PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفسیر آهنگ دروغ تعطیل

MaRs
2014/12/03, 19:00
http://s2.picofile.com/file/7879698488/1146689_320945318042662_1988924629_n.jpg

توضیح و تفسیر :

متن اینترو:

هه هه... ام جی... گوش کن...
از روام نمیره آخه...
کروس:

تکست کروس کار با قافیه بازی های استادانه ام جی خیلی زیبا و حرفه ای هست.. از نظر مفهومی هم میگه ما اینکارو شروع کردیم یعنی ما اول دیس کردن و جنگ و کل کل رو شروع کردیم میتونه این معنی رو هم داشته باشه که ما از بنیان گذارای اصلی رپ فارس هستیم ..پرچمتونو ما اول فرود کردیم ( بازم تایید همون جمله اوله به این معنی که ما اول دیس بازی و ضایع کردنتون رو شروع کردیم) میتونه یه تشبیه باشه مثلا یک کوه رو اولین گروهی که فتح میکنه پرچمشونو اونجا میکوبن ... بعد مثل آفتاب طلوع کردیم بازم همون معنی رو میده میگه ما شروع کننده رپ فارس بودیم و مثل خورشید بهش نور دادیم ..حقیقت همینه دروغ تعطیل..

تکست کروس :

ما این کارو شروع کردیم پرچمتونو ما اول فرو کردیم
مثل آفتاب طلوع کردیم آره حقیقت همینه زاخار دروغ تعطیل

بررسی ورس 1

همونطور که همه میدونیم هر رپری قصد بالا اومدن و شناخته شدن یا بیشتر معروف شدن رو داره با دیس به بزرگان رپ سعی میکنه این امکان رو برای خودش فراهم کنه ..وگرنه دلیل دیگه ای نداره که همیشه بر علیه شخص یا گروهی بخونه.. مثلا بنیامین برای یاس .. ساسی مانکن برای صامت ... این روزا هر رپری که میخواد معروف شه یا هیچکس رو دیس میکنه یا زدبازی.. بخاطر همین تو این ورس ام جی میگه میدونم توام آرزوته اسمتو بیارم و معروفت کنیم ولی نگران نباش امثال شما زیادن و برای ما حساب نمیشین.. یه مشت آدمای به درد نخور بهت حس میدن که خیلی شاخی و جوگیرت میکنن ( این حرف رو هیچکس هم به پیشرو زده بود که چند نفر بهت جو میدن فکر میکنی همه طرفدارتن و جوگیر میشی) من ام جی هستم زاخاره اصلی من چلوکبابم غذایی که همیشه رو بورسه و همه دوست دارن و همیشه هم میپسنده ولی تو مثل سالاد فصل بعضی وقتا میای بالا و میری پایین
دیگه بازارت گرم نیست لای ریزای گروها منظور اینه مثلا قدیم تو گروه صامت بودی بین کوچیک های گروه واسه خودت بازاری داشتی ولی دیگه اینجوری نیست.. حالا فقط دروغ میسازی ( مثلا :85 طوری گاییدم سامانتون رفت) بعد به ما میگی من تهرانمو فلان و بیسار و خودت دربه در دنبال ویزای اروپا هستی ( تا مالزی هم رفت ولی راهش ندادن و برگشت ایران ) مهراد هیدن هم توی آهنگ تهران مال منه به این موضوع اشاره میکنه : ما یه چند ماه اینجا مهمونیم ،تورو رات نمیدن حیوونی
بعد از اینحرفا ام جی سمت چاقال نامه میره و چون اونجا پیشرو گفته بود :

میام خواستگاریتون بدون مهمون
ام جی جواب میده : نترس رات میدیم بیا خواستگاری تنقلات میدیم در جواب ادعاهای بزرگ و بدون فکر باید همینجوری جواب داد .. اولا مهراد گفته بود رات نمیدن حیوونی اینجا ام جی میگه نترس رات میدی خواستگاری هم بیا چیزای خوبی بهت میدیم
بعد میگه الکی لفظ لاتی و نیا اینچیزا و فحش دادنا دیگه عادی شده..بعد اشاره به شایان آسفالت میکنه ( همونی که توی آهنگ چاقال نامه همراه پیشرو اومده و بود و آخر آهنگ حرفایی رو میزد.. بعد جی جی یه عکس از شایان با دماغ چسب زده و ابرو های دخترونه رو توی پیج فیسبوکش منتشر کرد : شایان آسفالت اونجا نظر داد این چسبی که روی دماغش زده بخاطر زخمیه که تو دعوا به وجود اومده!!!! ) ام جی به این اشاره میکنه و بعد میگه نکنه لابد ابروهاشم با چاقو برداشته !!! بعد به پیشرو میگه تو هنوز معتادی و عددی نیستی که پلیس حسابت بکنه و تو بخوای باهاش بجنگی (پلیس بخواد پیشرو رو بگیره کاره نیم ساعتشه )

