PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرتون راجع به این کلیپ چیه؟

Jina
2014/11/08, 15:38
سلام!
این کلیپ ب تازگی ب دست من رسیده. نمیدونم تاحالا اینو دیدین یا نه.
این کلیپو با دقت و تا انتها (تاکید میکنم تا انتها) ببینید.

تا چه حد صحت داره بنظرتون؟
راجع بهش چه فکری میکنید؟
حستون چیه الان ک اینو دیدین؟

خودمم الان راجع بهش نظری نمیدم ک بدون هیچ پیشفرضی فیلم رو ببینید...

اینم لینکش:

http://www.uploadco.ir/uploads/b450g30hdalosixj8rl6.mp4 (http://www.uploadco.ir/uploads/b450g30hdalosixj8rl6.mp4موفق)

پ.ن: الان ک امتحان کردم رو لینک ک کلیک میکنی اتفاق خاصی نمیفته! اینو کپی کنید تو URL یه tab جدید...کار خواهد کرد... :D

موفق باشین :)

Ara
2014/11/08, 16:18
اول اینکه توی حرف های اون یهودی کلمه ی فوتبال یه کار برده نشد
در حالی که توی ترجمه بود
حالا ممکنه کلمشون یه چیز دیگه باشه
دوم اینکه اسم مخمود الصرخی در هیچ جای حرفاش نبود درحالی که اسم همه جا یکیه
سوم اینکه یه قسمتش میگه "لا" و مکث طولانی میکنه درحالی که توی زیر نویس کلی حرف میزنه که نه داخلش نیست.
شاید من اشتباه کنم ولی حس میکنم ابن ویدیو ساخته ی دست خود ماست فوقش وهابی ها
که میخوایم / میخوان هر مشکلی داریم گردن افراد دیگه بندازن.
نمیگم اسراییل کارش درسته :| بد برداشت نکنین :| صرفا در مورد ذین ویدیو حرف میزنم :)

Sepehr.Dejavou
2014/11/08, 20:05
این ترجمه دروغه کلا
بعدشم کجا قرآن با یهود مشکل داره؟
ما فقط با صهیونیست مشکل داریم
فوتبال ماله خیلی ساله پیشه
چهه ربطی داره اخه؟
این خاخام بدبخت داره سنتای خودشو میگه
بعد این جوری ترجمه کردن
این اقایی داره صحبت میکنه
حاج اقا رو میگم
فرمانده بسیجه و یه ادم بشدت افراطی

sir m.h.e
2014/11/08, 20:13
بعدشم کجا قرآن با یهود مشکل داره

سپهر دقت کردی اول صحبتای حاج اقاهه ایه رو خوند؟
چنین ایه ای توی قران هست
وگرنه که به جرم دست بردن و.دروغ بستن به قران همه چیز این یارو به فنا بود
ومنم این ایه رو قبلا خوندم و مطمنم توی قران هست

Sepehr.Dejavou
2014/11/08, 20:17
سپهر دقت کردی اول صحبتای حاج اقاهه ایه رو خوند؟
چنین ایه ای توی قران هست
وگرنه که به جرم دست بردن و.دروغ بستن به قران همه چیز این یارو به فنا بود
ومنم این ایه رو قبلا خوندم و مطمنم توی قران هست

اوف تو زمان پیامبر بزرگترین دشمن ما بوده چون پیمان شکنی کردن
مربوط به اون زمان
یه حالت منقضی گرفته

sir m.h.e
2014/11/08, 20:19
اوف تو زمان پیامبر بزرگترین دشمن ما بوده چون پیمان شکنی کردن
مربوط به اون زمان
یه حالت منقضی گرفته

حالت منقضی؟
قران کتابی است جامع که تمام زمان ها رو.در بر میگیره
ایات قران منقضی نمیشن
تفسیرشون عوض میشه
چون درک افراد فرق میکنه

Sepehr.Dejavou
2014/11/08, 20:22
حالت منقضی؟
قران کتابی است جامع که تمام زمان ها رو.در بر میگیره
ایات قران منقضی نمیشن
تفسیرشون عوض میشه
چون درک افراد فرق میکنه
درسته
ولی همیشه کامل نیس
نمیتونه واسه همیشه باشه
اگه الان یهود بیاد کنار اسلام وایسه
با مسیحیت مبارزه کنه
چی میشه گف؟
نه دایمی نیس
جوابگوی همیشه نیس

sir m.h.e
2014/11/08, 20:27
درسته
ولی همیشه کامل نیس
نمیتونه واسه همیشه باشه
با مسیحیت مبارزه کنه
چی میشه گف؟
نه دایمی نیس
جوابگوی همیشه نیس
چرا دایمیه
این جز عقاید شیعس
قران ایات همیشه جوابگو هست
چیزی که از ایه استنباط میشه جوابگو نیست
چون تفاسیر با افزایش درک عوض میشن
چیزی که ازشون فهمیده میشه فرق میکنه
این پویا بودن قران رو میرسونه
قران همه مفاهیم رو در بر داره
این مفاهیم در زمان مخصوص خودش قابل درک و استفاده اند

lord of darkness
2014/11/08, 21:22
درسته
ولی همیشه کامل نیس
نمیتونه واسه همیشه باشه
با مسیحیت مبارزه کنه
چی میشه گف؟
نه دایمی نیس
جوابگوی همیشه نیس
دائمی هستش ولی.. راتیتش منم زیاد این جور چیزا رو قبول ندارم چون اغراق دارن بزرگش می کنن مثلا من از یه آخوند شنیده بودم
حادثه برج های دوقلو هم پیش بینی شده بود!!!!!!!

