PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چالش 10 کتاب !!

M.Mahdi
2014/09/18, 00:40
خوب امممم اول از همه بذارید من چیزی نگم ....... یه توضیحی درباره این چالش :

در روزهای اخیر اما یک چالش تازه در سطح بین‌الملل و در بستر شبکه‌های اجتماعی شکل گرفت که مضمونی فرهنگی دارد. «چالش ده کتاب / 10 Books Challenge» با هشتگ #‎10bookschallenge‬ به سرعت در سطح بین‌الملل گسترش می‌یابد و حال در شبکه‌های اجتماعی میان فارسی‌زبانان نیز شاهد ظهور و بروز این کمپین هستیم و برخی نویسندگان و گروهی از مردم در شبکه‌های اجتماعی به این حرکت پیوسته‌اند.
بنا بر ‌قواعد «چالش ده کتاب / 10 Books Challenge» که احتمالاً در روزهای آینده پررنگ‌تر و فراگیر‌تر خواهد شد، هر شخص ۱۰ عنوان کتاب که بر او تأثیرگذار بوده معرفی می‌کند و سپس یک، دو و یا سه تن را به چالش می‌کشد تا لیست ۱۰ عنوان کتابشان را معرفی کنند و بدین شکل این چالش گسترش می‌یابد؛ هرچند احتمالاً با توجه به اینکه چالش تازه به اندازه «چالش سطل یخ» هیجان انگیز، بدون نیاز به تفکر و ساده نیست، استقبال کمتری را در پی خواهد داشت

خوب ..... اممم بعد از خوندن خبر هایی از این چالش به ذهنم رسید که سایت ماهم در حوضه ی کتابه ، پس چرا چنین چالشی تو سایت ما ایجاد نشه ؟؟ به خاطر همین تصمیم گرفتم این چالشو اینجا شروع کنم .

منتها با یه تغییر ...... اونم اینکه ما بجای 10 کتاب ، 5 کتاب رو معرفی میکنیم ، ولی بجاش توضحیاتی درباره کتاب میدیم ( نام نویسنده یادتون نره ^-^ )! فک کنم اینجوری خیلی بهتره باشه چون معرفی 10 کتاب تاثیر گذار فوق العاده سخته ... در واقع کلا کار معرفی کتاب تاثیر گذار خیلی سخته چون هر کتابی تاثیر عمیق نمیذاره !

اول از همه از همه خواهش دارم ، بجز اونایی که دعوت شدن و میخوان کتاباشونو معرفی کنن ، کسی دیگه ای پست نده ، چون دیدن معرفی کتابا بین اسپم کار سختیه

یه خواهش دیگه اونم اینکه این تاپیک اینجوری نشه لطفا :

در این میان، در شرایطی که این کمپین سر نگرفت‌، برخی نویسندگان و روزنامه نگاران به استهزای این حرکت پرداخته‌اند و حتی از نام «چالش سطل کتاب» استفاده کرده‌اند و از این منظر، حرکت تازه را نیز عوامانه خوانده‌اند و این اتفاق را نیز فرصتی برای شو آف عده‌ای تلقی کرده‌اند که در سال، یک برگ رمان ورق نمی‌زنند؛ اما شاخص‌ترین آثار ادبی را در این لیست‌ها به عنوان کتاب‌هایی که بر زندگی‌شان تأثیرگذار بوده، معرفی می‌کنند.

خوب ....... اما کتابای من ( خوب میدونید انتخاب کتاب تاثیر گذار خیلی سخته ، حتی ممکنه با کتاب مورد علاقه قاطی بشه ! ولی من تمام تلاشمو میکنم انتخاب هام صحیح باشه )

اینام بدون هیچ ترتیبیه !

1- سرود کریسمس

گرچه خیلی معروفه ولی قانون قانونه دیگه :-" کتابی از چارلز دیکنز ، نویسنده بزرگ انگلیسی ....... داستان درباره پیرمرد پولدار و در عین حال خسیسیه که همه رو از خودش میرنجونه و از کریسمس هم متنفره ..... بعد یه شب یه روح میاد سراغش و ....

2- ارباب حلقه ها

خوب حرفی که در شاهکار بودن این کتاب نیست ...... کتابی که نویسنده براش یه دنیای عظیم خلق کنه ، برای زبون الف های دنیاش قواعد و گرامر بنویسه ، نیروی شر رو اونقدر قوی کنه که گندالف درباره نابود کردن نیروی شر بگه امید احمقانه ایه! و تازه همه اینها کفایت نکنه و نویسنده و پسرش بیش از پانزده جلد کتاب درباره تاریخ سرزمین داستان بنویسن ؛ معلومه چیز شاهکاری از آب درمیاد .... و مخصوصا پای نبرد خیر و شر که در میون میاد چیز تاثیر گذاری میشه
و نیز پیام امید رو به خوبی منتقل میکنه کتاب .... حتی اگر دیگران بگن احمقانه باشه !

3- مرد صد ساله ای که از پنجره فرار کرد و ناپدید شد

این کتابو دو سه هقتس که خوندم . نویسندش یوناس یوناسن هست ...... کتاب خیلی قشنگی بود .... مخصوصا اگه اطلاعات تاریخی زیادی داشته باشید .... اگرم نداشتید ( مثل من ((200)) ) اصلا مهم نیست ... چون بعد از کتاب کلی اطلاعات دارید !
داستان درباره مرد صد ساله ای هست که روز تولد صد سالگیش دیگه خسته میشه و از پنجره آسایشگاه سالمندان بیرون میپره و فرار میکنه ..... یه نقدی از این کتاب توی گودر ریدز نوشتم ، میتونید اینجا بخونیدش :

فکر کنم شاهکار کلمه ی مناسبی باشه برای این کتاب !

عالی بود ! همونطوری که همه جا نوشته بود ، کتابی مفرح و لذت بخش بود واقعا

! به قول خود نویسنده این کتاب به طرز هوشمندانه ای ابلهانه است !

همون طور که از اسم کتاب معلومه ، کتاب درباره پیرمرد صد ساله ایه که یه قرن زندگی کرده ، از سال 1905 تا سال 2005 .

کتاب اول از سال 2005 شروع میشه ، جایی که پیرمرد در روز تولد صد سالگیش ، از پنجره ی آسایشگاه سالمندان فرار میکنه و الله بختکی پیش میره .... بعد از فرارش ماجراهای زیاد براش پیش میاد ، ابتدا پلیس کل شهرو دنبالش میگرده و همچنین توی رسانه ها موضوع داغی میشع ....... اما پیرمرد ناخواسته ( شایدم خواسته دی: ) به یه گروه تبهکاری بر میخوره و ماجرا پیچیده میشه !

در همین حین ، کتاب یه فلش بک هایی به گذشته پیرمرد میزنه ! این پیرمرد گویی در اکثر اتفاق های مهم تاریخی این یه قرن حضور داشته !
اول از همه در انقلاب اسپانیا حضور موثری داشت !
بعد اتفاقات اونو به آمریکا کشوند و معمای ساخت بمب اتم رو به طرز ابلهانه ای برای آمریکا حل کرد و آمریکا صاحب بمب شد !

بعد از اینکه اونقدر با رییس جمهور آمریکا صمیمی شد که حتی به اسم کوچیک صداش میکرد ، به چین فرستاده شده تا به جبهه ضد کمونیسم کمک کنه ........ از قضا پیرمرد قصه ما مستقیم کاری میکنه که جبهه ی کمونیسم پیروز بشه و تاثیر زیادی در تبدیل چین ، به جمهوری خلق چین داشت !

بعد از این ، پیرمرد به ایران اومد که بذارید دیگه بقیشو توضیح ندم چون اتفاقای زیادی بعدش افتاد !

اگر میخواید بدونید چجوری یک پیرمرد صد ساله با دوستای مسنش دو نفر رو کشت !

اگر میخواید بدونید چجوری اون پیرمرد در ایام جوانیش کاری کرد که اداره مخفی ساواک ایران ، تنها با یه سیگار منفجر بشه !

اگر میخواید بدونید چجوری اون پیرمرد در گذشته جان چرچیل رو نجات داد

اگر میخواید بدونید چجوری اون پیرمرد در گذشته کاری کرد که شهر ولادی وستک روسیه ، تنها با یک منور - به معنای واقعی کلمه - با خاک یکسان بشه !

اگر میخواید بدونید چجوری در گذشته اون پیرمرد با تعداد زیاد ی از رهبرای بزرگ تاریخ شام خورد !

اگر میخواید همه اینا رو بدونید که تازه نصف اتفاقایی هستن که اتفاق میفته توی کتاب ، توصیه میکنم این کتابو بخونید !

من کتاب نشر نیلوفر رو خوندم
ترجیا از این نشر بخونید ..... نمیدونم مال اون یکی انتشارات چطوریه !

تاثیر گذاری کتاب تو یه جمله خلاصه میشه که صفحه اول کتاب هم نوشته : چیزیست که شده و بعد از آن هرچه بخواهد پیش بیاید پیش میاید !

4- دکتر جکیل و آقای هاید

کتابی از رابرت لویی استیونسون ...... توی این کتاب مفاهیم خیلی قشنگ و جالبی بود :-"

داستان درباره یه دکتره که معجون درست میکنه که انسان رو به کمال میرسونه ، بدین صورت که ناخالصی ها و قسمت شر رو از انسان جدا میکنه ..... معجون رو روی خودش تست میکنه .... معجون کار میکنه ولی نه اونطوری که فکر میکرد .... :-" دیگه بیشتر میگفتم اسپویل میشد شرمنده ! .... ولی حتما بخونیدش ! :)

5- ماجراهای جدید شرلوک هلمز

خوب این یکی استثنائا فرق نمیکنه ....... تمام ماجراهای شرلوک هلمز شاهکار هستن .... همشون ! ولی خوب من چون اینو بیشتر یادمه اینو میگم

این کتاب مال پسر سر آرتور کانن دویل هست ..... ینی آدریانن کانن دویل ، که ظاهرا با این کتاب کلی هم مشهور شد ....... آدریانن توی این کتاب تصمیم گرفت معمای هایی رو که پدرش توی کتابای قبلی حل نشده نامیده بوده ، توی این کتاب تشریح بده ..... و البته میفهمید چرا این معماها حل نشده :-"

اصولا شرلوک هلمز ، این کاراگاه کج خلق و نسبتا معروف تاثیر زیادی روی شخص خودم داشت ....... نمیدونم میتونید هم بهش بگید جو گیری :-" کلا این کاراکتر باعث شد من دقت بیشتر به محیط و آدمای اطرافم نگاه کنم .... توی این تاثیر فیلم هاشم بی تاثیر نبوده البته :-"

خوب و اما سه نفری که اینوایت میکنم ! :

1- نگار ( در این باره خیلی کنجکاوم بدونم چیا رو انتخاب میکنه ! :-" ) @Lady.of.Shades (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=909)

2- اعظم ( تقصیر خودش بود هی تو یاهو میگفت دارم لواشک میخورم دهنم آب افتاد دیگه ! :46162_gholi_chomagh ((200)) ) @azam (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=342)

2- فسیل ..... چیزه ..... ینی ببخشد محمد حسین ((200)) ..... نمیدونم چرا ولی به ذهنم رسید محمد حسین چون علاقه ی خاصی به فلسفه و اینا داره شاید چیزای جالبی معرفی کنه ((200)) @smhmma (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=362)

اونایی که دعوت شدن میتونن پست بدن فقط میدونم قانون بدیه ولی شرمنده دیگه :-"

عاقا اونایی رو که دعوت میکنید یاد کنید
همچنین اول پستتون بنویسید کی دعوتتون کرده ...... اولش راحته ولی بعدا که شلوغ بشه سخت میشه !

pmirzad
2014/09/18, 01:08
منم شرکت میکنم جالبه
اینم 5 تا کتابه من
جنگ و صلح از تولستوی:
یه کتابه در مورد جنگ ناپلعون بناپارت با روسه و نحوه دفاع از اون یه داستانه کلاسیک بسیار زیبا که شخصیتای مختلفی داره و داستان یجوری فلسفی هست هست
لولیتا : داستان یه پیر مردی میشه گفت هست که پروفسوره و ناپدریه یه دختری هستش که عاشق دختر کم سن و سالش میشه داستان زوایای مختلفی رو دنبال میکنه غم عشق زیبایی شکست نفرت مبارزه داستانی که جزو بهترین کتابای قرن شناخته شده
کوری : از سارماگو داستان مردمی رو نشون میده که مثل خودمونن ادمای معمولی بعدش یه دفعه همه کور میشن به جز زن پزشک برای دیگران همه جی یه هاله ی سفید میشه نمیشه کله داستانو گفت ولی نشون میده ادما بعد از پدید اومدن یه حادثه دردناک یه مریضی چه تغییراتی درشون رخ ادمایی که انسان بودن ولی بعضیاشون انسان بودنه خودشونو فراموش میکنن واقا زیباست ولی یکم متناش سنگینه خخخ
ابله: از داستایوفسکی یکی از زیباترین و سنگین ترین کتابایی که تا به حال خوندن واقا قشنگ داستان یه ادمی رو میگه که یه بیماری داره و تا اخر داستانم داره و بیشتر مدت بین بجه ها بود با بجه ها بودن باعث شدن عین بجه ها بشه ینی کسایی که قبل و احساس و روح پاکی دارن دروغ نمیگن کسیه که ادما وقتی میبیننش عاشقش میشن و همه اولش فکر میکنن یه ابله یا دیوونه بیشتر نیست و بقیه ماجرا که نمیخوام همه رو لو بدم
و اخرین کتابم زورف بالسامو و غرش شیطان از الکاسندر دومای پدر هستش که داستان انقلاب فرانسه رو به زیبایی هر جه تمام تر تعریف میکنه انقلاب فرانسه برا من همیشه جالب ترین و جذاب ترین انقلاب بوده با تمام داستانای فرعیش و بهترین کتاب تاریخی عشقی و رمانی در این زمینه همین کتاب هستش
سه نفری که دعوت میکنم
حانیه که همیشه انتخاب اولمه Hermion
فاطمه یه معاون میخوام بدونم با روحیه لطیفش خخخخخخخخ چجور کتابایی براش مهم بودند تا الان Fateme
و اخرین نفر که لیلا رو دعوات میکنم ببینم با اینهمه درس خوندن 5 تا کتاب مهم تو زندگیش بوده خونده باشه خخخخخخخخ Leyla

azam
2014/09/18, 01:51
بنده به وسیله ی محمدمهدی دعوت شدم!

((200))((200))((200))((200)) عجب چیز خفنیه!
خخخخخخخ محمدمهدی لواشکش خیلی خوشمزه ست! ((207))
هممم حالا من 5 تا کتاب تاثیر گذار از کجاااا پیدا کنم....
آهان، فعلا همینا به ذهنم میرسه: (این کتابا هیچ گونه ترتیبی نداره!)
1. کلبه ی عمو تم: نویسنده ش خانم هریت بیچر استوه. این یکی از شاهکارترین کتابایی بود که تا به عمرم خوندم.
درمورد زمان برده داری در قاره ی آمریکاست و چگونگی زندگی بردگان سیاهپوست میپردازه.شخصیت اصلی کتاب برده ای سیاه به اسم تم ـه. این شخص با اینکه از همسر و خونواده ش جدا میشه و به دلیل بدهکاری صاحبان قبلی خودش به فروش میرسه، تا آخر عمر به اربابان جدید خودش وفادار میمونه و در این مدت با وفاداری و خلوص نیت زجرای زیادی میکشه و در آخر هم بر اثر کار زیاد و ظلم آخرین ارباب خودش در یک بیماری میمیره.

2. ابلیس: نوشته ی استفن کینگ.
و خلاصه: ویروسی در سطح زمین پخش میشه که حدود 99 درصد میمیرند و به چگونگی زندگی اون یه درصد باقی مونده میپردازه. افراد باقی مونده به دو دسته تقسیم میشند، و به درگیری های بین شون پرداخته میشه. این مثل یه جنگ میمونه بین خیر و شر. داستان خیلی قشنگی بود، خیلی خوب ضعف ها و قوت های انسان هارو توصیف کرده بود. و پایان قشنگی هم داشت.

