PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب رشته..........

shiny
2014/04/28, 19:11
سلام!
خب دوستان تو یه موردی خیلی به کمکتون نیاز دارم
اخر سال شده و من باید کم کم تصمیممو بگیرم که کدوم رشته برم
ولی مشکلم اینه که واقعا بین تجربی و ریاضی موندم... یه عده بهم میگن نگا کن ببین خودت چه درسیو دوس داری ...
منم بعد کلی نگاه کردن دیدم فیزیکو دوس دارم ... ریاضیمم خوبه از زیست هم بدم نمیاد ... در نتیجه به نتیجه ی خاصی نرسیدم...

و یک عده ی دیگه که تعدادشون خیلیم بیشتره بهم میگن برو تجربی چون شغلاش واس دخترا بهتره... من واقعا موندم ...
بعضیام گفن ببین تو کدوم قوی تری ... منم دیدم امتحانام که هشون بیسته (البته تعریف از خود نباشه...((71))) تو ازمونا هم هر دفه یکدومو خوب میزنم در نتیجه بازم به نتیجه ای نرسیدم...

وای خداااااا درنتیجه من دارم خل میشم...
دوستان ممنون میشم نظر یا پیشنهاد یا تجربیاتتون رو بهم بگین ... لفطا

Ajam
2014/04/28, 19:23
سلام ابجی!
تجربی شغلش برا دخترا بهتره ولی مکافاتیه قبول شدن!
ریاضی قبول شدن راحت تره ولی کاراش یه کم پسرونه ان!
ببین کدومو بیشتر دوس داری،کدوم یکی استعداد داری،کدوم یکی قبول می شی،کدوم یکی برا آیندت بهتره بعد انتخاب کن!

Red Viper
2014/04/28, 19:23
با اینکه تکراری بازم میگم ببین خودت چی دوست داری.((3))
اگه ریاضی دوست داری برو ریاضی تنوع رشته هاش خیلی زیاده.
بعدش اونی که خودت بیشتر دوست داری تو اولویت نه تعداد اونایی که بهت میگن چه رشته ای بری.
و در آخر ببین شغلای کدوم رشته رو عاشقشی و دوست داری اونکاره بشی.

argotlam
2014/04/28, 19:24
این دقیقا مشکل منم هس
همه می گن تجربی آینده ی شغلیش بهتره و هزار تا چیز دیگه
بخوای بحث علاقه رو هم بکشی وسط خداییش من نسبت به هیچ کدوم احساس خاصی ندارم
ترک تحصیل کنم ینی؟

Hermion
2014/04/28, 19:38
تجربی اتفاقا برا دخترا خوب نیست
چون ادامه دادنش خیلی طول می کشه و ممکنه خستتون کنه و کلا بی خیال درس شید

mr.red
2014/04/28, 19:52
نظرت راجب انسانی چیه؟؟؟؟

shiny
2014/04/28, 19:56
نظرت راجب انسانی چیه؟؟؟؟
یا خداااا
بیخیال من ادبیات میبینم از یه فرسخی فرار میکنم...
عربی و تاریج و جغرافی هم که اصن عشقامن...((39))((106))

ThundeR
2014/04/28, 20:55
ریاضی شاید اولش آسون باشه... اما بخوای واسه دانشگاه رشته انتخاب کنی.... زیر شاخه هاش، درساش همش محاسباتی و مربوط به ریاضیه... من که ریاضیم عاااالی* تعریف از خود نباشه خخخخ * بود ... الان بیچاره شدددم.... اما از رشتم واقعا دارم لذت می برم ..و اما در مورد تجربی: واقعا دیه خز شده.... هر چی دختره می رن تجربی انتخاب می کنن... این دیه چه مدلشه؟؟اما به نظرم مهمترین زیر شاخه تجربی دامپزشکیه.....خخخخخخ....انسان : حرفشم نزن.... از دوران طفولیت حالم از این رشته بهم می خورد... خدا کنه از روی زمین( یا شایدم لیست رشته هااااا) محو بشه...خخخخخ.... :دی

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

ریاضی شاید اولش آسون باشه... اما بخوای واسه دانشگاه رشته انتخاب کنی.... زیر شاخه هاش، درساش همش محاسباتی و مربوط به ریاضیه... من که ریاضیم عاااالی* تعریف از خود نباشه خخخخ * بود ... الان بیچاره شدددم.... اما از رشتم واقعا دارم لذت می برم ..و اما در مورد تجربی: واقعا دیه خز شده.... هر چی دختره می رن تجربی انتخاب می کنن... این دیه چه مدلشه؟؟اما به نظرم مهمترین زیر شاخه تجربی دامپزشکیه.....خخخخخخ....انسان : حرفشم نزن.... از دوران طفولیت حالم از این رشته بهم می خورد... خدا کنه از روی زمین( یا شایدم لیست رشته هااااا) محو بشه...خخخخخ.... :دی

Dokhtare Ashoob
2014/04/28, 20:55
من میگم بیا ریاضی!!!!!تو ریاضیت خیلی خوبه اصن فیلسوفی تو ریاضی!! د اگه تو نیای ریاضی زهرام نیاد من تنها میشم سال بعد!! اونوقت اشکالامو از کی بپرسم ؟؟؟((94))

shiny
2014/04/28, 21:16
من میگم بیا ریاضی!!!!!تو ریاضیت خیلی خوبه اصن فیلسوفی تو ریاضی!! د اگه تو نیای ریاضی زهرام نیاد من تنها میشم سال بعد!! اونوقت اشکالامو از کی بپرسم ؟؟؟((94))
عطرین من الان تو ابرام ...

