PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشورت در مورد پیشنهاد به ریک رایردان

Sadegh Harador
2014/10/17, 16:34
سلام بچه ها
گفتم یه پست اختصاصی بذارم واسه این موضوع!
خوب گفتیم یکی بره به ریک پیشنهاد گفت و گو بده و بهش خدایان ایران که «یازاتاس» نامیده میشن رو معرفی کنه. برای اسم های شخصیت ها هم این سایت معرفی شد:
babynames.net/all/persian

این هم یه مقاله برای یازاتاس به زبان انگلیسی: http://uplod.ir/zlkm1lec9n9a/The_yazatas_myths.pdf.htm

پس خواهشا این پروژه جدی رو پیگیری کنین.
متشکر

Percy Jackson
2014/10/17, 16:41
اگه دقت کرده باشین تو ه.ه مجموعه ها اسم شخصیت ها امریکایی بود ... بهتر نیست بازم امریکایی باشه؟؟؟ اینطوری شاید یه پلی بین ایران و امریکا هم بوجود بیاد... بعدشم اینکه به نظرتون بهتر نیست سایت دمیگاد یا پرسی جکسون که یه جورایی قراره مرجع های ریک در ایران و به زبان فارسی باشن این کار رو انجام بده؟؟؟

M.A.S.K
2014/10/17, 16:52
منم موافقم...از یه جهت میتونه راهی برای شناسوندن ایران باستان به دنیا باشه..واز طرف دیگه به نظر من یه نوع خفته که بریم به یه نویسنده ی خارجی التماس کنیم بیا تاریخ پر فتوحمونو بنویس که مطمئنا جوری مار تخریب میکنه که خودمنم نفهمیم..این لیاقتو باید نویسنده های وطنی داشته باشن..وگرنه اون نمیاد برتری خدایان مارو به دیگر خدایان قبول کنه و یا همسطح بدونه...به صورتی آبرومونم میبره و به صورت آدم هایی خشن و جنگ طلب و بی مصرف معرفی میکنه مارو

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

البته فک کنم اینجام جاش نیس که به روابط ایران و آمریکا گریز بزنیم..من ترجیح میدم اسامی ایرانی باشه تا یه خارجی بیاد و نجات دهنده ی وطن من از دست خدایان خودش باشه

Ginny
2014/10/17, 16:54
موافقم!
باید اساطیر ما توسط یه نفر که باهاش آشنایی نداره نوشته بشن؟
حالا یه سوال! کیا میان در یک اقدام انتحاری خودمون کتاب بنویسیم؟ دست جمعی؟ با همین موضوع خدایان ایرانی؟

ThundeR
2014/10/17, 16:59
به نظر من خیلی خوبه!
الانم دارم مقاله رو می خونم مقاله خوبیه! حتی می تونم بگم بهتر از اسطوره های دیگه!
اما به نظر من شاید به خاطر فرهنگ کنونی ایرانی ها ننویسه...
یا شایدم خوشش نیاد...
اما بازم نوشتن نامه خالی از لطف نیست...

M.A.S.K
2014/10/17, 17:02
به شخصه نظرم اینه...سینا باید بنویستش با چن نفر دیگه...بعدم اگه واقعا اثر خوبی باشه..لازم باشه تا خود دارالترجمه میبرم تا ترجمه کنن..بقیشم با انتشارات...این یه پروژه میتونه باشه که هر سایتی نمیتونه افتخارشو داشته باشه...البته مواظب باشین پروژه دزدای عزیز نیان این فکرو بدزدنو به اسم خودشون بزنن....چه جنایی کردم قضیه رو

AVENJER
2014/10/17, 17:16
سلام
1-عاقا درمورد نوشتن کتاب با موضوع اساطیر ایران توسط خودمون به شدت موافقم
فقط یه چیزی
دوستان یادشونه یه پروژه ای بود واسه کتاب گروهی؟؟؟؟
خب
دوستان اگر میخواستن میتونستیم اون رو درست حسابی راه بندازیم با موضوع اساطیر ایرانی ولی من یه مسافرت رفتم برگشتم دیدم نصف کسانی که اعلام امادگی کرده بودن یا غیب شدن یا هیچ فعالیتی نمیکنن پس خود به خود کنسل شد

بر این اساس میگم تا وقتی که یه همبساگی بین اعضای سایت نباشه نمیشه همچین کاری کرد

2- به نظر من اگر موضوع اساطیر ایرانو به ریک ریودن پیشنهاد کنیم خیلی بهتره چون اون هم در سطح جهانی مشهوره هم اگر چیزی بنویسه تاثیر بیشتری میزاره

