PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقد و گفتگو درباره ی کتابهای " حماسه دارن شان "

abramz
2014/06/21, 20:15
این روزها وقتی نام سرزمین اشباح ( یا حماسه دارن شان ) به گوش فردی می رسد ، اولین فکری که در زهنش جرقه میزند ، دارن شان ، ارباب شماره یک وحشت است .

مطمئنا هر کسی که از طرفداران رولینگ و هری پاتر است ، طرفدار آثار دارن شان و همچنین حماسه دارن شان است .

چرا که نویسنده ی پر آوازه ، جی . کی . رولینگ خواندن این کتاب را به دوستداران هری پاتر سفارش نموده است .

این مجموعه که حالا جزو مجموعه ی حماسی برتر بعد از هری پاتر است ، انگیزه ای ویژه برای ادامه ی نویسندگی دارن شان بر روی این مجموعه بوده است .

داستان در مورد پسری است که نام نویسنده را به دوش می کشد .

دارن شان پسری است که خود را با مشغله های زندگی و دوران نوجوانی مشغول نموده است .

او علایق زیادی از جمله فوتبال و ... دارد .

اما علاقه ی شدید او نسیب عنکبوت ها شده است .

به گفته ی خودش او عاشق عنکبوت ها است که این حس علاقه زندگی او را دگرگون می کند.

سرانجام یک روز به همراه دوستش استیو لئونارد به سیرکی به نام " سیرک عجایب " می رود .

در آنجا وقتی استیو متوجه می شود یکی از کارکنان سیرک خون آشام است ، وسوسه می شود که خودش را با کمک آن فرد ، خون آشام کند .

در پی این ماجرا اتفاقاتی می افتد که داستان را زیبا تر می کند و خواننده را مشتاق ادامه دادن.

خوب من هم میدونم که شما هم این مجموعه رو خوندین.

پس خیلی خوش حال میشم در مورد این کتاب بحث و گفتگو کنید.

((122))((122))

filagond
2014/06/21, 21:31
شما میتونستید یک مقاله بنویسید و این کتاب را از ابعاد مختلف نقد کنید و به چالش بکشید. بعد از ان هم میتوانستید تفسیر و تحلیل دوستان را خواستار شوید. این کتاب هم کتابی نیست که در این زمان بخواهیم به نقد و بررسی ان بپردازیم. لذا با تاپیکی درجه دو طرفیم.
ارادت خاصی به استاد و اثار بیاد ماندنی ایشون دارم . نویسنده ای که قدرت قلمش حتی در یک کتاب نیز نمود پیدا میکند که متاسفانه اکثر نویسندهای فانتزی نویس معاصر روندی خلاف این سیر تحولی را پیش گرفته اند. استاد در بند بند کتاب های خویش کاری کرده تا یک لحظه را نتوانیم بدون فکر کردن به لحظه های غسل کارکترها در رنج و درد، سپری کنیم. اما نظر صنف فانتزی دوستان در مورد سری حماسه دارن شان و حماسه لارتن کرپسلی که به ضرس قاطع عرض میکنم بهترین کتاب استاد است، هویدا است. اما ای کاش بحث در مورد سری Zom-B بود.
به شخصه در کتاب های Zom-B ان پختگی، انسجام و بار سنگین درام اثار قبلی استاد را ندیدم .کسی که با اثار قبلی خویش کاری کرد یک عمر با اون لحظه های ناب و شخصیت پردازی پر فراز و نشیب همراه باشیم. کسی که حتی قدرت قلمش در یک کتاب نیز نمود پیدا می کرد با این کتاب سیر نزولی بدی را به سمت کلیشه ای شدن و فراموشی سپری کرد. کاری که دارن شان با اعتبارش به وسیله این کتاب کرد مفتضحانه بود. کتابی که حتی توان تحمل یک جلدش را نیز نداشتم. . البته در به تصویر کشوندن یک سری از واقعیت های ناسیونالیسمی موفق بود اما این باعث نمیشه بتونیم از نقات ضعف دیگه بگدریم.

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

abramz
2014/06/21, 21:40
منم موافقم.

لحن دارن شان رو توی کتابهای دیگه اش بیش تر دوست دشتم . زام- بی یک افتضاح تمام معنا در ادبیان ترس و وحشت است.

اما دوست عزیز ما هدمون در این تاپیک بحث و گفتگو هست.

همه ی کاربرانی هم که میان و این تاپیک رو می خونن حتما کتابای دارن شان رو خوندن.

پس نیازی نیست من یک مقاله ی بلند بالا بنویسم و اگه کاستی های دیگه ای داره پوزش های من رو دوستان بپذیرن.

خوب دوستان.

از نظر من حماسه دارن شان واقعا شاهکاری در سبک ترس و وحشت است .

بهترین کتابی که ممکن است در این سبک نوشته شود.

راستی :

No :(:-??coment

چرا؟

((225))