PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فواید روزه از نظر پزشکان

M.A.S.K
2014/06/24, 10:12
دوستی علاف خودم واس بار آخر میگم..کسی اسپم بده در جا پاک میکنم...گرفتین؟؟..نظر بدین جایه دوری نمیره..از سپاس و تشکرم بدم نمیاد..خخخ..گفتم بدونین

دکتر ژان فرموزان در باره فواید روزه داری چنین می گوید:

در آغاز روزه داری، زبان باردار است، عرق بدن زیاد می شود، دهان بو می گیرد، گاه آب بینی را می افتد و همه، علامت شستشوی کامل بدن است. پس از سه، چهار روز، بو برطرف می شود، اسیداُوریک ادرار کاسته می شود و شخص احساس سبکی و خوشی خارق العاده ای می کند و در این حال اعضا هم استراحتی دارند.

دکتر کارلو آمریکایی در مورد فواید روزه می گوید:

روزه درمانی دراز مدت برای موارد زیر تجویز می شود:

1- فشار خون زیاد،2-تَصَلُّب شرائین که تازه آغاز شده،3-گرفتگی مجاری خون و لنف،4-آسم قلب،5-آنژین قلبی،6- سرطان خون،7- امراض عصبی،8-اختلالات دستگاه متابولیسم (چاقی، نِقرِس، ورم مفاصل، رماتیسم،9-امراض کبد،10- ورم کیسه صفرا،11-امراض معده و روده،12-یبوست مزمن،13-ورم لوزه مزمن،14-زکامهای حلق و بینی،15-زکامهای نای و نایژه،16-ناراحتی های کلیه و مثانه،17-امراض زنان (تورم لگن خاصره، اختلالان قائدگی، نازایی، یائسگی)،18- اگزما،19-دمل،20-کورک و کهیر،21-امراض چشمی مثل آب سبز،22-سر درد مزمن،23-افسردگی،24- ضعف جنسی،25-هیجان شدید،26-وسواس،27- نوالژی، مخصوصاً میگران،28- صعب العلاج،29- سرطان قبل از آشکار شدن

دکتر کارلو :

روزه ای که اسلام واجب کرده، بزرگترین ضامن سلامتی بدن است.

دکتر کارل (فیزیولوژیست بزرگ فرانسوی) می گوید:

لزوم روزه داری در تمام ادیان تأکید شده است. در روزه ابتدا گرسنگی و گاهی نوعی تحریک عصبی و بعد ضعف احساس می شود، ولی در عین حال کیفیات پوشیده ای که اهمیت زیادی دارند، به فعالیت می افتند و بالاخره تمام اعضا مواد خاص خود را برای نگهداری و تعادل محیط داخلی و قلب قربانی می کنند.

دکتر کودل پا فرانسوی می گوید:

5/4 بیماری ها از تخمیر غذا در روزه ها است که همه با روزه اصلاح می گردد.

دکتر بندیکت :

در این مدت (ایام روزه) در ترکیب خون، هیچگونه اخلاطی به هم نرسیده و آن نوری که در بعضی از روزه داران دیده می شود، یک حالت جوانی و نشاطی است که برای روزه داران رخ می دهد.

کلنل درورشا (روانشناس) :

روزه موجب حالت جزبه روحی می شود.

دکتر تومانیاس:

فایده بزرگ کم خوردن و پرهیز نمودن از غداها در یک مدت کوتاه، آن است که چون معده در طول مدت یازده ماه مرتب پر از غذا بوده و در مدت یک ماه روزه داری، مواد غذایی خود را دفع می کند و همین طور کبد، که برای حل و هضم غذا مجبور است دائماً صفرای خود را مصرف کند. در مدت سی روز ترشحات صفراوی را صرف حل کردن باقیمانده غذای جمع آوری شده خواهد کرد.دستگاه هاضمه در نتیجه کم خوردن غذا اندکی فراغت حاصل نموده و رفع خستگی می نماید. روزه یعنی کم خوردن و کم آشامیدن در مدت معینی از سال و این بهترین راه معالجه و حفظ تندرستی است که طب قدیم و جدید را از این حیث متوجه خود ساخته، مخصوصاً امراضی را که به آلات هاضمه به خصوص کلیه و کبد عارض می شود و توسط دارو نمی توان آنها را علاج کرد، روزه بخوبی معالجه می نماید.چنانچه بهترین داروها برای برطرف کردن سوء هاضمه روزه گرفتن است، مرض مخصوص کبد نیز که موجب یرقان می گردد، بهترین طریقه معالجه اش همانا روزه گرفتن است، چه آنکه ایجاد این مرض اغلب اوقات بواسطه خستگی کبد است، که در مواقع زیادی عمل و فعالیت نمی تواند صفرا را از خون بگیرد.

