surf امتحان کنید.شاید اینها برای سایت های تازه کار مفید باشند. من فکر می کنم راحتترین کار برای سایت ها با بدترین رتبه همین است.

- مطالب خود را در انجمنها به اشتراک بگذارید و آدرس سایت خود را در انجمن ها معرفی کنید.

- از سایتهای اجتماعی برای اشتراک مطالبتان استفاده کنید.

- تبلیغات کنید. در جاهائیکه وبمسترها می بینند مثل فروم های وبمستری تبلیغات خود را قرار دهید.

بسیار مفتخرم که اعلام کنم در بین همه آن سایت های سرشناسی و پر آوازه ای که به یاد داشتم و بررسی کردم سایت زندگی پیشتاز بهترین رده ی جهانی و رده در ایران رو داره
اگر سایتی رو از یاد بردم لطفا ادرسشو بهم بدید تا رده ی اونو چک کنم بنویسم
سایت ها به ترتیب بهترین رده به پایین ترین رده نوشته شده اند

سایت زندگی پیشتاز :
رده در جهان:239,796
رده در ایران:5,316

سایت دمنتور:
رتبه در جهان: 274,001
رتبه در ایران: 4,281

دوران اژدها:
رده در جهان:532،414
رده در ایران:10،131

رتبه افسانه‌ها:
487,818 در جهان
11,057 در ایران

سایت فارست:
رده در جهان:990,214
رده در ایران:23,322

آکادمی فانتزی:
رده در جهان:1,158,016
رده در ایران:28,239

زندگی خوب:
رده در جهان:1,179,113
رده در ایران:36,010

فنزین:
رده در جهان:1,613,458
رده در ایران:53,373

Prince-of-Persia
2015/01/22, 23:13
جایگاه خوبی داریم ..تبریک ..اما باید رتبه مون 3 رقمی و بعد 2 رقمی و بعدتک رقمی بشه

shiny
2015/01/22, 23:20
به به!تبرررررریک!
پیش بسوی رتبه های پایین تر!

sea-ax
2015/01/22, 23:34
www.98ia.com :
رتبه در ایران : 78
رتبه در جهان : 4,022
​البته کارشون بیشتر رمانه

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

باید بزنیم جلو ازشون
بهونه هم سرم نمیشه
((104))((104))((104))

eliya1400
2015/01/23, 03:44
پیشتاز همیشه پیشتاز ه !

smhmma
2015/01/23, 05:59
www.98ia.com (http://www.98ia.com) :
رتبه در ایران : 78
رتبه در جهان : 4,022
​البته کارشون بیشتر رمانه

باید بزنیم جلو ازشون
بهونه هم سرم نمیشه
((104))((104))((104))
اممم درمورد نودهشتیا والا توی عنوان نوشتم کتابخوانی و ادبیات پنداری
منظورم سایت هایی بود که بیشتر بر محور ادبیات پنداری فعالیت می کنن
وگرنه نودهشتیا بدجوری رده اش عالیه
بین سایت های همکار ما بهترین رده رو داریم
نودهشتیا و ایبنا یا حتی شبکه کتابخوانان ایران در رده های بعدی همکاری قرار می گیرن
می دونی چی می گم؟؟

H.A.M.I.D
2015/01/23, 10:44
98ia سایت ادبی نیست.بیشار سرگرمی.99 درصدر نوشته هاشون رمنسن

ThundeR
2015/01/23, 14:17
به به!تبرررررریک!
پیش بسوی رتبه های پایین تر!

منظورت بالاتره دیگه دخترکم؟؟؟خخخخخخخخخخخخخ
رتبه بندی یاد بگیری تافی=))=))=))

در ضمن نود و هشتیا در زمره سایتای فانتزی قرار نمی گیره!
بعد خیلی طول می کشه تا برسیم بهشونٰ‌سایتی که فقط 3000 تا کاربر ساعت 1 شب توش پرسه می زنن خیلی زده جلو:دی
اما ایشالا سایتمون بیشتر از همیشه پیشرفت می کنه

khas
2015/01/23, 15:55
بسی خوب..باید بهتر از اینا هم شیم

tars15
2015/01/23, 19:11
تبلیغ نیست محض اطلاع گفتم.امیدوارم زندگی پیشتاز هم تک رقمی بشه