M.A.S.K
2014/10/17, 17:23
سلام
1-عاقا درمورد نوشتن کتاب با موضوع اساطیر ایران توسط خودمون به شدت موافقم
فقط یه چیزی
دوستان یادشونه یه پروژه ای بود واسه کتاب گروهی؟؟؟؟
خب
دوستان اگر میخواستن میتونستیم اون رو درست حسابی راه بندازیم با موضوع اساطیر ایرانی ولی من یه مسافرت رفتم برگشتم دیدم نصف کسانی که اعلام امادگی کرده بودن یا غیب شدن یا هیچ فعالیتی نمیکنن پس خود به خود کنسل شد

بر این اساس میگم تا وقتی که یه همبساگی بین اعضای سایت نباشه نمیشه همچین کاری کرد

2- به نظر من اگر موضوع اساطیر ایرانو به ریک ریودن پیشنهاد کنیم خیلی بهتره چون اون هم در سطح جهانی مشهوره هم اگر چیزی بنویسه تاثیر بیشتری میزاره

رضا جان من یه پیشنهاد با این موضوع به امیر دادم که خودشم کمکمون کنه...واقعا باید یه مجمع از نویسنده های حخیلی قوی گرد هم بیان تا یه اثری نوشته بشه که بشه انتشار کرد...نمیدونم حالا بازم منتظر جواب رییسم تا ببینم چیکار میکنن خودشون..اگه این پروژه به اسم سای رقم بخوره هم برای سایت خوبه هم خیلی مزایای دیه داره

ThundeR
2014/10/17, 17:26
اصلاً این رو حساب کنید که آیا ما اونقدر مهارت نویسندگی برای نوشتن همچین داستانی داریم؟
خیر! حتی اگه یه نویسنده ایرانی هم بنویسدش بعید می دونم چاپش کنن و اگه چاپشم کنن فقط به درد خودمون می خوره و جهانی شدن تمدن ایرانی اینجا دیگه هیچ معنی نداره!
اما مثلاً اگه یه نفر به صورت ناشناس فایل مقاله رو واسش ارسال کنه!:دی یا یه نامه بنویسیم و در کمال غرور ازش درخواست کنیم شاید یه فرجی شد!
واسه شهرت خودش خوبه!
تمدن 20000 ساله رو داریم می دیم دستشااااhttp://forum.pioneer-life.ir/images/smilies/1%20%28232%29.gifhttp://forum.pioneer-life.ir/images/smilies/1%20%28232%29.gifhttp://forum.pioneer-life.ir/images/smilies/1%20%28232%29.gif

M.A.S.K
2014/10/17, 17:30
اصلاً این رو حساب کنید که آیا ما اونقدر مهارت نویسندگی برای نوشتن همچین داستانی داریم؟
خیر! حتی اگه یه نویسنده ایرانی هم بنویسدش بعید می دونم چاپش کنن و اگه چاپشم کنن فقط به درد خودمون می خوره و جهانی شدن تمدن ایرانی اینجا دیگه هیچ معنی نداره!
اما مثلاً اگه یه نفر به صورت ناشناس فایل مقاله رو واسش ارسال کنه!:دی یا یه نامه بنویسیم و در کمال غرور ازش درخواست کنیم شاید یه فرجی شد!
واسه شهرت خودش خوبه!
تمدن 20000 ساله رو داریم می دیم دستشااااhttp://forum.pioneer-life.ir/images/smilies/1%20%28232%29.gifhttp://forum.pioneer-life.ir/images/smilies/1%20%28232%29.gifhttp://forum.pioneer-life.ir/images/smilies/1%20%28232%29.gif

مجید حرفت درست..ولی فک میکنی اون تمدنشو ول میکنه مالا مارو به اوج ببره؟؟؟ یهو دید پرسی مرسی درومد اومد ایرانیا رو از خشم خدایان ظالمشون نجات داد..مگه تو سری ماجرا های کین اینطوری نیس؟؟ یه آمریکایی مصری هارو از دست خدایان بی لیاقت نجات میده..من قبول ندارم..تازه مگه کم نویسنده ی قوی داریم؟؟ سینا..من اینو خوب میشناسم از ریکم بهتره..حالا چارتا بوسه و دخدرم تو داستان باشه که میشه جانی..خخخخخخخخخخخخخ

Sepehr.Dejavou
2014/10/17, 17:33
اهان خیلی موافقم
البته نمیشه سر خود برا سینا یا یکی دیگه تصمیم گرفت اونا وقت داشتن کتاباشونو تکمیل میکردن