3. ندیمه
یک کتاب تاریخی درمورد سه همسر شاه اسماعیل صفویه. زنان شاه اسماعیل در موقع جنگ شاه و در جنگ همراهی میکردند که در یکی از جنگ ها یکی از همسران شاه اسماعیل کشته شده. و در جنگ چالدران دو همسر شاه اسماعیل به همراه چند تن زن جنگجوی ایرانی به اسارت گرفته میشند. یکی از همسران شاه، میتونه بعد از اسارت موفق میشه که به ایران باز گردد و اون یکی همسر شاه هم تا مدت طولانی ای در دربار عثمانی اسیر بوده و اون خانم هم موفق میشه بعد شورشی که برعلیه شاه عثمانی به راه میندازه به ایران برگرده.

4. استاد عشق: زندگی دکتر حسابی پدر علم فیزیک و مهندسی نوین در ایران به زبان پسرشون ایرج حسابیه.

کتاب ارزشمند "استاد عشق " را فرزند ایشان ایرج حسابی در شرح حال پدر به رشته تحریر درآورده اند.کتابی که خواننده متحیر از اینهمه شدائد و سختی هایی که حضرت استاد حسابی (اعلی الله مقامه) با صبری ایوب وار و تحملی شگرف و با پشتکاری وصف ناشدنی پشت سر گذاشته و در اکثر علوم زمان استاد مسلم شناخته شد. ایشان تنها شاگرد اینیشتین اعجوبه علم فیزیک جهان به شمار می رود و تئوری " بینهایت بودن ذرات" را به راهنمایی اینشتین به نام خود به ثبت می رساند. آنچه که از این کتاب مهم است که هر خواننده ای به دان توجه کند . درسهای فراوانی است که استاد در لحظه لحظه خود برای جوان ایرانی دارد و چقدر این درسها برای جوانان امروز ما حیاتیست.
(خدا پدر و مادر و خواهر و عمه ی گوگل و بیامرزه! نور به قبرشون بباره! حال نداشتم خودم بشینم واسه این خلاصه بنویسم!((200)))

((210))ای خدااا، من مغزم دیگه یاری نمیکنه! محمدمهدی هم داره غر میزنه که زودباش من خوابم میاد! ((207))
آهان، به خاطر آوردم! (البته با تقلب! ((200)))

5. دا : خاطرات خانم سیده زهرا حسینی به اهتمام سیده اعظم حسینی

با آغاز جنگ، زهرا حسینی که در آن هنگام دختری هفده ساله بود،‌ خود را در وسط ماجرا یافت. همین که اعلام کردند جسد شهدا در گورستان روی زمین مانده است، به یاری غسالان شتافت و با شهامت و مقاومت روحی کم‌نظیری در کار غسل و کفن و دفن شرکت کرد. به کارکنان گورستان غذا رساند، مردم را برای این کار بسیج کرد، امدادگری آموخت و در هر کاری که پیش می‌آمد، از امدادگری، زخم‌بندی، حمل مجروحان، تعمیر و آماده‌سازی اسلحه، پخت و پز و توزیع امکانات فعالیت داشت. تنها هدفش این بود که مفید باشد و به مردم خدمتی بکند. پدر و برادرش در جنگ خرمشهر شهید شدند و او با دست خود آنان را در گور نهاد. خواهر کوچک‌ترش را در کارها شرکت داد. در جریان دفاع از خرمشهر مجروح شد و ترکشی در نخاع او جای گرفت که پس از آن همیشه با اوست و ناگزیر از تحمل عوارض آن است. با این حال، او از پای ننشست و پیوسته کوشید تا در خدمت جبهه و جنگ یا مردم جنگ‌زده باشد.
گزارش حسینی از جنگ بی‌نظیر است، و به هیچ یک از کتاب‌های متعددی که ایرانیان و خارجیان درباره جنگ نوشته‌اند، شباهتی ندارد. خواننده ممکن است با اعتقادات حسینی مخالف باشد و حتی او را دختری عامی بداند که طوطی‌وار چیزهایی را باور کرده است و تکرار می‌کند. ولی باید ابله یا مغرض باشد که درباره گزارش او از وقایع تردید کند. این گزارش حقیقی و دست اول از سبعیت از یک طرف و مظلومیت و بی‌پناهی از طرف دیگر است. در آن، چنان صحنه‌هایی از ایثار و شور ایمان به چشم می‌خورد که قلب را می‌لرزاند.انسان از خواندن این کتاب و اندیشیدن به کسانی که گزارش کارهایشان در آن آمده است ـ انسان‌های معمولی، کم‌سواد یا بی‌سواد، دارا یا ندار اما بی‌ادعا، با‌ایمان و پاکباز ـ به راز ماندگاری ایران پی می‌برد.
(با تشکر از گوگل ((201)))

و سه نفری که دعوت میکنم:
1. شاعر عزیز. خیلی کنجکاوم که بدونم چه کتابایی و انتخاب میکنه:) شاعر@
2. لیلی((200)) (یه نفر این پشت هی بهم میگفت که تورو دعوت کنم!((207))) Nightsky@
3. میخواستم پیام و دعوت کنم که انگار خودش خودشو دعوت کرد! ((207)) خب برادر من همینایی که نوشتی کافیه نمیخواد دوباره قرارش بدی! pmirzad@

خو تا محمدمهدی منو نکشته من این پست و ارسالش کنم!((207))

شاعر
2014/09/18, 12:26
با سپاس از عظم و محمد مهدی عزیز

بریم سر کتاب ها

1: صدسال تنهایی مارکز خیلی خیلی دوستش دارم دوبار خوندمش

در این رمان به شرح زندگی شش نسل خانواده بوئندیا پرداخته شده‌است که نسل اول آن‌ها در دهکده‌ای به نام ماکوندو ساکن می‌شود.

ناپدید شدن و مرگ بعضی از شخصیت‌های داستان به جادویی شدن روایت‌ها می‌افزاید.صعود رمدیوس به آسمان درست مقابل چشم دیگران کشته شدن همه پسران سرهنگ آئورلیانو بوئندیا که از زنان در جبهه جنگ به وجود آمده‌اند توسط افراد ناشناس از طربق هدف گلوله قرار دادن پیشانی آنها که علامت صلیب داشته و طعمه مورچه‌ها شدن آئورلیانو نوزاد تازه به دنیا آمده آمارانتا اورسولا از این موارد است.

2: پاییز پدرسالار این یکی هم مال مارکز اولش زیاد برام گیرایی نداشت ولی بعدش عالی شد

داستان کتاب به وقایع تاریخی دوران دیکتاتوری فرانسیسکو فرانکو در اسپانیا، آناستازیو سوموزا، و رافائل تروخیو در جمهوری دومینیکن بسیار نزدیک است.

3: دیوان فروغ فرخزاد این دیگه تعریف نداره عالیه بخدا

که مجموعه اشعار فروغ فرخزاده

4: همه آثار صادق هدایت اما یکیشون رو اسم میبرم سک ولگرد

سگ ولگرد نام داستان کوتاهی از صادق هدایت است. این داستان تراژدی از زندگی مشقت بار یک سگ ولگرد در ورامین است.

نویسنده در این داستان اعتقادات جاری جامعه را در قالب داستانی تأثرانگیز و دردناک به تصویر کشیده و مورد نقد قرار می‌دهد.

5 : شازده کوچولو نوشته آنتوان دو سنت اگزوپری البته نوار قصه اش رو شنیدم با صدای گرم شاملو این هم خلی عالیه

سال ۱۹۳۵، هواپیمای سنت اگزوپری، که برای شکستن رکورد پرواز بین پاریس و سایگون تلاش می‌کرد، در صحرای بزرگ آفریقا دچار نقص فنی شد و به ناچار در همان جا فرودآمد. همین سانحه دستمایه الهام شازده کوچولو شد که در آن شخصیت قهرمان داستان، خلبانی بی‌نام، پس از فرود در بیابان با پسر کوچکی آشنا می‌شود. پسرک به خلبان می‌گوید که از اخترکی دوردست می‌آید و آنقدر آنجا زندگی کرده که روزی تصمیم می‌گیرد برای اکتشاف اخترک‌های دیگر خانه را ترک کند. او هم‌چنین برای خلبان از گل سرخ محبوبش می‌گوید که دل در گرو عشق او دارد، از دیگر اخترک‌ها تعریف می‌کند و از روباهی که او را این جا، روی زمین، ملاقات کرده است. خلبان و شازده چاهی را می‌یابند که آنها را از تشنگی نجات می‌دهد اما در نهایت شازده کوچولو خلبان را در جریان تصمیم خود قرار می‌دهد و می‌گوید تصمیم گرفته به اخترک خانه‌اش بازگردد.

بازهم سپاس

منم میخوام از

1: shery@

2: feel@

3: master@

بیان بگن چه کتاب هایی روشون تاثیر گذاشته

آرزویه بهترین ها برای همه

smhmma
2014/09/18, 14:03
ممنون پسرم خیلی تاپیک خوبیه
درمورد دعوتت هم واقعا ممنون

راستش من بیشتر کتاب هایی که می خونم بعد یه مدت یادم می ره و تنها اگر دوباره بهش اشاره کنن یادم میاد
اما چندتا کتاب می گم ایشالا که مفید باشه

1-آیا بطلمیوس تاس می ریخت؟!

نویسنده ی این کتاب مهدی حسینی هست و یه داستان دانشجویی هست
فک کنم 12 ساله که بودم خوندمش
درواقع اون زمان روی زندگی من تاثیر بسازیی داشت و باعث شد تفکرم یه جهش بزرگ داشته باشه(حداقل از دید خودم)
این کتاب رو برای داده بودن به دانشجو ها که بخونن(از خواهرم که اون موقع اول های دوره دانشجویش بود گرفتمش)
در هرصورت من به جای خواهرم این کتاب رو شروع کردم به خوندن و به سرعت جذبش شدم
کتاب که چه عرض کنم کتابچه هست خیلی کوچیک با صفحات کم اما خیلی جالب
هرچند کتاب کوچیکی بود ولی وقت زیادی گرفت خوندنش چون خیلی جاهاش تامل می کردم و می نشستم فکر می کردم
کلا یه داستانی هست درمورد سه تا دانشجوی خوابگاهی که یکیشون کلا وجود خدا رو نفی می کنه
یه دانشجو که خیلی خشکه مذهب هست و به هم خوابگاهیش دست نمی زنه که نجس نشه(براساس این حکم که کافر نجسه)
یکی از اونا هم به شک افتاده و وجودش پر از شکه
بین اون سه نفر اونی که شک کرده می ره دنبال اینکه ببنه خدایی هست یا نیست
اون دو نفر دیگه هم روی اعتقاد خودشون پافشاری می کنن
خلاصه در حین همین که می ره دنبال اینکه ببینه خدایی هست یا نه وقتی داشته با حاج اقای مسجدشون (نماد یه ادم متعصب و کوته فکره در داستان)صحبت می کرده با یه دانشجوی دیگه به نام مرتضی اشنا می شه
و از اینجا هست که داستان تغییر می کنه و مرتضی می شه مشکل گشای این سه هم خوابگاهی

این کتاب بسیاری مفهومات عمیق و در عین حال بسیار ساده ی فلسفی و عرفانی داره
خیلی از اصول فلسفه رو می تونید توی همین رمان کوچیک یاد بگیرید اونم در قالب داستان
اگر با دقت بخونیدش دیدتون به دنیا عوض می شه خیلی عمیق تر می تونید به مشائل زندگی نگاه کنید
اما اگر و فقط اگر درست این کتاب ساده رو بخونید

2-ارباب حلقه ها

دیگه توضیح نمی خواد ولی کتاب خیلی جالبی بود
کتابی بود که کاملا یک دنیای دیگه درش خلق شده و مثل دیگر کتاب ها فقط دنیای کوچیک و محدود به ماجرای داستان نیست
هرچند این کتاب فقط از نظر اینکه خیلی عالی یک دنیا درش خلق شده و یک داستان عالیه و یک دنیای منظم و فوق العاده هست برای من شاهکاره وگرنه مفهومات عمیق خیلی زیادی نداره و اینا(یا حداقل من نفهمیدم)
اما درکل یه کتاب عالیه

3-شمشیر حقیقت

جدای از ماجرای خیلی جالب و زیبا چنتا فاکتور برای این انتخاب داشتم
یکی حجم بسیار زیاد این مجموعه چه از نظر تعداد جلد ها(12 تا) چه از نظر صفحات هر جلد.کلا کتاب بالای 500 صفحه خیلی خوبه
دوم قوانین جادوگری که در کتاب مطرح می شن خیلی جالبن و مفهومات بسیار زیادی در خودشون دارن که واقعا ادم لذت می بره.خیلی هوشمندانه هستن و در طول داستان هم می شه خواننده از کتاب تجربیات زیاید کسب کنه
هرچند خیلی قسمت های داستان تفکر نویسنده در تضاد با تفکر من بود اما خیلی نکات جالب هم داشت که ادمو به فکر وا می داشت و می تونست خیلی مفید باشه

والا در مورد اون دوتا کتاب باقی مونده فعلا نظری ندارم چون هرچی فک می کنم یادم نمیاد چه کتاب هایی خوندم و کدوماش قشنگ بودن
هرچند چنتا کتاب خیلی خوب وجود دارن که واقعا تحسین برانگیزن
مثلا کتاب بینوایان که دو به شک هستم درموردش یا کتاب کلبه ی عمو تم که قسمتیشو خوندم برای همین معرفیش نمی کنم وگرنه مطمئنم حتما جاش توی لیستم بود
اینقدر درمرودش می دونم و ازش خوندم که بدونم کلبه ی عمو تم چیزیه که نباید از دست داد ولی خودم کامل نخوندمش
کتاب استاد عشق هم که اعظم گفت توی نظرم بود ولی چون می دونم ایرج حسابی خیلی در مورد پدرش اغراق هم کرده و درواقع پدرش رو یه قدیسه جلوه داده معرفی نمی کنم هرچند به نظرم هنوز هم خیلی کتاب قشنگی هست و دکتر حسابی هم واقعا انسان معرکه ای بوده
یه کتاب دیگه هم که پیام گفت و بازم بهش فکر کردم کتاب کوری بود که واقعا قشنگه اما یه سری مشکلات هم داره و یه جوریه که افراد مختلف می تونن مفومات مختلفی رو ازش استنباط کنن که اون مفهومات و اون پیام های داستان می تونن خیلی متفاوت باشن و بعضا حتی اشتباه.داستان هم جوری نیست که یکی بشه گفت کدوم یکی از این مفهومات منظور نویسنده بود و بر دیگران برتری داره
کلا یکم ادما رو می تونه سردرگم بکنه هرچند واقعا کتاب عالی هست.
این کتاب هایی که این اخر کار گفتم و جز 5 تا کتابم نبودن همشون از اون کتاب هایی هستن که به این فکر کردم که بزارمشون توی این لیست 5 کتابی و هرکدوم به دلیلی نمی تونستن اونجا قرار بگیرن
محمد مهدی بازم ممنون و بعدا ایشالا اون دوتا کتاب دیگه باقی مونده رو هم معرفی می کنم

اونایی هم که دعوت می کنم JuPiTeR@ Hermion@ Fateme@

master
2014/09/18, 15:30
توسط شاعر عزیز دعوت شده ام.

1.عقاید یک دلقک
از بین کتاب های "هایریش بل"، این نویسنده ی آلمانی میشه گفت معروفترین کتابش هست. کل زمان داستان یک صبح تا غروب شخصیت اصلی که یک دلقکه هست. حال و فضای کتاب همچون دیگر کتابهای بل، جامعه و سیاست آلمان در حین و بعد جنگ جهانی دوم می باشد. توصیفات فوق العاده و حس نزدیکی و همدلی با شخصیت اصلی می تونه از بارزترین خصوصیات این کتاب باشه.