شهید دکتر پاک نژاد :

در ظرف مدت یک ماه روزه داری، آدمی دارنده یک بدن تازه تعمیر شده و آزاد گردیده و از قید و بند سموم رها شده است.

دکتر کلوخ (پزشک مشهور آمریکایی) :

سرطان از تماس زیاد میکروب های عفونی و سم های آنها با بدن پدید می آید، سرطان ابتدا دمل کوچکی است که در روده یا معده می روید، این دمل ها را می توانیم به آسانی با یکی دو هفته روزه، معالجه کنیم. معالجه کم خونی معمولی، سیلیس، مالاریا، کثافت و چرک ریه، دمل ها ی بسیار بد که بوسیله ترک غذا، ترک خورامهای گوشت دار ممکن می شود.

دکتر آلکسی سوفورین(پزشک روسی) :

تنها طریق برای قطع ریشه سرطان روزه است و بس.درمان از طریق روزه فائده ویژه ای در بیماری های کم خونی، ضعف روده ها، التهاب بسیط و مزمن، دمل های خارجی و داخلی، سل، نِقرس، بیماری های چشم، مرض قند، بیماری های جلدی، بیماری های کلیه، کبد، و اسکلیرور، روماتیسم، استسقا، نوراستنی، عرق النساء، خراز (ریختگی پوست) و بیماری های دیگر دارد.

دکتر اتوبو خنگر در کنگره پزشکی بغداد :

شخص روزه دار با سوزاندن رسوبات بیمارگونه و چربی های زائد بدن، کوره متابولیسم خود را می افروزد. در مدت پنجاه سال که از تأسیس کلینک اتوبوخنگر می گذرد، بیش از پنجاه هزار بیمار در این کلینیک، توسط روزه درمان شده امد.دانستن فلسفه احکام، سبب معرفت و شناخت بیشتر نسبت به دین می گردد و همین شناخت، باعث تقویت اعتقاد و ایمان انسان خواهد شد.

تذکر مهم: اگر هدف از روزه این باشد که مثلاً روزه بگیرد تا در چاقی و لاغریش اثر کند، و یا در قند و چربی خونش و ... مؤثر واقع شود، این روزه نزد خداوند سبحان ذره ای ارزش و ثواب ندارد . بر همین اساس حضرت علی (ع) فرمودند: با اخلاص (عمل را فقط برای خشنودی خداوند انجام دادن) کارهای انسان نزد خداوند قبول می شود.(غررالحکم، ص 432).

بنابراین وظیفه یک فرد مسلمانی که می خواهد روزه بگیرد و یا عمل واجب و مستحبی را انجام دهد، آن است که بگوید:«خدایا! می دانم تو حکیمی و تمام دستوراتت برای خیر و سعادت ما است، و می دانم این عمل فوائد زیادی برای من و حتی جامعه دارد، ولی من این عمل را فقط برای رضایت و خشنودی تو انجام می دهم».و لازم نیست اینها را به زبان بگوید، بلکه در دلش چنین نیتی داشته باشد، کافی است.

کسانی که دلشان به حال مردم می سوزد و دوست دارند جوانان این مرز و بوم، جوانانی سالم از نظر روحی و جسمی باقی بمانند، راهی ندارند جز آنکه دلهای پاک جوانان را با دستورات حیاتبخش اسلام عزیز آشنا سازند و مسائل اسلام را با استدلال و منطق برای آنان بیان نمایند.

