PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عشق

Hermion
2014/06/01, 22:29
سلام
غرض از مزاحمت این که یه بحثی تو چت باکس داشتیم...گفتیم بیایم اصولی بحث کنیم
عماد دستش بند بود منو فرستاد تاپیک بزنم
خب بریم سر سوالات اصلی:

عشق چیه از نظر شما؟
عشق باعث چ رفتارایی می شه؟
عشق خیابونی رو قبول دارین؟
اصلا عشق رو قبول دارین؟

pmirzad
2014/06/01, 22:36
خب من شروع کنم همونطور که گفتم به عشق خیابی اعتقاد دارم نه به عنوان عشق به عنوان یه نیاز طبیعی همونطور مثل غذا خوردن و کارای دیگه
عشق قلبی هم وجود داره عشق باید با اندیشه و فکر باشه که با سن و تجره میاد یه دختر یا پسر 12 13 ساله عقل و اندیشش در حدی نیست که بگه عاشقم یا بدونه عشق در واقع جیه اونم یه نیاز طبیعیه
عشق رو نباید ار راه دین و مذهب بهش نگاه کرد ما عقل و اندیشه داریم به باهاش میتونیم خوب و بدو تشخیص بدیم
یه جیز دیگه اینکه ما جامعمون بستست دانشگاه و مدرسه همش جداست برا همین عشق خیابونی تو ایران رواج داره که من مشکلی تو این نیاز نمیبینم

Hermion
2014/06/01, 22:44
آخه اگه عشق باشه تو خیابون که مشکی نیست!
من قبلنم گفتم از اون 5 مورد فقط پنجمی عشقه!
بقیه یه توهمه!
امروز عاشق اینه فردا عاشق یکی دیگه!
من اصن به عبارت «عشق اول» هم اعتقاد ندارم!
عشق عشقه اول و آخر نداره دیگه!!!تکه!!!

یه چیز دیگه
می گی عشق قلبی بعد می گی باید از رو عقل اندیشه باشه!
آخ قلب چه ربطی به عقل داره؟؟؟؟؟؟

Percy Jackson
2014/06/01, 22:44
بهتره بگی ایا عشق یه نیازه.... یا بهتر این که اول ببینیم تعریف ما از عشق چیه....عشق چیز مهمیه....دوای روحه و در روحیات فقط وجود داره.......ولی یه نکته ای هست....عشق واقعی ینی عشق دو طرفه....عشق در ینی رابطه ای که نمیزاره دو تا چشم ثانیه ای از هم جدا باشن....عشق ینی بی صدا حرف زدن..........عشق ینی نزدیکی قلب ها......اما چیزی که یه طرفه باشه علاقس نه عشق.....باید بگی علاقه مند نه عاشق.....عشق دوتا رکن داره که یکی عاشقه و یکی معشوق که هر دو برابرن در معنا....

Leyla
2014/06/01, 22:45
خب برادر حرفت یه ذره عجیبه...
گفتی نیاز آدم به شماره دادن و گشتن با جنس مخالف مثل نیاز یک گرسنه به غذاست... درسته؟
باید حتما شماره بدی تا نیازت رفع بشه...
و این کاملا طبیعیه...
هر کی تو هر سنی اگر با جنس مخالف بگرده کار خوبی می کنه...
و حالا تو ایران به جای اینکه ملت رو آزاد بزارن همه چیز رو محدود کردن... و این خواسته ی دینه... یا به نوعی دستور خدایی که عشق رو آفریده...
این چیزیه که می گی؟
اگه حرفای بالا اشکال داره یا ناقصه بگو تا جوابتو بدم.

حانی عشق عاقلانه هم داریما!

عماد اینا رو از کجا خوندی؟ :|

M.Mahdi
2014/06/01, 22:47
من اصن به عبارت «عشق اول» هم اعتقاد ندارم!

حانیه اون عبارت معروف عشق در نگاه اوله ! نه عشق اول اینا باهم فرق میکنن !

Hermion
2014/06/01, 22:48
لیلا جان اون دیگه عشق نیست!
علاقه است ولی عشق نیست!

عشق ینی هیچ کسو غیرو اون نبینی....کسی که همین جوری داره راه می ره به 5-6 نفر شماره می ده که دیگه عاشق نیست!

محمد مهدی نشنیدی می گن فلانی عشق اول من بود؟منظور من اون بود

pmirzad
2014/06/01, 22:49
عماد اگر منظورت این عشق که همجین عشقی وجود خارجی نداره عشق برا من یه نیاز که بر طبق فکر و اندیشه باشه همونطور که گفتم این فکر و اندیشه از تجربه کار و مهارتای زندکی و جیزای دیگه به دست میاد
لیلا تقریبا ولی اون شماره دادن یه مثال بود منظورم رابطست که یه نیاز طبیعیه غذا رو میشه با دست خورد یا با قاش و جنگال مهم اینه که این نیاز برطرف بشه و ادم گرسنه نمونه شماره دادن یه مثال بود
حانیه همونطور که گفتم این نیاز نه عشق جون جامعه ما بستس اوضاع اینطوری شده

Hermion
2014/06/01, 22:50
همه ی ما به عشق نیاز داریم ولی نه مثه نیازمون به غذا!
خداقل برا من یکی که قابل کنترله و می دونم برای خیلی های دیگه هم هست!

Percy Jackson
2014/06/01, 22:50
اشتباه نکنین عشق رو نباید با اعتقادات دید.....عشق واقعی فقط روی دل میشینه نه روی ذهن یا اعتقاد......عشقی پاکه که دور از ذهن افکار و اعتقادات باشه.......چون اون عشق روی عضو محرک بدن میشینه و اون رو شکل میده و به همین ترتیب عضو محرک بقیه اعضا رو شکل میده پس اعتقادات یکی میشه......عشق نگاه اول غلطه و عشق اولم غلطه.....فقط یه عشق هست و اونم عشقیه پایداره....بچه ها لطف کنین اول بگین عشق چیه بعد بیاین تو این مسائل...لیلا همش مال خودمه!!!!!!

pmirzad
2014/06/01, 22:53
همه ی ما به عشق نیاز داریم ولی نه مثه نیازمون به غذا!
خداقل برا من یکی که قابل کنترله و می دونم برای خیلی های دیگه هم هست!
من که نگفتم برا من قابل کنترل نیست
تو عشق رو اگه اشتباه نکنم تو ازدواج میبینی اوضاع ما الان اینه بیکاری اوضاع بسیار بد اقتصادی مهریه داشتن ماشین و خانه و جیزای دیگست یعنی میگی ادم 100 سال صبر کنه اخرشم بمیره بعد بگه توسنتم صبر کنم این منظورت
خب عشق جیه این نظر من در مورد عشق عشق یه نیاز طبیعی انسان که باید بر طبق عقل و اندیشه باشه

Hermion
2014/06/01, 22:55
عشق
حضرت آدم....اینقدر عاشق بود که بهشت و به حواش ترجیح نداد!
فرهاد...اونقدر فکر نکرد که نمی تونه کوه بکنه...رفت کند چون عشق مال قلبه نه مغز...اعتقاد...اندیشه ...و یا هر چیز دیگه!
فقط دلتو و روحت!

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

من که نگفتم برا من قابل کنترل نیست
تو عشق رو اگه اشتباه نکنم تو ازدواج میبینی اوضاع ما الان اینه بیکاری اوضاع بسیار بد اقتصادی مهریه داشتن ماشین و خانه و جیزای دیگست یعنی میگی ادم 100 سال صبر کنه اخرشم بمیره بعد بگه توسنتم صبر کنم این منظورت
خب عشق جیه این نظر من در مورد عشق عشق یه نیاز طبیعی انسان که باید بر طبق عقل و اندیشه باشه

خب این چیزایی که الان مد شده تو جامعه نه با عقل جور در میاد نه با قلب
چون نمی تونم ازدواج کنم برم هر دو سه روز یه بار دوست دخترمو عوض کنم؟
چ ربطی داره آخه؟

pmirzad
2014/06/01, 22:58
عشق
فرهاد...اونقدر فکر نکرد که نمی تونه کوه بکنه...رفت کند چون عشق مال قلبه نه مغز...اعتقاد...اندیشه ...و یا هر چیز دیگه!
فقط دلتو و روحت!

این عشق نیست دیوانگیه حضرت ادم به خاطر عشقش خدا انداختش از بهشت بیره بهشت و دنیای جاویدانو به خاطر عشقش هدر شد
فرهادم اخرش باعث مرگ دوتاشون شد اگه داستان درست به یادم باشه جون احساساتشو به عقل و اندیشش ترجیح داد

اینکه ادم دوست دخترشو عوض بکنه که دیگه نیاز نیست این اسمش هوسه که کار کاملا غلطیه

Hermion
2014/06/01, 22:58
این عشق نیست دیوانگیه حضرت ادم به خاطر عشقش خدا انداختش از بهشت بیره بهشت و دنیای جاویدانو به خاطر عشقش هدر شد
فرهادم اخرش باعث مرگ دوتاشون شد اگه داستان درست به یادم باشه جون احساساتشو به عقل و اندیشش ترجیح داد

عشق همینه...شایدم یه جور جنونه ولی دقیقا همینه
عشق ینی عقلت در مقابل قلبت کم بیاره

Percy Jackson
2014/06/01, 22:59
از نظر فلسفی ما سه نوع عشق داریم.....یونانیاشو یادم نیست ولی ترجمشو میدونم....عشق اول عشق خانوادگی مثل عشق به مادریا پدر.......عشق دوم عشق به همسر یا بهتر بگم معشوق یا معشوقه.........و عشق سوم عشق به جهان هستی که به عرفان مربوط میشه.......
ما الان داریم توی دومین عشق ینی عشق جنس مخالف یا عشق بینیک دختر و پسر حرف میزنیم.... عشق این نیست که دست همرو بگیرن یا برای هم شمع روشن کنن....عشق اینه که بی صدا و فقط با نگاه کردن با هم حرف بزنن و به عبارتی با هم یکی بشن.....که این خودش به عشق رده سوم که سختترین نوع عشق و عرفانه میرسه که ربطی نداره الان.....ولی عشق ینی یک روح شدن....ینی تکامل...ینی بدون دیگری زنده نبودن!!!

Hermion
2014/06/01, 22:59
اینکه ادم دوست دخترشو عوض بکنه که دیگه نیاز نیست این اسمش هوسه که کار کاملا غلطیه

خب همین
اونایی که می مونن پای یکی ینی عاشقن....من این عشقو قبول دارم
ولی کمه...از هر صد جفت 5 جفتشون این طوری می شن!

pmirzad
2014/06/01, 23:00
عشق همینه...شایدم یه جور جنونه ولی دقیقا همینه
عشق ینی عقلت در مقابل قلبت کم بیاره
کدوم ادمی حاضره بهشت جاویدانو فقط به خاطر عشق از دست بده این دیوانگیه هموطور که گفتم و کاملا غلط جون جشمو کور میکنه و باعث میشه نتونه ادم درست ببینه

Hermion
2014/06/01, 23:03
کدوم ادمی حاضره بهشت جاویدانو فقط به خاطر عشق از دست بده این دیوانگیه هموطور که گفتم و کاملا غلط جون جشمو کور میکنه و باعث میشه نتونه ادم درست ببینه

پیام راستشو بگو تو تا حالا از ته ته ته قلبت یکیو دوست داشتی؟
اگه واقعا تا حالا عاشق شده باشی درک می کنی

هر چی فک می کنمم می بینم منم بودم همین کارو می کردم!

Percy Jackson
2014/06/01, 23:03
عشق زبون بهشته.....کسی که عاشق نباشه در بهشت جایی نداره.....فک کردی برای چی عشق و مرگ و نفرت توی یه رده اورده میشن؟؟؟عشق مال بهشته.....بهشت مخصوص عشاقه....تازه بهشت بدون معشوق معنایی نمیده حتی اگر عشق از نوع رده اول یا ناچیز ترین عشق باشه!!هرکس که میره بهشت یه معشوق داره که اون خداس واین به عشق رده شوم که عشق برتر و عشق ه اسرار هستی و شاید بتونم بگم عشق چهارمه...بهشت لیاقت میخواد.....برای عاشق معشوق اول شدن باید امتحان عشق پس بدی.....اگه قرار بود عشق گناه باشه ازدواج امر واجب نبود......................و همه اینا به هم ربط داره حتی اگه درکش نکنی!!

pmirzad
2014/06/01, 23:05
از نظر فلسفی ما سه نوع عشق داریم.....یونانیاشو یادم نیست ولی ترجمشو میدونم....عشق اول عشق خانوادگی مثل عشق به مادریا پدر.......عشق دوم عشق به همسر یا بهتر بگم معشوق یا معشوقه.........و عشق سوم عشق به جهان هستی که به عرفان مربوط میشه.......
ما الان داریم توی دومین عشق ینی عشق جنس مخالف یا عشق بینیک دختر و پسر حرف میزنیم.... عشق این نیست که دست همرو بگیرن یا برای هم شمع روشن کنن....عشق اینه که بی صدا و فقط با نگاه کردن با هم حرف بزنن و به عبارتی با هم یکی بشن.....که این خودش به عشق رده سوم که سختترین نوع عشق و عرفانه میرسه که ربطی نداره الان.....ولی عشق ینی یک روح شدن....ینی تکامل...ینی بدون دیگری زنده نبودن!!!
همجین عشقی که میگی اصلا یا شاید خیلی کم وجود داره
این عشق زمینی نیست یا اگه هست خیلی کم پیش میاد

پیام راستشو بگو تو تا حالا از ته ته ته قلبت یکیو دوست داشتی؟
اگه واقعا تا حالا عاشق شده باشی درک می کنی

هر چی فک می کنمم می بینم منم بودم همین کارو می کردم!
نه تاحالا رابطه ای نداشتم
خب گفتم که ادم نباید خودشو به دست احساسش بسپاره این کار موجب اشتباهات بزرگتری میشه اگه این انختاب از سر عقل نباشه شیرین و فرهاد اخر سر مردند خدا امدو از بهش انداخت بیرون این نتایج عشقیه که تو میگی

Hermion
2014/06/01, 23:09
همجین عشقی که میگی اصلا یا شاید خیلی کم وجود داره
این عشق زمینی نیست یا اگه هست خیلی کم پیش میاد

خب حالا می رسیم یه جایی که بهش می گن «عشق یک طرفه»
یه سری آدما عاشق یکی می شن..خودشونو با اون کامل می بینن..دیونشن....ولی طرف عاشق یکی دیگس....اینم عشقه ولی خب هیچ سرانجامی نداره
خیلی خیلی کم پیش میاد کسی اونقدر خوش شانس باشه که شخصی که عاشقشه، اونم عاشقش باشه
عشق یک طرفه خیلی زیاده خیلی ولی هیچکس نمی فهمه....هیچ وقت

نه تاحالا رابطه ای نداشتم
خب گفتم که ادم نباید خودشو به دست احساسش بسپاره این کار موجب اشتباهات بزرگتری میشه اگه این انختاب از سر عقل نباشه شیرین و فرهاد اخر سر مردند خدا امدو از بهش انداخت بیرون این نتایج عشقیه که تو میگی

عشق عقل حالیش نمی شه
مثه اینه که عقلت به قلبت دستور بده نزن...قلب مسلما گوش نمی ده....قلب یه عضو آزاده

Percy Jackson
2014/06/01, 23:09
پیش میاد.....من عاشقم از اون رده سوم.....من عاشق جهانم و دارم تلاش میکنم که به عشق چهارمم برسم......عشق رده سوم عشق فلسفیه.....عشقی که هر فلسفه دانی اونو میشناسه...........تو میگی بهشت جاویدان رو بخاطر عشق رها کردن غلطه.........یه همچین فردی چی میدونه که بهشتو به صاحب بهشت که نخستین عشق انسانه ترجیح میده.......نباید بخاطر لذت بهشت عاشق شد......عشق بی هدفه و تنها هدفش معنویت و یکی شدنه....برای بهتر درک کردن عشق سوم برو منطق الطیر رو بخون....یا حتی لیلی و مجنون......عشق یه چیز الهی و مقدسه.....اگه یه چیز باشه که از بهشت بر ما والا تر قرار داده میشه عشقه......عشق جوهر وجود انسانه........عشق یک نیازه.......

pmirzad
2014/06/01, 23:11
خب حالا می رسیم یه جایی که بهش می گن «عشق یک طرفه»
یه سری آدما عاشق یکی می شن..خودشونو با اون کامل می بینن..دیونشن....ولی طرف عاشق یکی دیگس....اینم عشقه ولی خب هیچ سرانجامی نداره
خیلی خیلی کم پیش میاد کسی اونقدر خوش شانس باشه که شخصی که عاشقشه، اونم عاشقش باشه
عشق یک طرفه خیلی زیاده خیلی ولی هیچکس نمی فهمه....هیچ وقت
خب فکر کنم از نظر تو جون از بعد مذهبی میبینی و میگی این کار غلطه
عشق واقعی پیدا کردند خیلی خیلی سخته شاید حتا بشه گفت نایابه جاضری 120 سال صبر کنی تا عشق واقعینو پیدا کنی ??? عشقی که ممکنه هیج وقت پیش نیاد
الان خیلیا که باهم رابطه دارن جه دختر و پسر از سر نیازه و خیلیا هم هستن که رابطه خوبی دارن ولی این نباید به هوس بکشه کسی که این کارو ممکنه باید جواب پس بده

Percy Jackson
2014/06/01, 23:13
پیام اینو یادت باشه اگه بزاری بیاد عشق خودش میاد تو......عشق یک قرعه نیست......عشق یک حمله به روح توئه.....و عاشق قربانی این حمله.......هر روح یه بار اینو تجربه میکنه...عشق منتظر قرعت نمیمونه خودش میاد تو فقطباید راهشو باز بزاری!!!

Hermion
2014/06/01, 23:14
عشق واقعی پیدا کردند خیلی خیلی سخته شاید حتا بشه گفت نایابه جاضری 120 سال صبر کنی تا عشق واقعینو پیدا کنی ??? عشقی که ممکنه هیج وقت پیش نیاد
الان خیلیا که باهم رابطه دارن جه دختر و پسر از سر نیازه و خیلیا هم هستن که رابطه خوبی دارن ولی این نباید به هوس بکشه کسی که این کارو ممکنه باید جواب پس بده

دقیقا کجای صحبت من به مذهب ربط داشت؟؟
من روابط خیابونی...تاکید می کنم روابط نه عشق....رو قبول ندارم...نه عقلم قبول می کنه نه قلبم نه منطقم!

پیام اینو یادت باشه اگه بزاری بیاد عشق خودش میاد تو......عشق یک قرعه نیست......عشق یک حمله به روح توئه.....و عاشق قربانی این حمله.......هر روح یه بار اینو تجربه میکنه...عشق منتظر قرعت نمیمونه خودش میاد تو فقطباید راهشو باز بزاری!!!

باز من مخالفم
راهشم باز نزاری خودش راهشو پیدا می کنه!!!

pmirzad
2014/06/01, 23:14
پیش میاد.....من عاشقم از اون رده سوم.....من عاشق جهانم و دارم تلاش میکنم که به عشق چهارمم برسم......عشق رده سوم عشق فلسفیه.....عشقی که هر فلسفه دانی اونو میشناسه...........تو میگی بهشت جاویدان رو بخاطر عشق رها کردن غلطه.........یه همچین فردی چی میدونه که بهشتو به صاحب بهشت که نخستین عشق انسانه ترجیح میده.......نباید بخاطر لذت بهشت عاشق شد......عشق بی هدفه و تنها هدفش معنویت و یکی شدنه....برای بهتر درک کردن عشق سوم برو منطق الطیر رو بخون....یا حتی لیلی و مجنون......عشق یه چیز الهی و مقدسه.....اگه یه چیز باشه که از بهشت بر ما والا تر قرار داده میشه عشقه......عشق جوهر وجود انسانه........عشق یک نیازه.......
از نظر من لذت بهشتو به خاطر عاشق شدن از دست دادن کار درستی نیست
مثال زدی لیلی و مجنون اونا به نظرت خوش بخت شدن از نظر من نه دل خیلی ها رو ازردن دل پدر و مادرشونه و کل خانوادشونو حاضری اینطوری عاشق بشه بعدش خانواندتو کناب بزنی مثل لیلی و مجنون
با این حرفت موافقم عشق یه نیاز

Percy Jackson
2014/06/01, 23:16
لیلی و مجنون بهم نرسیدن......مجنون اسمش یه چیز دیگه بود....اما بخاطر عشقش شد مجنون....و پیام بهشت هیچ وقت بر کسی که خدا رو دوست نداشته باشه و اماده برای محو شدن در اون نباشه روا نیست!!!گفتم که برو منطق الطیر رو بخون....به طور کامل متوجه عشق میشی.....

Hermion
2014/06/01, 23:17
از نظر من لذت بهشتو به خاطر عاشق شدن از دست دادن کار درستی نیست
مثال زدی لیلی و مجنون اونا به نظرت خوش بخت شدن از نظر من نه دل خیلی ها رو ازردن دل پدر و مادرشونه و کل خانوادشونو حاضری اینطوری عاشق بشه بعدش خانواندتو کناب بزنی مثل لیلی و مجنون
با این حرفت موافقم عشق یه نیاز
خب برادر من ما دو ساعته داریم می گیم قلب ما از مغزمون دستور نمی گیره!!!!
نمی پرسه فلانی اگه من با فلانی باشم خوشش میاد یا بدش میاد؟؟؟؟
عشق ینی نیاز بله...عشق ینی نیاز به یه شخص...اونم نه خفیف بسیار قوی

pmirzad
2014/06/01, 23:20
[QUOTE=Hermion;51214]دقیقا کجای صحبت من به مذهب ربط داشت؟؟
من روابط خیابونی...تاکید می کنم روابط نه عشق....رو قبول ندارم...نه عقلم قبول می کنه نه قلبم نه منطقم!

تو جت باکس گفتی مذهب از اونجا گفتم
رابطه خیابانی که درست باشه از سر منطق میتونی احساسات و افکار و اندیشه جنس مذکر رو بیشتر و بهتر بشناسی مشکلش جیه دقیقا

Percy Jackson
2014/06/01, 23:22
رابطه خیابانی گاهی اوقات هوسهه!!ولی اگر درست باشه از همه عشق ها درست تره!!!

pmirzad
2014/06/01, 23:24
لیلی و مجنون بهم نرسیدن......مجنون اسمش یه چیز دیگه بود....اما بخاطر عشقش شد مجنون....و پیام بهشت هیچ وقت بر کسی که خدا رو دوست نداشته باشه و اماده برای محو شدن در اون نباشه روا نیست!!!گفتم که برو منطق الطیر رو بخون....به طور کامل متوجه عشق میشی.....
من زیبایی در دیوانگی و مجنون شدن نمیبینم مجنون یعنی جی یعنی جشم هارو رو حقیقت ها بستن کاری که مجنون کرد
جواب سوالمو ندادی به نظرت درسته که ادم جوری که مجنون عاشق شد عاشق بشه و کل خانوادشو از یاد ببره فقط به خاطر عشق???
اگه اینطوریه پس جرا خدا ادمو از بهتش بیرون کرد مگه ادم یه عشق واقعی به حوا نداشت

خب برادر من ما دو ساعته داریم می گیم قلب ما از مغزمون دستور نمی گیره!!!!
نمی پرسه فلانی اگه من با فلانی باشم خوشش میاد یا بدش میاد؟؟؟؟
عشق ینی نیاز بله...عشق ینی نیاز به یه شخص...اونم نه خفیف بسیار قوی
خب اگه قلبت بگه عاشق شو و کل خانواده و افرادی که دوسشون داری رو فراموش کن به خاطر عشقت حاضری این کارو بکنی جون قلبت میگه پس عقل و اندیشه جی میشه

رابطه خیابانی گاهی اوقات هوسهه!!ولی اگر درست باشه از همه عشق ها درست تره!!!
دقیقا حرفی که منظورم بودو گفتی

Hermion
2014/06/01, 23:24
خوب یه رابطه ی درسته وقتی با فکر و اندیش باشه...ازدواج کنن خوشبخت هم بشن...با علاقه...نه با عشق

من نمی گم عشق درسته!!!کی گفتم عشق درسته و عقلانیه؟؟؟ من همچین حرفی نزدم
عشق درست نیست ...عقلانی نیست....با هیچ منطقی جور در نمیاد...ولی قشنگه....البته هرکس یه جوری زیابیی رو معنی می کنه

Percy Jackson
2014/06/01, 23:26
عشق درسته...کاملا....ولی عقانی نیست....و یادتون باشه که عقل همیشه درست نمیگه!!!!

pmirzad
2014/06/01, 23:27
عشق درسته...کاملا....ولی عقانی نیست....و یادتون باشه که عقل همیشه درست نمیگه!!!!

خدا عقلو به انسان داده که خوب و بدو از هم تشخی ص بده ودرست انتخاب برا همینم میشه گفتم که عقل درست تر از قلب جون کار قلب دوست داشتنه کار عقل اندیشیدن و اتخاب صحیح کردنه

Hermion
2014/06/01, 23:27

نه عماد...هر چیزی که خانواده ی منو برنجونه اشتباهه...درست نیست...صحیح نیست من تو روی خانوادم واستم
ولی عشق لازم داره و می طلبه این رو
پس نه درسته نه عقلانی

pmirzad
2014/06/01, 23:29
خوب یه رابطه ی درسته وقتی با فکر و اندیش باشه...ازدواج کنن خوشبخت هم بشن...با علاقه...نه با عشق

من نمی گم عشق درسته!!!کی گفتم عشق درسته و عقلانیه؟؟؟ من همچین حرفی نزدم
عشق درست نیست ...عقلانی نیست....با هیچ منطقی جور در نمیاد...ولی قشنگه....البته هرکس یه جوری زیابیی رو معنی می کنه
گفتم که با شرایط اقتصادی الان ازدواج با سن بالا میشه ادم باید صبر کنه تو این جامعه همه صبور نیستن فقط اگه پدر و مادر ثروت مند نباشند البته ها طول میکشه ((:
میگی زیبایی جه جیز زیبایی در شخصیت مجنون میبینی وقتی خودشو و خانوادشو به نابودی و ناامیدی کشوند جه جیز زیبایی در این هست

Percy Jackson
2014/06/01, 23:30
خدا عقلو به انسان داده که خوب و بدو از هم تشخی ص بده ودرست انتخاب برا همینم میشه گفتم که عقل درست تر از قلب جون کار قلب دوست داشتنه کار عقل اندیشیدن و اتخاب صحیح کردنه

ولی عشق یه انتخاب نیست......عشق یه واجبه و عشق نهایت قدرت روحه......قلب برای خواستن و عقل برای برداشت کردنه.....قلب برای دوست داشتن و عقل برای تصور کردنه.....اگه بهت بگن بستنی البالویی میخوای یا سیب ترش تو مغزت اینجا بیکاره و بر اساس خواستت تصور میکنه.......قلب معشوق رو میخواد و ذهن براش تصور میکنه........

pmirzad
2014/06/01, 23:31
نه عماد...هر چیزی که خانواده ی منو برنجونه اشتباهه...درست نیست...صحیح نیست من تو روی خانوادم واستم
پس نه درسته نه عقلانی

این حرفت که متضاد حرفایی که زدی به عشق غیر عقلانی اعتقاد داری یا نه ??
این حرفی که زدی یعنی عقل رو به احساسات ترجیح میدی جون اشتباه خانوادتو برنجونی پس اینطوری داری میگی کل حرفات اشتباه و عشقی نمیشه داشت جون غلطه

Hermion
2014/06/01, 23:31

ما داریم تشخیص می دیم!داریم می گیم عشق اشتباهه!
ولی خوب دست ما نیستش
عقل ما دست خودمونه...مثلا:یه رابطه ی خیابونی داریم که با علاقه داریم با هم پیش می ریم...خب با هم ازدواج می کنیم بر فرض و تمام ....این صحیحه و دست خودمونم هست
قلب دست ما نیست.مثلا: یه زندگی معمولی داریم دنبال دردسر نیستیم می ریم مدرسه میایم خونه همه چیمون رو برنامس...یهو می بینم بدون یه شخص نمی تونیم زندگی کنیم...می بینم وقتی ناراحت می شه دیوونه می شیم...دست خودمون نیست....می فهمی؟

pmirzad
2014/06/01, 23:32
ولی عشق یه انتخاب نیست......عشق یه واجبه و عشق نهایت قدرت روحه......قلب برای خواستن و عقل برای برداشت کردنه.....قلب برای دوست داشتن و عقل برای تصور کردنه.....اگه بهت بگن بستنی البالویی میخوای یا سیب ترش تو مغزت اینجا بیکاره و بر اساس خواستت تصور میکنه.......قلب معشوق رو میخواد و ذهن براش تصور میکنه........

