PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اقدام ایرانی ها

Alaveh
2013/12/09, 19:41
سلام

چند روز پیش یک خبر شنیدم مبنی بر این که:

ایرانی ها توی پروفایل مسی کامنت های توهین آمیز گذاشتن...

اولش باورم نمی شد اما خودم رفتم دیدم و دروغ چرا دهنم باز مونده بود...

مسی هم در برار این کامنت های توهین آمیز(که بیش از صد هزار تا) بود فقط یک کلمه نوشته بود:متاسفم

مودبانه ترینشون این بود: کوچولو یک شارژ ده هزار تومنی برام بخر تا نقطه ضعف های ایرانو بهت بگم.

حالا با این کار سه تا گل که سهله مسی ده تا گل به ایران می زنه...

حالا یک سوال:

به نظر شما چرا این کامنت ها رو گذاشتن؟

ThundeR
2013/12/09, 20:12
این واقعاً کار خیلی زشتی بوده. فردا همه جا در می ره که ایرانیا فرهنگ ندارن. حالا خدا کنه به دل نگیره وگرنه آبکش شدیم.

argotlam
2013/12/09, 22:09
آره، منم شنیده بودم و واقعا برای بعضی ها متاسف شدم که با این کاراشون باعث بدنامی همه ایرانی ها می شن و باعث می شن به ما انگ بی فرهنگی بزنن!

Cyrus-The-Great
2013/12/09, 22:35
من اولش یه چیزایی شنیده بودم و وقتی امروز ظهر رادیو هم گفت دیگه داشت فکم میچیبید به زمین.

این یکی از خصلت های تغییر ناپذیر گروهی از ایرانی هاست که تا دیروز برای مسی جونشون در میومد و بازیکن محبوبشون بود. و امروز مضحکه شون.

اما کاش فقط مسی بود...

Hermion
2013/12/09, 22:38
بعد مى گن چرا همه دنيا به ايرانيا مى گن وحشى!

majidking
2013/12/09, 22:46
اینا یه مشت ایران ایرانی نما بودن، دلیل نمیشه همه ی ایرانیا اینطوری باشن... مسی اونطوری ک گفت برای این ملت متاسفم مارو هم جمع بست از این کارش خوشم نیومد.

Cyrus-The-Great
2013/12/09, 22:51
مجید جان ایرانی نما یا غیر ایرانی نما. وقتی یه تعداد زیادی این کارو میکنن، حتی اگه تعدادشون یک ده هزارم جمعیت یه کشورم نشه، برای یه خارجی که هیچ گونه تصوری از ما نداره، در حکم ضرب المثل "مشتی است نمونه خرواره." هر کس دیگه ای هم بود جمع می بست.

ما باید درک کنیم که مشکل یه سری عادت ها و فرهنگهای غلطمونه...

smhmma
2013/12/09, 22:54
واقعا مایه ی تاسفه
من جای پلیس سایبری بودم رد اینا رو می زدم و دادگاهیشون می کردم
ولی ما قدرتش رو نداریم
اما پیشنهاد می کنم که همه ی کسانی که می تونن برن از طرف مثلا فلان سایت و فلان نهاد بگن که به خاطر این حرفا متاسف هستن و بدونه که این ها یه سری ایرانی نمای بی شعورن و امیدوارید برای همچین ادمای سطح پایینی ارزشی قاءل نباشه و نظرشون رو بی ارزش تلقی کنه
و
از این دسته حرفا تا کمی در تفکرش بهتر بشیم
مظمءنا می دونید که برای ما خیلی مهمه که در نظر یه ادم معروف و محبوب خوب باشیم چون تاثیر به سزایی داره

Mr.Amir
2013/12/10, 16:19
این همش بر میگردی به حس شوخ طبعی ایرانی ها که از حد میگذره در اکثر مواقع
ولی چیزیه که شده
با کامنت های یه عده ادم رو یه پروفایل که شخصیت کشوری خراب یا درست نمیشه
با سیاست خارجه یا حرف های سرانش مشخص میشه

smhmma
2013/12/10, 22:40
البته که تاثیر می زاره
عزیز من وقتی یک نفر معروف و محبوب باشه حتی سفر هاش هم در کشور ها تاثیر گذاره
اگر در سفرش خیلی لذت ببره یا توی صفحه ی فی* ب*کش در مورد مهمان نوازی یا این چیزا بزنه
باعث جذب تدادی گردشگر می شه و از اونجایی که مردم ما غریب دوستن وقتی اونا هم وارد کشور می شن و مهمان نوازی رو می بینن باعث ترویج بیشتر گردشگری می شن
تک تک این چیزا تاثیر گذارن
همشون