smhmma
2014/11/09, 16:48
والا من ویدئو رو هنوز ندیدم ولی در جواب پستایی که زدید
هادی اول اینکه براساس همون قران احترام به تمام ادیان و اعتقادات واجبه
دوم اینکه هر ایه ای شان نزول داره هادی
شان نزول این ایه می تونه چیزی باشه شما فکرشو هم نمی کنی
و شان نزول می تونه بشدت در معنی که استنباط می شه تاثیر بزاره
منظور این نیست که همه ی یهودیان بد هستند و مسیحیان خوب
چون در ادامه از مسیحیان تمجید می شه
این ایه شان نزول داره
همچنین بسیاری از ایات مکمل دارن
یعنی مثلا قبل از اینکه این ایه مطرح بشه داشته درمورد فلان یهودیان خاص صحبت می کرده و منظورش همینا بوده
پس نمیشه بگی هر یهودی دشم اسلامه و هر مسیحی(براساس ادامه ایه)با اسلام خوبه

و احکام اسلامی هم بنا به زمان تغییر می کنن اونم به خاطر چنتا قانون تنظیم کننده هست که بیان شدن و مربوط به همه زمان ها هستن و احکام دیگه به وسیله اون تنظیم یمشن

سپهر بله اگر بیاد ولی ایا میاد؟؟؟
موضوع این هست که ایا انجام می ده؟؟
بله احتمال خیلی چیز ها هست اما اخر تنها یکی از احتمالات به وقوع می پیونده
زمان هایی هم بودن یهودیان کمک کردن به مسلمانان
رفتار های مناسب
قشنگ
زمان هایی هم بوده مشلمانان رفتار های بسیار زشتی نشون دادن
ولی این ه فقط مثال هستن و نشون نمی دن که یهودیان بد هستن یا اینکه یهودیان خوب هستن
همچنین نشون نمی ده مسلمونا بدن یاخوبن
می گیری منظورم چیه؟؟

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

درضمن این اخونده هم حرف مفت می زنه
یعنی چی برو دستشو بشکون و ظهور امام زمان دست اون یهودیه هست؟؟
این چرت و پرتا چیه می گه؟؟
اصلا ایشون براساس همون اعتقادی که خودش ازش دم می زنه قدرت خدا رو زیر سوال می بره با گفتن اینکه ظهور امام زمانش دست یهویانه
یه اخوند افراطی
هرچی بیشتر گوش می دم بیشتر دوست دارم با سر برم توی دیوار
این شر و ور ها چیه می گه؟؟
من یه دوستی دارم زبون عبری بلده حتما باید یه بار ببرم نشونش بدم برام ترجمه کنه
اون حرف مهتا هم درسته کلا ترجمه یه چیز دیگست حرفای این یارو یه چیز دیگست
اصلا اسم خاص هایی که در ترجمه میاد در کلام این خاخانه نمیاد
درضمن خیلی مسخره نیست که یه یهودی بیاد کل برنامه یهودیت رو دو دستی بزاره کف دست مردم؟؟
بیاد سخنرانی کنه و فیلمم گرفته بشه و بیرون بدن(یا درز کنه) که همه نقشه ها هم معلوم بشه؟؟
خیلی مسخره نیست؟؟
خودتون هم دیدی من خودم اون کلیپ مربوط به ناتان یاهو رو براتون گذاشتم
شخصا بشدت متنفر از سیستم رژیم صهیونیسم
یه بار درمورد مصاحبه ی خانوم فالاچی با شارون نخست وزیر اسبق اسرائیل گفتم درسته؟؟
کلا مخالفم ولی باید همیشه منصف بود
نباید به کسی که حتی دشمنته ببندی
چه برسه به کسی که شاید دشمنت هم نباشه
من توی همین مدرسه خودمون یه دوست یهودی دارم که بشدت به اعتقادات بچه مسلمون کلاسمون احترام می زاره
بشدت احترام می زاره
از خیلی از بچه های مسلمون بیشتر

Jina
2014/11/09, 21:32
سلام!
خب قبل هرچیز لازم میدونم بگم ک من نه قبول میکنم این کلیپو و نه ردش میکنم.
حرف مهتا رو قبول دارم کاملا، خیلی وقتا ما خودمون یه سری چیزا رو الکی برای خودمون بولد میکنیم و برای خودمون الکی دشمن فرضی میتراشیم ک اینا هیچ فایده ای نداره جز اینکه جو عمومی رو بهم بزنه و بغض و کینه الکی واسه یه عده ایجاد کنه. (ماشاء ا... نمونه اش زیاده، نیازی ب ذکر مورد نیست!)
در مورد اون روحانیه ک اولش حرف میزنه: راستش من نمیشناسمش (این که میگین چکارست و اینا) و بنظرم بهتر بود این تیکه اش اصلا تو کلیپ نمی بود. و یادمون باشه: روحانیون دقیقا مثل معلما هستن، اگه یه معلمی قدرت انتقال نداره و باعث میشه از یه درسی زده شیم دلیلی نداره ک اصل اون درس و دانش هم چیز مزخرف و منزجر کننده ای باشه، صرفا معلمشه ک داره بد منتقل میکنه...این درمورد اصل دین و کسایی ک مبلغشن هم کاملا صادقه.

