PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جي كي رولينگ vs دارن شان

FilikyFilik
2012/08/02, 12:13
خب این جا یه نظر سنجی بین دو نویسنده کتاب های ماورای طبیعی میزاریم...
ببینم شما از نوشته های کدوم یکی از این دو نویسنده مشهور خوشتون میاد ؟؟؟لطفا دلیلتونو هم بنویسید....
دارن شان ( ارباب ترس ) یا جی کی رولینگ ( خانوم جادوگر ) ؟؟؟

sadra
2012/08/02, 12:59
انتخاب خیلی سختیه

youra
2012/08/03, 11:52
من که شخصا ارباب ترس رو می پذیرم

filagond
2012/08/04, 10:15
من هم دارن شان را ترجیح می دهم.

Mr.Sohrab
2012/08/09, 13:35
دوستان متاسفانه من اطلاعات زیادی از دارن شارن ندارم میشه یه لطفی بکنید و یه سری توضیحات برام بدید .

filagond
2012/08/09, 13:37
لینک زندگی نامه در ویکی پدیا
(http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86_%D8%B4%D8%A7%D9%86)

Hermion
2013/05/16, 15:42
صد در صد خانوم جادوگر((202))
كتاباى دارن شان خيلى بچه بازيه تا مياى شروع كنى تموم مى شه((39))
كلاً ازش خوشم نمياد((119))

ShErViN
2013/08/03, 22:29
انتخاب سختی ولی خانوم جادوگر سبکش بهتره

m_ali
2013/08/03, 22:37
خوب شاید بعضیا عصبانی بشن ولی من به دارن شان و رولینگ به یه دید نگاه میکنم متن هردو ضعیفه!

M.Mahdi
2013/08/03, 23:20
خانم جادوگر ((5))((5))

Paneer
2013/08/04, 00:29
خانوم جادو گر خیلی بهتره البته به نظر من

DaReN
2013/08/04, 13:47
من دارن شانو ترجیح میدم چون واقع گرایانه تر مینویسه ولی این به این معنی نیست که از جی کی رولینگ بدم میاد!
در کل دارن آخر داستانا رو به خوبیه قبلش نمی نویسه و جی کی رولینگ هم کلاً استایلش با دارن فرق میکنه.

nasi_kh
2013/08/13, 03:52
به نظره من که خانومه جادوگر

khdragon
2013/08/13, 04:13
عجوزه جادوگر ببخشید خانوم جادوگر چون به نظرم قشنگ تر می نویسه از نظر کلیت داستانا

mehrsenal
2013/08/14, 01:56
چون مسابقه حذفی نیست مساوی

spook
2013/08/14, 16:04
دارن شان(ارباب ترس)

argotlam
2013/08/21, 19:54
انتخاب سختیه ولی دارن شان رو ترجیح می دم.

ofogh
2013/08/21, 20:29
هر دو شو دوست دارم اما رولینگ (من فکر کنم لقب ملکه قصه ها براش بهتر باشه. طرفداراش اینو می گن) یه دنیای کاملا متفاوت تر خلق کرد.

Fateme
2013/08/21, 20:58
من کارای دارن شان رو بیشتر دوست دارم...قلمش بیشتر جذبم میکنه همینطور سیر اتفاقات...

mr.red
2013/09/19, 03:34
برای من پرچم دارن شان بالاتره

mha
2013/09/19, 11:32
دارن شان توی نوشتن کتاباش خلاق تره ولی معمولن کتاباش پایان افتضاحی دارن و از اون جایی که از هری پاتر خیلی خوشم نمیاد ( ((225))) به نظر من دارن شان .

Alaveh
2013/09/19, 18:44
درود
جی.کی.رولینگ(خانم جادوگر)...
کتاباش عالیه و راحت میشه باهاشون ارتباط برقرار کرد با توجه به زندگی سختی که داشته...