چطوره ترک تحصیل کنم هان؟؟
یا برم هنرستان... خیاطی و اشپزی چطورن؟؟

مجید
2014/04/28, 21:33
اصلا مگه رشته دخترونه پسرونه داره، الان تو رشته مکانیکش هم که یه زمانی همه فکر می کردن فقط پسرونه است، کلی دختر دارن تحصیل میکنن خیلی هاشون هم موفقن و کار هم دارن
نکته اصلی اینه که پایه همه رشته های مهندسی ریاضیه پس اگر از ریاضیت مطمئن نیستی بهتره دورش رو خط بکشی

Leyla
2014/04/28, 21:39
اگه بخوام جدی بگم:

فاطی به نظر من اگه شغل خاصی در نظر داشته باشی انتخاب رشته برات بهتر می شه. شاید بهتر باشه بری هنرستان (هنرستان همیشه ام چیز بدی نیست به خدا، مثلا اگه از الآن معماری یا کامپیوتر بخونی بهتر از این که سه سال عمرتو تلف کنی).
اگرم در نظر نداری باید به چند نکته دقت کنی:
اول از همه انتخاب رشته اونقدراام چیز وحشتناکی نیست، اگه انتخابت اشتباه باشه فوقش سال سوم تغییر رشته می دی.
تو ریاضی پدرت در میاد چون باید با کلی فرمول فیزیک و جبر و هندسه سر و کله بزنی. سال سوم و چهارم فیزیک ریاضیا از تجربیا سنگین تره. من الآن سال سومم، و دبیرمون می گه چهارفصل مشترک بین ریاضیا و تجربیا برای ریاضیا پنج برابر تجربیا نکته داره.
هندسه و جبر هم (این یه جورایی بدبینانه ترین نظر منه) گاهی وقتا واقعا خسته کننده می شه. اگه یادش بگیری برات کاری نداره ولی خیلیا فقط حفظ می کنن و از پسش برنمیان.
ولی تجربی قابل تحمل تره. از نظر بیشتر بچه ها زیست شیرینه و کاربردشم تو زندگی بیشتر از احتمال غیر همشناس و اینجور چیزاس...
مسئله بیشتر سر علاقه ست. اگه فکر می کنی فیزیک رو دوست داری و خیلی راحت از پسش برمیای پس جبر و هندسه ام نباید برات سخت باشه.
(نکته: من همه چیزو از دید خودم گفتم، نه به طور کلی)
علاوه بر اینا اگه بری ریاضی دستت برای انتخاب رشته دانشگاه بازتره.

اگه بخوام شوخی بگم:

یه بار سر زنگ فیزیک بحث به مقایسه ی ریاضیا و تجربیا رسید. (اینجور بحثا سر زنگ فیزیک زیاد پیش میاد، نمی دونم این دبیر فیزیک ما چه پدرکشتگی ای با ریاضیا داره...)
ماجرا این بود که سر صبحی مدیر عزیز رفته بود بالای سکو و بعد از یک سخنرانی انگیزه افروز همه ی تجربیا رو خانم دکتر، انسانیا رو خانم وکیل و ریاضیا رو خانم مهندس کرده بود. ماام سر فیزیک بعد از اون چند جلسه ای که طرفداری های خانم از تجربیا حرصمونو درآورده بود با متلک هایی که به لقب خانم دکترشون گفتیم قشنگ خودمونو خالی کردیم!
آخه یعنی چی! اینا این همه ادعاشون می شه و خانم دکتر خانم دکتر می کنن آخرش بهیارم نمی شن، ولی ما هر کاری بکنیم آخرش یه مهندس می شیم!
دروغ می گم؟
بعد خانم گفت: خب بـــــــــله، اینم یکی از مزیت های رشته ی ریاضی نسبت به تجربیه. شماها همتون هم خانم مهندس می شین، هم خانمِ مهندس!
دیگه دلیل از این بهتر؟ ((200))

پ.ن2: البته الآن دیگه از این بحثا نداریم، نمی دونم چرا...
پ.ن: فاطی رشته ی صادق چیه؟ ((200))

sasan2012
2014/04/28, 21:56
تنها چیزی که مهمه علاقه است حالا پول مرد و زنی و اینا اهمیت نداره ما هممون میدیم تو دلمون به چه علاقه داریم و فقط خودمون رو به نادونی زدیم تا بقیه برامون تعیین و تکلیف کنند (فقط تنها چیزی که مهمه اینه که فردای روزگار وقتی یک نشستی با خودت فکر کردی نگی کاش...)
با توجه به علاقت به فیزیک بری رشته ریاضی فیزیک بهتره حالا خود دانی خلایق را هر چه لایق

mr.red
2014/04/28, 22:35
من نمیتونم بهت بگم که چه رشته ای انتخاب کنی اون تصمیم رو خودت باید بگیری اما بهت یه نصیحت بکنم قشنگ فکراتو بکن قشنگ تحقیق کن برو تو ویکی پدیا بزن شاخه علوم تجربی یا علوم ریاضی ببین برای هر کدوم چه رشته ای تو دانشگاه هست ببین کدوم با علایقت جور درمیاد اون وقت دوباره قشنگ فکر کن تا مثل من سه سال دیگه خواستی کنکور بدی و موقع دانشگاه رفتنت شد پشیمون نشی.

smhmma
2014/04/28, 22:43
دخترم همه گفتن بزار منم بگم
ریاضی و فیزیک اینقدر شاخه شاخه میشه که تو نمی تونی بگی من به همه فیزیک علاقه دارم
مثلا چون خاذن و مقاومت و الکتریسیته جاری و ساکن مبحثی داخل سوم هست که مشترکه و واقعا از دید خیلی ادما خیلی قشنگه اما اولش قشنگه یکمی که جلوتر بری درس بسیار خشکی میشه
از یه طرف دیگه تو حسابان و ریاضی مباحث تنوع خاصی دارن مثلا انالیز ترکیبیات خیلی خیلی متفاوت با توابع و حد و مشتق و ... هست انالیز هوشیه و فکری اما حد و مشتق و توابع محاسباته
و مشکل اینجاس که می تونی هرکدوم از اینا رو ادامه بدی که خیلی علایق مختلفی براشون نیازه
از یه طرف زیست اونو جوری نیس که توی سال اوله
مثلا ژنتیک سوم کلی محاسباتم داره
یا کلی اناتومی بدن و دندان
در عین حال کلی مواد رو توضیح می ده که مربوط به داروسازی میشن تا حدی
و دارو سازی و پزشکی خیلی متفاوتن
داروسازی کلی حفظی داره و درس خشکیه
پزشکی دل و جرئت هم می خواد تو تحمل خون و سوختگی دیدن رو داری؟؟
یا بدت نمیاد دس بکنی تو دهن مردم یا دل و روده مردم؟؟
یا بدت نمیاد بچه بدنیا بیاری؟؟
همچنین اینم هست که اگه اینقدر درس خون و موفقی که بت‌ونی توی رشته تجربی جزو هزار نفر اول کشور باشی می تونی یه رشته خوب بری وگرنه مجبوری بری دانشگاه کتسفس یا یه رشته ی مزخرف تجربی
در عین حال توی دانشگاه درسای رشته ریاضی به طور معمول خیلی سخت تره اما رشته تجربی برعکس دبیرستان خیلی اسون تر از دبیرستان میشه
تازه چن ترم که درس تئوری بگذرونی همش میشه عملی و توی بیمارستان بودن
می دونی چی می گم؟؟
درضمن تجربی فقط دبیرستانش سخته اما راضی دبیرستانش اسونتره اما دانشگاه پدرتو درمیاره