اعماق وحشت:j
رده در جهان:927,210

رده در ایران55,733

.AvA.
2015/01/23, 23:25
پس رتبه ی اول تو ایران کیه؟؟؟؟((225))

ولی واقعا پیشتازه...((46))

Araa M.C
2015/01/24, 18:18
بهتره سایت وینترفل را هم اضافه کنی
وینترفل
جهان:385041
ایران:6188

He$tiA
2015/01/24, 20:17
واسه سایت ما خیلی خوبه امیدوارم بالاتر هم بره
ولی انگار یه راهی هست که میشه رنک سایتو بدون اینکه واقعا اینقدر بازدید داشته باشه بالا برد...استاد کامپیوتر ما با همین راه رنک سایت مدرسمونو به اول رسوند

smhmma
2015/04/03, 14:18
helt@

دوست عزیز این همون تاپیکی هست که گفتم و جامع تره
حالا چکار کنیم؟؟؟؟؟

hana.asadi
2015/04/03, 14:36
سلام
خیلی خوبه که این رتبه رو داریم ولی سایت زندگی پیشتاز فقط در رابطه با کتاب فعالیت داره اگه بخش های دیگه ای هم تو سایت ایجاد بشه مثل بازی و فیلم و... رتبه ی سایت خیلی خوب میشه

H.A.M.I.D
2015/04/03, 14:41
سلام
خیلی خوبه که این رتبه رو داریم ولی سایت زندگی پیشتاز فقط در رابطه با کتاب فعالیت داره اگه بخش های دیگه ای هم تو سایت ایجاد بشه مثل بازی و فیلم و... رتبه ی سایت خیلی خوب میشه
پرشین بکس هم همین کارو کردن،الان شاید سالی به دوازده ماه یه کتاب ترجمه کنن

HELT
2015/04/03, 14:46
خب مسلما این پست جامع تره اونو بایگانی کن محمد حسین جان!
خیلی هم عالی!

snap
2015/04/03, 14:52
بوک پیج رو حذف کن: فعلا خصوصیه. ممنون.
البته فعلیش بعد از یک ماه:
بوک پیج:
رده در جهان:723,036
رده در ایران:12,682

smhmma
2015/04/03, 15:06
بوک پیج رو حذف کن: فعلا خصوصیه. ممنون.
البته فعلیش بعد از یک ماه:
بوک پیج:
رده در جهان:723,036
رده در ایران:12,682

چشم اقا حذفش می کنم ولی خداییش رتبتون با وجود تازه تاسیسی و اینکه ثبت نام ازاد نیست خیلی عالیه

hana.asadi
2015/04/03, 15:16
اقا حمید من نگفتم کلا همه ی بچه ها بیان تو کار بازی و فیلم ((200))
بچه های ترجمه و کاور کتاب و... کار خودشونو بکنن برای بقیه ی بخشا اگه مدیرا موافق باشن فراخوان بدن اگه کسایی هستن که علاقه دارن و مسئولیت قبول میکنن مسئول اون بخشا بشن

snap
2015/04/03, 15:24
چشم اقا حذفش می کنم ولی خداییش رتبتون با وجود تازه تاسیسی و اینکه ثبت نام ازاد نیست خیلی عالیه
دستت درد نکنه، خیر ببینی. جوون شی پیرمرد((200)) رسیدن به رتبه بیست هزار اگر فعال باشی راحته منتهی از اون به بعدش آهسته هست و بستگی به زمان داره. یعنی اینطور نیست که به یکباره بتونی به این موقعیت برسی البته از نظرم این مهم نیست. رتبه گوگل خیلی مهمه.

abramz
2015/04/03, 15:52
محمد حسین?
احساس نمی کنی دمنتور رتبه ش بالا تره?
چرا هنوز ما رتبه اول هستیم?:\
ممنون + ویرایش @smhmma (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=362)

H.A.M.I.D
2015/04/03, 16:58
بوک پیج به خاطر سفیر کبیر رنک بالایی داره، به علاوه از نظر سئو هم یه کم بیشتر روش کار شده

