PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : الا تهرانیا انصاف می كن ...........

Prince-of-Persia
2014/09/28, 22:42
تهرانی های عزیز ناراحت نشید .......خدای توی بیت های شعرش نکته های خیلی ناب و عالی گفته

..........

الا ای داور دانا تو میدانی كه ایرانی ****** چه محنتها كشید از دست این تهران و تهرانی

چه طرفی بست از این جمعیت ایران جز پریشانی ****** چه داند رهبری سرگشته صحرای نادانی

چرا مردی كند دعوا كسی كو كمتر است از زن الا تهرانیا انصاف می كن خر توئی یا من ؟

تو ای بیمار نادانی چه هذیان و هدر گفتی به رشتی كله ماهی خور به طوسی كله خر گفتی

قمی را بد شمردی اصفهانی را بتر گفتی****** جوانمردان آذربایجان را ترك خر گفتی !

تو را آتش زدند و خود بر آن آتش زدی دامن ****** الا تهرانیا انصاف میكن خر توئی یا من ؟

تو اهل پایتختی باید اهل معرفت باشی ****** به فكر آبرو و افتخار مملكت باشی

چرا بیچاری مشدی , وحشی و بی تربیت باشی ******* به نقص من چه خندی خود سراپا منقصت باشی

مرا این بس كه میدانم تمیز دوست از دشمن ****** الا تهرانیا انصاف می كن خر توئی یا من ؟

تو از این كنج شیرك خانه و دكان سیرابی ****** بجز بد مستی و لاتی و الواطی چه دریابی ؟

در این كولژ كه ندهندت بجز لیسانس تون تابی****** نخواهی بو علی سینا شد و بونصر فارابی

به گاه ادعا گویی كه دیپلم داری از لندن ****** الا تهرانیا انصاف میكن خر توئی یا من ؟

تو عقل و هوش خود دیدی كه در غوغای شهریور ****** كشیدند از دو سو همسایگان در خاك مالشگر

به نق و ناله هم هر روز حال بد كنی بد تر****** كنون تركیه بین و ناز شست تركها را بنگر

كه چون ماندند با آن موقعیت از بلا ایمن ****** الا تهرانیا انصاف می كن خر توئی یا من ؟

گمان كردم كه با من همدل و همدین و همدردی ****** به مردی با تو پیوستم ندانستم كه نامردی

چه گویم بر سرم با ناجوانمردی چه آوردی ****** اگر میخواستی عیب زبان هم رفع میكردی

ولی ما را ندانستی به خود هم كیش و هم میهن ****** الا تهرانیا انصاف می كن خر توئی یا من ؟

به شهریور مه پارین كه طیارات با تعجیل ****** فرو میریخت چون طیر ابابیلم به سر سجیل

چه گویم این همه ساز تو بی قانون و هر دمبیل ****** تو را یكشب نشد ساز و نوا در رادیو تعطیل

تو را تنبور و تنبك بر فلك میشد مرا شیون****** الا تهرانیا انصاف می كن خر توئی یا من ؟

به قفقازم برادر خواند با خود مردم قفقاز ****** چو در تركیه رفتم وه چه حرمت دیدم از اعزاز

به تهران آمدم نشناختی از دشمنانم باز****** من آخر سرباز ایران بودم و جانباز

چرا پس روز را شب خوانی و افرشته را اهریمن ****** الا تهرانیا انصاف می كن خر توئی یا من ؟

به دستم تا سلاحی بود راه دشمنان بستم ****** عدو را تا كه ننشاندم به جای از پای ننشستم

به كام دشمنان آخر گرفتی تیغ از دستم****** چنان پیوند بگسستی كه پیوستن نیارستم

كنون تنها علی مانده است و حوضش چشم ما روشن ****** الا تهرانیا انصاف می كن خر توئی یا من ؟

چرا استاد دغل سنگ محك بر سكه ی ما زد ****** تو را تنها پذیرفت و مرا از امتحان وا زد

سپس در چشم تو تهران به جای مملكت جا زد ****** چو تهران نیز تنها دید با جمعی به تنها زد

تو این درس خیانت را روان بودی و من كودن ****** الا تهرانیا انصاف می كن خر توئی یا من ؟

چو خواهد دشمنی بنیاد قومی را بر اندازد ****** نخست آن جمع را از هم پریشان و جدا سازد

چو تنها كرد هر یك را به تنهایی بدو تازد ****** چنان اندازدش از پا كه دیگر سر نیفرازد

تو بودی آنكه دشمن را ندانستی فریب و فن ****** الا تهرانیا انصاف می كن خر توئی یا من ؟

چرا با دوستدارانت عناد و كین و لج باشد ****** چرا بیچاره آذربایجان عضو فلج باشد

مگر پنداشتی ایران ز تهران تا كرج باشد ****** هنوز از ماست ایران را اگر روزی فرج باشد