Petyr Baelish
2013/12/10, 23:55
اینا یه مشت ایران ایرانی نما بودن، دلیل نمیشه همه ی ایرانیا اینطوری باشن... مسی اونطوری ک گفت برای این ملت متاسفم مارو هم جمع بست از این کارش خوشم نیومد.
سلام

هرچند که تمام روز گذشته رو جایی بودم که حسابی داغونم ولی حیفم اومد نظرمو بذارم واسه فردا صبح و حرفمو نزنم . دوستان چندتا انتقاد داشتن و چند نظر بیان کردن ، منم جوابایی دارم که دلم میخواد بشنوید
مجید جان ما ایرانی ها باید قبول کنیم که سطح فرهنگمون خیلی پایینه ، البته منظورم فقط این مسئله توهین به مسی نیست . ما ایرانیا کلا چند دسته مشکل فرهنگی داریم :
1.عدم تبلور بلوغ احساسی در ما ایرانیان، ٢. محافظه کاری فکری و رفتاری، ۳. ایده آل گرایی و عدم اعتماد به نفس، ۴. تفکر طبقاتی و عدم توجه به آزادی های فردی 5.عدم درک روح قوانین جامعه مدرن.
در مسائل مشابه هم میتونی این موضوع رو به وضوح مشاهده کنی ؛ مثلا همین ریختن زباله تو خیابون ! یا توهین های تماشاگران در ورزشگاه های فوتبال ! زیر سوال بردن تاریخچه کشور و توهین به افراد معروف و مشهور ووو......
معضل " پایین بودن سطح فرهنگ " سال هاست که در ایران وجود داره ؛ البته جسارت نباشه ، من منظورم کل مردم نیست ؛ بالاخره در هر جامعه ای خوب و بد وجود داره ، به طور میانگین میگم . باید منطقی با این موضوع برخورد بشه و نه متعصبانه ؛ تو یکی از کامنت ها تو یکی از سایت ها پیرامون همین موضوع مسی خوندم که طرف نوشته بود : " ما ایرانی ها از نژاد آریایی هستیم و با فرهنگ ترین مردمان دنیا "
این یک نظر کاملا متعصبانه بود که منطق رو کاملا زیر سوال برده ، باید این موضوع رو قبول کنیم که با مشکل پایین بودن سطح فرهنگ مواجه هستیم و حتی همین قبول نکردن این موضوع هم ، فرهنگ مارو زیر سوال میبره ؛ تا وقتی که منتقد و مخالف نداشته باشیم متوجه اشتباهمون نمیشیم . در سال های اخیر اقدامات بسیار کمی در رابطه با این موضوع انجام شده و به همین دلیل هم نسبت به گذشته تغییر چندانی به وجود نیومده یا تغییرات خیلی محسوس بودن . باید تو این زمینه هزینه های زیادی انجام بشه و اقدامات زیادی صورت بگیره ، این میتونه از داخل خانواده ، برنامه های رسانه تلویزیون و فرهنگ سازی در ورزشگاه های فوتبال شروع بشه و تا احترام به کشور ها در تظاهرات ها و احترام به عقاید سیاسی و مذهبی کشور های دیگه ادامه داشته باشه . مطمئننا هر کشوری پتانسیل این رو داره که فرهنگ سازی بشه و کشور ما هم از این قاعده مستثنی نیست ؛ ممکنه یک پروسه طولانی مدت باشه ولی امکان پذیره . به قول معروف " کار نشد نداره "
اگر بخوایم بیرون گود بایستیم و بگیم لنگش کن مطمئن باش نتیجه نمیده ؛ باید همه در این موضوع مشارکت داشته باشن ، حتی اگر نعدادی هم این موضوع رو نادیده بگیرن به تبعیت از جمع مجبور میشن وارد گود بشن . هر حال این قضیه زمانبر هست و باید همه جوانب رو سنجید .
در هر حال هرکس دیدگاه و عقاید متفاوتی داره و ما هم این اجازه رو نداریم که به دیدگاه بقیه خدایی نکرده اهانت کنیم ؛ فقط نظر خودمون رو در قالب فرهنگی و بر پایه ادب و احترام بیان میکنیم . امیدوارم دیگه مسئله ای مشابه مسئله توهین به مسی به وجود نیاد ؛ چون واقعا لطمه بزرگی به فرهنگ کشورمون وارد میشه .
به امید آبادانی ایران و ایران زمین . موفق باشید....