M.A.S.K
2014/10/17, 17:34
اهان خیلی موافقم
البته نمیشه سر خود برا سینا یا یکی دیگه تصمیم گرفت اونا وقت داشتن کتاباشونو تکمیل میکردن
درسته ولی میتونه یه پیشنهاد دیم تا شاید فرجی شد

AVENJER
2014/10/17, 17:35
مجید حرفت درست..ولی فک میکنی اون تمدنشو ول میکنه مالا مارو به اوج ببره؟؟؟ یهو دید پرسی مرسی درومد اومد ایرانیا رو از خشم خدایان ظالمشون نجات داد..مگه تو سری ماجرا های کین اینطوری نیس؟؟ یه آمریکایی مصری هارو از دست خدایان بی لیاقت نجات میده..من قبول ندارم..تازه مگه کم نویسنده ی قوی داریم؟؟ سینا..من اینو خوب میشناسم از ریکم بهتره..حالا چارتا بوسه و دخدرم تو داستان باشه که میشه جانی..خخخخخخخخخخخخخ

یه مقداریش درسته ولی ما چرا همیشه فکر میکنیم دیگران دشمنمون هستن؟
عاقا من نه از اون قوم خاص خوشم میان و نه طرفدارشونم ولی میگم اینکه با دید بد به همه ملت جهان نگاه کنیم درست نیست
چرا باید بیاد علیه ایرانی ها کتابش رو بنویسه؟

M.A.S.K
2014/10/17, 17:37
یه مقداریش درسته ولی ما چرا همیشه فکر میکنیم دیگران دشمنمون هستن؟
عاقا من نه از اون قوم خاص خوشم میان و نه طرفدارشونم ولی میگم اینکه با دید بد به همه ملت جهان نگاه کنیم درست نیست
چرا باید بیاد علیه ایرانی ها کتابش رو بنویسه؟

رضا اولا داره بحث سیاسی میشه که نباید بشه..دوما من نگفتم دشمن..ولی این نویسنده در تلاشه فرهنگ خودشو بالاتر ببره...من این موضوع رو علنا تو ماجرای کین ها دیدم...پس ترجیح میدم مال خودمون باشه..تازه فک کن...اگه خودمونم این کار بکنیم چقدر برامون فایده داره؟؟ فوقش از اون یه نظر خواهیم میکنیم و پرسش...ولی نباید فرهنگ خودمونو بدیم دست یه غریبه که بیاد برا ما بنویسهو...مگه مردیم خودمون؟؟؟

AVENJER
2014/10/17, 17:47
رضا اولا داره بحث سیاسی میشه که نباید بشه..دوما من نگفتم دشمن..ولی این نویسنده در تلاشه فرهنگ خودشو بالاتر ببره...من این موضوع رو علنا تو ماجرای کین ها دیدم...پس ترجیح میدم مال خودمون باشه..تازه فک کن...اگه خودمونم این کار بکنیم چقدر برامون فایده داره؟؟ فوقش از اون یه نظر خواهیم میکنیم و پرسش...ولی نباید فرهنگ خودمونو بدیم دست یه غریبه که بیاد برا ما بنویسهو...مگه مردیم خودمون؟؟؟

من کلا با بحث سیاسی میونه خوبی ندارم پس بحث سیاسی نمیکنم

موافقم که اون دوست داره فرهنگ خودشو ببره بالا و منم کین رو خوندم و دیدم پس منظورتو میفهمم
اما حرف من اینه که ما تا وقتی که تکلیفمون با خودمون روشن نیس نمیتونیم همچین کارایی بکنیم
هروقت که تکلیفمون با خودمون روشن شد اصلا من اولین نفر که اعلام امادگی میکنه

M.A.S.K
2014/10/17, 17:50
من کلا با بحث سیاسی میونه خوبی ندارم پس بحث سیاسی نمیکنم

موافقم که اون دوست داره فرهنگ خودشو ببره بالا و منم کین رو خوندم و دیدم پس منظورتو میفهمم
اما حرف من اینه که ما تا وقتی که تکلیفمون با خودمون روشن نیس نمیتونیم همچین کارایی بکنیم
هروقت که تکلیفمون با خودمون روشن شد اصلا من اولین نفر که اعلام امادگی میکنه

آره رضا..نویسنده ها آمادگی شونو نشون بدن...یکی به سینام بگه..البته ژ<پیتر خودش داره الان اینجارو بررسی میکنه
((10))((10))

AVENJER
2014/10/17, 17:54
آره رضا..نویسنده ها آمادگی شونو نشون بدن...یکی به سینام بگه..البته ژ<پیتر خودش داره الان اینجارو بررسی میکنه
((10))((10))

بنده خدا سینا ممکنه خودش هزار تا کار و گرفتاری داشته باشه به اینم توجه کن

ThundeR
2014/10/17, 18:00
من که فعلا انتظار رو برای مجموعه جدیدش شروع کردم!...

