PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رابین هود واقعی

mr.red
2014/04/30, 20:35
ویلهلم تل (ویلیام تل یا گیوم تل)، قهرمان تاریخی سوییس در قرن چهاردهم است. در دورانی که دودمان هابسبورگ ان منطقه را زیر تسلط خود درآورد، او جانب ستمدیدگان را گرفت و با رفتار خویش مردم را به مقاومت در برابر متجاوزین ترغیب نمود.
ویلهلم تل یکی از قهرمانان واساطیر تاریخ سوییس واروپاست.در واقع میشود گفت نسخه سوییسی رابین هود است با این تفاوت که برعکس رابین هود هرچی راجب این بابا میگن تقریبا واقعیت دارد.
ویلیام در برابر اشغالگران سرزمینش سر به طغیان گذاشت ومردم روستایی را که از مالیات های سنگین خسته شده بودند همراه خود علیه حکومت شوراند وقتی که ویلیام دستگیر شد همچنان از فرمانبرداری سر باز زد جوری که برای مجازات او را مجبور کردند سیبی روی سر پسر کوچکش بگذارد و آن را با تیر بزند.درحالی که کوچکترین اشتباه میتوانست باعث قتل پسرش آن هم به دست خودش بشود، اوتیر را درست به سیب زد و آن را دو نیم کرد.
تل در اروپا نماد شجاعت آزادگی وایستادگی در برابر ظلم است .
کتاب ویلهلم تل که شیلر نویسنده ی آن نام دارد بر خیلی ها تاثیر گذاشت و انقلابیون فرانسه از آن الهام گرفتند.
سالوادور دالی او را به تصویر کشیده و جواکینو روسینی، برای او آهنگ زیبایی ساخته است.
بتهوون هم به شدت او را دوست داشت.حتی آدولف هیتلر هم به تل عشق میورزید و در کتاب «نبرد من» به اواشاره نموده است.

BOOKBL
2014/04/30, 22:42
چن وقت پیش داشتم یه برنامه میدیدم اسمش رابین هود در دنیای واقعی بود.
شما مطمئن باشین یه شخص به نام رابین هود وجود داشته. اینقدر یاغی معروفی بوده یاغی های دیگه اسمشو میدزدیدن همین دسگیر شدنشو سخت میکرده.

Percy Jackson
2014/05/01, 19:02
من اینو میدونستم داستانشو خوندم................جالبه پیشنهاد می کنم شما هم بخونید......

Ajam
2014/05/02, 11:04
من یه چیزایی در بارش خوندم داستان جالبی دارم من می گم اگه تونستین شما هم بخونین!