PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چاپ اول مجموعه «هری پاتر» ۵۷ هزار دلار فروش رفت

khas
2013/12/05, 23:43
اولین چاپ از مجموعه «هری پاتر» نوشته جی.کی. رولینگ به قیمت بیش از ۵۷ هزار دلار به فروش رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کالکت بلس، یک مجموعه کامل از اولین چاپ «هری پاتر» که در یک صندوقچه چوبی جای داشت و از سوی بلومزبری ارایه شده بود، به قیمت ۳۵ هزار پوند (۵۷ هزار و ۲۴۹ دلار) فروخته شد.

این مجموعه به عنوان بخشی از مجموعه کتاب*های مهم، دست نوشته و آثار کاغذی در حراجی دروویتس لندن به فروش رسید.

این حراجی مجموعه «هری پاتر» را در یک صندوقچه چرمی که داخلش با مخملی مواج پوشانده شده بود، جای داده بود.

همه این مجموعه همان روی جلد اولیه*شان را داشتند و رمان*های دوم و سوم دارای امضای کلیف رایت به عنوان طراح جلد بودند.

اوایل امسال اولین چاپ از «هری پاتر و سنگ فیلسوف» که جلد اول این مجموعه است با فروشی ۱۵۰ هزار پوندی در حراجی ساتبیز که به نفع خیریه برگزار شده بود، رکورد فروش کتابی از این مجموعه را شکست.

در حراجی اخیر، نسخه*ای از «هری پاتر و تالار اسرار» نیز که امضای دانیل رادکلیف را داشت، برای فروش عرضه شده بود.

در چاپ*های بعدی «هری پاتر» طراحی*های روی جلد عوض شده بود.

جی کی رولینگ با خلق شخصیتی به نام هری پاتر و نوشتن داستان*هایی با محوریت این شخصیت به شهرت روزافزونی در جهان ادبیات دست یافته است.

علاوه بر این مجموعه*ای از ۸۲ ورق دست نویس از ویلیام هوگارت (۱۷۶۴ ـ ۱۶۹۷) که به قلم خود وی نوشته شده بود به قیمت ۱۸ هزار پوند (نزدیک به ۳۰ هزار دلار) فروخته شد. هوگارت نقش مهمی در توسعه نوشته*های طنز سیاسی داشت و این کار را در آثارش ادامه می*داد. مجموعه نوشته*های هوگارت تاریخ سال ۱۷۶۲ را بر خود داشتند.

منبع:Iris

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

4861

اینم عکسش

ELENOOR
2013/12/05, 23:48
هميشه چاپ اول كتابها ارزش خاصي دارن.
اگه كسي بتونه جمع آوري كنه براي آينده مي تونه به عنوان يه سرمايه گذاري مناسب حسابش كنه

smhmma
2013/12/05, 23:50
واقعا؟؟
خوب من یه یه کتاب گوژپشت ناتردام دارم که مال زمان رضا شاه بلکن قبل از اونه ولی تا جایی که می دونم فقط در نظر خودم خیلی با ارزشه
تا جایی که می دونم از نظر قیمتی توی ایران خیلی ارزشی نداره ولی برای خودم خیلی با ارزشه