تکست ورس 1:

میدونم آرزوت اینه که اسمتو بیارم / ولی نگران نباش چون که مثل تو زیادن / یه مشت اوبی موبی دورت همش حس به تو میدادن
به من میگن ام جی یعنی زاخار اصلی // من چلو کبابم تو مثل سالاد فصلی
دیگه بازارت گرم نیست لای ریزای گروها / همش میسازی دروغا / به ما میگی اونوری خودت در به در دنبال ویزای اروپا
نترس رات میدیم // بیا خواستگاری تنقلات میدیم
این چیزا عادیه بابا نیا لفض لاتی / فحش بسه داشی / چی بود آورده بودی آدم قحطه حاجی؟
دماغش باند پیچی میگه شر داشته // نکنه ابروهاشم اون با چاقو برداشته
چی میگی ترک کردی دیگه تو نیستی بنگی // سگ کی باشی که با پلیس بجنگیبررسی ورس 2 :

ورس دو هم با یکی از تیکه هایی که پیشرو به ام جی انداخته بود شروع میشه :
ام جی (آهنگ تهران مال منه ) : از شمرون تا جیحون راس راس را میرم..پشتم گرم انگار رو آسفالت خوابیدم

پیشرو (آهنگ چاقال نامه) : میگی راس راس را میری از شمرون و جیحون.راس راس را برو تو نظام آباد امروز

ام جی (دروغ تعطیل ) : آره هنوز راس راس راه میرم ، آسفالت سهله انقدر پشتم گرمه انگار رو آفتاب خوابیدم

پیشرو گفته بود اگه بیاید تهران یه لشکر میکشم شمرون و هرجور شده پیداتون میکنم و ام جی اینجا میگه هنوزم پشتم گرمه و دلیل میاره و میگه چون من اومدم توی شهر نه تنها تو نیومدی بلکه ما هم اثری ازت پیدا نکردیم پس دیگه حرف مفت نزن چون دیگه دستت رو شده

الان هم که بچه ها همشون ایرانن و اردشیر احمدی تو مستند از زیر زمین تا بام تهران باهاشون مصاحبه کرده و خبری از لشگری که پیشر میخواست بیاره شمرون نشد!

بعد یه تیکه ی دیگه میندازه که تو دیروز میگفتی اینقد معروف میشم که میرم تو Mtv (ام تی وی یه شبکه بزرگ آمریکاییه که نماهنگ پخش میکنه ) ولی چی شد که تو Gem Tv دیدیمت تو جم تی وی؟ ( جم تی وی یه شبکه ایرانی پر از آهنگ های خالطوری و کلیپ های درپیت )

میگه تز میدی که میخوای رپ فارس رو بزرگ کنی ولی اینقد کارات به درد نخوره که اندازه ... هم حسابت نمیکنم جوری گشاد راه میری میلنگی انگار تاندوم پات شوله و یه بیت از شعرای من به کل آلبومت می ارزه
مثل گل بالکنت (همون گلی که تو فیلم مصاحبه اش هستش ) دیگه پلاسیدی و کهنه شدی.

پیشرو (آهنگ چاقال نامه) : 85 طوری گاییدم سامانتون رفت !

ام جی (دروغ تعطیل ) : فکر نکن سامان نمیخونه دیگه تو باعثی
فکر نکن سامان نمیخونه و خداحافظی کرده بخاطر اون "اثر منفی" تو بود .. دنباله چه دروغی میگردی دیگه میخوای چی بسازی برای خودت؟ تو در حد کبریتی عمرا یهو خمپاره بشی و بترکونی!

ده ساله جوابتو ندادیم واست عقده شده ..حالام ناراحت نباش اخماتو وا کن پاشو حرفاتو بزن (اگه حرفی میتونی بزنی..چون همه واقعیتا گفته شد و دستت رو شده ) اگه میخوای منو ببینی از پشت لب تابت بلند شو بیا تو خیابون.. اینجا یه ایهام هم داره که اگه در لپ تابتو ببندی میبینی من خیلی بهت نزدیکم

تکست ورس 2:

آره هنوز راس راس راه میرم ، آسفالت سهله // انقدر پشتم گرمه انگار رو آفتاب خوابیدم
چون من اومدم تو شهر ولی ندیدم ردتو / په نبینم حرفـ مفت / بزنی چون رو میکنم سریعا دستتو
میخواستی یه روزی بری تو mtv // چی شد زاخار ولی دیدیمت تو gem tv
تز میدی میگی میخوای توی رینگ بمونی / تو ک×رمونی / شرط نمیبندم روت با یه نیم قرونی
جلوم جوری میلنگی انگاری شله تاندونت // یه بیتم میارزه به کل آلبومت
مثل گل بالکنت دیگه پلاسیدی // فکر نکن « سامان » نمیخونه دیگه تو باعثی
فکر نکن به خاطر تو بود کردش خداحافظی / میگردی دنبال کی میخوای بری سراغ چی / تو کبریتی عمرا" یهو خمپاره شی
جوابتو ندادیم واسه ده سال پیشت // عقدش مونده هنوز ده سال پیشت
وا کن اخماتو یکم پاشو حرفاتو بزن // میخوای منو ببینی په در لپ تاپو ببند
چی...؟