AVENJER
2014/04/28, 23:13
اغاااااااااااااا منم مشکل دارم
من تجربی بیشتر از ریاضی دوست دارم ولی تمام کسایی که میشناسم بهم میگن برو ریاضی
حالا واقعا ریاضیم هم خوبه ها ولی نمیدوم چرا از تجربی بیشتر از راضی خوشم میاد!!!
فکر کم یکی از دلایلش اینه که من توی ریاضی رشته ای ندیدم که مورد علاقم باشه.
میگم برم حوزه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ همه میگن خوبه ها برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Cyrus-The-Great
2014/04/29, 00:07
حالا بزارین منم نظرمو بگم.

اول از همه دوباره و دوباره مهمترین دلیل علاقه خودتونه. و اینکه بدونید که اگه این رشته رو ادامه بدید میتونید به نحو احسن براش تلاش کنید.

در مورد بعدی.. ریاضی سخت تره یا تجربی معنی خاصی نداره. چون چه ریاضی و چه تجربی چه در اواخر دبیرستان و چه در دانشگاه تلاش مظاعف می طلبه.

پول و مسایل مالی شاید به نظر بیاد کار یه پزشک در بحث درآمد راحت تره. اما هر کسی تو هر رشته ای سعی کنه و تلاش درخورش رو بکنه تو هر رشته ایم که میخوای باش ( حتی آبیاری گیاهان دریایی :دی ) میتونی پول خوب دربیاری. یه پزشک خوب هم از یه پزشک نسبتا خوب درآمدش بیشتره..
مگه مهندس نداریم که درآمدش از پزشک بیشتره؟؟ مگه پزشکم نداریم که درآمدش از ده تا مهندسم بیشتره؟؟
مسائل مالی کاملا بستگی به خود فرد داره...

پس تنها نکته مهم اینه که ببینی در مرحله اول علاقت چیه؟ و در مرحله بعد آیا حاضری تلاشی انجام بدی که در اون بهترین بشی؟؟

نگو من ریاضیم خوبه پس برم ریاضی یا از زیستم بدم نمیاد برم تجربی..
من خودم تعریف از خود نباشه من ریاضی و مخصوصا هندسم خیلی خوبه. همین طور فیزیکم. من تاسال سوم رشته ریاضی بودم. داشتم برای المپیاد فیزیک میخوندم. المپیادی که محاسبات و تلاش فوق العاده میطلبه. اما فقط و فقط به خاطر علاقم ول کردم و الان تجربیم. و دارم نهایت تلاشمو میکنم که بتونم شایسته هدفی که انتخاب کردم باشم.

پس مهم اینه که با خودت خلوت کنی وببینی چه چیزیو بیشتر میخوای.
هر چی میخوای انتخاب کن. اما وقتی انتخابش کردی پاش وایس و توش بهترین باش!

والسلام :megusta:

ELENOOR
2014/04/29, 01:13
بيشتر حرفها را دوستان زدن
اول اين را بگم
رياضيات دانشگاه چند دسته ميشه و به رشته اي كه مي خوني بستگي داره
ولي معمولا هميشه رياضي عمومي وجود دارد.اگه رشته فني و مهندسي بخوني كه رياضي مهندسي هم هست.البته براي ارشد هم رياضي داريد.
پس از رياضي گريزي نيست.اگه كسي بره رشته رياضي حسني كه داره اينه كه حداقل با مفاهيم آشناست و وقتي استاد ميگه انتگرال چند گانه مثل ... به استادنگاه نمي كنه.خيلي راحت مي گه استاد يادمون نيست اين مبحث چي بوده.
بازم بستگي به رشته داره كه فيزيك كاربرد داشته باشه يا نه.مثلا الكترونيك هم رياضيات داره و هم مدار
ولي صرف اينكه فيزيك يا رياضي اول دبيرستان به نظرتون راحت و سهل هست و حتي كل رياضيات و فيزيك دوره متوسطه بگيد همه چيز حله ... اينطور نميشه تصميم گرفت.الان دوره اي شده كه تا دلتون بخواد دكتر و مهندس و وكيل داريم و بيشتر از اونها بي كار.
نمي دونم شايد براي دوره شما وضعيت اشتغال بهتر بشه
به هر صورت بايد اول بدونيد كه چي مي خواهيد.علاقه خيلي مهمه چون توي دانشگاه وقت كمه و حجم درسها زياد و درسها سخت
فقط بواسطه علاقه هست كه مي تونيد ادامه بديد.بعد از علاقه چيزي كه خيلي خيلي مهمه آينده دار بودن اون رشته هست.يه تحقيق جامع و كامل در مورد رشته اي كه دوست داري در دانشگاه دنبال كني داشته باش.آينده شغلي و جايگاه اجتماعي اون شغل را بسنج.مطمئنا هيچ چيزي راحت به دست نمياد و اگه راحت بدست بياد داراي ارزش چنداني نيست.
ببين اون رشته چه ملزوماتي مي خواد چه دروسي را بايد بلد باشي و چه پيش زمينه هايي لازم داره.اگه آگاهانه انتخاب كني مطمئن باش كه حتما موفق ميشي.
من به شخصه بهت رشته رياضي را پيشنهاد مي كنم.بااينكه مي دونم خيلي اذيت ميشي ولي مي دونم كه ارزشش را داره و هيچ وقت از انتخاب رشته رياضي پشيمون نميشي.نهايتش اينه كه براي كنكور البته اگه تا اون موقع باشه رشته ات را عوض كني و چند تا كتاب اضافي بخوني.
ولي بازم همه جوانب را بررسي كن.هر چيزي راانتخاب كردي خودت را براي سختي هاش هم آماده كن تا دچار افت تحصيلي نشي.همين ديگه
موفق باشي

