PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی بزرگترین کتاب کاِئنات ونزدیکتر شدن به آن(مهم)

HELT
2014/07/28, 08:19
سلام دوستان((5))
امیدوارم حال همگیتون خوب باشه و اول از همه فرارسیدن عید سعید فطر رو به همتون تبریک میگم.((221))
توی این تاپیک میخوام در مورد یکی از مهم ترین چیزا توی زندگی هممون صحبت کنم: در مورد "قرآن".
مگه ما ادعا نمی کنیم که کتاب دوستیم و کتاب زیاد می خونیم و ... پس چرا بعضی ها مون از بزرگترین کتاب دنیا غافل شدیم؟!
کتابی که نویسنده ی اون خالق تمام نویسنده های دنیاست. کتابی که شاید خودمون ندونیم اما حتی بودن یا نبودنش توی خونمون روی زندگیمون خیلی تاثیر داره.
معرفی:
1)نام:قرآن،قرآن یک کلمه ی عبری است اسم اصلی قرآن فرقان می باشد.
2)لقب قرآن:مجید
3)زبان قرآن:عربی
4)سال نزول:حدود سیزده سال قبل از هجرت
5)ماه نزول:ماه رمضان
6)شب نزول:شب قدر
7)محل نزول:مکه مکرمه(غار حرا)
8)فرستنده:الله (جل جلاله)
9)ملکه وحی:حضرت جبرئیل(ع)
10)گیرنده:حضرت محمد (ص)
11)تعدادوحی:24000 مرتبه
12)مدت نزول:23سال
13)اولین آیه:إقرا باسم ربک ...
14)اولین سوره:سوره مدثر
15)آخرین سوره:النصر
16)آخرین آیه:الیوم اکملت لکم دینکم(که در روزغدیرخم نازل شد)
17)تعدادجزء:30 جزء
18)تعداد سوره:114 سوره
19)با عظمت ترین آیه:آیت الکرسی
20)طولانیترین سوره:سوره بقره
21)کوتاه ترین سوره:سوره کوثر
22)بزرگترین آیه:آیه ی 282 سوره ی بقره
23)کوچکترین آیه:کلمه (طه) از سوره بیستم
24)تعداد سوره های مکی:82سوره
25)تعداد سوره های مدنی:20 سوره
26)تعداد سوره های مکی ومدنی: 12سوره
27)سوره های کوتاه مکی: از امتهای گذشته و قصص و وحدانیت خداو از مرگ و از حشر و نشر ودلداری پیامبر
28)سورهای بلند مدنی:احکام امر به جهاد از منافقین و شئون حکومت برای آرامشو رستگار
29)سوره نصف قرآن:سوره کهف (ولیتلطف("ط" درون این کلمه دقیقا قرآن را از نظر حرف نصف می کند))
30)مادر قرآن:فاتحه
31)قلب قرآن:یس
32)عروس قرآن:سوره ی الرحمن
33)سوره ای که دو بسم الله دارد: نمل
34) سوره ای که بسم الله ندارد: توبه
35)تعداد سجده ها:15 سجده
36)تعداد حزب:120 حزب
37)سوره ای که در تمام آیات اسم الله دارد:مجادله
38) تعداد آیات:6236 آیه
39)آیه های که اسم اعظم در آنها است:آیه ی 1و2 آل عمران ،آیه 163 سوره بقره
40)اثلاث:3ثلث ،ثلث1 از اول تا سوره ی توبه آیه 100،ثلث 2 تا سوره ی شعرا آیه 101، ثلث 3 تا آخر قرآن
41)تعداد رکوع: 540رکوع
42)تعداد کلمات:77439کلمه
43)تعداد حروف کل قرآن:340740 حروف
44)تعداد فتحات:53242 فتحه
45)تعداد کسرات:39582 کسره
46)تعداد ضمات:8804ضمه
47)تعداد مدات:1771مد
48)تعداد تشدیدات:1274تشدید
49)تعداد نقطه ها:105684نقطه
50)هر سال در ماه مبارک رمضان:حضرت جبرئیل با پیامبر دوره می کرد.
51)قرآن به سه قسمت تقسیم شده: وحدانیت خدا ،قصص ، احکام
52)سوره ای که سه بار خواندن آن حکم ختم قرآن را دارد:سوره ی اخلاص
53)قاری معروف قرآن در زمان پیامبر:حضرت زید
54)معروف ترین قاری قرن بیستم: شیخ عبدالباسط
من سعی خودم رو میکنم که حداقل یک نفراز شما دوستایی که برام عزیزین رو حتی یک قدم هم که شده به قرآن نزدیکتر کنم.امیدوارم سعادت اینکارو داشته باشم.
کارهای زیاد در این مورد میشه کرد مثل مباحثه روی آیات، خواندن تفاسیر، فهمیدن معجزات قرآن، حفظ قرآن، دوره ی هفتگی قرآن خوانی و... که من به شخصه روشون فکر می کنم.
و هم چنین امیدوارم که شما عزیزان هم کمک کنین تا قرآن رو بهتر از این ها بشناسیم و بهش نزدیک بشیم.
اگر لطف کنید نظرات وپیشنهادات خودتون رو در این مورد بگید ممنون میشم.

