PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از افسانه تا به واقعیت

Percy Jackson
2014/05/25, 13:26
به نام افریننده ای که حتی برای تفکرات ما رویاییخلق کرد که در عالم تفکر گسترشش بدیم.........آتلانتیس!.....برگتر ن و معروفترین تمدن افسانه ای.......تمدنی بزرگ در نزدیکی کرت......سرزمینی با قدمتی به درازای بشریت.....و تمدنی که هیچ چیز از اون نماند.....و بزرگترین محیط مجازی تفکرات فلسفی و ماورای تفکرات امروزی برای فلسفه خوب زیستن!!
حدود ۳۵۰ سال قبل از میلاد ' افلاطون در رساله‌ای تیمائوس (Timaeus) چنین نوشت: «۱۲ هزار سال پیش از این جزیره‌ای بوده‌است بزرگ با تمدنی ستایش انگیز موسوم به آتلانتیس که...» به این ترتیب نام قاره آتلانتیس برای نخستین بار بر قلم افلاطون جاری شد و به زودی بر سر زبانها افتاد. وی در رساله دیگری به نام کریتیاس (Critias) شرح بیشتری از قاره آتلانتیس و تمدن آن نوشت «آتلانتها افزون بر ۲۰ میلیون نفر بودند که در جزیره‌ای خوش آب وهوا به وسعت ۱۵۴ هزار مایل مربع زندگی می‌کردند در جنگلهای انبوه آتلانتیس انواع جانوران بزرگ وکوچک می‌زیستند و شهرهای آباد آن با ساختمانهای عظیم با شکل هرم درخشش نور بود و مرمر...»
مطابق گزارش افلاطون «... بر این سرزمین اطلس حکومت می‌راند که مردم او را ستون آسمان می‌دانستند و در مرکز جزیره در بزرگداشت اطلس معبدی با شکوه ساخته بودند که دیوارهای عظیم داشت و درهای آن تزیین یافته بود از سنگها و فلزات قیمتی در زیر تابش نور خورشید همچون الماس می‌درخشید.» افلاطون ادامه می‌دهد:«مقدس‌ترین حیوان در نزد مردمان آتلانتیس گاو نر بود که مظهر قدرت بشمار می‌رفت و به عنوان برترین هدیه به پیشگاه اطلس با مراسمی شکوهمند در برابر معبد بزرگ قربانی می‌شد تا فوران خون سنگ‌های مرمر را رنگ‌آمیزی کند.» به نوشته افلاطون: «در قاره آتلانتیس شهرها به شکلی هندسی و زیبا ساخته شده بودند و کانال‌های آب که همچون رگها در بدن به هر سو امتداد داشتند مزرعه‌ها و باغها را سیراب می‌کردند. اساس فرهنگ و تمدن این مردمان سعادتمند همانا برادری و صفات عالی انسانی بود. اما چون قدرت ایشان روز افزون شد به تدریج شروع به دست درازی به دیگر سرزمینها کردند افلاطون می‌گوید: روح احساس و کمک در آنها دیگر از بین رفته بود آنها اعتقاد و ایمان خود را از دست داده بودند آنها با سپاهیانی بی شمار قصد فتح آتن و سرزمین‌های شرق را داشتند.» اما زئوس طوفانی بر انها نازل کرد. مجازاتی که به هیچ وجه قابل تصور نبود. افلاطون در این باره نوشت «طوفان سبب زمین لرزه و سیل‌های بزرگی شد که به مدت یک شبانه روز به شدت ادامه داشت وقتی دریا جزیره آتلانتیس را به زیر خود فرو برد و ناپدید گشت» افلا طون تردید داشت که هرگز نشانه‌ای از این سرزمین گمشده به دست آید. او نوشت «اقیانوس در آن نقطه به مکانی غیر قابل عبور و جستجو تبدیل شده است».
افلاطون جدا از این گزارشات نوشته هایی حاکی از نظم،فناوری و مهارت ای پیشرفته ای در این سرزمین دارد که انرا چون بهشت مینمایاند...
ایا واقعا اتلانتیس بهشت است؟ ایا واقعی است؟؟؟ افلاطون برای نخستین بار نام تمدنی را به قلم اورد که هیچ کس انرا اکنون نمی شناسد و در تار و پود عجایب جهان ریشه کرده و جز نقطه ی مبهم دیگری در تاریخ بزرگ بشریت نیست!!
جالب اینجاست که افلاطون ادعا کرده که میداند تا به ابد کسی انرا پیدا نمی کند زیرا در نقطه ای غیر قابل جستجو مدفون شده.........می گویند منابع افلاطون دریانوردان باستانی و مردانی بوده اند که اتلانتیس را دیده اند...چطور ممکن است شهری که ویران شده دیده شود....ایا این سری در ماوراءالطبیعه دارد؟؟.......ایا منابع درستند و افلاطون درست فکر میکند.....نظرتون راجه به این گزارش مردی که گاه سخنانش معیاری برای بهتر پیش رفتن در عقاید و افزایش علم تفکر و فلسفه است،چیست؟
نتیجه: ایا اتلانتیس اون بهشتیه که میگن؟؟ایا اصن اتلانتیس واقعیه؟؟؟

trouble
2014/05/25, 14:01
فک نکنم واقعی باشه...اخه دریانوردایی که اون موجودات زشتو به جای پری دریایی میدیدن که منابع قابل اعتمادی نیستن.....اینم مثل همون یه رویا بوده...یابه قول خودت یه سرزمینی که زیر اقیانوسه رو چجوری میشه دید؟

smhmma
2014/05/25, 15:58
این بسته به اعتقاد افراد داره
نمیشه دلیل اورد که نبوده نمی شه دلیل اورد که بوده
و مشکل اینجاست که افلاطونی که میگه 12 هزار سال پیش بوده چجوری دریانوردی بوده که ببینتش؟؟
درضمن 12 هزار سال قبل افلاطون که اصن اتنی وجود نداشته
اگر منظور 12 هزار سال قبل از زمان حاضره و نقل قول غیر مستقیم بود که بازم اتن اون زمان وجود نداشته اصن

BOOKBL
2014/05/25, 18:39
فسیل جان به نکته ی ظریفی اشاره کردی.
و این که اگه 12 هزار سال قبل زیر دریا رفته طوری که هیچ کس نمیتونه پیداش کنه افلاطون از کجا میدونسته ؟
من نه میگن افسانه هست و نه میگم واقعیت.((113))((113))

vsp
2014/05/25, 20:34
شاید آتلانتیس آرمان شهر خیالی افلاطون بوده که می خواسته با نوشتن و معرفی کردنش به عنوان یه قاره واقعی در گذشته به مردم اون زمان بگه که اونا هم می تونن به چنین درجه ایی از تمدن وانسانیت برسن

master
2014/05/25, 23:39
باید ببینی اصلا 12 هزار سال قبل از میلاد کشتی وجود داشته که دریانورد وجود داشته باشه (بچه های باستان شناسی بیان جواب بدن)
سوال بعد اینکه دریانوردان اون شهرا زیر آب دیدن یا روی آب؟ زیر آب چجوری رفتن آخه؟

AVENJER
2014/05/26, 00:15
شاید آتلانتیس آرمان شهر خیالی افلاطون بوده که می خواسته با نوشتن و معرفی کردنش به عنوان یه قاره واقعی در گذشته به مردم اون زمان بگه که اونا هم می تونن به چنین درجه ایی از تمدن وانسانیت برسن

بنده هم موافقم
اتلانتیس بیشتر به عنوان یه هدف یا ارزو بوده که به وجود اومده تا انسان ها تلاش کنن به این چنین چیزی برسن

Leyla
2014/05/26, 00:24
اینطور که معلومه افلاطون هیچ سند و منبع مطمئنی از حرفاش ارائه نداده، فقط ادعا کرده که یه چیزایی در مورد یک تمدن نابود شده می دونه. معلومه که هیچ کس واقعی بودن آتلانتیس رو باور نمی کنه.
من با وصال و رضا موافقم. بهترین نتیجه ای که می شه گرفت همینه. :thumbsup:

AVENJER
2014/05/26, 00:33
اینطور که معلومه افلاطون هیچ سند و منبع مطمئنی از حرفاش ارائه نداده، فقط ادعا کرده که یه چیزایی در مورد یک تمدن نابود شده می دونه. معلومه که هیچ کس واقعی بودن آتلانتیس رو باور نمی کنه.
تازه اگر چنین چیزی هم بود ایرانیان باستان یه اشاره ای بهش میکردن چون تمد ایران باستان خیلی قبل از تمدن یونان شکل گرفت(فکر کنم) پس باید یه حد اقل اطلاعی در این مورد میداشتن