smhmma
2013/12/11, 15:01
ما ایرانی ها باید قبول کنیم که سطح فرهنگمون خیلی پایینه ، البته منظورم فقط این مسئله توهین به مسی نیست . ما ایرانیا کلا چند دسته مشکل فرهنگی داریم :
1.عدم تبلور بلوغ احساسی در ما ایرانیان، ٢. محافظه کاری فکری و رفتاری، ۳. ایده آل گرایی و عدم اعتماد به نفس، ۴. تفکر طبقاتی و عدم توجه به آزادی های فردی 5.عدم درک روح قوانین جامعه مدرن.
خوب بله از خیلی نظر ها سطح فرهنگمون پایینه و به طور کل در خیلی موارد متعصبیم
البته نمی شه مشکلات فرهنگی رو فقط به 5 دسته تقسیم کرد و خیلی بیشتر از اینا هست ولی در قدم اول لطفا بیا این پنج دسته رو درست تشریح کن چون من که می خونم یه منظورهایی برداشت می کنم اما شاید با اون چیز که تو می خواستی بگی فرق داشته پس لطفا همشون رو تشریح کن

در مسائل مشابه هم میتونی این موضوع رو به وضوح مشاهده کنی ؛ مثلا همین ریختن زباله تو خیابون ! یا توهین های تماشاگران در ورزشگاه های فوتبال ! زیر سوال بردن تاریخچه کشور و توهین به افراد معروف و مشهور ووو......
بله اهمیت ندادن به حقوق دیگران و اعتقاد به این که خودشون همیشه درست می گن باعث خیلی از این چیزا می شه و واقعا یه ضعف بزرگه

معضل " پایین بودن سطح فرهنگ " سال هاست که در ایران وجود داره ؛ البته جسارت نباشه ، من منظورم کل مردم نیست ؛ بالاخره در هر جامعه ای خوب و بد وجود داره ، به طور میانگین میگم . باید منطقی با این موضوع برخورد بشه و نه متعصبانه ؛ تو یکی از کامنت ها تو یکی از سایت ها پیرامون همین موضوع مسی خوندم که طرف نوشته بود : " ما ایرانی ها از نژاد آریایی هستیم و با فرهنگ ترین مردمان دنیا "
بله درسته نمی شه به همه کمبود فرهنگ رو بست
البته خیلیا هم فک می کنن خیلی با فرهنگن ولی ته بی فرهنگین
این کامنتی که شما می گی داره چشمک می زنه که من یه ابله بی فرهنگم که فک می کنم خیلی با فرهنگم

این یک نظر کاملا متعصبانه بود که منطق رو کاملا زیر سوال برده ، باید این موضوع رو قبول کنیم که با مشکل پایین بودن سطح فرهنگ مواجه هستیم و حتی همین قبول نکردن این موضوع هم ، فرهنگ مارو زیر سوال میبره
کاملا درسته
هرچند نمی شه گفت مشکل فرهنگی فقط در کشور ما هست

تا وقتی که منتقد و مخالف نداشته باشیم متوجه اشتباهمون نمیشیم . در سال های اخیر اقدامات بسیار کمی در رابطه با این موضوع انجام شده و به همین دلیل هم نسبت به گذشته تغییر چندانی به وجود نیومده یا تغییرات خیلی محسوس بودن . باید تو این زمینه هزینه های زیادی انجام بشه و اقدامات زیادی صورت بگیره ، این میتونه از داخل خانواده ، برنامه های رسانه تلویزیون و فرهنگ سازی در ورزشگاه های فوتبال شروع بشه و تا احترام به کشور ها در تظاهرات ها و احترام به عقاید سیاسی و مذهبی کشور های دیگه ادامه داشته باشه
درسته مخصوصا وقتی رسانه ی یه کشور اول چندان روی این کار سرمایه گذاری نکرده باشه
دوم اصلا جذبه ای نداشته باشه که ادما بهش گرایشی پیدا کنن با یه برنامه ی خوب باعث بالا رفتن سطح فرهنگ بشه
مطمئنا نمی شه توقع داشت که افراد همین طوری خود به خود با فرهنگ بشن
هرچند هرکس شعور داره و می تونه فرهنگ رو از بی فرهنگی تشخیص بده فقط باید دمتعصبانه فک نکنه و بی طرفانه و عاقلانه قضاوت کنه