aghi20
2014/04/29, 01:31
اين چيزيه كه در آخر خودت بايد انتخاب كني.
ميدوني ايني كه الان داري ميخوني هيچه. من هم تو دبيرستانم عالي بودم ولي الان دانشگاه به شكر خوردن افتادم.
ولي كلا اگه حفظياتت بهتره به نظرم برو تجربي چون تقريباً حافظه ميطلبه بيشتر ولي اگه به نظر خودت ضريب هوشيت بيشتر از حافظته برو رياضي البته تو رياضي حافظه هم هست ولي كلا بايد باهوش باشي كه بتوني دووم بياري.
اين هم كه ميگن تجربي براي دختراست رياضي براي پسرا همش مزخرفه. اصلا هم اين طور نيست.
براي دانشگاه هم بالا چندتا از دوستان گفتن، رياضي قبوليش تو بهترين رشته ها راحت تر از تجربيه.
باز هم با خودته
اميدوارم كه هر كدوم رو انتخاب ميكني موفق باشي

master
2014/04/29, 01:45
اصلا مگه رشته دخترونه پسرونه داره، الان تو رشته مکانیکش هم که یه زمانی همه فکر می کردن فقط پسرونه است، کلی دختر دارن تحصیل میکنن خیلی هاشون هم موفقن و کار هم دارن
نکته اصلی اینه که پایه همه رشته های مهندسی ریاضیه پس اگر از ریاضیت مطمئن نیستی بهتره دورش رو خط بکشی

خدایی از ما که گذشت، ولی مکانیک دختر نداشت (از 120 ورودی، 16 دختر)
حالا جدای این، اگه ریاضیت خوبه تو تجربی هم به کارت میاد. اگه فیزیک علاقه داری (مثل من که داشتم) بیشتر به سمت ریاضی تمایل داره. که بعدا سالهای بالاتر دبیرستان شاخه شاخه میشه. مثلا هر فصل فیزیک سوم دبیرستان یه جورایی مربوط به یه رشته ی فنی مهندسی میشه. تو بعضی رشته های فنی تعداد دخترا و پسرا تقریبا برابره. مثل مهندسی شیمی یا کامپیوتر. باقی حرفارو دوستان زدن. فقط یک نکته درباره حرفی که زده شد بعدا درسها خشک میشن، خب فکر کنم تقریبا تمام درسا تو دانشگاه این اتفاق کمابیش براشون میفته، خیلی مربوط به رشته ی خاصی نیست. و حرف دیگه ای که گفته شد سعی کن تو هرچی میری بهترین باشی، نمی گم حرف بدیه اما به نظرم اصلا لازم نیست. منظورم اینه که توقع بیجا برای خودت نسازی. شاید حرف خوبی برای گفتن نباشه، اما بعدا می فهمی دانشگاه هم آنچنان آش دهن سوزی نیست، منظورم اینه که زندگی کوتاهتر از اونه که بخوای ضد علاقت حرکت کنی (مصلحت های مزخرفو بریز دور ) کلی دوست دارم که مکانیک خوندن (یه جورایی رشته ی دومه تو فنی) دانشگاه تهرانم خوندن (به قولی بهترین دانشکده فنی) خدایی آدمای باهوشی هم بودن، اما آخرش گفتن گور بابای این مزخرفا. منظور این که ببین دوست داری دنبال چی بری.

Sepehr.Dejavou
2014/04/29, 13:13
اگه حال داری درس بخونی برو تجربی اگه اخر ترمی هستی برو ریاضی
دراینده لیسانس گرفتی سعی کن یه کار کوچیک که پیدا کنی که مدرک رفتی بیکار نباشی

Prince-of-Persia
2014/04/29, 13:14
هر رشته ای که دوست داری
.
.
.
...................................

azam
2014/04/29, 15:46
به نظر من سال دومتو برو تجربی، اگه ازش خوشت نیومد به راحتی میتونی تغییر رشته بدی، ریاضی فقط یه آمار داره بخونه که اونم خیلی آسونه ولی زیست تجربیا سخته. حتی اگه از تجربی هم خوشت نیومد لااقل یه زیست و خوندی و اطلاعات عمومی تو خیلی بالا می بره. منکه خودم پشیمونم چرا امسال اینکارو نکردم ((72))

یا برم هنرستان... خیاطی و اشپزی چطورن؟؟
قالی بافی هم خوبه هاااا ((200))

shiny
2014/04/29, 15:59
اگه بخوام جدی بگم:

فاطی به نظر من اگه شغل خاصی در نظر داشته باشی انتخاب رشته برات بهتر می شه. شاید بهتر باشه بری هنرستان (هنرستان همیشه ام چیز بدی نیست به خدا، مثلا اگه از الآن معماری یا کامپیوتر بخونی بهتر از این که سه سال عمرتو تلف کنی).
اگرم در نظر نداری باید به چند نکته دقت کنی:
اول از همه انتخاب رشته اونقدراام چیز وحشتناکی نیست، اگه انتخابت اشتباه باشه فوقش سال سوم تغییر رشته می دی.
تو ریاضی پدرت در میاد چون باید با کلی فرمول فیزیک و جبر و هندسه سر و کله بزنی. سال سوم و چهارم فیزیک ریاضیا از تجربیا سنگین تره. من الآن سال سومم، و دبیرمون می گه چهارفصل مشترک بین ریاضیا و تجربیا برای ریاضیا پنج برابر تجربیا نکته داره.
هندسه و جبر هم (این یه جورایی بدبینانه ترین نظر منه) گاهی وقتا واقعا خسته کننده می شه. اگه یادش بگیری برات کاری نداره ولی خیلیا فقط حفظ می کنن و از پسش برنمیان.
ولی تجربی قابل تحمل تره. از نظر بیشتر بچه ها زیست شیرینه و کاربردشم تو زندگی بیشتر از احتمال غیر همشناس و اینجور چیزاس...
مسئله بیشتر سر علاقه ست. اگه فکر می کنی فیزیک رو دوست داری و خیلی راحت از پسش برمیای پس جبر و هندسه ام نباید برات سخت باشه.
(نکته: من همه چیزو از دید خودم گفتم، نه به طور کلی)
علاوه بر اینا اگه بری ریاضی دستت برای انتخاب رشته دانشگاه بازتره.