و اما درباره بحثی ک راجع به یهود شده تو پستها: یهود دین نیست، قومه. مثل ارمن. ارمنی ها یه قومن ک اکثرا مسیحین، ولی دلیلی نداره ک هرکی ارمنی بود مسیحی باشه، منظورم اینه ک ارمنی مساوی مسیحیت نیست، همونطور ک یهودیت مساوی کیش حضرت موسی (ع) نیست. یهودی ها یه قومن ک یه سریشون ب کیش حضرت موسی(ع) هستن و یه سریشونم نه.

و همه آیات شأن نزول دارند، اگه یه آیه رو قبل و بعدش رو ندونی، هزار و یک جور میشه معنیش کرد، جوری ک میشه کیلومترها از اصلش فاصله گرفت.
ادعا نمیکنم ک خیلی خوب قرآنو میشناسم، ولی تا اونجایی ک خاطرم هست، تو قرآن واسه همه انسانها ارزش قائل شده...اونهایی ک اهل کتاب آسمانی هستن ک ارج و قرب خاصی دارن، و اونهاییم ک اهل کتاب آسمانی نیستن، انسان ک هستن و بخاطر انسانیتشون باید بهشون احترام گذاشت.
پس قرآن خیلی واضح بیان میکنه ک اهل کتابو ب خصوص تکریم کنید...در این هیچ شکی نیست. (به وضوح میگه پیروان موسی و عیسی و داوود و...)

و اون قسمتی هم ک توصیه میکنه یهودی ها رو ب دوستی نگیرید (درحالی ک میگه مسیحیان رو ب دوستی بگیرید)، شاید بخاطر حق ناپذیر بودن و حق پوشاندن یه سری از یهودی هاست (در شرحش همین بس ک معجزات خیلی تاپ و نابی رو میدیدند و ایمان نمیاوردند، یه نمونه اش شکافت دریا و گذر از بینش و چهل روز بعد برگشت به پرستش همون بتهای پیشین!)

یه تیکه از این کلیپ واسه من جالب بود، البته اگه فرض کنیم این ترجمه درست باشه ( ب شخصه هیچ قضاوتی رو صحت ترجمه نمیکنم چون عبری بلد نیستم!)، اونم اونجایی بود ک میگه " امامشون ک بیاد، با ما جنگ خواهد کرد" . برام جالب بود، ک یه یهودی بیشتر از منه مسلمون ب اعتقاد من معتقده، ک امام من خواهد اومد و آمدنش نزدیکه و خواهد جنگید با هرآنچه ک غیر الهی باشه.
بعد یه سری پرس و جوها فهیدم ای آقا...کجای کاری؟ یهودیا انقد ایمان داشتند ب ظهور پیامبر خاتم، انقد ایمان داشتند ب محل ظهورش، ک اومدن اطراف مکه ساکن شدند ک پیامبر خاتم از نسل اونها باشه...تو قرآن میگه "اونها مثل برادرشان پیامبرشان را میشناختند..."، ولی صرفا چون از نسل اونها نبود، نپذیرفتنش...

موفق باشین دوستان :)

shery
2014/11/09, 21:41
چهار تا جلمه کوتاه میگم : همه چی به نوبت نوبت ما هم خواهد رسید
کل ارتش جمهوری اسلامی اریران فقط یک دوم ارتش ابی امریکا ، یک سوم سواره نظام انگلستانه فقط تازه ....
ما مشکلی فعلا برا جای درست نکردیم که بخوان بیان سر ووقتمون .....همه چی به نوبت ...نه تنها ضرری نداریم بلکه سودم داریم

smhmma
2014/11/09, 22:35
چهار تا جلمه کوتاه میگم : همه چی به نوبت نوبت ما هم خواهد رسید
کل ارتش جمهوری اسلامی اریران فقط یک دوم ارتش ابی امریکا ، یک سوم سواره نظام انگلستانه فقط تازه ....
ما مشکلی فعلا برا جای درست نکردیم که بخوان بیان سر ووقتمون .....همه چی به نوبت ...نه تنها ضرری نداریم بلکه سودم داریم

دخترم منظورتو نفهمیدم

سلام!
خب قبل هرچیز لازم میدونم بگم ک من نه قبول میکنم این کلیپو و نه ردش میکنم.
حرف مهتا رو قبول دارم کاملا، خیلی وقتا ما خودمون یه سری چیزا رو الکی برای خودمون بولد میکنیم و برای خودمون الکی دشمن فرضی میتراشیم ک اینا هیچ فایده ای نداره جز اینکه جو عمومی رو بهم بزنه و بغض و کینه الکی واسه یه عده ایجاد کنه. (ماشاء ا... نمونه اش زیاده، نیازی ب ذکر مورد نیست!)
در مورد اون روحانیه ک اولش حرف میزنه: راستش من نمیشناسمش (این که میگین چکارست و اینا) و بنظرم بهتر بود این تیکه اش اصلا تو کلیپ نمی بود. و یادمون باشه: روحانیون دقیقا مثل معلما هستن، اگه یه معلمی قدرت انتقال نداره و باعث میشه از یه درسی زده شیم دلیلی نداره ک اصل اون درس و دانش هم چیز مزخرف و منزجر کننده ای باشه، صرفا معلمشه ک داره بد منتقل میکنه...این درمورد اصل دین و کسایی ک مبلغشن هم کاملا صادقه.