در هر حال هرکس دیدگاه و عقاید متفاوتی داره و ما هم این اجازه رو نداریم که به دیدگاه بقیه خدایی نکرده اهانت کنیم ؛ فقط نظر خودمون رو در قالب فرهنگی و بر پایه ادب و احترام بیان میکنیم . امیدوارم دیگه مسئله ای مشابه مسئله توهین به مسی به وجود نیاد ؛ چون واقعا لطمه بزرگی به فرهنگ کشورمون وارد میشه .
به امید آبادانی ایران و ایران زمین . موفق باشید....
منم امیدوارم
ولی تا زمانی که کسانی که فرهنگش رو دارن سعی نکن خرابکاری کسایی رو که بی فرهنگن حداقل تا حدی درست کنن کسی از این افراد دبا فرهنگ مطلع نمی شه
برای این که یه جامعه بتونه فرهنگش بالا بره مطمئنا این که تعدادی فرد با فرهنگم درش خودی نشون بدن خیلی تاثیر خوبی داره
چون هرکس پتانسیلش رو داشته باشه می تونه اونا رو الگو کنه اما تا وقتی که فقط افرادی با شعور پایین دیده بشن تعداد کسانی که به فرهنگ بالاتر گرایش پیدا می کنن کم می مونه

shery
2013/12/11, 15:08
منم یه چیزی بگم ؟ از نظر من اون پروفایل خود مسی نبود ه چرا ؟ چون یه بازیکن یا یه بازیکر یا هرچی به خودش از نظر معروفیت یا از نظر فرهنگ اجازه توهینن به یه ملت نمیده
چون مجله هاا یا اخبار خیلی سرییع خرف در میارن و اخبارو شایع میکنن به خاطر همین کلاااااا هیچکسس از بازیگرا وو بازیکناا وو اقراد معروف خودشوونتوو هیچ مکانی نیستن همه ی ایناا فیکنن
و خیلی دلایل دیگه که کاملاا واضحه این پاسخ دهی از طرف خود فرد نبوده وو البته خیلی از افرادی که اینو زدن از کجا میدونین متوجه فیک بودن پروفایل نشده باشن ؟
من خودم دیدم که یه پروفیل بود مال یه بازیگر ایرانی قسم خرده بود خوودموو هر بار عکس میزاشت از سر فیلمو این چیزااا ...
تاااا اینکه با مزاحمت برایه دختر خانممم لو رفت همین الانم میرین میبین دیگه اسمشوو عوض کرده عکس خودشوو گزاشته .........تازه اون که همه فک میکردن خودشههه کسی شککک نمیکرد

smhmma
2013/12/11, 15:16
نمی شه گفت نبوده
هرچند شاید نظر تو درست باشه شهرزاد
ولی اخه باید توجه کنی تفاوت فرهنگی بین اونا و ما خیلی زیاده
فیس بوک یه چیز خیلی عادی براشونه
مثل یاهو برای ما یا حتی عادی تر

Cyrus-The-Great
2013/12/11, 15:20
در محمد حسین. اما فقط در سطح فن پیج اینجوریه که تو میگی نه در سطح صفحه های شخصی. اونا مثل زندگی کاملا شخصی و خصوصی میمونه براشون.

smhmma
2013/12/11, 15:25
خوب شاید ولی از کجا معلوم کسی به این معروفی که حتی منم که ابدا فوتبالی نیستم می شناسمش یه صفحه ی شخصی و یه صفحه ی عمومی نداشته باشه؟؟
یکی برای خودش و چیزای شخصی یکی برای عموم
یا مثلا یه پیج برای مردم

Galexy
2013/12/11, 16:19
واقعا؟؟؟؟

چقد بی شخصیت بودن ...
البته شایدم واقعا ایرانی نبودن
شما از کجا میدونید؟؟؟؟

Alaveh
2013/12/11, 16:30
واقعا؟؟؟؟

چقد بی شخصیت بودن ...
البته شایدم واقعا ایرانی نبودن
شما از کجا میدونید؟؟؟؟

راستش منم اولش این طور فکر می کردم...ولی خودم رفتم دیدم...

البته بیش ترشون ایرانیان خارج از کشور بودن...