JuPiTeR
2015/04/03, 17:14
اقا حمید من نگفتم کلا همه ی بچه ها بیان تو کار بازی و فیلم ((200))
بچه های ترجمه و کاور کتاب و... کار خودشونو بکنن برای بقیه ی بخشا اگه مدیرا موافق باشن فراخوان بدن اگه کسایی هستن که علاقه دارن و مسئولیت قبول میکنن مسئول اون بخشا بشن

ما اینجور انجمن ها رو داریم اکثرشون مدیر هم دارن ولی اگه کسی خواست هم میتونه توی فراخوان مدیرانجمن ها درخواست بده

smhmma
2015/04/04, 01:21
محمد حسین?
احساس نمی کنی دمنتور رتبه ش بالا تره?
چرا هنوز ما رتبه اول هستیم?:\
ممنون + ویرایش @smhmma (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=362)

اگر نگاه کنی رتبه ی جهانی زندگی پیشتاز بهتره به جاش رتبه درون ایران دمنتور بهتره
منم نمی دونستم کدوم رو مهمتر فرض کنم تغییر در شرایط ندادم
رتبمون بنا به چند دلیل یه مدت پایین اومد دوباره بالا میره ایشالا

Paneer
2015/04/04, 03:07
من از اولش سكوت كردم به خاطر اون السكايي كه نوشته شده :|

خيلي كنترل كردم كه نگم ديدم نمي شه گفتم گزارش بدم كه اگ مي شه اون السكا رو درستش كنين

پ.ن: نمي دونم خودم مي تونن ويرايشش كنم يا نه اما دوس دارم پستي بزنم كه توش مشكلي رو ذكر كنم ( نمي دونم چرا اما حسابي كيف مي كنم ((200)) )

smhmma
2015/04/04, 12:42
دستت درد نکنه، خیر ببینی. جوون شی پیرمرد((200)) رسیدن به رتبه بیست هزار اگر فعال باشی راحته منتهی از اون به بعدش آهسته هست و بستگی به زمان داره. یعنی اینطور نیست که به یکباره بتونی به این موقعیت برسی البته از نظرم این مهم نیست. رتبه گوگل خیلی مهمه.
خواهش می کنم
پیر شی جوووووون
اها بعله بعله
رتبه گوگل؟؟؟؟رتبه گوگل خیلی مزخرفه
اول که از 0 تا 10 نمره می ده که خیلی بده
دوم مثلا خود سایت گوگل رو 9 داده
خدا وکیلی مسخرست.
بیشتر ات ها رو هم 0 میده
اینجوری مثلا سایتی که 8 سال کار کرده و هزاران هزار کاربر داره با اونی که یک ماه راه افتاده کلا 30 تا کاربر بیشتر نداره هردو صفر هستن
خب خیلی مسخرست

من از اولش سكوت كردم به خاطر اون السكايي كه نوشته شده :|

خيلي كنترل كردم كه نگم ديدم نمي شه گفتم گزارش بدم كه اگ مي شه اون السكا رو درستش كنين

پ.ن: نمي دونم خودم مي تونن ويرايشش كنم يا نه اما دوس دارم پستي بزنم كه توش مشكلي رو ذكر كنم ( نمي دونم چرا اما حسابي كيف مي كنم ((200)) )

کدوم السکا؟؟؟؟والا من همش الکسا می بینم نه السکا
عنوان هم درسته متوجه نمی شم کجا اشتباه شده

Paneer
2015/04/04, 16:24
بابابزرگ درست شد، توي عنوان موشته شده بود السكا كه درست شد خدا رو شكر ((221))

smhmma
2015/04/04, 19:50
بابابزرگ درست شد، توي عنوان موشته شده بود السكا كه درست شد خدا رو شكر ((221))
پسرم مدت های بسیار زیادی قبل خراب بود که درستش کردم الان خیلی وقته درسته
بزنمت؟؟؟؟؟:دی

کساندرا
2015/04/04, 20:00
درووووووووود. دوستان! همه با هم سایت را آباد می نوماییم:letsdothis: (ااصا برای شروع یه پیشنهاد دارم چطوره همه با 5 تا اسم کاربری دیگه عشو بشیم هان؟((3)))