Percy Jackson
2014/05/26, 11:12
رضا با من باستان شناسی بحث نکن......اولا ایرانیان باستان مردم کویر نشین و تپه نشین بودن با دریا سر کار نداشتن!!(دارم قبل هخامنشیان و اریایا رو میگم!!)اولین تمدن شناخته شده هم سیلک بوده بعله ولی اون کجا اقیانوس اطلس کجا!!!!در ضمن محض اطلاع دوستای که میگن بدون مدرک یه کی یه چیزی گفته افسانه ساختن واسش، یه دریانورد هلندی رفته بوده تو همون مکانی که افلاطون گفته و یه سنگ نوشته ها و بقایایی پیدا کرده.....خیال کردین نظریه اتلانتیس الکی باز مطرح شد؟؟؟؟!!!!در ضمن رضا!ایران و یونان از نظر قدمت چه حکومتی چه قدمتی تقریبا تو یه برهه بودن!!اما از اونجایی که یونان دیر تبدیل به کشور شد و دیرتر حالت متمدن به خودش گرفت میگن ایران قدیمی تره....مث این میمونه که بگی چون امریکا دیرتر تمدن پیدا کرد تا سیصد سال پیش وجود نداشته......در ضمن دریانوردی یونانیا خیلی قویتر از ایرانیا بوده اما جنگ رو دریای ایرانیا از یونانیا قویتر بوده......
حالا برگردیم سر اون دریانوردای باستانی.....ممکنه دست نوشته پیدا کرده باشه........ممکن نیست؟؟انسان برای قایم کردن وسایلش یه جاهایی به ذهنش میرسه که خود شیطونم نمیتونه پیدا کنه!!شاید یه روز اتفاقی به اونا بر خورده!!!نه؟؟؟ راستی فک کنم اتن اولین سهر یونان بوده....شایدم اسپارتا ولی خیلی قدیمی بوده!!!! اینا همه سررشته در ابهامات تاریخ داره........مثل روم......روم رو رمولوس تشکیل داد.....پس لوپا واقعی بوده!!گیریم لوپا اونجور که میگن نباشه.....پس مادر این دوتا بوده...پس باباش بوده...پس بابابزرگش بوده تا میرسیم به انه اید......اگه انه اید بوده پس تروا هم بوده.....اگه تروا بوده پس اشیلم بوده......اگه اشیل بوده پس تتیسم بوده....اگه تتیسم بوده که ینی کلهم المپ واقعیه!!!!این دوخت تاریخ با افسانست...........ولی اگه اتلانتیس بوده باشه چی؟؟؟اگه این دوخت روی اینم خورده باشه چی؟؟؟ایا میشه پرده افسانه ها رو پاره کرد و به حقیقت تاریخ رسید؟؟؟بیاید سعی کنیم تاریخ رو باز کنیم.......نه این که سرسری ازش بگذریم.........مث این میمونه که یکی ادعا کنه تو به دنیا نیومدی و ثابت کنه.....ایا دیگه کسی تو رو باور میکنه؟؟؟؟؟(با فرض این که تو توی اون مکان نباشی).............راستی فک کنم باید اسم تاپیک رو عوض کنم!!

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -
Leyla
@avenger smhmma master vsp

@avenger
...............

اهان حالا فهمیدم.....د رضا درست اسم بنویس!!! AVENJER

Hermion
2014/05/26, 11:37
ممکن نیست آتلانتیس بوده باشه ولی برای توصیفش اغراق کرده باشن؟؟؟

M.A.S.K
2014/05/26, 11:41
آقا منم با وصال موافقم...منظور یه شهر و تمدن آرمانی بوده ..البته شاید..فقط شاید((200))

Percy Jackson
2014/05/26, 11:46
حانیه موافقم تا حدی و بسیار متشکرم از اشارت به این موضوع!!بچه ها اینم در نظر داشته باشین که شاید اغراق هم نقش مهمی داره.....شاید بعضی چیزا الکی باشه ولی شاید واقعاوجود داشته باشه اتلانتیس!!!!!

Hermion
2014/05/26, 11:48
موضوع اینه که اگه افسانه هم باشه فرقی نمی کنه
همون طور که همه ی افسانه ها ریشه در واقعیت دارن اینم ریشه در واقعیت داره...
واقعیتی که نویسنده با تخیل خودش بهش پروبال داده

smhmma
2014/05/26, 15:25
اینکه بگیم هر افسانه ای ریشه در واقعیت داره اشتباهه
خیلی افسانه ها همون جوری ایجاد شدن که داستان سفیرکبیر سینا نوشته شد
صرفا تخیل
اما درمورد اینکه ارمان شهر باشه
محتمله
خیلی هم محتمله چون دقیقا وقتی از اون درستکاری خارج شدن عذاب براشون نازل شد
پس می تونسته دقیقا ارمان شهر باشه و در اخر بیم از بد شدن داده باشه
اما محتملات دیگه ای هم می تونه باشه

خوب اول باید بررسی کنیم که از چندین هزار سال پیش تا به حال سطح اب دریا ها بالا رفته یا پایین رفته؟؟؟
دوم چه پدیده های طبیعی امکان داره یه جزیره ی احتمالا بزرگ رو نابود کنه؟؟
مثلا فوران شدید اتشفشان می تونه
اما دیگه چی؟؟
سوم باید دید که اون سنگ نوشته هایی که عماد می گه پیدا شده چی هستن؟؟
و...
درمورد اینکه دریانورد ها دیده باشنش که احتمالش خیلی شدید پایینه
خیلی زیاد

درمورد اینکه اونجایی که افلاطون ادرس داده سنگ نبشته پیدا شده الان یه چیزی به ذهنم رسید مگه قرار نبود که اونجا رفته باشه زیر دریا و کسی هم پیداش نکنه؟؟؟
پس چجوری سنگ نوشته و اثاری بجا مونده عماد؟؟

Hermion
2014/05/26, 15:44
فرانک جوزف باستان شناسی است که بیش از هر کس دیگر درباره ی این تمدن پیشرفته مطالعه و تحقیق کرده است.نتیجه ی کار او چندین جلد کتاب بوده که معروف ترین آنها، «بازماندگان آتلانتیس» و‌«انهدام آتلانتیس» هستند.
در بازماندگان اتلانتیس، جوزف نشان می دهد که جنگ های آتلانتیسیچه ارتباطی با فجایع دوره ای ناشی از سقوط شهاب سنگ های عظیم داشتند. این چهار فاجعه باعث مهاجرت هایی شد که در تاریخ اقوام مختلف مانند اینکاها پرو، ایرلندی های لتیک، یونانیان باستان و آزتک های مکزیک به ثبت رسیده است. در حقیقت میان اسطوره شناسی، ستاره شناسی و تاریخ این تمدن ها می توان یک نقطه ی مشترک را یافت؛ آتلانتیس.
او ثابت می کند برخلاف آن چه افلاطون معتقد بود، زمان رونق تمدن اتلانتیس 11600 تا 10500 سال پیش نبوده است؛ بلکه این تمدن بزرگ 1200 سال پیش از میلاد مراحل نهایی را پشت سر نهاده بود.
او در نهاینت با بررسی زمین شناسی زمین لرزه ها و سونامی هایی که در پایان عصر برنز در سرزمین های اطراف اقیانوس اطلس به وقوع پیوسته اند ثابت می کند که اتلانتیس بخشی واقعی از تاریخ جهان است.
گفته می شود زمانی که قاره مو به زیر آب رفت به دلیل این که بیشتر آب ها به بستر اقیانوس آرام سرازیر شدند، سطح آب اقیانوس ها پایین آمد. در نتیجه ی پایین رفتن آب ها، جزایر کوچکی که در زمان تمدن لموریا در اقیانوس اطلس بودند، تبدیل به جزایر بزرگی شدند و با پیوستن به یکدیگر، مجمع الجزایر پوسئید را تشکیل دادند. بنابراین تعدادی از محققان بر این عقیده اند که نام اصلی این سر زمین پوسئید بوده و ان چه امروز آتلانتیس می خوانیم، نادرست است. اعتقاد بر این است که آتلانتیس از لحاظ تکنولوژيک بسیار پیشرفته بود. گفته می شود تکنولوژی آن ها حتی از آنچه ما امروز داریم نیز فراتر بوده است. در کتاب‌ «ساکن روی دو سیاره» که برای اولین بار در سال 1884 توسط فیلوس ثیبتن به فردریک اسپنسر اولیور دیکته شد و همین طور رمان دیگری به نام «یک ساکن زمین بر میگردد»، می توان تعدادی از ساخته های آن زمان را دید. برای مثال می توان به این ساخته ها اشاره کرد: دستگاه های تهویه هوا که بخارات سمی و ناخوشایند را بیرون می برد، لامپ های سلیندری بدون هوا، لوله های کریستالی منور که از نیروی شب انرژی می گرفتند، تفنگ های الکتریکی که از جهش الکتریکی برای از پا درآوردن قربانی سود می بردند، حمل و نقل از طریق منوریل، آب ساز ها که وسیله ای برای گرفتن آب از اتمسفر از آن هستند و ویلکس که نوعی کشتی معلق در هوا بود.
ادگار کیسی که به خاطر خوانش خوانش های عجیب و پیشگویی هایش معروف است نیز در یکی از خوانش های خود که به اتلانتیس مربوط می شود، از هواپیما ها و نیز کریستال ها یا سنگ های اتشین که منابع انرژی آن ها بودند گفت. هم چنین در مورد فساد و سو استفاده از قدرت و هشدار در مورد نابودی ان سخن به میان آورد.

دانستنیها 53، ص 112

Percy Jackson
2014/05/26, 16:22
جالبه......درمورد تنولوژی پیشفتشون همه چی میتونه درست باشه...اخه چیزایی که داشتن(بالفرض) همه فقط با استفاده از مکانیک خالی امکان پذیرن و احتیاجی به هوش و برنامه نویسی و برنامه ریزی ندارن....پس اگه اتلانتیس واقعی باشه اینم هست!!