2.بیلیارد در ساعت نه و نیم.
کتابی دیگر از هایریش بل. هر چند این نویسنده کتابهای بسیاری (فکر کنم بالغ بر 15) نوشته اما این کتاب در کنار عقاید یک دلقک به نظر شخصی بنده از بهترین کارهاشه. استفاده از سبکهای بدیع و ماهرانه ی روایت که باز در بقیه کارهای این نویسنده مشهود هست، به نظر من به حد اعلای خودش می رسه.

3.داستان
به قلم "رابرت مک کی". مختوای کتاب درباره ی داستان نویسی و فیلم نامه نویسی است. اما ویژگی کتاب به این است که به داستان نه به عنوان یه فرمول یا ساختار اسکلتی، بلکه به عنوان یه روح و استعاره ای از زندگی نگاه کرده. علاوه بر آن، گاهی نکاتی در آن ذکر و توضیح داده شده که عملا به زندگی و بحث حقیقت بر می گرده. ((مگر نه این که داستانها حقیقی اند)) شاید ارزشمندترین چیزی بود که در این کتاب فهمیدم.

4.انجمن شاعران مرده
نوشته ی کلاین بام. که البته فیلم آن هم با بازیگری رابین ویلیامز ساخته شده. با این که این کتاب رو در سن نوجوانی خوندم، اما از کتاب های تاثیر گذار بود. داستان معلمی ایه که وارد یکی از سخت گیرانه ترین مدارس شبانه روزی آمریکا میشه، و قواعد و اصول آن را بر هم می زند.

5.نظم اشیا
یک کتاب کاملا فلسفی از میشل فوکو که درباره ی زبان، و ارتباط آن با حقیقت است. می گویند فوکو "تبارشناس" است. در طول کتاب فوکو افکار و باورهایی را که در طی زمان توسط اشخاص سرشناس دوران خود مطرح شده اند را مطرح و نقد می کند.
the ship@ shayan23@ آرمیتا37@

shery
2014/09/18, 15:55
ممنون شاعرعزیز ......

خوب کتاب هایی کخ رو من خیلی اثر گزاشتن بیشترشون مال دوران راهنمایی یا اوایل دبیرستانم بودن ولی قشنگ یادمه کدوماشو بیشتر از همه دوست دارم
کتاب هایی رو من خیلی تاثیر میزارن که طولانی و مجموعه ای باشن اولین مجموعه ای هم که خوندم

مجموعه ی ان شرلی بود عاشقشم مخصوصا سه جلد اخر که وارد داستان بچه هاشون میشه مخصوصا
کوچیک ترین دخترش ینی واقعا بهترین مجموعه ی زندگیم بوده و خواهد بود ....

نويسنده: لوسي مادمونت گومري
مترجم: سارا قدياني
ناشر: قدياني

خلاصه و تشریح : قرمز دردسر ساز آني شرلي دختركي كك مكي است كه موهاي سرخي دارد و در يتيم‌خانه بزرگ شده است، او باهوش است، قوه تخيل بي‌حد و مرزي دارد و با اميد و پشتكار و مهرباني‌هاي ساده‌اش، سعي مي‌كند زندگي جديدي را آغاز كند. هر چند براي ورود به اين دنياي تازه بايد سختي‌هاي بسياري را پشت سر بگذارد، ولي آينده در نظرش آن قدر زيبا و اميد بخش است كه براي رسيدن به آن، با هر مشكلي كنار مي‌آيد و با هر شرايطي سازگار مي‌شود. شايد به نظر خيلي از اداما رنگ قرمز قشنگ باشه اما به نظر ان شرلي يا همون اني شرلي رنگ قرمز اصلا هم قشنگ نبود بلكه بيشتر دردسر ساز بود. ان شرلي كتابيه كه بوسيله ي خانم مونتگمري نوشته شده ودر انتشارات قدياني در هشت جلد به چاپ سيده است. اين كتاب داستان دختري يتيم به نام ان شرلي رو كه به سرپرستي دو فرد به نام ماريلا و متيو در مياد و ماجرا هايي كه به اين دختر مربوط ميشه رو بازگو ميكنه. دره رنگين كمان نام محل مورد علاقه" فرزندان آني براي بازي است. به همين سبب، داستان‌ها هم در مورد فرزندان آني است. كشيش جديدي به گلن سنت مري ميايد. او چهار فرزند دارد و همسرش را از دست داده. او دو پسر به نام كارل و جرالد و همين طور دو دختر به نام فيت و اونا دارد. اين چهار نفر با فرزندان آني دوست مي‌شوند و اتفاقات جالبي را شكل مي‌دهند....

فهرستhttp://www.iketab.com/Attach/SMMPBBooks/BookMan/74100/2954d000991dbeda7e50b8df9af47291.jpg
آني شرلي در گرين گيبلز
آني شرلي در اونلي
آني شرلي در جزيره
آني شرلي در ويندي پاپلرز
آني شرلي ريلا در اينگل سايد
آني شرلي در خانه روياها
آني شرلي ريلا در اينگل سايد ( بهترین مجموعه است وبهترین جلداش ایناست )
آني شرلي دره رنگين كمان

....................................

مجموعه بعدی کاملا ایرانی و فرهنگی هست
مجموعه فرهنگ افسانه های مردم ایران یادمه موقعی که اومده بود بالای ۳۰ جلد قطور بود که همشون جلد های رنگی داشتن و تو کتاب فروشی ها مثل مداد رنگی چیده بودنشون از ابی روشن تا پر رنگ یا نارنجی بگیر تا فرمز فوق العاهد بود
اوایل رنگشون جزبم که یادمه رنگ صورتیشو بر داشتم ولی بعدش واقعا جالب بود مجموعه ای بی نظری که پر از داستان های کوتاه خنده دار و جزابن .......
که الان این مجموعه ی رنگی جزوی از کتاب خونه خوشگلمن خخخخخ

توضیحات :

این مجموعه کتاب که شامل افسانه های ایرانی از سراسر کشور است، در طی ده سال فعالیت ما در کتابخانه های روستایی، پرخواننده ترین مجموعه بوده است. تقریباً تمام کتابداران یک جلد یا داستانی از این کتاب ها را ارزیابی کرده اند و همه می گویند که اعضای کتابخانه از هر گروه سنی کتاب های این مجموعه را به امانت می گیرند و در بسیاری از موارد خود کودکان بعضی از داستان های این مجموعه را برای خواندن در جمع پیشنهاد کرده اند.
در زیر تجربۀ دو کتابدار، خانم برزگر و خانم برهانی، را از جمع خوانی این کتاب ها می خوانید:• یک روز بچه های کلاس چهارم به کتابخانه آمدند و به من گفتند:«خانم معلممان به ما گفته داستان تخیلی بنویسید.» و من به آن ها کتاب فرهنگ افسانه ها را معرفی کردم و یکی از داستان های آن کتاب را برایشان خواندم و آن ها خیلی خوششان آمد و هرکدامشان یک جلد را به امانت گرفت.

..................
کتاب صمد بهرنگ اخ که چه قد خوندن این کتاب با هندونه خوردن مزه میده هنوز که هنوزه روزی که شروع کردم این کتابو خوندن یادم هست .........
تو نوشتاری و نویسندگی بسیار کمکم کرد البته اضافه کنم همون مجموعه ی ان شرلی منو تشویق به نوشتن کرد .....

که فک نکنم صمد بهرنگ نیازی به معرفی داشته باشه

............
یادمه برا کنکورم مامانم کتب غیر ممکن ممکن است و بهم معرفی یه جلد خیلی قدیمی داره که نمیدونم چاپ جدید هم داره یا نه ولی واقعا نثر زیبایی داره و تاثیر عمیقی ر وادم میزاره طوری که واقعا به فکر فرو میری

.................
واما اخری میدونم سال اول دبیرستان اینو خوندم کتابی هست به اسم ارواح قدیم که واقعا کتاب معروفیه و اجازه ی چاپ دیگه نداره و مثل کتاب مجمد پیغمبری که باید از نو شناخت کتاب ممنونعی هستش و پیدا کردنش
پیگرد بد جوری قانونی داره .....

در باره ی سفر روح و ابعاد مختلف زدنگی پس از مرگ حرف میزنه یه جورایی سوال های ذهنی اشخاص با خوندن این کتاب بر طرف میشه ...

واماااا کی رو تگ کنیم ؟
من سینا رو snap
تهمورث Angel of Death
وووووووووووووووو ووووووووووووو
خدایا نریمان وبه چالش میکشممممم اونم فقط به خاطر اون فیلمی که فرستادی ..................خخخخخخخخ
NaRiMaN

مهدی خودت تگشون کن به من چه ....(بیخال جان من )

Lady.of.Shades
2014/09/18, 22:25
خیلی ممنون محمد مهدی برای دعوتت :)
@
m.mahdi

گفتم واقعاً سخته انتخاب کردن... ولی خب، بدون هیچ ترتیب خاصی (:D ) شروع می نمایم :D

1- آتش بدون دود، نادر ابراهیمی.

یه مجموعه ی هفت جلدی از یه نویسنده ی ایرانی ئه. در مورد دو تا قبیله ی ترکمن ئه و داستان هاشون رو روایت می کنه. سه جلد اول قبل از انقلاب چاپ شده، ولی چهار جلد بعدی که بعد از انقلاب منتشر شدن در مورد یه شخصیت به نام آلنی آق اویلر ترکمن، همسرش و تلاش هاشونه. فوق العاده ست این کتاب. حرف های آلنی و مارال و حرکت های تقریباً تمام شخصیت های کتاب خیلی روی من تاثیر گذاشت.
به شخصه نثر ابراهیمی رو هم خیلی دوست دارم و از خوندن همه ی کتاب ها لذت بردم :)

2- فرنی و زویی، جی دی سیلینجر.

نمی دونم چی باید توضیح بدم در مورد این کتاب، برای همین فقط یه توضیح کپی می کنم براتون :دی
کتاب شامل دو داستان مرتبط با هم از خانواده گلاس است. خانواده ای خاص شامل پدر (لس , که هیچگاه با هیچ مشکلی خود را درگیر نمی کند) مادر (بسی , برعکس پدر) و هفت فرزند آنها : سیمور , بادی , بوبو (دختر) , والت و بیکر , زویی , و کوچکترین دختر فرنی. همه این فرزندان به نوعی , سطح هوشی بالایی دارند و همه آنها در کودکی به دلیل اطلاعات عمومی بالا و سرعت انتقال خوب , پای ثابت برنامه رادیویی "کودک حاضر جواب" بوده اند. انبانی از دانستنی ها را با خود حمل می کنند اما احساس خوشبختی ندارند. در زمان وقوع این دو داستان (سال 1955) هفت سال از خودکشی سیمور و ده سال از شهادت والت در جنگ جهانی دوم گذشته است. سیمور به عنوان فرزند ارشد و به نوعی مرجع همه فرزندان ,حضورش همچنان حس می شود.

موضوع اینه که فرنی تقریباً حس می کنه از همه چیز متنفره... حالش بد می شه و بر می گرده خونه. قسمت اول کتاب در مورد واکنش فرنی به همه چیزه، قسمت دوم حرف های بردار کوچیک ترش، زویی با مادرشونه در حالی که مادره داره با زویی حرف می زنه تا راضیش کنه با فرمی حرف بزنه و حالش رو بهتر کنه، و قسمت آخر حرف های این خواهر و برادره.
من آخرای این کتاب واقعاً کمی داشتم می لرزیدم. کتاب فوق العاده ایه. :)

3- The Fault in Our Stars از John Green.

کتابش به خودی خود شاید خیلی خیلی تاثیر گذار نباشه، ولی باعث شد من یه مدت به خیلی چیزها فکر کنم. اول از همه خب مرگ...
داستان در مورد یه دختر سرطانی به نام هیزله. هیزل خودش هم می دونه که بیشتر از چند سال زنده نمی مونه و مادرش بعداز یه مدت تصمیم می گیره که هیزل افسرده شده. از دخترش می خواد بره توی یه گروه بچه های سرطانی شرکت کنه و اونجا هیزل با آگوستوس آشنا می شه...
یه کتابی هست، یه کتاب نانوشته و تخیلی که آقای گرین در موردش توی این کتاب صحبت می کنه. An Imperial Affliction - که فقط امیدوارم درست تایپش کرده باشم :-" - که کتاب مورد علاقه ی هیزله و در مورد یه دخر سرطانی دیگه ست، به نام آنا. یه تیکه که خیلی دوست داشتم این بود که اون کتاب، وسط یه جمله تموم می شده و خیلی باعث شده بوده هیزل بره توی فکر. یه جمله ی خیلی قشنگ بود که هیزل می گفت، اونم این بود:
“That’s part of what I like about the book in some ways. It portrays death truthfully. You die in the middle of your life, in the middle of a sentence”
بیش از حد حرف زدم فکر کنم :-"

4- The House of Silk از آنتونی هوروویتس.

من آخر این کتاب خیلی شیک کتاب رو بستم و یه مدت فقط زل زده بودم به سقف. بعد از یکی دو روز به خاطرش گریه م گرفت. :-" داستان اصلاً گریه دار نیست. به هیچ وجه. ولی در مورد یه موضوعی صحبت می کنه که اگه در موردش فکر کنین خیلی خیلی عمیقه و واقعاً فکر کردن بهش آدم رو تکون می ده. ( همین اتفاق، بعد از دیدن فیلم The Last Enemy به من دست داد. البته فکر کنم مینی سری بود :-" )
خلاصه:
مقدمه ای که در ابتدا به قلم جان واتسون می خوانیم ، غم پنهانی درون خودش دارد . واتسون این داستان را که در دوران سالخوردگیش می نویسد ، به خزانه ی کاکس و شرکا سپرده است تا 100 سال پس از مرگش ، صندوق حاوی متن مورد نظر گشوده شده و این داستان منتشر شود . دلیل این کار ، به قول خودش ، تاثیرات و رسوایی هاییست که ممکن است در جامعه ی آن روز به وجود بیاورد .
در انتهای مقدمه پاراگرافی وجود دارد که تصمیم گرفتم اینجا به آن اشاره ای بکنم :

" به گمانم ، انرژی ام را صرف دلمشغولی های شخصی ام کرده ام . باید هرچه زودتر در پلاک 221 ب. واقع در خیابان بیکر را باز کنم و وارد اتاقی شوم که ماجراهای زیادی از آن جا شروع شد . می توانم اتاق را در ذهنم ببینم ، روشنایی لامپ پشت شیشه و هفده پله که مرا به طبقه ی بالا می رساند . این اتاق چقدر دور به نظر می رسد و چقدر از آخرین باری که آن جا بودم ، می گذرد . بله ، او آن جاست و پیپش را در دست دارد . به طرف من بر می گردد . لبخند می زند . بازی شروع می شود ... "

ماجرای داستان واتسون ، دقیقا پس از داستان " کارآگاه محتضر" 1 اتفاق می افتد ... در روز های پایانی ماه نوامبر سال 1890 . با داستان " مرد کلاه پشمی " شروع می شود اما رفته رفته چنان داستان به مسیر پر پیچ و خم و هیجان انگیزی می رود که هیچ گاه پیش از مطالعه ی کتاب ، نمی توانید آن را تصور کنید .
در انتهای فصل هشتم شور و شوق عجیبی برای ادامه ی داستان احساس می شود و در انتهای فصل دهم به جایی می رسید که کتاب را به سرعت می خوانید و ورق می زنید تا از ماجرا سر در بیاورید ! انتهای فصل پانزدهم هم تقریبا چنین حس و حالی دارد .

5- سه گانه ی سه پایه ها، جان کریستوفر.

این کتاب هم شاید آنچنان به خودی خود تاثیر گذار نباشه. ولی من وقتی بچه بودم به عنوان فکر کنم دومین مجموعه ی داستانی ای که خوندم برش داشتم و اینقدر روم تاثیر گذاشت که هنوز هم به بعضی قسمت هاش فکر می کنم. آخرش... هنوز وقتی به آخرش فکر می کنم به سرنوشت خودمون و جامعه ی بشریت فکر می کنم و اینکه در آخر با این رفتارمون چه پایانی خواهیم داشت...