ولی واقعا حیفه!
در مورد اسطوره های یونان و روم بنویسه! اما در مورد تمدن امپراتوری پارس که شاید اگه همتراز یا بالاتر نباشه قدمتش کمتر هم نیست رو ننویسه..
هعییییییی
بیخیال! دیگه اسپم ندید. اوکی؟:دی
البته به خودمم هستم!

...niam...
2014/10/17, 18:16
ما داریم میگیم موضوع خدایان ایرانی رو بدیم دست ریک رایردان که نویسنده ی مشهوریه!
تا اینجوری فرهنگ ایرانی رو به اونایی که کتاب رو در سطح جهان میخونن معرفی کنیم!
اگه خود ایرانی ها بنویسن که دیگه جهانی نمیشه!

snap
2014/10/17, 19:20
سلام
خوبید، چه خبرا؟((212))
نمی خوام تو ذوقتون بزنم ولی خوب چاره ای نیست.
اول: اینکه قطعا کتابی که در مورد خدایان، الهه های ایرانی باشه، نویسندشم ایرانی باشه تو ایران چاپ نمیشه. چرا، دلیلش رو با کمی فکر و دیدن آثار فانتزی ایرانی میشه، دید. :|
دوم: اینکه اصولا نویسنده ها علاقه ای نداره ایده ای بهشون تحمیل بشه، در حقیقت همیشه دوست دارند در مورد چیزایی بنویسند که دیگران بهش فکر نکرده باشند حالا شما فکر کن که گروهی بیان بگن آقا یا خانوم نویسنده شما در مورد فلان مطلب بنویس، به احتمال زیاد جواب شما اینه که در موردش فکر می کنم. اما اینکه طرفش برند یا نه بستگی به جذابیت اون ایده برای خود نویسنده داره نه برای اون گروه...
سوم: اینکه تا خودمون نخوایم کاری از پیش نمیره، برای نوشتن درست و اصولی در مورد این چیزا باید فکر کرد، تحقیق کرد و بعد نوشت. در مورد خدایان ایرانی و یا الهه ها فکر نمی کنم مطالبی زیادی باشه. برعکس تا دلتون بخواد در مورد الهه های مصر و یونان مطلب هست. پس کار سختی هست.
چهارم: ما باید یاد بگیریم خودمون دست به ابتکار بزنیم، انتظارات از دیگران بیهوده هست.
پنجم: داستان نویسی گروهی رو اصلا پیشنهاد نمی کنم، دلیلش اینه که سرانجام نداره. فکر باید پشتش باشه، باید یکی باشه که به حدی روی داستان اشراف داشته باشه که بتونه همه رو کنترل کنه، تو متن ها دست ببره.همینطور نویسنده های دیگه هم باید به همون اندازه مهارت داشته باشند و همینطور نثر بچه ها نمی گم مثل هم ولی باید مشابه باشه. یکی که عامیانه می نویسه، با یکی که کتابی یا ادبی می نویسه کنار هم باشند اصلا آبشون تو یک جوب نمیره.
ششم: چرا الان؟ تابستون رو ازتون گرفته بودند که این ایده الان به ذهنتون رسیده؟ اگر قرار کاری بکنید باید برای تابستون که وقت دارید برنامه ریزی کنید.
هفتم: ازلطفی که نسبت به من دارید ممنونم، ولی بچه ها من دارم خودم کتاب می نویسم. همین جادوگر ریشه هر فصلش بالای چهل صفحه هست.از طرفی داستان های دیگه ای هم دارم، اونا هم هستند. اینقدر انتظارات رو از من بردید بالا، که من کابوس می بینم. ((127))حالا بیام مسئولیت دیگه ای هم قبول کنم، تازه کار و زندگی که هیچی((205)) ...
در هر صورت
ممنون.