جوابت برادر:
1.چطور پیشگویی افلاطون اشتباه از اب در اومد....معذرت میخوام اگه گفته باشم دقیقا همونجا.....باید میگفتم در نزدیکی همونجا......و ایا جایی نیست در اقیانوس اطلس که ناشناخته و غیرقابل دسترسی نباشه؟؟؟؟یه ذره فک کن....بزرگترین محل ناشناخته جهان که هزاران شایعه راجه بهش پخش شده....اخریش نیروی نظامی امریکا بود و قبل از اون هم گیاهان دودزا.......جایی که میگن رادار توش از کار میافته.......از کجا معلوم که اونجا نباشه......در مورد اون سنگ نوشته ها هم جریان اب کارمونو راه میندازه...
2.درباره نابودی قاره به سونامی ژاپن دقت کن......بعد به تغییر شکل قاره ها...اگه درست باشه قاره ها در زمان اتلانتیس شروع به حرکت کردند و واقعا تو اون زمان بوده باشه میتونه سونامی ای سه برابر سونامی ژاپن به وجود بیاره.....و سونامی ژاپن نصف ژاپن رو غرق کرد..........
3.قدمت سنگ نوشته های اون و سنگ نوشته های دیگه ای که دانشمندا پیدا کردن رو حساب کردن و جالب اینجاس که از طریق همونا فهمیدن چن تا تمدن دیگم وسط دریا بودهههه و هیچکی نفهمیده......به جز اتلانتیس.....حالا همینجوری دارن میگردن و بررسی میکنن......
حالا دو تا فرضیه جدید:
1.اگه اتلانتیس واقعا همچین تکنولوژی رو که میگن داشته، پس برج و بارواش خیلیییی بلندتر از الان بوده.....ممکنه یکی از اونا از اببیرون اومده باشه یا قسمتی از جزیره رو اب مونده باشه و براثر زمان فرسوده یا افتاده باشه؟؟!!
2.نظرت راجه به صخره ی شناور چیه؟؟!! ممکنه که با بالا و پایین شدن اب های زمین این صخره شناور بشه یا حتی همون فرضیه قبلی....برجش از اب بیاد بیرون؟؟؟
3.(الان اومد تو سرم). ممکنه که اتلانتیس به قسمت های کوچکتر تقسیم شده باشه؟؟مثل قاره ها که جدا شدن.....میشه که اتلانتیس هم جدا شده باشه.....و حتی تیکه های اون همین تمدن هایی باشه که گفتم از وجودشون مطلع نبوده کسی؟؟؟ممکنه حتی به قاره های دیگه مثل امریکای جنوبی رفته باشه و اگه اینطور شده باشه ممکنه با بومی های اونجا قاطی شده باشن و شاید هم به اسیا اومده باشن و بی صدا زندگیشونو کردن........در افسانه های یونان جزایر زیادی هست و حتی الان هم قسمتی از یونان جزایر متعدده.....ممکنه که به اونجا رفته باشن........نزدیک ترین زندگی شبیه اتلانتیس، یونان بوده.....پس بهترین مکان برای زندگی خارج اتلانتیس یونانه......
یه فرضیه دیگم هست ولی خیلی غیر ممکنه.....طوفان نوح!!

smhmma Hermion

master
2014/05/26, 23:30
حاجی داری میگی دریانوردای باستان که برای 12 هزار سال قبل از میلاد بودن، بعد میای از قدمت یونان و اسپارتا و رم حرف می زنی. پیدایش رم و یونان مگه چند سال قبل از میلاد بوده؟ بعید می دونم بیشتر از هزار سال قبل از میلاد. من شک دارم 12 هزار سال قبل از میلاد اصلا کشتی وجود داسته باشه.

AVENJER
2014/05/27, 00:17
داداش کی میگه کشتی نبوده.........

کشتی حضرت نوح رو فرض کن چقدر قبل ساخته شده بوده حالا اگر کسانی اومده باشن با الگو گرفتن از کشتی نوح کشتی درست کرده باشن پس میشه گفت ان موقع کشتی بوده اما رواج نداشته و شاید خیلی خیلی محدود بوده

من نمیگم که اتلانتیس حتما فقط یه ارمان یا ارزو بوده ...نه.....شاید اتلانتیسی وجود داشته ولی این چیزایی که به عنوان تکنولوژی های اتلانتیس میگن شاید اغراق باشه..........مثلا تو اگر یه کوشی موبایلو دست یکی که مال زمان صفویه بوده بدی از تعجب شاخ در میاره حالا فرض کن چه تخیلاتی که در مورد اون گوشی نمیکنه و چه افسانه ها که نمیسازه
یا اگر به اسیاب بادی رو به یه انسان اولیه نشون بدی حتما میگه خونه خداس که باعث باد میشه و..... پس نمیشه گفت افلاطون از تخیلش کمک نگرفته.....ولی موجودیت اتلانتیس زیر سوال نمیربرم چون احتمال وجودش زیاده ولی میگم اینهمه عجایبش یکم بیش از حد تخیلیه

percy jackson@

percy jackson@

percy jackson @

percy jackson

Leyla
2014/05/27, 01:21
در ضمن محض اطلاع دوستای که میگن بدون مدرک یه کی یه چیزی گفته افسانه ساختن واسش، یه دریانورد هلندی رفته بوده تو همون مکانی که افلاطون گفته و یه سنگ نوشته ها و بقایایی پیدا کرده.....خیال کردین نظریه اتلانتیس الکی باز مطرح شد؟؟؟؟!!!!

حالا برگردیم سر اون دریانوردای باستانی.....ممکنه دست نوشته پیدا کرده باشه........ممکن نیست؟؟انسان برای قایم کردن وسایلش یه جاهایی به ذهنش میرسه که خود شیطونم نمیتونه پیدا کنه!!شاید یه روز اتفاقی به اونا بر خورده!!!نه؟؟؟

خوب برادر اونطور که تو گفتی مثل این می مونه که افلاطون بدون هیچ سند معتبری یک افسانه از خودش ساخته.
درمورد منبعش حرفی نزده، فقط بعدها چند نفر یه حدسایی زدن.
برای من عجیبه که چه طور مردم زمان افلاطون حرفش رو باور کردن...
اولین استدلالی که به ذهنم رسید "نفوذ و اعتبار خود افلاطون" بود، گاهی وقتا سابقه ی آدم کاری می کنه که کسی تو درست بودن حرفات شک نکنه.
اگه اینطوری باشه پس چرا افلاطونی که با افکار و منطق خودش تونسته بین جامعه ش اعتباری به دست بیاره یه همچین حرفی رو بدون مدرک زده؟ چیزی که وصال گفت هم بهترین جواب ممکن بود.
چرا خودش نگفته بر اساس سنگ نوشته ها یا چیزهای دیگه این حرفو می زنم؟
چون اگه موضوع سنگ نوشته ها رو مطرح می کرده ممکن بوده آدم هایی به دنبال این سنگ نوشته ها برن و به چیزهایی دست پیدا کنن که برای آینده ی بشر مفید نیست؟ چرا؟ (اگه کسی جوابی داره بگه لطفا...)

الآن موضوع سر اینه که مدارکی برای اثبات وجود یه همچین قاره ای پیدا شده؟
جواب من اینه:
برای من حرف افلاطون قابل اعتماد نیست، و از نظر من غیر منطقیه که جواب معمایی که اون دریانورد هلندی مطرحش کرد رو به این افسانه ی غیر قابل اعتماد ربطش بدم.

لطفا هرجا به نظرتون اشتباهه بگین.

راستی فک کنم اتن اولین سهر یونان بوده....شایدم اسپارتا ولی خیلی قدیمی بوده!!!! اینا همه سررشته در ابهامات تاریخ داره........مثل روم......روم رو رمولوس تشکیل داد.....پس لوپا واقعی بوده!!گیریم لوپا اونجور که میگن نباشه.....پس مادر این دوتا بوده...پس باباش بوده...پس بابابزرگش بوده تا میرسیم به انه اید......اگه انه اید بوده پس تروا هم بوده.....اگه تروا بوده پس اشیلم بوده......اگه اشیل بوده پس تتیسم بوده....اگه تتیسم بوده که ینی کلهم المپ واقعیه!!!!این دوخت تاریخ با افسانست...........ولی اگه اتلانتیس بوده باشه چی؟؟؟اگه این دوخت روی اینم خورده باشه چی؟؟؟ایا میشه پرده افسانه ها رو پاره کرد و به حقیقت تاریخ رسید؟؟؟بیاید سعی کنیم تاریخ رو باز کنیم.......نه این که سرسری ازش بگذریم.........مث این میمونه که یکی ادعا کنه تو به دنیا نیومدی و ثابت کنه.....ایا دیگه کسی تو رو باور میکنه؟؟؟؟؟(با فرض این که تو توی اون مکان نباشی)

بله درسته، افسانه ریشه در واقعیت داره ولی دلیل نمی شه چیزی مشابه اون واقعا اتفاق افتاده باشه.
یک کلاغ چهل کلاغ مردم رو دست کم نگیر برادر.
برای مثال: شاید آشیل فرد قدرتمندی بوده اونقدری که مردم فکر می کردن جاویدانه (من نمی خوام واسه ی کل زندگی آشیل حدس بزنم فقط مثال زدم).
شاید هم فقط یک سری داستان بوده که سینه به سینه بین مردم گشته و به باورشون تبدیل شده.
ولی با این که می گی نباید از اتفاقات تاریخ سرسری بگذریم رو قبول دارم.

ممکن نیست آتلانتیس بوده باشه ولی برای توصیفش اغراق کرده باشن؟؟؟
اینم حرف خوبیه...

Percy Jackson
2014/05/27, 22:32
خوب برادر اونطور که تو گفتی مثل این می مونه که افلاطون بدون هیچ سند معتبری یک افسانه از خودش ساخته.
فک کنم تا الان تمام تلاش من درست کردن حرف افلاطون بود.....نه ضایع کردنش!!!
برای من عجیبه که چه طور مردم زمان افلاطون حرفش رو باور کردن...
اولین استدلالی که به ذهنم رسید "نفوذ و اعتبار خود افلاطون" بود، گاهی وقتا سابقه ی آدم کاری می کنه که کسی تو درست بودن حرفات شک نکنه.
اگه اینطوری باشه پس چرا افلاطونی که با افکار و منطق خودش تونسته بین جامعه ش اعتباری به دست بیاره یه همچین حرفی رو بدون مدرک زده؟ چیزی که وصال گفت هم بهترین جواب ممکن بود.
چرا خودش نگفته بر اساس سنگ نوشته ها یا چیزهای دیگه این حرفو می زنم؟
چون اگه موضوع سنگ نوشته ها رو مطرح می کرده ممکن بوده آدم هایی به دنبال این سنگ نوشته ها برن و به چیزهایی دست پیدا کنن که برای آینده ی بشر مفید نیست؟ چرا؟ (اگه کسی جوابی داره بگه لطفا...)

الآن موضوع سر اینه که مدارکی برای اثبات وجود یه همچین قاره ای پیدا شده؟
جواب من اینه:
برای من حرف افلاطون قابل اعتماد نیست، و از نظر من غیر منطقیه که جواب معمایی که اون دریانورد هلندی مطرحش کرد رو به این افسانه ی غیر قابل اعتماد ربطش بدم.

لطفا هرجا به نظرتون اشتباهه بگین.