تو گل را خار میبینی و گلشن را همه گلخن ****** الا تهرانیا انصاف می كن خر توئی یا من ؟

تو را تا ترك آذربایجان بود خراسان بود****** كجا بارت بدین سنگینی و كارت بدین سان بود

چه شد كرد و لر یاغی كزو هر مشكل آسان بود ****** كجا شد ایل قشقائی كزو دشمن هراسان بود

كنون ای پهلوان چونی نه تیری ماند و نی جوشن ******* الا تهرانیا انصاف می كن خر توئی یا من ؟

كنون گندم نه از سمنان فراز آید نه از زنجان****** نه ماهی و برنج از رشت و نه چائی ز لاهیجان

از این قحط و غلا مشكل توانی وارهاندن جان****** مگر در قصه خوانی حدیث زیره و كرمان

دگر انبانه از گندم تهی شد دیزی از بنشن****** الا تهرانیا انصاف می كن خر توئی یا من ؟

استاد شهریار

MaRs
2014/09/29, 14:32
یارو اومده صاف توروی من میگه قمیا بیشورن.
خب داداش من اگه خودت شعور داشتی این حرف مفت رو نمیزدی.
حالا یا رشتیا ، یا تبریز و لرستان و قزوین
آدم باید خیلی پست باشه واسه هموطناش جوک بسازه

Paneer
2014/09/29, 19:24
چیزه یه خلاصه ازش می شه بنویسی ؟ شاید بعضی از افراد ( تاکید می کنم بعضی از افراد :دی ) حس خوندن همش رو نداشته باشن ((200))

M.A.S.K
2014/09/29, 19:47
متاسفانه هر چی مشکل دارین از این تفرقه و اختلافه...کجاس اون صمیمت و یک رنگی؟؟ ببینید وضع چقدر خراه که خود رییس جمهور پا میشه وئ برای دلجویی میره و از شیرمردای غیور کرد و لر و و غیره دفاع میکنه...فردا جنگی بشه...ما همه در رفتیم اینان که وایسادن...اینان که مقومت میکنن...واقعا جای شرمه...راستی تو ام آدم باش دیه..همه تهرانیا اینن؟؟؟ خو بی ادب حساب یه عده احمقو نزار به پای همه...هرچند زدی تو خال

Niko
2014/09/30, 10:10
من که کامل نخوندم ولی خب یاد اهنگ تهران حجازی افتادم اون اگه اعتراضی هم کرده بانمک اعتراض کرده یکم ملایم تر

shayan23
2014/09/30, 12:29
بله
منم با محمد موافقم
طولاااااااااااااااااااااا اانیه
نخوندم
اما خب حس خوبی هم درباره ش ندارم

وحید تو هم راست میگی
اما مهراد ار منم با این موافقم
بری بخوای جک بخونی از هر 2 تاش
3 تاش درباره مردم شهر خودمونه
یا میگه تهرانی یا میگه رشتی یا یگه قم یا میگه مشهد یا میگه شیراز یا میگه قزوین یا میگه ابادان و ...
حالا بماند که بعضیا نژادی هم میگن که من شدیدا با اون مخالفم
کلا با همشون مخالفم
حالا بعضیا یه خورده فرهنگشون بیشتره یه خورده شعور دارن میان میگن غضنفر یا حیف نون و ... بازم خوب نیست
بازم فرقی نمیکنه

هعییییییییییییییییییییی
واقعا برای بعضیا متاسفم

Prince-of-Persia
2014/09/30, 14:34
چیزه یه خلاصه ازش می شه بنویسی ؟ شاید بعضی از افراد ( تاکید می کنم بعضی از افراد :دی ) حس خوندن همش رو نداشته باشن ((200))

بله
منم با محمد موافقم
طولاااااااااااااااااااااا اانیه
نخوندم
اما خب حس خوبی هم درباره ش ندارم

وحید تو هم راست میگی
اما مهراد ار منم با این موافقم
بری بخوای جک بخونی از هر 2 تاش
3 تاش درباره مردم شهر خودمونه
یا میگه تهرانی یا میگه رشتی یا یگه قم یا میگه مشهد یا میگه شیراز یا میگه قزوین یا میگه ابادان و ...
حالا بماند که بعضیا نژادی هم میگن که من شدیدا با اون مخالفم
کلا با همشون مخالفم
حالا بعضیا یه خورده فرهنگشون بیشتره یه خورده شعور دارن میان میگن غضنفر یا حیف نون و ... بازم خوب نیست
بازم فرقی نمیکنه

هعییییییییییییییییییییی
واقعا برای بعضیا متاسفم
الا ای ایرانی ها انصاف می کن کجاش شعر طولانی بود

Paneer
2014/09/30, 20:06
الا ای ایرانی ها انصاف می کن کجاش شعر طولانی بود

42 بیت داره :|

42 تا بیت طولانی نیست ؟

پ.ن : نمی خواد دیه همون بعضیا خوندش :دی