خلاصه :
سه‌پایه‌ها نام سه‌گانه‌ای علمی تخیلی برای نوجوانان از ساموئل یود (جان کریستوفر) است که در سال ۱۹۶۷ به چاپ رسیده است. این کتاب در زیر سبکپسارستاخیزی داستان جامعه‌ای را روایت می‌کند که توسط ماشین‌هایی غول پیکر به نام سه پایه‌ها استثمار شده است و به شکلی شبیه به قرون وسطی اداره می‌شود.سه پایه‌ها، برای کنترل مردم، مغز آن‌ها را در سن شانزده سالگی به کلاهک‌هایی مجهز می‌کنند که بر ساختار ذهن انسان‌ها تاثیر می‌گذارد و اغلب آنان را شیفتهٔ خدمت و بردگی برای سه پایه‌ها می‌کند. در آغاز داستان ماهیت سه پایه‌ها مجهول است. عده‌ای آن‌ها را ماشین‌هایی هوشمند می دانند که علیه اربابان سابق خود قیام کرده‌اند. اما گروهی دیگر، اعتقاد دارند که سه پایه‌ها در اصل، وسایل حمل و نقل موجودات فضایی متجاوز هستند.
شخصیت‌های اصلی داستان، ویل، هنری و بینپل که هر سه نوجوانانی بدون کلاهک هستند به علت احساس شک و دوگانگی که در میان همسالانشان فراوان است، تصمیم می‌گیرند از کلاهک گذاری فرار کرده و راهی برای شناخت و مبارزه با سه پایه‌ها پیدا کنند.

الان که بهش فکر می کنم، اگه نخوایم خود داستان رو در نظر بگیریم، خیلی کتاب ها بودن که به خاطر طرز فکر من بهشون روم تاثیر گذاشتن... :)
نمی دونم واقعاً کیا رو دعوت کنم :-"

@Ginny (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=937)@ مگه می تونم دعوتش نکنم آخه؟ :))

@Cyrus-The-Great (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=1024)

@DaReN (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=940)

tars15
2014/09/18, 22:48
ممنونم محمد مهدی جان
بله منم به نوبه خودم کتاب معرفی می کنم
1-ملاقات با مرگ(آگاتاکریستی):در اردوگاهی تحقیقاتی در اورشلیم، خانواده‌ای به نام بوینتون اقامت دارند که همسر رئیس خانواده، آقای بوینتون که رئیس این پروژه تحقیقاتی باستان‌شناسی است. رئیس خانواده لیدی بوینتون، زنی مستبد و شکنجه‌گر است که فرزندانش قصد دارند وی را بکشند. اما پیش از آنکه آنان اقدامی کنند، وی به قتل می‌رسد. پوآرو که در زمان قتل در همان‌جا بوده، این ماجرا را پی‌گیری کرده و قاتل را می‌یابد...

هرکول پوآرو برای گذراندن تعطیلات به اورشلیم می‌رود و در هتل سلیمان اقامت می‌کند و در شب اول اقامتش از پنجره‌ی مجاور چیزی می‌شنود که توجه‌اش را جلب می‌کند. یک نفر با صدایی یواش و مرموز می‌گوید: "ولی باید او را بکشیم. می‌فهمی؟" پوآرو اول گمان می‌کند این جمله بخشی از اجرای نمایشنامه یا داستانی است. ولی بعد متوجه می‌شود که گوینده این جمله را با غیظ و هیجان عجیبی ادا کرد.
از دیگر میهمانان هتل، دکتر تئودور ژرار است که یک روان‌شناس معروف فرانسوی است و سارا کینگ که دانشجوی پزشکی انگلیسی است و تعطیلاتش را در ارض موعود می‌گذرانده و مهمتر از همه طایفه بوینتون که بزرگ خانواده آنها خانم بوینتون است، زنی خودخواه و سلطه‌جو که دکتر ژرار او را کابوس زنانگی می‌داند. خانم بوینتون که زنی است چاق و خیکی، یک گوشه نشسته و از حرکت عاجز است - و بی‌شباهت به مجسمه کج و کوله بودا نیست - و مثل عنکبوت گنده‌ای است با یک تار بزرگ. قربانیان او فرزندان و بستگان سببی‌اش هستند که همه اسیر بیرحمی و سلطه‌جویی و شرارت اویند. تاثیر ناگوار اخلاق او را در رفتار فرزندانش بخوبی می‌توان دید که همه آشکارا یا نهان از او متنفرند.
اعضای خانواده به قصد دیدار از شهر باستانی پترا از اورشلیم خارج می‌شوند. خانم بوینتون بر خلاف انتظار به فرزندانش اجازه می‌دهد بدون او بروند و همه از این لحاظ تعجب می‌کنند. ولی وقتی برمی‌گردند، خبر وحشتناکی می‌شنوند ...

2-کتاب گورستان(نیل گیمن):
افراد خانواده پسری 18 ماهه به قتل می رسند و او تاتی کنان سر از قبری متروک در می آورد. پسرک در میان ارواح گورستان بزرگ می شود و مهارت های عجیبی کسب می کند. اما حالا خطر واقعی نه در دنیای مردگان، که در میان زنده ها در کمین اوست...(از این خیلی حوشم اومد)

3-مردی که می خندد(ویکتور هوگو):مردی که می‌خندد (به فرانسوی : L’Homme qui rit) نام رمانی از ویکتور هوگو نویسنده و شاعر فرانسوی است. ویکتور هوگو این رمان را در بروکسل نوشت و آن را در سال ۱۸۶۹ منتشر کرد. داستان کتاب در اوائل قرن هجدهم و در انگلستان روی می دهد.
کتاب روایت کودکی است که توسط کومپراچیکوها یا همان خریداران بچه معلول شده است و با زخمی که بر صورت دارد گویی همیشه می‌خندد. دوره‌گردی کودک را می یابد و با وی یک گروه نمایش خیابانی راه‌اندازی می‌کند.
از این اثر ترجمه‌های متعددی به فارسی موجود است.

4-جیمز و هلوی غول پیکر(رولد دال)(جیمز هنری تروتر، پسری چهارساله و معمولی، زندگی خیلی خوبی دارد، اما ناگهان یتیم می‌شود، برای این که یک کرگدن (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%B1%DA%AF%D8%AF%D9%86) که از باغ وحش (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D8%BA_%D9%88%D8%AD%D8%B4) لندن (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%86) فرار کرده (و با اینکه کرگدنها گیاهخوار (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B1%D B%8C) هستند، ناگهان پدر و مادرش را می‌خورد.) برای همین مجبور می‌شود با دو عمه اش سپایکر و سپونژ زندگی کند که همیشه او را آزار و شکنجه می‌دهند. سه سال بعد، موقعی که دارد در جنگل هیزم می شکند، با مرد غریبه‌ای ملاقات می‌کند که از بدبختی‌های جیمز خبر دارد و به او کیسه کوچکی از عناصر مورد نیاز برای ساختن یک معجون (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B9%D8%AC%D9%88%D9%86) جادویی می‌دهد که با خوردن آن‌ها جیمز به ثروت و خوشبختی و ماجراهای جالب می‌رسد. اما کیسه از دست جیمز می افتد و بلورهای سبز درون آن در زمین محو می‌شوند. اما بعد یک درخت هلو (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D9%84%D9%88) در آنجا سبز می‌شود و هلوی عظیمی از آن در می‌آید. عمه‌ها قصد دارند با نمایش دادن هلو پولی به جیب بزنند، اما یک شب جیمز از سوراخی در هلو به داخل می‌رود و با چندتایی جک و جانورهایی مثل هزارپا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%BE%D8%A7) و ملخ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D9%84%D8%AE) و کفشدوزک (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%81%D8%B4%D8%AF%D9%88%D8%B2%DA%A9) و کرم ابریشم (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%B1%D9%85_%D8%A7%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B4% D9%85) ملاقات می‌کند که هم قد او هستند. بعد هلو با کمک هزارپا از درخت جدا می‌شود و در اقیانوس اطلس (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%82%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B3_%D8%A7% D8%B7%D9%84%D8%B3) می افتد. این یاران سوار بر هلو عازم نیویورک (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%DB%8C%D9%88%DB%8C%D9%88%D8%B1%DA%A9) می‌شوند تا زندگی تازه‌ای را شروع کنند و ماجراهای شگفت انگیزی را از سر می‌گذرانند.)

5-جن(آلن رب گریه)
مایهٔ رمان از هر مقولهای که باشد به نظر میرسد با تمامی انسانیت سر و کار دارد: با عشق و ترس، مکان و زمان، سکوت و مرگ،و غیره.اینها عنصرهای هر شکل از زندگی است. آگاهی از این عناصر به آگاهی از خود مربوط است و این عمل محدود به رمان نویسان نمیشود. تکنیکهای رمان، چیزی نیست مگر شکلی که رماننویس ابداع میکند.تا به آنچه نخست به نظر میرسید با تجزیه و تحلیل سر ناسازگاری دارد، تجسم و ثبات و نظم میدهد.

اینم بگم که هر پتج کتاب رو خوندم و فوق العادن از همتون هم تقاضا دارم این کتاب هارو مطالعه کنید

و منم این کسا رو دعوت می کنم
مجید(#pluto (http://forum.pioneer-life.ir/member226.html) )
علیرضا(#cyrus-The-Great (http://forum.pioneer-life.ir/member1024.html))
بنیامین(#BOOKBL (http://forum.pioneer-life.ir/member2135.html))

M.Mahdi
2014/09/18, 22:51
ممنونم محمد مهدی جان
1-ملاقات با مرگ(آگاتاکریستی):در اردوگاهی تحقیقاتی در اورشلیم، خانواده‌ای به نام بوینتون اقامت دارند که همسر رئیس خانواده، آقای بوینتون که رئیس این پروژه تحقیقاتی باستان‌شناسی است. رئیس خانواده لیدی بوینتون، زنی مستبد و شکنجه‌گر است که فرزندانش قصد دارند وی را بکشند. اما پیش از آنکه آنان اقدامی کنند، وی به قتل می‌رسد. پوآرو که در زمان قتل در همان‌جا بوده، این ماجرا را پی‌گیری کرده و قاتل را می‌یابد...

هرکول پوآرو برای گذراندن تعطیلات به اورشلیم می‌رود و در هتل سلیمان اقامت می‌کند و در شب اول اقامتش از پنجره‌ی مجاور چیزی می‌شنود که توجه‌اش را جلب می‌کند. یک نفر با صدایی یواش و مرموز می‌گوید: "ولی باید او را بکشیم. می‌فهمی؟" پوآرو اول گمان می‌کند این جمله بخشی از اجرای نمایشنامه یا داستانی است. ولی بعد متوجه می‌شود که گوینده این جمله را با غیظ و هیجان عجیبی ادا کرد.
از دیگر میهمانان هتل، دکتر تئودور ژرار است که یک روان‌شناس معروف فرانسوی است و سارا کینگ که دانشجوی پزشکی انگلیسی است و تعطیلاتش را در ارض موعود می‌گذرانده و مهمتر از همه طایفه بوینتون که بزرگ خانواده آنها خانم بوینتون است، زنی خودخواه و سلطه‌جو که دکتر ژرار او را کابوس زنانگی می‌داند. خانم بوینتون که زنی است چاق و خیکی، یک گوشه نشسته و از حرکت عاجز است - و بی‌شباهت به مجسمه کج و کوله بودا نیست - و مثل عنکبوت گنده‌ای است با یک تار بزرگ. قربانیان او فرزندان و بستگان سببی‌اش هستند که همه اسیر بیرحمی و سلطه‌جویی و شرارت اویند. تاثیر ناگوار اخلاق او را در رفتار فرزندانش بخوبی می‌توان دید که همه آشکارا یا نهان از او متنفرند.
اعضای خانواده به قصد دیدار از شهر باستانی پترا از اورشلیم خارج می‌شوند. خانم بوینتون بر خلاف انتظار به فرزندانش اجازه می‌دهد بدون او بروند و همه از این لحاظ تعجب می‌کنند. ولی وقتی برمی‌گردند، خبر وحشتناکی می‌شنوند ...

2-کتاب گورستان(نیل گیمن):
افراد خانواده پسری 18 ماهه به قتل می رسند و او تاتی کنان سر از قبری متروک در می آورد. پسرک در میان ارواح گورستان بزرگ می شود و مهارت های عجیبی کسب می کند. اما حالا خطر واقعی نه در دنیای مردگان، که در میان زنده ها در کمین اوست...(از این خیلی حوشم اومد)

3-مردی که می خندد(ویکتور هوگو):مردی که می‌خندد (به فرانسوی : L’Homme qui rit) نام رمانی از ویکتور هوگو نویسنده و شاعر فرانسوی است. ویکتور هوگو این رمان را در بروکسل نوشت و آن را در سال ۱۸۶۹ منتشر کرد. داستان کتاب در اوائل قرن هجدهم و در انگلستان روی می دهد.
کتاب روایت کودکی است که توسط کومپراچیکوها یا همان خریداران بچه معلول شده است و با زخمی که بر صورت دارد گویی همیشه می‌خندد. دوره‌گردی کودک را می یابد و با وی یک گروه نمایش خیابانی راه‌اندازی می‌کند.

4-جیمز و هلوی غول پیکر(رولد دال)(جیمز هنری تروتر، پسری چهارساله و معمولی، زندگی خیلی خوبی دارد، اما ناگهان یتیم می‌شود، برای این که یک کرگدن (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%B1%DA%AF%D8%AF%D9%86) که از باغ وحش (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D8%BA_%D9%88%D8%AD%D8%B4)لندن (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%86) فرار کرده (و با اینکه کرگدنها گیاهخوار (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B1%D B%8C) هستند، ناگهان پدر و مادرش را می‌خورد.) برای همین مجبور می‌شود با دو عمه اش سپایکر و سپونژ زندگی کند که همیشه او را آزار و شکنجه می‌دهند. سه سال بعد، موقعی که دارد در جنگل هیزم می شکند، با مرد غریبه‌ای ملاقات می‌کند که از بدبختی‌های جیمز خبر دارد و به او کیسه کوچکی از عناصر مورد نیاز برای ساختن یک معجون (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B9%D8%AC%D9%88%D9%86) جادویی می‌دهد که با خوردن آن‌ها جیمز به ثروت و خوشبختی و ماجراهای جالب می‌رسد. اما کیسه از دست جیمز می افتد و بلورهای سبز درون آن در زمین محو می‌شوند. اما بعد یک درخت هلو (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D9%84%D9%88) در آنجا سبز می‌شود و هلوی عظیمی از آن در می‌آید. عمه‌ها قصد دارند با نمایش دادن هلو پولی به جیب بزنند، اما یک شب جیمز از سوراخی در هلو به داخل می‌رود و با چندتایی جک و جانورهایی مثل هزارپا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%BE%D8%A7) و ملخ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D9%84%D8%AE) و کفشدوزک (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%81%D8%B4%D8%AF%D9%88%D8%B2%DA%A9) و کرم ابریشم (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%B1%D9%85_%D8%A7%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B4% D9%85) ملاقات می‌کند که هم قد او هستند. بعد هلو با کمک هزارپا از درخت جدا می‌شود و در اقیانوس اطلس (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%82%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B3_%D8%A7% D8%B7%D9%84%D8%B3) می افتد. این یاران سوار بر هلو عازم نیویورک (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%DB%8C%D9%88%DB%8C%D9%88%D8%B1%DA%A9) می‌شوند تا زندگی تازه‌ای را شروع کنند و ماجراهای شگفت انگیزی را از سر می‌گذرانند.)

5-جن(آلن رب گریه)
مایهٔ رمان از هر مقولهای که باشد به نظر میرسد با تمامی انسانیت سر و کار دارد: با عشق و ترس، مکان و زمان، سکوت و مرگ،و غیره.اینها عنصرهای هر شکل از زندگی است. آگاهی از این عناصر به آگاهی از خود مربوط است و این عمل محدود به رمان نویسان نمیشود. تکنیکهای رمان، چیزی نیست مگر شکلی که رماننویس ابداع میکند.تا به آنچه نخست به نظر میرسید با تجزیه و تحلیل سر ناسازگاری دارد، تجسم و ثبات و نظم میدهد.