Scarlet
2013/12/24, 14:50
کلا این دوتا نویسنده دو تا سبک کاملا متفاوت دارند که از نظر من اصلا نمیشه با هم مقایسه کرد
اگه از هردوشون کتابی بیاد من هردوتا را حتما میخونم حاضر نیستم قید یکیو به خاطر اون یکی بزنم

Percy Jackson
2013/12/24, 19:37
اولا دارن شان تخصصش تو وحشته و رولینگ تو تخیلات اسرار آمیز؛ پس طبیعتا نمیشه مقایسه کرد.
اما دارن قوی تر و زیباتر مینویسه.تازه رولینگ خشک می نویسه.اما دارن شان انگار جوهر ترس یا هیجان رو داخل داستان میریزه.
پس من به دارن شان رای میدم.

بازی خور
2013/12/24, 19:42
جان ؟
کدوم کتاب دارنشان ترسناک هستش ؟
ما که کتاب ترسناکی ازش ندیدیم
چون توش یک مقدار کشتن داره دلیل نمی شه کتاب ترس ناکی باشه
اگه این تور باشه شاه نامه هم ترس ناکه دیگه
توش دیو داره ((102))

DaReN
2013/12/25, 14:22
مسئله ترس نیست
مسئله عمق کلامه
به نظر من دارن تو عمق دادن به کلام از رولینگ ماهر تره...هرچند نمیتونم بگم رولینگ بده(همونطور که قبلاً گفتم!)

abramz
2014/09/07, 22:00
خب بیش تر کتابای دارن شان محدودیت سنی داره.

و همچنین چون بیش تر کتابایی که م نویسه کمی دور از اخلاقه، ( و همچنین بچه ها بیش تر از بزرگترها خواننده ی کتاباشن ) به نظرم بهتره تا وقتی به سن قانونی نرسیدیم، سراغشون نریم.

اما رولینگ جوری می نویسه که محدودیت نداره و همه از هر رنج سنی عاشق کتاباشن!((98))

من که کشته مرده شم!((123))

R★Star
2014/09/07, 23:02
ارباب ترس!!
از داستان کتاب هاش و نحوه نگارشش خوشم میاد!
خیلی جالب می نویسه
من ب شخصه احساس نزدیکتری می کنم به شخصیت های داستان دارن شان
و این ک کتاباش واقعی تر ب نظر میرسه!
در کل من عاشقشم!((98))

tars15
2014/09/07, 23:19
کلا رولینگ قوی تره ولی از کتابهای جادوگری زیاد خوشم نمیاد

Prince-of-Persia
2014/09/08, 00:40
فقط دارن شان
............................

MaRs
2014/09/08, 02:16
فقط خاله رولینگتهههههههههههههههههه ههههههههههههههههه

Nina-kh
2016/06/11, 22:36
اگر واقعا بخوایم درموردشون حرف بزنیم...باید خیلی حرف بزنیم:|
منظورم اینه که این دونفر خیلی با هم فرق میکنن..شاید ژانر ها یکی باشه،ولی سبک نوشتن و قلم این دونفر باهم خیلی فرق میکنه..
رولینگ نویسنده ایه که با نوشتن کتاب هری پاتر،توانایی هاشو به همه دنیا ثابت کرد..ولی بعد از هری پاتر،سبکشو از نوجوان به بزرگسال تغییر داد..الان نگاه کنید دیگه کتابی برای نوجوان ها نمی نویسه..و خب با اینکار تعدادی از طرفداراشو ازدست داد.
درحالی که دارن شان تماما داره برای نوجوان ها مینویسه و تواین بسی عمرم!!:| ندیدم این ژانر و سبک نوشتنش رو تغییر بده(خداییش این تو همه عمرش تو همه کتاباش هیولاها بودن:|ندیدم جایی این دوستان عزیزم نباشن)
انتخاب سختیه من خودم ازهردو طرف خوشم میاد..

MIS_REIHANE
2016/06/11, 23:21
خب سبک دارن شان با جی کی رولینگ فرق میکنه.من هردوشونو دوووس میدارم
اینقد ادمو تو منگنه نزارین
بزارین راحت زندگی کنیم
دوگانگی به وجود نیارید
تکبیر
ولی من کلا جی کی رولینگ رو بیشتر میپسندم
مرسی واسه این تاپیک