و اما درباره بحثی ک راجع به یهود شده تو پستها: یهود دین نیست، قومه. مثل ارمن. ارمنی ها یه قومن ک اکثرا مسیحین، ولی دلیلی نداره ک هرکی ارمنی بود مسیحی باشه، منظورم اینه ک ارمنی مساوی مسیحیت نیست، همونطور ک یهودیت مساوی کیش حضرت موسی (ع) نیست. یهودی ها یه قومن ک یه سریشون ب کیش حضرت موسی(ع) هستن و یه سریشونم نه.

و همه آیات شأن نزول دارند، اگه یه آیه رو قبل و بعدش رو ندونی، هزار و یک جور میشه معنیش کرد، جوری ک میشه کیلومترها از اصلش فاصله گرفت.
ادعا نمیکنم ک خیلی خوب قرآنو میشناسم، ولی تا اونجایی ک خاطرم هست، تو قرآن واسه همه انسانها ارزش قائل شده...اونهایی ک اهل کتاب آسمانی هستن ک ارج و قرب خاصی دارن، و اونهاییم ک اهل کتاب آسمانی نیستن، انسان ک هستن و بخاطر انسانیتشون باید بهشون احترام گذاشت.
پس قرآن خیلی واضح بیان میکنه ک اهل کتابو ب خصوص تکریم کنید...در این هیچ شکی نیست. (به وضوح میگه پیروان موسی و عیسی و داوود و...)

و اون قسمتی هم ک توصیه میکنه یهودی ها رو ب دوستی نگیرید (درحالی ک میگه مسیحیان رو ب دوستی بگیرید)، شاید بخاطر حق ناپذیر بودن و حق پوشاندن یه سری از یهودی هاست (در شرحش همین بس ک معجزات خیلی تاپ و نابی رو میدیدند و ایمان نمیاوردند، یه نمونه اش شکافت دریا و گذر از بینش و چهل روز بعد برگشت به پرستش همون بتهای پیشین!)

یه تیکه از این کلیپ واسه من جالب بود، البته اگه فرض کنیم این ترجمه درست باشه ( ب شخصه هیچ قضاوتی رو صحت ترجمه نمیکنم چون عبری بلد نیستم!)، اونم اونجایی بود ک میگه " امامشون ک بیاد، با ما جنگ خواهد کرد" . برام جالب بود، ک یه یهودی بیشتر از منه مسلمون ب اعتقاد من معتقده، ک امام من خواهد اومد و آمدنش نزدیکه و خواهد جنگید با هرآنچه ک غیر الهی باشه.
بعد یه سری پرس و جوها فهیدم ای آقا...کجای کاری؟ یهودیا انقد ایمان داشتند ب ظهور پیامبر خاتم، انقد ایمان داشتند ب محل ظهورش، ک اومدن اطراف مکه ساکن شدند ک پیامبر خاتم از نسل اونها باشه...تو قرآن میگه "اونها مثل برادرشان پیامبرشان را میشناختند..."، ولی صرفا چون از نسل اونها نبود، نپذیرفتنش...

موفق باشین دوستان :)

من تقریبا تمام حرفاتو قبول دارم
فقط یه موضوع
یهود قوم نیست
بنی اسرائیل قومه
که تقریبا همه بنی اسرائیل یهودین
یه تعدادیشون صهیونیسم یه تعدادی ضد صهیونیسم
درمورد اینکه دقیقا منظور اون خط از قران چی بوده واقعا نمی شه گفت
فقط ترجمه همین ایات هم به زور و با استفده از روایات بوده
فک نکنید ساده بوده
خیلی تیکه ها رو اصلا نمی شه درمورد ترجمش هم مطمئن بود
بعضی وقتا چنتا معنی داره
اصلا چیز ساده ای نیست
پس واقعا نمیشه فهمید منظور از یهود چیه
بله هر ایه ای شان نزول داره و شان نزول و ایه های مکمل خیلی مهمن
بعضی وقتا حتی ایه مکمل حتی توی اون سوره نیست ولی هست
درمورد مسیحیان به خوبی می گه اما کدوم مسیحی؟؟
مثلا مثل مسیحی های حبشه؟؟
مثل شاه حبشه؟؟
یا مسیحیانی مثل یهودا؟؟
مثل پاپ های رومی؟؟
یا یهودیانی مثل اون خاخان هایی که هی در اعتراض به صهونیسم اعتراضات برپا می کنن؟؟
و بله احترام به عقاید دقیق ذکر شده
.
.
.
.
.
ارنمیس البته که خیلی چیزا رو می دونستن
سال های راهنمایی یه دوستی داشتم اونم یهودی بود
یه بار بهم گفت ما هم محمد رو قبول داریم
به پیامبری قبولش داریم
ولی موسی رو اصلی می دونیم
مثل مسلمونا که محمد رو بالاتر از موسی و عیسی می دونن