اینم بگم که هر پتج کتاب رو خوندم و فوق العادن از همتون هم تقاضا دارم این کتاب هارو مطالعه کنید

ترس عزیز تا کسی دعوت نشه نمیتونه چیزی بنویسه :-"

شرمنده :-"

the ship
2014/09/19, 00:23
سلام. توسط master عزیز دعوت شدم.

یکی از کتاب های زیبا کتاب لبه ی تیغ آقای سامرست موآم.
کتاب راجع به پسری است به نام لاری که بسیار سرزنده و شاد است. او در جنگ جهانی اول داوطلبانه شرکت می کند و در جنگ دوست عزیزش برای نجات جان او کشته می شود و پس از این لاری متحول می شود و به دنبال یافتن پاسخ پرسش هایی می رود که ذهنش را مشغول کرده اند
مرگ چیست؟ آیا خدایی وجود دارد؟ عدالت چیست؟ رنج چیست؟
لاری برای یافتن پاسخ این پرسش ها زندگی روزمره و تکراری خود را رها می کند به سفر می رود و با تفکرات مختلفی آشنا می شود.
نویسنده در ابتدای کتاب گفته است که این زندگی نامه ی من است.
یکی از جمله های این کتاب که من خیلی دوستش داشتم این جملست:
مرده ها بی اندازه مرده و بی جان به نظر می رسند.

یکی دیگه کتاب راز فال ورق از آقای یاستین گوردره.

داستان در مورد سفر پدر و پسری به نام هانس توماس است که از شمال اروپا به یونان می‌روند تا به دنبال همسر (و مادر) خود که چندین سال پیش برای تبدیل شدن به یک مدل هنری زادگاه خود را به شکلی عجیب ترک کرده‌است، بگردند و او را بیابند. هزینه این سفر را پدر طی یک بخت آزمایی برنده شده‌است و مسافرت با اتومبیل فیات شخصی صورت می‌گیرد. در طول سفر هانس توماس با ماجراهای عجیبی رو به رو می‌شود و پی به رازهای عمیقی می‌برد که نه تنها به وی بلکه به سرنوشت همه انسانها مربوط می‌شود.
(این خلاصه رو من ننوشتم)
این کتاب فلسفی و واقعا ارزش خوندن داره. خیلی توصیش می کنم.

یکی دیگه کتاب بارون درخت نشین از آقای ایتالو کالوینو.
راجع به پسری است که سر دعوایی با خوانواده اش در سن نوجوانی به بالای درخت می رود و می گوید که دیگر پایین نمی آید و تا آخر عمرش بر این تصمیم می ماند.در این میان کتاب های زیادی مطالعه می کند و با اندیشه های گوناگونی آشنا می شود و اتفاق های جالبی برایش می افتد.
کتاب جالبیه و واقعا ارزش خوندن داره.

یکی دیگه کتاب کتاب کیمیگر آقای پایولو کوییلو.

این رمان دربارهٔ چوپانی اسپانیایی به نام سانتیاگو است که زادگاهش را در اندلس ترک می‌کند و به شمال آفریقا می‌رود تا گنجی مدفون را در حوالی اهرام مصر پیدا کند. در این راه، با زنی کولی، مردی که خودش را پادشاه می‌داند، و یک کیمیاگر آشنا می‌شود و عاشق فاطمه، دختر صحرا می‌شود. همهٔ این افراد، سانتیاگو را در مسیر جستجویش هدایت می‌کنند. هیچ کس نمی‌داند این گنج چیست و آیا سانتیاگو می‌تواند بر موانع راهش در صحرا غلبه کند؟ اما چیزی که در آغاز ماجراجویی کودکانی به نظر می‌رسید، سرانجام به جستجوی گنجی مبدل می‌شود که فقط در درون می‌توان آن را یافت.

(ویکی پدیا:d)

کتاب خیلی خوبیه و اینم پیشنهاد می کنم.

آخرین کتابم کتاب انگشتر حضرت سلیمان از آقای کنراد لورنتس.
نویسنده ی این کتاب حاصل تجربه های نویسنده از زندگی و برخورد با حیوانات است و به شیوه ای زیبا نوشته شده و نگاهی جدید به حیوانات و رفتارشان دارد. نویسنده در کتابش به برخی رفتارهای حیوانات اشاره می کند و سعی دارد تا بگوید بعضی رفتار حیوانات انسانی تر از کارهای انسان ها است.(حق داره:d)
خیلی کتاب قشنگیه و حتما حتما این کتابو بخونین. فوق العاده است.

ممنون.
کنجکاوم این دوستای پایینی چی معرفی می کنن. vsp aram johnsnow

feel
2014/09/19, 01:15
ووووواااااااااااووووووووو چه پست باحالی، دمت گرم محمد مهدی

ممنون از شاعر عزیز به خاطر دعوت.

خب دو تا از عنوان هایی رو که می خواستم بگم قبلا گفته شده، یکی شمشیر حقیقت بود که واقعا به نظرم فوق العاده است و اون یکی هم کوری بود به همین خاطر پنج تا کتاب دیگه رو اسم می برم.

1. زندگی پنهانی زنبورها از سو مونک کید: فیلم این کتاب هم ساخته شده، و به نظرم یکی از بهترین کتاب هاست و البته فکر کنم چندین جایزه رو هم برده.
داستان درباره ی دختری به نام لی لی است که مادرش رو در کودکی و در روند حادثه ای کشته. وقتی دایه ی این دختر به خاطر اهانت به چند سفید پوست نژاد پرست به زندان می افته، لی لی تصمیم می گیره تا دایه اش رو آزاد کنه و همراه همدیگه فرار می کنن، بعد از فرار لی لی و دایه اش، لی لی تلاش می کنه تا اطلاعاتی از مادرش به دست بیاره و در راه این جست و جو به خانه ی سه خواهر سیاه پوست زنبوردار کارولینای جنوبی پناه می برن و...

به نظرم کتاب جالب و خوبیه و ارزش خوندن رو داره.

2. بادبادک باز از خالد حسینی : و فیلم این کتاب هم ساخته شده و کتابی به زبان انگلیسیت که چندین جایزه برده و به زبان های مختلفی هم ترجمه شده.
کتاب از زبان فردی به نام امیر روایت می شه، یک پسر افغان ساکن کالیفرنیا که در بعد از تماس و دیدار با عموش، برای نجات یک بچه راهی افغانستان می شه و در این مدت امیر داستان زندگی خودش رو مخصوصا در سنین 12 سالگی رو تعریف می کنه، زمانی که به دوست و یار همیشگی خودش حسن، پسر افغان هزاره ای، خیانت می کنه و دورانی که بعد از حمله ی روس ها مجبور به فرار از افغانستان میشه.

کتاب خیلی قشنگ و در عین حال سنگینیه. پایانش هم به نظر خیلی ها تلخه و به نظر خیلی ها مناسب. اما به هرکسی پیشنهاد نمی کنم که این کتاب رو بخونه.

3. مجموعه کتاب های الکس رایدر از آنتونی هوروویتس : همون طور که همه می دونید این داستان یک مجموعه ی یازده جلدیه و داستان درباره ی پسر نوجوانیه که بعد از مرگ ناگهانی و مشکوک عموش، برخلاف میل و خواسته ی خودش به سازمان جاسوسی می پیونده و در عملیات مختلفی اونها شرکت می کنه و در این بین به آرامی با حقیقت زندگی عمو و پدرش آشنا میشه.

4. ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد از پائولو کوئیلو : گفته می شه که این داستان رو باید همراه با سه کتاب دیگه از پائولو کوئیلو بخونی تا بتونی یه دید کلی و تاثیر نهایی اون رو ببینی، اما یادم نمیاد چه کتاب هایی بود به همین خاطر نپرسید :دی
داستان درباره ی دختری به نام ورونیکاست که تصمیم می گیره خودکشی کنه. این دختر بعد از تلاش ناموفق خودش به خودکشی به یک بیمارستان با مراقبت های ویژه فرستاده می شه و دکتر ورونیکا رو از عواقب خودکشیش آگاه می کنه و به اون می گه که قرص ها اثرات مخربی در بدنش داشتن و مدت کوتاهی ـ یک ماه یا یک هفته درست یادم نیست :دی ـ خواهد مرد و ورونیکا در طی این مدت کوتاه درک جدیدی از زندگی پیدا می کنه و...

5. مجموعه کتاب های کارلوس کاستاندا :مجموعه اش اسم خاصی نداره به همین خاطر فقط اسم نویسنده رو اوردم. این یک مجموعه ی یازده یا دوازده جلدیه و داستان درباره ی یکی از عقاید قوم های مکزیکی توضیح میده، به عنوان ناوالیسم.
افرادی که در این کتاب نام برده شدن، به عنوان شمن ـ جادوگر ـ شناخته می شن و کارلوس کاستاندا، دانشجوی مردم شناسی، که خودش راوی این داستان هم هست، طریقه ی آشنایی خودش رو با دنیای جادو و دون خوان ـ یک سرخپوست یاکی ـ بیان می کنه و در جریان از کتاب کارلوس کاستاندا از تاثیرات گیاهی به نام بیتونه نام میبره که در واقع همون اثرات مواد مخدر رو بر بدن ایجاد می کنه.
کتاب واقعا تاثیر گذاریه و می شه نکته های زیادی ازش یاد گرفت. اما همون طور که گفتم همه ی اونها بر پایه و اساس اعتقادات مردم یاکی و افرادی هستن که به شمنیست اعتقاد دارن و می تونه با توضیحات متقاعد کننده ای، نظر افراد رو تغییر بدن، به همین خاطر خوندن این کتاب رو به هیچ کس توصیه نمی کنم، مگر اینکه بدونید می خواید چه نکاتی رو مد نظر دارید.

1. و حالا من ترس رو دعوت می کنم تا پستش همچنان در این تاپیک باقی بمونه. @tars15 (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=1671)
2. @Galexy (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=926)
3. @DaReN (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=940)

راستی یادم رفت بگم محمد مهدی خدا نکشتت دو ساعته نشستم دارم فکر می کنم چی کار کنم. بیچاره شدم :| :دی

BOOKBL
2014/09/19, 09:05
اوه اوه :| بخاطر این که دعوت کردی 1 هفته دیر تر می دم فصلارو :)) شوخی کردم بابا :دی

ترس جان تو به من چی کار داری ؟

1-خاطرات یک بی عرضه

دفترچه خاطرات یک بی عرضه (به انگلیسی: Diary of a Wimpy Kid)یک رمان طنز به قالب ادبیات داستانی به صورت دفترچه خاطرات پسری به نام گرگ هفلی نوشته جف کینی است. "دفترچه خاطرات یک بی عرضه" همچنین اولین کتاب از مجموعه‌کتابی هشت جلدی با همین نام است. داستان، روایت پسری به نام گریگوری "گرگ" هفلی و اتفاقاتی که در خانه و مدرسه برای او و دوستانش می‌افتد است. اولین بار که این داستان در وبگاه "FunBrain.com" در سال ۲۰۰۴ چاپ شد بیش از ۲۰ میلیون نفر آن را خواندند. سپس به صورت جلد سخت در اول آوریل سال ۲۰۰۷ چاپ شد. از سه عنوان از کتاب‌های مجموعه سه فیلم به صورت اقتباسی نیز در ژانر طنز و خانوادگی تهیه شده است.

لازم به ذکره که هر هشت جلد رو دارم به صورت کامل :دی

2- سیپتیموس هیپ

افصون نام اولین کتاب از سری سپتیموس هیپ و همچنین مدخل ورود ما به سرزمین جادویی و اسرار آمیز خلق شده در آن است. سیپتیموس‌هیپ پسر هفتم هفتمین پسر، در شب تولدش ناپدید می‌شود و قابله‌اش اعلام می‌کند که مرده‌است. همان شب سیلاس، پدر او، در برف‌ها به نوزاد دیگری برمی‌خورد که سر راه گذاشته شده‌است. دختری با چشم‌های بنفش. سیلاس دختر را مثل بچهٔ خودش بزرگ می‌کند. اما این دختر اسرارآمیز کیست و چه بر سر پسر سیلاس یعنی سیپتیموس آمده است؟

3- سپید دندان

سپید دندان گرگ ماده ای که بسیار باهوش است و مادرش یک سگ بوده با گرگ پیری آشنا شده و صاحب تعدادی توله می شوند که از این توله ها تنها یکی زنده می ماند توله گرگ زیبایی به نام سپید دندان . سپید دندان گرگ زیبا و بسیار باهوشی است که توسط انسان ها اهلی می شود و می بینیم که رفتار مختلف انسان ها چه تاثیری در خلق و خوی حیوان دارد . این کتابش هم خیلی قشنگ بود یک جوری نقطه مقابل آوای وحش بود اونجا سگ اهلی گرگ می شد این جا گرگ وحشی شبیه سگ اهلی می شه . این کتاب هم خیلی قشنگ بود و دوست داشتمش . کلا توی کاراش این دو تای آخری بیشتر به دلم نشست . جک لندن دو بار ازدواج می کنه بار اول با یک آموزگار ریاضی که به دلیل خیانت های جک لندن خانمش اززش طلاق می گیره و مدتی بعد جک با خانم دیگه ای ازدواج می کنه که البته فرزندانش از ازدواج اولش هستند و تنها فرزندش از ازدواج دوم خیلی سریع بعد از چند روز زندگی می میره .

4- هابیت ( پیش زمینه ارباب حلقه ها که از نظر من از خود ارباب حلقه ها بهتره )

هابیت، یا آن‌جا و بازگشت دوباره عنوانی کتابی از جی.آر.آر تالکین نویسنده انگلیسی است که در فضایی تخیلی و برای بچه‌ها نوشته شده‌است. این کتاب داستان یک هابیت به نام بیلبو بگینز را دنبال می‌کند که درگیر ماجرایی می‌شود تا سهمی از گنجی را به دست آورد که به دست اژدهایی به نام اسماگ افتاده است.

5- من گوشاله ام ( یک کتاب طنز ایرانی که به مشکلات جامعه می پردازه - البته یه کتاب کمیک هست )
اگر می‌خواهید مسائل مطرح شده در این کتاب را به آدم‌ها نسبت دهید، اگر می‌خواهید نکته‌ها، عقده‌ها، دغدغه‌های فکری و ذهنی، اجتماعی و سیاسی بشر امروز را به این کمیک‌ها بچسبانید، عمیقاً در اشتباهید و دقیقاً شما نیز مانند یک گوساله عمل کرده‌اید. این کتاب هذیان‌ها و خزعبلات یک گوساله است که مجموعه‌ی پرت و پلاهای پدربزرگش را که مدام عرق ینجه می‌خورد و دم‌دمای غروب آفتاب آروغ می‌زند و یونجه نشخوار می‌کند به خورد ما داده است.
@MaRs (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=2500) kianaz

ThundeR
2014/09/19, 09:16
خب از اونجایی که ترس عزیز من رو دعوت کرده و پستش باقی مونده، علاوه بر تشکر از ایشون منم معرفی می کنم ممنون!
1- مجموعه شاهکش/ جلد اول نام باد نوشته ی پاتریک رافوس هستش:
به واقع می تونم بگم که یه شاهکار ادبیه و خواننده رو با فضای داستان و دنیای ساخته شده توسط نویسنده به طور کامل آشنا می کنه. نثر سنگین و زیبایی داره که لذت وصف ناشدنی رو به خواننده القا می کنه و به نظر من خواننده جایزه هایی که گرفته حقشه.
بذارید درباره‌ی داستان بگم. به قدری می گم که دوران ترجمه کرده، پس اسپویل حساب نمی شه.
داستان درباره ی مهمان خانه داری به نام کوت هستش که گذشته ای پر از درد و رنج و استعداد داشته. جلد اول به صورتی هستش که کوت داستان کواث(خودش) و شکل گرفتن شخصیتش رو برای مورخ تعریف می کنه. کواث پسری باهوش و استعداده که در گروه نمایش همراه پدر و مادر کار می کنه.
بیشتر محتوای این کتاب از داستان های قدیمی شکل گرفته دشمن اصلی کواث چاندیرین ها هستن که هقت نفرن و تمام پروه نمایش از جمله پدر و مادر کواث رو برای شعری که خوندن کشتن. حالا کواث آواره و سر گردون به دزد و گدا تبدیل می شه تا به دانشگاه بره. کواث به دنبال قاتلین والدینش است. او به دنبال انتقام است. به دنبال نام باد.....