اره عشق انتخاب نیست ولی میتونه به وسیله عقلت ببینی که این رابطه پایان خوشی داره و به کسی صدمه میزنه یا نه

Percy Jackson
2014/06/01, 23:32
پس نه درسته نه عقلانی

اگه تو با یه نفر زندگی کنی از خانوادت میشه......بله درسته.......ولی بشرط اینکه عشقت واقعی و دو طرفه باشه.....جدی میگم مث رابطه ماریوس و کوزت.....یه تصور نمونه از عشق دوم.....

pmirzad
2014/06/01, 23:34
ما داریم تشخیص می دیم!داریم می گیم عشق اشتباهه!
ولی خوب دست ما نیستش
عقل ما دست خودمونه...مثلا:یه رابطه ی خیابونی داریم که با علاقه داریم با هم پیش می ریم...خب با هم ازدواج می کنیم بر فرض و تمام ....این صحیحه و دست خودمونم هست
قلب دست ما نیست.مثلا: یه زندگی معمولی داریم دنبال دردسر نیستیم می ریم مدرسه میایم خونه همه چیمون رو برنامس...یهو می بینم بدون یه شخص نمی تونیم زندگی کنیم...می بینم وقتی ناراحت می شه دیوونه می شیم...دست خودمون نیست....می فهمی؟
بالاخره نفهمدیم تو موافق عشق با اندیشه ای یا عشق با احساسات اینایی که میگی یعنی عشق با اندیشه که همون حرفی که من میزنم که رابطه خیابونی میتونه مفید باشه جون نیاز رو ح و جسمت برطرف میشه ولی نیازی به ازدواج کردن نیست اونوقت درست نمیگم وقتی به یکی علاقه داره و عقلتم میگه این کار درسته و سرمایه ازدواجو نداره باید به این رابطه ادامه بدی

Hermion
2014/06/01, 23:34
اره عشق انتخاب نیست ولی میتونه به وسیله عقلت ببینی که این رابطه پایان خوشی داره و به کسی صدمه میزنه یا نه
نه نمی تونیم...اصن نمی شه

اگه تو با یه نفر زندگی کنی از خانوادت میشه......بله درسته.......ولی بشرط اینکه عشقت واقعی و دو طرفه باشه.....جدی میگم مث رابطه ماریوس و کوزت.....یه تصور نمونه از عشق دوم.....

اصن نفهمیدی ربطش به گفته ی من چی بود
توضیح بده

Percy Jackson
2014/06/01, 23:36
اگه عشق سالم و درست باشه یا به عبارت درس عشق باشه لیاقت جدای از خانواده رو داره.....رده دوم از رده اول بالاتره!!

pmirzad
2014/06/01, 23:36
[QUOTE=Hermion;51232]نه نمی تونیم...اصن نمی شه

جرا نمیشه ادم اگه با عقلش فکر میکرد اون میوه ممنوعه رو نمیخورد کار سختی نیست با عقل انختاب کردن

Hermion
2014/06/01, 23:37
بالاخره نفهمدیم تو موافق عشق با اندیشه ای یا عشق با احساسات اینایی که میگی یعنی عشق با اندیشه که همون حرفی که من میزنم که رابطه خیابونی میتونه مفید باشه جون نیاز رو ح و جسمت برطرف میشه ولی نیازی به ازدواج کردن نیست اونوقت درست نمیگم وقتی به یکی علاقه داره و عقلتم میگه این کار درسته و سرمایه ازدواجو نداره باید به این رابطه ادامه بدی

من می گم عشق یه چیزه...علاقه یه چیزه....عادت یه چیز دیگه
اون رابطه ی خیابونی به نظر من مثه اینه که یه غریبه بیاد خواستگاری و تحقیقات و ... و وقتی ببینم از لحاظ عقلانی این ازدواج درسته قبول کنم...
عشق یه چیز دیگس...این نیست...عشق علاقه نیست

pmirzad
2014/06/01, 23:37
اگه عشق سالم و درست باشه یا به عبارت درس عشق باشه لیاقت جدای از خانواده رو داره.....رده دوم از رده اول بالاتره!!

حاضری عشق به یک نفرو به خانوادت به دوستات و همه کسایی که دوسشون داری ترجیح بدی این کار به نظرت درسته

Hermion
2014/06/01, 23:38

بله ارزششو داره ولی درست نیست!
موافق نیستی؟؟؟؟؟؟؟؟

[QUOTE=Hermion;51232]نه نمی تونیم...اصن نمی شه

جرا نمیشه ادم اگه با عقلش فکر میکرد اون میوه ممنوعه رو نمیخورد کار سختی نیست با عقل انختاب کردن

نه اگه عاشق باشی اصن عقلت تعطیله
عامیانه گفتم این دفعه دیگه!!!!!

Percy Jackson
2014/06/01, 23:40
ادم بخاطر عشق سیب رو نخورد بخاطر وسوسه و شهوت خورد که دو عنصر خیلی قوین!!اگه درست نباشه که اسمش عشق نیست!!!!!

pmirzad
2014/06/01, 23:41
من می گم عشق یه چیزه...علاقه یه چیزه....عادت یه چیز دیگه
اون رابطه ی خیابونی به نظر من مثه اینه که یه غریبه بیاد خواستگاری و تحقیقات و ... و وقتی ببینم از لحاظ عقلانی این ازدواج درسته قبول کنم...
عشق یه چیز دیگس...این نیست...عشق علاقه نیست
خب تو کدومو قبول داری کدوم برات مقدس تره عشق غیر عاقلانه یا عشق عاقلانه
خودت گفتی عشق عاقلانه نیست و حاضر نیستی خونوادتو برنجونی پس موافق عشق با اندیشه اگه این طور باشه خودت حرف خودتو که عشق واقعی وجود داره رو زیر سوال میبری
تو گفتی موافق رابطه خیابونی و یکی بیاد شماره بگیره یا بده نیستی ولی میگی از لحاظ عقلانی این ازدواج درسته قبول برای تو مهم ازدواج در صورتی که ازدواج تو این جامعه با این شرایط اقتصادی سخت و دشوار نمیتونی که هیج کاری نکنی تا یکی 50 سالش بشه بیاد بگه الان میتونیم ازدواج کنیم الان پول دارم

ادم بخاطر عشق سیب رو نخورد بخاطر وسوسه و شهوت خورد که دو عنصر خیلی قوین!!اگه درست نباشه که اسمش عشق نیست!!!!!

جواب سوالمو ندادی اگه به این عشق اعتقاد داری حاضری دوستات و خانوادتو به خاطر عشق کنار بگذاری

AVENJER
2014/06/01, 23:44
اقا پازل که همه تا حالا درست کردن

حالا فرض کنید یکی از تیکه های پازل نباشه
قطعا یه جای خالی احساس میشه
که فقط با همون تیکه پازل پر میشه
یعنی اون پازل برای کامل شدن به اون تیکهش نیاز داره
انسان ها از اونجایی که خواستار تکاملن پس همیشه به دنبال اون تیکه گمشده هستن
و وقتی اون تیکه گم شده رو پیدا کردن دیگه نمیخوان ولش کنن
این همون عشقه

Hermion
2014/06/01, 23:44
خب تو کدومو قبول داری کدوم برات مقدس تره عشق غیر عاقلانه یا عشق عاقلانه
خودت گفتی عشق عاقلانه نیست و حاضر نیستی خونوادتو برنجونی پس موافق عشق با اندیشه اگه این طور باشه خودت حرف خودتو که عشق واقعی وجود داره رو زیر سوال میبری
تو گفتی موافق رابطه خیابونی و یکی بیاد شماره بگیره یا بده نیستی ولی میگی از لحاظ عقلانی این ازدواج درسته قبول برای تو مهم ازدواج در صورتی که ازدواج تو این جامعه با این شرایط اقتصادی سخت و دشوار نمیتونی که هیج کاری نکنی تا یکی 50 سالش بشه بیاد بگه الان میتونیم ازدواج کنیم الان پول دارم
ای بابا من کی گفتم شماره گرفتن و دادن درسته؟؟؟من گفتم یه رابطه ی عقلانی که خودمو خانوادم تاییدش می کنن
پس این به کنار
دوم این که عشق برای من مقدسه....علاقه ی یه چیزیه که زیاده...مامان من با علاقه با بابام ازدواج کرده و کلا همه ی اطرافیانم
ولی من دوست ندارم...من علاقه رو دوست ندارم چون به نظرم علاقه ممکنه یه روز از بین بره ولی عشق نه
من برای رسیدن به یه عشق واقعی هر کاری می کنم....و دارم صادقانه اعتراف می کنم دعوام نکنین

Percy Jackson
2014/06/01, 23:47
عشق چیزیه که فقر حالیش نمیشه.....اگه دختر پول رو بالا تر از عاشقش میدونه پس این رابطه عشق نیست.....
اره حاضرم....حاضرم اگه عشقم پاک و دو نفره باشه حتی خودمو ترک کنم!!!!

ای بابا من کی گفتم شماره گرفتن و دادن درسته؟؟؟من گفتم یه رابطه ی عقلانی که خودمو خانوادم تاییدش می کنن
پس این به کنار
دوم این که عشق برای من مقدسه....علاقه ی یه چیزیه که زیاده...مامان من با علاقه با بابام ازدواج کرده و کلا همه ی اطرافیانم
ولی من دوست ندارم...من علاقه رو دوست ندارم چون به نظرم علاقه ممکنه یه روز از بین بره ولی عشق نه
من برای رسیدن به یه عشق واقعی هر کاری می کنم....و دارم صادقانه اعتراف می کنم دعوام نکنین
ینی عشقت انتخاب دیگران باشه؟؟؟؟عشق لباس نیست که چن تا بیاری بگی کدوم بهم میاد!!!وقتی عشق بیاد دیگه حتی خودتم نمیتونی ازش دست برداری!!

عشق چیزیه که من حاضرم براش تروی رو بسوزونم!!!عشق تنها دارای من تو عالم معنویته!!!

Hermion
2014/06/01, 23:48
عشق چیزیه که فقر حالیش نمیشه.....اگه دختر پول رو بالا تر از عاشقش میدونه پس این رابطه عشق نیست.....
اره حاضرم....حاضرم اگه عشقم پاک و دو نفره باشه حتی خودمو ترک کنم!!!!

ینی عشقت انتخاب دیگران باشه؟؟؟؟عشق لباس نیست که چن تا بیاری بگی کدوم بهم میاد!!!وقتی عشق بیاد دیگه حتی خودتم نمیتونی ازش دست برداری!!

من دارم کلمه ی های جدا استفاده می کنم ولی شما همشو یکی می کنین
علاقه یه چیز دیگس....عشق یه چیز خییییییییییییییییییلی فراتره
من نمی خوام با علاقه زندگی کنم
می خوام با عشق زندگی کنم
من از الان موضعم مشخصه...با عشق شد، خوب عالیه تمام سعیمو براش می کنم...نشد با علاقه ترجیح می دم زندگی نکنم

pmirzad
2014/06/01, 23:48
پس این به کنار
تو حرفای خودتو زیر سوال میبری از یه طرف میگی برا رسیدن به عشق هر کاری میکنی از اون طرف میگی ه رابطه ی عقلانی که خودمو خانوادم تاییدش می کنن
ممکنه تا اخر عمرت طعم مادر بودنو و علاقه رو احساس نکنی جون منتظر یه عشقی هستی که خیلی کم پیش میاد یا بیشتر تو کتاباست اینجور عشقا
میگی شماره گرفتن از یه نفر جرا لزما باید غلط باشه ????

Hermion
2014/06/01, 23:51
تو حرفای خودتو زیر سوال میبری از یه طرف میگی برا رسیدن به عشق هر کاری میکنی از اون طرف میگی ه رابطه ی عقلانی که خودمو خانوادم تاییدش می کنن
ممکنه تا اخر عمرت طعم مادر بودنو و علاقه رو احساس نکنی جون منتظر یه عشقی هستی که خیلی کم پیش میاد یا بیشتر تو کتاباست اینجور عشقا
میگی شماره گرفتن از یه نفر جرا لزما باید غلط باشه ????

1.من برای رسیدن به عشق هر کاری می کنم چون عشق تضمین شده اس با این که اشتباهه ولی علاقه تضمین شده نیست با این که درسته(فک می کنم تو دقیق نخوندی من چی نوشتم)
2.من به عشق ایمان دارم...تو ممکنه نداشته باشی
3.بله وقتی یکی با یه نظر دیدن من بهم شماره می ده به نظرم اشتباهه....ینی تو نظر دیگه ای داری؟؟....به نظرم معلومه که اشتباست

Percy Jackson
2014/06/01, 23:53
میدونی اون کسی که عاشقته انقد حواسش پرته که یادش نمیمونه اسمتو بپرسه!!!!چه برسه به شماره دادن!!

Hermion
2014/06/01, 23:54
میدونی اون کسی که عاشقته انقد حواسش پرته که یادش نمیمونه اسمتو بپرسه!!!!چه برسه به شماره دادن!!

نه تنها عشق نیست...بلکه علاقه هم نیست....فقط یه هوس احمقانه است

Percy Jackson
2014/06/01, 23:54
ایا شما معشوقه دارین؟؟؟؟؟

AVENJER
2014/06/01, 23:55
1.من برای رسیدن به عشق هر کاری می کنم چون عشق تضمین شده اس با این که اشتباهه ولی علاقه تضمین شده نیست با این که درسته(فک می کنم تو دقیق نخوندی من چی نوشتم)
3.بله وقتی یکی با یه نظر دیدن من بهم شماره می ده به نظرم اشتباهه....ینی تو نظر دیگه ای داره....به نظرم معلومه که اشتباست
من با حانیه موافقم مخصوصا در خصوص مورد اول علاقه تضمین نشدس مثل نیاز به غذا خوردن که تا وقتی ادم گشنه نباشه بهش نیاز پیدا نمیکنه و وقتی سیر شد ولش میکنه

3.بله وقتی یکی با یه نظر دیدن من بهم شماره می ده به نظرم اشتباهه....ینی تو نظر دیگه ای داره....به نظرم معلومه که اشتباست
من با حانیه موافقم مخصوصا در خصوص مورد اول علاقه تضمین نشدس مثل نیاز به غذا خوردن که تا وقتی ادم گشنه نباشه بهش نیاز پیدا نمیکنه و وقتی سیر شد ولش میکنه

pmirzad
2014/06/01, 23:57
3.بله وقتی یکی با یه نظر دیدن من بهم شماره می ده به نظرم اشتباهه....ینی تو نظر دیگه ای داری؟؟....به نظرم معلومه که اشتباست
نگاه کن ادم برا یه جیزی صبر میکنه که واقا وجود داشته باشه ممکنه ازددواج کردن مادر شدن رو از دست بدی برای اونجیزی که شاید اصلا پیش نیاد
ممکنه که یه پسری یه دختر زیبایی رو ببینه بخواهد ازش شمارشو بگیرم این کار به نظرت غلطه شاید این دختر در کنار زیبایی تموم اون خصوصیاتی رو داره که اون از یه خانوم توقع دارم برا اینکار باید بیشتر ببینیتشو بیشتر بشناستش برا همینم نیاز به شمارشم داره

Hermion
ایا شما معشوقه دارین؟؟؟؟؟

این سوالو بی خیال شو چون یا دروغ می شنوی یا یه جوری می پیچوننت

Percy Jackson
ایا تا حالا دلتون خواسته عاشق بشین......میدونین چرا عشق خوبه؟؟؟؟ چون میتونی توش اشتراک گذاری داشته باشی........میتونی وقتی یه دستی داره سرتو نوازش میکنه احساساتتو اروم کنی.....میتونی وقتی میخنده یا گریه میکنه زندگیشو حس کنی.......وقتی عشق بقلت کرد میتونی زندگی رو حس کنی...شیره ای از وجود احساسات!!

اگه اینو خودت میدونی پس نپیچونم و درست جواب بده........

Hermion
2014/06/01, 23:58
نگاه کن ادم برا یه جیزی صبر میکنه که واقا وجود داشته باشه ممکنه ازددواج کردن مادر شدن رو از دست بدی برای اونجیزی که شاید اصلا پیش نیاد
ممکنه که یه پسری یه دختر زیبایی رو ببینه بخواهد ازش شمارشو بگیرم این کار به نظرت غلطه شاید این دختر در کنار زیبایی تموم اون خصوصیاتی رو داره که اون از یه خانوم توقع دارم برا اینکار باید بیشتر ببینیتشو بیشتر بشناستش برا همینم نیاز به شمارشم داره

من حاضرم برای یه عشق واقعی از همه چی بگذرم
اون پسر ممکنه دو سه متر جلوتر یه دخترخانوم زیباتر ببینه!!!!

pmirzad
این سوالو بی خیال شو چون یا دروغ می شنوی یا یه جوری می پیچوننت
تو از من پرسیدی تا حالا کسیرو دوست داشتی من صادقانه بهت جواب دادم واقعیتم گفتم حالا این سوال منم هست تا حالا با کسی رابطه داشتی ??

Percy Jackson
این میشه یه نی روحی بین تو و شق و میتونی احساساتتو به اشتراک بزاری!!!

Hermion
2014/06/01, 23:59
ایا تا حالا دلتون خواسته عاشق بشین......میدونین چرا عشق خوبه؟؟؟؟ چون میتونی توش اشتراک گذاری داشته باشی........میتونی وقتی یه دستی داره سرتو نوازش میکنه احساساتتو اروم کنی.....میتونی وقتی میخنده یا گریه میکنه زندگیشو حس کنی.......وقتی عشق بقلت کرد میتونی زندگی رو حس کنی...شیره ای از وجود احساسات!!

اگه اینو خودت میدونی پس نپیچونم و درست جواب بده........
تا تعریفت از معشوقه چی باشه عماد جانم

pmirzad
2014/06/02, 00:00
من حاضرم برای یه عشق واقعی از همه چی بگذرم
اون پسر ممکنه دو سه متر جلوتر یه دخترخانوم زیباتر ببینه!!!!
خب باید شماره یکی رو داشته باشی تا بفهمی که واقا عاشقش میشی یا نه عشق تو نگاه اول که وجود نداره این عشق مال داستاناست باید با یکی اشنا بشی برا اینکارم نیاز به شماره طرف داری
اینی که میگی هوسه یه رابطه مفید نیست

Hermion
شما به من به گین به کی می گین معشوقه و به چی می گین رابطه تا من جواب بدم

Percy Jackson
کسی که با تمام وجود بخوای باهاش یکی شی و در اون حل شی!!!!کسی که با دیدنش حس کنی تو بدنت نیستی....کسی که ثانیه به ثانیه به فکرش باشی و تو ذهنت با اون بودنو تصور کنی!!

pmirzad
تا تعریفت از معشوقه چی باشه عماد جانم

منظورش رابطست دیگه

Percy Jackson
2014/06/02, 00:01
کسی که دوست داری داخلش محو شی!!!

Hermion
کسی که با تمام وجود بخوای باهاش یکی شی و در اون حل شی!!!!کسی که با دیدنش حس کنی تو بدنت نیستی....کسی که ثانیه به ثانیه به فکرش باشی و تو ذهنت با اون بودنو تصور کنی!!

بله داشتم و دارم

Percy Jackson
کسی دوست داری همیشه بقلش کنی....کسی که دوست داری تا خود ابدیت تو چشاش خیره بشی و تو اونا خودتو غرق کنی!!!

AVENJER
2014/06/02, 00:02

وقتی برای شناختش هزار راه دیگه هست چرا ادم راه غلط رو انتخاب کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی ادم با یکی دیگه رابطه داشته باشه نمیشه تضمین کرد که با همه ی اخلاقای خوب و بد اون طرف اشنا میشه...............میشه تضمین کرد؟

Percy Jackson
2014/06/02, 00:02
پس میفهمی عشق دوم چیه!!

ایا اونم اینجوریه؟؟؟ایا اونم با تو همین حسو داره؟؟!!

Hermion
2014/06/02, 00:03
پس میفهمی عشق دوم چیه!!

ایا اونم اینجوریه؟؟؟ایا اونم با تو همین حسو داره؟؟!!

بله می فهمم

نمی دونم عماد همون طور که اون نمی دونه

pmirzad
2014/06/02, 00:05
بله داشتم و دارم
نمیدونم حرفتو یه جور باور کردنش سخت جون 14 سالت بیشتر نیست و اینجور عشقا توهین نمیخوام بکنما ولی واقعی نیست جون سن خیلی کمه بیشتر توضیح بده یعنی یه پسری هست که تو با تمام وجودت دوسش داری و براش حاضر باشی همه کار بکنی
اگه اینطوریه پس دین جی میگه دین میگه تا روز ازدواج صبر کن و رابطه ای نداشته باش و به فکر این نباش جون ذهنو فاسد میکنه دقیقا جیزی که من میگم منطق و دور از احساسات (جون تو جت باکس گفتی مذهب در مورد مذهب حرف زدم))))

Percy Jackson
2014/06/02, 00:06
تو تا الان دوتا از مفاهیم عشقو فهمیدی.....حالا بیا وارد سومی شیم..............چ حسی نسبت به محو شدن و دیگه نبودن داری؟؟؟چقد میتونی قدرت رو تصور کنی؟؟؟ تا چ حد عشق معنوی وابسته ای؟؟؟چ حسی نسبت به زمین داری؟؟؟؟بهتر بگم....فریاد درونت در مواقعی که به معنویت و روح جهان هستی فکر میکنه چی میگه؟؟؟

pmirzad
2014/06/02, 00:07
وقتی برای شناختش هزار راه دیگه هست چرا ادم راه غلط رو انتخاب کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی ادم با یکی دیگه رابطه داشته باشه نمیشه تضمین کرد که با همه ی اخلاقای خوب و بد اون طرف اشنا میشه...............میشه تضمین کرد؟

وقتی یه دخترو تو خیابون میبینی ازش خوشت میاد جه راه دیگه ای هست وقتی شمارشو بگیری و بیشتر بشناسیس میتونی با عقل و اندیشت انتخاب کنی این شخصی شخص مناسبی هست یا نه
راه دیگه ای هست خوشحال میشن بشنوم

تو تا الان دوتا از مفاهیم عشقو فهمیدی.....حالا بیا وارد سومی شیم..............چ حسی نسبت به محو شدن و دیگه نبودن داری؟؟؟چقد میتونی قدرت رو تصور کنی؟؟؟ تا چ حد عشق معنوی وابسته ای؟؟؟چ حسی نسبت به زمین داری؟؟؟؟بهتر بگم....فریاد درونت در مواقعی که به معنویت و روح جهان هستی فکر میکنه چی میگه؟؟؟

یه سوال به حرفایی که میزنی اعقاد کامل داری واقا فکر میکنی همجین عشقی وجود داره من که میگم هجین جیزی وجود نداره

Hermion
2014/06/02, 00:07
نمیدونم حرفتو یه جور باور کردنش سخت جون 14 سالت بیشتر نیست و اینجور عشقا توهین نمیخوام بکنما ولی واقعی نیست جون سن خیلی کمه بیشتر توضیح بده یعنی یه پسری هست که تو با تمام وجودت دوسش داری و براش حاضر باشی همه کار بکنی
اگه اینطوریه پس دین جی میگه دین میگه تا روز ازدواج صبر کن و رابطه ای نداشته باش و به فکر این نباش جون ذهنو فاسد میکنه دقیقا جیزی که من میگم منطق و دور از احساسات (جون تو جت باکس گفتی مذهب در مورد مذهب حرف زدم))))

همه چیزایی که فهمیده بودم از عشق رو گفتم...چیز جدیدی ندارم که بگم...هر کی توضیحات من رو قبول داره می گه من عاشقم هر کیم قبول نداره می گه من نیستم

pmirzad
2014/06/02, 00:10
همه چیزایی که فهمیده بودم از عشق رو گفتم...چیز جدیدی ندارم که بگم...هر کی توضیحات من رو قبول داره می گه من عاشقم هر کیم قبول نداره می گه من نیستم

گفتی برا عشقم هر کاری میکنم ولی گفتی که نیمدونی اون شخص این احساسو داره یا نه اگر بهفمی امیدوارم نباشه ها که طرف همجین احساسی نداره اونوقت فوق العاده تاثیر بدی رو ذهن و افکارت میزاره این عشقو که باعث نابودی میشه رو واقا قبول داری ??????

AVENJER
2014/06/02, 00:11
اقا این عشق در کل چیز خوبیه سن هم نمیشناسه
باور کن
یه گرایشیه که انقدر قویه که حاظری برای محافظت از طرف مقابل هر کاری بکنی
اصلا هم قیافه ی زیبا ملاک نیست که ادم هم دختر قشنگی که میبینه بگه من عاشق شدم ممکنه اونجوری هم نباشه چون طرف مقابل باید از لحاظ روحی مکمل ادم باشه

Hermion
2014/06/02, 00:12
گفتی برا عشقم هر کاری میکنم ولی گفتی که نیمدونی اون شخص این احساسو داره یا نه اگر بهفمی امیدوارم نباشه ها که طرف همجین احساسی نداره اونوقت فوق العاده تاثیر بدی رو ذهن و افکارت میزاره این عشقو که باعث نابودی میشه رو واقا قبول داری ??????

این که عشق ممکنه باعث نابودی بشه رو قبول دارم
ولی کلا حرفی که قبول نداشته باشمو نمی زنم...هر چی گفتم تا حالا از ته قلبم بوده و واقعیت
حتی اگه در نهایت مجبور شم بگم خدا رو شکر خوشبخته

Percy Jackson
2014/06/02, 00:14
بقیه بحث برای فردا.....امشب راجه بهش فکر کنین.....راجه به عشق سوم......پیام تا وقتی عشق رو نشناسی نمیفهمیش......هروقت تونستی مقهوم عشق رو درک کنی بگو....
حانیه من قبول دارم و میگم که حرفات درسته!!امشب راجه به عشقت خیلیی فکر کن......و بعد راجه به خدا فکر کن....سعی کن عشقت نسبت به جهانو پیدا کنی.....به افرینش فکر کن...به فلسفه عشق.....اگه منطق الطیر(بله تاکید میکنم چون نزدیک ترین راه رو به عشق نشون میده)رو خونده بودی کارت راحت تر بود.........به محو شدن داخل خدا و پیدا کردن راه پرنده بودن!!!!!امشب رو عاشق خالق باش نه مخلوق.......
برای امشب اعلام میکنم که کافیه برای من لاقل......من باید برم فردا امتحان دارم و مطمئنا با نمره پایین هیچکیعاشقم نمی شه و همه اینا ینی کشک......
و در پایان بیت های پایانی منطق الطیر:
محو ما گردید در صد عز و ناز
تا به ما در خویش را یابید باز
محو او گشتند اخر بردوام
سایه در خورشید گم شد والسلام
تا که میرفتند و می گفت این سخن
چون رسیدند و نه سر ماند و نه بن
لاجرم اینجا سخن کوتاه شد
رهرو و رهبر نماند و راه شد

بدرود تا فرداییکه عشق در ان موج میزند نه به هرکس بلکه تا معشوق

pmirzad
2014/06/02, 00:16
اقا این عشق در کل چیز خوبیه سن هم نمیشناسه
باور کن
یه گرایشیه که انقدر قویه که حاظری برای محافظت از طرف مقابل هر کاری بکنی
اصلا هم قیافه ی زیبا ملاک نیست که ادم هم دختر قشنگی که میبینه بگه من عاشق شدم ممکنه اونجوری هم نباشه چون طرف مقابل باید از لحاظ روحی مکمل ادم باشه
اگه به اینه یه بجه 3 سالم میتونه عاشق بشه این از اون حرفاستا که عشق سن نمیشناسه
اره معلوم مکمل روح باید ولی جواب سوالمم ندادی جه راه دیگه ای میشناسی به جز شماره گرفتن(بگما من تو عمرم کلا از دختری شماره نگرفتما )))

اره بقیه بحث برا فردا منم رفتم یکم دوره کنم

Hermion
2014/06/02, 00:17
اره معلوم مکمل روح باید ولی جواب سوالمم ندادی جه راه دیگه ای میشناسی به جز شماره گرفتن(بگما من تو عمرم کلا از دختری شماره نگرفتما )))

3 ساله که نمی شه همه می دونن
هر چیم بگی من می گم اشتباهه
بای همگی شب خوش

AVENJER
2014/06/02, 00:27
این که عشق ممکنه باعث نابودی بشه رو قبول دارم
ولی کلا حرفی که قبول نداشته باشمو نمی زنم...هر چی گفتم تا حالا از ته قلبم بوده و واقعیت
حتی اگه در نهایت مجبور شم بگم خدا رو شکر خوشبخته

حرفات کاملا قابل درکه و من یکی که نمیتونم بگم که تو الان داری فقط حرف میزنی و هیچ حقیقتی بین حرفات نیست
چون خودم هم تجربه داشتم میدونم در بعضی موقعیت ها هم اگر ادم بدونه که در صورت انجام یه کاری ممکنه خودش ضرر کنه ولی شخص مقابل براش بهتر باشه حاظره اون کارو انجام بده نه به خواطر خودش بلکه چون به نفع شخص مقابله مثل همون که ادم میدونه شخ مقابل با کس دیگه ای ممکنه شاد تر و خوشبخت تر باشه پس از خود گذشتگی میکنه

اره معلوم مکمل روح باید ولی جواب سوالمم ندادی جه راه دیگه ای میشناسی به جز شماره گرفتن(بگما من تو عمرم کلا از دختری شماره نگرفتما )
عشق سن نمیشناسه ولی به بچه ای که درکی از دور و اطرافش نداره نمیتونه عاشق بشه(منظورم عشق به جنس مقابله چون عشق به پدر و مادر رو یه نوزاد هم داره)
من کلا اعتقادی به عشق با نگاه اول یا فقط از لحاظ ظاهری ندارم و توی خیابون هم فقط همین یه نوع عشق(درست ترش حوس)پیدا میشه اگر ادم به کسی علاقه پیدا میکنه از روی رفتار و اعمالشه ..........
اینم روش دیگه:
نام کاربری کتابصورتشو بگیری
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخ
اینجوری با یه سری دیگه از اخلاقیاتش هم اشنا میشی

Fateme
2014/06/02, 01:10
سلام
خب بریم سر سوالات اصلی:

عشق چیه از نظر شما؟
اصلا عشق رو قبول دارین؟

عشق از نظر من يه نوع آرامش خاصه...ديدي وقتي يك كاري رو ناقص انجام ميدي دايم كلافه اي؟ عشق از نظر من عين همون آرامشيه كه با تكميل كار بهت دست ميده. يعني يك كسي پيدا ميشه كه توي ناقص رو به تكامل بيشتري ميرسونه و اون حس آرامشي كه از درك شدن و محبت مياد ميشه عشق.