بله درسته، افسانه ریشه در واقعیت داره ولی دلیل نمی شه چیزی مشابه اون واقعا اتفاق افتاده باشه.
یک کلاغ چهل کلاغ مردم رو دست کم نگیر برادر.
برای مثال: شاید آشیل فرد قدرتمندی بوده اونقدری که مردم فکر می کردن جاویدانه (من نمی خوام واسه ی کل زندگی آشیل حدس بزنم فقط مثال زدم).
شاید هم فقط یک سری داستان بوده که سینه به سینه بین مردم گشته و به باورشون تبدیل شده.
ولی با این که می گی نباید از اتفاقات تاریخ سرسری بگذریم رو قبول دارم.

اینم حرف خوبیه...

افلاطون روی مردم هیچ نفوذی نداشته.......ردم ون زمان به دو دسته تقسیم میشدن از این نظر....باده نوش و فیلسوف!!!بزرگترین شاگرد افلاطون که ارسطوئه حرفاشو نقد میکنه......از این بیشتر میخوای؟؟؟
راستی بچه ها راجه به افسانه های دیگم میتونید حرف بزنید اخه اسم تاپیک مربوط شده به کل افسانه ها.......البته صبر کنید یکی تموم شه بعد بعدی رو بکشید وسط......لطفا هر نظریه ای رو هم که دارید بگید........راستی موضعتونم مشخص کنید بدونیم کیا موافقن کیا نیستن.........

master
2014/05/28, 01:04
اها! اصلا همین حضرت نوح. خب حضرت نوح برای چه زمانی بود؟ اصلا خود این یه نشونه. تخمینی که می زنن می گن حضرت نوح حدود 3 تا 4 هزار سال قبل از میلاد بوده. و اینطور که من فهمیدم اولین کشتیو ساخته. پس؟

Percy Jackson
2014/05/28, 09:43
اها! اصلا همین حضرت نوح. خب حضرت نوح برای چه زمانی بود؟ اصلا خود این یه نشونه. تخمینی که می زنن می گن حضرت نوح حدود 3 تا 4 هزار سال قبل از میلاد بوده. و اینطور که من فهمیدم اولین کشتیو ساخته. پس؟

برادر به اینم دقت کن که اگه اتلانتیس واقعی بوده باشه پس ینی کشتی خیلی قبلتر شاخته شده بووده!!!!این یه پارادوکس رو به وجود میاره....یه پارادوکس کوچیک....اگه بخواین میتونیم بررسیش کنیم ...اگرم نه فقط دوتا احتمال میدیم.....اگه اتلانتیس بوده پس کشتی زودتر از این حرفا ساخته شده بوده(تکنولوژی اتلانتیس) اگر نبوده پس کشتی اولیه همون مال حضرت نوحه!!!البته ناگفته نماند که گفتی تخمین زدن....تو مسئله تاریخ تخمینا ممکنه خیلی اشتباه از اب در بیان...چون تو تاریخ ممکنه هر چیزی عوض بشه!!!

smhmma
2014/05/28, 10:41
برادر به اینم دقت کن که اگه اتلانتیس واقعی بوده باشه پس ینی کشتی خیلی قبلتر شاخته شده بووده!!!!این یه پارادوکس رو به وجود میاره....یه پارادوکس کوچیک....اگه بخواین میتونیم بررسیش کنیم ...اگرم نه فقط دوتا احتمال میدیم.....اگه اتلانتیس بوده پس کشتی زودتر از این حرفا ساخته شده بوده(تکنولوژی اتلانتیس) اگر نبوده پس کشتی اولیه همون مال حضرت نوحه!!!البته ناگفته نماند که گفتی تخمین زدن....تو مسئله تاریخ تخمینا ممکنه خیلی اشتباه از اب در بیان...چون تو تاریخ ممکنه هر چیزی عوض بشه!!!
خوب اول اینکه اون تخمینی که مستر عزیز گفت اشتباه بود دیگه حداقل چیزی که می گن و معروفه اینه که حضرت ادم مال 10000 سال پیشه که اینم خیلی ها می گن کم گفتن و بیشتر از این چیزاس
اخه یه چیزیی داریم که اولین سری کوچ اریان ها یا اریایی ها از شمال که جمعیتشون کم بوده مال 7000 هزار سال پیشه
جز اون فسیل ده هزار ساله چشم مصنوعی که جای خودش رو داره
و خیلی فسیل های دیگه
درنتیجه اینکه می گن ده هزار سال قبل بوده هم به نظر اشتباه میاد
احتمالا بیشتر بوده
خیلی بیشتر
اما موضوع اینه که رابطه نسلی یا زنجیره اجداد نوح تا ادم معلومه و تعدادش زیاد نیست
درضمن اون 40000 قبل میلاد مسیح رو براساس همون ده هزار سال ادم می گن درنتیجه اینم احتمالا قدیمی تر بوده
درمورد کشتی چیزی نمی دونم اما قایق قدمتش فرای 4 یا 5 هزار ساله
قایق ها مال قبل از فرعون ها هستن
درضمن من در این مورد اطلاعی ندارم ولی به نظر می رسه شما فرض گذاشتین اولین کشتی توسط نوح ساخته شده ولی این فرضتون بر چه اساسه؟؟
شاید قبل از نوح و اتلانتیس هم کلی کشتی بوده باشه

Percy Jackson
2014/05/28, 11:07
خوب اول اینکه اون تخمینی که مستر عزیز گفت اشتباه بود دیگه حداقل چیزی که می گن و معروفه اینه که حضرت ادم مال 10000 سال پیشه که اینم خیلی ها می گن کم گفتن و بیشتر از این چیزاس
اخه یه چیزیی داریم که اولین سری کوچ اریان ها یا اریایی ها از شمال که جمعیتشون کم بوده مال 7000 هزار سال پیشه
جز اون فسیل ده هزار ساله چشم مصنوعی که جای خودش رو داره
و خیلی فسیل های دیگه
درنتیجه اینکه می گن ده هزار سال قبل بوده هم به نظر اشتباه میاد
احتمالا بیشتر بوده
خیلی بیشتر
اما موضوع اینه که رابطه نسلی یا زنجیره اجداد نوح تا ادم معلومه و تعدادش زیاد نیست
درضمن اون 40000 قبل میلاد مسیح رو براساس همون ده هزار سال ادم می گن درنتیجه اینم احتمالا قدیمی تر بوده
درمورد کشتی چیزی نمی دونم اما قایق قدمتش فرای 4 یا 5 هزار ساله
قایق ها مال قبل از فرعون ها هستن
درضمن من در این مورد اطلاعی ندارم ولی به نظر می رسه شما فرض گذاشتین اولین کشتی توسط نوح ساخته شده ولی این فرضتون بر چه اساسه؟؟
بعله......و من الان ثابت میکنم که نوح خیلی عقبتر از 4000 سال قبل میلاد بوده.......خود حضرت نوح 1500 سال عمر کرده تقریبا......اگه اینطور بوده حتما تمدن سیلک که اولین تمدن جهان بوده و مال 7500 سال پیش بوده میدیده سیلشو.......پس چرا تو هیچ کتیبه ای گفته نشده که نوح کیه و یا اقاوم بعدش نگفتن؟؟؟؟چرا اینا با هم نمیخونن اصن؟؟؟؟؟
بابابزرگ من همچین حرفی نمیزنم........اما مستر اینو میگه من نمیدونم ازاون بپرس!!

Leyla
2014/05/28, 11:44
افلاطون روی مردم هیچ نفوذی نداشته.......ردم ون زمان به دو دسته تقسیم میشدن از این نظر....باده نوش و فیلسوف!!!بزرگترین شاگرد افلاطون که ارسطوئه حرفاشو نقد میکنه......از این بیشتر میخوای؟؟؟

آهان...
خب من درمورد افلاطون اطلاعات زیادی ندارم... ظاهرا بدون تحقیق اینا رو گفتم.
چون الآن تقریبا همه ی مردم اسم افلاطون رو شنیدن فکر می کردم زمان خودش هم باید آدم مطرحی بوده باشه...
شما درست می گی.
ولی من هنوزم روی حرفم درمورد بدون سند و مدرک بودن ادعای افلاطون هستم.

Percy Jackson
2014/05/28, 12:09
بچه ها موضعتونو نگفتین وجود داره یا ندارههه؟؟؟
تا الان لیلا میگه نداره.مسترم میگه نداره
من میگم داره.فک کنم حانیم میگه داره.
محمدحسین تو هم بگو که با هم دیگه بگردیم!!!!

Hermion
2014/05/28, 12:12
من می گم وجود داشته
خودشو مردمش رفت زیر آب خدا بیامرزدشون
ولی فک کنم بعضیا می گم مردمش ی جوری در رفتن آره؟؟؟