Fateme
2014/10/17, 20:04
اول: اینکه قطعا کتابی که در مورد خدایان، الهه های ایرانی باشه، نویسندشم ایرانی باشه تو ایران چاپ نمیشه. چرا، دلیلش رو با کمی فکر و دیدن آثار فانتزی ایرانی میشه، دید. :|

خب من با همه ي حرفاي سينا موافقم، ممنون سينا چون من حال نداشتم حرفامو تايپ كنم!
فقط با اين مورد اولت مخالفم! كتاب سوشيانس نوشته ي شروين وكيلي درباره اهوراها(همون خدايان) ايران هستش و چاپ شده!پس همچينم با قطعيت نميشه گفت به هيچ وجه چاپ نميشه! يه مسئله اينه كه خواننده ندارن تو ايران، يه مسئله ديگه اينه كه نويسنده اش بايد مطلع و مسلط باشه! شروين وكيلي خودش دكتراي تاريخ داره، اگه يكي مثل من نوئي بخواد بياد بنويسه يا يه چيز بي پايه و اساس از نظر تاريخي درمياد يا اينكه حداقل بايد دوسال روش وقت گذاشته بشه تا درست باشه!
درصد زيادي از نويسنده هاي ما تو نوشتن يه فانتزي درست و درمون جا زدن حالا چه برسه به يه موضوعي كه علاوه بر تخيل و قدرت نوشتار به تحقيق تاريخي هم نياز داره و تاريخ حقيقت چيزي نيست كه زياد علاقه اي بهش باشه بين مردم!
با اينحال اگه كسي منبعي خواست كتاب شناخت اساطير ايران نوشته ي جان هينلز و ترجمه ژاله آموزگار-احمد تفصلي هم كتاب خوبيه.

snap
2014/10/17, 20:18
فقط با اين مورد اولت مخالفم!

خب، اول اینکه باید دید چقدر ممیزی به کتاب خورده تا به اینجا رسیده؛ بعضی ها حاضرند برای اینکه کتابشون چاپ بشه، از خیلی چیزا بگذرند. بعد کتاب تو این زمونه چاپش نیاز به پول داره، شما چرت بنویس، پول داشته باش. ولی کسی که روی کتاب شما نظر میده و یا میدن مهم هستند. بعد من نظر شخصی خودم رو گفتم، دلیل نیست این نظر از جانب دوستان درست تشخیص داده بشه. در هر صورت در مورد هیچ چیز نمیشه درست نظر داد،نشر کتاب همیشه با اما و اگر همراه بوده و هست. ولی خوب بعضی اوقات باید برای رسیدن به خواسته ها تلاش کرد.

MaRs
2014/10/18, 19:03
من که ایرانی هستم کلا در این حیث تعطیلم
فقط اهورامزدا رو میشناسم
به نظر خجالت آور میاد
ولی من تا حالا کتابی به این نام نشنیدم که برم دنبالش

BOOKBL
2014/10/18, 19:13
باور کنید 90 درصد مردم یران چیزی نمی دونن !
خود مایی که اینقدر تعطیلیم ( به قول مهراد ) بیایم به ریک بگیم درمورد چیزی که ازش هیچی نمی دونیم بیاد بنویسه !
خجالت آوره !
اما از طرفی واقعا حیفه چیزی در این مورد نوشته نشه !

aftab
2014/10/18, 19:41
این ایده چنتا اشکال اساسی داره.اول انشا که نیس مابگیم بیا راجب این موضوع انشا دوصفه انشا بنویس!بعدشم ریوردان مثل نویسنده های مجازی و خیلی از نویسنده های ایرانی که نیست.میخواد از کارش پول دراره.پولشو کیا میدن؟من و شما که نمیدیم.اونایی که کتاباشو میخرن میدن.بنابراین باید راجب موضوعاتی بنویسه که اونا بپسندن.خدایان مصر و یونان و روم کجا مال ایران کجا.کاری ندارم که کدوم داستانش جالبتره و پرمفهوم تره ولی والا من که تا دیدن این تاپیک اصا نمیدونستم ایران اسطوره داشته.تازه من ایرانی ام و ادعای کتاب خونی دارم دیگه شما انتظار داری مردم امریکا و کانادا بشناسن خدایان ایرانو؟!اگه ریوردان بخواد داستان بنویسه قبلش باید یه کتاب بنویسه فقط خود خداهارو معرفی کنه!درحالی که همه مردم همه جای دنیا خدایان روم و یونان و مصرو میشناسن و حداقل اسماشونو شنیدن

Sadegh Harador
2014/10/19, 15:23
من گفتم بهش پیشنهاد بدیم فقط!
یه جزوه کوچیک هم که گفتم بهش بدیم!
خودش بازهم برای اطلاعات تکمیلی مطالعه میکنه!

amirmohammad
2014/10/24, 19:58
سلام

خب این اولین پست من توی فرومه. خوشحالم که اینجام. ((55))

خوب داشتم میگشتم دنبال تاپیکی در مورد کتاب جدید ریک که خوردم به یه موضوعی توی تاپیک که لینک شده بود به اینجا.