Jina
2014/11/09, 23:26
من تقریبا تمام حرفاتو قبول دارم
فقط یه موضوع
یهود قوم نیست
بنی اسرائیل قومه
که تقریبا همه بنی اسرائیل یهودین
یه تعدادیشون صهیونیسم یه تعدادی ضد صهیونیسم
درمورد اینکه دقیقا منظور اون خط از قران چی بوده واقعا نمی شه گفت
فقط ترجمه همین ایات هم به زور و با استفده از روایات بوده
فک نکنید ساده بوده
خیلی تیکه ها رو اصلا نمی شه درمورد ترجمش هم مطمئن بود
بعضی وقتا چنتا معنی داره
اصلا چیز ساده ای نیست
پس واقعا نمیشه فهمید منظور از یهود چیه
بله هر ایه ای شان نزول داره و شان نزول و ایه های مکمل خیلی مهمن
بعضی وقتا حتی ایه مکمل حتی توی اون سوره نیست ولی هست
درمورد مسیحیان به خوبی می گه اما کدوم مسیحی؟؟
مثلا مثل مسیحی های حبشه؟؟
مثل شاه حبشه؟؟
یا مسیحیانی مثل یهودا؟؟
مثل پاپ های رومی؟؟
یا یهودیانی مثل اون خاخان هایی که هی در اعتراض به صهونیسم اعتراضات برپا می کنن؟؟
و بله احترام به عقاید دقیق ذکر شده
.
.
.
.
.
ارنمیس البته که خیلی چیزا رو می دونستن
سال های راهنمایی یه دوستی داشتم اونم یهودی بود
یه بار بهم گفت ما هم محمد رو قبول داریم
به پیامبری قبولش داریم
ولی موسی رو اصلی می دونیم
مثل مسلمونا که محمد رو بالاتر از موسی و عیسی می دونن

اممممم.....خب باید بگم فک میکنم یهود و بنی اسرائیل یکی اند...مثل اینکه به ما بگن ایرانی هستیم یا بگن از نسلهای قوم ماد هستیم. راستش شک کردم، نمیدونم واقعا از هم جدا هستن یا نه. ولی واضحه ک منظور همو درک کردیم.
در مورد اون آیه قرآن، اصلا و ابدا فک نکنین ک من خواستم تفسیر و معنی اش کنم، ب هیچ وجه و هرگز. اگه اینطوری برداشت کردید، من معذرت میخوام، حس کردم اون شایدک نوشتم این منظورو رسوند ک صرفا نظر منه.
با چیزاییم ک راجع ب تفسیر گفتی موافقم...
درمورد نمونه هایی ک ذکر کردی: اصل دین یکیه...ب قول شاعر: مقصود تویی، کعبه و بت خانه بهانه... . پس خیلی مهم نیست آیینت اسلام باشه، یا مسیح، یا هرچیز دیگه...مهم باوره...و عملی ک اون باور به دنبال میاره.
درمورد دوستت: همچین آدمایی کم نیستن. کسی رو میشناسم ک صمیمی ترین دوستش یه مسیحیه...ک از خیلی از ما مسلمونا ب امام علی(ع) معتقد تره و شیوه زندگی و عدالتش رو الگوی خودش میدونه... .
فقط یه سوال: همه یهودیها همین اعتقادو دارند؟ اگه آره اگه مسیح و پیامبر خاتم رو قبول دارند، پس چرا اعتقاد دارند منجی عالم بشریت مسیحه و روزی خواهد آمد(ک یعنی نیومده هنوز)؟

شاد باشین :)

smhmma
2014/11/10, 15:43
اممممم.....خب باید بگم فک میکنم یهود و بنی اسرائیل یکی اند...مثل اینکه به ما بگن ایرانی هستیم یا بگن از نسلهای قوم ماد هستیم. راستش شک کردم، نمیدونم واقعا از هم جدا هستن یا نه. ولی واضحه ک منظور همو درک کردیم.
در مورد اون آیه قرآن، اصلا و ابدا فک نکنین ک من خواستم تفسیر و معنی اش کنم، ب هیچ وجه و هرگز. اگه اینطوری برداشت کردید، من معذرت میخوام، حس کردم اون شایدک نوشتم این منظورو رسوند ک صرفا نظر منه.
با چیزاییم ک راجع ب تفسیر گفتی موافقم...
درمورد نمونه هایی ک ذکر کردی: اصل دین یکیه...ب قول شاعر: مقصود تویی، کعبه و بت خانه بهانه... . پس خیلی مهم نیست آیینت اسلام باشه، یا مسیح، یا هرچیز دیگه...مهم باوره...و عملی ک اون باور به دنبال میاره.
درمورد دوستت: همچین آدمایی کم نیستن. کسی رو میشناسم ک صمیمی ترین دوستش یه مسیحیه...ک از خیلی از ما مسلمونا ب امام علی(ع) معتقد تره و شیوه زندگی و عدالتش رو الگوی خودش میدونه... .
فقط یه سوال: همه یهودیها همین اعتقادو دارند؟ اگه آره اگه مسیح و پیامبر خاتم رو قبول دارند، پس چرا اعتقاد دارند منجی عالم بشریت مسیحه و روزی خواهد آمد(ک یعنی نیومده هنوز)؟

شاد باشین :)

والا یهود شاید منظور افرادی هستن که از نسل یهودا هستن
یا شاید منظور همون بنی اسرائیل باشه
اما خیلی از یهودی ها از نسل بنی اسرائیل نیستن
در این مورد منم اطلاعات دقیق ندارم برای همنی خودمم شک دارم
شاید شما درست بگی
شاید من درست بگم
شاید هیچکدوم درست نگیم
بله درک کردیم