اگه بخوام شوخی بگم:

یه بار سر زنگ فیزیک بحث به مقایسه ی ریاضیا و تجربیا رسید. (اینجور بحثا سر زنگ فیزیک زیاد پیش میاد، نمی دونم این دبیر فیزیک ما چه پدرکشتگی ای با ریاضیا داره...)
ماجرا این بود که سر صبحی مدیر عزیز رفته بود بالای سکو و بعد از یک سخنرانی انگیزه افروز همه ی تجربیا رو خانم دکتر، انسانیا رو خانم وکیل و ریاضیا رو خانم مهندس کرده بود. ماام سر فیزیک بعد از اون چند جلسه ای که طرفداری های خانم از تجربیا حرصمونو درآورده بود با متلک هایی که به لقب خانم دکترشون گفتیم قشنگ خودمونو خالی کردیم!
آخه یعنی چی! اینا این همه ادعاشون می شه و خانم دکتر خانم دکتر می کنن آخرش بهیارم نمی شن، ولی ما هر کاری بکنیم آخرش یه مهندس می شیم!
دروغ می گم؟
بعد خانم گفت: خب بـــــــــله، اینم یکی از مزیت های رشته ی ریاضی نسبت به تجربیه. شماها همتون هم خانم مهندس می شین، هم خانمِ مهندس!
دیگه دلیل از این بهتر؟ ((200))

پ.ن2: البته الآن دیگه از این بحثا نداریم، نمی دونم چرا...
پ.ن: فاطی رشته ی صادق چیه؟ ((200))[/QUOTE
مرسی لیلا جون ... به شغل خاصی علاقه ندارم ... ینی اطلاعات زیادی هم ندارم باید برم یکم تحقیق کنم
صادق کامپیوتر میخونه...
[QUOTE=smhmma;42541]دخترم همه گفتن بزار منم بگم
ریاضی و فیزیک اینقدر شاخه شاخه میشه که تو نمی تونی بگی من به همه فیزیک علاقه دارم
مثلا چون خاذن و مقاومت و الکتریسیته جاری و ساکن مبحثی داخل سوم هست که مشترکه و واقعا از دید خیلی ادما خیلی قشنگه اما اولش قشنگه یکمی که جلوتر بری درس بسیار خشکی میشه
از یه طرف دیگه تو حسابان و ریاضی مباحث تنوع خاصی دارن مثلا انالیز ترکیبیات خیلی خیلی متفاوت با توابع و حد و مشتق و ... هست انالیز هوشیه و فکری اما حد و مشتق و توابع محاسباته
و مشکل اینجاس که می تونی هرکدوم از اینا رو ادامه بدی که خیلی علایق مختلفی براشون نیازه
از یه طرف زیست اونو جوری نیس که توی سال اوله
مثلا ژنتیک سوم کلی محاسباتم داره
یا کلی اناتومی بدن و دندان
در عین حال کلی مواد رو توضیح می ده که مربوط به داروسازی میشن تا حدی
و دارو سازی و پزشکی خیلی متفاوتن
داروسازی کلی حفظی داره و درس خشکیه
پزشکی دل و جرئت هم می خواد تو تحمل خون و سوختگی دیدن رو داری؟؟
یا بدت نمیاد دس بکنی تو دهن مردم یا دل و روده مردم؟؟
یا بدت نمیاد بچه بدنیا بیاری؟؟
همچنین اینم هست که اگه اینقدر درس خون و موفقی که بت‌ونی توی رشته تجربی جزو هزار نفر اول کشور باشی می تونی یه رشته خوب بری وگرنه مجبوری بری دانشگاه کتسفس یا یه رشته ی مزخرف تجربی
در عین حال توی دانشگاه درسای رشته ریاضی به طور معمول خیلی سخت تره اما رشته تجربی برعکس دبیرستان خیلی اسون تر از دبیرستان میشه
تازه چن ترم که درس تئوری بگذرونی همش میشه عملی و توی بیمارستان بودن
می دونی چی می گم؟؟
درضمن تجربی فقط دبیرستانش سخته اما راضی دبیرستانش اسونتره اما دانشگاه پدرتو درمیاره
مرسی محمد حسین...
نه ادمی نیستم که از این کارایی که میگی بترسم یا بدم بیاد... اتفاقا دوس دارم این کارارو
............
ممنونم از همه دوستان حرفاتون خیلی به دردم خورد...
فک کنم برم تجربی البته این تقریبا بر اساس علاقم به شغله...
نمیدونم فوقش پشیمون شدم به گفته اعظم عمل میکنم...

Prince-of-Persia
2014/04/29, 16:05
افرین

((72))

smajids
2014/04/29, 16:17
منم مثل تو بودم ببین از هر رشته ای چه چیزیش رو دوست داری مثلا من اگه ریاضی می خوندم مطمئنا در دانشگاه فیزیک می خوندم یا اگه تجربی بودم جانور شناسی می خوندم یا اگه انسانی بودم حقوق ، پس ببین من در دبیرستان تجربی خوندم اما در دانشگاه حقوق پس آخرش به هدفم رسیدم ازاین بهتر نمی تونم راهنماییت کنم

sir m.h.e
2014/04/29, 18:46
ای وای! انتخاب رشته!
واسه انتخاب رشته باید چند تا فاکتور رو در نظر بگیری
1_علاقه 2_استعداد ومهارت 3_خانواده 4_شرایط اجتماع(با کمک کتاب مطالعات اجتماعی سال اول دبیرستان((72)) )
این مورد هایی که گفتم باهم دیگه باعث می شن تا رضایت از شغل بوجود بیاد پس باید برگردی ببینی تو کدوم رشته مهارت و استعدادت بیشتره و به کدوم علاقه داری تا راحت تر انتخاب رشته کنی
اما اگه توی همه ی رشنه های مد نظر این تو تا فاکتور رو داری باید از خانواده کمک بگیری چون اگه اون ها کمک کنند حتی اگه خسته هم بشی اونا بهت کمک میکنند
در اخر اگه خانواده هم با همه ی رشته ها موافق بود باید به این فکر کنی که کدوم رشته برای کشور مفید تره
اما اگه بازهم نتونستی تصمیم بگیری به مشاور مدرسه مراجعه کن یا از مشاور های دیگه استفاده کن
ولی یادت نره مهم ترین چیز اینه که تصمیم آخر با خودته پس چیزی رو انتخاب کن که بهش علاقه داری((13))((97))

Hermion
2014/04/29, 18:57
یه سوال اساسی
مگه هنرستان چشه؟؟؟
خو من علاقه دارم برم هنرستان
برم طراحی صفحات وب بخونم...گرافیک بخونم....
چی کار کنم ولی همه می گن عمرااااااااااااااااااااا بزاریم
چی کار کنم همین جا به منم مشاوره بدین!!!

shiny
2014/04/29, 19:14
یه سوال اساسی
مگه هنرستان چشه؟؟؟
خو من علاقه دارم برم هنرستان
برم طراحی صفحات وب بخونم...گرافیک بخونم....
چی کار کنم ولی همه می گن عمرااااااااااااااااااااا بزاریم
چی کار کنم همین جا به منم مشاوره بدین!!!
خب دوس داری برو
چرا بقیه مخالفن؟؟
قانعشون بکن خو...