دستتون در نکنه که پای حرفای من نشستین وامیدوارم که از حرفام دلخور نشده باشید ولی فکر می کنم هممون به این یاد آوری نیاز داشتیم.((70))

sir m.h.e
2014/07/28, 09:32
ای بابا دست رو دلم گذاشتی دادا
فکر کنم اگه همین ماه رمضون نبود لای قرآن رو هم سال به دوازده ماه باز نمیکردیم
الانش هم فقط خوندنه تفکری توش نداریم
خدایا توفیق خوندن و درک قرآن رو به همه ما عطا کن

HELT
2014/07/28, 11:14
ای بابا دست رو دلم گذاشتی دادا
فکر کنم اگه همین ماه رمضون نبود لای قرآن رو هم سال به دوازده ماه باز نمیکردیم
الانش هم فقط خوندنه تفکری توش نداریم
خدایا توفیق خوندن و درک قرآن رو به همه ما عطا کن
سلام هادی جان
ممنون که جواب دادی
منم به همین خاطر(اینی که میگی «سال به دوازده ماه قرآن رو باز نمی کردیم»)
لازم دونستم که یه یادآوری به هممون بکنم که چه گنجینه ی بزرگی رو گذاشتیم تو طاقچه خاک بخوره.
اما من یکی که نمیزارم قرآن همینطوری فراموش بشه! من از وقتی شروع به خوندن ترجمه ی قرآن فهمیدم چه گنج با ارزشیه!((3))

Prince-of-Persia
2014/07/28, 11:43
متاسفانه ما قران رو فقط برای مراسم ختم و ماه رمضون میشناسیم و دیگر جا ها و دیگر ماه ها قران رو فراموش می کنیم........
ممنون محمد ابراهیم

M.A.S.K
2014/07/28, 12:15
اگه فقط عرضه ی اینو داشتیم که یکم از دستوراتشو سرمشق خودمون قرار بدیم بهترین ملت جهان بودیم

HELT
2014/07/28, 12:55
خواهش می کنم محسن جان
ومن هم ممنونم از همه ی شما دوستان عزیز که پاسخ دادید.
امیدوارم کمک کنین تا با کمک هم یاد قرآن رو توی دلها زنده کنیم.
((5))

Prince-of-Persia
2014/07/28, 16:23
و یه چیز دیگه
بجایی که بشینید 10 ساعت کتاب های مختلف که بیشترشون غیر مفیدن بخونید
بشینید 1 ساعت.ااصلا 30 دقیقه. اصلا 5 دقیقه بشینید قران رو بخونید و بعد معنیش ی تفسیرش رو بخونید
با قران باید انس گرفت
با قران باید زندگی کنی