نه نه اصلا فک نکردم می خوای تفسیر کنی
درواقع من داشتم تایید می کردم یه سری از حرفاتو و بگم هر ایده یا نظری هم که مطرح بشه قطعی نیست
نه این که بخوام بگم نه این حرفت اشتباهه

اصل دین یکیه؟؟
منظورت دین مسیحیت و یهودیت و اسلامه؟؟
خب اره شاید هرچند به اصل یهودیت و مسیحیت نمی شه رسید و به اصل اسلام هم اگر بشه خیلی سخته...بیشتر می شه نزدیک شد
ولی اینو ابدا قبول ندارم که مهم باور و عمله
اقا شاید یکی باور و دینش یه دین خود ساخته ای باشه که خیلی قواعد داخلش باشه و همش غلط باشه
یکی می تونه باورش این باشه که بکش تا کشته نشی
چون یه باوره حتما درست نیست
خیلی مهمه باور و عقیده چی باشه
خیلی مهم دین چی باشه
مهم اینه که مبنای تفکر چی باشه
خیلی مهمه شما دینت چی باشه و باورت و اعتقادات و عملت
خیلی خیلی مهمه
هرچند از اون مهمتر اخلاق و شعوره
چون حداقل یه ادم اخلاق مدار و با شعور به مردم دیگه ظلم خاصی نمی کنه
یا حداقل دانسته ظلم نمی کنه
اما یه دیندار بی شعور و بی اخلاق هم تونه خیلی اسیب برسونه
پس بشدت مهمه دینت چی باشه
فکرت چی باشه
عملت چی باشه
ادما توی ذات با هم برابرن
چیزی که باعث برتریشون بر همدیگر می شه همون عملشونه

اره خیلی از این دسته ادما هستن
و ما همیشه باید با نهایت احترام برخورد کنیم

والا درمورد اینکه همشون قبول دارن یا نه واقعا نمی دونم
این برای منم یه سوال بود ولی شک دارم همشون قبول داشته باشن
شاید اینایی که توی ایرانن قبول دارن
شاید یه تعداد محدودی
واقعا نمی دونم
نگاه کن از دید یه مسلمون به قضیه نگاه نکن
اون یهودی به دین خودش باور داره بعد اینو هم قبول داره که مثلا محمد پیامبر بوده
حالا چون موسی رو قبول داره
چون تورات رو قبول داره
چون دینش اونه محمد در درجه دوم قرار می گیره و می شه اون پیامبری که دینی اورده که از یهودیت ابتدایی تره
یا نمی دونم شاید به این دلیل که قبول ندارن اون چیزی که از اسلام مونده همونه که محمد اومد و گفت
واقعا نمی دونم
درمورد اینکه پیامبر خاتم هست هم نمی دونم قبول دارن یا نه فقط فت ما محمد رو قبول داریم
همین

M.A.S.K
2014/11/10, 17:50
چرت و پرت از طرف یه آدم بی سواد بی اطلاع متعصب که یکی از کساییکه گند زده تو اسلام

علی علیه السلام فرمود.....

( شاید یکم اشتباه بگم لغاتو امام ببخش ) شرم بر من اگه در جامعه و حکومت من خلخالی از پای زن یهودی بکشن..یا ...اگر خلخالی از پای زن یهودی بکشن و مسلمانی فریاد کمکشو بشنوه و کمک نکنه مسلمان نیس

این چه خزعبلاتیه؟؟؟

امام زمانو این طوری جلوه دادن

امام بزرگ ما وقتی بیاد دنبال صلحه دنبال آرامش...هرکس جلوش بایسته و مانع بشه نابود میکنه..اونم میجنگه...

امام برای قلع و قمع نمیاد

وقتی امام بیاد مردم و علمای دین میگن امام نیستشو یه متقلبه....دین جدیدی آورده..

بزرگترین مشکل مسلمونا جحالتته..که شکر خدا هرروز بیشتر از دیروز....

متاسفانه نه وقتی دارم نه حوصله..همینم با کلی داد و فریاد مادر نوشتم...یه کلی گویی که ( در نظر حضرت علی مهمل گویی ) یه نشون از زاویه ی دید من میده

متاسفانه وقت نیس با جزئیات بنویسم....

smhmma
2014/11/10, 18:44
چرت و پرت از طرف یه آدم بی سواد بی اطلاع متعصب که یکی از کساییکه گند زده تو اسلام

( شاید یکم اشتباه بگم لغاتو امام ببخش ) شرم بر من اگه در جامعه و حکومت من خلخالی از پای زن یهودی بکشن..یا ...اگر خلخالی از پای زن یهودی بکشن و مسلمانی فریاد کمکشو بشنوه و کمک نکنه مسلمان نیس

این چه خزعبلاتیه؟؟؟

امام بزرگ ما وقتی بیاد دنبال صلحه دنبال آرامش...هرکس جلوش بایسته و مانع بشه نابود میکنه..اونم میجنگه...