علافا و بیکارای عزیر سایت بدانند که آنچه درباره فلسفه احکام گفته می شود، قسمتی از علت احکام می باشد و الا ذهن ما توان درک حقیقت و تمام علت احکام را ندارد، زیرا علم ما در برابر علم بی نهایت خداوند علیم و ائمه اطهار (ع) نا چیز است. بر همین اساس،رسول گرامی اسلام (ص) می فرماید:«در روزه آنقدر فایده هست، که قابل شمارش نیست». (بحارالانوار، ج 93، ص 254) (کتاب فلسفه روزه).

sir m.h.e
2014/06/24, 10:18
بیا حالا ملت بیا ن بگن روزه بده بگن خل و چل
اینهمه فایده خداوند برامون توش قرار داده باز هم میگیم بده
هیییییییییییییییی خدا شکرت چقدر کریمی تو
ولی جدایث این فواید کار برای خدا نباشه بی فایدس
داداش دست درست این مطالب رو از کجا میابی؟

trouble
2014/06/24, 10:26
ایول داداش کارت درسته.....
واقعا چرا بعضیا روزه نمیگیرن هیچی بدتراز همه تو ملا عام روزه خواری میکنن؟؟؟
تازه ادعای روشن فکریم میکنن.....
میدونن که روزه این همه فایده داره.....ولی بازم نمیگیرن.....
اره روزه روباید بخاطر خدا گرف نه بخاطر چاقی لاغری......
من خودم تو ماه رمضون بیشتر چاق میشم...
بس که سر افطار میخورم..خخخخخخخخ

Red Viper
2014/06/24, 10:38
به به فقط یه نکته رو خاطر نشان کنم که این روزه که تازه این دکترا فوایدشو یافتن چند صد سال پیش خدا به رسولش گفته پس همه ی گفته های قرآن و پیامبر و امامان بی دلیل و الکی نبوده

smhmma
2014/06/24, 13:16
خوب البته اینو هم اخرش اضافه کن برای یه سری ادما این فایده ها رو داره برای یه ادمایی از بد بدتره
مثلا زن باردار یا بعضی از جوونای عینکی دو سه روز روزه یکی دو شماره چشمشون رو ضعیف می کنه یا...
درضمن

تذکر مهم: اگر هدف از روزه این باشد که مثلاً روزه بگیرد تا در چاقی و لاغریش اثر کند، و یا در قند و چربی خونش و ... مؤثر واقع شود، این روزه نزد خداوند سبحان ذره ای ارزش و ثواب ندارد و چه بسا موجب خشم و غضب خداوند گردد و او را به عذاب الهی مبتلا سازد. بر همین اساس حضرت علی (ع) فرمودند: با اخلاص (عمل را فقط برای خشنودی خداوند انجام دادن) کارهای انسان نزد خداوند قبول می شود.(غررالحکم، ص 432).
براساس این حدیث ابدا اون مطلب بالایش اثبات نمیشه و نمی شه ازش اونو نتیجه گرفت
اتفاقا عمل خوب رو با هر نیت خوبی که انجام بدی ثواب داره و کار خوبیه
یکی شاید برای این روزه بگیره که ثواب کنه یا برای اینکه از اخرتش می ترسه یا برای سلامتی بدنش
همه ی این ادما به اضافه اونی که برای خدا می کنه براساس اطلاعات اسلامی من ثواب دارن
هرچند مقدارش متفاوته
ولی اون مطلب بالا کاملا اشتباه بوده
حالا هر سایتی که گفته

Hermion
2014/06/24, 13:20
هیچ کار خدا بی حکمت نیست
خدا هیچ وقت بد بنده شو نمی خواد

M.A.S.K
2014/06/24, 18:04
دادا فسیل برعکس..من نمیدونم کجا خوندم اگر کاری رو به خاطر منافع خودتون انجام بدین در عین حال دستور خداوندم باشه...ولی به خاطر خدا نه به خاطر خودتون از بحث عبودیت خارج میشه ...بندگی در یه کلمه خلاصه شده اطاعت....این مطلبو کاملشو یه روز میذارم..حوصله ی تایپیدن ندارم

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -
smhmma.....