Scarlet
2016/06/11, 23:43
من نمیتونم انتخاب کنم جفتشونا کتاباشونا دوس دارم :(

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

اگر واقعا بخوایم درموردشون حرف بزنیم...باید خیلی حرف بزنیم:|
منظورم اینه که این دونفر خیلی با هم فرق میکنن..شاید ژانر ها یکی باشه،ولی سبک نوشتن و قلم این دونفر باهم خیلی فرق میکنه..
رولینگ نویسنده ایه که با نوشتن کتاب هری پاتر،توانایی هاشو به همه دنیا ثابت کرد..ولی بعد از هری پاتر،سبکشو از نوجوان به بزرگسال تغییر داد..الان نگاه کنید دیگه کتابی برای نوجوان ها نمی نویسه..و خب با اینکار تعدادی از طرفداراشو ازدست داد.
درحالی که دارن شان تماما داره برای نوجوان ها مینویسه و تواین بسی عمرم!!:| ندیدم این ژانر و سبک نوشتنش رو تغییر بده(خداییش این تو همه عمرش تو همه کتاباش هیولاها بودن:|ندیدم جایی این دوستان عزیزم نباشن)
انتخاب سختیه من خودم ازهردو طرف خوشم میاد..

مجموعه سه گانه شهر که نوشته برای رده بزرگساله

جلاد
2016/06/12, 01:52
من دارن رو مي پسندم چون راحت از جون افراد ميگذره
اينم بگم من خشونت دوست دارم((202))

- - - - - - - - - به دلیل ارسال پشت سر هم پست ها ادغام شدند - - - - - - - - -

دارن ايده هايي رو ميده كه تا حالا اصن نبوده يعني كپي برداريش صفره رولينگم با دنياي جديدش عاليه ولي كپي برداري هم داره
به نظرم يه تايپيك بزنين براي مقايسه اين دو تا با ريك ريوردن

Dark 3had0W
2016/06/14, 07:56
اممم. شاید قبلا که یه مقداری متعصب و شاخ برنزی تشریف داشتم می گفتم انتخاب سختیه. ولی الان. با وجود تمام این ها بی برو برگشت میگم دارن شان. تا کسی فلسفه ی کتاب هاشو درک نکنه نمیتونه چیزی دربارش بفهمه.به جرئت میگم قلم دارن شان تو کتاب های سه گانه ی شهر و جلاد لاغر و زامبی در حد لالیگاس. رولینگو رو لیتل فینگرش می چرخونه(5)

parmida.hp
2016/06/14, 15:15
وقتی این موضوع اومد من یه لحضه فکر کردم که قراره باهم رمان بنویسن و اگه بنویسن هم که مشهر میشه(فرض کنید)
قلم این دو نفر واقعا با هم فرق داره...مثلا رولینگ دنبال پایان خوش هست ولی دارن شان بیشتر مرگ یا چیزایی مثل اینو میپسنده مثل سرزمین اشباح و نبرد با شیاطین ولی در کل هر دوشون عالین((229))

جلاد
2016/06/19, 16:12
اممم. شاید قبلا که یه مقداری متعصب و شاخ برنزی تشریف داشتم می گفتم انتخاب سختیه. ولی الان. با وجود تمام این ها بی برو برگشت میگم دارن شان. تا کسی فلسفه ی کتاب هاشو درک نکنه نمیتونه چیزی دربارش بفهمه.به جرئت میگم قلم دارن شان تو کتاب های سه گانه ی شهر و جلاد لاغر و زامبی در حد لالیگاس. رولینگو رو لیتل فینگرش می چرخونه(5)
زامبي عاليه

d.z.sh
2016/06/21, 03:57
سلام
من ندیدم دارن شان از کتابی ایده برداشته باشه ولی نویسنده هری پاتر از داستان گروشام گروبیج که فعلا دو جلد از اون رو دیدم ایده برداری کرده همون مدرسه جادوگری از گروشام گروبیج بوده و حتی جلد دومش اسمش گروشام گروبیج و جام نحس است که خیلی ما رو به یاد هری پاتر و جام آتش می اندازه