2- با معذرت از همه مرگ بر توآیلایتی ها :دی سری توآیلایت نوشته خانوم استفنی مه یر:
فکر کنم همه اینو خونده باشن و من با وجود اینکه از داستان های عاشقی خوشم نمیاد اما جذب مثلث عشقی موجود در این کتاب شدم. موجودات ماورائی توصیف شده در این کتاب به دلم نشستن و شاید دروغ نگم که به جز جلد دوم... همه رو 5 باری خوندم.
داستان درباره ی ادوارد کالن و ایزابلا ماری سوان هستش که خب از اونجایی که همه خوندن فقط می تونم بگم؛ اولی یه خوناشام تشنه به خون و عاشق بلاست و دومی هم دختری که با بقیه متفاوته و دیوونه ی ادوارده؛ البته همراه کلی دردسر که براش درست می کنه.

3- مردی که می خندد! نوشته ی ویکتور هوگو:

شرح کوتاه :
مردی که می‌خندد (به فرانسوی : L’Homme qui rit) نام رمانی از ویکتور هوگو نویسنده و شاعر فرانسوی است. ویکتور هوگو این رمان را در بروکسل نوشت و آن را در سال ۱۸۶۹ منتشر کرد. داستان کتاب در اوائل قرن هجدهم و در انگلستان روی می دهد.
شرح بیشتر رمان:
مردی که می‌خندد [L’Homme qui rit]. رمانی از ویکتور ماری هوگو (1802-1885)، شاعر و نویسنده فرانسوی، که در 1869منتشر شد. این اثر که در آخرین دوره از جلای وطن نویسنده در بروکسل نوشته شد، مانند بینوایان، بازتاب دغدغه‌های اجتماعیی است که ویکتور هوگو را مرد سیاست می‌کرد و بازتاب شور و اشتیاقی است که هم ساده‌دلانه است و هم پرحرارت. مردی که می‌خندد شاید شاخص‌ترین رمان ویکتور هوگو باشد؛ رمانی که میل او به نقیض روشن‌تر از هروقت دیگری در خدمت عقیده در آمده است. یک معرکه‌گیرِ فیلسوف، یک هیولا با روح درخشان، یک دختر یتیم نابینا با معصومیتی خارق‌العاده، یک دوشس منحرف، قهرمانان این رمان‌اند. ماجرا در انگلستان و در زمان ملکه آنا، رخ می‌دهد. یک خانه به دوش عجیب، به نام اورسوس که مردم‌گریزی خوش‌قلب است، با گاری و خرس خود درهرجایی پرسه می‌زند. او با دو کودک رها شده برخورد می‌کند: یکی که به دست «کومپراچیکو» ها [خریداران بچه] معلول شده است و بر صورتش نشانی از یک لبخند دائمی نقش بسته است، و همراهش که دختری نابیناست. اورسوس آن دو را نزد خود نگاه می‌دارد و مدتی بعد به همراه آنان نوعی گروه تقلید ایجاد می‌کند. گوینپلین با صورت ناهنجارش بسیار زود به شهرت می‌رسد و دئا همراه شاد او برصحنه است: دو جوان با محبت بسیار یکدیگر را دوست می‌دارند. باری، چنین پیش می‌آید که در لندن متوجه می‌شوند گوینپلین همان بارون کلانچارلی و عضو عالی‌رتبه سلطنتی است که در گذشته او را از خانواده‌اش ربوده بودند. پس عنوانها و حقوقش را به او تفویض می‌کنند. اورسوس که گمان می‌کند او مرده است، بیهوده می‌کوشد غیبتش را از دئا پنهان دارد. در این بین، گوینپلین به مجلس لردها وارد شده است. در آنجا، مدافع بینوایانی می‌شود که تمام زندگی‌اش در میانشان گذشته است. با چنان شوری سخن می‌گوید که اختیار از کف می‌دهد و در پایان سخنانش، به هق هق می‌افتد. او دیگر به نقص خود نمی‌اندیشد، اما لردها می‌بینند که گریه‌هایش به خنده‌ای منقبض تبدیل می‌شود. در نهایت حیرت، همه اعضای مجلس پوزخند می‌زنند. قهرمان ماجرا در حالیکه سرگشته از نفرت است می‌گریزد. دیگر تنها به آن می‌اندیشد که در کشتی به اورسوس و دئا بپیوندد و با آنها برود. افسوس که دیر می‌رسد. دئا، شکسته از درد مرده انگاشتن او، در میان دستانش جان می‌سپارد. گوینپلین که تسلایی نمی‌یابد، سرانجام خود را غرق می‌کند. توصیف انگلستان قدیم اوایل قرن هجدهم با قدرت صورت گرفته است؛ خشونت مردم تحت پوشش ظرافت مغرورانه جامعه انفجار می‌یابد. زنده بودن این اثر ناشی از صحنه‌پردازی خشن است، اما خشن‌تر از آنکه بتواند نظریه‌های اجتماعی را جمع آورد و به این درام امکان دهد تا به عمقی دست یابد که می‌توانست شخصیتها را واقعی سازد. (مهشید نونهالی. فرهنگ آثار. سروش.)
با تشکر از گوگولی بابا.
خوندنش رو به بقیه توصیه می کنم!

4-زندانی لاس لوماس نوشته فوئنتس

داستان در مورد وکیل ثروت مندی است که زنان بسیاری را در زندگی بازیچه خود کرده تا زمانی که با لالا آشنا می شود و به نوعی دلباخته اوست اما قتل لالا کل زندگی وکیل را درگیر بازی ای باورنکردنی می کند و به نوعی وکیل در خانه اش به نام لاس لوماس زندانیست .
بد نبود . فوئنتسمک از اونایی است که نوشته های خوب داره بد داره همه جوره این داستانش جالب بود راستش یک مقداری کتابش کوچیک بود چشم منو اذیت می کرد و همین باعث شد تمرکز خوبی روش نکنم وگرنه شاید لذت بیشتری هم می بردم .
5- ارباب حلقه ها، نوشته استاد تالکین:
خب فکر کنم نیازی به تعریف نباشه و همه با ارباب حلقه ها آشنا باشن. داستانی که عمری فکر و اندیشه در مضمونش نهفته شده و زیباتر از هر فانتزی روز دنیاست. موجوداتی که در داستان خلق شدند بی نهایت باور پذیر و با ظرافت و خلاقیت هستند.
هر چه با تحسین از این اثر ادبی صحبت کنیم، کم گفتیم.
خب منم سه نفرو دعوت می کنم
@leyle Niko trouble

tars15
2014/09/19, 09:36
ممنونم محمد مهدی جان

2-کتاب گورستان(نیل گیمن):افراد خانواده پسری 18 ماهه به قتل می رسند و او تاتی کنان سر از قبری متروک در می آورد. پسرک در میان ارواح گورستان بزرگ می شود و مهارت های عجیبی کسب می کند. اما حالا خطر واقعی نه در دنیای مردگان، که در میان زنده ها در کمین اوست...(از این خیلی حوشم اومد)

4-جیمز و هلوی غول پیکر(رولد دال)(جیمز هنری تروتر، پسری چهارساله و معمولی، زندگی خیلی خوبی دارد، اما ناگهان یتیم می‌شود، برای این که یک کرگدن (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%B1%DA%AF%D8%AF%D9%86) که از باغ وحش (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D8%BA_%D9%88%D8%AD%D8%B4)لندن (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%86) فرار کرده (و با اینکه کرگدنها گیاهخوار (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B1%D B%8C) هستند، ناگهان پدر و مادرش را می‌خورد.) برای همین مجبور می‌شود با دو عمه اش سپایکر و سپونژ زندگی کند که همیشه او را آزار و شکنجه می‌دهند. سه سال بعد، موقعی که دارد در جنگل هیزم می شکند، با مرد غریبه‌ای ملاقات می‌کند که از بدبختی‌های جیمز خبر دارد و به او کیسه کوچکی از عناصر مورد نیاز برای ساختن یک معجون (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B9%D8%AC%D9%88%D9%86) جادویی می‌دهد که با خوردن آن‌ها جیمز به ثروت و خوشبختی و ماجراهای جالب می‌رسد. اما کیسه از دست جیمز می افتد و بلورهای سبز درون آن در زمین محو می‌شوند. اما بعد یک درخت هلو (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D9%84%D9%88) در آنجا سبز می‌شود و هلوی عظیمی از آن در می‌آید. عمه‌ها قصد دارند با نمایش دادن هلو پولی به جیب بزنند، اما یک شب جیمز از سوراخی در هلو به داخل می‌رود و با چندتایی جک و جانورهایی مثل هزارپا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%BE%D8%A7) و ملخ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D9%84%D8%AE) و کفشدوزک (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%81%D8%B4%D8%AF%D9%88%D8%B2%DA%A9) و کرم ابریشم (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%B1%D9%85_%D8%A7%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B4% D9%85) ملاقات می‌کند که هم قد او هستند. بعد هلو با کمک هزارپا از درخت جدا می‌شود و در اقیانوس اطلس (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%82%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B3_%D8%A7% D8%B7%D9%84%D8%B3) می افتد. این یاران سوار بر هلو عازم نیویورک (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%DB%8C%D9%88%DB%8C%D9%88%D8%B1%DA%A9) می‌شوند تا زندگی تازه‌ای را شروع کنند و ماجراهای شگفت انگیزی را از سر می‌گذرانند.)

5-جن(آلن رب گریه)مایهٔ رمان از هر مقولهای که باشد به نظر میرسد با تمامی انسانیت سر و کار دارد: با عشق و ترس، مکان و زمان، سکوت و مرگ،و غیره.اینها عنصرهای هر شکل از زندگی است. آگاهی از این عناصر به آگاهی از خود مربوط است و این عمل محدود به رمان نویسان نمیشود. تکنیکهای رمان، چیزی نیست مگر شکلی که رماننویس ابداع میکند.تا به آنچه نخست به نظر میرسید با تجزیه و تحلیل سر ناسازگاری دارد، تجسم و ثبات و نظم میدهد.

Angel of Death
2014/09/19, 15:17
خو بانو شهرزاد مارو دعوت کردند ، از اونجاییم که اگر دست رد بر سینه ایشون بزنیم ایشون قاطی می کنن (دقیقا اینطوری ((54))) پس مثل بچه خوب 5 تا کتاب رو میگیم ((64))

1-ماجراهای تن تن و میلو که از معروف ترین داستان های مصور جهان هم هست ، اولین سری کتابی بود که من به صورت جدی شروع کردم به خوندشون.زمانی که 8 سالم بود هر هفته یکیشو می خوندم تا هفته بعد که پدرم یکی دیگشو برام می خرید.تا 9 سالگی هر 24 تا جلدشو با تمام کارتون هاشو جمع کردم ... نوسینده این کتاب ژرژ پراسپر رمی بود ، که البته بیشتر ما با نام "هرژه" می شناسیمش.به صورت کلی داستان در مورد شخصیت اصلی یعنی تن تن و ماجراجوی هایی بود که برای اون اتفاق می افتد.شاید جزو معدود کتاب های مصوری باشه که شمارو از هر نظر ارضاء می کرد ، چون توش تم کارآگاهی ، پلیسی ، کمدی ، ماجراجویی و ... هم هست.سری کتاب های تن تن رو نباید دست کم گرفت ، تا حالا این سری به بیشتر از 150 زبان زنده و غیر زنده ترجمه شده ، و فقط توی ایران فروش چند میلیونی داشته ! فکرشو بکنین در کل دنیا چندصد میلیون نسخه فروش داشته ...
البته اینم بگم تن تن رو بیشتر به خاطر حس نوستالژیکی که داره توی شماره یک می ذارم ... کی می تونه ناخدا هادوک و ناسزا گفتناشو فراموش کنه یا میلو سگ مهربون تن تن و یا مسخره بازی های تامسون و تامپسون و یا حتی دکتر دیونه :D به هر حال شاید به همین دلایلم باشه که "ماجراهای تن تن و میلو" معروفترین و پرفروش ترین سری مصور دنیاست.

2-سری کتاب های وارکرفت (Warcraft)
در سال 1994 بود که شرکت Blizzard بازی Warcraft:Orcs & Humans رو برای سیستم عامل داس عرضه کرد ، بازی که الان در سال 2014 به یکی از بزرگترین فرانچیز های دنیا تبدیل شده.بعد از عرضه بازی و فروش بینظیرش و البته ادامه دادن بازی ، بلیزارد به این فکر افتاد که این فرانچیز رو بزرگ تر کنه ، در نتیجه کتاب های این سری رو هم که نویسنده اصلی اون ریچارد ناک بود رو به بازار عرضه کرد.تا سال 2016 فیلم این سری هم عرضه میشه.خوب از بحث اصلیمون که کتابه دور نشیم.این سری کتاب همانند بازیش در یک دنیای فانتزی اتفاق می افتد که دارای نژاد های مختلف مثل اورک ، الف ، گابلین (هر دو نوعی جن می باشند) ، اندد و ... و دارای کلاس های مختلفی مثل راهبه ، دزد و ... می باشد.نمیشه به صورت کلی گفت داستان در مورد چیه ! در حقیقت داستان بازگو کننده اتفاقاتی هست که توی این دنیا به وقوع می افتد.این سری عملا" هیچ شخصیت اصلی نداره ، از اونجایی که بیشتر از 10.000 شخصیت توی خود داستان هست و یکجورایی همشون هم تاثیر گذارند.البته اشتباه فکر نکنید ، داستان اصل گیچ کننده نیست ولی از اونجایی که این سری خیلی خیلی بزرگه شما نمی تونید هیچ شخصیت اصلی براش پیدا کند.البته هر شماره کتاب ، که در حال حاضر به 18 جلد می رسه در مورد یک یا چند شخصیت خاص هست.یا شاید حتی مکان و اتفاقات خاص !
برای اینکه دنیای وارکرفت رو درک کنید ، یک چیزی مثل دنیای ارباب حلقه هارو در نظر بگیرید ، فقط با شخصیت های بیشتر ، اتفاقات بیشتر ، دنیایی بزرگتر و ......
ناگفته نماند که اگر می خواید شروع کنید به خواندن این سری اصلا" سراغ زبون اصلی هاش نرین چون خیلی سنگینن ، حتی ترجمه شده هاشم خیلی سنگینن و اول هر شمارم مترجم به شما اخطار می ده که باید با دنیا های فانتزی آشنا باشید و ...

3-دائو راهی برای تفکر اثر دائوده جینگ ، کتابی که خیلی روی من تاثیر گذاشت.من نمی تونم هیچی در مورد این کتاب بگم به این دلیل که هر کسی یک برداشتی از این کتاب می کنه.ولی به قول یکی از دوستان اهل فن این کتاب ، کتابیه که تو همه جا با خودت می بریش.چند بار می خونیش ! چند بار تجزیه و تحلیلش می کنی ولی هر بار به یک چیز متفاوت می رسی !
از این بیشتر توضیح نمی دم چون همونطوریم که گفتم این کتاب برای اشخاص مختلف ، معانیه مختلف داره.در ضمن فکر نکنید که این کتاب جدیده یا آمده الکی یک سری چیزا بگه ! نه ! این کتاب اولین شماره هاش یا بهتره بگیم اولین ورژن هاش برای قرن 4 پیش از میلاده !

راه جاودان نیست، آن راهی که توانمش نمودن. نام جاودان نیست، آن نام که توانمش خواندن. بی نام، منشأ آسمان و زمین است. با نام، مادر ده هزار موجود است.(فصل اول)

4-سری کتاب های غذای روح
فکر کنم همه حداقل یک شماره از این کتاب رو خونده باشن ، یا حداقل دیده باشن ! این سری کتاب ها مربوط به روانشناسی میشه ، که در جلد های مختلف که هر کدام به یک زمینه مربوطه میشه منتشر شده ، مثل غذای روح برای نوجوانان ، غذای روح برای زوج ها ، غذای روح برای عاشقان اسب ! و کلی کتاب دیگه.خوبیه این سری کتاب های اینکه با زبان عامیانه روانشناسی رو توضیح میده.حالا در مورد همون موضوع مربوطه.به نظرم برای شناخت خودتون یا شناخت بیشتر ذات چیزایی که دوست دارین این سری کتاب ها می تونن خیلی کمک بکنن بهتون.