azam
2014/05/28, 12:20
رضا با من باستان شناسی بحث نکن......اولا ایرانیان باستان مردم کویر نشین و تپه نشین بودن با دریا سر کار نداشتن!!عماد تا جایی که من میدونم قبل از آریایی ها ایرانیا نه تپه نشین بودند نه کویر نشین، اصلا اون موقع کویر و بیابونی وجود نداشته، همه ش آب بوده... درواقع اون موقع یه دریای دیگه وسط ایران وجود داشته که به مرور زمان خشک میشه. البته اون موقع هم با دریا کاری نداشتن و با دریانوردی آشنا نبودند. (بر طبق کتاب سرزمین جاوید اثر رومن گیرشمن (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D9%88%D9%85%D9%86_%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D8%B4% D9%85%D9%86)، ارنست هرتسفلد، ماریژان موله)
(دارم قبل هخامنشیان و اریایا رو میگم!!)اولین تمدن شناخته شده هم سیلک بوده بعله ولی اون کجا اقیانوس اطلس کجا!!!!در ضمن محض اطلاع دوستای که میگن بدون مدرک یه کی یه چیزی گفته افسانه ساختن واسش، یه دریانورد هلندی رفته بوده تو همون مکانی که افلاطون گفته و یه سنگ نوشته ها و بقایایی پیدا کرده..... یعنی رفته زیر دریا؟؟؟!!!!!
خیال کردین نظریه اتلانتیس الکی باز مطرح شد؟؟؟؟!!!!در ضمن رضا!ایران و یونان از نظر قدمت چه حکومتی چه قدمتی تقریبا تو یه برهه بودن!!اما از اونجایی که یونان دیر تبدیل به کشور شد و دیرتر حالت متمدن به خودش گرفت میگن ایران قدیمی تره....مث این میمونه که بگی چون امریکا دیرتر تمدن پیدا کرد تا سیصد سال پیش وجود نداشته......در ضمن دریانوردی یونانیا خیلی قویتر از ایرانیا بوده اما جنگ رو دریای ایرانیا از یونانیا قویتر بوده......
حالا برگردیم سر اون دریانوردای باستانی.....ممکنه دست نوشته پیدا کرده باشه........ممکن نیست؟؟انسان برای قایم کردن وسایلش یه جاهایی به ذهنش میرسه که خود شیطونم نمیتونه پیدا کنه!!شاید یه روز اتفاقی به اونا بر خورده!!!نه؟؟؟ راستی فک کنم اتن اولین سهر یونان بوده....شایدم اسپارتا ولی خیلی قدیمی بوده!!!! اینا همه سررشته در ابهامات تاریخ داره........مثل روم......روم رو رمولوس تشکیل داد.....پس لوپا واقعی بوده!!گیریم لوپا اونجور که میگن نباشه.....پس مادر این دوتا بوده...پس باباش بوده...پس بابابزرگش بوده تا میرسیم به انه اید......اگه انه اید بوده پس تروا هم بوده.....اگه تروا بوده پس اشیلم بوده......اگه اشیل بوده پس تتیسم بوده....اگه تتیسم بوده که ینی کلهم المپ واقعیه!!!!این دوخت تاریخ با افسانست...........ولی اگه اتلانتیس بوده باشه چی؟؟؟اگه این دوخت روی اینم خورده باشه چی؟؟؟ایا میشه پرده افسانه ها رو پاره کرد و به حقیقت تاریخ رسید؟؟؟بیاید سعی کنیم تاریخ رو باز کنیم.......نه این که سرسری ازش بگذریم.........مث این میمونه که یکی ادعا کنه تو به دنیا نیومدی و ثابت کنه.....ایا دیگه کسی تو رو باور میکنه؟؟؟؟؟(با فرض این که تو توی اون مکان نباشی).............راستی فک کنم باید اسم تاپیک رو عوض کنم!!

اگه اینطوری باشه تو باید بگی چون شخصیت های شاهنامه واقعی اند و واقعا وجود داشتند پس پرنده ای به نام سیمرغ هم واقعا وجود داشته. نمیشه گفت چون هرچیزی توی یه افسانه هست باید یه ریشه ی واقعی داشته باشه.

.در مورد اون سنگ نوشته ها هم جریان اب کارمونو راه میندازه...
اگه آتلانتیس مال هزار و پونصد سال قبل از میلاد باشه تا الان که دوهزار و چهارده سال بعد از میلاده ممکن نیست که سنگ نوشته ای باقی بمونه ..اونم با وجود جریان آب.

یه فرضیه دیگم هست ولی خیلی غیر ممکنه.....طوفان نوح!!
این به نظر من از بقیه ش قابل قبول تره.... چرا که نه؟؟؟ میتونه باشه.

با لیلا موافقم. افلاطون چطور بدون هیچ سند و مدرکی همچین حرفی زده؟؟؟ ((225))

درسته. اونجوری که من تو داستانش خوندم زمانی که نوح داشته کشتی و میساخته مردم مسخره ش میکردند که چرا داره وسط بیابون کشتی میسازه که این نشون میده که مردم میدونستند کشتی چیه .

بعله......و من الان ثابت میکنم که نوح خیلی عقبتر از 4000 سال قبل میلاد بوده.......خود حضرت نوح 1500 سال عمر کرده تقریبا......اگه اینطور بوده حتما تمدن سیلک که اولین تمدن جهان بوده و مال 7500 سال پیش بوده میدیده سیلشو......
تو یه سایت خوندم که حضرت آدم 1000 سال عمر کرده و خلقت آدم هم برمیگرده به ده هزار سال پیش و فاصله ی بین مرگ اون با طوفان نوح هزار و دویست و چهل و دو سال بوده (بر طبق قرآن هم حضرت نوح 950 سال به هدایت مردم میپردازه ) که این میشه 7758 سال پیش که دویست و پنجاه و هشت سال قبل از تمدن سیلک بوده. و یه چیز دیگه، اگه هم که واقعا مردم تمدن سیلک سیلشو دیدند از کجا معلوم که دست نوشته ای وجود نداره؟؟؟ شاید اون زمان وجود داشته و تو فاصله زمانی هفت و هزار و خورده ای سال پیش از بین رفته باشه، پس نمیتونی بگی هم که نیست.

Percy Jackson
2014/05/28, 12:36
اگه اینطوری باشه تو باید بگی چون شخصیت های شاهنامه واقعی اند و واقعا وجود داشتند پس پرنده ای به نام سیمرغ هم واقعا وجود داشته. نمیشه گفت چون هرچیزی توی یه افسانه هست باید یه ریشه ی واقعی داشته باشه.

اگه آتلانتیس مال هزار و پونصد سال قبل از میلاد باشه تا الان که دوهزار و چهارده سال بعد از میلاده ممکن نیست که سنگ نوشته ای باقی بمونه ..اونم با وجود جریان آب.

این به نظر من از بقیه ش قابل قبول تره.... چرا که نه؟؟؟ میتونه باشه.

با لیلا موافقم. افلاطون چطور بدون هیچ سند و مدرکی همچین حرفی زده؟؟؟ ((225))

درسته. اونجوری که من تو داستانش خوندم زمانی که نوح داشته کشتی و میساخته مردم مسخره ش میکردند که چرا داره وسط بیابون کشتی میسازه که این نشون میده که مردم میدونستند کشتی چیه .

تو یه سایت خوندم که حضرت آدم 1000 سال عمر کرده و خلقت آدم هم برمیگرده به ده هزار سال پیش و فاصله ی بین مرگ اون با طوفان نوح هزار و دویست و چهل و دو سال بوده (بر طبق قرآن هم حضرت نوح 950 سال به هدایت مردم میپردازه ) که این میشه 7758 سال پیش که دویست و پنجاه و هشت سال قبل از تمدن سیلک بوده. و یه چیز دیگه، اگه هم که واقعا مردم تمدن سیلک سیلشو دیدند از کجا معلوم که دست نوشته ای وجود نداره؟؟؟ شاید اون زمان وجود داشته و تو فاصله زمانی هفت و هزار و خورده ای سال پیش از بین رفته باشه، پس نمیتونی بگی هم که نیست.

فک کنم من باید از این تاپیک بزنم بیرون.....به عبارت کامل خیط شدم....البته اون شاهنامه ربطی نداشت.......درضمن من اینا رو گفتم که ثابت کنم کشتی مال قبل نوحه.....با کمک کردن تحقیر نکنید....من گناه دارم!!!

Hermion
2014/05/28, 12:38
نه خوب سیمرغ واقعی نبوده....ولی بلاخره یه اتفاقی افتاده نویسنده خودش پروبالش داده....تخیل و اغراق...ممکن نیست؟؟

azam
2014/05/28, 12:49
درسته به هرحال یه اتفاقی افتاده و اصلش میتونه درست باشه ولی اینکه بازم نمیشه بهش اعتماد کرد ممکنه اینقدر بال و پر پیدا کرده باشه که با اصل اتفاق اصلا مطابقت نداشته باشه.
حالا ممکنه که شهری به اسم آتلانتیس وجود داشته باشه ولی ممکنه درمورد زیباییاش یا مردمش یا خیلی چیزای دیگه توش اغراق شده باشه.

smhmma
2014/05/28, 13:14
تازه درمورد وجودش هم فقط ممکنه
حانیه برات مثال زدم
تو یه کتاب فانتزی می نویسی
یا مثلا سینا که کتاب سفیر کبیر رو نوشته
ایا این هیچ ربطی به واقعیت داره؟؟؟
نه
اما خلق شده و خیلی امکان داره داستان رایج تبدیل به افسانه بشه
تازه مخصوصا اون زمان

درنیتجه کاملا می تونه تنها و تنها زایده ی تخیل باشه
مکانش نیست؟؟؟
بله کاملا امکان اینکه جایی وجو داشته باشه که ریشه ی اتلانتیس باشه هست اما امکان نبودش هم هست
اما این رو می شه مطمئن بود که حقیقت دقیقا اونی نیست که ما الان میشنویم
مطمئنا تغییراتی داشته حتی اگر واقعی بوده

Hermion
2014/05/28, 13:20
تازه درمورد وجودش هم فقط ممکنه
حانیه برات مثال زدم
تو یه کتاب فانتزی می نویسی
یا مثلا سینا که کتاب سفیر کبیر رو نوشته
ایا این هیچ ربطی به واقعیت داره؟؟؟
نه
اما خلق شده و خیلی امکان داره داستان رایج تبدیل به افسانه بشه
تازه مخصوصا اون زمان

درنیتجه کاملا می تونه تنها و تنها زایده ی تخیل باشه
مکانش نیست؟؟؟
بله کاملا امکان اینکه جایی وجو داشته باشه که ریشه ی اتلانتیس باشه هست اما امکان نبودش هم هست
اما این رو می شه مطمئن بود که حقیقت دقیقا اونی نیست که ما الان میشنویم
مطمئنا تغییراتی داشته حتی اگر واقعی بوده

خو ما داریم افلاطون و فردوسی و ... رو می گیم....
قضیه شون فرق می کنه

smhmma
2014/05/28, 13:33
خو ما داریم افلاطون و فردوسی و ... رو می گیم....
قضیه شون فرق می کنه
چه فرقی داره؟؟
شما از کجا می دونی افلاطون تخیل به خرج نداده؟؟
من افلاطون رو می شناسم یا تو؟؟
افی یکی از کسانی بود که نزدیک یک ساعت و نیم از من درس یاد گرفت و بهش اموزش دادم
من خیلی بهتر می شناسمش
خخخخخخخخخخخخخخخ
نه ولی جدا از شوخی تو از کجا می دونی؟؟
درضمن اونا هم که قرار نیست هرچی گفتن حتما ریشه در واقعیت داشته باشه
شاید یه تعدادی از حرفاشون اره داشته باشه اما چه دلیلی داره همشون؟؟

azam
2014/05/28, 13:36
درسته فرقی نمیکنه... وقتی که افلاطون بدون هیچ سند و مدرک معتبری همچین حرفی و زده درستیش معلوم نیست
حالا جدااز این حرفا به نظر شماها ممکنه به طوفان نوح ربطی داشته باشه؟؟؟ ((200))

Percy Jackson
2014/05/28, 13:37
محمد حسین تا یه چیز مثال نداشته باشه انسان نمیتونه خلقش کنه....حتی هیولاهای باستانی هم با ترکیب موجودات واقعی خلق شدن!!!پس باید یه چیزی وجود داشته باشه که افلاطون بزرگش کرده باشه...اصن برای همین میگم شهر ارمانی افلاطون!!