متاسفانه نه وقتی دارم نه حوصله..همینم با کلی داد و فریاد مادر نوشتم...یه کلی گویی که ( در نظر حضرت علی مهمل گویی ) یه نشون از زاویه ی دید من میده

خخخخخخ
پسرم ماجراش اینه که توی یکی از مرز های حکومت اون زمان علی(ع) یه گروهی خلخال از پای یه زن یهودی در اوردن
خبرش که به علی(ع) گفت اگر مرد مسلمان از غصه ی این کار بمیرد به جا است
این بوده
بابا شر و ور خیلی می گن بعضی ادما اعصاب خودتو خورد نکن
حالا این که مهدی موعود مسلمون ها کیه و چیه و چکار می کنه اطلاعات درست و کاملی ازش نیست
کلی حدیث هست که خیلیاش معتبر نیست
دقیق نمیشه گفت ولی مطمئنا براساس اعتقاد اونا برای این نمیاد که گروه خاصی رو نابود کنه.
برای این میاد که صلح نهایی رو ایجاد کنه

Jina
2014/11/10, 22:20
والا یهود شاید منظور افرادی هستن که از نسل یهودا هستن
یا شاید منظور همون بنی اسرائیل باشه
اما خیلی از یهودی ها از نسل بنی اسرائیل نیستن
در این مورد منم اطلاعات دقیق ندارم برای همنی خودمم شک دارم
شاید شما درست بگی
شاید من درست بگم
شاید هیچکدوم درست نگیم
بله درک کردیم

نه نه اصلا فک نکردم می خوای تفسیر کنی
درواقع من داشتم تایید می کردم یه سری از حرفاتو و بگم هر ایده یا نظری هم که مطرح بشه قطعی نیست
نه این که بخوام بگم نه این حرفت اشتباهه

اصل دین یکیه؟؟
منظورت دین مسیحیت و یهودیت و اسلامه؟؟
خب اره شاید هرچند به اصل یهودیت و مسیحیت نمی شه رسید و به اصل اسلام هم اگر بشه خیلی سخته...بیشتر می شه نزدیک شد
ولی اینو ابدا قبول ندارم که مهم باور و عمله
اقا شاید یکی باور و دینش یه دین خود ساخته ای باشه که خیلی قواعد داخلش باشه و همش غلط باشه
یکی می تونه باورش این باشه که بکش تا کشته نشی
چون یه باوره حتما درست نیست
خیلی مهمه باور و عقیده چی باشه
خیلی مهم دین چی باشه
مهم اینه که مبنای تفکر چی باشه
خیلی مهمه شما دینت چی باشه و باورت و اعتقادات و عملت
خیلی خیلی مهمه
هرچند از اون مهمتر اخلاق و شعوره
چون حداقل یه ادم اخلاق مدار و با شعور به مردم دیگه ظلم خاصی نمی کنه
یا حداقل دانسته ظلم نمی کنه
اما یه دیندار بی شعور و بی اخلاق هم تونه خیلی اسیب برسونه
پس بشدت مهمه دینت چی باشه
فکرت چی باشه
عملت چی باشه
ادما توی ذات با هم برابرن
چیزی که باعث برتریشون بر همدیگر می شه همون عملشونه

اره خیلی از این دسته ادما هستن
و ما همیشه باید با نهایت احترام برخورد کنیم

والا درمورد اینکه همشون قبول دارن یا نه واقعا نمی دونم
این برای منم یه سوال بود ولی شک دارم همشون قبول داشته باشن
شاید اینایی که توی ایرانن قبول دارن
شاید یه تعداد محدودی
واقعا نمی دونم
نگاه کن از دید یه مسلمون به قضیه نگاه نکن
اون یهودی به دین خودش باور داره بعد اینو هم قبول داره که مثلا محمد پیامبر بوده
حالا چون موسی رو قبول داره
چون تورات رو قبول داره
چون دینش اونه محمد در درجه دوم قرار می گیره و می شه اون پیامبری که دینی اورده که از یهودیت ابتدایی تره
یا نمی دونم شاید به این دلیل که قبول ندارن اون چیزی که از اسلام مونده همونه که محمد اومد و گفت
واقعا نمی دونم
درمورد اینکه پیامبر خاتم هست هم نمی دونم قبول دارن یا نه فقط فت ما محمد رو قبول داریم
همین

بله اصول ادیان الهی یکیه، درواقع ادیانی نیست، یه دین واحده ک در گذر زمان کامل و کاملتر شده (برای مثال: تو زمان پیامبر ک مسلمونا میرن حبشه و پادشاه حبشه ک مسیحی بوده با جعفر (پسر عموی پیامبر) صحبت میکنه و ازش میخواد ک از اسلام بگه، در نهایت میگه:"ب خدا سوگند دین ما و شما یکیست، سخنان محمد همان سخنان عیسی مسیح است" . خود پیامبرم زمانی ک یهودی ها و مسیحی ها رو دعوت میکنند، نمیگن دین جدیدی آوردم، میگن من به آیین شما معتقدم و ب اراده خدا ادامه دهنده و تکمیل کننده اون هستم. حالا اینکه الان اسلام، یهودی و مسیحیت به شکل درستش ادا نمیشه بحث دیگه ایه. خود اسلامی ک معتقدیم کتاب آسمانیش هیچ تغییری نکرده و همون کلام خداست مگه تا چه حد شبیه اسلامیه ک پیامبر اجرا میکرد ک حالا بخوایم راجع ب اصل مسیح و یهودی قضاوت کنیم ک کتاب آسمانیش هنوزم داره نوشته میشه؟).
از باور و عمل هم مسلما منظورم هرباوری و هر عملی نبود.
خیلی ها هستن ک مسیحین ولی درواقع باور یه مسلمون و شیعه رو دارند و این باورشونه ک عملشونو متفاوت میکنه. درسته ک درظاهر مسیحیه ولی چه بسا ک از منه مثلا مسلمون هم مسلمون تر باشه.
مثل همون مثالهایی ک خودت زدی، خاخان یهود مخالف صهیونیست ک تحصن میکنه، یا پادشاه مسیحیه حبشه ک مسلمونا رو پناه میده... .
از چیزی ک گفتم نه منظورم مذهبی متعصب بی فکر بود، و نه کسی ک متحجرانه ب باورهای خودش معتقده... .
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه.
درمورد اعتقادشون ب پیامبرهای بعدی و...فکر میکنم ک نیازه تورات رو بخونم، اینطوری بهتر میشه درکش کرد.