HELT
2014/07/29, 00:21
خب دوستان آماده باشید امروز تا بعد از ظهر میخوایم یک قدم به سمت قرآن برداریم! پس منتظر باشید.((3))

HELT
2014/07/29, 11:30
سلام دوستان((200))

اینم اولین قدم امیدوارم خوشتون بیاد.
تساوی عددی و هماهنگی رقمی و تناسب در موضوعات قرآن، موضوعی است كه قدرت بشری از دریافت دقیق آن ناتوان بوده و از توضیح كامل وبیان آن در می ماند. به عنوان نمونه تعدادی از تناسبهای عددی آیات قرآن را بیان می نمائیم.اجر
واژه(اجر: مزد): 108 بار در قرآن آمده و به همین اندازه واژه (فعل: كار) آمده است.جزاء
كلمه(جزاء: پاداش- كیفر) 117 بار در قرآن به كار رفته و (مغفرت)334 بار. پس آمرزش دو برابر كیفر به كار رفته است!ابلیس
در قرآن لفظ ابلیس 11 بار آمده و عیناً به همین تعداد، یعنی 11 بار، فرمان به استعاذه (پناه بردن به خدا) تكرار شده است.آیات
واژه ( آیات: نشانه ها) 382 بار در قران آمده وبا توجه به اینكه واژه ( الناس:مردم) 241 بار و (الملائكة: فرشتگان)86 بار و (عالمین: جهانیان) 73 بار در قرآن بكار رفته، كلمه(آیات) به اندازه مجموع واژه های (ناس- ملائكه و عالمین) به كار رفته است.ایمان
(ایمان) و مشتقات آن 811 بار در قرآن به كار رفته و لفظ (علم) و مشتقات آن 782 بار و مترادف (علم) یعنی(معرفت) با مشتقاتش 29 مرتبه در قرآن آمده است. در نتیجه (علم ) و(معرفت) و مشتقات آن دو، مجموعاً 811 بار تكرار شده اند كه مساوی با لفظ (ایمان) به كار رفته اند.بِرّ
لفظ برّ( نیكی) و تمام مشتقاتش 20 بار در قرآن آمده كه با واژه (ثواب) و مشتقاتش برابر است.جحیم
كلمه جحیم( دوزخ) 26 بار در قرآن تكرار شده كه برابر با لفظ عقاب (كیفر) می باشد.حرث
واژه حرث( كشت)14 بار در قرآن آمده، و به همین اندازه واژه زراعت ( كشاورزی) به كار رفته است.دنیا و آخرت
كلمه (دنیا) در قرآن 115 بار به كار رفته و واژه (آخرت) نیز عیناً 115 بار در قرآن آمده است.رسل
واژه (رسل) 368 بار تكرار شده و واژه نبی 75 بار ، بشیر18 بار و نذیر 57 بار كه مجموع ارقام مذكور 518 مرتبه است. جای شگفتی است كه این عدد با تعداد مواردی كه اسامی پیامبران آمده برابراست. یعنی اسامی پیامبرن الهی ( آدم- نوح – موسی و...) نیز 518 بار در قرآن به كار رفته است.صیام
واژه (صیام: روزه) و (صبر: شكیبایی) و (درجات: بیمناكی) و (شفقت: مهربانی) هر كدام 14 بار در قرآن آمده است.عقل
كلمه (عقل) و مشتقاتش 83 بار در قرآن آمده و با موارد به كار رفته واژه (نور) در قرآن برابر است .محبت
واژه (محبت ) و مشتقاتش 83 بار در قرآن آمده كه به همین تعداد واژه ( طاعت : فرمانبرداری ) در آیات وجود دارد .لسان
كلمه ( لسان: زبان) 25 بار در قرآن آمده است كه با تعداد ( موعظه: پند و اندرز) برابر است.