رفتار...مممم خب قاعدتا اون بي قراري ناقص بودنت برميگرده سراغت وقتي نيست...وقتي هست از اينكه درك ميشي، از تفاهم، از محبت لذت ميبري...

عشق خيابوني يعني چي منظورت رو دقيق تر بگو. معمولا(گفتم معمولا!!!) اينايي كه تو خيابونا بدون هيچ شناختي شماره ميدن اصلا عشق نيس دنبال سرگرمي مي گردن اون احساسشون هم وابستگيه....أمت خب اينكه چميدونم يه مدتي باهم تو دانشگاه هم كلاس بودن و يك شناخت نسبي دارن خب اين يه مقدار قضيه اش فرق داره...

بله عشقو قبول دارم...

Jey
2014/06/02, 01:17
سلام :دی
واقعا سلام :دی
امیدوارم حالتون به شدت خوب باشه :دی
من میخواستم بگم که عشق رو قبول ندارم عشقی نیست تو این دورو زمونه :دی
خود من به شخصه روزانه 200 بار عاشق میشم :دی
اخرین بار هم همین 2 ساعت پیش بود عاشق عروسک برادرزادم شدم :)) :دی
دیروز عاشق یه خودکار شدم بهش عشق ورزیدم ولی منو رنگی کرد بی احساس :|
بهرحال من تجربه زیاد دارم از من بپرسین :)) :دی

Fateme
2014/06/02, 01:19
!

یه چیز دیگه
می گی عشق قلبی بعد می گی باید از رو عقل اندیشه باشه!
آخ قلب چه ربطی به عقل داره؟؟؟؟؟؟
يك جمله ي قشنگي از يكي از مشاهير بود الان يادم نيس كي، ميگفت همونطور كه كار چشم ديدنه كار قلب هم عشق ورزيدنه، پس وقتي با قلب عاشق شدي عشق واقعي نيست اما وقتي با عقلت عاشق شدي اونوقت عشق واقعيه.

ببين عين اين فيلما و كارتونا كه همديگه رو ميبينن بعد همچين از چشاشون قلب ميزنه بيرون قضيه عشق قلبيه...مثلا تو خيابون يكي رو ميبيني از قيافه و رفتار باكلاسش قلبت ميلرزه...بعد باهم بيشتر اشنا ميشين و مي بيني نه بابا اين ادم درونش با بيرونش زمين تا اسمون فرق داره...ولي يه وقت هس درونش هم به دلت ميشنه و با شناختن واقعي اون شخص بهش علاقه پيدا ميكني...اين بار با عقلت عاشقش شدي نه قلبت

pmirzad
2014/06/02, 01:23
يك جمله ي قشنگي از يكي از مشاهير بود الان يادم نيس كي، ميگفت همونطور كه كار چشم ديدنه كار قلب هم عشق ورزيدنه، پس وقتي با قلب عاشق شدي عشق واقعي نيست اما وقتي با عقلت عاشق شدي اونوقت عشق واقعيه.

ببين عين اين فيلما و كارتونا كه همديگه رو ميبينن بعد همچين از چشاشون قلب ميزنه بيرون قضيه عشق قلبيه...مثلا تو خيابون يكي رو ميبيني از قيافه و رفتار باكلاسش قلبت ميلرزه...بعد باهم بيشتر اشنا ميشين و مي بيني نه بابا اين ادم درونش با بيرونش زمين تا اسمون فرق داره...ولي يه وقت هس درونش هم به دلت ميشنه و با شناختن واقعي اون شخص بهش علاقه پيدا ميكني...اين بار با عقلت عاشقش شدي نه قلبت
این جمله از منه کاملا موافقم

Fateme
2014/06/02, 01:32
ما داریم تشخیص می دیم!داریم می گیم عشق اشتباهه!ولی خوب دست ما نیستشعقل ما دست خودمونه...مثلا:یه رابطه ی خیابونی داریم که با علاقه داریم با هم پیش می ریم...خب با هم ازدواج می کنیم بر فرض و تمام ....این صحیحه و دست خودمونم هستقلب دست ما نیست.مثلا: یه زندگی معمولی داریم دنبال دردسر نیستیم می ریم مدرسه میایم خونه همه چیمون رو برنامس...یهو می بینم بدون یه شخص نمی تونیم زندگی کنیم...می بینم وقتی ناراحت می شه دیوونه می شیم...دست خودمون نیست....می فهمی؟نه حانيه من قبول ندارم...مگه عشق اكسيره كه شب بخوابيم صبح باشيم عاشق و شيداي يكي باشيم؟اول ميشناسي اون شخصو، بعد يواش يواش از شخصيتش خوشت مياد، بعد يه حالت وابستگي خفيفه بعدش علاقه است كه اين علاقهه وقتي دو طرفه باشه ميشه عشق

نه اگه عاشق باشی اصن عقلت تعطیله
عامیانه گفتم این دفعه دیگه!!!!!
اتفاقا اين از نظر من عشق نيست شيفتگيه.

JuPiTeR
2014/06/02, 01:42
نظر شخصی من اینه(بقیه‌ی پست‌ها رو هم نخوندم):
عشق یعنی یه حس قشنگ8->
یعنی وقتی پیش کسی که عاشقش شدی حس خوبی داشته باشی، با خنده‌اش خنده‌ات بگیره، با اخمش اخم کنی، با ناراحتیش ناراحت بشی، با خوشحالیش خوشحال...
هم تو غم باهاش باشی هم تو خوشحالی
هم وقتی بیدار میشی به فکرش بیفتی، هم وقتی میخوای بخوابی
عشق هم احساسیه، هم عقلی
وقتی احساس بدون عقل باشه بدرد نمی‌خوره، وقتی عقل بدون احساس هم باشه مفت نمی‌ارزه

http://forum.pioneer-life.ir/member106-albums96-7638.jpg

بازم می‌گم این نظر شخصی منه!
نمی‌گم حتما باید همین باشه ولی هرکس تعریفش از عشق با یه نفر دیگه فرق داره
چون عشق یه چیزی نیست که ثابت باشه
یه چیزیه که قابل پیش‌بینی نیست
ولی خلاصه شده‌اش میشه"یه حس قشنگ"

pmirzad
2014/06/02, 01:47
عشق از نظر من يه نوع آرامش خاصه...ديدي وقتي يك كاري رو ناقص انجام ميدي دايم كلافه اي؟ عشق از نظر من عين همون آرامشيه كه با تكميل كار بهت دست ميده. يعني يك كسي پيدا ميشه كه توي ناقص رو به تكامل بيشتري ميرسونه و اون حس آرامشي كه از درك شدن و محبت مياد ميشه عشق.

رفتار...مممم خب قاعدتا اون بي قراري ناقص بودنت برميگرده سراغت وقتي نيست...وقتي هست از اينكه درك ميشي، از تفاهم، از محبت لذت ميبري...

عشق خيابوني يعني چي منظورت رو دقيق تر بگو. معمولا(گفتم معمولا!!!) اينايي كه تو خيابونا بدون هيچ شناختي شماره ميدن اصلا عشق نيس دنبال سرگرمي مي گردن اون احساسشون هم وابستگيه....أمت خب اينكه چميدونم يه مدتي باهم تو دانشگاه هم كلاس بودن و يك شناخت نسبي دارن خب اين يه مقدار قضيه اش فرق داره...

بله عشقو قبول دارم...

یه سوال مممکنه یکی تو خیباتون با فرد دیگه ای اشنا بشه و یه رابطه خوبیم داشته باشن هدف سرگرمی نیست بیشتر وقتا دوست شدن با جنس مخالف و ربطی به حس وابستگی نداره یعنی شما میگی حتما ادم باید طرفو تو دانشگاه یا جای دیگه ای شناخته باشه نمیشه از صفر شروع کرد و اینطوری طرفو شناخت???

Fateme
2014/06/02, 01:48
عشق هم احساسیه، هم عقلی
وقتی احساس بدون عقل باشه بدرد نمی‌خوره، وقتی عقل بدون احساس هم باشه مفت نمی‌ارزه

بلي بلي من بسي موافقم فقط يه سوال فني يعني چي قابل پيش بيني نيست؟شب ميخوابي صبح كه باشيد عاشق شدي عايا؟؟؟؟((37))

pmirzad
2014/06/02, 01:49
نظر شخصی من اینه(بقیه‌ی پست‌ها رو هم نخوندم):
عشق یعنی یه حس قشنگ8->
یعنی وقتی پیش کسی که عاشقش شدی حس خوبی داشته باشی، با خنده‌اش خنده‌ات بگیره، با اخمش اخم کنی، با ناراحتیش ناراحت بشی، با خوشحالیش خوشحال...
هم تو غم باهاش باشی هم تو خوشحالی
هم وقتی بیدار میشی به فکرش بیفتی، هم وقتی میخوای بخوابی
عشق هم احساسیه، هم عقلی

http://forum.pioneer-life.ir/member106-albums96-7638.jpg

هر جی مدیر کل بگه ما قبول میکنیم (((((((:
تعریف قشنگی از عشق بود

Fateme
2014/06/02, 01:50
یه سوال مممکنه یکی تو خیباتون با فرد دیگه ای اشنا بشه و یه رابطه خوبیم داشته باشن هدف سرگرمی نیست بیشتر وقتا دوست شدن با جنس مخالف و ربطی به حس وابستگی نداره یعنی شما میگی حتما ادم باید طرفو تو دانشگاه یا جای دیگه ای شناخته باشه نمیشه از صفر شروع کرد و اینطوری طرفو شناخت???
اخه شما براي من توضيح بده يك شخص چطور ميتونه توي فرضا ده ديقه اي كه من توي اون محوطه هستم بفهمه كه احتمالش هس من همون مثلا نيمه گمشده اش يا يك شخص مناسب براي اون باشم؟ جز اينكه كاملا از روي ظاهرم قضاوت كرده؟
اوكي اگه هدف سرگرمي نيست چرا از همون اول طبق عرف جامعه كه خواستگاريه پيش نرن؟ قضيه هم رسميه و هم طرفين حمايت خانواده رو دارن و ميتونن خيلي أروم همديگه رو بشناسن...
اينو هم از جانب من داشته باش كه اين خرجا و اينا همش بهانه اس اگه طرفين همو دوست داشته باشن خيلي زود به نتيجه ميرسن كه بازم نيس براي يك پيوند ساده و زيباي ازدواج ميلياردي خرج بشه

AVENJER
2014/06/02, 01:51
مثلا تو خيابون يكي رو ميبيني از قيافه و رفتار باكلاسش قلبت ميلرزه...بعد باهم بيشتر اشنا ميشين و مي بيني نه بابا اين ادم درونش با بيرونش زمين تا اسمون فرق داره.

دقیقا با این حرف موافقم چون ادم وقتی برای مثال با یکی هم کلاسیه یه شناخت عقلانی ازش بدست میاره نه فقط یه شناخت ظاهری
اینم جوابم به اون قضیه شماره دادن
pmirzad (http://forum.pioneer-life.ir/member1419.html)

مثلا تو خيابون يكي رو ميبيني از قيافه و رفتار باكلاسش قلبت ميلرزه...بعد باهم بيشتر اشنا ميشين و مي بيني نه بابا اين ادم درونش با بيرونش زمين تا اسمون فرق داره.

دقیقا با این حرف موافقم چون ادم وقتی برای مثال با یکی هم کلاسیه یه شناخت عقلانی ازش بدست میاره نه فقط یه شناخت ظاهری

pmirzad
2014/06/02, 01:56

دقیقا اشکال این کارو تو جی میبینی اینو متوجه نشدم از حرفات شماره میگیری از طرف اگر اخلاق و رفتارش بهت خورد رابطتو باهاش ادامه میدی اگر که نه دیدی از بعضی نظر بهم نمیخورین دیگه شما میگی هم کلاسی وقتی زن و مرد جه تو دانشگاه (مطمعن نیستم) جه تو مدرسه جدا شدن میخوای این شناختو از کجا به دست بیاری منم این شناخت عقلانیو کاملا قبول دارم ولی موقعیکه شرایطشم باشه وقتی نیست باید این کاارو کرد دیگه اینم ولی باید یه ضوابط خودشو داشته باشه

این ارسال حذف شده!
کاملا موافقم عشق فقط با احساس وجود نداره

JuPiTeR
2014/06/02, 02:00
بلي بلي من بسي موافقم فقط يه سوال فني يعني چي قابل پيش بيني نيست؟شب ميخوابي صبح كه باشيد عاشق شدي عايا؟؟؟؟((37))
نچ یعنی تو نمی‌تونی پیش‌بینی کنی عاشق چ شخصی میشی یا بعدا چ اتفاق‌هایی میفته
یا اصن چطوری عاشق میشی
مثلا آیا به خوبی خوشی تموم میشه یا با درد رنج؟

Angel of Death
2014/06/02, 06:48
3-4 صفحه بیشتر نخوندم ، بحثتون خیلی منطقی نیست ، چون کسایی که توی بحثن ؛
اول از اینکه چند نفرشون گفتن که تاحالا توی رابطه نبودن پس عاشق|معشوق نبودن تا حالا ، در نتیجه نمی تونن نظری بدن و بیشتر نظرات از همون شنیده ها و نوشته ها و ... هستش.
دوم اینکه بحثتون اصلا" سروته نداره ! یک موقع دارین در مورد عشق نوع اول حرف می زنین یک موقع نوع دوم و ... بعدم به هم ربطش میدین ! در صورتی که اینجا بحث در مورد عشق نوع دوم هست تا اونجا که فهمیدم.
مورد آخر که فکت هست ، کسی که عاشقه دیگه خیلی عقل و مقل حالیش نمیشه ! فکت ! دلیل اینی هم که بعضی دوستان می گن عقل میاد و ... باز برمیگرده به همون دلیل اول بالا !

جواب سوال ها :
عشق چیه از نظر شما؟
همیشه یک چیز نیست ، برای بعضی ها زجره ، بعضیا سوختن و ساختن ، بعضیا خوشی و شادی و در کل هر کسی یک چیزی.البته برای همه عشق یک چیز تعریف شده ولی اون که چی میشه اخرش معلوم نیست.
کمبود عقل ، خل وضعی ، شاد شدن بیش از حد ، غیرت ، رضایت و ... زیاده ! جا نمیشه اینجا.
اصلا" و ابدا ، عشق در یک نگاه بله ولی خیابونی خیر.
اصلا عشق رو قبول دارین؟
100% وجود داره.

Hermion
2014/06/02, 08:52
من منظورم از اين كه گفتم آدم با عقل عاشق نمى شه با قلب عاشق مى شه ابن بود كه كسى كه مى خواى عاشقش بشيو نمى تونى انتخاب كمى...قلبت خودش انتخابش مى كنه،(به خاطر اين كه پيام مى گفت من به نظرم بايد با عقل و انديشه عاشق شد) حرفمو قبول نداريد؟؟مثلا شما مى تونيد يه نقر رو در نظر بگيريد و بگيد من بايد عاشق همين آدم بشم؟؟به نظر من امكان نداره
من به نظرم وقتى عاشق مى شى ديگه خيلى عقل به كارت نمى ياد...
بعضى ها به يكى علاقه مند مى شن...با تحقيق و برخورد هاى تو دانشگاه و ... عقلشون بهشون مى گه مى تونن با اين آدم خوشبخت شن....ولى يكم اونور تر يه شخص ديگه عاشق همكلاسيش مى شه...نه از لحاظ فرهنگى نه مالى نه مذهبى به هم نمى خورن...ولى اين دفعه قلبش بهش مى گه تو فقط با اون خوشبخت مى شى....
اينه فرق عشق و علاقه

M.A.S.K
2014/06/02, 10:01
سلام
خب بریم سر سوالات اصلی:

عشق چیه از نظر شما؟
.
نظر شخصیم یه نوع وابستگی مخربه...ولی خب نظر اجتماعی فک میکنم این باشه : محبت و علاقه ی خالصانه بین دونفر رو که شکلی مشخص داشته باشه عشق میگن
.
.
به شخصه معتقدم موجب رفتار های غیر عاقلانه و پر از اشتباه میشه..البته در اکثر موارد...ولی میشه در موردش این طور گفت..موجب تحت الشعاع قرار گرفتن عادات و رفتار های شخص...و از خود گذشتگی برای شخص مقابل و بروز یک سری ناهنجاری ها
.
.
عشقی که فقط به خاطر اندام و قیافه باشه و یه هوس زود گذر نه یه عمل منطقی و خالصانه باشه رو قبول ندارم
.
اصلا عشق رو قبول دارین؟
.
عشق بزرگترین نعمت خدا به انسانه که عظمت و بزرگی و مقام شخص همه تحت الشعاع این احساس هستش که مونده به چه موضوعی متمایل بشه...

بر عکس نظر برخی دوستان من معتقدم عشق رو باید با چشم عقل و دین هم نگاه کرد....
بخش مهمی از عشق مربوط به هوس جسمانی هستش که اگه این حس نباشه عشقی نیست....هر عشقی در ابتدا بین دو نفر بدین صورت به وجود میاد و بعد به مراحل بالاتر عرفانی میرسه....خب...
پس من معتقدم باید عشق رو نه فقط با قلب که باید با عقل و دین نیز نگاه کرد..چون پس از یه مدت شما جنبه های جدیدی از شخص مقابلتون رو میبینین که دیگه نمیشه روشون سرپوش گذاشت...مشکلاتی از قبیل تفکرات مختلف اجتماعی..دینی..فرهنگی...که اینا موجب طلاق و جدایی دو عاشق و معشوقه...در اولین وهله های زندگی مسایل زناشویی روی این مشکلات سرپوش میذلرن و یه آرامش نسبی و دروغین به هردو طرف میدن...و پس از مدتی این سرپوش از بین رفته و موجب مشکلات روحی و روانی در خانواده میشه....پس به نظر من عشق یه مقوله ی مهم و پر از اهمیته که نباید به عنوان یه چیز ساده و راحت نگاه کرد ... عشق قویترین حس بشریه..که ممکنه سازنده یا مخرب باشه..
البته سخته که عشق رو با این معیار ها بررسی کرد...فقط یه عشق کاملا صادقانه و پاک میتونه تمام مشکلات رو رد کنه ...ولی متاسفانه عشقای امروزی شده یه بازی برایه افرادی که خیال میکنن عشق پردازن و عاشق...عشق خیابونی یه هوسه..یه دروغ...خیلی چیزا می خوام بگم ولی حیف که نمیتونم از این قالب مودبانه خارج بشم.....
در کل خودم معتقد به عشقم...ولی از عاشق شدنم میترسم..به خاطر همین ازش دوری میکنم...
لیلااا...قضیه ی تو فرق داره ها

لیلا گفتم قضیه ی تو فرق داره

Hermion
2014/06/02, 11:15
آقا این بحث به جایی نمی رسه
بعضیا عاشق شذن می فهمن بعضیا هم عاشق نشدن درک نمی کنن
علاقه با عشق فرق داره

sir m.h.e
2014/06/02, 11:51
بحث بدی نیست بیخیالش نشید
نمیدونم تاحالا کسی توی روابط واژه ها کار کرده یا نه چون وقتی این کارو میکنی خیلی از سوالات خود به خود جواب داده میشن
کسی تا حالا گیاه عشقه رو دیده؟ این گیاه به دور گیاه های دیگه میپیچه تا کم کم اون ها رو خفه کنه
عشق و عشقه هر دو از یک ریشه اند
توی عرفان عاشق به اون گیاهی که توسط عشقه از بین میره تشبیه میشه و عشق واقعی به عشقی گفته میشه که عاشق حاضر باشه به خاطر معشوق از هرچیزی دل بکنه و در نهایت خودش رو فدا کنه
اگر حاضر به فدا کردن نباشی عشق واقعی رو نداری و فقط بحث علاقه در میونه
این عشق ضرورتا به جنس مخالف نیست و مربوط به هر چیزی میشه که حاضر باشی با کمال میل خودت رو فداش کنی و حتی میتونه یک شئ باشه
طبق این تعریف این که مجنون به خاطر لیلی از همه دل کند چیز عجیبی نیست و قابل درکه
عشق از احساسات سرچشمه میگیره پس منشا عقلانی نداره اما احساسات بر هم غلبه میکنند و حس در حالت عادی بقا از همه قوی تره پس اگه غیر عقلانی حس علاقه به کسی را داری اما حاضر نیستی خودت رو فدا کنی عشقت واقعی نیست چون عشق واقعی از حس بقا هم قوی تر میشه
یه سوال چرا فکر کنید حضرت آدم به خاطر عشقش به حوا رانده شد؟
آدم به دلیل طمع و وسوه ی تبدیل شدن به فرشته از جاودانگی دست کشید وگرنه عشق او که پاک بود حوا و آدم هر دو گول شیطان را خوردند
عشق اگر چیز بدی بود که به عنوان یک فطرت در نظر گرفته نمیشد
من همه تایپیک رو نخوندم اگه چیز تکراری گفتم ببخشید

Hermion
2014/06/02, 12:05
بحث بدی نیست بیخیالش نشید
نمیدونم تاحالا کسی توی روابط واژه ها کار کرده یا نه چون وقتی این کارو میکنی خیلی از سوالات خود به خود جواب داده میشن
کسی تا حالا گیاه عشقه رو دیده؟ این گیاه به دور گیاه های دیگه میپیچه تا کم کم اون ها رو خفه کنه
عشق و عشقه هر دو از یک ریشه اند
توی عرفان عاشق به اون گیاهی که توسط عشقه از بین میره تشبیه میشه و عشق واقعی به عشقی گفته میشه که عاشق حاضر باشه به خاطر معشوق از هرچیزی دل بکنه و در نهایت خودش رو فدا کنه
اگر حاضر به فدا کردن نباشی عشق واقعی رو نداری و فقط بحث علاقه در میونه
این عشق ضرورتا به جنس مخالف نیست و مربوط به هر چیزی میشه که حاضر باشی با کمال میل خودت رو فداش کنی و حتی میتونه یک شئ باشه
طبق این تعریف این که مجنون به خاطر لیلی از همه دل کند چیز عجیبی نیست و قابل درکه
عشق از احساسات سرچشمه میگیره پس منشا عقلانی نداره اما احساسات بر هم غلبه میکنند و حس در حالت عادی بقا از همه قوی تره پس اگه غیر عقلانی حس علاقه به کسی را داری اما حاضر نیستی خودت رو فدا کنی عشقت واقعی نیست چون عشق واقعی از حس بقا هم قوی تر میشه
آدم به دلیل طمع و وسوه ی تبدیل شدن به فرشته از جاودانگی دست کشید وگرنه عشق او که پاک بود حوا و آدم هر دو گول شیطان را خوردند

من الان دقیقا موافقم
صددرصد درسته

vsp
2014/06/02, 12:07
من به شخصه همیشه اعتقاد داشتم چیزی که انسان ها رو اشرف مخلوقات می کنه توانایی عشق ورزیدن بی قیدوشرطه

smhmma
2014/06/02, 15:35
دوستان تمام عقاید شما محرتم اما اینجا نیومدید تا عقاید خودتون رو بیان کنید
اومدید بحث کنید و به نتیجه برسید
اومدید که با حرف منطقی به حقیقت برسید
نه حتی اینکه حرف خودتون رو اثبات کنید
فقط اومدید که دنبال یک حقیقت درمورد عشق بگردید
اینو از یاد نبرید چون خیلی دیدم فقط اومدید تعریف خودتون از عشق رو گفتید و رفتید
اره تعریف کنید ولی بعدشم دلیلشو بگید

حالا من نظرمو می گم

اول در عرفان عشق یعنی تبعیت مطلق
یعنی گفت بمیر بمیری
گفت بکش بکشی
و...
و براساس اصول عرفانی که من تا به حال خوندم و شنیدم عرفا
حداقل تعداد زیادیشون می گن چنین عشقی بین انسان ها امکان پذیر نیست

از طرفی ما خیلی وقتا یه پدیده هایی داریم به نام خودکشی که طرف می گه من عاشقم و فلان و بیسار و چون بهش نمی رسه خودشو می کشه
سوال پیش میاد که این عشق نبود که خودشو فدا کرد؟؟؟

خوب ما داخل علم روانشناسی یه چیزی داریم به نام پروانه ای در دل
خیلی وقتا مخصوصا دو جنس مخالف یه علاقه ی خیلی شدیدی بهم پیدا می کنن
این علاقه معمولا هیچوقت بیشتر از شش ماه طول نمیکشه و دلیلش ترشح هورمن هایی هست که میشه گفت عشق عامه رو ایجاد می کنه
درواقع دلباختگی و دلبستگی بسیار شدید که در فرهنگ عام به عشق معروف شده
اگر توجه کرده باشید رابطه میان خیلی از دختر و پسرا مخصوصا اون دسته ای از دختر پسرا که توی خیابون یا به صورت تصادفی با هم اشنا می شن و دوست می شن بیشتر از 6 ماه نمیکشه
خیلی وقتا کمتره
درحالی که برای خود اون افراد انگار 5 سال طول کشیده
دقیقا این هست که خیلی وقتا شما در اثر یه سری عوامل هورمن هایی داخل بدنتون ترشح می شه که باعث دلباختگی خیلی خیلی شدید می شه اما زماندار
خیلی از عشقای تصادفی دقیقا همینن
حالا یه تعدادی از همین علاقه های تصادفی که با هورمن ایجاد شدن وجود دارن که خیلی بیشتر از 6 ماه دووم میارن
که این به خیلی چیزا بستگی داره
اولین مورد اینکه زنان و مردان مخصوصا اونهایی که کاملا زن هستن و کاملا مرد هستن و هیچ شباهتی به جنس مخالف ندارن(چون خیلی از افراد صد در صد دتر یا پسر نیستن خیلی از عادات تربیتی باعث گرایشات زنانه یا مردانه درون اونها شده یا اینکه به صورت ژنتیکی کاملا مرد و زن نیستن) یک نیازی دارن متفاوت با نیاز های جنسی که درواقع نیز به جنس مخالف برای تکمیل روحی افراد هست
بدون تعارف بگم
نیاز به همسر یک نیاز طبیعی هست و جدای از نیاز جنسی هست
شاید خیلی از دختر ها یا پسرها مخصوصا افراد بالای 15 یا 16 سال بعضی وقتا خلاء داخل خودشون حس کرده باشن
حتی نیاز به اینکه یه کسی رو دوس داشته باشن که از جنس مخالفه
عشق ورزی به جنس مخالف
حتی بعضا طرف خیلی نیاز داره یکی از جنس مخالف که بهش علاقمند هست رو در اغوش بگیره درحالی که حتی کسی رو دوس نداره
این نیاز خیلی وقتا باعث گرایشات بین جنس های مختلف می شه
خیلی پسرا ها شاید حس کرده باشن وقتی یه دختری از جلوشون رد میشه انگار به سمتش کشیده میشن
ناخوداگاه مقدار زیادی از مغزشون متوجه اون دختر میشه
علل خصوص اگر زیبا باشه
درحالی که شاید این پسر اصن توی این فاز ها نباشه و حتی روش رو برگردونه اما اون حس هنوز باهاشه
یا دخترا همین طور
هرچند میل جنسی در دختر و پسر متفاوته اما این غریزه برای هردوشون هست و خیلی شبیه به همه
حتی می شه گفت میل جنسی در زنان مخصوصا تا قبل از ارضا خاموشه اما داخل پسرا همیشه روشنه
با این تفاوت که در وقتی میل جنسی در دخترا روشن میشه و نزدیک به حدود ارگاسم می شه خیلی خیلی قوی تر از مال پسرا هست
یعنی میل جنسی اینقدر براشون متفاوته
اما این غریزه ی دیگه که نیاز به جنس مخالفه داخل زن و مرد تفاوت های کمتری داره
هردو به خوبی حسش می کنن
و دقیقا همین غریزه سبب کشش دختر و پسر به هم میشه

