PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث ديني

sasan2012
2013/08/20, 21:28
خوب من به عنوان يك بي دين ومشكوك به تمام اديان در اينجا از شما دين داران ميخواهم از دين خويش دفاع نموده و مرا به اين دين و مذهب خويش دعوت كنيد
نكته اينجا آزادي برقرار است
اينجا مكان تعصب،طنز وتقليد نيست
فقط مطنق،دليل،برهان و عقل اينجا قرار دارد

sasan2012
2013/08/20, 22:11
خوب محمد مهدي عزيز خوب ميخواي دفاع كني دين و مذهبتو به طور كامل بيان كن تا سوالاتم رو بيان كنم

smhmma
2013/08/20, 22:18
ساسان شما بهتره اول خدا و وجود پیغمبرا برات اثبات بشه بعد بری سراغ دینا

ShErViN
2013/08/20, 22:21
ساسان اول بگو به چی اعتقاد داری بچه ها از اونجا شروع کنن

sasan2012
2013/08/20, 22:30
من مشكوك و بي متقعد ام من به راه به نظرتان راست هدايت كنيد

sasan2012
2013/08/20, 22:35
خوب آيا خداي وجود دارد(بادليل منطقي جواب بديد)آيا اين نياز ما براي خدا داشتن است يا خداي واقعا هست؟

M.Mahdi
2013/08/20, 22:38
من مشكوك و بي متقعد ام من به راه به نظرتان راست هدايت كنيد

مشکوک به چی ؟؟

یعنی کمونیستی دیگه ؟

ShErViN
2013/08/20, 22:40
نه کمونیست نیست ولی براش اثبات نشده که هست
درس گفتم

M.Mahdi
2013/08/20, 22:44
کسی که هیچ اعتقادی نداره میشه کمونیست دیگه ؟ نه ؟

sasan2012
2013/08/20, 22:44
من بي اعتقادم يعني به خدا ايمان ندارم و اثبات به هم نشده

ShErViN
2013/08/20, 22:47
کمو نیست می گه خدا وجودش فقط برای پر کردن جا های خالی روابط انسان هاست

sasan2012
2013/08/20, 22:55
من به بي خداي هم متقد نيستم كلا شك در وجود من رخنه كرده است خوب اسمش كمونيسم من تقريبا هستم
يك نكته خارج بحت.من با موبايل مدل قديمي اينجام الان وسط يك روستام و به رايانه دسترسي ندارم و موبايلم عربي براي همين بعضي كلمات فرار ميكنم و دير هم جواب ميدم

sasan2012
2013/08/20, 23:21
واي فاي كه نيست اينترنت ايرانسل هست
خوب بيان نكردي خدا وجود داره مثلا دنيا نظم داره و نظم كار خداست ولي آيا اين خدا تواناي حفظ اديانش وغيره رو نداره؟

majidking
2013/08/20, 23:45
خوب آيا خداي وجود دارد(بادليل منطقي جواب بديد)آيا اين نياز ما براي خدا داشتن است يا خداي واقعا هست؟

ساسان هیچ موقع وجود خدارو منطقی نمیشه ج داد . ولی ما با باورمون که میگیم یه قدرت برتری هست که همه ی این جهان و سیارات رو بوجد آورده، پس به اون قدرت برتر میگیم خدا. پس اگه خدایی وجود نداشت چطوری همه ی انسان ها بوجود اومدند؟ چطوری اثر انگشت اومده؟ چطوری حیوانات و گل ها ، سیارات بوجود اومدن؟

M.Mahdi
2013/08/20, 23:50
ساسان هیچ موقع وجود خدارو منطقی نمیشه ج داد .

میشه ولی ما نمیتونیم !

majidking
2013/08/20, 23:52
میشه ولی ما نمیتونیم !