AVENJER
2014/05/28, 13:54
محمد حسین تا یه چیز مثال نداشته باشه انسان نمیتونه خلقش کنه....حتی هیولاهای باستانی هم با ترکیب موجودات واقعی خلق شدن!!!پس باید یه چیزی وجود داشته باشه که افلاطون بزرگش کرده باشه...اصن برای همین میگم شهر ارمانی افلاطون!!
بعله کسی نمیتونه اینو رد کنه ولی از اونجایی که قبلا مثال زدم انتظارات انسان های اون زمان خیلی پایین بوده و با کمترین چیزی شگفت زده میشدن و بهش پرو بال میدادن.

azam
2014/05/28, 13:54
خب چیزایی هستن که یه منشاءیی تو واقعیت دارند ولی بیشترشون ساخت ذهن خود انسانه.
خب شاید آتلانتیس وجود داشته ولی برچه اساسی افلاطون اونو توصیف کرده؟ حتی جمعیت و مساحت و نوع و ساختمون و تاریخچه شو و مردمشو ، شهرشونو... چه جوری اونو توصیف کرده؟؟؟ اونم شهری که 12 هزارسال قبل(بر طبق گفته ی خودش) وجود داشته و نابود شده و غیرممکنه که کسی اونو بتونه پیدا بکنه.
پس میشه گفت شاید فقط شهری به اسم آتلانتیس وجود داشته ولی بقیه ش میتتونه ساخته ی ذهن خود افلاطون باشه.

Hermion
2014/05/28, 13:55
نه منظورم اینه که اونا دیگه کسایی نبودن که الکی هر چی به ذهنشون میاد رو بنویسن
بعدم ما به این کتابا می گیم کتاب تخیلی نه افسانه!

smhmma
2014/05/28, 14:00
اتفاقا دقیقا همچین ادمایی هم بودن و نوشتن
چرا نباید بنویسن؟؟
فک کردی مثلا نبر رستم و سهراب اتفاق افتاده؟؟
یا مبارزه رستم و پیل؟؟
نه بابا خوب اونام ادمن و داستان نوشتن دلشون خواسته تخیلی نوشتن
بعدم اول داستان تخیلی هست بعد می شه افسانه از اول که افسانه نبوده

درضمن عماد اتفاقا می تونه
من همین الان یه دنیایی رو تصور می کنم که داخلش اجسام تمایل دارن اگر سکون دارن به حرکت در بیان و اگر در حرکتن به سکون در بیان
همچین چیزی هم کلا توی دنیا نداریم
ولی من تخیلش کردم و شد

Percy Jackson
2014/05/28, 14:09
اتفاقا دقیقا همچین ادمایی هم بودن و نوشتن
چرا نباید بنویسن؟؟
فک کردی مثلا نبر رستم و سهراب اتفاق افتاده؟؟
یا مبارزه رستم و پیل؟؟
نه بابا خوب اونام ادمن و داستان نوشتن دلشون خواسته تخیلی نوشتن
بعدم اول داستان تخیلی هست بعد می شه افسانه از اول که افسانه نبوده

درضمن عماد اتفاقا می تونه
من همین الان یه دنیایی رو تصور می کنم که داخلش اجسام تمایل دارن اگر سکون دارن به حرکت در بیان و اگر در حرکتن به سکون در بیان
ولی من تخیلش کردم و شد
توی این مثالی که زدی تو تصور از سکون، اجسام و تحرک رو داشتی......تو با داشته های خودت به صورت ناخوداگاه یه دنیا ساختی در حالی که حتی یه چیزی
هست که میتونی بهش بگی دنیا!!!

smhmma
2014/05/28, 14:10
یه مثال دیگه
من همین الان توی ذهنم یه شهری تصور کردم که پر از خون و خون ریزیه
مشروب خون گرون ترین مشروبه
قتل یه تفریح عادیه و....

با فاصله ی 100 کیلومتر اون ورترش یه شهره پاک که ادما داخلش حتی مشروبم نمی خورن چه برسه به خون
ادما همه دنبال کار خودشونن
پولی وجود نداره چون هرکس به قدری که کار می کنه توی مغازه ها می ره و جنس مورد نیازشو ور می داره
و...

Percy Jackson
2014/05/28, 14:12
تو همه ای چیزایی که گفتی رو به شکل ناخوداگاه از چیزایی که دیدی و میشناسی ساختی!!!!هیچ چیزی که داخل این دنیا نباشه...هیچ کلمه ای که نباشه تو دنیا تو این داستانت نبود!!

Hermion
2014/05/28, 14:14
دقیقا
دنیا....شهر....قبلا وجود داشتن تو یه چیزی بهشون اضافه کردی

smhmma
2014/05/28, 14:17
توی این مثالی که زدی تو تصور از سکون، اجسام و تحرک رو داشتی......تو با داشته های خودت به صورت ناخوداگاه یه دنیا ساختی در حالی که حتی یه چیزی
هست که میتونی بهش بگی دنیا!!!
بعله
هرچند ناخوداگاه نبود و خوداگاه بود ولی این مثال رو زدم برای اینکه بگم شما می تونی تصوری داشته باشی که نشه به طور مستقیم به هیچ چیزی نسبتش داد
تو می تونی بگی چنین دنیایی وجود داره که من بهش بال و پر دادم؟؟
نه
تنها میشه گفت این دنیایی که خلق کردم براساس یه سری دریافتی های من از دنیای خودمه که برعکسشون کردم یا عوض کردم و تغییر دادم اما منشاش دنیای خودمونه
منم درمورد اتلانتیس می تونم بگم افلاطون کشتی ها رو دید
شهر ها رو دید
جزیره ها رو دید
و گفت بیا بزنمشون سر هم
و اینگونه اتلانتیس بوجود اومد
هیچ جزیره ی مقصدی هم نبوده
دیدی؟؟

تو همه ای چیزایی که گفتی رو به شکل ناخوداگاه از چیزایی که دیدی و میشناسی ساختی!!!!هیچ چیزی که داخل این دنیا نباشه...هیچ کلمه ای که نباشه تو دنیا تو این داستانت نبود!!
اره پسرم ولی همش توی این دنیاس اما تو می تونه صرفا بگی ریشش از کجاست؟؟
نه از هر چیزی توی دنیای خودم استفاده کردم
منشا خاصی نداره
به چیزی بال و پر ندادم
فقط یه سری مصالح رو از دنیای خودم جمع کردم و چیدم کنار هم
همش وجود داره
حتی این دنیایی که گفت سکون و حرکت درواقع اینرسی رو برعکس کرده بودم
تقلیده همش
اما...

Hermion
2014/05/28, 14:17
یه متنی من نوشتم....آتلانتیس واقعیه
ادامه ی بحث رو بر این مبنا قرار بدین

smhmma
2014/05/28, 14:18
درضمن ناخوداگاه نبوده
خیلی هم خوداگاه بوده
اما مسئله مهم خوداگاه و ناخوداگاه بودنش نبود برای همین توی مثالم چیزی دربارش نگفتم

master
2014/05/28, 16:42
بعله......و من الان ثابت میکنم که نوح خیلی عقبتر از 4000 سال قبل میلاد بوده.......خود حضرت نوح 1500 سال عمر کرده تقریبا......اگه اینطور بوده حتما تمدن سیلک که اولین تمدن جهان بوده و مال 7500 سال پیش بوده میدیده سیلشو.......پس چرا تو هیچ کتیبه ای گفته نشده که نوح کیه و یا اقاوم بعدش نگفتن؟؟؟؟چرا اینا با هم نمیخونن اصن؟؟؟؟؟
بابابزرگ من همچین حرفی نمیزنم........اما مستر اینو میگه من نمیدونم ازاون بپرس!!

من نفهمیدم چطور ثابت کردی. ابعضی می گن سیل حضرت نوح کل جهان رو زیر آب نبرده، فقط منطقه ی بین النحرین بوده. (دلیلی نداشته سیلکها چیزی بدونن لزوما)
درمورد دوستی که گفتن حضرت آدم برای 10000 سال قبل بوده، من چه کار به حضرت آدم دارم(نوح خیلی بعدش بوده).یا فسیل 10 هزار ساله چشم مصنوعی (باز هم میشه 8000 سال قبل از میلاد، به نظرم تناقضی نداره)
البته به نظر خودم من نباید این حرفها رو بزنم. یک نفر که مطالعه ی کافی داشته و یا رشتش باستان شناسی بوده بیاد نظر بده خیلی بهتره.
این استدلال هم کاملا اشتباهه به نظرم "برادر دقت کن که آتنلانتیس واقعی بوده پس خیلی پیشتر کشتی وجود داشته" یعنی چی؟ این یعنی تو اثبات کردی که اتنلانیس واقعی بوده. بعد نتیجه رو ازش گرفتی. در صورتی که هنوز فرض اولت قطعی نیست. (پارادوکسی وجود نداره، ایراد منطقیه)
اره، ممکنه قبل از حضرت نوح هم کشتی باشه، اما ذهنیتی که من از پیشرفت بشر دارم، پذیرشش برام خیلی سخته که 12 هزار سال پیش از میلاد بشر به دانش ساختن کشتی رسیده باشه. (اصلا چیز ساده ای نیست)