Hermion
2014/04/29, 19:16
خب دوس داری برو
چرا بقیه مخالفن؟؟
قانعشون بکن خو...
می گن محیطاش خوب نیست
نمی تونی دانشگاه خوب قبول شی و....
خیلی تلاش کردم نشده

smhmma
2014/04/30, 05:49
می گن محیطاش خوب نیست
نمی تونی دانشگاه خوب قبول شی و....
خیلی تلاش کردم نشده
خوب البته راس می گن
محیطاش معمولا مزخرفه
داداش من هنرستانی بود
واقعا محیطش نابود بود
الانم که دانشجو هست
محیط دانشگاهشون نابوده
اما این هست که این اینده ی تو هست
زندگی تو هست
هیچکس حق نداره برات تصمیم بگیره
مگر از نظر فکری بالغ نباشی که به نظر نمیاد اینطور باشه
هرچند به نصیحت مادر و پدرت توجه کن اونا جز صلاح تو رو نمی خوان و راسیاتش نصیحتشونم الکی نیست
محیط بد خیلی چیز بدیه
خیلی تاثیر می زاره
خیییییییییییییییییلی
اگه واقعا گرافیک رو می خوای
یا باید یه هنرستانی پیدا کنی که محیطش خوبه و خیلی پایین شهر نباشه بچه های...بیان توش و مدیر ناظم درست و حسابی داشته باشه
یا باید بری ریاضی بعد برای دانشگاه بری اونا رو بخونی(فک کنم بشه درواقع تقریبا مطمئنم می شه)

ولی به هرصورت تصمیم با تو هست
می تونن بهت فشار بیارن ولی اول و اخر باید خودت تصمیم بگیری کسی نمی تونه برای ایندت تصمیمی بگیره که خودت راضی نیستی

feel
2014/04/30, 06:07
آقا من خودم هنرستانی بودم و واقعا می تونم بگم که سه ـ دو سال و نیم که هنرستان بودم بهترین سال های مدرسه ام بود. (با توجه به اینکه مدرسه رو دوست نداشتم)
درسته محیطش متفاوت هست، اما بسته به مدرسه هم داره. اگه بتونی یه مدرسه با کادرآموزشی مناسب پیدا کنی خیلی هم خوبه. الان به نظر من بین محیط مدرسه ی هنرستانی و یا متوسطه هیچ فرقی وجود نداره. محیط ها از نظر رفتاری بچه ها یکیه.
تنها تفاوت توی درس هاست. اینکه توی هنرستان ماها به درس های عملی اهمیت بیشتری می دیم ولی برای درس های تئوری نه. واقعا راسته که ما دیگه نمی تونیم پای نیمکت بشینیم تا درس تئوری گوش بدیم. اما در عین حال مطالب کاربردی یاد می گیریم که اگه واقعا بخوای هر کدومش می تونه یه دنیایی از یادگیری برات داشته باشه.

فقط حانیه جان @
Hermion اگه می خوای بری هنرستان و مخصوصا گرافیک باید بدونی که حجم کار زیاده و تمام کارها زمان بره. تو ممکنه چهار یا سه تا پروژه برای یه هفته داشته باشی که هر کدومش یه هفته ی جداگانه نیاز داشته باشه. اینکه معلم ها بر اساس سلیغه ی شخصیشون به هنر نمره و یا نظر می دن... شب بیداری های هنرستان هم زیاده + از نظر هزینه هم باید در نظر بگیری. مخصوصا مخصوصا گرافیک که به نسبت بقیه ی رشته های هنری به وسایل خیلی خیلی بیشتری نیاز داره و هزینه اش هم با قیمت ابزارهای الان واقعا سرسام آور میشه.
اما جدا از تمام اینها دوران لذت بخشی رو هم می سازه. اینکه بتونی با رنگ ها کار کنی، تصاویری که می خوای رو خلق کنی و...
و در عین حال موضوع دیگه ای هم هست که باید بهش توجه کنی. مشکل بزرگی که تمام بچه های هنرستانی دارن، کنکور.
هنر تنها رشته ایه که برای کنکور منبع خاصی نداره و توی این مورد بچه ها برای درصد آوردن (به خاطر اینکه روی عمومی ها زیاد تاکید نداریم) مشکل دارن.

اگه واقعا می خوای بری هنرستان برای مثال خوبه که با خانواده یه سر به هنرستان ها بزنید. معمولا آخرای سال نمایشگاهی از کارهای بچه ها در طول سال می زنن و چند تا از بچه ها هم وای می ایستن تا به سوال ها جواب بدن.
و البته باز هم یه نکته ی دیگه! خیلی مهمه که انتخابت فنی حرفه ای باشه یا کاردانش.

انتخاب رشته چیزیه که واقعا باید خودتون دوستش داشته باشید. چون این مربوط به آینده ی شخصی خودتونه. اگه رشته ای برید که دوست دارید، پس با علاقه براش زمان می زارید، یادگیریتون بیشتر می شه و درعین حال سعی می کنید تا در اون بخش کار پیدا کنید یا یه جوری اون رو ادامه بدید... سه سال دبیرستان یا هنرستان می تونه لذت بخش و یا اجباری باشه و تنها به خاطر انتخاب خودتونه.
بر اساس تجربه می گم که توی این یه مورد باید سعی کنید با خودتون روراست باشید و بگردید ببینید خودتون چی دوست دارید.

:دی خیلی حرف زدم دیگه!

DaReN
2014/04/30, 11:34
من اومدم یه سری حرف تکراری ولی با پایه تجربه بگم!
shiny
مهمترین چیز علاقه اس اگه تواناییت تو جفت رشته خوبه
چون علاقه ت به درسه که تو رو به جلو هل میده+
یه عمر میخوای با شغل مور علاقه ت کار کنی ک اگه به توانایی هات نگاه کرده باشی بالا خره ازش خسته میشی...