smhmma
2014/06/24, 21:58
دادا فسیل برعکس..من نمیدونم کجا خوندم اگر کاری رو به خاطر منافع خودتون انجام بدین در عین حال دستور خداوندم باشه...ولی به خاطر خدا نه به خاطر خودتون از بحث عبودیت خارج میشه ...بندگی در یه کلمه خلاصه شده اطاعت....این مطلبو کاملشو یه روز میذارم..حوصله ی تایپیدن ندارم

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -
@smhmma (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=362).....
پسرم
مهم نیست چی نوشته مهم اینه که اعتبار اون مطلب به کجاست
اعتبار اینی که می گی به چیه؟؟؟
بعله عبودیت نیست اما نتیجه همونه
برای یه هدف خوب یه عمل خوب
درضمن ما حکم داریم لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام
ادمی که از خودش مراقبت کنه داره ثواب می کنه

smhmma
2014/06/25, 03:51
داری اشتباه میگی اصلش اینه نبین کی گفته ببین چی گفته
اره درسته ولی این حرفت نقیض حرف من نبود
درضمن منبع هم چیز مهمیه این نیست که اینکه چه کسی گفته مهم نباشه
بعدم این حرف که فقط برای خدا باید انجام بدی وگرنه ثواب نداره حرف مسخره ای هست پس دیگه چه نیازی بود ما رو از جهنم بترسونن و بهشت رو وعده بدن؟؟
اگر اینجوریه که ما اگر برای بهشت و جهنم کار خوب کنیم حساب نیست پس اینی که می گن بهشت و جهنم مسخرست چون یه چیز بی فایده هست
درضمن شما بهم بگین ایا این عدالته که بین اونی که کار خوب رو با نیت خوب انجام می ده و اونی که کار خوبی انجام نمی ده یا کار بدی انجام می ده تفاوتی نباشه؟؟
این عدالته بین این ادما تفاوتی نباشه؟؟
این تفاوت بین ادمی که کار خوب با نیت خوب می کنه با کسی که کار خوبی نمی کنه چجوری بوجود میاد؟؟
اون که کار خوبی نمی کنه که هیچ کاری نکرده درواقع پس برای اینکه بین این دوتا تفاوتی باشه نباید اونی که کار خوب با نیت خوب کرده یه تفاوتی داشته باشه؟؟
بعدم چن نفر از شما با نیت خدا کارهای خوب می نی یا دستورات دین رو انجام می دید؟؟
یعنی فقط این تعداد اندک حق دارن برن بهشتی که اسلام معرفی کرده؟؟
و...
درضمن پسرم احکام دین رو مراجع مشخص می کنن
همه احکامی که تو الان داری رعایت می کنی اونا گفتن
وقتی اونا از اول تا اخرشو گفتن و تو هم قبولشون کردی و انجام می دی دیگه باید دقیقا ببینی در این مورد هم نظر اونا چیه
پس کاملا مهمه منبع اون حرفا کجا بوده

M.A.S.K
2014/06/25, 08:09
پسرم
مهم نیست چی نوشته مهم اینه که اعتبار اون مطلب به کجاست
اعتبار اینی که می گی به چیه؟؟؟
بعله عبودیت نیست اما نتیجه همونه
برای یه هدف خوب یه عمل خوب
درضمن ما حکم داریم لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام
ادمی که از خودش مراقبت کنه داره ثواب می کنه
رییس منم گفتم که همشو میذارم با منبعش..معتبره خیالت راحت..یه روز تاپیک میزنم در این مورد..ولی در مورد اون..والا من خودم الان اون پایینی هارو خوندم..خب در هرصورت بحث بندگی متفاوت از اونه..من بحث ثواب نمیکنم..این مطلبم از یه سایت مذهبی متعصب برداشتم..من حرفم اینه..اگر کاری رو به خاطر نفع شخصی و نه به خاطر خدا انجام بدیم از حیطه ی عبودیت خارج میشه..و در واقع ما به امر خدا عمل نکردیم یه کار برای سلامتی یا نفع شخصیمون انجام دادیم..مسئله اینه...اگه طلا آویزون نکنی چون خدا گفته میشه عبودیت..اگه آویزون نکنی چون ضضره واست ..به خاطر یه سری مشکلاتی که ایجاد میکنه واس مردا...میشه یه عمل با نیت متفاوت..الاعمالو بانیات..درس نوشتم؟؟...اینم درسته اونم درسته ولی این کجا و آن کجا...