برگردم سر موضوع
اون دلباختگی های تصادفی که خیلی بیتر از شش ماه طول می کشه دقیقا خیلی وقتا به دلیل همین نیاز هست
دو طرف اول نیاز دارن نسبت بهم
دوم غریزه ی جنسی هم دارن که معمولا داخل پسرا خیلی کارکردش بالا هست و غریزه ی جنسی باغث میشه سعی و تلاش کنن به این دختر بچسبن
تازه بعضی هاشون امیدوارن با صمیمیت خیلی زیاد بتونن چیز هایی بیشتری رو برای ارضای خودشون بدست بیارن
اندک اندک پیش برن تا زمانی که مخ دختر رو برای ... بزنن
سوم 6 ماه با هم دوست بودن و تا حدی علاقه به دلیل رفت و امد داخلشون ایجاد شده
برای همین برعکس خیلی از زوج ها نسبت بهم کاملا سرد نمیشن
جز اون بعضی وقتا توی بعضی زوج ها احساست دیگه هم دخیل می شن
مثلا حس وفاداری فرد رو مجبور می کنه اول خودشو متعهد کنه
دوم سعی می کنه خودشو عاشق نشون بده
سوم سعی می کنه به دلیل تعهدش خودشو رو دوباره عاشق کنه
پس یه سری عوامل دخیل باعث میشن این دو نفر نسبت بهم کامل سرد نشن و رابطشون رو ادامه بدن
وقتی رفت و امد بیشتر می شه باز هم این دو نفر به خاطر رفت و امد و هم صحبتی و هم دلی علاقشون بعضا بیشتر می شه
و اینطوری یه سری از این علاقه ها ادامه پیدا می کنه

من یه مقدار از حرفامو زدم
هرکس به نظرش قسمتی از حرفام منطقی نبود با دلیل بیاد حرف منو رد کنه
اما خواهش می کنم اول حرفامو دقیق بخونید و بدون جبهه گیری نظر بدید
نه برای اینکه تا به حال به مخالف حرفای من معتقد بودید

درضمن من فقط از یه دید فعلا مسئله تا حد کمی بررسی کردم
هنوز خیلی مونده و دید های مختلفی هست

Percy Jackson
2014/06/02, 17:04
فک کنم اگه نقل قولت کنم تاپیک بترکه پس نمیکنم!!!یاد میکنم!@smhmma
بابابزرگ من نمیگم قسمتی از حرفات اشتباه بود یا هرچیز دیگه! اتفاقا کاملا درست بود.....من یه جورایی باهات موافقم حتی ولی به هیچ عنوان نمیگم بخاطر غرایز جنسی.....اره شاید بخاطر غریزه هرکسی تو هر سنی و تو هر شرایطی یه دختر زیبا از کنارش رد شه و مجذوبش بشه.....ولی این همیشه نمیشه گفت بخاطر غرایز جنسی....ینی میتونه باشه و میتونه نباشه....ممکنه فقط (به اصطلاح خودمونی)تو کفش مونده باشه که چطور یکی انقد میتونه زیبا باشه.... اما در مورد نیاز....میدونین عشق از قلب نمیاد و یا به قلب مربوط نیست...عشق تو روحه و روح داخل خون جریان داره...و تلمبه خون چیه؟؟قلب...ینی محرک احساسات ما(مث رابطه های ریاضی شد نه؟)....و حالا عشق......من با امیر موافقم...عشق ینی یه احساس زیبا...و همین طور با فاطمه......به قدری با حرفش موافقم که جمله اولو که خوندم سپاسو زدم.....عشق ینی ارامش تکامل......یه ادم رنج دیده احتیاج به عشق داره تا روحشو کامل کنه......رنج و سختی قسمت هایی از روح ما رو میسوزونه.......به داخل روحتون نگاه کنین....دقیقا وسط دلتون حسش کنید....وقتی نفس عمیق میکشی احساس ارامش بهت دست میده ولی حس میکنی یه چیزی تو اون ارامش کمه.....انگار نفست یه جای خالی داره که نمیتونه پرش کنه.....اون دایره رنج توئه......هرچی عذاب بیشتر باشه بیشتر حسش میکنی.......عشق چیزیه که اون حفره رو میپوشونه و پرش میکنه........حالا گاهی این عشق از طریق نگاه کردن به معشوق یا معشوقه بدست میاد یا با بقل کردنش......اما اگه اون تورو دوس نداشته باشه یه قسمتی از اون عشق نیست......ینی علاقه داری فقط.....تو به اون علاقه داری ولی اون حفرش با تو پر نمیشه....... واسه همینه که وقتی عاشق میشی تو شکمت حس قلقلک بهت دست میده.....دار کشیده میشه تا پر کنندشو بگیره.....این تعریف من از عشقه!!

Hermion
2014/06/02, 17:05
حالا من نظرمو می گم

یعنی گفت بمیر بمیری
گفت بکش بکشی
و...

خب تعریف عشق تقریبا همینه ولی کامل نیست....اون قبول
ولی با این که بین آدما عاشق امکان نداره قبول ندارم....پس بین کیا امکان پذیره؟؟؟؟؟

از طرفی ما خیلی وقتا یه پدیده هایی داریم به نام خودکشی که طرف می گه من عاشقم و فلان و بیسار و چون بهش نمی رسه خودشو می کشه
سوال پیش میاد که این عشق نبود که خودشو فدا کرد؟؟؟

خوب ما داخل علم روانشناسی یه چیزی داریم به نام پروانه ای در دل
خیلی وقتا مخصوصا دو جنس مخالف یه علاقه ی خیلی شدیدی بهم پیدا می کنن
این علاقه معمولا هیچوقت بیشتر از شش ماه طول نمیکشه و دلیلش ترشح هورمن هایی هست که میشه گفت عشق عامه رو ایجاد می کنه
درواقع دلباختگی و دلبستگی بسیار شدید که در فرهنگ عام به عشق معروف شده
اگر توجه کرده باشید رابطه میان خیلی از دختر و پسرا مخصوصا اون دسته ای از دختر پسرا که توی خیابون یا به صورت تصادفی با هم اشنا می شن و دوست می شن بیشتر از 6 ماه نمیکشه
خیلی وقتا کمتره
درحالی که برای خود اون افراد انگار 5 سال طول کشیده
دقیقا این هست که خیلی وقتا شما در اثر یه سری عوامل هورمن هایی داخل بدنتون ترشح می شه که باعث دلباختگی خیلی خیلی شدید می شه اما زماندار
خیلی از عشقای تصادفی دقیقا همینن
حالا یه تعدادی از همین علاقه های تصادفی که با هورمن ایجاد شدن وجود دارن که خیلی بیشتر از 6 ماه دووم میارن
که این به خیلی چیزا بستگی داره
اولین مورد اینکه زنان و مردان مخصوصا اونهایی که کاملا زن هستن و کاملا مرد هستن و هیچ شباهتی به جنس مخالف ندارن(چون خیلی از افراد صد در صد دتر یا پسر نیستن خیلی از عادات تربیتی باعث گرایشات زنانه یا مردانه درون اونها شده یا اینکه به صورت ژنتیکی کاملا مرد و زن نیستن) یک نیازی دارن متفاوت با نیاز های جنسی که درواقع نیز به جنس مخالف برای تکمیل روحی افراد هست
بدون تعارف بگم
نیاز به همسر یک نیاز طبیعی هست و جدای از نیاز جنسی هست
شاید خیلی از دختر ها یا پسرها مخصوصا افراد بالای 15 یا 16 سال بعضی وقتا خلاء داخل خودشون حس کرده باشن
حتی نیاز به اینکه یه کسی رو دوس داشته باشن که از جنس مخالفه
عشق ورزی به جنس مخالف
حتی بعضا طرف خیلی نیاز داره یکی از جنس مخالف که بهش علاقمند هست رو در اغوش بگیره درحالی که حتی کسی رو دوس نداره
این نیاز خیلی وقتا باعث گرایشات بین جنس های مختلف می شه
خیلی پسرا ها شاید حس کرده باشن وقتی یه دختری از جلوشون رد میشه انگار به سمتش کشیده میشن
ناخوداگاه مقدار زیادی از مغزشون متوجه اون دختر میشه
علل خصوص اگر زیبا باشه
درحالی که شاید این پسر اصن توی این فاز ها نباشه و حتی روش رو برگردونه اما اون حس هنوز باهاشه
یا دخترا همین طور
هرچند میل جنسی در دختر و پسر متفاوته اما این غریزه برای هردوشون هست و خیلی شبیه به همه
حتی می شه گفت میل جنسی در زنان مخصوصا تا قبل از ارضا خاموشه اما داخل پسرا همیشه روشنه
با این تفاوت که در وقتی میل جنسی در دخترا روشن میشه و نزدیک به حدود ارگاسم می شه خیلی خیلی قوی تر از مال پسرا هست
یعنی میل جنسی اینقدر براشون متفاوته
اما این غریزه ی دیگه که نیاز به جنس مخالفه داخل زن و مرد تفاوت های کمتری داره
هردو به خوبی حسش می کنن
و دقیقا همین غریزه سبب کشش دختر و پسر به هم میشه
خب اینا درسته ولی به نظرم عشق نیست فقط یه علاقه است....عشق بالاتر از اینا نیست؟

برگردم سر موضوع
اون دلباختگی های تصادفی که خیلی بیتر از شش ماه طول می کشه دقیقا خیلی وقتا به دلیل همین نیاز هست
دو طرف اول نیاز دارن نسبت بهم
دوم غریزه ی جنسی هم دارن که معمولا داخل پسرا خیلی کارکردش بالا هست و غریزه ی جنسی باغث میشه سعی و تلاش کنن به این دختر بچسبن
تازه بعضی هاشون امیدوارن با صمیمیت خیلی زیاد بتونن چیز هایی بیشتری رو برای ارضای خودشون بدست بیارن
اندک اندک پیش برن تا زمانی که مخ دختر رو برای ... بزنن
سوم 6 ماه با هم دوست بودن و تا حدی علاقه به دلیل رفت و امد داخلشون ایجاد شده
برای همین برعکس خیلی از زوج ها نسبت بهم کاملا سرد نمیشن
جز اون بعضی وقتا توی بعضی زوج ها احساست دیگه هم دخیل می شن
مثلا حس وفاداری فرد رو مجبور می کنه اول خودشو متعهد کنه
دوم سعی می کنه خودشو عاشق نشون بده
سوم سعی می کنه به دلیل تعهدش خودشو رو دوباره عاشق کنه
پس یه سری عوامل دخیل باعث میشن این دو نفر نسبت بهم کامل سرد نشن و رابطشون رو ادامه بدن
وقتی رفت و امد بیشتر می شه باز هم این دو نفر به خاطر رفت و امد و هم صحبتی و هم دلی علاقشون بعضا بیشتر می شه
و اینطوری یه سری از این علاقه ها ادامه پیدا می کنه

به نظرم حرفات درسته ولی ربطی به عشق نداره...در واقع تو توجیحه برای رابطه هایی که تو این دوره زیاد شده

pmirzad
2014/06/02, 17:59
من به شخصه همیشه اعتقاد داشتم چیزی که انسان ها رو اشرف مخلوقات می کنه توانایی عشق ورزیدن بی قیدوشرطه
من کاملا با این جمله مخالفم شما میگین اینکه انسان شرف مخلوقات در عشق فرزیدن نه در عقل و اندیشه انسان هستش که میتونه اختراع کنه میتونه به فضا بره میتونه کشف کنه این انسان رو اشرف مخلوقات میکنه عشق ورزیدن فقط مخصوص انسان نیست تو تمام موجودات دنیا هستش پس این نمیتونه تفاوت انسان و دیگر موجودات باشه

smhmma
2014/06/02, 19:00
خب تعریف عشق تقریبا همینه ولی کامل نیست....اون قبول
ولی با این که بین آدما عاشق امکان نداره قبول ندارم....پس بین کیا امکان پذیره؟؟؟؟؟

خب اینا درسته ولی به نظرم عشق نیست فقط یه علاقه است....عشق بالاتر از اینا نیست؟

به نظرم حرفات درسته ولی ربطی به عشق نداره...در واقع تو توجیحه برای رابطه هایی که تو این دوره زیاد شده
دخترم مگه من اینو گفتم؟؟؟
برو از عرفا بپرس
ولی بین انسان ها یعنی بین دو انسان
نه یک انسان و خدا
درواقع نظر اصلیشون اینه که بین یه انسان و خدا انجام پذیره و طبعیت کامل یعنی فرای اون چیزی که توی لیلی و مجنون هست بین انسان با انسان امکان نداره
این نظر اوناست
نه من
من نمی دونم

اره دخترم عشق خیلی بالاتر از ایناست
داشتم می گفتم اونایی که می گید عشق عشق
اینا عشق نیست
اینایی که گفتم این عشق عامیانه هست
گرفتی؟؟
درحالی که فقط یه دلباختگی هست
اینو چن بار تکرار کردما

خوب دخترم دارم دقیقا می گم دلیل رابطه این زمان اینا هست و اینا عشق نیستن
فقط دلبستگی های ساده ای هستن که شما چن ماه باهاشون کنار بیای درست می شن
زمان همه چیزو توی خودش حل می کنه
چون درواقع از دید من زمان یعنی تغییر
اگر هیچ چیز تغییر نکنه کسی می تونه بگه زمان گذشته؟؟
وقتی سکون مطلقه؟؟؟
پس زمان یعنی تغییر
و همه چیز تغییر می کنه چون اگه نکنه انگار بگیم برای یه سری چیزا زمان وجود نداره
درمورد چیزای مربوط به انسان ها غیر منطقی هست تغییر نداشته باشیم
ولی شاید جاهایی باشن که....

فک کنم اگه نقل قولت کنم تاپیک بترکه پس نمیکنم!!!یاد میکنم!@smhmma
بابابزرگ من نمیگم قسمتی از حرفات اشتباه بود یا هرچیز دیگه! اتفاقا کاملا درست بود.....من یه جورایی باهات موافقم حتی ولی به هیچ عنوان نمیگم بخاطر غرایز جنسی.....اره شاید بخاطر غریزه هرکسی تو هر سنی و تو هر شرایطی یه دختر زیبا از کنارش رد شه و مجذوبش بشه.....ولی این همیشه نمیشه گفت بخاطر غرایز جنسی....ینی میتونه باشه و میتونه نباشه....ممکنه فقط (به اصطلاح خودمونی)تو کفش مونده باشه که چطور یکی انقد میتونه زیبا باشه.... اما در مورد نیاز....میدونین عشق از قلب نمیاد و یا به قلب مربوط نیست...عشق تو روحه و روح داخل خون جریان داره...و تلمبه خون چیه؟؟قلب...ینی محرک احساسات ما(مث رابطه های ریاضی شد نه؟)....و حالا عشق......من با امیر موافقم...عشق ینی یه احساس زیبا...و همین طور با فاطمه......به قدری با حرفش موافقم که جمله اولو که خوندم سپاسو زدم.....عشق ینی ارامش تکامل......یه ادم رنج دیده احتیاج به عشق داره تا روحشو کامل کنه......رنج و سختی قسمت هایی از روح ما رو میسوزونه.......به داخل روحتون نگاه کنین....دقیقا وسط دلتون حسش کنید....وقتی نفس عمیق میکشی احساس ارامش بهت دست میده ولی حس میکنی یه چیزی تو اون ارامش کمه.....انگار نفست یه جای خالی داره که نمیتونه پرش کنه.....اون دایره رنج توئه......هرچی عذاب بیشتر باشه بیشتر حسش میکنی.......عشق چیزیه که اون حفره رو میپوشونه و پرش میکنه........حالا گاهی این عشق از طریق نگاه کردن به معشوق یا معشوقه بدست میاد یا با بقل کردنش......اما اگه اون تورو دوس نداشته باشه یه قسمتی از اون عشق نیست......ینی علاقه داری فقط.....تو به اون علاقه داری ولی اون حفرش با تو پر نمیشه....... واسه همینه که وقتی عاشق میشی تو شکمت حس قلقلک بهت دست میده.....دار کشیده میشه تا پر کنندشو بگیره.....این تعریف من از عشقه!!

یه سوال اساسی داشتم
خیلی مهمه
جدا به من بگو تو داری از کجا می گی عشق توی روحه و روح توی خونه ...
نه جدا دلیلت چیه؟؟؟
اینو از کجا می گی؟؟
اگه اینطوره پس کسایی که دیالیز می کنن و خونشون رو عوض می کنن روحشون هم عوض می شه؟؟
خخخخخخخخخخخخ
درمورد شهوت
من نگفتم همیشه هست
هرچند تقریبا همیشه حداقل اندکی ازش هست
این طبیعت انسانه
شاید خیلی وقتا خود ادم نفهمه ولی هست
ولی باشه می گم که تقریبا

درضمن قرار بود هر حرفی می زنیم دلیل داشته باشه
نه اینکه همینجوری عقیده ی خودمون رو باگو کنیم
منم می تونم بشینم یه بند برات از تمام عقایدم بگنم که شاید بعضیاشم ترجمه بخواد
ولی اینکه ارزشی نداره
شما اگر برای عقیدت دلیل اوردی ما حرفتو قبول می کنیم
وگرنه منم میام برات انقدر از عشق حرفای قشنگ می زنم که فکت باز بمونه
دوس داری بگم؟؟
عشق سرچشمه ی روح است...معنی زندگیست...شعله ی جود است...عشق ورزیدن...بزرگترین محبت انسان...ارامش وجودی...بدون عشق زندگی بی معناست...هنگامی که پرتوی وجود عشق بر روی وجود فانی ما می افتد...زندگی معنا می شود...زندگی جاوید می شود...زیرا که عشق...شعله کشیده است.......
عزیز من هر کسی می تونه از این حرفا بزنه
دلیل حرف مهمه
منطق حرف مهمه
متن ادبی که نمی خوایم بنویسیم

Percy Jackson
2014/06/02, 19:19
دخترم مگه من اینو گفتم؟؟؟
برو از عرفا بپرس
ولی بین انسان ها یعنی بین دو انسان
نه یک انسان و خدا
درواقع نظر اصلیشون اینه که بین یه انسان و خدا انجام پذیره و طبعیت کامل یعنی فرای اون چیزی که توی لیلی و مجنون هست بین انسان با انسان امکان نداره
این نظر اوناست
نه من
من نمی دونم

اره دخترم عشق خیلی بالاتر از ایناست
داشتم می گفتم اونایی که می گید عشق عشق
اینا عشق نیست
اینایی که گفتم این عشق عامیانه هست
گرفتی؟؟
درحالی که فقط یه دلباختگی هست
اینو چن بار تکرار کردما

خوب دخترم دارم دقیقا می گم دلیل رابطه این زمان اینا هست و اینا عشق نیستن
فقط دلبستگی های ساده ای هستن که شما چن ماه باهاشون کنار بیای درست می شن
زمان همه چیزو توی خودش حل می کنه
چون درواقع از دید من زمان یعنی تغییر
اگر هیچ چیز تغییر نکنه کسی می تونه بگه زمان گذشته؟؟
وقتی سکون مطلقه؟؟؟
پس زمان یعنی تغییر
و همه چیز تغییر می کنه چون اگه نکنه انگار بگیم برای یه سری چیزا زمان وجود نداره
درمورد چیزای مربوط به انسان ها غیر منطقی هست تغییر نداشته باشیم
ولی شاید جاهایی باشن که....

یه سوال اساسی داشتم
خیلی مهمه
جدا به من بگو تو داری از کجا می گی عشق توی روحه و روح توی خونه ...
نه جدا دلیلت چیه؟؟؟
اینو از کجا می گی؟؟
اگه اینطوره پس کسایی که دیالیز می کنن و خونشون رو عوض می کنن روحشون هم عوض می شه؟؟
خخخخخخخخخخخخ
درمورد شهوت
من نگفتم همیشه هست
هرچند تقریبا همیشه حداقل اندکی ازش هست
این طبیعت انسانه
شاید خیلی وقتا خود ادم نفهمه ولی هست
ولی باشه می گم که تقریبا

درضمن قرار بود هر حرفی می زنیم دلیل داشته باشه
نه اینکه همینجوری عقیده ی خودمون رو باگو کنیم
منم می تونم بشینم یه بند برات از تمام عقایدم بگنم که شاید بعضیاشم ترجمه بخواد
ولی اینکه ارزشی نداره
شما اگر برای عقیدت دلیل اوردی ما حرفتو قبول می کنیم
وگرنه منم میام برات انقدر از عشق حرفای قشنگ می زنم که فکت باز بمونه
دوس داری بگم؟؟
عشق سرچشمه ی روح است...معنی زندگیست...شعله ی جود است...عشق ورزیدن...بزرگترین محبت انسان...ارامش وجودی...بدون عشق زندگی بی معناست...هنگامی که پرتوی وجود عشق بر روی وجود فانی ما می افتد...زندگی معنا می شود...زندگی جاوید می شود...زیرا که عشق...شعله کشیده است.......
عزیز من هر کسی می تونه از این حرفا بزنه
دلیل حرف مهمه
منطق حرف مهمه
متن ادبی که نمی خوایم بنویسیم
تنها دلیلم اینه..........چون میدونم چ شکلیه!!

smhmma
2014/06/02, 19:31
تنها دلیلم اینه..........چون میدونم چ شکلیه!!
نه
مشکل همینه
تمام اون کسایی هم که توی اون شش ماه اولی دلبستگی پیدا می کنن فک می کنن عاشقن
بهشون بگی نیستی می گن من می دونم

اما نمی دونن
اینو 6 ماه بعدش که سرد می شن می فهمن
تازه اگر خیلی عاقل باشن
شما هم نمی دونی
فک می کنی می دونی
بین این دوتا خیلی تفاوت هست
خیلی وقتا شده ما فک می کردیم یه کاری درسته یا یه کاری رو بلدیم یا می دونیم درحالی که یکی دیگه بهمون گفته نه اشباه نمی دونی یا....
و بعضی وقتاش دقیقا م که قبلش یقین داشتیم اشتباه کردیم
بعضی وقتا هم اون
و اون یقین داشته
اما هردو پیش اومده اشتباه کنید
تو فک می کنی می دونی
ولی از کجا معلوم واقعا بدونی؟؟
گر با دلیل و مدرک گی حرفت اصلا قابل قبول نیست
درضمن فک نکن ما نمی دونیم
اونجوری که تو می گی می دونی منم می دونم
خیلی های دیگه هم می دونن
ولی اون دونستنه به درد نمی خوره
اون دونستنه می تونه اشتباه باشه

درضمن پسرم
تو 13 سالته
فک می کنی عاشق شدی و ...
اینا زودگذره
حس هورمونی خیلی شگفت انگیزه
باور کن
خیلی شگفت انگیزه
خیلی از ماها تجربش کردیم
نه صرفا از توی خیابون
اما خیلی جاها برای تجربش هست
اما خیلی بهش بها نداره
همون طور که اومده و قشنگم اومده
می ره و قشنگم می ره

Percy Jackson
2014/06/02, 19:57
میدونی جملاتی که من گفتم جملات زیبا نبود....چیزایی بود که من با هر نفس حسشون میکنم! دونستن من شایاون چیزی که تو فک میکنی نباشه......شاید بزرگتر از این حرفا باشه.....شاید اصن خیلی بزرگتر از چیزی که فک میکنی باشه......میدونی شاید اشتباه می کنی.....احساسات تو بچه ها خالص تره...هر چه قدر هم که کوچیک باشن....برادر فک نکن همه چیز اینه که میگی.....اگه میدونستی من کیم اینجوری نمی گفتی...اگه میدونستی من چرا به عشق ورزیدن نیاز دارم نمی گفتی امکان نداره....شاید اگه خیلی چیزا رو میدونستی اینجوری بمن نمی گفتی سیزده ساله....شاید اینجوری نمی گفتی زودگذر......شاید شاید شاید....شاید گاهی اوقات ادما به درک و فهم سنجیده بشن نه به سن!!!!!!

smhmma
..........................

گاهی عشق واقعا حس خوب تکامل یافتنه....یه جمله از گابو میگم(گابریل گارسیا مارکز)
عاشقشم نه بخاطر چیزی که هست...بلکه بخاطر چیزی که با بودن کنار اون میشم....
یه چیز تو این مایه ها بود تا اونجایی که یادمه!!!

smhmma
2014/06/02, 20:08
میدونی جملاتی که من گفتم جملات زیبا نبود....چیزایی بود که من با هر نفس حسشون میکنم! دونستن من شایاون چیزی که تو فک میکنی نباشه......شاید بزرگتر از این حرفا باشه.....شاید اصن خیلی بزرگتر از چیزی که فک میکنی باشه......میدونی شاید اشتباه می کنی.....احساسات تو بچه ها خالص تره...هر چه قدر هم که کوچیک باشن....برادر فک نکن همه چیز اینه که میگی.....اگه میدونستی من کیم اینجوری نمی گفتی...اگه میدونستی من چرا به عشق ورزیدن نیاز دارم نمی گفتی امکان نداره....شاید اگه خیلی چیزا رو میدونستی اینجوری بمن نمی گفتی سیزده ساله....شاید اینجوری نمی گفتی زودگذر......شاید شاید شاید....شاید گاهی اوقات ادما به درک و فهم سنجیده بشن نه به سن!!!!!!

@smhmma (http://forum.pioneer-life.ir/member.php?u=362)
..........................

گاهی عشق واقعا حس خوب تکامل یافتنه....یه جمله از گابو میگم(گابریل گارسیا مارکز)
عاشقشم نه بخاطر چیزی که هست...بلکه بخاطر چیزی که با بودن کنار اون میشم....
یه چیز تو این مایه ها بود تا اونجایی که یادمه!!!

پسرم
چهل درصد از ازدواج های داخل امریکا به طلاق می انجامه
اما اگر زمان ازدواج این زوجا ها
ازشون بپرسی فک می کنید چقدر احتمال داره که طلاق بگیرید
تقریبا همشون می گن امکان نداره
اینو گفتم برای اینکه بگم
تمام اونا فک می کنن ازدواج خودشون موفقه
فک می کنن خودشون جزو اون 60 درصد نیستن
فک می کنن عشقشون از هر عشقی قوی تره
این خصلتی هست داخل انسان ها
خوشبینی
پسرم
باور کن
تقریبا تمام ادمایی که فک می کنن عاشقن
این فکرو هم می کنن که هیشکی به اندازه اونا عاشق نیست
این فکرو هم می نن ک خیلی عشقشون بزرگه
منظورم از اینکه 13 سالته تحقیر نبود
منظورم این بد که اگر تو توی 13 سالگی یه بار تجربش کردی
ادمای سن بالاتر خیلی وقتا چن بار تجربش کردن
همون جوری هم تجربه کردن که تو کردی
همشون فک کردن که عشق خودشون بی نهایته
خیلی زیاده
بچه ها احساساتشون خالص تر نیست
فقط برای بار اوله حسش می کنن
براشون سنگینه
فک می کنن خیلی بزرگه
درضمن تو دیگه بچه کوچیک نیستی

باشه پسرم
هرچی تو بگو
من حرفمو زدم
تو هم بهتره فک کنی
منم نگفتم به سن هست
اما سن هم بی تاثیر نیست
و تجربه
و علم

Percy Jackson
2014/06/02, 20:11
پس شاید من واقعا خیلی نیاز دارم که اینجوری بزرگش میکنم!!!