smhmma
2014/05/28, 17:58
من نفهمیدم چطور ثابت کردی. ابعضی می گن سیل حضرت نوح کل جهان رو زیر آب نبرده، فقط منطقه ی بین النحرین بوده. (دلیلی نداشته سیلکها چیزی بدونن لزوما)
درمورد دوستی که گفتن حضرت آدم برای 10000 سال قبل بوده، من چه کار به حضرت آدم دارم(نوح خیلی بعدش بوده).یا فسیل 10 هزار ساله چشم مصنوعی (باز هم میشه 8000 سال قبل از میلاد، به نظرم تناقضی نداره)
البته به نظر خودم من نباید این حرفها رو بزنم. یک نفر که مطالعه ی کافی داشته و یا رشتش باستان شناسی بوده بیاد نظر بده خیلی بهتره.
این استدلال هم کاملا اشتباهه به نظرم "برادر دقت کن که آتنلانتیس واقعی بوده پس خیلی پیشتر کشتی وجود داشته" یعنی چی؟ این یعنی تو اثبات کردی که اتنلانیس واقعی بوده. بعد نتیجه رو ازش گرفتی. در صورتی که هنوز فرض اولت قطعی نیست. (پارادوکسی وجود نداره، ایراد منطقیه)
اره، ممکنه قبل از حضرت نوح هم کشتی باشه، اما ذهنیتی که من از پیشرفت بشر دارم، پذیرشش برام خیلی سخته که 12 هزار سال پیش از میلاد بشر به دانش ساختن کشتی رسیده باشه. (اصلا چیز ساده ای نیست)
پسرم اگر حرفامو کامل می خوندی اشتباه متوجه نمی شدی
گفتم نظری هست که خیلی هم معروف حضرت ادم 10000 سال پیش بوده
بعد براساس اون و اجداد نوح و نسل های بینی حساب کردن نوح مال اون زمان بوده
اما مشکل اینجاس که با یافته های الان به نظر می رسه اینکه ادم 10000 بوده باشه اشتباهه و قدمتش خیلی بیشتر از اینا هست
درنتیجه نوح هم بر می گرده به عقب تر
گرفتی موضوع رو؟؟؟

درمورد ایرادی که به عماد گرفتی بازم اشتباه خوندی

رادر به اینم دقت کن که اگه اتلانتیس واقعی بوده باشه پس ینی کشتی خیلی قبلتر شاخته شده بووده!
گفته اگر واقعی بوده باشه
نه اینکه واقعی هست
البته در هرصورت اشتباه رده ولی اون ایرادی که بهش گرفتی اشتباهه

Hermion
2014/05/28, 22:09
بر اساس مدل سازی های انجام شده توسط محققان امپریال کالج لندن، یک سونامی پنج متری هشت هزار سال قبل یک تکه خشکی که انگلستان را به باقی مناطق اروپا وصل می کرد، خالی از سکنه کرده است. دکتر جان هیل سرپرست این تحقیق می گوید این سونامی با نام «استورگا» این تکه خشکی با نام داگرلند را شسته و برده است. لغزش لایه های زمین در نزدیکی نروژ که به نام لغزش استروگا نامیده می شود، عامل اصلی این سونامی بوده است. این لغزش باعث جا به جایی 300 کیلومتر مکعب لایه های رسوبی در زیر دریای شمال شد، آن قدر که به گفته ی دکتر هیل می توان با آن کل کشور اسکاتلند را زیر لایه ای رسوب به عمق 8 متر پوشاند. داگرلند یا همان فلات قاره ی دریای شمال، قطعه ی زمینی در جنوب دریای شمال بود که حدود 8 هزار سال پیش سواحل شرقی انگلستان را به سواحل غربی هلند، آلمان و دانمارک کنونی وصل می کرد. بخش بزرگی از این سرزمین در پایان عصر یخبندان به دلیل بالا آمدن آب دریا به زیر آب رفت و سپس سونامی استورگا باعث غرق شدن کامل این سرزمین و جدا شدن انگلستان از باقی اروپا شد. بر اساس تئوری های موجود حدود 20 هزار سال قبل انسان ها از راه داگرلند به انگلیتان رسیده بودند. برنهارد ونینگر استاد دانشگاه کلن آأمان که در این زمینه تحقیق کرده، می گوید در دوران میان سنگی این منطقه مثل بهشت یا همان آتلنتیس بوده. حدود ده هزار سال قبل این سرزمین بهترین نقطه ی اروپا برای ماهیگیری و شکار بوده چون دو رودخانه ی راین و تیمز در این منطقه مرداب ها و تالاب هایی را تشکیل می دادند که برای حیات وحش ایده آل بوده است.

نظرتون چیه؟

Percy Jackson
2014/05/28, 23:33
بچه ها اینو یادتون باشه که زمین به اون بزرگی که میگن نیست.....فاصله ها رو زیاد در نظر نگیرید!!

azam
2014/05/28, 23:45
پسرم اگر حرفامو کامل می خوندی اشتباه متوجه نمی شدی
گفتم نظری هست که خیلی هم معروف حضرت ادم 10000 سال پیش بوده
بعد براساس اون و اجداد نوح و نسل های بینی حساب کردن نوح مال اون زمان بوده
اما مشکل اینجاس که با یافته های الان به نظر می رسه اینکه ادم 10000 بوده باشه اشتباهه و قدمتش خیلی بیشتر از اینا هست
درنتیجه نوح هم بر می گرده به عقب تر
گرفتی موضوع رو؟؟؟

با کدوم یافته ها؟؟؟؟؟؟

بچه ها اینو یادتون باشه که زمین به اون بزرگی که میگن نیست.....فاصله ها رو زیاد در نظر نگیرید!!
عماد، الان واسه ی ما فاصله ها چیزی نیست ولی چند هزارسال پیش چی؟؟؟؟

بر اساس مدل سازی های انجام شده توسط محققان امپریال کالج لندن، یک سونامی پنج متری هشت هزار سال قبل یک تکه خشکی که انگلستان را به باقی مناطق اروپا وصل می کرد، خالی از سکنه کرده است. دکتر جان هیل سرپرست این تحقیق می گوید این سونامی با نام «استورگا» این تکه خشکی با نام داگرلند را شسته و برده است. لغزش لایه های زمین در نزدیکی نروژ که به نام لغزش استروگا نامیده می شود، عامل اصلی این سونامی بوده است. این لغزش باعث جا به جایی 300 کیلومتر مکعب لایه های رسوبی در زیر دریای شمال شد، آن قدر که به گفته ی دکتر هیل می توان با آن کل کشور اسکاتلند را زیر لایه ای رسوب به عمق 8 متر پوشاند. داگرلند یا همان فلات قاره ی دریای شمال، قطعه ی زمینی در جنوب دریای شمال بود که حدود 8 هزار سال پیش سواحل شرقی انگلستان را به سواحل غربی هلند، آلمان و دانمارک کنونی وصل می کرد. بخش بزرگی از این سرزمین در پایان عصر یخبندان به دلیل بالا آمدن آب دریا به زیر آب رفت و سپس سونامی استورگا باعث غرق شدن کامل این سرزمین و جدا شدن انگلستان از باقی اروپا شد. بر اساس تئوری های موجود

حدود 20 هزار سال قبل انسان ها از راه داگرلند به انگلیتان رسیده بودند

. برنهارد ونینگر استاد دانشگاه کلن آأمان که در این زمینه تحقیق کرده، می گوید در دوران میان سنگی این منطقه مثل بهشت یا همان آتلنتیس بوده. حدود ده هزار سال قبل این سرزمین بهترین نقطه ی اروپا برای ماهیگیری و شکار بوده چون دو رودخانه ی راین و تیمز در این منطقه مرداب ها و تالاب هایی را تشکیل می دادند که برای حیات وحش ایده آل بوده است.

بیست هزار سال قبل؟؟؟ یعنی میشه قبل از آدم و حوا. قبل از اونا هم انسان ها بودند؟؟؟
البته یه نظریه هست که میگه آدم و حوا اولین انسانای زمین نبودند بلکه قبل از اونا هم یه سری اشخاص تکامل نیافته بودند.

Prince-of-Persia
2014/05/29, 00:38
تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
.
.
.
به نظرمن چنین شهری بوده ولی نه با این عظمت و جلال
اینا دیگه مبالغه بوده
.
.
.
.

عماد تو دوباره درو باز گزاشتی
ببند در رو اب اومد تو

Percy Jackson
2014/05/29, 11:22
راستی اعظم تو پرسیدی که اگه این حرفی باشه که من زدم واقعا قهرمانای شاهنامم وجود داشتن....نکته ینجاس که بله وجود داشتن ولی خیلی روشون مبالغه شده....
خود فردوسی میگه :
که رستم یلی بود در سیستان
که من کردمش رستم داستان

Hermion
2014/05/29, 11:25
خب یه سوال اساسی
مگه زمانی که حضرت آدم و حوا روی زمین اومدن ثابت شده کیه؟؟؟؟؟

Percy Jackson
2014/05/29, 11:29
ثابت نشده......هیچ چیز تو تاریخ ثابت نشده چون نمیتونه بشه.......خیلی اوقات ممکنه یه درگیریهایی تو یه منطقه پیش بیاد یا هر حادثه و اتفاق دیگه ای و اسناد تاریخی جابجا بشه!!!

smhmma
2014/05/29, 11:50
نه ثابت نشده
بحث اینه که می گن مال 10000 سال پیش ست
یافته ها هم مثل همون چشم مصنوعی که مال ده هزار سال پیشه
و کلی فسیل دیگه

بعله گفتیم که حانیه جان احتمالش هست بوده باشه اما این که بوده یا نه معلوم نیست
کاملا امکانش هم هست واقعا نبوده باشه
درضمن اون حرفایی که زدم چی؟؟

ولی من تخیلش کردم و شد

یه مثال دیگه
من همین الان توی ذهنم یه شهری تصور کردم که پر از خون و خون ریزیه
مشروب خون گرون ترین مشروبه
قتل یه تفریح عادیه و....