این چه خزعبلاتیه؟؟؟

من حرفمو تکرار میکنم: روحانیون دقیقا مثل معلما هستن، اگه یه معلمی قدرت انتقال نداره و باعث میشه از یه درسی زده شیم دلیلی نداره ک اصل اون درس و دانش هم چیز مزخرف و منزجر کننده ای باشه، صرفا معلمشه ک داره بد منتقل میکنه...این درمورد اصل دین و کسایی ک مبلغشن هم کاملا صادقه. اسلام زمان پیامبر و امام علی(ع) کجا و چیزی ک الان ب اسمش انجام میشه کجا... .
متاسفانه خیلی هاشونم متوجه این نیستن و گند میزنند تو باور مردم، دقیقا به همون اندازه ک یه معلم میتونه گند بزنه تو علاقه آدم به یه درس! :d

smhmma
2014/11/10, 22:52
بله اصول ادیان الهی یکیه، درواقع ادیانی نیست، یه دین واحده ک در گذر زمان کامل و کاملتر شده (برای مثال: تو زمان پیامبر ک مسلمونا میرن حبشه و پادشاه حبشه ک مسیحی بوده با جعفر (پسر عموی پیامبر) صحبت میکنه و ازش میخواد ک از اسلام بگه، در نهایت میگه:"ب خدا سوگند دین ما و شما یکیست، سخنان محمد همان سخنان عیسی مسیح است" . خود پیامبرم زمانی ک یهودی ها و مسیحی ها رو دعوت میکنند، نمیگن دین جدیدی آوردم، میگن من به آیین شما معتقدم و ب اراده خدا ادامه دهنده و تکمیل کننده اون هستم. حالا اینکه الان اسلام، یهودی و مسیحیت به شکل درستش ادا نمیشه بحث دیگه ایه. خود اسلامی ک معتقدیم کتاب آسمانیش هیچ تغییری نکرده و همون کلام خداست مگه تا چه حد شبیه اسلامیه ک پیامبر اجرا میکرد ک حالا بخوایم راجع ب اصل مسیح و یهودی قضاوت کنیم ک کتاب آسمانیش هنوزم داره نوشته میشه؟).
از باور و عمل هم مسلما منظورم هرباوری و هر عملی نبود.
خیلی ها هستن ک مسیحین ولی درواقع باور یه مسلمون و شیعه رو دارند و این باورشونه ک عملشونو متفاوت میکنه. درسته ک درظاهر مسیحیه ولی چه بسا ک از منه مثلا مسلمون هم مسلمون تر باشه.
مثل همون مثالهایی ک خودت زدی، خاخان یهود مخالف صهیونیست ک تحصن میکنه، یا پادشاه مسیحیه حبشه ک مسلمونا رو پناه میده... .
از چیزی ک گفتم نه منظورم مذهبی متعصب بی فکر بود، و نه کسی ک متحجرانه ب باورهای خودش معتقده... .
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه.
درمورد اعتقادشون ب پیامبرهای بعدی و...فکر میکنم ک نیازه تورات رو بخونم، اینطوری بهتر میشه درکش کرد.

بله ولی فقط اصول مهم نیست
اصول مهمترینه
بله بله می دونم
منم منظورم این نبود که اسلام بهتره اصلا منظورم بهتر بودن یکی از ادیان نبود
درکل گفتم ادیان یه سری قاعده و تفکر هستن
بهترینشون باید انتخاب بشه بهش عمل بشه
وگرنه بله شاید یکی بهترین دین رو داشته باشه اما عمل نکنه و اصلا ارزشی نداشته باشه از یه طرفم شاید یکی یه دین معمولی داشته باشه اما اینقدر اخلاقمدار و خوب باشه که خیلی بهتر از اونی یک باشه که بهترین دین رو داره
می دونم چی می گی ولی درسته که عمل بهتر مهمتره تا اینکه چه دینی باشی اما اینکه تو به بهترین اعتقاد داشته باشی و سعی کنی اونو انجام بدی درسته
اها منم همینو می گم چون مسلما منظورت هر باور و عملی نبود پس برای اینکه برای بقیه مشکل ایجاد نشه و ین حرفت روی خودت هم تاثیر نزاره پس دقیقا بگو نه هر اعتقاد و عملی.
حرف و عمل ما روی ذهنمون تاثیر داره
همون طور که ذهنمون هم روی عمل و حرفمون تاثیر داره
اره منظورتو فهمیدم ارتمیس
درست می گی
کاملا درسته
اره باید بخونی
منم باید بخونم
هم اون چهارتا انجیل رو
هم تورات رو
هم قرانو