PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بشر در گذر هستی

Percy Jackson
2014/09/26, 03:18
فک کنم معلوم باشه منظورم... انسان کیه؟؟؟... انسان بودن ینی چی؟؟؟ ... ایا یک افتخاره؟؟ یا یک درد؟؟؟ اصلا چرا انسان بزرگه؟؟ اصلا واقعن موجود بالاییه؟؟؟؟ یا پست؟؟؟ چطور میتونیم بگیم منیک انسان هستم ... تفاوت های انسان های چیه؟؟؟ ما چ تفاوتی با جانوران داریم؟؟؟ ایا انسانیت تنها در عقل تعریف میشه؟؟؟ یا در احساسات؟؟؟ شایدم هردو ؟؟!!
نظرتون رو بیان کنید اما یادتون باشه که نظر هر کس به خودش مربوطه و کسی حق در تغییر نظر و تحمیل نظر خودش و مخصوصا انتقاد نظر دیگران رو نداره... میتونید سوال کنید از عقاید دوستانتون اما نقد نه...
ممنون

smhmma
2014/09/26, 12:14
نه تفاوت انسان و حیوان احساسات نیست
حوانات هم احساسات دارم
مطمئنا می شه عقل رو یکی از جنبه های تفاوت دونست
ولی اختیار هم یکیشه(البته با در نظر گرفتن اینکه انسان اختیار داره که من بهش معتقدم)
تفکر هم احتمالا هست
البته به نظرم باید حیوانات هم تفکری مخصوص به خودشون رو داشته باشن و می شه گفت تفکر های ما مطمئنا تفاوت اساسی دارن
انسان کیه؟؟
یعنی چی؟؟؟انسان انسانه
یه وجود که می اندیشه و انتخاب می کنه
افتخار یا درد؟؟چه ربطی داشت؟؟افتخار یا درد فقط قسمتی از وجود یه انسانه
تازه حتی قسمتی از اون نیست
بلکه ثری از قسمتی از وجود انسانه
انسان بزرگ نیست
انسان می تونه بزرگ باشه
ولی می تونه کوچیک هم باشه
اگر انسان یه موجود انتخابگر باشه پس می تونه بزرگی یا کوچیکی رو انتخاب کنه
خیلی راحت می تونیم بگیم من یک انسان هستم
به هرصورت به خاطر فیزیک بدنی و ویژگی ای مشترک که همه انسان ها دارن ما همه انسان حساب می شیم
حالا چه پست چه بزرگ

تفاوت انسان ها با هم چیه؟؟منظورت این بود؟؟
خب مطمئنا در جسم با هم تفاوت دارن
ولی تفاوت اصلی از دی من تفکر و نحوه ی اندیشیدنشون هست
به عبارتی اسلوب فکریشون
بعضی ها کلا اسلوب فکری تقلیدی دارن ولی با این وجود بازم تفکری منحصر به فرد دارن
بعضیا تفکرشون منحصر به فرد تر هست و برای خودشون یه اسلوب و قالب فکری خاص دارن
ولی در کل همشون به خاطر ذاتشون
به خاطر تربیتشون و محیط و... با هم تفاوت فکری دارن
تفاوت در انتخاب هاشون دارن
و خیلی تفاوت های دیگه

Percy Jackson
2014/09/26, 13:16
اینایی که گفتی همه ظاهر انسان بودنه ... چرا ما انسان ها که یکبار جهان رو مال خودمون کردیم، گاهی انسانی زندگی نمی کنیم؟؟ ... چطور ما که قدرت اکتشاف داریم از خیلی چیزا به سادگی می گذریم ... من نمی خوام بهم بگی تفاوت انسان ها با هم یا با حیوانات دارم میپرسم انسانیت یعنی چی؟؟ ایا انسانیت جز در کمک کردنه؟؟ جز در دوستی و محبت؟؟؟ مفاهیم انسان بودن چیه؟؟؟ ... نمیخوام بگی عقل داشته باشی احساس تفکر و ان چیزا ... من میخوام بدونم انسانیت چیه!

smhmma
2014/09/26, 13:34
اینایی که گفتی همه ظاهر انسان بودنه ... چرا ما انسان ها که یکبار جهان رو مال خودمون کردیم، گاهی انسانی زندگی نمی کنیم؟؟ ... چطور ما که قدرت اکتشاف داریم از خیلی چیزا به سادگی می گذریم ... من نمی خوام بهم بگی تفاوت انسان ها با هم یا با حیوانات دارم میپرسم انسانیت یعنی چی؟؟ ایا انسانیت جز در کمک کردنه؟؟ جز در دوستی و محبت؟؟؟ مفاهیم انسان بودن چیه؟؟؟ ... نمیخوام بگی عقل داشته باشی احساس تفکر و ان چیزا ... من میخوام بدونم انسانیت چیه!

خب من به درستی نمی فهمم منظورتو ولی براساس همون چیزی که فهمیدم انسان مخلوط پیچیده ای از تمام این ها هست
اگر انسانیت در کمک کردن هست در طم هم هست
این هم قسمتی از انسان هست
در شهوت و در حرص و در مهر و زیبا دوستی و... هم هست
انسان و انسانیت یک چیز دقیق و واحد نیست
فقط یک نکته اینکه ظاهر هم جزئی از انسان هست
ظاهر تا حد خیلی زیادی روی باطن هم تاثیر داره
جز اون
نه اتفاقا از دید من اینایی که گفتم مثلا عقل و احساس جزئ اصلی و باطنی انسن هستن
ظاهرش نیستن