اینجا قابل توجه اونایی که میگن ام جی 2 ماه رو آهنگ کار کرد اولا که خودش توضیح داده مسافرت بوده دوما اگه عقلشون کار کنه میبینن بعضی حرفایی که تو شعر هست مثلا درباره گل بالکن و شبکه جم تی وی و ... تاریخش مال چند هفته پیش از انتشار اهنگه

تکست آهنگ دروغ تعطیل

اینترو:
هه هه... ام جی... گوش کن...
از روام نمیره آخه...

کروس:

ما این کارو شروع کردیم // پرچمتونو ما اول فرود کردیم
مثل آفتاب طلوع کردیم // آره حقیقت همینه زاخار "دروغ تعطیل"

ورس 1:

میدونم آرزوت اینه که اسمتو بیارم / ولی نگران نباش چون که مثل تو زیادن / یه مشت اوبی موبی دورت همش اسمتو میدادن
به من میگن « ام جی » یعنی زاخار اصلی // من چلو کبابم تو مثل سالاد فصلی
دیگه بازارت گرم نیست لای ریزای گروها / همش میسازی دروغا / به ما میگی اونوری خودت در به در دنبال ویزای اروپا
نترس رات میدیم // بیا خواستگاری تنقلات میدیم
این چیزا عادیه بابا نیا لفض لاتی / فحش بسه داشی / چی بود آورده بودی آدم قحطه حاجی؟
دماغش باند پیچی میگه شر داشته // نکنه ابروهاشم اون با چاقو برداشته
چی میگی ترکــــــ کردی دیگه تو نیستی بنگی // سگــــــ کی باشی که با پلیس بجنگی

کروس:

ما این کارو شروع کردیم // پرچمتونو ما بودیم که فرود کردیم
مثل آفتاب طلوع کردیم // آره حقیقت همینه زاخار "دروغ تعطیل" ( ×2 )

ورس 2:

آره هنوز راس راس راه میرم ، آسفالت سهله // انقدر پشتم گرمه انگار رو آفتاب خوابیدم
چون من اومدم تو شهر ولی ندیدم ردتو / په نبینم حرفــــــ مفت / بزنی چون رو میکنم سریعا" دستتو
تز میدی میگی میخوای توی رینگــــــ بمونی / تو ک×رمونی / شرط نمیبندم روت با یه نیم قرونی
جلوم جوری میلنگی انگاری شله تاندونت // یه بیتم میارزه به کل آلبومت
مثل گل بالکنت دیگه پلاسیدی // فکر نکن « سامان » نمیخونه دیگه تو باعثی
فکر نکن به خاطر تو بود کردش خداحافظی / میگردی دنبال کی میخوای بری سراغ چی / تو کبریتی عمرا" یهو خمپاره شی
جوابتو ندادیم واسه ده سال پیشت // عقدش مونده هنوز ده سال پیشت
وا کن اخماتو یکم پاشو حرفاتو بزن // میخوای منو ببینی په در لپ تاپو ببند
چی...؟

کروس:

ما این کارو شروع کردیم // پرچمتونو ما بودیم که فرود کردیم
مثل آفتاب طلوع کردیم // آره حقیقت همینه زاخار "دروغ تعطیل" ( ×2 )

آوترو:

زاخار "دروغ تعطیل" ، چرت و پرت میگه...
زاخار "دروغ تعطیل" ، خالی میبنده...
فکر نکن دو ماه کار کردم رو این آهنگا ، مسافرت بودم...
والا بابا ، حالا برو برس به دوران قهوه ایت...
هه! « جی جی » تو حرفی نداری؟

تصاویر:

چی بود آورده بودی آدم قحطه حاجی؟
دماغش باند پیچی میگه شر داشته؟ نکنه ابروهاشم اون با چاقو برداشته ؟
عکس شایان آسفالت : ( چاقال نامه )

http://s3.picofile.com/file/7879664622/o3152_97541013541372036631.jpg

واکنش علیرضا جی جی به آهنگ چاقال نامه :

7http://s1.picofile.com/file/7879664187/s9828_.png

واکنش مهراد هیدن به آهنگ چاقال نامه :

http://s2.picofile.com/file/7880679565/d898_5566.png

مهراد هیدن در آهنگ تهران مال منه :
... آخرشم تهرونیم یه چند ماه اینجا مهمونیم تورو رات نمیدن حیوونی

=======================

http://s2.picofile.com/file/7879665585/1345390176265666_orig.jpg

aftab