و

علاقه ت به درسو از روی اینکه دوست داری زیست بخونی یا تو آزمایشگاه قورباغه تشریح کنی نسنج
فیزیکتم همش اون کار عملیا و مسئله حل کردناش نیست
به نظرم اگه امکانش هست
یه سر برو دانشگاهای تاپ هر دو رشته ای که دوستشون داری
حالا چون مشهدی دانشگاه فردوسیم خوبه ولی
اگه دوست داری دانشگاهای تهران قبول شی یا با مامان بابات
یا با مسئولا و مشاورای مدرسه تون هماهنگ کن برین یه سری دانشگاهای خوب
اگه الانم دیره حداقل سال دیگه هم ببرنتونم خوبه
من خودم همین کارو کردم
اول فردوسی رفتم
ک اونچیزی ک میخواستم از رشته م درونم ایجاد نشد.
بعدشم
هم یه سر شهید بهشتی رفتم
هم امیر کبیر(چون نتونستیم با شریف هماهنگ کنیم!)
اونجا بود ک فهمیدم هر کاری بکنم زیستو بیشتر دوست دارم(چون مکانیکم دوست داشتم!)
حالا اگه امسالم هر کدوم از ریاضی یا تجربی رو رفتی نسبتاً چیزی از دست نمیدی
چون فرق دوتا رشته تو سال دوم دبیرستان
یه آماره + کلاس مشاوره اس با زیست
و سال بعد اگه خواستی میتونی تغییر رشته بدی!
اینم تجربیات نصفه نیمه ی من!((19))((19))

Hermion
2014/04/30, 21:13
آقا من خودم هنرستانی بودم و واقعا می تونم بگم که سه ـ دو سال و نیم که هنرستان بودم بهترین سال های مدرسه ام بود. (با توجه به اینکه مدرسه رو دوست نداشتم)
درسته محیطش متفاوت هست، اما بسته به مدرسه هم داره. اگه بتونی یه مدرسه با کادرآموزشی مناسب پیدا کنی خیلی هم خوبه. الان به نظر من بین محیط مدرسه ی هنرستانی و یا متوسطه هیچ فرقی وجود نداره. محیط ها از نظر رفتاری بچه ها یکیه.
تنها تفاوت توی درس هاست. اینکه توی هنرستان ماها به درس های عملی اهمیت بیشتری می دیم ولی برای درس های تئوری نه. واقعا راسته که ما دیگه نمی تونیم پای نیمکت بشینیم تا درس تئوری گوش بدیم. اما در عین حال مطالب کاربردی یاد می گیریم که اگه واقعا بخوای هر کدومش می تونه یه دنیایی از یادگیری برات داشته باشه.

فقط حانیه جان @
Hermion اگه می خوای بری هنرستان و مخصوصا گرافیک باید بدونی که حجم کار زیاده و تمام کارها زمان بره. تو ممکنه چهار یا سه تا پروژه برای یه هفته داشته باشی که هر کدومش یه هفته ی جداگانه نیاز داشته باشه. اینکه معلم ها بر اساس سلیغه ی شخصیشون به هنر نمره و یا نظر می دن... شب بیداری های هنرستان هم زیاده + از نظر هزینه هم باید در نظر بگیری. مخصوصا مخصوصا گرافیک که به نسبت بقیه ی رشته های هنری به وسایل خیلی خیلی بیشتری نیاز داره و هزینه اش هم با قیمت ابزارهای الان واقعا سرسام آور میشه.
اما جدا از تمام اینها دوران لذت بخشی رو هم می سازه. اینکه بتونی با رنگ ها کار کنی، تصاویری که می خوای رو خلق کنی و...
و در عین حال موضوع دیگه ای هم هست که باید بهش توجه کنی. مشکل بزرگی که تمام بچه های هنرستانی دارن، کنکور.
هنر تنها رشته ایه که برای کنکور منبع خاصی نداره و توی این مورد بچه ها برای درصد آوردن (به خاطر اینکه روی عمومی ها زیاد تاکید نداریم) مشکل دارن.

اگه واقعا می خوای بری هنرستان برای مثال خوبه که با خانواده یه سر به هنرستان ها بزنید. معمولا آخرای سال نمایشگاهی از کارهای بچه ها در طول سال می زنن و چند تا از بچه ها هم وای می ایستن تا به سوال ها جواب بدن.
و البته باز هم یه نکته ی دیگه! خیلی مهمه که انتخابت فنی حرفه ای باشه یا کاردانش.

انتخاب رشته چیزیه که واقعا باید خودتون دوستش داشته باشید. چون این مربوط به آینده ی شخصی خودتونه. اگه رشته ای برید که دوست دارید، پس با علاقه براش زمان می زارید، یادگیریتون بیشتر می شه و درعین حال سعی می کنید تا در اون بخش کار پیدا کنید یا یه جوری اون رو ادامه بدید... سه سال دبیرستان یا هنرستان می تونه لذت بخش و یا اجباری باشه و تنها به خاطر انتخاب خودتونه.
بر اساس تجربه می گم که توی این یه مورد باید سعی کنید با خودتون روراست باشید و بگردید ببینید خودتون چی دوست دارید.

:دی خیلی حرف زدم دیگه!
هنرستان خوبم هست
مثلا مدارس نمونه دولتی هم هنرستان داره
از نظر علاقه هم...خوب نمی شه گفت از ریاضی بدم می یاد...تجربیم دوست دارم...انسانی اصلا....
تنها دلیلی که یکمی خودم هم تردید دارم برا هنرستان کنکورشه
همه می گن دانشگاه قبول شدن از هنرستان سخته
هر چند... می دونم آخرشم می رم دبیرستان....چاره ی دیگه نیست
حالا مثلا من رفتم دبیرستان
ریاضی یا تجربی؟؟؟؟؟؟

خوب البته راس می گن
محیطاش معمولا مزخرفه
داداش من هنرستانی بود
واقعا محیطش نابود بود
الانم که دانشجو هست
محیط دانشگاهشون نابوده
اما این هست که این اینده ی تو هست
زندگی تو هست
هیچکس حق نداره برات تصمیم بگیره
مگر از نظر فکری بالغ نباشی که به نظر نمیاد اینطور باشه
هرچند به نصیحت مادر و پدرت توجه کن اونا جز صلاح تو رو نمی خوان و راسیاتش نصیحتشونم الکی نیست
محیط بد خیلی چیز بدیه
خیلی تاثیر می زاره
خیییییییییییییییییلی
اگه واقعا گرافیک رو می خوای
یا باید یه هنرستانی پیدا کنی که محیطش خوبه و خیلی پایین شهر نباشه بچه های...بیان توش و مدیر ناظم درست و حسابی داشته باشه
یا باید بری ریاضی بعد برای دانشگاه بری اونا رو بخونی(فک کنم بشه درواقع تقریبا مطمئنم می شه)