شاید اولیش سختترین باشه...ولی کوم واقعی ترینه.....چی به چیه؟؟؟؟...لطفا هر کی تجربه داره بمن بگه!!من نمیدونم......اگه واقعا بخوایم جمله های منو در نظر بگیریم دل من سوراخه!!!!!!!کی میتونه پرش کنه؟؟؟؟اصن پر میشه؟؟؟چن بار...چقد؟؟؟؟...ینی چی؟!

smhmma
2014/06/02, 20:23

شاید اولیش سختترین باشه...ولی کوم واقعی ترینه.....چی به چیه؟؟؟؟...لطفا هر کی تجربه داره بمن بگه!!من نمیدونم......اگه واقعا بخوایم جمله های منو در نظر بگیریم دل من سوراخه!!!!!!!کی میتونه پرش کنه؟؟؟؟اصن پر میشه؟؟؟چن بار...چقد؟؟؟؟...ینی چی؟!
درواقع تو واقعا فک می کنی خیلی بزرگه
پسرم
اولیش سخت ترین نیست
همش می تونه سخت یا اسون باشه
اگه بهش توجه کنی
اگه واردش بشی
همش سخت می شه
دیگه بیرون اومدن ازش سخت می شه
جز اون
وقتی خیلی داخلش غرق بشی اگر شکستی بخوری خیلی سخت میشه
بیرون اومدن ازشم خیلی سخت می شه
واقعی ترینش اونیه که عاقلانه ترینشم هست
حداقل این چیزی هست که عقل من می گه
نه پسرم
اگر روش تمرکز کنی
اگه بهش اهمیت بدی سخته
اما بهش اهمیت نده
همون جوری که اومده می ره
فقط بهش فک نکن
اگخ بهش بی توجه باشی
زود می ره بدون اسیب خاصی

aftab
2014/06/02, 20:46
این وسط یه نکته اساسی هست.نمیشه به یکی برگردی بگی عاشق فلانی نشو!بدبخت دست خودش که نبوده!ولی باید اینده نگرهم بود.بایدیکی که عاشق یکی دیگس گاهی چشاشو ببنده و بگه اگه عاشقش نبودم بازم میتونستم باهاش زیریه سقف زندگی کنم؟این نکته ایه که اگه فراموش شه؛اگه عقل کنارگذاشته بشه؛اخرش پشیمونی میمونه.
از طرف دیگه همین اینده نگری باعث میشه طرف آتویی نده؛کاری نکنه؛که بعد تا اخرعمر بدبخت شه

بایدگاهی تو اینجور روابط از چشم یه شخص سوم نگاه کرد.و مواطب افراد سودجو بود.

بایدگاهی تو اینجور روابط از چشم یه شخص سوم نگاه کرد.و مواطب افراد سودجو بود.

smhmma
2014/06/02, 20:46
این وسط یه نکته اساسی هست.نمیشه به یکی برگردی بگی عاشق فلانی نشو!بدبخت دست خودش که نبوده!ولی باید اینده نگرهم بود.بایدیکی که عاشق یکی دیگس گاهی چشاشو ببنده و بگه اگه عاشقش نبودم بازم میتونستم باهاش زیریه سقف زندگی کنم؟این نکته ایه که اگه فراموش شه؛اگه عقل کنارگذاشته بشه؛اخرش پشیمونی میمونه.
از طرف دیگه همین اینده نگری باعث میشه طرف آتویی نده؛کاری نکنه؛که بعد تا اخرعمر بدبخت شه
اره خوب دست خودش نیست
اما ایندش دست خودشه
تصمیم های بعدیش دست خودشه
اره دقیقا
این هم کاملا درسته
اینم یک وجه قضیه هست
باید دقیقا به اینم فک کرد
تازه باید به این فک کرد وقتی شما توی سنی باشی که امیدی به ایندت باشه

aftab
2014/06/02, 20:54
باید ادم بفهمه میخاد چند سال دیگه میخاد کجای دنیا باشه.اگه لازمه؛دربسیاری مواردم لازمه؛باید چن وقت سختیو به جون خرید و طرفو فراموش کرد.قبول داری محمدحسین؟وقتی به قضیه منطقی نگاه کنی خیلی وقتا علاقه خودبه خود محو میشه.میفهمی اقا این طرف به درد اخر عاقبت من نمیخوره

smhmma
2014/06/02, 21:06
باید ادم بفهمه میخاد چند سال دیگه میخاد کجای دنیا باشه.اگه لازمه؛دربسیاری مواردم لازمه؛باید چن وقت سختیو به جون خرید و طرفو فراموش کرد.قبول داری محمدحسین؟وقتی به قضیه منطقی نگاه کنی خیلی وقتا علاقه خودبه خود محو میشه.میفهمی اقا این طرف به درد اخر عاقبت من نمیخوره
دقیقا
کاملا قبول دارم پرتو
خیلی حرف درستی زدی
افرین
ممنون

aftab
2014/06/02, 21:07
و یه چیز دیگه.به قول یه بنده خدایی مغز اینرسی داره.با خودت میگی اگه فلانیو یه روز نبینم میمیرم!دق میکنم!ولی درنهایت صلاحتو دراین میبینی که بیخیالش شی.و میبینی نه تنها دق نکردی،برعکس.چه تصمیم خوبی بود.وگرنه کلی عمرواحساستو الکی میباختی.

smhmma
2014/06/02, 21:14
و یه چیز دیگه.به قول یه بنده خدایی مغز اینرسی داره.با خودت میگی اگه فلانیو یه روز نبینم میمیرم!دق میکنم!ولی درنهایت صلاحتو دراین میبینی که بیخیالش شی.و میبینی نه تنها دق نکردی،برعکس.چه تصمیم خوبی بود.وگرنه کلی عمرواحساستو الکی میباختی.

هه هه هه هه هه هه هه
حرف طرفو بشدت قبول دارم
درواقع الان فک می کنی نمیشه
چون مغزت اینرسی داره
درحالی که وقتی انجامش بدی
حس می کنی نه تنها میشه فراموش کرد
بلکه به نظرت دوباره تجربش کردن سخته
درواقع ذهن تو دوس داره توی همون حالتی که دره بمونه
برای همین با مخالفتش تغییر می کنه
اما اگر به شکلی تغییر کرد
دیگه اون شکل تغییر یافته براش می شه اصل و نمیازهر اون دوباره تغییر کنه
عین یه جسم که تمایل داره سکونش رو حفظ کنه اما اگر حرکت کرد دوس داره با سرعت ثابت به حرکتش ادام بده و سکون پیدا نکنه

aftab
2014/06/02, 21:24
فک کردین واسه چی میگن خوبه با پدرمادر مشورت شه؟چون اونا میتونن بدور از احساس منطقی فکرکنن.عشق و علاقه شرط لازمه ولی شرط کافی نیست.کسی که میگه بایدعقلو بوسید گذاشت کنار خیلز بیشتر درمعرض خطره تا کسی که اجازه میده عقلش حکم آخرو بده.خوشمون بیاد یانه بلاخره یه روزی یه جایی علاقه کمرنگ میشه.اونموقع چی باعث میشه که دونفرباهم بمونن!؟

smhmma
2014/06/02, 21:38
شدیدا تایید می کنم
هرچند بعضی وقتا پدر و مادر رفتار غیرمنطقی نشون می دن ولی درکل بشدت قبول دارم

Leyla
2014/06/02, 22:48
لیلا همش مال خودمه!!!!!!

باشه... :|

عشق
فقط دلتو و روحت!

حانی به نظرت اینا بیشتر مال داستانا نیست؟
حتی قضیه ی آدم و حوا اینطوری که می گی نبوده...

عاقا قضیه ی آدم و حوا کلا یه چیز دیگه بوده!
اینا همه داستانه ما داریم در مورد دنیای واقعی صحبت می کنیم!

برادر کسی که عاشقه دیگه زندگی خودش براش مهم نیست. چه عشقش درست باشه چه غلط، تنها چیزی که می خواد اینه که به طرف مقابلش برسه.
نمیتونه بی خیالش بشه. همه چیزشو پاش می زاره.
بیشتر مثل یه هدف تازه می مونه.
زندگی آدم رو به دو دوره ی کاملا جدا تقسیم می کنه: قبل از این که عاشقی، بعد از عاشقی. و در هر دو دوره به هیچ عنوان نمی تونه درکی از کارایی که تو دوره ی دیگه می کرده داشته باشه.
ذقیقا به خاطر همین برای خیلیا عشق نه تنها احمقانه نیست بلکه ارزشمند هم هست...
برای بعضی دخترا هم رؤیاییه... (که یه کمی لوسه... :|)

حالا هر چه قدر هم واسه درست و غلط بودن ویژگی های عشق بحث کنیم فرقی به حال عاشقا نمی کنه...
فکر می کنم با این حرفم به نوعی تعریف خودم رو از عشق گفتم...

به نظرت اگه داستان شیرین و فرهاد واقعی بود فرهاد باید و نباید حالیش می شد؟
معلومه که نه...
کاریشم نمی شه کرد...
نمی گم کار فرهاد درست بوده یا اصلا عشق اونطوری درسته... می گم اگه وجود داشته باشه کاریش نمی شه کرد...
به نظر من نقد اینجور عشقا نتیجه ای نداره... داره؟

برادر تا حالا دیدی نتیجه ی دیدن عشق از بعد مذهبی نتیجه ی بدی داشته باشه؟
یا فکر می کنی کلا بی نتیجه ست؟
و درضمن: حالا به نظرت مرز بین عشق و هوس چیه؟
حانی و عماد چیزای زیادی درمورد عشق گفتن (خیلیای دیگه بودن ولی آتیش اینا تندتر بود)، و می شه گفت حرفای بابابزرگ به نوعی تکلیف هوس رو مشخص کرد.
می تونی یه جمع بندی بکنی؟

رابطه خیابانی که درست باشه از سر منطق میتونی احساسات و افکار و اندیشه جنس مذکر رو بیشتر و بهتر بشناسی مشکلش جیه دقیقا

برادر واقعا فکر می کنی با این کار دختر و پسر ذات واقعی همدیگه رو می شناسن؟
هم خوبیا و هم بدیاشونو؟ هم نقطه قوت و هم نقطه ضعفاشون رو؟
فکر می کنی تو این جور قرارا دو طرف خود واقعیشون رو نشون می دن؟
والا ما که هر چی دیدیم دختره و پسره سعی داشتن فقط خوبیای خودشونو نشون بدن. انگار هیج عیبی ندارن... کامل کامل...
بعدشم روحیات هر آدم با آدمای دیگه فرق داره... حتی اگر جنسیتشون یکی باشه...
من و بغل دستی گرامی رو ملاحظه کنین!

عماد داشتی خوب پیش می رفتیا...
باز رفت تو فاز بی نوایان! (خوب کار خوبی می کنی قهر نکن...)
بار چهارم: اینا داستانه...

سلام :دی
واقعا سلام :دی
امیدوارم حالتون به شدت خوب باشه :دی
من میخواستم بگم که عشق رو قبول ندارم عشقی نیست تو این دورو زمونه :دی
خود من به شخصه روزانه 200 بار عاشق میشم :دی
اخرین بار هم همین 2 ساعت پیش بود عاشق عروسک برادرزادم شدم :)) :دی
دیروز عاشق یه خودکار شدم بهش عشق ورزیدم ولی منو رنگی کرد بی احساس :|
بهرحال من تجربه زیاد دارم از من بپرسین :)) :دی

سلام برادر!
شما همه چیزتو واسه عروسک برادرزاده ت می دی؟ :دی

اينو هم از جانب من داشته باش كه اين خرجا و اينا همش بهانه اس اگه طرفين همو دوست داشته باشن خيلي زود به نتيجه ميرسن كه بازم نيس براي يك پيوند ساده و زيباي ازدواج ميلياردي خرج بشه

فکر کنم این بهترین جواب برای پیام باشه...
ولی یکی از اعتقادات پیام این بود که نمی شه واسه پیدا کردن اون عشق صبر کرد...
خانم معاون نظرت چیه؟
من نمی گم با پیام موافقم فقط نظرتو می خوام بدونم.

بر عکس نظر برخی دوستان من معتقدم عشق رو باید با چشم عقل و دین هم نگاه کرد....
بخش مهمی از عشق مربوط به هوس جسمانی هستش که اگه این حس نباشه عشقی نیست....هر عشقی در ابتدا بین دو نفر بدین صورت به وجود میاد و بعد به مراحل بالاتر عرفانی میرسه....خب...
پس من معتقدم باید عشق رو نه فقط با قلب که باید با عقل و دین نیز نگاه کرد..چون پس از یه مدت شما جنبه های جدیدی از شخص مقابلتون رو میبینین که دیگه نمیشه روشون سرپوش گذاشت...مشکلاتی از قبیل تفکرات مختلف اجتماعی..دینی..فرهنگی...که اینا موجب طلاق و جدایی دو عاشق و معشوقه...در اولین وهله های زندگی مسایل زناشویی روی این مشکلات سرپوش میذلرن و یه آرامش نسبی و دروغین به هردو طرف میدن...و پس از مدتی این سرپوش از بین رفته و موجب مشکلات روحی و روانی در خانواده میشه....پس به نظر من عشق یه مقوله ی مهم و پر از اهمیته که نباید به عنوان یه چیز ساده و راحت نگاه کرد ... عشق قویترین حس بشریه..که ممکنه سازنده یا مخرب باشه..
البته سخته که عشق رو با این معیار ها بررسی کرد...فقط یه عشق کاملا صادقانه و پاک میتونه تمام مشکلات رو رد کنه ...ولی متاسفانه عشقای امروزی شده یه بازی برایه افرادی که خیال میکنن عشق پردازن و عاشق...عشق خیابونی یه هوسه..یه دروغ...خیلی چیزا می خوام بگم ولی حیف که نمیتونم از این قالب مودبانه خارج بشم.....
در کل خودم معتقد به عشقم...ولی از عاشق شدنم میترسم..به خاطر همین ازش دوری میکنم...
لیلااا...قضیه ی تو فرق داره ها

پستت طولانی بود نصفش کردم...
حرفات درسته... خوش به حال زنت!
و...
لیلا شوهر داره! مزاحم نشین آقا! :دی

پست شماهم همینطور طولانی بود (و حرفتم درست بود)... من فقط با این قسمت کار داشتم...
خوب دیگه... دیگه لازم نیست سنگ آدم و حوا رو به سینه ببزنم...
بسی ممنان...

من بیشتر سعی کردم جواب پیام رو بدم چون خودش بود که این بحث رو پیش کشید...
و بیشتر حرف هایی که تو این 13 صفحه زده شد برای مخالفت با پیام بود.
شاید جوابای من اشتباه بودن...
امیدوارم صورت مسئله رو گم نکرده باشم.

pmirzad
2014/06/02, 23:21
[QUOTE=Leyla;51464]باشه... :|

برادر کسی که عاشقه دیگه زندگی خودش براش مهم نیست. چه عشقش درست باشه چه غلط، تنها چیزی که می خواد اینه که به طرف مقابلش برسه.
زندگی آدم رو به دو دوره ی کاملا جدا تقسیم می کنه: قبل از این که عاشقی، بعد از عاشقی. و در هر دو دوره به هیچ عنوان نمی تونه درکی از کارایی که تو دوره ی دیگه می کرده داشته باشه.

خب جواب منو که خیلیای دیگه هم دادن ولی این بارم میگم عشق باید منطقی باشه اگه منطق من بگه این عشق واقعیه و اینده خوبی داره براش همه کار میکنم ولی اگه فقط احساس باشه نه سخن فاطمه کار قلب دوست داشتن عاشق شدن باید با عقل باشه جند صد نفر به خاطر اینجور عشقایی که الان گفتی خود کشی میکنن جون طرف به اون علاقه نداره یا خیلی جیزای دیگه من عشقیرو که این پایانش میخواد باشه قبول ندارم به قول دوستمون جرا باید با خانواده مشورت کنیم جون اطلاعاتش بالاتره احتمال شکست خیلی کم تر

حالا هر چه قدر هم واسه درست و غلط بودن ویژگی های عشق بحث کنیم فرقی به حال عاشقا نمی کنه...

جرا نباید فرقی به حال عاشقا نکنه پس امر به معروف و نهی مکنر برا جیه (از بعد مذهبی ) باید جلوی کشی که اینطوری عاشق میشه رو گرفت که به خودش یا به خانوادش صدمه نزنه

معلومه که نه...
کاریشم نمی شه کرد...
نمی گم کار فرهاد درست بوده یا اصلا عشق اونطوری درسته... می گم اگه وجود داشته باشه کاریش نمی شه کرد...

این حرفتو قبول ندارم راه هایی هست که میشد جلشو گرفت مثل حرف زدن با منطق انگر نشد حتی به زور کدوم پدری حاضر به طور مثال بزاره فرزندش به نابودی کشیده بشه همونطور که فرهاد شد

حانی و عماد چیزای زیادی درمورد عشق گفتن (خیلیای دیگه بودن ولی آتیش اینا تندتر بود)، و می شه گفت حرفای بابابزرگ به نوعی تکلیف هوس رو مشخص کرد.

من به عشق از بعد مذهبی هیج اعتقادی ندارم ماها عقل و اندیشه گرفتیم خودمون باید تاعین کنیم جی خوبه جی بد نه مذهب
عشق بی منطق از نظر من یه هوس زودگذر عشق با منطق یه هوسی که تا اخر عمر هست هیج ازدواج و رابطه ای بدون هوس نیست اینم یه نیاز انسانی برا رابطست

والا ما که هر چی دیدیم دختره و پسره سعی داشتن فقط خوبیای خودشونو نشون بدن. انگار هیج عیبی ندارن... کامل کامل...

نگاه کن جامعه ما خوب فرق میکنه به وحیدم گفتم مدرسه و دانشگاه که مهم ترین جاهای شناخت تو ایران جداست راه دیگه ای نیستش به جز رابطه خیابونی ولی باید به درک متقابلی به طرف برسی اینجا شرایطو باید با خودمون مقایسه بکنی حالا از بعد مذهب بگم از بعد مذهب طرف باید تا روز ازدواج صبر بکنه بازم میگه برا ازدواج نیاز به کار ماشین درامد مناسب و خونه هستش تا بشه همسر و بجه هاتو خوشبخت کنی یا حداقل درامد خوبی داشته باشی وقتی این شرایط کم پیش میاد راه دیگه ای نیست

اره نمیشه برا عشقی صبر کرد که ممکنه هیج وقت پیداش نشه
نظر خودت جیه???

sir m.h.e
2014/06/03, 00:00
[QUOTE=Leyla;51464]باشه... :|

خب جواب منو که خیلیای دیگه هم دادن ولی این بارم میگم عشق باید منطقی باشه اگه منطق من بگه این عشق واقعیه و اینده خوبی داره براش همه کار میکنم ولی اگه فقط احساس باشه نه سخن فاطمه کار قلب دوست داشتن عاشق شدن باید با عقل باشه جند صد نفر به خاطر اینجور عشقایی که الان گفتی خود کشی میکنن جون طرف به اون علاقه نداره یا خیلی جیزای دیگه من عشقیرو که این پایانش میخواد باشه قبول ندارم به قول دوستمون جرا باید با خانواده مشورت کنیم جون اطلاعاتش بالاتره احتمال شکست خیلی کم تر

جرا نباید فرقی به حال عاشقا نکنه پس امر به معروف و نهی مکنر برا جیه (از بعد مذهبی ) باید جلوی کشی که اینطوری عاشق میشه رو گرفت که به خودش یا به خانوادش صدمه نزنه

معلومه که نه...
کاریشم نمی شه کرد...

این حرفتو قبول ندارم راه هایی هست که میشد جلشو گرفت مثل حرف زدن با منطق انگر نشد حتی به زور کدوم پدری حاضر به طور مثال بزاره فرزندش به نابودی کشیده بشه همونطور که فرهاد شد

من به عشق از بعد مذهبی هیج اعتقادی ندارم ماها عقل و اندیشه گرفتیم خودمون باید تاعین کنیم جی خوبه جی بد نه مذهب
عشق بی منطق از نظر من یه هوس زودگذر عشق با منطق یه هوسی که تا اخر عمر هست هیج ازدواج و رابطه ای بدون هوس نیست اینم یه نیاز انسانی برا رابطست

نگاه کن جامعه ما خوب فرق میکنه به وحیدم گفتم مدرسه و دانشگاه که مهم ترین جاهای شناخت تو ایران جداست راه دیگه ای نیستش به جز رابطه خیابونی ولی باید به درک متقابلی به طرف برسی اینجا شرایطو باید با خودمون مقایسه بکنی حالا از بعد مذهب بگم از بعد مذهب طرف باید تا روز ازدواج صبر بکنه بازم میگه برا ازدواج نیاز به کار ماشین درامد مناسب و خونه هستش تا بشه همسر و بجه هاتو خوشبخت کنی یا حداقل درامد خوبی داشته باشی وقتی این شرایط کم پیش میاد راه دیگه ای نیست

نظر خودت جیه???
اول این که درسته همه چیز باید منطقی باشه ولی احساسات اکثر مواقع بر منطق غلبه میکنه و این خصلت احساساته پس نباید بهش خرده گرفت وگرنه همه میدونند که منطقی بودن توی هر چیزی خوبه و عشق منطقی کمال بهتری داره
دوم عقل در بسیاری از مواقع برای توجیه کم میاره و این وظیفه دینه که توی اون مواقع به کمک عقل بیاد پس چرا کلا ردش میکنی؟ ولی قبول سعی میکنم دین رو برای شما از این مسئله خط بزنم و فقط عقلانی صحبت کنم
داداش من توقعات رو خودمون بردیم بالا وقتی پسر دنبال زیبایی و پول از این جور چیز هاست این که خانواده دختر دنبال پول و ماشین و کار و خونه
باشن چیز عجیبی نیست برای یک زندگی سالم اخلاق خوب و قناعت اما چشم و هم شمی های امروزه و تجمل گرایی سبب میشه مردم از ازدواج دوری کنن به دوستی های بی سر و ته خیابونی روی بیارن و این به همه چیز یه ملت آسیب میزنه
چرا تو اروپا و امریکا انقدر آمار طلاق بالاست؟ چون طرف تا قبل از ازدواج آزاد بوده اما بعد از اون محدود میشه وبرای همین تحمل نمیکنن زندگی هاشون از هم میپاشه
اما توی کشور ما دختر و پسر محدودن و بعد از ازدواج از محدودیت اون ها کم میشه برای همین طرف مقابل رو مثل یک منجی میبینن و زندگی ها پایدارتره
پس آزادی بی قید و شرط همیشه خوب نبست
به نظر من خوبه که توی مدارس ما دختر و پسر از هم جدان

Leyla
2014/06/03, 00:09

بله درسته... همه با این موضوع که عشق بی منطق فایده ای نداره موافقن...
ولی آدم عاشق منطقش با مال من و تو فرق داره! خوب و بد برای اون یه چیز دیگه ست! هرچی به عقلش می رسه درنهایت به معشوق ختم می شه!
و باز هم می گم من اعتقادی به درست بودن این عشق ندارم ولی براش ارزش قائلم چون مثل یه زندگی جدید می مونه، یه معنی دیگه به زندگی می ده. حالا هر چه قدر هم که به خود فرد و جامعه آسیب بزنه نمی شه جلوش رو گرفت (یه ذره پایین تر با این حرفم مخالفت کردی یه ذره دندون رو جیگر بزاری جواب اون رو هم می دم).

یه بار دیگه می گم باید و نبایدهای ما برای اون فرد خل و چل (!) فرق داره.
بخوای جلوش وایسی جلوت وای میسه.
حالا چه یک هوس باشه چه یک عشق از نوع سوم (به قول عماد).
پس فایده نداره.
عاقا اصن چرا ما داریم سر اینا بحث می کنیم!
من که نمی گم برو اینجوری عاشق شو!
می گم اونطوری که فکر می کنی احمقانه نیست!
دیگه گیس و گیس کشی نداره!

یه چیزی درمورد مذهب می گم... البته امیدوارم با پیش کشیدن این مطلب صورت مسئله رو گم نکنیم...
برادر خود دین می گه برین تفکر و تعقل کنین... برین از مغزتون استفاده کنین...
برین دنبال یه برنامه ی درست واسه زندگیتون باشین...
ولی برنامه ها زیادن.. کلی راه هست... کلی حدس هست... وقت داری همه شون رو بررسی کنی؟
یکی از این حدسا و راه ها برای داشتن زندگی خوبه دینه...برو ببین با عقلت جور در میاد یا نه...
حرف دین درمورد ازدواج با عقل هر کسی که طبق حرف خود خدا عمل کرده (نه افراط نه تفریط) عاقلانه بوده، و نتیجه ش رو هم دیده.
تا حالا دیدی نتیجه ی بدی داشته باشه؟
بقیه ی راه ها چی؟ (برای جواب دادن به این سؤال بد نیست یه نگاهی به پستای بابابزرگ تو تاپیک فرهنگ بندازی...)

برادر...
اوا الآن دیدم هادی پست داد!
خوب هادی راست می گه. جوابش بهتر از منه.
جواب اونو بده!
و یه چیز دیگه: تا حالا به فکرت رسیده همین حرفا رو به همون دختری که همچین توقعاتی داره بزنی؟ چه جوابی گرفتی؟
من فکر می کنم اگه موضوع توقعات دخترا برای ازدواج حل بشه دیگه حرفی برای مخالفت ما با هم دیگه باقی نمی مونه...

نظر خودت جیه???

بزار فاطمه بیاد بگه... من مطمئن نیستم چیزی نمی گم. درواقع زیاد به موضوع شوهر فکر نمی کنم (((200))) چون فعلا دل مشغولیام چیزای دیگه ای هستن.
ولی فاطمه مشکوک می زنه! :دی
جدا از شوخی می سپرم به خود فاطمه. شاید بعدش منم بگم.

pmirzad
2014/06/03, 00:30
[QUOTE=pmirzad;51465]
اول این که درسته همه چیز باید منطقی باشه ولی احساسات اکثر مواقع بر منطق غلبه میکنه و این خصلت احساساته پس نباید بهش خرده گرفت وگرنه همه میدونند که منطقی بودن توی هر چیزی خوبه و عشق منطقی کمال بهتری داره
دوم عقل در بسیاری از مواقع برای توجیه کم میاره و این وظیفه دینه که توی اون مواقع به کمک عقل بیاد پس چرا کلا ردش میکنی؟ ولی قبول سعی میکنم دین رو برای شما از این مسئله خط بزنم و فقط عقلانی صحبت کنم
داداش من توقعات رو خودمون بردیم بالا وقتی پسر دنبال زیبایی و پول از این جور چیز هاست این که خانواده دختر دنبال پول و ماشین و کار و خونه
باشن چیز عجیبی نیست برای یک زندگی سالم اخلاق خوب و قناعت اما چشم و هم شمی های امروزه و تجمل گرایی سبب میشه مردم از ازدواج دوری کنن به دوستی های بی سر و ته خیابونی روی بیارن و این به همه چیز یه ملت آسیب میزنه
چرا تو اروپا و امریکا انقدر آمار طلاق بالاست؟ چون طرف تا قبل از ازدواج آزاد بوده اما بعد از اون محدود میشه وبرای همین تحمل نمیکنن زندگی هاشون از هم میپاشه
اما توی کشور ما دختر و پسر محدودن و بعد از ازدواج از محدودیت اون ها کم میشه برای همین طرف مقابل رو مثل یک منجی میبینن و زندگی ها پایدارتره
پس آزادی بی قید و شرط همیشه خوب نبست
به نظر من خوبه که توی مدارس ما دختر و پسر از هم جدان
شما میگید خوبه که مدارس دختر و پسر جدا باشن یکی از نتایجش اینه لینکشو نمیتونم بدم سرج کنین ایرانی ها در سال ۲۰۱۳ چه چیزهایی را جستجو کرده اند؟ این نتیجه این کار ببینیند مهم تریننش جیه اونوقت میفهمین که این جدا بودن جه اثرات نابود کننده این رو میزاره که ایران تو این جور جست و جو ها رتبه بالایی رو داشته باشه این از اثرات این کار ولی تو اروپا این جیزا اصلا معنایی نداره و ظرفیت مردم بسیار بالاست یکی از دلایلش مدارس و دانشگاه باهم
خب منم همینو میگم ولی یه جور دیگه من گفتم که وضع اتقصادی و فرنگ خیلی غطل ماها باعث این کار میشه پس این دوستی ها تقصیر من و شما نیست تقصیر پدر و مادر که خیلیاشون نه همشون دنبال تجمالتن الان من مطعمنم که یکی از اولین سوالایی که پدر یه دختر میپرسه اینه خونه ماشین یا شغل ثابت دارین اینا خب واقع تاثیر میزاره رو روند ازدواج
من خودم دارم تو اروپا زندگی میکنم دلیل اینکه طلاق میگیرن بیشتر به شناخت غلط تا ازاد بودن روابط با یکدیگر اینجا هم مذهبی و دین دار خیلی وجود داره این شناخت غلطم تو همه جای دنیا وجود داره نه فقط تو اروپا
اگر مدارس جدا باشه یه فرد تو 24 سالگی جه اطلاع از طرف مقابلش داره وقتی تو عمرش با یکی حرف میزنه فکر میکنین این طرف ازدواج موفقی رو میتونه داشته باشه
گفتین مذهب من با خود مذهب مخالفتی ندارم ولی از مذهب مهریه و خیلی جیزای دیگه میاد در صورتی که تو اروپا معنایی نداره ولی دو طرف میدونن جطوری با هم از نظر مالی رابطه داشته باشن بعدش ادم ظرفیت و جنبه خیلی جیزا رو داره تو اروپا ولی تو ایران اینطوری نیست همین جدا بودنا تو مدرسه و دانشگاه باعث میشه خیلیا بی ظرفیت بشن
با این حرفتون موافقم دین یه راه نمای خیلی خوبیه ولی از این مهم تر انتخاب خودمون که اونم با اندیشه خودمون به دست میاد

بله درسته... همه با این موضوع که عشق بی منطق فایده ای نداره موافقن...
ولی آدم عاشق منطقش با مال من و تو فرق داره! خوب و بد برای اون یه چیز دیگه ست! هرچی به عقلش می رسه درنهایت به معشوق ختم می شه!
و باز هم می گم من اعتقادی به درست بودن این عشق ندارم ولی براش ارزش قائلم چون مثل یه زندگی جدید می مونه، یه معنی دیگه به زندگی می ده. حالا هر چه قدر هم که به خود فرد و جامعه آسیب بزنه نمی شه جلوش رو گرفت (یه ذره پایین تر با این حرفم مخالفت کردی یه ذره دندون رو جیگر بزاری جواب اون رو هم می دم).