5-شماره 5 رو نمی دونم به چه کتابی اختصاص بدم ! شماره 5 رو دوست دارم به تمام کتاب های روانشناسی که خوندم و من رو با خودم / دیگران بیشتر آشنا کردن بدم.مثل 365 گام تا موفقیت ، اعتماد به نفس ، افکار بزرگ ، راز شاد زیستن ، چرا مردان گوش نمی دهند و زنان نمی توانند نقشه بخوانند ، کتاب لطفا گوسفند نباشید و ...
هر کدوم از این کتابا یک دریچه ای جدیدی رو به روی شما باز می کنن و باعث میشن بتونین خودتون یا حتی دیگران رو بهتر بشناسین.

البته این شماره بندی ، بیشتر از روی "دوست داشتن" بود تا "تاثیر گذار" بودن ، و گرنه اگر بر اساس تاثیر گذاری می خوانین ، از شماره 5 به 1 بر عکس کنید :D

خوب کیارو دعوت کنم :| من فقط چند نفرو اینجا خوب میشناختم که اونام الان نیستن یا رفتن
@FATAN (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=1060)
:|:|:|
@rebeka (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=1695)
فقط می دونم دوسته شهرزاده
@percy jackson (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=1246)
:D

دیگه کسی به ذهنم نمی رسه ، همین اشخاصم کلی زور زدم تا نوشتم :D

Fateme
2014/09/20, 19:47
مرسی از دعوت کنندگان محترم! ((72))

والا من دارم سر و کله میزنم ببینم چیا رو باید حذف کنم برسم به پنج تا...((95)) نمیشه بیشتر معرفی کنیم؟ لطفن!!!!((227))((227)) من معرفی میکنم بعد اگه ایراد داشت بگید بهم اونوقت ناچارا یه فکری به حالش میکنم دیگه!:okay:

1. کتاب پانتی بنتی، نوشته ی ژیلا. و که یک کتاب اینترنتی هستش و به چاپ نرسیده...ژانرش هم رمنسه! قشنگترین رمانیه که خوندم و تاثیر بسزایی هم در من داشت! نمیگم منو متحول کرد ولی منو تکون داد و خب از اونجایی که به نوشتن و نویسندگی علاقه دارم یک سری ارزش هایی رو برای من درونی کرد که حس میکنم توی هر نویسنده و هر علاقه مند به نوشتنی باید ارزشی درونی بشه. کتاب های ژیلا.و همه بدون استثنا از نظر من زیبا هستند و پر از حرف، اما پانتی بنتی چون اولین کتابی بود که من ازش خوندم و مسائل اجتماعی و نحوه نگارشی که این کتاب داشت(پست مدرن) باعث شد این کتابش برام عزیزتر از باقی کتاباش باشه. شاید در وهله اول فقط یه کتاب رمنس باشه اما اگه دقت کنید از نظر من از یه کتاب روانشناسی و جامعه شناختی هم ازش بیشتر میتونید یاد بگیرید چون داستان بهتر توی ذهن آدمی میمونه.

اینم لینک تاپیک کتابش توی انجمن خودمون:پانتی بنتیhttp://forum.pioneer-life.ir/thread3254.htmlhttp://forum.pioneer-life.ir/thread3254.html

2. دنیای قشنگ نو، نوشته ی آلدوس هاکسلی. با وجودی که تازه خوندمش اما برای من ارزش زیادی داشت! چرا؟ چون من اعتقاد دارم اگه برای اعتقاد،باور یا نحوه ی رفتار و زندگی فکر نکرده باشیم و فقط از چیزی که هست پیروی کنیم هیچ ارزشی نداره و خیلی زود با چندتا شک و شبه اون روش زندگی و اعتقادو میزاریمش کنار. دنیای قشنگ نو کاری کرد که من اعتقاد پیدا کنم این مدل زندگی شیوه ی درستی هستش و از این شیوه خوشم میاد و این مسلک رو نه فقط به خاطر اینکه عرفه و خانواده ام ازش پیروی میکنن بلکه چون از نظرم منطقی و دوست داشتنیه دنبال میکنم.
دنیای قشنگ نو کتابیست در باره آینده ای ماشینی و شعاری معروف: اشتراک، یگانی، ثبات! جامعه ایست که در آن پدر و مادر فحش محسوب میشوند و قبیح! جامعه که کودکان توسط دستگاه ها متولد میشوند و منتهای هدف جامعه اینکه چگونه کودکان بیشتری مشابه هم متولد کنند( در حال حاضر اینقد پیشرفت کردن که 96 قلو متولد کنن و به دنبال عدد بزرگترین). دنیای قشنگ نو جاییست که از پیش از تولد مشخص میشود از چه جنسیتی، با چه خصوصیات فیزیکی و اخلاقی هستند. جایی که بچه ها شرطی میشن تا اگه مثلا در آینده قرار در جای گرمی کار کنند، توی خواب وقتی که بچه هستن بارها و بارها در گوششون نواری میخونه: من گرما رو دوست دارم! و اینطوری اونا از سرنوشت و زندگیشون بی اندازه احساس خوشبختی میکنن! دنیای قشنگ نو جایی است که برخی از نظریات فروید به تصویر کشیده شده.
قشنگ فهمیدین مگه نه؟((72))

3. در آغوش نور، نوشته بتی جین ایر. بتی جین ایر زن سرخپوستیست که در آمریکا بزرگ شده، پس از یک عمل جراحی میمیره و به اون دنیا سفر میکنه. اما بهش میگن وظیفه اش توی زمین هنوز تموم نشده و باید برگرده و اون برمیگرده. بتی جین ایر شخصیتی خیالی نیست، بلکه در آغوش نور ماجرای حقیقی اون و اتفاق هایی که هنگام مرگ و پس از برگشتش باهاشون مواجه بود. حتی توی پرونده پزشکیش هم ذکر شده که فلان ساعت به مدت فلان دقیقه اون مرده بوده. یچی حدود 12 جلده فک کنم اما اگه درست یادم باشه فقط 3 جلد اولش مال خود بتی هستش و باقی جلدها نوشته افراد دیگه ای که همین اتفاق براشون رخ داده و بتی اونا رو تشویق به نوشتن کرده. خداییش خیلی حرفا داشت و روی من خیلی تاثیر گذاشت.

4- 1984 نوشته ی جورج اورول. داستانش مثل دنیای قشنگ نو توی آینده اتفاق میفته. آینده ای که شعارش اینه: جنگ، صلح است. آزادی، بردگی است. نادانی، توانایی است. توی این دنیا هر روز و هروز همه چی تحریف میشه. اگه تا امروز صبح با فلان جا در حال جنگ بودن و امروز ظهر با فلان جا در صلحن و با بهمان جا در جنگ، تموم مجله ها و کتاب ها به سرعت ویرایش میشن و توشون اسم فلان جا به بهمان جا تغییر پیدا میکنه. انگار نه انگار تا صبحش با فلان جا دشمن بودن! توی این دنیا پلیسی داریم به اسم پلیس اندیشه! اندیشیدن بزرگترین جرم ممکنه! توی این دنیا حریم خصوصی معنایی نداره، تلویزیونی سراسری حتما در هر اتاقی هست که تمام حرکات تو رو ضبط و گزارش میکنه. البته آدمای عادی که بی ارزش تلقی میشن و رنجر خونده میشن از این لحاظ آزادن اما با فلاکتی بی همتا زندگی میکنن. داستان جالب و در عین حال اعصاب خردکنیه!((119)) یعنی اینقد اعصاب خرد کن بود برای من که روزی بیشتر از 30 صفحه رو نمیتونستم بخونم و هنوزم یکی دو فصل ازش مونده. تفکر جالبی پشتشه و حرف نو هم زیاد داره.

5. یه مشت قصه، نوشته استاد زینب برخورداری. یه کتاب فلسفی- مذهبی که شامل چندتا داستانکه و قشنگ نوشته شده. شخصا بسیار تحت تاثیر داستانکه شهر تیله هاشون قرار گرفتم و اشکم در اومد. تمثیل هایی که برای بعضی اتفاق های مذهبی مثل آخرت و اینا استفاده کرده بی اندازه زیباست و دلنشین.

6. قرن، نوشته سارا سینگلتون. داستانی بسیار زیبا که جای تفکر هم داره یه جاهاییش. شاید خیلیاتون ارزوی توقف زمانو کرده باشین. شاید خیلیامون گفتیم کاش هیچوقت بزرگ نمیشدیم. حتما آدم هایی رو دیدین که از گذر زمان می نالن و از گذر جوی زمان بیزارن! مرسی گالیله‌نا ورگا دختریه که درست برخلاف ما و خیلی آدمای دیگه است! دختری که میجنگه تا از اسارت زمانی ثابت دربیاد با وجودی که میدونه به جریان افتادن زمان چه دردسرها و دردهایی براش به همراه خواهد داشت! این کتاب حتما حتما باید اولین کتابی باشه که کسایی که خواستار توقف زمانن بخوننش. و همینطور برای همه پیشنهادش میکنم. چون بعد از خوندنش تازه ارزش جریان و گذر زمانو می فهمید و از زندگی لذت بیشتری میبرید.

7. عاقا این کتابو فک کنم همتون میشناسیدو خوندید!((72)) یخرده فک کنید...
.
.
.
سفیر کبیر، نوشته سینا فتحی. ((72)) یعنی اگه قرار باشه از بین تمام کتابای فانتزی و جادویی که خوندم بهترینشو انتخاب کنم بدون شک سفیرکبیر انتخابم خواهد بود. با وجود توصیف بسیــــــــــــــــار زیادی که داشت و حجم بلنــــــــدش بی اندازه ازش لذت بردم. دو- سه روزی از تموم کار و زندگیم افتادم و میخکوب داشتم سفیر کبیرو می خوندم((209)). برای اولین بار بین اینهمه کتاب فانتزی و جادو تونستم جادو رو واقعا لمسش کنم. خداییش خلق کردن اینهمه جادو و راه و روش و ماجبرا کار بسیار سختیه! تاثیر گذاریش اینجا بود که منو به این نتیجه رسوند حتی تخیل هم مفتی نیس! نمیدونم متوجه منظورم میشید یا نه، اما خیلیا فک میکنن اوکی یه کتاب تخیلی نوشتن یا نوشتن از جادو که کار سختی نیست! و خب بگذریم از نتیجه ماحاصله! اما توی این کتاب واقعا به جادو پرداخته شده بود، جادوش بی حساب کتاب نبود یعنی هیچ جای داستان نبود که بگی خب دیگه ترس نداره که الان یه جادو میکنه و د برو که رفتیم همچی حله! شاید خیلیا هری پاترو کتاب بسیار خوبی توی زمینه جادو بدونن اما شخصا هری پاترو به هیچ عنوان دوست ندارم. هری پاتر یجورایی شکست ناپذیره انگار! میدونم یک جاهایی شکست میخوره ها! اما خب از نظر من این شکست خوردن ها بخشی از شخصیت هری نبوده، بلکه نویسنده زورکی این شکستا رو گذاشته که خواننده زده نشه...اما شکست های الفرد از نظرم خیلی طبیعی و بهتر بودن و الفرد هم هیچوقت علامه دهر نبود و نشد! همیشه دنبال یادگیری بود. خلاصه که توی این کتاب کاملا حس کردم تخیلی هیچ مرزی نداره، انواع و اقسام گونه های موجودات و افراد و جانداران که هیچ کدوم حتی وجه شباهتی بهم نداشتن. دقت کنید توی خیلی کتابا وقتی تعداد شخصتیا زیاد میشه شخصیتا بهم شباهت پیدا میکنن اما توی سفیر کبیر با وجود تعدد غیرقابل شمارش افراد من که هیچ جای داستان حس نکردم فلانی شبیه اون یکیه! همه یک شخصیت متمایز و خاص داشتن. از طرفی حجم معماهای داستان هم بالا بود که خب من معما خیلی دوست دارم((72)) جوابا هم اکثر غیرقابل حدس زدن که دیگه خوراکمه((72))

8. دوزخ، نوشته دن براون. با وجودی که من دوزخ، برزخ و بهشت دانته رو نخوندم اما کاملا طی داستان متوجه استفاده هوشمندانه اش از این کتاب و تمام چیزهای مربوطه اش شدم. اطلاعات بسیار جامع و کاملی به آدم میداد و از نظرم خیلی جذاب بود. تاثیرش هم آرایه ی تضمینی بود که به نحوه احسن ازش استفاده شده بود و کمتر کتابی خوندم یا شنیدم که تونسته باشه به این مهارت یک کتاب دیگه رو توی دل خودش جا بده. غیر از اینا، شغل شخصیت اصلی داستان و ماجراهای حاشیه ایش هم خیلی جالب بودند.

9. سوشیانس، نوشته دکتر شروین وکیلی. چیزی که منو توی سوشیانس جذب کرد ادبیات بسیار بسیار خاصی بود که نویسنده ازش استفاده کرده بود. یعنی ادم قشنگ حس میکرد متنی که میخونه ارزش ادبی داره و مثل خیلی کتابای دیگه ای که نویسنده های ایرانی مینویسن توش از زبان عادی که همه مردم استفاده میکنن استفاده نشده و زبانیست شایسته کتاب. از طرفی استفاده و معرفی بخش اعظمی از اساطیر ایران مثل اهوراهای مختلف و باورهای اساطیری قدیم خودش بسیار جذاب بود و تا حالا کتاب این چنینی نه دیده بودم، و نه خونده بودم! کسی که میخواد راجع به اساطیر ایران بدونه خوندن این کتاب کمک والایی بهشه. این در واقع علاقه مندی نویسنده به وطن و استفاده مفید از دانشی که داره( دکترای تاریخ داره((72))) برام جالب بود. کتابش هم کتاب جذابیه و پایانش رو من بی اندازه و بی نهایت دوست دارم، یعنی پایانش اولا به هیچ عنوان قابل حدس نیست دوما پایانیست بسیار متفاوت بین کتابایی که جنگی بین نیروهای شر یا خیر وجود داره. شخصیت اصلی هم خودش یک آدم عادیه، درست مثل همه آدم ها اما دنیایی که توش زندگی میکنه رو به انقلاب و به حرکت وا میداره، چیزی که خیلی از ماها فک میکنیم عادی تر و بی قدرت تر از اونیم که بخوایم حتی تغییری کوچک توی اطرافیانمون بوجود بیاریم.

خب اینا توی ذهنم پررنگ تر بودن((72)) اها راستی یه نکته ای، قیاس این کتاب ها و رتبه بندیشون کار خیلی درستی نیست چون من سعی کردم اول اون کتابایی رو معرفی کنم که قادره روی بقیه هم تاثیر بزاره و بعد کتاب هایی که احتمالا به دلایلی خاص روی شخص من تاثیر گذاشته.

