PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پدر خوب (نودهشتیا)

Fateme
2013/08/21, 15:50
نام کتاب:پدر خوب
نام نویسنده:خورشید.ر

خلاصه:دختری هم نسل من و تو …
در مسیر زندگی یکنواختش حرکت میکنه … منتظر یک حادثه ی عجیب الوقوع نیست اما از یکنواختی خسته شده … روی پای خودشه … مستقله … عقاید محکمی داره … پای عقایدش می ایسته … و در این راه سعی میکنه تا به خیلی ها بفهمونه یک دختر، یک زن، یک بانو ،یک خانم … میتونه تنهایی نجابت و شرافتشو حفظ کنه …
باور هاشو به شدت باور داره … و کم کم در گذر زمان طعم عشقی ناخوانده رو تجربه میکنه که اصلا منتظرش نیست … !!!.

خب این خلاصه ای هستش که نویسنده منتشر کرده ولی از اونجایی که خلاصه ی واضحی نیست یه خلاصه من از خودم بهتون میدم: داستان راجع به دختریه که سعی میکنه رو پای خودش وایسته و به همین خاطر به عنوان خدمتکار وارد خونه ای میشه...خونه ای که براش عاطفی زیادی رو به بار می اره...

3029

پدر خوب (لینک اصلی) (http://dl2.98ia.com/DVD%203/Roman/1065%20-%20Pedar%20Khoob(wWw.98iA.Com).zip)

http://www.pioneer-life.ir/library/download/240.html

به نظرم داستان خوبیه...با وجودی که از کلیشه ی خدمتکار-ارباب استفاده کرده اما تونسته چیز قشنگی رو ازش در بیاره...شخصیت های خاصی داره... و به نظرم سیر داستان قشنگی هم داره...

sasan2012
2013/08/21, 17:14
درسته جاس اينجا نيست و ربطي به كتاب نداره ولي بهتره بيان شه
يك بحث كه ما در داستان هاي ايراني اينه كه نويسنده ايده هاي خوبي در ذهنش هست ولي داستان نويسي فقط ايده نيست بلكه عوامل زيادي در داستان نويسي از جمله نظم داستاني،روايت،شخصيت سازي وغيره مهمه كه از اين لحاظ داستان نويسنده ها ايراني مشكلات زيادي و نكته دوم اينه امروزه داستان هاي عاشقانه خيلي رواج يافته كه همين سايت 98ها مروج اصلي شون و به جز مواردي اندك اكثرن افتضاح اند و سطح مطالعه رو شايد افزايش بدن ولي فوايد مطالعه رو از بين ميبرند يك نكته عجيب تر در اين داستان رفتارهاي مصنويي و شباهت عجيب رفتار آن ها با داستان ها شاهزاده اي كودكانه است(مثل سيندرلا و سفيد برفي و عيره) و در آخر اينكه اين كتاب ها دارند كتاب هاي خوب رو در بين خودشون غرق ميكنند

Fateme
2013/08/21, 17:54
درسته جاس اينجا نيست و ربطي به كتاب نداره ولي بهتره بيان شه
يك بحث كه ما در داستان هاي ايراني اينه كه نويسنده ايده هاي خوبي در ذهنش هست ولي داستان نويسي فقط ايده نيست بلكه عوامل زيادي در داستان نويسي از جمله نظم داستاني،روايت،شخصيت سازي وغيره مهمه كه از اين لحاظ داستان نويسنده ها ايراني مشكلات زيادي و نكته دوم اينه امروزه داستان هاي عاشقانه خيلي رواج يافته كه همين سايت 98ها مروج اصلي شون و به جز مواردي اندك اكثرن افتضاح اند و سطح مطالعه رو شايد افزايش بدن ولي فوايد مطالعه رو از بين ميبرند يك نكته عجيب تر در اين داستان رفتارهاي مصنويي و شباهت عجيب رفتار آن ها با داستان ها شاهزاده اي كودكانه است(مثل سيندرلا و سفيد برفي و عيره) و در آخر اينكه اين كتاب ها دارند كتاب هاي خوب رو در بين خودشون غرق ميكنند

حق با توست ساسان...خیلی این چیزها زیاد شده اما کتاب های خوب هم پیدا میشه... هدف اینه که کتاب های خوبی که پیدا کردیم رو بهم معرفی کنیم...هرچند خب بخشیش رو هم سلیقه تشکیل میده... به نظرم اومد این کتاب تقریبا تونسته چیز خوبی رو ارائه بده هرچند بعضی جاهاش می لنگه از همون لحاظی که شما ذکر کردی...

sasan2012
2013/08/21, 19:39
منظور من كلي بود و هدف ام اين بود ما كتاب بد نخونيم و درمورد اين كتاب هم نبودش
يك سوال داشتم شما جايي (سايتي)براي آموزش نوشتن داستان فانتزي سراغ داريد

Sarafatemi
2013/08/22, 01:57
منم موافقم کتاب های 98iaقریب به 90 درصدشون از لحاظ ادبی هیچیزی بارشون نیست و جز روندی ساده هیچ نغز و نکته ی ادبی در آن دیده نمی شود و حتی به نظر من آثار مخرب هم داره

sama1
2014/04/18, 04:21
منم موافقم کتاب های 98iaقریب به 90 درصدشون از لحاظ ادبی هیچیزی بارشون نیست و جز روندی ساده هیچ نغز و نکته ی ادبی در آن دیده نمی شود و حتی به نظر من آثار مخرب هم داره

بله متاسفانه کاملا حق با شماست!
بعضی وقتا خواننده های این داستانا دخترای نوجونن که متاسفانه بعضی هاشون به شدت سطحی نگرن و خیلی راحت غرق فضاسازی این داستانا میشن (که به قول دوستمون شبیه سیندرلا می مون) و تن به روابطی می دن که چیزی جز پشیمونی براشون نداره!

از طرف دیگه حجم بالای اشتباهات نگارشی و ویرایشی(مثل غلط های املایی) بدتر به سواد و سطح معلومات خواننده آسیب می زنه!
ای کاش برای پخش هر رمان یه نظارتی هم بود.