PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تست هوش های جالب

BOOKBL
2014/06/02, 19:21
جان یه شب که با دوستش در حال شام خوردن بود، تصمیم گرفت که مسئله ای را با دوستش در میان بگذارد. او گفت: من با یک متخصص گیاه شناسی صحبت کردم و او به من گفته فقط با 5 هزار دلار می توانم نایاب ترین گیاه یکساله معطر دنیا را داشته باشم. البته او به من گفته که این گیاه هر سال گل میدهد و من میتوانم تخم این گل را بگیرم و خودم آنها را بفروشم.
چون این گیاه خیلی نایاب و گران است، پس با این اوضاع من میتوانم از این راه ثروتمندشوم. نظرت چیه؟ دوست جان مدتی فکر کرد و جواب منطقی به او داد. او گفت: پولاتو نگهدار. این گیاه شناس یه کلاهبرداره. چطور دوست جان به این نتیجه رسید؟

ی نکته ای توی عکس زیر هستش :
http://upload.ghashang.com/images/m3t6ytqyvxz5u76y6fb.jpg

نفر اول می گوید:
"دست کم یکی از جملاتی که بیان می شود، نادرست است."
نفر دوم می گوید:ای

"دست کم دو تا از جملاتی که بیان شده یا می شود، نادرست است."
نفر سوم می گوید:
"دست کم سه تا از جملاتی که بیان شده یا می شود، نادرست است."
نفر چهارم می گوید:
"دست کم چهار تا از جملاتی که بیان شده یا می شود، نادرست است."
...
...
...
نفر صدم می گوید:
"دست کم 100 تا از جملاتی که بیان شده یا می شود، نادرست است."

آیا می توانید بگویید چند تا از جملات بیان شده توسط این 100 نفر میتواند درست باشد؟ آیا اصلا می توان آنها را مشخص نمود؟

اینو احتمالا شنیدید :

یه روز یه شرکت خیلی بزرگ یه مهندس میخواسته استخدام کنه. رئیس شرکت میاد یه سوال طرح میکنه و میگه هرکس حلش کرد اون استخدامه. 199 مهندس شرکت کردن و هیچکدومشون نتونست جواب درست بده.
بعد یه مهندسی خودشو ژیگول پیگول میکنه و برای دویستمین نفر شرکت میکنه که استخدام بشه.
سوال رو رئیس شرکت میپرسه که این سوال به شرح زیره:
(دوستان در طرح این سوال چند فرضیه انتخاب شده که معما جالب بشه مثله: هوای بارانی در کویر و زیر بالکن ایستادن در کویر و منتظر و.... پس نکته انحرافی نداره)
. .
.
آقا رئیسه میگه فرض کن سوار یه ماشینی هستی که فقط گنجایش 2 نفر رو داره.
بعد تو داخل یه کویری داری میری که داره بارون میاد.
زیر یه بالکن 3 نفر ایستادن با توجه به توضیحات تو کدوم یکی رو میتونی سوار کنی
(فقط یه نفر چون گنجایش ماشین 2 تاست یکی راننده و یکی دیگه)

اولیش یه پیرزنه که حالش وخیمه که هرچه سریعتر باید بره بیمارستان وگرنه امکان مرگش زیاده.
دومی دوست صمیمیته که خیلی خیلی شما با هم رفیق هستین و 2 بار جونتو از مرگ حتمی نجات داده و الان تو مدیونشی که اگه این دوست دیر برسه به شرکتش اخراج میشه.
سومی زن آرزوهاته که همیشه دوست داشتی باهاش زندگی کنی و جز اون با هیچکس ازدواج نمیکنی فقط این زنه.
حالا تو کدوم یکی از اینها رو سوار میکنی؟
مهندس کمی سر به فکر فرو برد پاسخ اصلی رئیس شرکت رو داد و استخدام هم شد....

به نظر شما چه پاسخی داد که رئیس اونو استخدام کرد؟

پدری باهوش فرزندش را پیش مشاوری نابغه می برد و مشاور پس از ساعت ها صحبت با پسر از شخصیت او چیز هایی را می فهمد که تصمیم می گیرد این مسایل را به پدرش بگوید ولی باید از منطقی و باهوش بودن پدرش مطمعن شود بنابر این ب پدرش می گوید باید منطقی و باهوش باشی. برای این کار یکی از ویژگی های پسرش را به صورت رمزی در می آورد و به پدر می دهد و از او می خواهد جملاتش را رمز گشایی کند و پدر باهوش نیز این کار را می کند.
سوال: آیا شما می تواندید همان جمله ها را رمز گشایی کنید؟
جمله بدین ترتیب است:
ژوخهنیشهخدوطتژمشخرژخقبلخژ یمخکهخژمهژخترکشخکممدخژزخ ودشخنیرژمدح
ژیمخیکخنکژمیزنخدفژعیخژطتح
راهنمایی: این جمله ها طوری ساخته شدند که در آنها دو کاراکتر(Space,نقطه,حروف,...) به جای همدیگر آمدند برای مثال حرف ح جای نقطه آخر جمله آمده و اگر در جمله اصلی ح باشد در اینجا به جایش نقطه آمده یعنی:
ح=>.
.=>ح
حال با استفاده از منطق خود این جمله های ساده را رمز گشایی کنید.