smhmma
2014/06/25, 15:50
رییس منم گفتم که همشو میذارم با منبعش..معتبره خیالت راحت..یه روز تاپیک میزنم در این مورد..ولی در مورد اون..والا من خودم الان اون پایینی هارو خوندم..خب در هرصورت بحث بندگی متفاوت از اونه..من بحث ثواب نمیکنم..این مطلبم از یه سایت مذهبی متعصب برداشتم..من حرفم اینه..اگر کاری رو به خاطر نفع شخصی و نه به خاطر خدا انجام بدیم از حیطه ی عبودیت خارج میشه..و در واقع ما به امر خدا عمل نکردیم یه کار برای سلامتی یا نفع شخصیمون انجام دادیم..مسئله اینه...اگه طلا آویزون نکنی چون خدا گفته میشه عبودیت..اگه آویزون نکنی چون ضضره واست ..به خاطر یه سری مشکلاتی که ایجاد میکنه واس مردا...میشه یه عمل با نیت متفاوت..الاعمالو بانیات..درس نوشتم؟؟...اینم درسته اونم درسته ولی این کجا و آن کجا...
اها خوب بحث عبودیت درسته اون دیگه عبودیت نیست
اما اخل مطلب بالا نوشته بود نه تنها ثواب نداره بلکه گناه هم داره که این یه حرف خیلی چرتی بود
دقیقا سایت مذهبی تعصبی خیلی چرت و پرت هم داره
دقیقا به همین دلیل باید توی دین تعصب نداشت چون کلی چرت و پرت هم واردش می شه
مشما مثلا برو توی این سایت بپرس تغییر جنسیت حرومه یا حلاله تقریبا 99 درصدشون می گن حرومه شدیدا درحالی که فقط یه نوع از تغییر جنسیت حرومه اونم تغییری که تغییر مصنوعی باشه یعنی طرف مقابل واقعا جنسیت عوض نشه فقط اگر مرده دیگه قوای مردانه نداره ولی رحم هم نداره
اگر زنه یه فقط یه چیز پلاستیی بهش می چسبونن
یا خیلی موارد دیگه که مذهبی های با تعصب می گن و اشتباه هست
دقیقا متعصب بودن اعتبارشو زیر سوال می بره

M.A.S.K
2014/06/25, 17:17
اها خوب بحث عبودیت درسته اون دیگه عبودیت نیست
اما اخل مطلب بالا نوشته بود نه تنها ثواب نداره بلکه گناه هم داره که این یه حرف خیلی چرتی بود
دقیقا سایت مذهبی تعصبی خیلی چرت و پرت هم داره
دقیقا به همین دلیل باید توی دین تعصب نداشت چون کلی چرت و پرت هم واردش می شه
مشما مثلا برو توی این سایت بپرس تغییر جنسیت حرومه یا حلاله تقریبا 99 درصدشون می گن حرومه شدیدا درحالی که فقط یه نوع از تغییر جنسیت حرومه اونم تغییری که تغییر مصنوعی باشه یعنی طرف مقابل واقعا جنسیت عوض نشه فقط اگر مرده دیگه قوای مردانه نداره ولی رحم هم نداره
اگر زنه یه فقط یه چیز پلاستیی بهش می چسبونن
یا خیلی موارد دیگه که مذهبی های با تعصب می گن و اشتباه هست
دقیقا متعصب بودن اعتبارشو زیر سوال می بره
درسته رییس منم موافقم واس همین قبل از اینکه پست بدی اونو پاکش کردم اگه دوباره بخونی..راستش من کامل این مطلبو نخونده بودم..فقط حرفای پزشکانو وقتی دیدمش اصلاحش کردم..این پست و بقیهی پستایی که اسپم هستند پاک میشن..البته مال رییس میمونه..واقعا دوس ندارم پستاتو پاک کنم..خخخ..البته تو هم هیچوقت اسپمی آتویی چیزی نمیدی که دست طرف مقابل یه چیزی بیاد..خخخ