یه بار دیگه می گم باید و نبایدهای ما برای اون فرد خل و چل (!) فرق داره.
بخوای جلوش وایسی جلوت وای میسه.
حالا چه یک هوس باشه چه یک عشق از نوع سوم (به قول عماد).
پس فایده نداره.
عاقا اصن چرا ما داریم سر اینا بحث می کنیم!
من که نمی گم برو اینجوری عاشق شو!
می گم اونطوری که فکر می کنی احمقانه نیست!
دیگه گیس و گیس کشی نداره!

همه حرفتو به جز اینکه نمیشه جلوش رو گرفت رو قبول دارم وقتی من بدونم دوستم با اینکار خودشو به نابودی میکشه وظیفم اینه به راه راست هدایتش کنم

یه چیزی درمورد مذهب می گم... البته امیدوارم با پیش کشیدن این مطلب صورت مسئله رو گم نکنیم...
برادر خود دین می گه برین تفکر و تعقل کنین... برین از مغزتون استفاده کنین...
برین دنبال یه برنامه ی درست واسه زندگیتون باشین...
ولی برنامه ها زیادن.. کلی راه هست... کلی حدس هست... وقت داری همه شون رو بررسی کنی؟
یکی از این حدسا و راه ها برای داشتن زندگی خوبه دینه...برو ببین با عقلت جور در میاد یا نه...
حرف دین درمورد ازدواج با عقل هر کسی که طبق حرف خود خدا عمل کرده (نه افراط نه تفریط) عاقلانه بوده، و نتیجه ش رو هم دیده.
تا حالا دیدی نتیجه ی بدی داشته باشه؟
بقیه ی راه ها چی؟ (برای جواب دادن به این سؤال بد نیست یه نگاهی به پستای بابابزرگ تو تاپیک فرهنگ بندازی...)
نگاه کن من دینو قبول دارم هر کسی باید قبول داشته باشه ولی من خودم اول تصمیم میگیرم بعدش به دین نگاه میکنم ببینم درسته یا نه نه اینکه از اول اونکاری رو بکنم که دین میگه من خودم به عقل و اندیشه خودم اعتماد دارم وگرنه دین بهترین راهنماست هموطور که به هادی گفتم بحثی نیست

برادر...
اوا الآن دیدم هادی پست داد!
خوب هادی راست می گه. جوابش بهتر از منه.
جواب اونو بده!
و یه چیز دیگه: تا حالا به فکرت رسیده همین حرفا رو به همون دختری که همچین توقعاتی داره بزنی؟ چه جوابی گرفتی؟
من فکر می کنم اگه موضوع توقعات دخترا برای ازدواج حل بشه دیگه حرفی برای مخالفت ما با هم دیگه باقی نمی مونه...
من تا حالا نگفتم نمیدونم جه جوابی بهم میده اره این حرفتو قبول دارم توقعات رفته بالا حل بشه همه جی حل میشه مثل قدیما

بزار فاطمه بیاد بگه... من مطمئن نیستم چیزی نمی گم. درواقع زیاد به موضوع شوهر فکر نمی کنم (((200))) چون فعلا دل مشغولیام چیزای دیگه ای هستن.
ولی فاطمه مشکوک می زنه! :دی
جدا از شوخی می سپرم به خود فاطمه. شاید بعدش منم بگم.
منم به همسر که فکر نمیکنم ((200))((200))((200)) ولی جواب این سوال همیشه میدونستم

Leyla
2014/06/03, 01:14
همه حرفتو به جز اینکه نمیشه جلوش رو گرفت رو قبول دارم وقتی من بدونم دوستم با اینکار خودشو به نابودی میکشه وظیفم اینه به راه راست هدایتش کنم

حرفت درست. اگه بتونی چرا که نه؟ امیدوارم واقعا بتونی.
من که نمی تونم!

پیام حتما اینجا رو بخون: http://forum.pioneer-life.ir/thread3217-4.html
احساس می کنم بحث الآنمون خیلی به بحث تاپیک فرهنگ نزدیکه. خیلی خیلی نزدیکه.
خواهشن بخون.

vsp
2014/06/03, 03:03
خب شما در نظر بگیر که همین عقل اندیشه چه ضررهای وحشتناکی به طبیعت و مجودات اطراف انسان زده درسته که انسان بوسیله ی عقلش متمایز می شه ولی اگر این عقل رو برای منافع شخصی بکار ببره اونوقت به محیط اطرافش ضرر میزنه ولی اگه یه نفر که عاشق محیط زیسته از عقلش برای کمک به محیط زیست استفاده که اونوقت مفیده

smhmma
2014/06/03, 10:46
دوستان یه ساعت حرف زدم گفتم شما نیاید فقط اعتقاد خودتو رو بگید و برید
گفتم اگر حرفی می زنید دلیل بیارید
اینجا که نیومدید اعتقادتون رو بیان کنید بقیه باهاش مخالفت یا موافقت کنن
اومدید دنبال یه حقیقت بگردید
پس لطفا هی نگید عشق تو رو حه و عشق فلانه و عشق بی ساره و...
درضمن اگر می خواید به داستان استناد کنید(که ابدا سند معتبری هم نیست)حداقل به داستان واقعی رجوع کنید
داستان هایی مثل شیرین و فرهاد و لیلی و مجنون و کوزت و ماریوس و رمئو و ژولیت و....
همش داستانه
داستان هایی که از تخیل و اعتقاد یه ادمای دیگه ای دراومده که یه اعتقادی نسبت به عشق داشتن
ما اصلا به این معنی نیست که اعتقادشون درست بوده که
درمورد ادم و حوا هم
داستان ادم حوا این نبوده
اگر بخوام به داستان اسلامیش جوع کنید یه چیزه
داستان مسیحیش یه چیزه
داستان یهودیش یه چیزه دیگس
مشخص کنید کدوم داستان مبنا هست
و بعد داستان رو بیارید بخونیم که همش نیاید چیزای اشتباه درمورد داستان ادم و حوا بگید
داستانو اشتباه نگید
و لطفا
خواهش می گنم
حرفاتون با دلیل باشه
نه یه سری جملات جالب وقشنگ بگید یا بیاید عقایدتون رو بیان کنید و برید
اینجوری که نمیشه

شاعر
2014/06/03, 10:51
تعریف کردن عشق راحت نیست و خیلی ها سعی کردن عشق رو تعریف کنند ولی عشق از درون آدمی تراوش میکنه یک تعریف خوب از عشق شنیدم میگم شاید شما هم به پسندین
عشق یک احساس و هیجانی است که نتیجه یک شناخت و آگاهی است

عشق با عث میشه آدمی از خودش بگذره به معنی واقعی ایثار ، عاشق وقتی به معشوق فکر میکنه به لبش لبخند میاد و از نبودنش بیقرار میشه و از کنارش بودن آروم در کل وقتی چشم میبنده اون رو میبینه و قتی چشم باز میکنه بازهم معشوقش
اگر بگیم منظور از عشق خیابونی عشق توی یک نگاه بله گاهی پیش میاد ولی بنا به تعریف بالا لزوماً کامل و درست نیست در عشق های خیابونی هم اگر به مرور به اون تعریف برسیم چراکه نه گاهی عشق معجزه میکنه
بله عشق رو قبول دارم
خیلی ها فکر میکنن نیاز عشق به وجود معشوق بستگی داره که این طور نیست یعنی برای این که عشق در وجودمون به وجود بیاد باید عاشق یک شخص دیگه بشیم اما این طور نیست
پدر و مادر باید توی دوران کودکی دانه عشق رو درون بچه بکارن و زمانی که فرد بزرگ میشه اون دانه همراه اون رشد میکنه و زمان که معشوق رو میابه به معنی درست اون درخت عشق به ثمر نشسته اما اگر پدر و مادری بلد نبود البته ما با نگاه مثبت میگیم بلد نبود اونوقت خود فرد در دوران هیجده سالگی باید نهال عشق رو درون خودش بکاره و اونوقت که میتونه وجود خودش رو پر از عشق کنه و وقتی معشوق خودش رو پیدا کرد اون رو هم لبریز کنه از عشقی که در وجودخودش هست
براتون روزهای خوب آرزو میکنم همگیتون رو دوست دارم هزارتا

smhmma
2014/06/03, 11:02
خب شما در نظر بگیر که همین عقل اندیشه چه ضررهای وحشتناکی به طبیعت و مجودات اطراف انسان زده درسته که انسان بوسیله ی عقلش متمایز می شه ولی اگر این عقل رو برای منافع شخصی بکار ببره اونوقت به محیط اطرافش ضرر میزنه ولی اگه یه نفر که عاشق محیط زیسته از عقلش برای کمک به محیط زیست استفاده که اونوقت مفیده
پسرم تو داری مثال می زنی
خوب منم می تونم برعکسشو بگم
یه ادم عاقلی که می دوه نابودی محیط زیست به ضرر کل جهان از جمله انسان هاست
با عقلش سعی می کنه جلوی نابودیش رو بگیره
و یه انسان که عاشق تکنولوژی هست
هر طبیعتی رو برای تکنولوژی داغون می کنه

M.A.S.K
2014/06/03, 11:48
اوووپس..فک نمیکردم این همه فیلسوف عشق تو سایت باشه..بابا منتقدا..بابا فیلسوفا...آغایون خانوماا ارادت...لیلی..خوش به حالت یکی به اسم لیلا گفته خوش به حال زنت ((200))((200)).
.
من تو یه سری موارد با پیام موافقم...در مورد این جدایی ها....متاسفانه ( نمیدونم این حرف زده شده یا نه )( در ادامه ی پست قبلیم )شرایط جامعه ی ما مثل رابطه ی یه فرد با آب شده ....
ما اعتقاد داریم که باید یه فاصله ای بین دختر و پسر برای جلوگیری و حفظ حرمت و رعایت و ... یه سری مسایل باشه....ولی کتاسفانه این حالت شبیه حالت یه فرد تشنه با آبه...فرد اگه کنارش همیشه آب باشه فقط به مقدار نیازش از آب استفاده میکنه ولی اگه از آب دور باشه برای یه مدت طولانی با رسیدن به آب کنترل خودشو از دست میده و بیش از حد و ظرفیتش آب مینوشه...حالا قضیه دختر پسرای ما همینه...انقدر دخترا و پسرامون دور از هم...جدا از هم بزرگ شدن که جنس مخالف براشون شده مثل یه معما ( که البته این در مورد خانوما همیشه صادقه..اصلا نمیشه یه دختر و از خنگ تا نابغه درک کرد..موجودات عجیبی هستین به خدا )...وقتی تو دو نفر از جنسای مختلف بهم میرسن ...احساسشون به نظر من عشق نیست..هوسه..کنجکاویه...عطشه... یا اگه عشقم باشه عشق خالص نیست یه آش شله قلم کاره ( درست نوشتم؟؟) که مخلوطی از همه ی ایناس...( به قول معلم دینیمون..جوان کپسول شهوت است ((200)) )..به خاطر همین کار دست هم میدن...از حد و خط هایی میگذرن..و بعد از یه مدت که این احساس ( آَش ) سرد میشه...از هم جدا میشن...پسره به قول خودمون زرنگ میشه..دختره هم دست خورده..این جا آمریکا نیس..این جا اروپا نیست..ما هر چقدرم که تظاهر کنبم..یا به اونا زده شده باشیم..وجدانمون..تعلیماتمون ..باورامون اجازه نمیده کلا مثل اونا باشیم...یه پسر هرزه موقع ازدواج دنبال یه دختر پاکه...منظور از همه ی این حرفام اینه که یکی از معضلات عشق الان تو جامعه ی ما همینه...من به شخصه اعتمادی به کسی ندارم..( بلانسبت آبجیام و لیلی ).وقتی میبینم نصف کلاسمون با چند نفر _........_ داشتن چطور میتونم به یه دختر اعتماد داشته باشم؟؟/بقیه ی این عشق نیست..هوسه...بی بند و باریه..این یه طرف قضیس...ارزش عشق تو جامعه ی ما از بین رففته..عشق شده یه بازی...یه استفاده..یه ابزار برای خیلی چیزا....چرا باید دخترای کشور من با دیدن ماشین مدل بالا سوارش بشن...چرا باید پسرای کشور من...وقتی یه دخترو میبینن..با اشعه ی x برسیش میکنن...؟؟؟؟؟؟؟....دوستی های ما یه دوستی پاک نیس...همشون نه ها و لی خیلیاشون ...این چه وضعیه ؟؟چرا تو چت روما دخترا خودشونو به حراج میذارن؟؟...چرا وقتی من با دوستم شرط یه پیتزا خوانواده میبندم که این طور نیست ولی اون در عرض ده دقیقه میتونه به من اثبات کنه که کم کمش شیش هفت تا دختر منتظر یه پنجاه تومنن ( بیست تومن ) که خودشونو بفروشن؟؟؟پس وقتی میگم از عشق میترسم دلیلش همینه..دلیلش اینه که دختر محجبه ی دو کوچه اون ورتر ما تا میره مرکز شهر میشه یه (...) یه خود فروش..چرا ؟؟؟ همه ی دلیل به خاطر پستیه اونا نیس..میتونه مشکل از پدرا باشه..از مادرا..وضع اقتصادی...پسرای هرزمون...بحث آب......
پس وقتی میگم این عشق نیس این بازیه این هوسه...وقتی میگم به عشق خیابونی اعتقاد ندارم..وقتی میگم به دوستی دختر و پسر ی که سر چهار راه همدیگرو میبینن اعتقادی ندارم..به خاطر دیدن این مسایل با چشم خودمه...این در جواب اون دوست عزیزیه که بهم گفتن من املم..عقب موندم...قدیمیم...آراه دادا..من اینم..من معتقد به فرهنگ اصیل ایرانیم هستم..که ملکه ی کشورم به خاطر اون ملکه بودنشو از دست داد ( همسر خشایار شاه )...من معتقد به دینی هستم که این محدودیت هارو گذاشته ولی با دخالتای بیجا و افراط بعضیا همه چی به اشتباه تعبیر شده و غلط داره انجام میشه..من اینم..شما متجدد..شما نیو (خارجکی گفتم )..شما باحال شما آس شما غربی و اروپایی..من اینم و به این بودنم افتخار میکنم...
دوستا نمیدونم حرفام به نظرتون منطقیه یا نه ولی به خاطر درخواستشون گذاشتم اینجا...گذاشتم شمام ببینین..شاید متوجه حرفام نشین چون حرفای اونو نمیدونین..ولی خب اگه مدیرا بگن حذف میکنم..اینو گذاشتم دوست عزیزمون ببینتش

Prince-of-Persia
2014/06/03, 12:07
اوووپس..فک نمیکردم این همه فیلسوف عشق تو سایت باشه..بابا منتقدا..بابا فیلسوفا...آغایون خانوماا ارادت...لیلی..خوش به حالت یکی به اسم لیلا گفته خوش به حال زنت ((200))((200)).
.
من تو یه سری موارد با پیام موافقم...در مورد این جدایی ها....متاسفانه ( نمیدونم این حرف زده شده یا نه )( در ادامه ی پست قبلیم )شرایط جامعه ی ما مثل رابطه ی یه فرد با آب شده ....
ما اعتقاد داریم که باید یه فاصله ای بین دختر و پسر برای جلوگیری و حفظ حرمت و رعایت و ... یه سری مسایل باشه....ولی کتاسفانه این حالت شبیه حالت یه فرد تشنه با آبه...فرد اگه کنارش همیشه آب باشه فقط به مقدار نیازش از آب استفاده میکنه ولی اگه از آب دور باشه برای یه مدت طولانی با رسیدن به آب کنترل خودشو از دست میده و بیش از حد و ظرفیتش آب مینوشه...حالا قضیه دختر پسرای ما همینه...انقدر دخترا و پسرامون دور از هم...جدا از هم بزرگ شدن که جنس مخالف براشون شده مثل یه معما ( که البته این در مورد خانوما همیشه صادقه..اصلا نمیشه یه دختر و از خنگ تا نابغه درک کرد..موجودات عجیبی هستین به خدا )...وقتی تو دو نفر از جنسای مختلف بهم میرسن ...احساسشون به نظر من عشق نیست..هوسه..کنجکاویه...عطشه... یا اگه عشقم باشه عشق خالص نیست یه آش شله قلم کاره ( درست نوشتم؟؟) که مخلوطی از همه ی ایناس...( به قول معلم دینیمون..جوان کپسول شهوت است ((200)) )..به خاطر همین کار دست هم میدن...از حد و خط هایی میگذرن..و بعد از یه مدت که این احساس ( آَش ) سرد میشه...از هم جدا میشن...پسره به قول خودمون زرنگ میشه..دختره هم دست خورده..این جا آمریکا نیس..این جا اروپا نیست..ما هر چقدرم که تظاهر کنبم..یا به اونا زده شده باشیم..وجدانمون..تعلیماتمون ..باورامون اجازه نمیده کلا مثل اونا باشیم...یه پسر هرزه موقع ازدواج دنبال یه دختر پاکه...منظور از همه ی این حرفام اینه که یکی از معضلات عشق الان تو جامعه ی ما همینه...من به شخصه اعتمادی به کسی ندارم..( بلانسبت آبجیام و لیلی ).وقتی میبینم نصف کلاسمون با چند نفر _........_ داشتن چطور میتونم به یه دختر اعتماد داشته باشم؟؟/بقیه ی این عشق نیست..هوسه...بی بند و باریه..این یه طرف قضیس...ارزش عشق تو جامعه ی ما از بین رففته..عشق شده یه بازی...یه استفاده..یه ابزار برای خیلی چیزا....چرا باید دخترای کشور من با دیدن ماشین مدل بالا سوارش بشن...چرا باید پسرای کشور من...وقتی یه دخترو میبینن..با اشعه ی x برسیش میکنن...؟؟؟؟؟؟؟....دوستی های ما یه دوستی پاک نیس...همشون نه ها و لی خیلیاشون ...این چه وضعیه ؟؟چرا تو چت روما دخترا خودشونو به حراج میذارن؟؟...چرا وقتی من با دوستم شرط یه پیتزا خوانواده میبندم که این طور نیست ولی اون در عرض ده دقیقه میتونه به من اثبات کنه که کم کمش شیش هفت تا دختر منتظر یه پنجاه تومنن ( بیست تومن ) که خودشونو بفروشن؟؟؟پس وقتی میگم از عشق میترسم دلیلش همینه..دلیلش اینه که دختر محجبه ی دو کوچه اون ورتر ما تا میره مرکز شهر میشه یه (...) یه خود فروش..چرا ؟؟؟ همه ی دلیل به خاطر پستیه اونا نیس..میتونه مشکل از پدرا باشه..از مادرا..وضع اقتصادی...پسرای هرزمون...بحث آب......
پس وقتی میگم این عشق نیس این بازیه این هوسه...وقتی میگم به عشق خیابونی اعتقاد ندارم..وقتی میگم به دوستی دختر و پسر ی که سر چهار راه همدیگرو میبینن اعتقادی ندارم..به خاطر دیدن این مسایل با چشم خودمه...این در جواب اون دوست عزیزیه که بهم گفتن من املم..عقب موندم...قدیمیم...آراه دادا..من اینم..من معتقد به فرهنگ اصیل ایرانیم هستم..که ملکه ی کشورم به خاطر اون ملکه بودنشو از دست داد ( همسر خشایار شاه )...من معتقد به دینی هستم که این محدودیت هارو گذاشته ولی با دخالتای بیجا و افراط بعضیا همه چی به اشتباه تعبیر شده و غلط داره انجام میشه..من اینم..شما متجدد..شما نیو (خارجکی گفتم )..شما باحال شما آس شما غربی و اروپایی..من اینم و به این بودنم افتخار میکنم...
دوستا نمیدونم حرفام به نظرتون منطقیه یا نه ولی به خاطر درخواستشون گذاشتم اینجا...گذاشتم شمام ببینین..شاید متوجه حرفام نشین چون حرفای اونو نمیدونین..ولی خب اگه مدیرا بگن حذف میکنم..اینو گذاشتم دوست عزیزمون ببینتش
چه خبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

.
چه خبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عشق یعنی((5))((5))((5))
.
..
.
.
نه خدایی تو این اوضاع اقتصادی کی حال عاشق شدن رو داره

smhmma
2014/06/03, 12:29
.

اول که پسرم اون ابی که شما داری می گی اب شوره
هرچی بیشتر بخوری
تشنه تر می شی
نظریه ی فروید هم یه چیزی تو همین مای ها بود
و الان نتیجش شده بیماری های مقاربتی
یه چیزی مثل ایدز توی تمام جهان بشدت گسترش پیدا کرده
قبول دارم یه سری ادما با بعضی کاراشون گند زدن و باعث شدن جامعه اینجوری بشه
اما اونی هم که شما می گی درست نیست

درمورد امل
کدوم املی بهت گفته امل؟؟؟
اول که ایشون غلط کرده
حق نداره به کسی توهین کنه
این قانون سایته
دوم امل اونیه که فک کرده باید توی همه چیز از یه ادمای دیگه ای تقلید کرد
امل اونیه که فکر نداره از خودش
فقط تقلید می کنه
امل اونیه که فک می کنه هرکس که فکر خودشو نداره امله
امل اونیه که فک کرده هرچی که توی فرهنگ های غربی هست حتما حتما درسته(نمی گم فرهنگای غربی بدن یا خوبن اما هیچ فرهنگی بی اشکال نیست)
امل...
من کاری ندارم تو چه نظری دادی پسرم
اما اون یارو حتما امل و کوته فکر بوده

اون کسی که گفته امل
اگه به نظرش اعتقادش درسته
بیاد دلیل بگه
حرفای دیگرون رو هم بشنوه
کسی که اینقدر کوته فکر و کوته بینه که درجا به خاطر اینکه تفکر یه ادم دیگه ای مثل خودش نیست میاد بهش می گه امل داره داد می زنه من خرم.من املم.من کوته فکرم.من کوته بینم.اینقدر برای خودم ارزش قائل نیستم که حداقل نیام اینا رو با حرفام فریاد بزنم
اگر برای حرفت دلیلی داری ارائه کن
اگه نداری به سلامت

بحث خیلی می تونه بحث عالی باشه
ولی اگر ببینم کسی از اینجور کلمات استفاده کرده
به کس توهین کرده
حالشو می گیرم
اگر کسی حرفی داره
می تونه با دلیل بیان کنه
اگه نه به سلامت
اینو به دوستان عزیز نبودم که هیچ تخلفی نکردن و با نهایت شعور و فرهنگ دارن بحث می کنن
اینو به ادمایی بودم که لیاقتشو دارن

خوب بحثو ادامه می دیم
بربچ قربون دستاتون با احساس حرف نزنید
با احساس حرف زدن خیلی هم عالیه
ولی جون من برای حرفاتون دلیل بیارید
حرف منطقی بزنید
تا عیاری باشه که درستی حرفاتون باهاش سنجیده بشه

smhmma
2014/06/03, 12:48
این پست ترکیب شده از پست چنیدن نفر هست و مختص من(محمد حسین) نیست
پست ها ترکیب پست های من و یکی از دوستانه که اولش فک می کردیم یه تخلفی انجام داده ولی مثل انکه اشتباه بود
موضوع پست ها جانبی هست و خود موضوع تاپیک نیست

هرچی بیشتر بخوری
تشنه تر می شی

درمورد امل
اول که ایشون غلط کرده
این قانون سایته
فقط تقلید می کنه
امل اونیه که فک کرده هرچی که توی فرهنگ های غربی هست حتما حتما درسته(نمی گم فرهنگای غربی بدن یا خوبن اما هیچ فرهنگی بی اشکال نیست)
امل...

اون کسی که گفته امل
بیاد دلیل بگه
حرفای دیگرون رو هم بشنوه
کسی که اینقدر کوته فکر و کوته بینه که درجا به خاطر اینکه تفکر یه ادم دیگه ای مثل خودش نیست میاد بهش می گه امل داره داد می زنه من خرم.من املم.من کوته فکرم.من کوته بینم.اینقدر برای خودم ارزش قائل نیستم که حداقل نیام اینا رو با حرفام فریاد بزنم
اگه نداری به سلامت

به کس توهین کرده
حالشو می گیرم
اگر کسی حرفی داره
می تونه با دلیل بیان کنه
اگه نه به سلامت
اینو به دوستان عزیز نبودم که هیچ تخلفی نکردن و با نهایت شعور و فرهنگ دارن بحث می کنن

خوب بحثو ادامه می دیم
حرف منطقی بزنید
خب من حرفامو سعی میکنم با دلیل بگم در کشور های پیشرفته مثل اروپا امار ایدز خیلی پایینه پس این ربطی به ازاد بودن مردم نداره به سطح سوال سواد و خیلی جیزای دیگه بستگی داره
شما گفتین که ادم تشنه تر میشه ولی از کجا میتونین مطمعن باشین که ادم سیراب نشه اینکه فروید جی گفته یه نظریست ثابت شده نیست
همونطور که وحید گفت کسی که انتظار داره با کسی ازدواج کنه که پاک باشه خودشم در درجه اول باید این پاکی رو داشته باشن و با کسی رابطه ای نداشته باشه
ولی اینکه ازادی خوب نیستو من قبول ندارم دلیل بیارین که ازدای خوب نیست و پسر و دختر باید از مدرسه به بعد از هم جدا باشن ???

هرچی بیشتر بخوری
تشنه تر می شی

درمورد امل
اول که ایشون غلط کرده
این قانون سایته
فقط تقلید می کنه
امل...

اون کسی که گفته امل
بیاد دلیل بگه
حرفای دیگرون رو هم بشنوه
اگه نداری به سلامت

به کس توهین کرده
حالشو می گیرم
اگر کسی حرفی داره
می تونه با دلیل بیان کنه
اگه نه به سلامت

خوب بحثو ادامه می دیم
حرف منطقی بزنید
من با نظر فروید مخالفم..منظور من یه ارتباط کنترل شده و معمولیه..نظر اون با من خیلی فرق داره

هرچی بیشتر بخوری
تشنه تر می شی

درمورد امل
اول که ایشون غلط کرده
این قانون سایته
فقط تقلید می کنه
امل...