*مطالب فوق برگرفته از كتاب (اعجازعددی قرآن) متعلق به عبدالرزاق نوفل می باشد.

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

http://kaheel7.com/fa/images/stories/12(3).jpg

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

http://kaheel7.com/fa/images/stories/10(4).jpg

HELT
2014/07/29, 13:49
دانشمندان مي گويند كه هستي به شكل شگفت آوري گسترده مي شود و به درجه اي ازگستردگي خواهد رسيد كه سوراخ ها و شكاف هاي بزرگي در آن ايجاد مي شود كه توازن و تعادل كيهاني را بر هم مي زند و در نتيجه چيزي شبيه انهدام كيهاني رخ ميدهد. قرآن از اين حقيقت سخن گفته و خبر داده است كه آسمان شكافته خواهد شد يعني شكاف بر مي دارد. خداوند تعالي مي فرمايد: (إِذَا السَّمَاءُ انْفَطَرَتْ) [الانفطار: 1]
(هنگامي كه آسمان بشكافد). قرآن اظهار مي كند كه كيهان تا ابد نخواهد پاييد، بلكه تكه تكه خواهد شد و از بين خواهد رفت و دانشمندان درستي اين حقيقت كيهاني را تاييد مي كنند. سوال اين است: چه كسي نبي اكرم (ص) را از اين حقيقت آگاه كرده است؟

smajids
2014/07/29, 15:13
دانشمندان مي گويند كه هستي به شكل شگفت آوري گسترده مي شود و به درجه اي ازگستردگي خواهد رسيد كه سوراخ ها و شكاف هاي بزرگي در آن ايجاد مي شود كه توازن و تعادل كيهاني را بر هم مي زند و در نتيجه چيزي شبيه انهدام كيهاني رخ ميدهد. قرآن از اين حقيقت سخن گفته و خبر داده است كه آسمان شكافته خواهد شد يعني شكاف بر مي دارد. خداوند تعالي مي فرمايد: (إِذَا السَّمَاءُ انْفَطَرَتْ) [الانفطار: 1]
(هنگامي كه آسمان بشكافد). قرآن اظهار مي كند كه كيهان تا ابد نخواهد پاييد، بلكه تكه تكه خواهد شد و از بين خواهد رفت و دانشمندان درستي اين حقيقت كيهاني را تاييد مي كنند. سوال اين است: چه كسي نبي اكرم (ص) را از اين حقيقت آگاه كرده است؟

اینا که گفتی نشانه های روز قیامت است

MaRs
2014/07/29, 16:06
خب شاید بعضی از قاری های قرآن هم نتونن چیزایی رو درک کنن
چه برسه به....((68))

HELT
2014/07/29, 21:05
خب شاید بعضی از قاری های قرآن هم نتونن چیزایی رو درک کنن
چه برسه به....((68))
سلام مهراد جان
درسته که خیلی افراد قادر به درک قرآن وتفسیر و تحلیل اون نیستن!
ولی خب مگه من گفتم بریم قرآن رو تفسیر کنیم؟!؟!؟
خیلی از افراد قرآن رو تفسیر کردن و در اختیار افرادی مثل ما قرار دادن تا ما از اسرار قرآن آگاه بشیم و به اون نزدیک تر بشیم.
من میگم فقط قرآن باید ازش استفاده بشه نه اینکه توی طاقچه خاک بخوره! (البته جسارت نباشه من نمیخوام برای کسی تعیین تکلیف کنم.)
و اینهم جواب حرفت از نظر قرآن:

«لاَ يُكَلِّفُ اللّهُ نَفْسًا إِلاَّ وُسْعَهَا»
«خدا هيچ کس را جز به اندازه طاقتش مکلف نمی کند»
بقره-286
در آخر هم ممنونم ازت که نظرت رو به من گفتی.
((70))