ببینید بچه ها، خوب اینکه ریک بنویسه، به نظرم فقط یه مزیت داره، منظورم در مورد ایران باستانه: تنها مزیتش اینه که کتاب جهانی و به زبان انگلیسیه

اما به یه نکته دقت کردین؟ توی پرسی جکسون، این قهرمان آمریکایی یعنی جایی که خود ریک متولد اونجا هست، که کمک می کنه به ایزدان یونانی. یا توی هرم سرخ، این یه خواهر و برادر آمریکایی هستن که مصر رو نجات میدن از بدبختی که داره دچارش میشه. خوب اگر قرار باشه با چنین فکر و ایدئولوژی ای درمورد اساطیر ایران نوشته بشه، فایده ش چیه؟

کاش یکی پیدا می شد بنویسه در این زمینه از داخل، کسی که راه و چاهو بشناسه و اطلاعات داشته باشه.

نظرتون چیه؟
((225))

shery
2014/10/24, 20:45
اینم یه موضوعه مثل خیلی از موضوعات و ایده های جزابی که توسط بچه های انجمن پیشتاز و خیلی انجمن های دیگه که ایده گزاری شده و طرفدارم پیدا کرده امااااا من خودم به شخصه بیشتر شماهااارو از نظر نظم و اهمیت دادن به کار های انجمن میشناسم به نظرتون حتی اگه داستانو یه نفر قبول کنه بنویسه شما به عنوان فقط خواننده میتونید پشتیبان و یاری دهنده ی اون فرد باشید ؟
چه بسا که بخوایم یه کارو گروهی هم انجام بدیم ...حتی فقط برا اینکه مدریت ها بخوان به این موضوع فک کنن این خود شما بچه ها هستید که باید یه قدم بر دارید ؟ کسی یه قدم برداشته ؟
ته تهش یک الی دو نفر در میاد از کل انجمن که کاملا جدی باشن برا به سر انجام رسوندن این کار. فک کردن بهش کار جزابیه اما موقع عمل یهو برا همه خسته کننده میشه
همه میتونن بنویسن . میتونن نویسنده باشن.
اما نویسنده ی خوب کمه ...نوشتن واقعی سخته بعد فک کنید قرار باشه تازه فانتزی تخیلیم بنویسیم که هیچ ....
در کل فعالیت همینطوری بچه ها تو انجمن خیلی کمه خودتون به تعداد پسند های بر ترین پست نگاه کنید ؟ این همه کاربر بیشترشون حتی علاقه ای به لایک زدن یه مطلب نشون نمیدن چه برسه به خوندش ....

شما ها میخواید یه قدم بزرگ بردارید یه چیز باحالو شروع کنید ..چه طوره اول از یه چیز کوچیک شروع کنید اول درصد علاقه ی بچه ها به یه موضوع باید مشخص بشه بعد کسی بیاد کاری انجام بده .....
نوشتن همچین مطلبیم به ریک به نظر من کار بدی نمیتونه باشه فقط به یه چیزی دقت کردید ؟

تو کشور ما فقط یک خدا معنی میده ....کتاب های ریک همینطوریش تو رو ضه ها و سخن رانی هااااا سیاسی خوانده میشه من خودم تو سخن رانی فردی بودم و دیدم که میگن این ادم نقص کرده خدا رو شخصیت داده و فلان و کلی چرتو پرت ...همچین چیز حتی تو خوابم به نظر من نمیتونه عملی بشه همه جوره نقص فنی داره .....
خود ایده ی داستان برای نویسنده های ما دوگانگی ایجاد میکنه ....فرهنگ و شخصیت ایرانی جایی گاهی برا اینطور مطالب اجتماعی نداره متاسفانه عدم زندگی گروهی و عدم درک درست فرد گرایی باعث میشه که از همین اول مشخص بشه این پروژه استارت نخورده به بن بست میخوره .......
اینارو دارم میگم چون میبینم شما ها به یه چیز بزرگ فکر میکنید به یه داستان معمولی و تفریح عادی بهش نگاه نمیکنید دنبال یه چیز خاصید همتون و اون چیز خاص نیازمند ادم های خواصه ....

با هر دو گزینه ی این کار کاملا مخالفم اونارم بالا توضیح دادم یه طور کوتاهم باز پایین شرح میدم ....