Moon Jacob
2016/06/21, 17:05
مسلما سرکار الیه رولینگ .((201)) من به طور کل معتقدم که کتاب های دارن شان ((شیش تایی که خوندم)) ترسناک نیستن و چندش آورن . ((39))من همیشه معتقدم که کتاب ترسناک لزومی نداره چندش آور باشه . مثلا داستان های کوتاه آنتونی هوروویتس ! اونا واقعا عالین و خیلی هم کثیف کاری ندارن .
من کلا وقتی دیدم دارن شان از اون قبیل آدماست که علاقه داره توصیف کنه دل و روده ی یه دخنر چجوری و با چه زاویه و شکل هندسی و با چه دمایی و با چه رنگی و با چه خاصیتی و با چه غیره ای تو اتاق پخش شده کلا ازش نا امید گشتم !
ولی خانم رولینگ به نحو عالیی فکر همه چیز رو کرده و چیز های چندش آور داستانش هم بیشتر خنده دارن و به منظور ترسوندن خواننده توی کتاب آورده نشدن گو اینکه خود خانم رولینگ هم متوجه شدن که اینکار خواننده رو نمیترسونه . در واقع مثل اینه که سعی کنی یه نوزاد رو با شکلک های چندش آورت بترسونی و اون با یه نگاه عاقل اندر سفیه بهت خیره میشه و توی دل کوچیکش چنان فکر هایی راجع بهت میکنه که کلا ترجیح میدم بهشون اشاره ای نکنم !
خلاصه من اصلا دارن شان رو به عنوان ارباب ترس قبول ندارم و اونم منو قبول نداره !((6))

ali-rbn
2016/06/21, 19:40
صددرصد خانوم جادوگر .1-از سبک نوشتنش خوشم میاد.نمیگم بهتر از دارن شانه ولی تو نوشتن دست کمی ازاون نداره.2-چون هری پاتر کتابخونم کرد خیلیم دلیل خوبیه((72))((72))
ولی همین طور که بقیه گفتنن مقایسه این دوتا کاردرستی نیس.بهتر بود مثلا دارن شان با آر،ال،استاین مقایسه بشه که سبک جفتشونم ترسناکه

Percy-Jackson
2016/06/21, 20:12
مسلما رولینگ با هری پاترش خیلی بهتر از کارای دارن شانه
فضاسازی ایده و کلا همه چیز هری پاتر عالیه
البته فقط اون خوب بود و بقیه کتاباش مثه خلا موقت و اوای فاخته و اینا خیلی جذاب و خوب نبود ضمن اینکه ژانرش هم متفاوت بود
البته دارن شان هم جزو بهتریناس و با مجموعه حماسه دارن شان و لارتن کرپسلی و دیموناتا ثابت کرده قلم فوق العاده ای داره
البته به عنوان ی رمان نویس فانتزی و نه ترسناک
البته ب نظرم زامبی و جلاد لاغر بدترین کارهاش بوده و ب خصوص جلادلاغر چیزی برای گفتن نداشته

جلاد
2016/06/22, 15:44
مسلما رولینگ با هری پاترش خیلی بهتر از کارای دارن شانه
فضاسازی ایده و کلا همه چیز هری پاتر عالیه
البته فقط اون خوب بود و بقیه کتاباش مثه خلا موقت و اوای فاخته و اینا خیلی جذاب و خوب نبود ضمن اینکه ژانرش هم متفاوت بود
البته دارن شان هم جزو بهتریناس و با مجموعه حماسه دارن شان و لارتن کرپسلی و دیموناتا ثابت کرده قلم فوق العاده ای داره
البته به عنوان ی رمان نویس فانتزی و نه ترسناک
البته ب نظرم زامبی و جلاد لاغر بدترین کارهاش بوده و ب خصوص جلادلاغر چیزی برای گفتن نداشته

حالت خوبه؟ سالمي؟ جلاد لاغر بد بود ((231))((94)) خوندي اصلا؟
زامبي هم تا جلد هشت بخون بيا نظر بده

Percy-Jackson
2016/06/22, 15:57
حالت خوبه؟ سالمي؟ جلاد لاغر بد بود ((231))((94)) خوندي اصلا؟
زامبي هم تا جلد هشت بخون بيا نظر بده

هرکس نظری داره
ب نظرم جلاد لاغر اصلا خوب نبود خو
من ب ادامه زامبی امیدوارم
اما تا اینجا چیز زیادی نداشته
اصن کل این هفت جلدو تو دو جلد میشد جمع کرد
هففففت جلد برای خوب شدن داستان زمان زیادیه