اون کسی که گفته امل
بیاد دلیل بگه
حرفای دیگرون رو هم بشنوه
اگه نداری به سلامت

به کس توهین کرده
حالشو می گیرم
اگر کسی حرفی داره
می تونه با دلیل بیان کنه
اگه نه به سلامت

خوب بحثو ادامه می دیم
حرف منطقی بزنید
من با نظر فروید مخالفم..منظور من یه ارتباط کنترل شده و معمولیه..نظر اون با من خیلی فرق داره

خب من حرفامو سعی میکنم با دلیل بگم در کشور های پیشرفته مثل اروپا امار ایدز خیلی پایینه پس این ربطی به ازاد بودن مردم نداره به سطح سوال سواد و خیلی جیزای دیگه بستگی داره
شما گفتین که ادم تشنه تر میشه ولی از کجا میتونین مطمعن باشین که ادم سیراب نشه اینکه فروید جی گفته یه نظریست ثابت شده نیست
همونطور که وحید گفت کسی که انتظار داره با کسی ازدواج کنه که پاک باشه خودشم در درجه اول باید این پاکی رو داشته باشن و با کسی رابطه ای نداشته باشه
ولی اینکه ازادی خوب نیستو من قبول ندارم دلیل بیارین که ازدای خوب نیست و پسر و دختر باید از مدرسه به بعد از هم جدا باشن ???
اول که در کشور های پیشرفته امار ایذز بسیار بالاستگار می خوای امار میارم برات
شما هم اگه برای این حرفت که امار ایدز و بیماری های مقاربتی پایینه دلیل داره دلیلتو بیار ببینم
من درمورد ازادی حرفی نزدم
به سواد هم بستگی نداره به فرهنگ بستگی داره و شعور اجتماعی که یکی از چیز هایی که روی این دوتا تاثیر داره سواد هست
اول که این که ادم تشنه تر می شه حرف من نیست
حرف روا شناس ها و جامع شناسانی هست که تعداد زیادیشون هم غربی هستن
منم نگفتم ازادی خوب نیست
ازادی تا زمانی که ازادی دیگرون رو سلب نکنی خیلی هم عالیه
اما خیلی وقتا شما داری زادی دیگرون رو سلب می کنی و خودت نمی فهمی
جز اون خیلی قتا شما دارید اسیب اجتماعی می زنی
اگر اسیب اجتماعی بزنی که اینم یعنی دوباره ازادی دیگرون رو سلب کردن باید محدود بشی
اگر چیزی به معنی اسیب اجتماعی هست
پس باید محدود بشه
چون داره به اجتماع ضرر می زنه و ازادی دیگرون رو می گیره

خوب پس وحید جان باید بعد برام دقیقا نظرتو توضیح بدی
ای دی یاهوم رو می تونی از عماد بگیری

اول که در کشور های پیشرفته امار ایذز بسیار بالاستگار می خوای امار میارم برات
شما هم اگه برای این حرفت که امار ایدز و بیماری های مقاربتی پایینه دلیل داره دلیلتو بیار ببینم
من درمورد ازادی حرفی نزدم
به سواد هم بستگی نداره به فرهنگ بستگی داره و شعور اجتماعی که یکی از چیز هایی که روی این دوتا تاثیر داره سواد هست
اول که این که ادم تشنه تر می شه حرف من نیست
حرف روا شناس ها و جامع شناسانی هست که تعداد زیادیشون هم غربی هستن
منم نگفتم ازادی خوب نیست
ازادی تا زمانی که ازادی دیگرون رو سلب نکنی خیلی هم عالیه
اما خیلی وقتا شما داری زادی دیگرون رو سلب می کنی و خودت نمی فهمی
جز اون خیلی قتا شما دارید اسیب اجتماعی می زنی
اگر اسیب اجتماعی بزنی که اینم یعنی دوباره ازادی دیگرون رو سلب کردن باید محدود بشی
اگر چیزی به معنی اسیب اجتماعی هست
پس باید محدود بشه
چون داره به اجتماع ضرر می زنه و ازادی دیگرون رو می گیره

امار مبتلایان
زیر صحرای آفریقا: بیست و دو میلیون و پانصد هزار نفر

جنوب و جنوب شرق آسیا: چهار میلیون و صد هزار نفر

شرق آسیا: هفتصد و هفتاد هزار نفر

آمریکای لاتین: یک میلیون و چهارصد هزار نفر

آمریکای شمالی: یک میلیون و پانصد هزار نفر

اروپای غربی و مرکزی: هشتصد و بیست هزار نفر

اروپای شرقی و آسیای میانه: یک میلیون و چهارصد هزار نفر

منطقه کارائیب: دویست و چهل هزار نفر

خاورمیانه و شمال آفریقا: چهارصد و شصت هزار نفر

اقیانوسیه: پنجاه و هفت هزار نفر
نمیگم تو اروپا نیست میگم با اینکه ازادی هست ولی خیلیم نیست نظر خودتون جیه به نظرتون باید پسر و دختر از مدرسه جدا باشن و تازه تو 24 سالگی با یکی حرف بزن این کار درسته به نظرتون اینجا الان ازادی روابط نیستش اگه باشه اسیب اجتماعی شاید خیلی کم تر بشه اگه میگین ازادین نباید باشه این دلایل منه که باید ازادی باشه
ایرانی ها در سال 2013 چه چیزهایی را جستجو کرده اند اینو جست و جو کنین ببینین مهمترین جیز برای خیلی از ماها جی بوده این از اثرات ازاد نبودنه درصورتی که همجین جیزی برای کشورهای اروپایی صدق نمیکنه

امار مبتلایان
زیر صحرای آفریقا: بیست و دو میلیون و پانصد هزار نفر

جنوب و جنوب شرق آسیا: چهار میلیون و صد هزار نفر

شرق آسیا: هفتصد و هفتاد هزار نفر

آمریکای لاتین: یک میلیون و چهارصد هزار نفر

آمریکای شمالی: یک میلیون و پانصد هزار نفر

اروپای غربی و مرکزی: هشتصد و بیست هزار نفر

اروپای شرقی و آسیای میانه: یک میلیون و چهارصد هزار نفر

منطقه کارائیب: دویست و چهل هزار نفر

خاورمیانه و شمال آفریقا: چهارصد و شصت هزار نفر

اقیانوسیه: پنجاه و هفت هزار نفر
نمیگم تو اروپا نیست میگم با اینکه ازادی هست ولی خیلیم نیست نظر خودتون جیه به نظرتون باید پسر و دختر از مدرسه جدا باشن و تازه تو 24 سالگی با یکی حرف بزن این کار درسته به نظرتون اینجا الان ازادی روابط نیستش اگه باشه اسیب اجتماعی شاید خیلی کم تر بشه اگه میگین ازادین نباید باشه این دلایل منه که باید ازادی باشه
ایرانی ها در سال 2013 چه چیزهایی را جستجو کرده اند اینو جست و جو کنین ببینین مهمترین جیز برای خیلی از ماها جی بوده این از اثرات ازاد نبودنه درصورتی که همجین جیزی برای کشورهای اروپایی صدق نمیکنه
این امار از کدوم منبع هست؟؟
منبعش باید معتبر باشه وگرنه منم از خودم امار می دم
من نمی گم اینکه جدا باشن درسته
من این حرفو نزدم
درضمن شما جواب حرفای من رو بده
بعد حرف خودتم بزن
جواب حرفامو بده منم جاب حرفاتو میدم
به چه دلیلی می گی کمتر می شه؟؟
اتفاقا دقیقا همین چیزی که شما میگی داخل یکی دیگه ز تاپیک ها بچه ها گفته بودن
منم دقیقا رفتم سرچ کردم از یه سایت معتبر اوردمش
بعدم توضیح دادم
خود شما به من بگو
جایی که فیلم های پ**ن داخل مغازه ها به فروش میره
انواع این چیزا در دسترسه
چه فیلمش
چه خودش
کدوم خری میره داخل اینترنت برای دانلود این فیلم ها سرچ م زنه و دانلود می کنه؟؟؟؟
خوب کسی که بغل دستش این چیزا هست
کلی مجله پو*ن هست
کلی فیلم هست
و حتی خودشم هست
چرا باید بیاد توی اینترنت سرچ بزنه؟؟
خوب معلومه که می ره کار ساده ترو می کنه
می ره و می خره
می ره و پول می ده با یکی هم خوابه می شه
و...
وقتی اینجا اون شرایط نباشه
برای پیدا کردن فیلم اونجوری دردسر بکشی
کسی دنبال این چیزا هست می ره توی اینترنت سچ می زنه
چون ساده ترین راه براش اینه
پس این اصلا دلیل نمیشه
جز اون
خیلی کلمات دیگه بیشتر از اون چیزایی که می گی سرچ شده بودن

در سال نود و دو
در ایران حدود 3425 نفر از طریق روابط جنسی به ایدز دچا شدن
از جمعیت هفتاد وپنج میلیونی ایران
براساس همون امار خود شما
در امریکای شمالی
یک میلیون و نیم مبتلا فقط به ایدز داریم
جمعیت اونها چهار برابر ما هست
3425 نفر و رو درنظر می گیریم 3500 نفر
در 4 ضرب می کنم
می شه
14000 هزار نفر
یعنی اگر ایران هم جمعیت با امریکا بود
14000 نفر ایدز داشتن
در امریکا به جای 14000 نفر 1500000 نفر ایدز دارن
اصن 14000 نفر ایران رو در نظر می گیریم 15000 نفر
یعنی امریکا 100 برابر ایران امار ایدز در جمعیت مساوی داره

این همون مقدار خیلی کمی هست که شما گفتی
تازه جدای از بیماری های مقاربتی دیگه
اینم نتیجه ی اون ازادی جنسی که شما می گی
تازه در امریکا کارت سلامت ایدز وجود داره و کلی دم و دستگاه برای کنترل ایدز
ولی توی ایران چند نفر می دونستن یه سازمانی وجود داره مختص ایدز؟؟؟
موضوع این نیست
موضوع اینه که ازادی جنسی
فقط میلتو بیشتر می کنه
نمی گم نباید ازادی باشه
اما ازادی باید حد داشته باشه
وقتی ازادی جوری بشه که به جامعه اسیب بزنه
اماز تجاوز رو بشدت افزایش بده
امار بیماری های مقاربتی رو بشدت افزایش بده
وقتی باعث بشه یه دختر جوون پاشو که از در خونه می زاره بیرون چندین نفر بیان مزاحمش بشن
این ازادی داره ازادی دیگرون رو سلب می کنه
درنتیجه باید محدود بشه
درضمن شما هنوز جواب اون حرفای قبلی منو ندادی
شما ول به چه حقی گفتی امل؟؟
دوم چرا؟؟
و...

این امار از کدوم منبع هست؟؟
منبعش باید معتبر باشه وگرنه منم از خودم امار می دم
من نمی گم اینکه جدا باشن درسته
من این حرفو نزدم
درضمن شما جواب حرفای من رو بده
بعد حرف خودتم بزن
جواب حرفامو بده منم جاب حرفاتو میدم
به چه دلیلی می گی کمتر می شه؟؟
اتفاقا دقیقا همین چیزی که شما میگی داخل یکی دیگه ز تاپیک ها بچه ها گفته بودن
منم دقیقا رفتم سرچ کردم از یه سایت معتبر اوردمش
بعدم توضیح دادم
خود شما به من بگو
جایی که فیلم های پ**ن داخل مغازه ها به فروش میره
انواع این چیزا در دسترسه
چه فیلمش
چه خودش
کدوم خری میره داخل اینترنت برای دانلود این فیلم ها سرچ م زنه و دانلود می کنه؟؟؟؟
خوب کسی که بغل دستش این چیزا هست
کلی مجله پو*ن هست
کلی فیلم هست
و حتی خودشم هست
چرا باید بیاد توی اینترنت سرچ بزنه؟؟
خوب معلومه که می ره کار ساده ترو می کنه
می ره و می خره
می ره و پول می ده با یکی هم خوابه می شه
و...
وقتی اینجا اون شرایط نباشه
برای پیدا کردن فیلم اونجوری دردسر بکشی
کسی دنبال این چیزا هست می ره توی اینترنت سچ می زنه
چون ساده ترین راه براش اینه
پس این اصلا دلیل نمیشه
جز اون
خیلی کلمات دیگه بیشتر از اون چیزایی که می گی سرچ شده بودن

در سال نود و دو
در ایران حدود 3425 نفر از طریق روابط جنسی به ایدز دچا شدن
از جمعیت هفتاد وپنج میلیونی ایران
براساس همون امار خود شما
در امریکای شمالی
یک میلیون و نیم مبتلا فقط به ایدز داریم
جمعیت اونها چهار برابر ما هست
3425 نفر و رو درنظر می گیریم 3500 نفر
در 4 ضرب می کنم
می شه
14000 هزار نفر
یعنی اگر ایران هم جمعیت با امریکا بود
14000 نفر ایدز داشتن
در امریکا به جای 14000 نفر 1500000 نفر ایدز دارن
اصن 14000 نفر ایران رو در نظر می گیریم 15000 نفر
یعنی امریکا 100 برابر ایران امار ایدز در جمعیت مساوی داره

http://www.tabnak.ir/fa/news/132430/جدیدترین-آمار-ایدزی-های-جهان-اعلام-شد از اینجا کپی کردم
نگاه کنین من دارم اینجا مدرسه میرم خیلی راحت با مدرسه تو ایران مقایسه میتونم بکنم خب شما میگی میشه رفت تو مغازه خرید قبول دارم ولی اگر زیر 18 سال باشه حق نداره همجین جیزیرو بخره اگر بخره میتونه حتی زندان بره اینجا هم میشه محدود میشه زنگ زد و خواست که این سایتا رو فقط برای این خونه فیلتر کرد تو همه کشورای اروپایی این محدودیت هست خب ولی در کل این جیزا اگه الان مقایسه بکنم برا ایران جذابیت خیلی بیشتری داره اینو قبول داری ??? تو اروپا اصلا یا بهتر بگم کم علاقه هست برا دیدن اینجور فیلما امریکا رو من هیج اطلاعی ندارم نمیتونم در موردش صحبت کنم ولی اینطوری که میگین اوضاع امریکا از این نظر بسیار بده حرف دومتونم قبول دارم ازادی باید باشه ولی کنترل شده ولی نه اینکه ازادی خیلی کمی باشه این خیلی تاثیر منفی داره
فکر کنم اشتباه گرفتین من کی گفتم به کسی امل حرفی نزدم که به کسی که ((:
شما میگی فساد میاره ولی اگه این ازادی باشه مردم به نظرت به خودشون نمیان ذهنا باز تر نمیشه ???

http://www.tabnak.ir/fa/news/132430/جدیدترین-آمار-ایدزی-های-جهان-اعلام-شد از اینجا کپی کردم
نگاه کنین من دارم اینجا مدرسه میرم خیلی راحت با مدرسه تو ایران مقایسه میتونم بکنم خب شما میگی میشه رفت تو مغازه خرید قبول دارم ولی اگر زیر 18 سال باشه حق نداره همجین جیزیرو بخره اگر بخره میتونه حتی زندان بره اینجا هم میشه محدود میشه زنگ زد و خواست که این سایتا رو فقط برای این خونه فیلتر کرد تو همه کشورای اروپایی این محدودیت هست خب ولی در کل این جیزا اگه الان مقایسه بکنم برا ایران جذابیت خیلی بیشتری داره اینو قبول داری ??? تو اروپا اصلا یا بهتر بگم کم علاقه هست برا دیدن اینجور فیلما امریکا رو من هیج اطلاعی ندارم نمیتونم در موردش صحبت کنم ولی اینطوری که میگین اوضاع امریکا از این نظر بسیار بده حرف دومتونم قبول دارم ازادی باید باشه ولی کنترل شده ولی نه اینکه ازادی خیلی کمی باشه این خیلی تاثیر منفی داره
فکر کنم اشتباه گرفتین من کی گفتم به کسی امل حرفی نزدم که به کسی که ((:
شما میگی فساد میاره ولی اگه این ازادی باشه مردم به نظرت به خودشون نمیان ذهنا باز تر نمیشه ???
شما نگفته بودی امل؟؟
پس کی گفته بود؟؟؟
خوب من اون حرفام به کسی بود که گفته امل
درضمن این بحث طولانیه برای اینکه این تاپیک منحرف نشه اگر دوس اری می تونیم توی یاهو بحث کنیم
بهم پ.خ بده اگر علاقه داری داخل یاهو درست بحث کنیم
درضمن من فک می کردم شما اونی هستی که به وحید گفته امل
پس اگر شما نبودید ببخشید اگر لحنم تند بود

این پست ها رو با هم ادغام می کنم یا پاک می کنم که این تایپک مسیر خودش رو ادامه بده
بچه ها بریم همون بحث عشق

شما نگفته بودی امل؟؟
پس کی گفته بود؟؟؟
خوب من اون حرفام به کسی بود که گفته امل
درضمن این بحث طولانیه برای اینکه این تاپیک منحرف نشه اگر دوس اری می تونیم توی یاهو بحث کنیم
بهم پ.خ بده اگر علاقه داری داخل یاهو درست بحث کنیم
درضمن من فک می کردم شما اونی هستی که به وحید گفته امل
پس اگر شما نبودید ببخشید اگر لحنم تند بود

این پست ها رو با هم ادغام می کنم یا پاک می کنم که این تایپک مسیر خودش رو ادامه بده
بچه ها بریم همون بحث عشق
نه من کی گفت گفتم که اشتباه گرفتی((200))((200))((200))((200)) راستش هیج وقت یاهو نداشتم و ندارم((200))((200))((200)) ولی اگه درست کردم بهت حتما پیام میدم ((200))

Percy Jackson
2014/06/03, 14:49
تا اطلاع ثانوی(حدودا چن دیقه) تاپیک قفل!!!
شایدم یکی دو ساعت....بازش میکنم نگران نباشین!!

خوب باز شد تاپیک......لطفا دیگه بحث رو منحرف نکنید...در ضمن چون میدونم امکان داره این مشکل پیش بیاد یه چیزی....گاهی بعضیا ترجیح میدن بشنون و صحبت نمی کنن و گاهی اوقات اول صبر کنین به یه جایی برسین بعد تاکید کنین چون گاهی اوقات این تاکیدای بیخود باعث انحراف بحث و بروز برخی مشکلات میشه.........
پ.ن:در ضمن اینو کلی گفتم به هیچ عنوان کسی به خودش نگیره!!

Fateme
2014/06/03, 17:34
حالا من نظرمو می گم

یعنی گفت بمیر بمیری
گفت بکش بکشی
و...
خب محمدحسین تو داری در رابطه با یه مرحله متفاوتی از عشق صحبت می کنی...مرحله ای که من بهش میگم پرستش. دیدی بعضی ادما چقد برای یه شخص خاص احترام قائلن و اصلا انگار هرچی اون بگه ایه نازل شده است؟بعد دیدی یه اتفاقی میفته که اون شخصیت اسطوره ای خرد میشه براشون؟ به خاطر اینه که اون شخصیت عیب داره، ادما کامل نیستن...برای همینه که میگن چنین عشقی بین ادما ممکن نیس به خاطر اینکه ما از عیب مبرا نیستیم...اینی که میگی برای این بهش میگم پرستش چون خدا از هر نقصی مبراست.(بحث رو سر جدتون نبرین سر خدا حالا!)

smhmma
2014/06/03, 18:57
خب محمدحسین تو داری در رابطه با یه مرحله متفاوتی از عشق صحبت می کنی...مرحله ای که من بهش میگم پرستش. دیدی بعضی ادما چقد برای یه شخص خاص احترام قائلن و اصلا انگار هرچی اون بگه ایه نازل شده است؟بعد دیدی یه اتفاقی میفته که اون شخصیت اسطوره ای خرد میشه براشون؟ به خاطر اینه که اون شخصیت عیب داره، ادما کامل نیستن...برای همینه که میگن چنین عشقی بین ادما ممکن نیس به خاطر اینکه ما از عیب مبرا نیستیم...اینی که میگی برای این بهش میگم پرستش چون خدا از هر نقصی مبراست.(بحث رو سر جدتون نبرین سر خدا حالا!)
نچ
درسته توی اون مرحله می شه پرستش
اما خیلی ادمای دیگه هم پرستش می کنن
اما اونقدر عاشق نیستن
این یه نکته بو به ذهنم اومد
دوم
بعله خیلی دیدم
مخصوصا کسایی که جدا رهبر رو پرستش می کنن
ولی به شکل عجیبی براشون ابدا این شخصیت خورد نمیشه
این برام خیلی عجیبه
بگذریم
درسته اما این هست که بعضی وقتا یکی طرف رو در حد پرستش دوس داره تا اخر عمرش هم دوستش خواهد داشت
دقیقا در حد پرستش
پس یعنی اون عشق مطلقه اتفاق افتاده؟؟
نه عشق مطلقه فرای پرستشه
درسته اما این موضوع هم هست که عشق به خدا واقعی یا هرکسی و چیزی که فک کنی خدا هست؟؟
یعنی یه چیز فراطبیعی هست که محدودش می کنه فقط به خدای حقیقی یا هرکسی رو که خدا بپنداری؟؟

شاعر
2014/06/03, 20:07
نچ
اما اونقدر عاشق نیستن
دوم
بعله خیلی دیدم
این برام خیلی عجیبه
بگذریم
درسته اما این هست که بعضی وقتا یکی طرف رو در حد پرستش دوس داره تا اخر عمرش هم دوستش خواهد داشت
دقیقا در حد پرستش
نه عشق مطلقه فرای پرستشه
درسته اما این موضوع هم هست که عشق به خدا واقعی یا هرکسی و چیزی که فک کنی خدا هست؟؟
یعنی یه چیز فراطبیعی هست که محدودش می کنه فقط به خدای حقیقی یا هرکسی رو که خدا بپنداری؟؟

حکایت پرستش و عشق فرق میکنه
وقتی دوتا انسان به هم عشق میورزن اگر بخوایم بگیم همو پرستش میکنن غلطه
البته در مواردی که میشه اون هم برای نشون دادن احاسات قلبی اما در حقیقت تو بخوای بگی حاضری برای عشقت بمیری و اون رو تا سرحد مرگ دوستش داری و این رو پرستش بدونی تا جایی که عملیش کنی به نظر من این عشق نیست بلکه وابستگیه و این جا معنی عشق غلط میشه( و البته جدای از معشوق دردناک و غم انگیز هست تا به سرحد تب و در آتش سوختن )
بخش بزرگی از عشق آزادیه و وقتی عشق به معنی واقیش میرسه که درش بندگی نداشته باشه
ما تویه تعریف هامون از عشق زیاد استفاده میکنیم مثل من عاشق این غذام یا من عاشق این رنگم یا عاشق این ورزشم اونوقت میخوای وقتی به یک نفر دیگه هم ابراز احساسات کنیم میگیم عاشقتم به نظر من و با نگاه به تعریفی که توی حرفای قبلیم زدم عشق فقط میتون بین دوتا انسان بالغ شکل بگیره و حتی اون محبت بی حد و اندازه مادر و پدر عشق نیست بهتره برای این روابط هم تعریف های جدیدی بشه
اما عشق در داشتن روابط ج شکل نمیگیره که شاید در نهایت و به اونجاهم برسه اما اینکه چون عاشقی باید روابط ج با معشوق داشته باشی ( البته این تعریف کلی وئ همگیر نیست ) عاشق کافیه معشوق رو فقط نگاه کنه اونوقت انگار دنیا رو داره
و البته داشتن روابط ج یک نیاز و یک بخش مهم از زندگی یک فرد رو شکل میده که اگر درست و در زمان مناسب با اون برخورد داشته باشه آینده و حال فرد رو میسازه
امیدوارم با انتخاب های درست حال و آینده خوبی پیش روی همتون باشه

Fateme
2014/06/03, 21:51
اهم....مردم خودتون آماده کنید...پستی بسیار تا بسیار طولانی در پیش رو هس...یک استامینوفن برای در امان ماندن از سردرد و اگه چشمتون یخورده هم ضعیفه عینک لازمه که کور نشین تا آخرش!

من کاملا با این جمله مخالفم شما میگین اینکه انسان شرف مخلوقات در عشق فرزیدن نه در عقل و اندیشه انسان هستش که میتونه اختراع کنه میتونه به فضا بره میتونه کشف کنه این انسان رو اشرف مخلوقات میکنه عشق ورزیدن فقط مخصوص انسان نیست تو تمام موجودات دنیا هستش پس این نمیتونه تفاوت انسان و دیگر موجودات باشه
اون غریزه اس که بین همه موجودات مشترکه...بچه گربه رو اگه از مادرش سه چهار روز جدا کنی وقتی برش گردونی پیش مادرش مادره چنگ میزنه تو صورت بچه و انگار نه انگار این پیشی خوشمل بچه خودشه میزاره میره...
تا حالا دیدی وقتی یه شیر به یک گله آهو حمله میکنه یه آهو بیاد بزنه به شیره چون شیره افتاده دنبال جفتش؟؟؟؟ نه!!! البته اوضاع وقتی که شیره به حریمشون( قلمروشون) وارد میشه یخورده فرق داره ها! ولی در کل در حیوانات عشق تنها از نوع بسیار خفیفش اونم به صورت مادر- فرزندی و این روابط وجود داره تا نسلشون منقرض نشه نه چیزی فراتر...
اما ما آدما میتونیم از زمین زیر پامون گرفته تا جنس مخالفمون به همه و همه چیز عشق بورزیم...عشق که حتما بین دو جنس مخالف نیس! یه وقت هس به خاک وطنت عشق میورزی، حمله که میشه به خاطر خاکش، فرهنگش، حرمتش و آدماش میری میجنگی و ممکنه حتی کشته بشی...میتونی به درختا عشق بورزی و دلت نیاد حتی باد یخورده شاخه هاشونو خم کنه، میتونی به یک آدم هفت پشت غریبه عشق بورزی و وقتی زمین خورد، وقتی تصادف کرد یا حتی وقتی که خستگی رو تو نگاهش دیدی باهاش همدردی کنی، بهش کمک کنی....اینا همه اشون عشقن ولی درجات مختلف دارن و نوع مختلف...علائم و عوامل توش یکی نیس در نتیجه اسمشون عوض میشه، یکیش میشه میهن دوستی، یکیش میشه طبیعت دوستی و یکیش میشه انسان دوستی...ولی دقت که کنی توی همه اینا قلبه که به تپش درمیاد و عقلته که میگه اینا برات مهمن...اون خاکه برات مهمه چون مثل دامن مادر تو رو توش بزرگ کرده، اون درخته مهمه چون یک موجود زنده است و نفس میکشه، اون آدم مهمه چون یکیه مثل خودت احساس داره، درد میکشه...
بنابراین میشه گفت کنار عقل این عشق هم هست که آدما رو برتر میکنه...آدم برترین موجود خلقته، حتما نباید یه دلیل اونو برترین کرده باشه که! میتونه هزاران دلیل دورهم جمع اومده باشن تا اونو برترین بکنن! به علاوه بیا عشق و محبت رو از زندگی حذف کن، از ماها چی میمونه به جز یک مشت ربات بی احساس؟؟(پ.ن: که این یادم انداخت حتما براتون نمایشنامه همه ی موسی ها را کشته اند را بزارم.)
خانم بتی جین ایدی توی کتاب در آغوش نورش معتقده که اصلا انسان برای عشق ورزیه...حالا کاری ندارم که داستان این خانم درسته یا غلطه ولی من به این حرفش اعتقاد دارم...اگه محبت و عشق مادر نبود ماها حتی چند روز هم زنده نمیموندیم بماند که اصلا متولد میشدیم یا نه! اگه محبت و عشق والدین نبود کی میخواست ما رو بزرگ کنه و حتی یه لقمه نون دهنمون بزاره؟ تا حالا نشده زخمی شی و یکی بگه الهی بمیرم؟ خب اینا منشاش کجاست؟ عشق و محبته دیگه!

واقعی ترینش مال وقتی که تو شخصیتت یک ثبوت منظمی گرفته. وقتی که میدونی اگه فلان چیز پیش بیاد واکنشت چیه؟ اگه کسی فلان چیزو بگه چی کار میکنی؟ وقتی که حد و حدودهای خودتو مشخص کردی...وقتی یک چهارچوب قرمز پیدا کردی و گفتی هیچکس حق نداره از این خطا رد بشه! وقتی که تونستی بین چیزی (در اکثر مواقع) دو دل نباشی...وقتی که خودت ثبوت پیدا کنی متوجه میشی که دقیقا نیمه ی تو کیه؟ مشخصاتش چیه؟ الان کوچکترین چیزی تو ذهنت داری که اون شخص چه ویژگی هایی باید داشته باشه؟
اره اولینش سخت ترینشه چون اصلا به احتمال زیاد( دقت کن گفتم احتمال زیاد!) عشق واقعی نیست...چون نه تو میدونی از خودت چی میخوای و نه میدونی از اون چی میخوای...ولی وقتی با منطق بشینی روش فک کنی یهو مثل زندانی که در سلولش باز بوده و تا حالا نمیدونسته می فهمی اااا اصلا تو درگیر این آدم نبودی!
دلت سوراخه چون فقط میخوای! ولی نمیدونی چی! وقتی دونستی چی میخوای، از آینده ات، از زندگیت و از شخص مقابلت اونوقت اونقدر براش احترام و ارزش قائلی که تا کسی خیلی شبیه به ارزش هات وارد ماجرا نشه کاری بهش نداری و میدونی ارزشش بیشتر از اینه که با کسی که اصلا با اونا جور نیست اون حفره رو پر کنی. چن بارش میتونه کم باشه یا زیاد...ولی هربارش که میگذره و تو واقعا اونی که اون حفره متعلق بهشه رو پیدا نکردی یه جزئیات دیگه هم میفهمی و دفعه بعد دقیق تر میدونی دنبال کی هستی...البته این دلیل نمیشه که هرکی سر راهمون رسید رو راه بدیم ها! چون اونطوری حرمت و ارزش حفره رو لگدمال کردیم! هروقت یکی اومد که شبیه بود میتونیم یخورده روش فکر کنیم، بالا پایین کنیم و نتیجه بگیریم...
عشق یهویی میاد درست ولی مثلا اگه تو مثلا راستگویی برات خیلی مهم باشه عاشق کسی نمیشی که دروغگوی مطلقه! اصلا اینقدر این آدم داره به چهارچوب تو که در واقع حریمته آسیب وارد میکنه که حتی بهش فکر نمیکنی! اگه بکنی هم از روی عشق و ارزش نیست...مگه اینکه اینقدر چهارچوباتون بهم بخوره تا منطبق بشه...تا بتونین همدیگه رو بپذیرین. به همین خاطره که اصلا آدما وقتی عاشق میشن یخورده اخلاقاشون هم عوض میشه!