نامه نوشتن به ریک :

اولین دلیل و سینا گفت ...شخصیت اصلی داستان ها ی ریک همیشه تهش به امریکا خورده
دوم سبک داستان نویسی ایشون در زمان حال اتفاق میوفته که در صورت پیش اومدن همچین داستانی اونم تو سبک اسیایی ینی توهین به یکتا پرستی که اون وقت دیگه کتاب سیاسی خوانده میشه
(مثلا همه هستن میگم فک کردید فیلم های هالیودی برا تفریح وخوش خوشون مردم ساخته میشه ؟ بعد فکردی جامعه ما و دیگر جامعه ها مخصوصا اسیا سیاسیه )
خودتون فکر کنید نویسنده ی ما چه طوری میخواد خدایانی که ما میگم مال گزشته هستن رو تو زمان حال بیاره ؟ اصلا یه همچین ادم نویسنده ای میتونه از واقعیت های زندگی ایرانی و فرهنگ ما سر در بیاره که حلا بخواد بیاد بنویسه ؟

میایم سر بحث اینکه ما بیایم بنویسیم .......

داستان های گروهی رو فقط به دو صورت میشه مدریت کرد که یکی از مدل هاشو سینا گفت

یکی میاد یه ایده میده طرح و برنامه ی داستانو میچینه چند نویسنده میان همکاری میکنن ...مدریت کار میتونه هم دست ببره تو نوشته ها و هم دخالت کنه و هم داستانو پیش ببره که اصولا همچین چیزی نیازمند یه ادمی که داره که همه قبولش داشته باشن تا اجازه بدن دست تو کارشون ببره

دومین دسته داستان های گروهی دسته ای که ما تو نشریه اجراش کردیم
یه ایده میاد وسط سه نفر میشینن دور هم ایده رو گسترش میدم به یه جایی میرسن و چند شخصیت اصلی ایجاد میکنن ....هر نویسنده یکی از شخضیت های داستان رو بازی میکنه ..قشنگ مثل درست کردن یه فیلم میمونه
و هر فصلم نویسنده ای مینویسه که شخصیتش راوی داستانه ....این مدل داستان ها خیلی خوب و راحت پیش میره ..روندش خیلی جالبه و شیرینه

سه تا نویسنده رو با سه تا شخصیت اصلی داستان در نظر بگرید هر سه اول داستانو باهم میدوون و جایگاهشونوو مشخص کردن مثلا اولی داستانو شروع میکنه دومی وسط داستان میاد توش سومی مثلا فصلای ۵ به بعد میاد تو داستان ...
خوب این سه تا فقط یه نقطه ی شروعو باهم مشخص کردن پس هر کدوم به صورت جدا گانه میان فضا سازی میکنن و باتوجه به زمان بندی وارد شدن شخصیتشون تو محور داستان فصل اولشونو مینویسن
وقتی هر سه تا کارشون تموم شد تو یه روز مشخص داستان هاشونو به هم ارایه میدن تا بخونن دوباره یه فرصت ۵ روزه میدن به هم تا داستان هاشونو باهم مطابقت بدن و دقیقا بعد مطابقت دهی کار ...هر سه نویسنده دارای یه فضای مجازی مشترک متشکل از ایده ی داستان میشن ....حالا دقت کنید نویسنده ی اول فصل اولش همون فصل اوله ..نویسنده ی دوم فصل ۳ داستان حساب میشه و نویسنده ی سوم فصل ۷ داستان ....تا اینجا یه سری نقطه ی تاید شده دارن
حالا میان فاصله زمانی بین این فصل هارو با رای گیری ه کدوم با ماجراهای همزمان پرش میکنن ((102)) ....یه کار خیلی خیلی جزابه اینقد نویسند ها خودشون لذت میبرن ....

البته یه دسته ی دیگه هم هست یه نفر کل داستانو مینویسه بعد چنتا نویسنده انتخاب میکنه به نوبت میده به هرکس هر کدوم از نویسنده ها ی هشخصیت وبه عهده میگرن میرن خودشونو جاشون میزارن داستان تغیر میدن
مثلا فک کنید ما الان جلد اول پرسی رو کامل داریم نقش پرسی حرف های پرسی تغیر نمیکنه ....نویسنده ی دوم رو همون داستان نوشته شده میاد نقش انابتو طبق شخصیت خودش تغیر میده یه جورای مثل ویرایش میمونه .....
بعد انابتو پرسی فیکس میشن میرسه دست یکی دیگه یه شخصیتو تغیر میده و همینطوری پیش میره تا اخرش میبنی داستان تهش یه چیزی دیگه در میاد این میشه داستان گروهی باز که اسون ترین داستان های گروهی حساب میشن ..
که اینو بچه های ادبیات دانشگاه شریعی تهران (بقل بهشت زهرا نه اونی که نزدیک دانشگاه شهر ریه )میان انجام میدن همینطوری رو داستان پرتو از مجیید دلبندی ویرایش نوشتاری میرن ....تا اینکه کلا داستان تغیر میکنه اسمشم میزارن
پرتو فیزیک ...