ولی به هرصورت تصمیم با تو هست
می تونن بهت فشار بیارن ولی اول و اخر باید خودت تصمیم بگیری کسی نمی تونه برای ایندت تصمیمی بگیره که خودت راضی نیستی
اوه اوه دست رو دلم نزار
چند روز پیش ما رو بردن یه هنرستانی بازدید
نمی دونی چی بود!!!!!!!!!
خیر سرش یه طرفش دبیرستان تیزهوشان اون طرفش کلی مدرسه ی نمونه (مثلا مدرسه ی ما)!!!
بچه هاش داغووووووون بودن
از قیافشون همه چی پیدا بود اصن...
ولی رشته هاشون آدمو وسوسه می کنه....
راستش رو بخوای بابای من فقط حرفشو می زنه ولی در آخر تصمیم با خودمه...موضوع اینه خودمم یکم می ترسم

Fateme
2014/04/30, 21:37
عزيزم اينكه درست خوبه يه چيزه اما اينكه از چي لذت ميبري يه چيزي ديگه اس. از نظر من اينكه بياي بشيني به اين فكر كني كه رياضي رو دوست داري يا زيست اشتباهه...يا حتي فكر كردن به اينكه از كدومش بيشتر لذت ميبري هم اشتباهه چون توي دانشگاه كه درس ها به اين سبك و سياق نيست!!
اينجا برات چندتا سوال ميگم كه اميدوارم كمكت كنه:
از چه كاري لذت ميبري؟(فرضا من از تحليل متن واقعا لذت ميبرم)
اگه بري تجربي براي دانشگاه انتخاب رشته ات احتمالا چيه؟
اگه بري رياضي براي دانشگاه انتخاب رشته ات احتمالا چيه؟
رشته هاي تاپ تجربي همين پزشكي، دندون و دارو هستش...كه نيازمند مقدار زيادي تو اينايي در حفظيات هستش...به علاوه مثلا براي پزشكي مجبوري بري سر تشريح، ميتوني تحمل كني؟ دندون پزشكي علاوه بر اينكه كار ظريفي هستش به خود دندون پزشك هم درگردن و كتف اسيب ميزنه، يعني اگه واقعا از رشته ات لذت نبري تحملش سخت خواهد بود! دارو كه كاملا مشخصه پر از حفظياته! حرفه بچه هاي تجربي-پزشكي هستش: اسم و رسمش مال دكتراست، پولش مال دندون پزشكاست، خر خوني اش مال بچه هاي دارو!
رشته هاي تاپ رياضي مهندسي هاي مختلفه..به اين فكر نكن كه محيط مردونه است و فلان...ببين از نقشه كشي لذت ميبري؟ مهندسي تلفيقي از خلاقيت و محاسباته...
خودت فكر ميكني براي جامعه ايران اگر توي نويي در چه نقشي حاضر شود مفيد تر واقع خواهد شد؟
هدفت چيه؟ مثلا هدف يه بنده خدايي كه پزشكي-ما مائي خونده بود اين بود كه روابط عمومي بالآيي داشت و ميخواست از اين تو اينايي براي ارامش دادن به مريضا استفاده كنه و توي اين زمينه اي كه خيلي مشكلات در جامعه أمون هست مرهمي باشه، تو قصدت چيه؟
خودت رو ١٥ سال ديگه تصور كن، فكر ميكني اگه كدوم رو بخوني راضي تر خواهي بود؟
و مهم نيست كدوم رو انتخاب ميكني، مهم اينه كه توش بهترينه باشي كه ميتوني باشه...

shiny
2014/04/30, 21:47
عزيزم اينكه درست خوبه يه چيزه اما اينكه از چي لذت ميبري يه چيزي ديگه اس. از نظر من اينكه بياي بشيني به اين فكر كني كه رياضي رو دوست داري يا زيست اشتباهه...يا حتي فكر كردن به اينكه از كدومش بيشتر لذت ميبري هم اشتباهه چون توي دانشگاه كه درس ها به اين سبك و سياق نيست!!
رشته هاي تاپ تجربي همين پزشكي، دندون و دارو هستش...كه نيازمند مقدار زيادي تو اينايي در حفظيات هستش...به علاوه مثلا براي پزشكي مجبوري بري سر تشريح، ميتوني تحمل كني؟ دندون پزشكي علاوه بر اينكه كار ظريفي هستش به خود دندون پزشك هم درگردن و كتف اسيب ميزنه، يعني اگه واقعا از رشته ات لذت نبري تحملش سخت خواهد بود! دارو كه كاملا مشخصه پر از حفظياته! حرفه بچه هاي تجربي-پزشكي هستش: اسم و رسمش مال دكتراست، پولش مال دندون پزشكاست، خر خوني اش مال بچه هاي دارو!
رشته هاي تاپ رياضي مهندسي هاي مختلفه..به اين فكر نكن كه محيط مردونه است و فلان...ببين از نقشه كشي لذت ميبري؟ مهندسي تلفيقي از خلاقيت و محاسباته...
خودت فكر ميكني براي جامعه ايران اگر توي نويي در چه نقشي حاضر شود مفيد تر واقع خواهد شد؟
هدفت چيه؟ مثلا هدف يه بنده خدايي كه پزشكي-ما مائي خونده بود اين بود كه روابط عمومي بالآيي داشت و ميخواست از اين تو اينايي براي ارامش دادن به مريضا استفاده كنه و توي اين زمينه اي كه خيلي مشكلات در جامعه أمون هست مرهمي باشه، تو قصدت چيه؟
مرسی فاطمه
واقعا حرفات یه لحظه دیدمو عوض کرد
باید برم بهشون فکر کنم...

Hermion
2014/04/30, 21:53
من واقعا ریاضیو دوست دارم تا جایی که خوندن نخواد...نه این که بگم نمی خونم ولی به حل کردنش علاقه دارم...آزمایشگاهم دوست دااارم:دی
برم تجربی می رم پزشکی
برم ریاضی می رم معماری یا ای تی....آی تی هم خوبه
تشریح؟فک نکنم مشکلی داشته باشم
من هدف خاصی ندارم والا غیر از اهداف شخصی که همه دارن
نقشه کشیم آرهه دوس دارممم
دکترای خانوم خیلی به درد جامعه نمی خورن...یا حداقل خیلیا این طور فکر می کنن
ولی بازم یه رشته هایی مثه معماری بیشتر به درد خانوما می خورن...یجورایی هم علایق من توش هست و هم درس و ریاضی