PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دکمه تشکر نامی غریبه برای بعضی از عزیزان

Saeed
2014/05/28, 12:55
سلام به همه عزیزان زندگی پیشتاز

این تایپیک و یه جا خوندم گفتم بی ربط نیس

دکمه تشکر نامی غریبه برای بعضی از عزیزان :دی

دکمه تشکر چیست؟
خوردنی ؟پوشیدنی؟ نوشیدنی؟
شاید یک دکمه ساده!!!!

بگذارید یک مقدار از تشکر بگیم ببینم می تونیم در پایان این پست با هم دیگه کشفش کنیم که چی هست یا نه ....

تعاریف غلط از این دکمه مجهول:

دکمه تشکر دکمه هایست که بعضی از افراد براشون فرق نمیکنه طرف چی میگه و با کی کار داره موافق یا مخالف فقط میدونن اومدن تو انجمن تا به تمام پست ها و نوشته ها یه تشکر بزنن , جالبه بعضی وقت ها میان از یکی تشکر میکنن و بعدی که میاد اون رو نقض میکنه از اون هم تشکر میکنن بعد خودشون هم که مطلب می نویسن باز اون دوتا رو نقض میکنن کسایی که از دو مطلب بالا تشکر کردن از این هم تشکر میکنن...
بعضی وقت ها وسط کل کل یکی جوش میاره و یه حرف بی ربطی میزنه اونها باز میان از تشکر استفاده میکنن

معانی تشکر این عزیزان

1- یعنی جمله خوبی بود عکس خوبی بود مطلب باحالی بود
2- یعنی هی بگی نگی درست میگی
3-از این دکمه خوشم میاد با تو کار ندارم
4-یعنی خیلی حرفت زشت بود
5- مدیران برسی کنن
6- معاون برس به داد این پست
7-منم تو انجمن
8-داشتم رد میشدم خوردم به تشکر به خودت نگیر
9-دکمه موس گیر کرده ...........

دیدین این تشکر چقدر معنی داره
حالا بگین کلمات چند معنی ایی کم داریم

حالا معنا واقعی این دکمه چی هست:

دکمه ی تشکر دکمه ای هستش که در زیر هرپست تعبیه شده و با زدن این دکمه میتونین از نویسنده ی پست تشکر لازم رو بکنید و دیگرلازم نیست که پست اسپم بزنید و حجم سایت رو بالاببرید...

1-چرا مي بايستي تشكر كنيم

اين يه رسم تو همه تالار گفتمان هاي دنياست كه وقتي كسي پستي مي ذاره و اون پست براي فردي مفيد هستش، اون فرد با استفاده از دكمه اي به نام "تشكر" در فروم هاي فارسي و "Thanks" در فروم هاي انگليسي از پست گذار تشكر مي كنه، كه اينكار از نظر معنوي باعث شادي و خوشحالي پست گذار ميشه و اون مي فهمه كه افردي هستند كه از پست هاي اون استفاده كردن و براشون مفيد بوده و بهانه اي براي ترغيب شخص به ادامه فعاليت های مفيدش مي شه.

حالا اگر تشكر نكنيم چه اتفاقي مي افته؟ زماني كه شخصي وقت مي ذاره تا مطالب مفيدي رو جمع آوري كنه و اونو با افراد ديگه به اشتراک بذاره و مي بينه آمار افرادي كه پستش رو ديدن ميره بالا ولي كسي ازش تشكري نكرده،به اين نتيجه مي رسه كه پستش براي ديگران مفيد نبوده و اين امر باعث دلسردي و عدم فعاليت های مفيد اون شخص مي شه كه اين امر يک موضوع طبيعي هستش و همه ما هم چين واكنشي رو می ديم، پس به اين نتيجه مي رسيم زماني كه پست مفيدي رو مي بينيم اين وظيفه ماست كه تشكر كنيم .

حالا مي رسيم سر وقت بحث دوم ( مهمترین بخش تاپیک)

2-لزوم استفاده دكمه تشكر

تا حالا بارها و بارها به اين مسئله برخورديم كه پستي براي ما بسيار مفيد بوده و ما براي بيان تمام احساسمون و منتقل كردن اين موضوع به شخص پست گذار مطلبي رو تايپ و براي اون ارسال مي كنيم و اين كار ما از سر لطف و دوستي بسياری هست كه با شخص پست گذار احساس مي كنيم. ولي اينكار ما چند تا اشكال داره. كه در زير به برخي از اون ها اشاره مي كنم:

اگر تمام افرادي كه از مطلب استفاده مي كنن تشكر خودشون رو با گذاشتن پست اعلام كنن باعث به وجود اومدن پست های متعدد ميشه كه در يک صفحه نمي گنجه و همين تعدد صفحات باعث شلوغی و بی نظمی و در نهايت سردرگمی مابقی افرادی هست كه می خوان از اون مطلب استفاده كنن و باعث پر حجم شدن لود صفحات سايت مي شه كه اين موضوع به خصوص برای اون دسته از افرادي كه از اينترنت هاي كم سرعت (موضوعي كه تو ايران همه كاربران با اون دست به گريبان هستن) دارن مشكلاتی ايجاد مي كنه، و در آينده مشكلاتی رو هم براي شخص پست گذار ايجاد می كنه به اين ترتيب كه اگر بخواد در ادامه اون مطلب ، مطالب بيشتری رو عنوان كنه مجبور به گذاشتن اون در مابقی صفحات می شه كه اين مورد هم به ضرر پست گذار هستش هم به ضرر كاربران و مشكلات ديگري كه در اين مقوله نمي گنجد.