البته الان که پست بچه ها رو نیگا میکنم میبینیم علاقه مندی ها رو هم گذاشتن بچه ها...منتها من دیگه قید اونا رو زدم چون اگه اونارم مینوشتم یه لیست 15-16 تایی میشد فک کنم:19482_eva:

خدا بگم چیکارت نکنه محمدمهدی که بیشتر از یک ساعته منو درگیر کردی!!!((14))

این دوستانو به این چالش دعوت میکنم:
خواهر گلم بهاره @ROBEN (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=1047)
محمد @smsa2 (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=941)
و وحید @vahidkia (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=1216)

NaRiMaN
2014/09/21, 21:53
سلام سلام سلام خوب شهرزاد منون بابته دعوتت و اما کتابا
این کتابا واقعا خیلی رو من تاثیر گطاشتن
1-اسطوره
دیوید گمل
2-شوالیه های بدنام
دیوید گمل
3-کیمیا گر
پاولو کویلو
4-4گانه میراث
5-بیشعوری-خاویر کرمنت
این اخری رو تازههه خوندم
خیلی خوبههه
خب من
1- سعید

Red Viper (http://forum.pioneer-life.ir/member2150.html)@
2-فاطمه @Fateme (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=1000)
3-شروین @ShErViN (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=929)
رو دعوت میکنم باید بخونن کتبا رو زورههه

ShErViN
2014/09/22, 19:21
سلام و مرسی از دعوتت نریمان
راستشو بخواین همه ی این کتابا جزو top 5 من نیست ولی بیشترین تاثیرها رو روم داشتن (ترتیب هم ندارن)

1"نغمه اتش یخ" از George R. R. Martin
خوب اینو که همه میدونن توضیح نمی دم

2"دو قرن سکوت" از دکتر زرین کوب
سرگذشت ایران تو دویست سال بعد از حمله ی اعراب به ایران رو بررسی میکنه

3"شلوار های وصله دار" از رسول پرویزی
مجموعه ای از 20تا(فک کنم دقیق یادم نیس)داستانه که فک کنم معروف ترینشون داستان "قصه ی عینکم" باید یاشه خیلی قشنگه پیشنهاد میکنم اگه نخوندین بخونینش

4"من منچستر یونیتد را دوست دارم" از مهدی یزدانی خرم
من هنوز تمومش نکردم برا همین یه مقدار کمک گرفتم :D
رمان در «تکه‌ی اول» با تصویری از دانشجوی تاریخ دانشگاه تهران آغاز می‌شود؛ در هوای ابری پاییز ۸۳ در خیابان‌ انقلاب. بعد رفته‌رفته به گذشته مي‌رود و با روایتی از چند دهه‌ی قبل‌تر و حمله‌ي متفقين به ايران گره می‌خورد. اين روند ادامه پيدا مي‌کند تا «تکه‌ی دوم»؛ تهران دهه‌ی بیست و سی که پر شده از آدم‌های غریبی که می‌خواهند تکلیف دنیا را روشن کنند، احزاب سياسي، نیروهای متفقین، لهستانی‌های مهاجر، فیلد مارشال اسطوره‌ای ارتش آلمان، شاعر ملی‌گرای ایرانی و...
رمان پر از پرسوناژ و شخصیت یزدانی‌خرم درست مانند پازلی هزارتکه سعی دارد فضایي سیاسی و تاریخی را به تصویر بکشد و هر کدام از این شخصیت‌ها بخشی از این تصویر را می‌سازند.

5"زمستان" از مهدی اخوان ثالث
مجموعه شعر های مهد هستش

من هم دوستان زیر روبه چالش دعوت میکنم
1. حجت DaReN
2. امیر حسین JuPiTeR
3.محمد حسین smhmma

smhmma
2014/09/26, 13:24
خب من اومدم تا لیستمو کامل کنم

4-پلی به ترابیتیا:
راستشو بگم هرچقدر دنبال این کتاب گشتم پیداش نکردم
نه توی نت نه به صورت چاپی
ولی فیلمشو دیدم و می دونم کتابش چجوری هست
یکی رو می شناسم که کتابشو تونسته بخونه
هنوز هم دنبال کتابشم
ولی براساس فیلمش من این کتاب فوق العاده رو معرفی می کنم
داستان یه دختر و پسره که در مدرسه با هم اشنا می شن و با هم وارد ماجرا های جالبی رو می گذرونن که همش از تخیل خودشون شکل گرفته
دوستی و پیوندی محکم بینشون ایجاد می شه و اونها پلی می شوند به سوی ترابیتیا جنگلی که مامن تخیل اون ها هست و محلی که تمام تخیلشون رو در خودش جا داده
جایی که در پایان داستان به راستی پلی به سوی ان زده می شه تا این دنیا هرچه بیشتر در نبود یکی از اعضاش کامل بشه و عضو دیگری رو در خود بپذیره
(این متن رو از جایی نگرفتم و براساس هرچه از فیلش به یاد داشتم نوشتم ولی خواستم درعین اینکه درواقع تمام ماجرا رو گفتم چیزی نگفته باشم که مزش برای کسانی که می خوان فیلمشو ببینن یا تابشو بخونن نپره.دیگه شرمنده اگر ناواضح بود)
مطمئنا خیلی زیبا و تاثیر گذار بود
هشدار می دم که کتابی پر از گریه هست
و تاثیر گذار که می شه خیلی چیزا رو از توش فهمید
ترابیتیا از تخیل خود شخصیت های داستان شکل می گیره

5-میزبان:
شاید از دید خیلی از ادما کتاب چندان خاصی به نظر نرسه
شاید حتی خود نویسنده هم نفهمیده چه دنیایی خلق کرده
نمی دونم
ولی من براسا اندیشه ی خودم خیلی ازش تاثیر گرفتم و چیز های زیادی ازش فهمیدم
این یه کتاب رومنس فانتزی هست از نویسنده ی معروف استفنی مه یر نویسنده ی مجموعه ی پر فروش توایلایت
توی این کتاب استفنی فقط برای فضا سازی هم که شده و به دور از ماجرای اصلی دنیایی رو به تصویر کشیده که واقعا یک جهان ارمانی هست
یا بهتره بگم یک کره ی زمین ارمانی
هرچند دنیا در دستان موجودات فضایی معروف به روح افتاده که میزبانشون همین انسان ها هستن و تمام زمین رو به تسلط خودشون دراوردن ولی درواقع می تونیم ببینیم که این روح ها چطور در کنار هم زندگی می کنن بدون هرگونه تنشی
چگونه ارمان شهر رو در هر شهری به نمایش می زارن و به جای خودخواهی و حرص و دروغ و... فداکاری و محبت و کمک به همنوع و ...سرلوحه ی زندگی خودشون قرار دادن
این روح ها با میزبانی انسان جهانی رو به نمایش گذاشتن که اگر انسان ها به جای پروراندن صفات بد به صفات خوب روی می اوردن بوجود میومد
دنیایی رو به نمایش می گذارن که اگر انسان ها به جای توجیه کارهای بدشون با گفتن جمله هایی نظیر همه اینکارو می کنن ، باید بکشی تا کشته نشی ، توی جامعه پر گرگه باید گرگ بود و ...به خوبی رو می اوردن و می گفتن مهربون باش تا باهات مهربون باشن یا اول دیگران بعد من بوجود میومد
دنیایی هست پر از نیکی و خوبی
دنیایی که خود انسان ها خودشون رو ازش محروم کردن
با رفتار های بدشون
با حرص و طمع
دنیایی رو به نمایش می زاره که افراد کار می کنن تا دینشون به مردمشون رو ادا کنن نه اینکه پول در بیارن و تفریح کنن
دنیایی رو به نمایش می زاره که یک مغازه دار پولی از مشتریش نمی گیره
یک مشتری اضافه بر اون چیزی که نیاز داره یا می خواد بر نمی داره
هرکس به همون مقدار کارکرد خودش استفاده می کنه
همه بهم کمک می کنن
و....
اما این ها انسان ها نیستن
این ها روح هایی هستن که میزبانشان انسان ها هستند
و در گوشه ای از این جهان انسان هایی فراری از میزبان شدن
در کنار هم در جامعه ای کمتر از سی انسان فعالیت می کنند تا خودشون رو زنده نگهدارن
و ناخواسته و از روی اجبار دقیقا به همون روشی زندگی می کنن که در بیرون از محل اختفاشون روح ها زندگی می کنند
با این تفاوت که این زندگی از سر اجبار هست و اون زندگی به خاطر نوع دوستی و صفات نیک
سی نفر در کنار هم کار می کنن و هرکس مسئولیتی رو داره و کار می کنند تا بتوانند زندگی کنند

خانوم استفنی مه یر ماجرای اصلی رو زندگی روحی به نام اواره قرار داده که به عنوان مهانی ناخواننده در جمع انسان های فراری قرار می گیره و به روابط عاشقانه ی این افراد یم پردازه اما خود من قسمت اصلی داستان رو دنیایی می بینم ه ایشون برای فضا سازی بوجود اورده

خیلی کتابای دیگه هم بود که دوستانی که اینا بودن معرفی کردن و من با دیدن نام هاشون به یادشون اوردم
مثلا راز فال ورق که واقعا کتاب قشنگی هست از نویسنده ی معروف کتاب دنیای سوفی
یا کتاب قرن که شخصا اصلا ازش لذت نبردم و خوشم نیومد
کتاب کیمیاگر پائلو که هرچند خوب بود ولی خیلی جاهاش تقلیدی بود
مثلا اخر ماجرا که تقلیدی بود از یکی از داستان های مولوی شایدم سعیدی(دقیق یادم نیست)ولی دقیقا هن بود بدون ذره ای تفاوت
کتاب سپید دندان واقعا عالیه و من خیلی دوستش داشتم حتی شک داشتم بزارم توی لیستم و هنوزم اگر بخوام انتخاب کنم و به نوشتن لیستم ادامه بدم یا این کتاب یا کتاب اوای وحش که از همین نویسنده هست رو در لیستم قرار می دم
من فک می کنم اوای وحش مقداری قشنگ تر و جالبتر از سپید دندان بود ولی مطمئنا هردوشن عالی بودن

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

خب من اومدم تا لیستمو کامل کنم

4-پلی به ترابیتیا:
راستشو بگم هرچقدر دنبال این کتاب گشتم پیداش نکردم
نه توی نت نه به صورت چاپی
ولی فیلمشو دیدم و می دونم کتابش چجوری هست
یکی رو می شناسم که کتابشو تونسته بخونه
هنوز هم دنبال کتابشم
ولی براساس فیلمش من این کتاب فوق العاده رو معرفی می کنم
داستان یه دختر و پسره که در مدرسه با هم اشنا می شن و با هم وارد ماجرا های جالبی رو می گذرونن که همش از تخیل خودشون شکل گرفته
دوستی و پیوندی محکم بینشون ایجاد می شه و اونها پلی می شوند به سوی ترابیتیا جنگلی که مامن تخیل اون ها هست و محلی که تمام تخیلشون رو در خودش جا داده
جایی که در پایان داستان به راستی پلی به سوی ان زده می شه تا این دنیا هرچه بیشتر در نبود یکی از اعضاش کامل بشه و عضو دیگری رو در خود بپذیره
(این متن رو از جایی نگرفتم و براساس هرچه از فیلش به یاد داشتم نوشتم ولی خواستم درعین اینکه درواقع تمام ماجرا رو گفتم چیزی نگفته باشم که مزش برای کسانی که می خوان فیلمشو ببینن یا تابشو بخونن نپره.دیگه شرمنده اگر ناواضح بود)
مطمئنا خیلی زیبا و تاثیر گذار بود
هشدار می دم که کتابی پر از گریه هست
و تاثیر گذار که می شه خیلی چیزا رو از توش فهمید
ترابیتیا از تخیل خود شخصیت های داستان شکل می گیره

5-میزبان:
شاید از دید خیلی از ادما کتاب چندان خاصی به نظر نرسه
شاید حتی خود نویسنده هم نفهمیده چه دنیایی خلق کرده
نمی دونم
ولی من براسا اندیشه ی خودم خیلی ازش تاثیر گرفتم و چیز های زیادی ازش فهمیدم
این یه کتاب رومنس فانتزی هست از نویسنده ی معروف استفنی مه یر نویسنده ی مجموعه ی پر فروش توایلایت
توی این کتاب استفنی فقط برای فضا سازی هم که شده و به دور از ماجرای اصلی دنیایی رو به تصویر کشیده که واقعا یک جهان ارمانی هست
یا بهتره بگم یک کره ی زمین ارمانی
هرچند دنیا در دستان موجودات فضایی معروف به روح افتاده که میزبانشون همین انسان ها هستن و تمام زمین رو به تسلط خودشون دراوردن ولی درواقع می تونیم ببینیم که این روح ها چطور در کنار هم زندگی می کنن بدون هرگونه تنشی
چگونه ارمان شهر رو در هر شهری به نمایش می زارن و به جای خودخواهی و حرص و دروغ و... فداکاری و محبت و کمک به همنوع و ...سرلوحه ی زندگی خودشون قرار دادن
این روح ها با میزبانی انسان جهانی رو به نمایش گذاشتن که اگر انسان ها به جای پروراندن صفات بد به صفات خوب روی می اوردن بوجود میومد
دنیایی رو به نمایش می گذارن که اگر انسان ها به جای توجیه کارهای بدشون با گفتن جمله هایی نظیر همه اینکارو می کنن ، باید بکشی تا کشته نشی ، توی جامعه پر گرگه باید گرگ بود و ...به خوبی رو می اوردن و می گفتن مهربون باش تا باهات مهربون باشن یا اول دیگران بعد من بوجود میومد
دنیایی هست پر از نیکی و خوبی
دنیایی که خود انسان ها خودشون رو ازش محروم کردن
با رفتار های بدشون
با حرص و طمع
دنیایی رو به نمایش می زاره که افراد کار می کنن تا دینشون به مردمشون رو ادا کنن نه اینکه پول در بیارن و تفریح کنن
دنیایی رو به نمایش می زاره که یک مغازه دار پولی از مشتریش نمی گیره
یک مشتری اضافه بر اون چیزی که نیاز داره یا می خواد بر نمی داره
هرکس به همون مقدار کارکرد خودش استفاده می کنه
همه بهم کمک می کنن
و....
اما این ها انسان ها نیستن
این ها روح هایی هستن که میزبانشان انسان ها هستند
و در گوشه ای از این جهان انسان هایی فراری از میزبان شدن
در کنار هم در جامعه ای کمتر از سی انسان فعالیت می کنند تا خودشون رو زنده نگهدارن
و ناخواسته و از روی اجبار دقیقا به همون روشی زندگی می کنن که در بیرون از محل اختفاشون روح ها زندگی می کنند
با این تفاوت که این زندگی از سر اجبار هست و اون زندگی به خاطر نوع دوستی و صفات نیک
سی نفر در کنار هم کار می کنن و هرکس مسئولیتی رو داره و کار می کنند تا بتوانند زندگی کنند

خانوم استفنی مه یر ماجرای اصلی رو زندگی روحی به نام اواره قرار داده که به عنوان مهانی ناخواننده در جمع انسان های فراری قرار می گیره و به روابط عاشقانه ی این افراد یم پردازه اما خود من قسمت اصلی داستان رو دنیایی می بینم ه ایشون برای فضا سازی بوجود اورده

خیلی کتابای دیگه هم بود که دوستانی که اینا بودن معرفی کردن و من با دیدن نام هاشون به یادشون اوردم
مثلا راز فال ورق که واقعا کتاب قشنگی هست از نویسنده ی معروف کتاب دنیای سوفی
یا کتاب قرن که شخصا اصلا ازش لذت نبردم و خوشم نیومد
کتاب کیمیاگر پائلو که هرچند خوب بود ولی خیلی جاهاش تقلیدی بود
مثلا اخر ماجرا که تقلیدی بود از یکی از داستان های مولوی شایدم سعیدی(دقیق یادم نیست)ولی دقیقا هن بود بدون ذره ای تفاوت
کتاب سپید دندان واقعا عالیه و من خیلی دوستش داشتم حتی شک داشتم بزارم توی لیستم و هنوزم اگر بخوام انتخاب کنم و به نوشتن لیستم ادامه بدم یا این کتاب یا کتاب اوای وحش که از همین نویسنده هست رو در لیستم قرار می دم
من فک می کنم اوای وحش مقداری قشنگ تر و جالبتر از سپید دندان بود ولی مطمئنا هردوشن عالی بودن

johnsnow
2014/10/23, 11:40
جان خودم هیچ کتابی روی من اثر نذاشته تموم زندگیم با دیدن نرم افزار game maker عوض شد بعد ازینکه دیدمش عاشق رشته کامپیوتر شدم ولی خب نمیدونستم همچین رشته ای هم هست تا اینکه معلم پرورشی سال سوم راهنماییمون گفت همچین رشته ای وجود داره و منم رفتم رشته کامپیوترو زندگیم عوض شد.
کلا مقاله ها روی من اثر گذاشتن همشون هم علمی بودن راستش خیلی هستن و پراکنده اسماشونم یادم نیست مهم محتواشون بود که یادمه((72))