با فاصله ی 100 کیلومتر اون ورترش یه شهره پاک که ادما داخلش حتی مشروبم نمی خورن چه برسه به خون
ادما همه دنبال کار خودشونن
پولی وجود نداره چون هرکس به قدری که کار می کنه توی مغازه ها می ره و جنس مورد نیازشو ور می داره
و...

بعله
هرچند ناخوداگاه نبود و خوداگاه بود ولی این مثال رو زدم برای اینکه بگم شما می تونی تصوری داشته باشی که نشه به طور مستقیم به هیچ چیزی نسبتش داد
تو می تونی بگی چنین دنیایی وجود داره که من بهش بال و پر دادم؟؟
نه
تنها میشه گفت این دنیایی که خلق کردم براساس یه سری دریافتی های من از دنیای خودمه که برعکسشون کردم یا عوض کردم و تغییر دادم اما منشاش دنیای خودمونه
منم درمورد اتلانتیس می تونم بگم افلاطون کشتی ها رو دید
شهر ها رو دید
جزیره ها رو دید
و گفت بیا بزنمشون سر هم
و اینگونه اتلانتیس بوجود اومد
هیچ جزیره ی مقصدی هم نبوده
دیدی؟؟

اره پسرم ولی همش توی این دنیاس اما تو می تونه صرفا بگی ریشش از کجاست؟؟
نه از هر چیزی توی دنیای خودم استفاده کردم
منشا خاصی نداره
به چیزی بال و پر ندادم
فقط یه سری مصالح رو از دنیای خودم جمع کردم و چیدم کنار هم
همش وجود داره
حتی این دنیایی که گفت سکون و حرکت درواقع اینرسی رو برعکس کرده بودم
تقلیده همش
اما...

همشو دقیق بخون ببین منطقی نیست؟؟

درضمن عماد بعله رستم نامی وجود داشته که یلی بوده
اما این مورد این شکلی هست
خیلی از افسانه ها ریشه در واقعیت داشتن ولی معلوم نیست که هرچی به صورت افسانه دراومده ریشه در واقعت داشته باشه
موضوع اینه که شما نباید سعی کنید اثبات نید اتلانتیس وجود داشته
باید بررسی کنید اتلانتیس وجود داشته؟؟؟
شما الان دارید سعی می کنید اثباتش کنید
درواقع دارید از حالت بی طرفی خارج می شید
این کارو نکنید
فقط سعی کنید ببینید واقعا بوده یا نه؟؟

Hermion
2014/05/29, 11:53
نه ثابت نشده
بحث اینه که می گن مال 10000 سال پیش ست
یافته ها هم مثل همون چشم مصنوعی که مال ده هزار سال پیشه
و کلی فسیل دیگه

بعله گفتیم که حانیه جان احتمالش هست بوده باشه اما این که بوده یا نه معلوم نیست
کاملا امکانش هم هست واقعا نبوده باشه
درضمن اون حرفایی که زدم چی؟؟

همشو دقیق بخون ببین منطقی نیست؟؟

درضمن عماد بعله رستم نامی وجود داشته که یلی بوده
اما این مورد این شکلی هست
خیلی از افسانه ها ریشه در واقعیت داشتن ولی معلوم نیست که هرچی به صورت افسانه دراومده ریشه در واقعت داشته باشه
موضوع اینه که شما نباید سعی کنید اثبات نید اتلانتیس وجود داشته
باید بررسی کنید اتلانتیس وجود داشته؟؟؟
شما الان دارید سعی می کنید اثباتش کنید
درواقع دارید از حالت بی طرفی خارج می شید
این کارو نکنید
فقط سعی کنید ببینید واقعا بوده یا نه؟؟

من اصن طرفی ندارم
فقط یه مقاله دیدم که می گن ممکنه این داگرلند همون آتلانتیس بوده....به خاطر موقعیت خوبی که داشته طبیعت زیبا و حیوانات متنوع هم داشته
به نظر شما همونه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟

Percy Jackson
2014/05/29, 12:36
میدونی اخه دوستان دارن شواهدی بر این میارن که اتلانتیس احتمال وجودش کمه....اگه من فقط بخوام بررسی کنم تعادل کفه ها بهم میخوره...من یه کوچولو از اون ور فشار میدم که اتلانتیس یهو نشه مایا!!!!!!همین!!(در صورت مخالفت با این جمله خودت ویرایشش کن و همونو برداشت کن و در صورت تمایل به بحث برای بهم نخوردن نظم تاپیک یا تاپیک جدید بزن یا برو تو یاهووووو!!)

azam
2014/05/31, 17:35
امممممممم خوب حالا به نظرتون نتیجه چی شد؟؟؟ واقعا بوده یا نه؟؟؟

smhmma
2014/05/31, 18:01
اعظم ما هرچقدر هم بحث کنیم نمی تونیم قطعی بگیم بوده یا قطعی بگیم نبوده
فقط توی این بحثا ذهنمون باز می شه و از دید های مختلف به مسئله نگاه می کنه و...خلاصه بگم برای مخمون خوبه
جالب هم هست

Percy Jackson
2014/05/31, 21:33
احساس میکنم خز شد اتلانتیس....و برای اتلانتیس امکان نداره به جایی برسیم...چون قبل اون ابهامات زیاد دیگه ای هست که باید برطرف شه!!!!!!به عنوان مسئول تاپیک بحث عوض:حالا بگید بحث بعدی کجا باشه؟
1.تروی(روم)
2.استون هنج
3.ایران شاهنامه
4.یه چیزی خودتون بگین

master
2014/06/01, 04:08
یعنی چی تروی تو پرانتز روم، مگه این دو تا به هم ربطی دارن؟ تا جایی که من می دونم جنگ تروی بین یونان و تروجان ها بوده، تروی هم یه شهری شرق ترکیه فعلی بوده.

Percy Jackson
2014/06/01, 09:58
روم رو رموس و رمولوس ساختن.....اونام از فرزندان انه اید یا اینیاس بودن.......اونم یه فرمانده تروایی بود که به همراه یه عده دیگه جون سالم به دربرده بود!!!!ساده و مختصر!!!

vsp
2014/06/01, 10:54
والا من بت کتاب آرتمیس فاول که میگه استون هنج یه پیتزا فروشی برای جنای توریست بوده هم عقیده ام((207))((207))

AVENJER
2014/06/01, 12:02
دادا مثلا درباره چی شاهنامه بحث کنیم؟
تروی(روم)!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟
اطلاعاتی دارید بگید ما هم بدونیم

vsp
2014/06/01, 13:17
توی جنگ تروی فقط چهارتا نیمه خدا وجود داشتند که هر چهار تاشونم طرف تروا بودن آپولو هم طرف تروی بود و به پاریس تو کشتن آشیل کمک کرد

Percy Jackson
2014/06/01, 13:33
توی جنگ تروی فقط چهارتا نیمه خدا وجود داشتند که هر چهار تاشونم طرف تروا بودن آپولو هم طرف تروی بود و به پاریس تو کشتن آشیل کمک کرد

ایا اشیل این وسط بوق بود؟؟؟؟

من یه کتاب دارم به اسم به دنبال روم باستان چیزای خوبی داره در این مورد!!

vsp
2014/06/01, 13:45
مادر آشیل اسمش یادم رفت چی بود ولی می دونم نومف دریایی بوده

Percy Jackson
2014/06/01, 13:55
اولا نیمف نه نومف......دومن تایتان بود....تایتان رودخانه!!!اسمشم تتیس بود!!!!

vsp
2014/06/01, 13:59
درسته تتیس بود ولی تو کتاب اییلیاد هومر واضحا گفته نیمف بوده

Percy Jackson
2014/06/01, 14:42
همین الان ایلیادو دیدم نوشته پروردگار دریاها!!

vsp
2014/06/01, 15:07
مطمئنی؟این نسخه ایی که من دارم نوشته نیمف

smhmma
2014/06/02, 14:55
اصن چرا این بحث هایی که تهش هیچ نتیجه ای نداره؟؟؟
بیاید یه بحث هایی داشته باشیم که نتیجه داشته باشه
بحث افسانه و واقعیت هم باشه
موضوعاتی بدید که ربط به افسانه و واقعیت و اینا داشته باشه که با بحث به نتیجه برسه

Percy Jackson
2014/06/02, 16:48
راحتت کنم ایا تروی واقعیه؟؟اگه نه پس روم از کجا اومده؟؟؟ خوب اگه روم بوده باشه میرسه به تروی دیگه!!!اونوقت چون تروی واقعیه ایا جنگ تروجان واقعی بوده؟؟؟؟ایا چون تروا واقعی قهرمانایی مث ادیسه و اشیل واقعین؟؟؟؟خوب اگه اونا واقعین پس ینی هیولاها و ایزدان واقعین؟؟؟؟؟چی شد؟؟((225))((225))((225))

smhmma
2014/06/02, 19:16
راحتت کنم ایا تروی واقعیه؟؟اگه نه پس روم از کجا اومده؟؟؟ خوب اگه روم بوده باشه میرسه به تروی دیگه!!!اونوقت چون تروی واقعیه ایا جنگ تروجان واقعی بوده؟؟؟؟ایا چون تروا واقعی قهرمانایی مث ادیسه و اشیل واقعین؟؟؟؟خوب اگه اونا واقعین پس ینی هیولاها و ایزدان واقعین؟؟؟؟؟چی شد؟؟((225))((225))((225))
پسرم
ابدا نمیشه همچین نتیجه هایی گرفت
بهتره این بحثو ول کنیم
مطمئنا بی نتیجس
روم که بوده
اما ابدا به این معنی نیست که پس تروی هم بوده
اگه تروی بوده
ابدا به این معنی نیست که جنگش هم بودهاگر جنگش بوده به این معنی نیست که اشیل و ادیسه بودن به این معنی نیست که هیولا ها و ...هم بودن

Percy Jackson
2014/06/02, 19:19
لطفا یه بحث باز کن!!

smhmma
2014/06/02, 19:22
جدا بحثی ندارم ولی می دونم این بحثم نتیجه نداره
پس خودت یه خوبشو باز کن پسرم
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخ

azam
2014/06/03, 11:17
اصلا فلسفه یعنی چی؟؟
اینم موضوع ....خخخخخخخخخ((200))