پس بيایيد با رعايت اين موضوع باعث راحتی بيشتر خودمان شويم، و اگر پست ما فقط به تشكر و ابراز لطف به شخص پست گذار محدود ميشه اونو با زدن دكمه تشكر ابراز كنيد و مطمئن باشيد كه شخص پست گذار با ديدن اسم شما در قسمت تشكر كرده ها به لطف شما پی خواهد برد و با اين كار كمكی كرده باشيد در ايجاد نظم و آرامش سايت ، و تنها اگر مطلبی يا سوالی در ذهن ما باشد كه مرتبط با موضوع پست باشد با گذاردن پست اون رو اعلام و منتظر جوابي در اون مورد باشيم.

حالا یک بار دیگه نکات اصلی رو با هم مرور کنیم:

چرا باید از دکمه تشکر استفاده کنیم ؟

1 : کاربران تازه وارد و مستعد انجمن با دیدن تشکرهای شما در زیر پست هایی که زدند ، به این نتیجه می رسند که نتیجه تلاش هاشون توسط افراد دیگه دیده میشه و برای ادامه فعالیت مفیدشون انگیزه بیشتری پیدا می کنند .

2 : تشکر کردن از کسی که وقتش رو بدون منت و منفعت مادی برای دوستانش و پیشرفت انجمن گذاشته نشونه درک تشکر کننده و احترام به شخص و این نوع فعالیت هاست و نیازی به گفتن نیست کسانی که برای خودشون احترام و ارزش قائلند ، برای زحمات دیگران ارزش قائلند .

3 : با کلیک بر روی دکمه تشکر ، شما به ایجاد کننده پست بطور غیر مستقیم اطلاع میدین که پست شما توسط دیگران خونده میشه و به عبارتی : من هم پستت رو دیدم !

این موضوع موجب میشه کاربر برای ادامه فعالیت ترغیب بشه . خودتون رو جای کاربری بگذارید که یک روز بعد از ایجاد پست ،
مجددا وارد تاپیک میشه و می بینه تعداد تشکرها کمه ..هرکسی باشه ، پیش خودش فکر می کنه که وقتی پست من مطالعه نمیشه و کسی اون رو نمی بینه ، چه دلیلی داره به کارم ادامه بدم ...

غافل از اینکه خیلی از دوستان پست رو دیدند اما زحمت کلیک روی دکمه تشکر رو به خودشون ندادند ...

دوستان این موضوع رو هم اضافه کنم ، برای کاربرای قدیمی و کسایی که با این جو صمیمی خو گرفتند شاید خیلی مهم نباشه که
ازشون تشکر بشه یا نه چون هدف اصلیشون خوشحالی شما دوستان خوب هست حتی اگر مورد بی توجهی و بی مهری عزیزان قرار بگیرند...

پس یادتون نره با یک کلیک ، از دوستانمون و فرهنگ فعالیت بدون سود مادی ، حمایت کنیم .

امیدوارم همگی موفق باشید

Ajam
2014/05/28, 13:24
من که غریبه نیستم!!!
(گور بابای ریا)

smhmma
2014/05/28, 13:30
کاملا درسته
اما بعضی وقتا شما داری از اینکه وقت گذاشته پست زده تشکر می کنی
برای همین شاید از یه پست عالی تشکر کنی از یه پست نسبتا معمولی و خوب هم تشکر کنی
یا تشکر می کنی چون پسته خندوندتت
مثلا من ز ایت تاپیک تشکر کردم چون مطلب مفیدی بود و از محمد تشکر کردم چون حرفش جالب بود و قشنگ

BOOKBL
2014/05/28, 13:39
فک کنم حانیه موسش گیر کرده هرچی من میزنم سپاس میکنه !!! :|

Hermion
2014/05/28, 13:51
فک کنم حانیه موسش گیر کرده هرچی من میزنم سپاس میکنه !!! :|

من کلا سپاس می زنم برای موضوع هایی که مفیدن
ربطی به شخص تو نداره
منظورم اینه که مال همه رو سپاس می زنم

Ajam
2014/05/28, 13:52
منم از بابابزرگ تشکر کردم چون ازم تعریف کرده بود ولی اکثرا ترجیح میدن که یه پست بدن و تشکر کنن مثلا
دم شما گرممم!!!
خیلی باحال بود!!!
مردم از حنده!!!
دستت درد نکنه!!
و....
دقیاقا نمی دونم چرا ولی فک کنم چون اینجوری حتما طرفی که تایپیک زده می بیندش!
ولی نمی خونه ببینه کی دکمه سپاس زده!

smhmma
2014/05/28, 14:05
منم کاملا حرفتو قبول دارم محمد
کلا پست تشکر ده برابر دکمش می ارزه
اما چه کنیم که مجبوریم

Prince-of-Persia
2014/05/28, 15:06
بنظرت من بعضی از عزیزانم

Paneer
2014/05/31, 11:51
خیلی باحال بود ممنون

پ.ن: از مطلبت خیلی خوشم اومد یه 1000 امتیاز بهت احدا کردم :دی

Ajam
2014/05/31, 13:37
من می گم کلا چه کار کنین!
دکمه تشکرو بزنین یه اسپم خوشگلم بدین تا ژوپیتر ازتون امتیاز کم کنه!!!

Prince-of-Persia
2014/09/03, 01:12
بخونید و درس بگیرید
.
..................................

abramz
2014/09/03, 11:09
با اینکه زمان زیادی از یان تاپیک می گذره اما ...

هنوز روایت قبل ادامه داره....

بچه ها یعنی یه کلیک کردن انقدر سخته؟

شما با یک کلیک می تویند یخیلی چیزهارو بیافرینید که توی یه دست تکون دادن نمی تونید.

MaRs
2014/09/03, 12:00
واقعا جالب بود
راسش میگه یه کلیک چیه که ما زورمون میاد