این سه تایی که معرفی کردم جز دسته داستان های گروهین که امروز تو جامعه ما انجام میشن که توسط تیم تحقیقاتی راحیم معرفی شدن ....تو جلد دوم نشریه ام مقالشون نشر داده میشه ایشالا
یه سری همینطوری توضیح دادم در باره اشون تا بدونید همه ی اینا نیازمدن همت خیلی خیلییییی بلند ...وقت ....برنامه ریزی دقیق ... و چنتا ادم علاقه منده ....شاید ادماش باشن وولی بقیش فعلا دیده نمیشه .....

*HoSsEiN*
2014/11/13, 17:34
بسيار بسيار نيكو.
فكر كنم توي همين نشان آتنا يكي دو خطش در مورد الهه مهر (میترا) بود. بايد اعتراف كنم اين دوخطش برام خيلي خيلي ارزشمند شد. توي داستان هاي خارجي وقتي به اسمي از ايران ميرسم برام لذت بخش ميشه،‌البته بيشتر در مورد فرض ايرانيه و توي فضا سازي داستان بكار ميره .
با توجه به مطالبي كه خواندم با چند نكته موافقم باور كند اگه يك نويسنده خارجي اين اثر را بنويسه انچنان در ايران عليه اش موضع گيري مي كنند كه نگو و نپرس. نه فقط سياسيون يلكه اهالي هنر هم اونو يك اثر ضد ايراني معرفي مي كنند. يادمه در سازمان ميراث فرهنگي و گردشگيري و صنايع دستي!!!! در مورد ويروس شعله حرف ميزدم و اينكه اينو با توجه به اسمش براي ايران ساختن و و چون ايرانيا اتش پرست بودن بايد تشخيص ميداديم اما اين جمله انچنان اعتراضي از كارمندان ان سازمان را به همراه داشت كه گفتم الان ميندازنم بيرون. ايران بعد از زرتشت يگانه پرست بودن و ... فكر كنم توي يه تاپيك ديگه چيزايي در موردش گفتم .
در مورد نوشتن اثر در ايران هم خب فكر نكنم چاپ بشه،‌البته اگه فضاي جديد داشته باشه به عنوان كتاب كفر اميزشناخته ميشه و قديمي باشه يك جورايي قبول چند خدايي ميشه بازم ميگن كفر اميزه! مگه اينكه كتاب تاريخي و تحقيقي باشه.

m_ali
2014/11/13, 20:32
چند تا سوال داشتم
ریک ریوردن میخواد بنویسه با اساطیر ایرانی؟
یا قراره بهش پیشنهاد داده بشه؟
یا پیشنهاد داده شده هنوز معلوم نیس بنویسه یا نه.؟
سایتی هست که بشه بهش پیشنهاد داد؟
اگه قرار باشه بنویسه ترجیح میدم هم از شخصیت های ایرانی هم از شخصیت های آمریکایی استفاده کنه(تقریبا شبیه وقایع نگاری کین که از شخصیت های مصری هم استفاده شده بود) منتها اینبار به عنوان راوی
به نظر من کتاب مثل قهرمانان المپ چند راوی داشته باشه بهتره و سوم شخص باشه

Araa M.C
2014/12/11, 21:03
چند نکته اینجا حائز اهمیته
1.چه اشکالی داره که ما این پیشنهاد را به این آقا بدیم؟اگه ما بتونیم زیبایی و اهمیت خدایان(بهتره بگیم فرشتگان چون اهورا مزدا خدای زرتشتیان بوده و بقیشون یجورایی نقش فرشته را داشتن)ایرانی را بفهمونیم اصن وسوسه میشه تحقیق کنه
و به چند دلیل من موافقم بهش پیشنهاد کنیم
1.از نظر منابع بیشتر از5000مقاله به زبان انگلیسی وجود داره که شاید بشه گفت مقالات به زبان فارسی یک پنجم این هم نمیشه
2.نویسنده سابقه داره و کلی تجربه،نمیاد یکسری تاریخ بنویسه که راحت خز بشه
3.زرتشتیان به حکومت هخامنشیان و ساسانیان و 2500سال تاریخ گره خورده و برای همه قابل احترامه و اگه یک نویسنده بر علیه اون بد بنویسه موجی که در خارج از کشور بوجود میاد بیشتر از داخله
4.ریک اونقدارام نامرد نیس تازه اگه بفهمه که کسایی که این پیشنهادو میدن ایرانین محاله اینکارو بکنه