خانم معاون نظرت چیه؟
من نمی گم با پیام موافقم فقط نظرتو می خوام بدونم.
ببین دو حالت داره: یا آدم میخواد با عشق زندگی کنه....یا می بینه نمی صرفه ریسک کرد، ترجیح میده با علاقه زندگی کنه.
اون عشق میتونه هر لحظه سر و کلش پیدا بشه، ولی یه وقت هست تو احساس میکنی این شخص شاید خود عشق نباشه ولی خیلی نزدیکشه! پس تصمیم میگیری از دستش ندی و نمی دی و احتمال اینکه عشق هم بینشون جرقه بزنه هست چون نزدیک به نیمه گمشده هم هستن و آدما روی هم تاثیر میزارن. حتی اونایی هم که بدون هیچ علاقه ای ازدواج میکنن بعد از یه مدت بهم علاقه مند میشن یا وابستگی عاطفی پیدا می کنن.
با اینحال حرف اصلی من اینه:
قایقی در طلب موج به دریا پیوست
باید از مرگ نترسید اگر باید عشق!
پ.ن: در ضمن تو که اصلا به فکر شوهر نیستی فقط همین چن صفحه پیش اعلام کردی لیلا شوهر داره مزاحم نشین!!! بعــــله!

اها راستی نکته ای که میخواستم بگم به پیام اینه که چرا حتما شماره رد و بدل کنن؟ اوکی شما میگی فضا نیست؟ خیلی خب، چرا دوتایی برن بیرون؟ اگه قصد واقعا شناخته یه اکیپ تشکیل بدن باهم برن بیرون. والا! توی اون مدت هم همدیگه رو میشناسن تازه اکیپی خیلی هم خوش میگذره.
می بخشید اما بزرگترین مشکل ماها این نیست که مدارس جداست، بلکه مسئله اینه که اجازه نمیدیم بچه هامون با جنس مخالف اشنا بشن. یعنی یه شکلی میشه که حتی دخترخاله پسرخاله هم درست حسابی نه باهم حرف میزنن نه همو میشناسن...خب جنس مخالف براشون میشه یه موجود عجیب غریب که از مریخ میاد در نتیجه خیلی زود با دیدن اولین اونا عاشق و والا میشن و خب طبیعتا وقتی به این نتیجه رسیدن که همه زندگی رویا نیست و اون هم یه ادمه مثل خودش سرخورده میشن و سرانجامش میشه طلاق و شکست.

بسیار حرف زیبایی بود...کاملا قبولش دارم. و به قولی: روزی که قدرت عشق بر عشق به قدرت غلبه کند دنیا گلستان میشود...( محمدحسین خفه ات کردم بگی جملات زیبا تحویل ندین دهه!)

پسرم تو داری مثال می زنی
خوب منم می تونم برعکسشو بگم
یه ادم عاقلی که می دوه نابودی محیط زیست به ضرر کل جهان از جمله انسان هاست
با عقلش سعی می کنه جلوی نابودیش رو بگیره
و یه انسان که عاشق تکنولوژی هست
هر طبیعتی رو برای تکنولوژی داغون می کنه
خب دیگه! هردو در تسلیم اون عشق و علاقه درونی مشن و از عقلشون برای رسیدن بهش استفاده می کنن! این بنده خدا هم که همینو گف!

اوووپس..فک نمیکردم این همه فیلسوف عشق تو سایت باشه..بابا منتقدا..بابا فیلسوفا...آغایون خانوماا ارادت...لیلی..خوش به حالت یکی به اسم لیلا گفته خوش به حال زنت file:///C:\Users\Mojtaba\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\0 1\clip_image001.giffile:///C:\Users\Mojtaba\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\0 1\clip_image001.gif.
.
ما اعتقاد داریم که باید یه فاصله ای بین دختر و پسر برای جلوگیری و حفظ حرمت و رعایت و ... یه سری مسایل باشه....ولی کتاسفانه این حالت شبیه حالت یه فرد تشنه با آبه...فرد اگه کنارش همیشه آب باشه فقط به مقدار نیازش از آب استفاده میکنه ولی اگه از آب دور باشه برای یه مدت طولانی با رسیدن به آب کنترل خودشو از دست میده و بیش از حد و ظرفیتش آب مینوشه...حالا قضیه دختر پسرای ما همینه...انقدر دخترا و پسرامون دور از هم...جدا از هم بزرگ شدن که جنس مخالف براشون شده مثل یه معما ( که البته این در مورد خانوما همیشه صادقه..اصلا نمیشه یه دختر و از خنگ تا نابغه درک کرد..موجودات عجیبی هستین به خدا )...وقتی تو دو نفر از جنسای مختلف بهم میرسن ...احساسشون به نظر من عشق نیست..هوسه..کنجکاویه...عطشه... یا اگه عشقم باشه عشق خالص نیست یه آش شله قلم کاره ( درست نوشتم؟؟) که مخلوطی از همه ی ایناس...( به قول معلم دینیمون..جوان کپسول شهوت است file:///C:\Users\Mojtaba\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\0 1\clip_image001.gif )..به خاطر همین کار دست هم میدن...از حد و خط هایی میگذرن..و بعد از یه مدت که این احساس ( آَش ) سرد میشه...از هم جدا میشن...پسره به قول خودمون زرنگ میشه..دختره هم دست خورده..این جا آمریکا نیس..این جا اروپا نیست..ما هر چقدرم که تظاهر کنبم..یا به اونا زده شده باشیم..وجدانمون..تعلیماتمون ..باورامون اجازه نمیده کلا مثل اونا باشیم...یه پسر هرزه موقع ازدواج دنبال یه دختر پاکه...منظور از همه ی این حرفام اینه که یکی از معضلات عشق الان تو جامعه ی ما همینه...من به شخصه اعتمادی به کسی ندارم..( بلانسبت آبجیام و لیلی ).وقتی میبینم نصف کلاسمون با چند نفر _........_ داشتن چطور میتونم به یه دختر اعتماد داشته باشم؟؟/بقیه ی این عشق نیست..هوسه...بی بند و باریه..این یه طرف قضیس...ارزش عشق تو جامعه ی ما از بین رففته..عشق شده یه بازی...یه استفاده..یه ابزار برای خیلی چیزا....چرا باید دخترای کشور من با دیدن ماشین مدل بالا سوارش بشن...چرا باید پسرای کشور من...وقتی یه دخترو میبینن..با اشعه ی x برسیش میکنن...؟؟؟؟؟؟؟....دوستی های ما یه دوستی پاک نیس...همشون نه ها و لی خیلیاشون ...این چه وضعیه ؟؟چرا تو چت روما دخترا خودشونو به حراج میذارن؟؟...چرا وقتی من با دوستم شرط یه پیتزا خوانواده میبندم که این طور نیست ولی اون در عرض ده دقیقه میتونه به من اثبات کنه که کم کمش شیش هفت تا دختر منتظر یه پنجاه تومنن ( بیست تومن ) که خودشونو بفروشن؟؟؟پس وقتی میگم از عشق میترسم دلیلش همینه..دلیلش اینه که دختر محجبه ی دو کوچه اون ورتر ما تا میره مرکز شهر میشه یه (...) یه خود فروش..چرا ؟؟؟ همه ی دلیل به خاطر پستیه اونا نیس..میتونه مشکل از پدرا باشه..از مادرا..وضع اقتصادی...پسرای هرزمون...بحث آب......
من فقط یک دقیقه به خاطر حرفای زیبات که حرف دل منم هس سکوت میکنم! واقعا مرسی! واقعا!
البته با اون قسمت آب و تشنه و اینا موافق نیستم. نظریه ی فروید هم همین بود که سرانجام این غرایز بشری سیر میشن ولی اینا سیری پذیر نیستن! نتیجه اش فقط افت وحشتناک سن بلوغه. در واقع درست ترش همون حرفیه که بعدش گفتی...که جنس مخالف شده برامون معما!
مسئله ما حرفیه که خیلی وقت پیش شریعتی زد و توی کتاب فاطمه، فاطمه است نوشته شده: اینکه ماها به جای اینکه یک فرهنگو یا یه وسیله ای که تازه به کشور وارد میشه رو بگیریم و مطابق با عقاید و باورامون عوض و اصلاح کنیم وایمیسیم جلوش میگیم نه! میگیم حرام! سینما حرام! رادیو حرام! دانشگاه حرام! نتیجه؟ ماشین تکنولوژی و فرهنگ مثل یک سیلی که براش فرقی نداره چی سر راهشه زیرمون میگیره و ادامه میده!
خب یک نسل که عوض میشه تفکرات یخورده عوض میشن میرن میبینن نه! هیچ دلیلی نیست که اینا حرام باشه! خودشون حلالش میکنن بدون اینکه با فرهنگ خودشون تطبیقش بدن. اینا وظایف آدمای سرشناس جامعه توی هررشته ایه که چیزای تازه رو عوض کنه و مطابقت بده، کاری که ما متاسفانه انجام نمیدیم.

نچ
اما اونقدر عاشق نیستن
دوم
بعله خیلی دیدم
این برام خیلی عجیبه
بگذریم
دقیقا در حد پرستش
نه عشق مطلقه فرای پرستشه
یک: سر عزیزت بحثو قد نخود هم که شده نکش به سیاست!
دو: گفتم بحثو نکش به خدا! حرف گوش نمیدی که! ولی وقتی بتونی عاشقانه خالق هستی رو بپرستی یعنی به منشا هستی داری عشق میورزی در نتیجه به تمام هستی متصل میشی...اون عشق اینقدر بزرگه که اینقدر راحت به دست نمیاد...اول از افریده هاش شروع میکنی، به زمین و اسمون و تمام موجودا ت روی زمین و بعدش کاینات و بعد اگه لایق بودی انشالله عشق به او. پس اگه معتقد باشی که خدا بی نهایته در نتیجه عشق هم بی نهایت خواهد بود.
پ.ن: حالا گرفتی چرا میگم نکش به خدا؟ الان سر همه حرفای من بحث میشه!

نکته: آزادی زمانی خوبه که فرهنگش ساخته بشه! مورد داشتیم جلو جفت چشای خودم مادر دختره اومده بود کتابخونه اعتراض میکرد به کتاب. حالا کتابه چی بود؟ آتش دزد! درد مادره چی بود؟ یه جایی پای یکی پیچ خورده افتاده رو زنه!!!!!!!!!!!!!!!!!! به این مادره داشت اعتراض میکرد! من میخواستم فقط اون وسط خودمو آتیش بزنم! مادره میگفت ما فقط عموپورنگ میبینم و کانال هشت...دخترش دوم راهنمایی بود فک کنم( راهنمایی بود حالا چندمو نمیدونم!) خب وقتی این کارا رو میکنیم چار روز دیگه که اون دختره میره تو اجتماع نه جنبه اشو داره، نه بلد چطوری رفتار کنه و چهارچوباش چین و نه فرهنگشو! بلبشو و فسادی به پا میشه که بیا و ببین!

چاکر اونایی که از اول تا اخرش خوندن!((37))

pmirzad
2014/06/04, 03:17
من قسمت اول حرفاتو کاملا موافقم یه جیز قبلش بگم من موافق این شماره گرفتنا نیستم کلا گفتم برا خیلیا نه برا همه تنها راهه قبلا دانشگاه شاید به جرعت پاک ترین مکان بود الان داره به تدریج میشه مدرسه برای اینکار اکیپی که شما گفتین نیاز به جامعه از هر دوطرف ولی الان وقتی دانشگاه هم بشه مثل مدرسه دیگه جامه ای وجود نخواهد داشت و همیطور اکیپی وگرنه اکیپ دوستی از جندین نفر خیلیم خوبه این جند تا مثال
http://www.tabnak.ir/fa/news/351559/تفکیک-جنسیتی-در-دانشگاه-فردوسی-به-سبک-طرح-زوج-و-فرد
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/290629/آخرین-وضعیت-تفکیک-جنسیتی-دانشگاه‌-علامه
من اطلاع کاملی ندارن جند تا دانشگاه اینطوین ولی داره به این سمت میره وقتی شما نه تو مدرسه و نه تو دانشگاه میتونی این اشنایی رو به دست بیاری میری تو خیابون غیر از اینه ?? جای دیگه ای رو میشناسین وقتی دانشگاه هم به سمت مدرسه پیش بره???
قسمت دوم حرفاتون کاملا قبول دارم یکمم خانواده ها این مشکلاتو شدید تر میکنن با اینکه به فرزندشون اطلاعات کافی نمیدن و همینطور فرهنگ سازی

Leyla
2014/06/04, 04:39
اگه چشمتون یخورده هم ضعیفه عینک لازمه که کور نشین تا آخرش!

عاقا من همیشه عینک می زنم الآن باید دو تا می زدم؟ :|

ببین دو حالت داره: یا آدم میخواد با عشق زندگی کنه....یا می بینه نمی صرفه ریسک کرد، ترجیح میده با علاقه زندگی کنه.
اون عشق میتونه هر لحظه سر و کلش پیدا بشه، ولی یه وقت هست تو احساس میکنی این شخص شاید خود عشق نباشه ولی خیلی نزدیکشه! پس تصمیم میگیری از دستش ندی و نمی دی و احتمال اینکه عشق هم بینشون جرقه بزنه هست چون نزدیک به نیمه گمشده هم هستن و آدما روی هم تاثیر میزارن. حتی اونایی هم که بدون هیچ علاقه ای ازدواج میکنن بعد از یه مدت بهم علاقه مند میشن یا وابستگی عاطفی پیدا می کنن.
با اینحال حرف اصلی من اینه:
قایقی در طلب موج به دریا پیوست
باید از مرگ نترسید اگر باید عشق!

خواهر بیشتر مشکل پیام شرایط ازدواج بود... و توقع دخترا... و نیازی که کنترلش برای یک پسره حیلی سخته.
و بعدها هم توضیح داد که یه چیزایی از دست آدم خارجه. البته همونطور که تو پست بالا گفت خودش موافق عشق خیابونی نیست ولی به نظرش باید به اونایی که این کاره ن حق داد و درکشون کرد. و مهم تر از همه کمکشون کرد.
که منم به شدت مخالفت کردم ونتیجه این شد که الآن به من می گه خشن! :|
بله از دست آدم خارجه ولی بازم اشتباه می کنن و باید سرزنش بشن. من درک مرک حالیم نمی شه اشتباه اشتباهه! اگه می تونی کمک کنی که چه بهتر!
شایدم حرفمون یکی بود نمی دونم...
احمد هم خیلی حرفای بهتری زد. خیلی خیلی بهتر. درواقع فکر می کنم بیشتر رو این که چرا عشق خیابونی اشتباهه تمرکز داشت. ولی لیلا یادش نیست...
شیطونه می گه برم اون چند صفحه رو از آرشیو چت باکس اینجا کپی پیست کنم شاید واسه بقیه مفید باشه.
درضمن این پرونده دیگه بسته شده.

پ.ن: در ضمن تو که اصلا به فکر شوهر نیستی فقط همین چن صفحه پیش اعلام کردی لیلا شوهر داره مزاحم نشین!!! بعــــله!

بعله! معلومه که لیلا شوهر داره!
فقط نمی خواستم سؤال کسی که نیومده فضای چت باکس رو متشنج کرد (:دی) بی جواب بمونه...

اها راستی نکته ای که میخواستم بگم به پیام اینه که چرا حتما شماره رد و بدل کنن؟ اوکی شما میگی فضا نیست؟ خیلی خب، چرا دوتایی برن بیرون؟ اگه قصد واقعا شناخته یه اکیپ تشکیل بدن باهم برن بیرون. والا! توی اون مدت هم همدیگه رو میشناسن تازه اکیپی خیلی هم خوش میگذره.

بله اینم حرفیه... هرچند پیام ایران نیست.
پیام بیا خودت بگو دیگه! الآن من هر چی می گم بغلش یه پیام میارم!
خیر سرم شوهر دارم!

چاکر اونایی که از اول تا اخرش خوندن!((37))

منو می گه ها! :دی

خواهر من به بقیه حرفات جواب نمی دم چون حرفات کاملا درسته. ((58))
تو هم همینطور پیام. (بازم پیام :|)

ام... اینا رو جواب داده بودم ولی تو وورد ذخیره کرده بودم... الآن یادم اومد...
((119))((119))((119))

مگه چند تا لیلی داریم که یکیش زن تو باشه؟ :دی

خواهر اگه قرار باشه تا اون حد عاشق یکی باشی دیگه عیباش رو نمی بینی. می بینی؟
حالا چه عشقت درست باشه چه نباشه.
هر اتفاقیم که بیفته بازم ازش طرفداری می کنی.
بازم می گم اگه چیزی در حد پرستش بشه نه عشقای اشتباه بچگانه.

smhmma
2014/06/04, 11:20
نوشته اصلی توسط pmirzad

اون غریزه اس که بین همه موجودات مشترکه...بچه گربه رو اگه از مادرش سه چهار روز جدا کنی وقتی برش گردونی پیش مادرش مادره چنگ میزنه تو صورت بچه و انگار نه انگار این پیشی خوشمل بچه خودشه میزاره میره...
تا حالا دیدی وقتی یه شیر به یک گله آهو حمله میکنه یه آهو بیاد بزنه به شیره چون شیره افتاده دنبال جفتش؟؟؟؟ نه!!! البته اوضاع وقتی که شیره به حریمشون( قلمروشون) وارد میشه یخورده فرق داره ها! ولی در کل در حیوانات عشق تنها از نوع بسیار خفیفش اونم به صورت مادر- فرزندی و این روابط وجود داره تا نسلشون منقرض نشه نه چیزی فراتر...
اما ما آدما میتونیم از زمین زیر پامون گرفته تا جنس مخالفمون به همه و همه چیز عشق بورزیم...عشق که حتما بین دو جنس مخالف نیس! یه وقت هس به خاک وطنت عشق میورزی، حمله که میشه به خاطر خاکش، فرهنگش، حرمتش و آدماش میری میجنگی و ممکنه حتی کشته بشی...میتونی به درختا عشق بورزی و دلت نیاد حتی باد یخورده شاخه هاشونو خم کنه، میتونی به یک آدم هفت پشت غریبه عشق بورزی و وقتی زمین خورد، وقتی تصادف کرد یا حتی وقتی که خستگی رو تو نگاهش دیدی باهاش همدردی کنی، بهش کمک کنی....اینا همه اشون عشقن ولی درجات مختلف دارن و نوع مختلف...علائم و عوامل توش یکی نیس در نتیجه اسمشون عوض میشه، یکیش میشه میهن دوستی، یکیش میشه طبیعت دوستی و یکیش میشه انسان دوستی...ولی دقت که کنی توی همه اینا قلبه که به تپش درمیاد و عقلته که میگه اینا برات مهمن...اون خاکه برات مهمه چون مثل دامن مادر تو رو توش بزرگ کرده، اون درخته مهمه چون یک موجود زنده است و نفس میکشه، اون آدم مهمه چون یکیه مثل خودت احساس داره، درد میکشه...
بنابراین میشه گفت کنار عقل این عشق هم هست که آدما رو برتر میکنه...آدم برترین موجود خلقته، حتما نباید یه دلیل اونو برترین کرده باشه که! میتونه هزاران دلیل دورهم جمع اومده باشن تا اونو برترین بکنن! به علاوه بیا عشق و محبت رو از زندگی حذف کن، از ماها چی میمونه به جز یک مشت ربات بی احساس؟؟(پ.ن: که این یادم انداخت حتما براتون نمایشنامه همه ی موسی ها را کشته اند را بزارم.)
خانم بتی جین ایدی توی کتاب در آغوش نورش معتقده که اصلا انسان برای عشق ورزیه...حالا کاری ندارم که داستان این خانم درسته یا غلطه ولی من به این حرفش اعتقاد دارم...اگه محبت و عشق مادر نبود ماها حتی چند روز هم زنده نمیموندیم بماند که اصلا متولد میشدیم یا نه! اگه محبت و عشق والدین نبود کی میخواست ما رو بزرگ کنه و حتی یه لقمه نون دهنمون بزاره؟ تا حالا نشده زخمی شی و یکی بگه الهی بمیرم؟ خب اینا منشاش کجاست؟ عشق و محبته دیگه!

بله درسته که عشق و علاقه در بین حیوانات معمولا کمتره
مخصوصا گونه های خاص
اما من می تونم چرستو رو مثال بزنم که وقتی لونش اتیش بگیره خودشو به اتش می زنه تا همراه تخماش یا جوجه هاش از بین بره
یا می تونم اون شیری رو مثال بزنم که از بچه گوزن مراقبت کرد در برابر کفتار ها شاید تنها به این دلیل که فرزند خودشو از دست داده بود
و نه تنها مراقبت بلکه محبت و به سبک حیوانی ناز و نوازش
مستندش هست
منظورم این بود که معمولا عشق در حیوانات سطحی تره اما در اونا هم وجود داره اما شدت هاش متفاوته و معمولا کمتره
پس این چیزی نیست که ما رو خیلی از هم متفاوت کنه
درضمن این حرف تو هم کاملا درسته که این مورد هم ما رو متفاوت می کنه
و قرار نیست وجه تفاوت های ما و حیوانات فقط یه چیز باشن
تمام اینا می تونن باشن و اینو کاملا قبول دارم
خوب به نظر من این اشتباه هست که انسان هست برای عشق ورزی
انسان می تونه برای خیلی چیزا باشه
برای خیلی اهداف
که شاید یکیش هم عشق ورزی باشه
اما تو از کجا می دونی هدف فقط همینه یا هدف اصلی اینه؟؟
درواقع چرا به این مضوع معتقدی؟؟

Fateme
2014/06/04, 11:57
خواهر اگه قرار باشه تا اون حد عاشق یکی باشی دیگه عیباش رو نمی بینی. می بینی؟
حالا چه عشقت درست باشه چه نباشه.
هر اتفاقیم که بیفته بازم ازش طرفداری می کنی.
بازم می گم اگه چیزی در حد پرستش بشه نه عشقای اشتباه بچگانه.
آره تو احساس می کنی اون شخص کامل و مبرا از هر عیبیه...منتهای مراتب وقتی با جفت چشات می بینی که یک ارزش خیلی اساسی رو زیر پا میزاره( مثلا تو برای راستگویی بی نهایت ارزش قائلی، بعد جلو جفت چشات دروغ میگه به چه عظمت!) خب یهو انگار تو خواب ناز بودی یکی یه لگد می خوابونه تو پهلوت! اصلا شک میشی! بعد هی عقلت نهیب میزنه، بعد دیگه این تویی که باید به نهیب عقلت گوش بدی و دست از پرستشش بکشی.
اگه یادت باشه گفتیم عشقی، عشق کامله که با منطق و عقل هم همراه باشه دیگه؟ اون شخص اینجا عقلو کلا لگدمال کرده رفته! چرا این کار رو میکنه؟ به خاطر اینکه اینقد وابسته شده یا روش حساب کرده و بهش تکیه زده که اگه بزاره این اسطوره بشکنه خودش هم میشکنه و فرو میریزه، پس به روی خودش نمیاره و خودشو میزنه کوچه علی چپ. این دیگه عشق نیست که! برای حفظ خودش، برای اینکه افکارش و رفتارش زیر سوال نره چشم روی عیبا بسته و ته دلش میدونه که اون آدم اسطوره نیست منتها به خودش می قبولونه که هست!

خوب به نظر من این اشتباه هست که انسان هست برای عشق ورزی
انسان می تونه برای خیلی چیزا باشه
برای خیلی اهداف
که شاید یکیش هم عشق ورزی باشه
اما تو از کجا می دونی هدف فقط همینه یا هدف اصلی اینه؟؟
درواقع چرا به این مضوع معتقدی؟؟
ببین در واقع من معتقدم این دنیا مثل یه مدرسه اس، برای اینه که تو درجات روح رو طی کنی و به خدا نزدیک تر بشی( تو اسلام هم داریمش)...ولی خب مثل انتخاب رشته که تو باید تصمیم بگیری آینده اتو میخوای چجوری بسازی، توی دنیا هم این تو هستی که انتخاب میکنی چطوری این مسیر رو طی کنی...
اما نهایت نزدیکی به خدا( حداقل تا اونجایی که ماها عقلمون قد میده!) میشه همین عشقی که تو میگی و من بهش میگم پرستش...یعنی گفت بمیر، بمیری...هرچی که گفت تو حتی به ذهنت هم خطور نکنه چرا، هرچی که شد بدونی که صلاحدید او بوده و حتی توی گوشه ذهنت هم اعتراضی نباشه...مثل ابراهیم که انداختنش تو آتیش و ایمانش به خدا(عشقش به خدا) باعث شد آتش گلستان بشه.
بنابراین حداقل حداقلش عشق ورزی جز اون هدفای بزرگ و مهم زندگی مونه....تو چطوری میخوای به پرستش برسی وقتی که مردن یک آدم، یک موجود یه درخت برات هیچ ارزشی نداره؟ وقتی که نتونی با کائنات کنار بیای و به تک تک مخلوقات عشق بورزی( که البته قبول دارم عشق ورزی به سوسک و مارمولک کار خیــــــلی شاقیه!((207))) چطوری میخوای به عشق خالقشون برسی؟ وقتی که تمام کائنات جزئی از او هستند، وقتی به کائناتش عشق بورزی خب طبیعتا عشقورزی و پرستش خالقش راحت تر میشه! به علاوه هرچی به کائنات بیشتر توجه کنی بیشتر متوجه قدرت خالقی میشی که اینهمه زیبایی، ظرافت و هماهنگی رو آفریده پس بیشتر و بیشتر شیفته اش میشی. پس عشق ورزی چرا نباید جز رکن هامون باشه؟

smhmma
2014/06/04, 12:29
اااااااااااااااه
لعنتی
کلی متن نوشتم
همش پاک شد
الان حوصله ندارم دوباره بنویسم و جواب بدم
ولی به یه سری از حرفات
فقط یه تعدادی انتقاد دارم
بعضی حرفاتم بی دلیل بود
فقط یه اعتقادی رو بیان کرده بودی دخترم
دلییییییییییییل
خخخخخخخخ

- tina -
2014/07/06, 00:09
زندگی بدون عشق جریان نداره

lanaZzZ
2014/07/06, 02:11
بچه ها این پست به بدبختی نوشتم.... بخونین!!!!!

عشق یه حس مقدسه...شیرینه....درده....اشک... غم.....این حس سراغ هر کسی نمیره

عشق یک نگاه نیست.....بقران قسم عشق چیزیه که یه دنیا رو به اتیش میکشه....

من اینارو تجربه کردم که میگم.....تا تجربه نکنین درک نمیکنین...

عشق راه رفتن زیره بارون نیس....عشق مدت طولانی پبش هم بودن نیس

عشق بی تابی کردن قلب تو سینه واسه یه لحظه دیدنه...

عشق فهمیدن حرف از عطره نگاه...

عشق لمس حرارت دوست داشتنه..

عشق ذوب شدن تو اتیش دستاشه...
هر وقت نگاه کسی قلبتو به رعشه انداخت...^____^

هر وقت لطافث نگاهش تورو دگرگون کرد....

هر وقت دلت تمنای وجودشو کرد....

اون وقته که جدال قلب و مغزت شروع میشه...

جدالی پر از خواهش...تمنا...دیوانگی...سر در گمی...جنگ

عشق یعنی این.....

یعنی خواستن وبه دست اوردن.......................:(((((

smajids
2014/07/06, 02:53
هیج کدومتون عشق رو تجربه نکردین همش شعار میدین

زمانی میفهمی عشق یعنی چی که عشقت رو از دست بدی و اگه واقعا عشقت باشه نه یه هوس زود گذر ، دیگه هیج وقت مثل قبل عاشق نمیشی

عشق تو خیابون و خونه نداریم عشق یعنی با عقلت تصمیم نگیری اما با عقلت عشقت رو بسازی کار سختبه من نتونستم پس خراب شد

master
2014/07/06, 02:58
هیج کدومتون عشق رو تجربه نکردین همش شعار میدین

زمانی میفهمی عشق یعنی چی که عشقت رو از دست بدی و اگه واقعا عشقت باشه نه یه هوس زود گذر ، دیگه هیج وقت مثل قبل عاشق نمیشی

عشق تو خیابون و خونه نداریم عشق یعنی با عقلت تصمیم نگیری اما با عقلت عشقت رو بسازی کار سختبه من نتونستم پس خراب شد

نمی دونم چرا کسی می خواد حرف خودشو ثابت کنه باید بگه بقیه اشتباه گفتن. خب داداش درست حرفت، حالا چه گیریه که بگی بقیه دارن شعار میدن.
به دل نگیری دادا، خیلی مخلصیم.