جوابها :
1-پاسخ:
دوست جان گفت: پولاتو نگهدار. این گیاه شناس یه کلاهبرداره.
گیاه یک ساله فقط یک سال عمر می کند و این را هر گیاه شناسی می داند. جان ممکنست در همان یک سال بتواند تخم گل را بگیرد و آن را برای سال بعد بکارد ولی همان گیاه برای بیشتر از یک سال به او گل و تخم گل نخواهد داد.

2-نکته: لبخند اجباری، لطفا با لبخند وارد شوید. خخخخخخخخخخخخ

3-
پاسخ:
جمله صدم، قطعا نادرست است زیرا می گوید دست کم تمام 100 جمله بیان شده (و در نتیجه جمله خود او) نادست است. پس بنابراین جمله اول درست خواهد بود.

به همین ترتیب، جمله 99 ام، نیز نمی تواند درست باشد. زیرا جمله اول صحیح است و جمله 99 ام نیز باید صحیح باشد تا پذیرفته شود، و بنابراین نمی تواند 99 جمله نادرست وجود داشته باشد. بنابراین جمله دوم درست خواهد بود.

اگر به همین ترتیب، جملات را تحلیل کنیم، درخواهیم یافت که 50 جمله اول صحیح و 50 جمله دوم قطعا نادرست خواهند بود.

4-
پاسخ:

خودشو عشقش پیاده زیر بارون با هم میرن و ماشینو میده به دوستش تا پیرزنو برسونه.

5-
می دانیم که از میان حروف بیشترین حرفی ک تکرار می شود حرف الف است ولی چون ممکن است همه ی کلمات دارای الف نباشند ولی همه ی کلمات بدون استثنا بعدشان یک فاصله وجود دارد بنابراین همیشه بیشترین کاراکتر کاراکتر فاصله(Space) است و بعد از آن هم حرف الف بیشترین تکرار را در میان کاراکتر ها دارد. همچنین اخر هر جمله به نقطه ختم می شود بنابر این آخرین کاراکتر هر خط هر چه باشد یک نقطه است. طبق این ها رمز گشایی را شرو می کنیم:در ابتدا داریم:ژوخهنیشهخدوطتژمشخرژ قبلخژیمخکهخژمهژخترکشممدخ زخ ودشخنیرژمدح
ژیمخیکخنکژمیزنخدفژعیخژطتح
بیشترین حرف آمده شده حرف خ است بنا بر این آن را تبدیل به فاصله میکنیم و هر جا فاصله دیدیم آن را تبدیل به خ می کنیم بنابراین داریم:
ژو هنیشه دوطتژمش رژ قبل ژیم که ژمهژ ترکش کممد ژز خودش نیرژمدح
ژیم یک نکژمیزن دفژعی ژطنح
بعد از خ بیشترین تعداد تکرار را حرف ژ دارد بنابر این آن را تبدیل به الف و هر جا ک الف داریم تبدیل به ژ می کنیم و داریم:
او هنیشه دوطامش را قبل ایم که امها ترکش کممد از خودش نیرامدح
ایم یک نکامیزن دفاعی اطتح
اگر به جمله حاصل دقت کنیم میفهمیم که به جای ن باید م بیاید و به جای م هم ن بنابراین داریم:
او همیشه دوطتانش را قبل این که انها ترکش کنند از خودش میراندح
این یک مکانیزم دفاعی اطتح
اگر هم به جای آخرین کاراکتر هر جمله را با نقطه عوض کنیم و جای ط و س را عوض کنیم جمله رمز گشایی می شود:
او همیشه دوستانش را قبل این که انها ترکش کنند از خودش میراند.
این یک مکانیزم دفاعی است.

دیدم تست هوش قبلی خیلی طرفدار داشت اینو گداشتم.

Leyla
2014/06/02, 19:40
چند نفر تونستن حلش کنن؟ :دی
من فقط عکسه رو رمزگشایی کردم واسه بقیه حال نداشتم...

Fateme
2014/06/02, 20:58
خب واسه أولي من به اين نتيجه رسيدم كه گياهي كه سالي يكبار گل بده آن قدر هم نميتونه ناياب باشه پس دروغ گفته...منتها غلط فكر كردم...
ولي اون سوميه كه نفر اول گفت حداقل يك حرف نا درسته رو درست حل كردم...

azam
2014/06/03, 10:38
من فقط اولیشو تونستم حل کنم((200))
عکسه هم که برام باز نشد.

shiny
2014/06/03, 10:58
من عکسه با سوال نفرا و اون شرکته رو تونستم حل کنم!
باحال بود !
مرسی!

BOOKBL
2014/06/03, 11:17
خب واسه أولي من به اين نتيجه رسيدم كه گياهي كه سالي يكبار گل بده آن قدر هم نميتونه ناياب باشه پس دروغ گفته...منتها غلط فكر كردم...
ولي اون سوميه كه نفر اول گفت حداقل يك حرف نا درسته رو درست حل كردم...
منم همینو فکر کردم.
آخه این منطقی تره بوخودا. :|

Prince-of-Persia
2014/06/03, 11:47
ا ا ا ااااااااااااااااااا
من همشونو حل نکردم خخخخخخخخخ
فقط عکس خخخخخخخخخ اونم مبهم ((206))

aghi20
2014/06/03, 22:21
همه رو به جز سوال آخر
چون جدا نفهميدم چي ميگه!!!!