PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تارتاروس(حقیقت)

vsp
2014/06/18, 20:05
سلام خدمت همه من چند وقت پیشا مقاله‌ی جالبی خوندم که متنش دقیقا یادم نیست ولی چیزی تو این مایه ها بود:
تارتاروس، زندان افسانه اییه یونان باستان برای تایتان های شکست خورده است و در جهان زیرین قرار دارد ولی تاریخ دانان منشع این افسانه را در تبلیغات دولت شهرهای یونان باستان برعلیه دشمنان خود می دانند.در اواخر دوران حکومت یونان،که اکثر افسانه های مکتوب به آن تاریخ مربوط میشود، بزرگترین دشمن یونانیان قوم تا تارها(تارتارها)بودند و سناتوران یونانی برای ایجاد نفرت از این قوم داستان ها و افسانه هایی در مورد وحشی بودن و جنایت های آن‌ها می ساختند که یکی از آنان درمورد این است که آن‌ها از باقی مانده های انسان های عصر سیمین هستند. این افسانه به مردم میگفت تارتارها(Τάταροι)ازجایی به نام تارتاروس(τάρταρος)می آیند که زندان تایتان هاست و تارتار ها دست پرورده‌ی تایتان‌ها هستند.این چنین بود که افسانه‌ی تارتاروس شکل گرفت

Dokhtare Ashoob
2014/06/18, 20:12
حتی اسمشم نشنیده بودم((102))

vsp
2014/06/18, 20:16
حتی اسمشم نشنیده بودم((102))
جدا؟ خیلی معروفه که مگه پرسی جکسون نخوندی تا حالا

Fateme
2014/06/18, 20:58
منبع اين حرف كجاست؟ به هرچيزي استناد نميشه كرد

vsp
2014/06/18, 21:56
منبع اين حرف كجاست؟ به هرچيزي استناد نميشه كرد
فک کنم دورانت ویل. تاریخ تمدن، یونان باستان (جلد دوم)

Prince-of-Persia
2014/06/18, 23:53
تاریخ ویلدورانت........؟
حتمی میرم دنبالش

ThundeR
2014/06/19, 01:12
مرسی از مطلبت... این چیزا جذابن.. هر چقدر هم غیر واقعی باشن.. بازم از این کارا بکن!!!

M.A.S.K
2014/06/19, 12:00
آغا ممنون..بازم از اینا بار..منم میرم میخونم..ویل دورانت جلد دوم.

trouble
2014/06/19, 12:04
ویل دورانت.....
چقد اسمش برام اشناس.....
کتاب دیگه ای بجز این ننوشته؟؟؟
منظورم این سریه...
ولی هرکی هس دمش گرم....
یدم باشه برم دنبالش....
این کیه؟؟؟

لرد ولدمورت
2014/06/19, 13:07
سلام خدمت همه من چند وقت پیشا مقاله‌ی جالبی خوندم که متنش دقیقا یادم نیست ولی چیزی تو این مایه ها بود:
تارتاروس، زندان افسانه اییه یونان باستان برای تایتان های شکست خورده است و در جهان زیرین قرار دارد ولی تاریخ دانان منشع این افسانه را در تبلیغات دولت شهرهای یونان باستان برعلیه دشمنان خود می دانند.در اواخر دوران حکومت یونان،که اکثر افسانه های مکتوب به آن تاریخ مربوط میشود، بزرگترین دشمن یونانیان قوم تا تارها(تارتارها)بودند و سناتوران یونانی برای ایجاد نفرت از این قوم داستان ها و افسانه هایی در مورد وحشی بودن و جنایت های آن‌ها می ساختند که یکی از آنان درمورد این است که آن‌ها از باقی مانده های انسان های عصر سیمین هستند. این افسانه به مردم میگفت تارتارها(Τάταροι)ازجایی به نام تارتاروس(τάρταρος)می آیند که زندان تایتان هاست و تارتار ها دست پرورده‌ی تایتان‌ها هستند.این چنین بود که افسانه‌ی تارتاروس شکل گرفت

مرسی داداش، از نگرانی در اوردی. می خواستم توی همین چند روز برم دنبالش((108))