به هیچ عنوان نمیشه
تو میتونی با مدرک مستقل نشون بدی؟
تو خدارو میتونی به من نشون بدی؟ نمیتونی

M.Mahdi
2013/08/20, 23:54

مجید شنیدی چی گفتم ؟؟؟

ما ( شامل من تو و... ) نمیتونیم

و بعله ....... ما نمیتونیم با مردک ثابت کنیم اما با منطق میشه اثبات قطعی کرد ! همون طور که با منطق میشه عقل و ذهن اثبات کرد !

majidking
2013/08/20, 23:55
مجید شنیدی چی گفتم ؟؟؟

ما ( شامل من تو و... ) نمیتونیم

و بعله ....... ما نمیتونیم با مردک ثابت کنیم اما با منطق میشه اثبات قطعی کرد ! همون طور که با منطق میشه عقل و ذهن اثبات کرد !

به هیچ عنوان نمیشه . میگی نه برو از یه ففیلسوف بپرس. بعد تازه اون مدرکه نه مردک ((72))((72))((72))((206))((206))

smhmma
2013/08/20, 23:59
مجید می شه
تو ندونسته چیزی رو قطعی نکن تو که نمی دونی با اطمینان و صد در صدی نگو
من خودم چندین سال فقط سی داشتم خدا رو برا خودم اثبات کنم درواقع سعی کنم کسی رو یا چیزی رو پیدا کنم که برام اثبات کنم

sasan2012
2013/08/21, 00:03
يعني الان شما بيان ميكنيد من منطق تنها وسيله اي كه به آن ايمان دارم دور بندازم و كار اباو اجدادم رو بكنم
اين همه كار خدا كرده خوب علت اين كه خيلي كار ها رو نكرده chهست؟؟(حكمت قبول نيست chرا كتاب هاي خدا از مردم مورد انحراف واقع شده باز بهانه آزمايش قبول نيست زيرا اين كتاب ها وسيله هدايت اند نه آزمايش)

m_hadi
2013/08/21, 00:12
ساسان هیچ موقع وجود خدارو منطقی نمیشه ج داد . ولی ما با باورمون که میگیم یه قدرت برتری هست که همه ی این جهان و سیارات رو بوجد آورده، پس به اون قدرت برتر میگیم خدا. پس اگه خدایی وجود نداشت چطوری همه ی انسان ها بوجود اومدند؟ چطوری اثر انگشت اومده؟ چطوری حیوانات و گل ها ، سیارات بوجود اومدن؟

دانشمندابرای به وجود اومدن دنیا 3 تا نظریه دارن
1_همه چی تصادفی بوده
2_اشیا و اجسام از خودشون اگاهی داشتن و این نظم ترتیب دنیا رو بوجود اوردن
3_قدرتی ماوراء همه ی اینها با هدفی خاص اینا رو به وجود اورده (برگرفته از دین و زنگی دبیرستان )
خب تصادف امکان اتفاق افتادن داره اما تکرار درتصادف جای نداره و نظم پایدار دنیا و تکرار این چرخه قانون اول رو نقض میکنه
قانون دوم با توجه به اینکه اگراجسام و اشیا دارای اگاهی بودند هر روزه شاهد تغییرات دیگری در این مجموعه میشدیم و این مجموعه حتی هر ثانیه امکان تغییر داشت نقض میشه .
و تنها فرضیه ای که میمونه فرضیه ی سومه این یکی از ساده ترین راه هایی که باهاش خداوند اثبات میشه ا ما اگر میخوای بیشتر تحقیق کنی به کتاب اثبات فرناندو میر(meyer) یه سری بزن میر یه نویسنده ی دانمارکی که مسلمون شده البته کتاب های خیلی قوی تری توسط اساتید شیعه نوشته شده اما این خارجی رو بهت معرفی کردم تا بی طرف تر هم باشه

m_hadi
2013/08/21, 00:13
به هیچ عنوان نمیشه
تو میتونی با مدرک مستقل نشون بدی؟

تو میتونی درد رو به من نشون بدی ..........چون نمیتونی پس باید بگیم نیست یا نمیشه

smhmma
2013/08/21, 00:17
يعني الان شما بيان ميكنيد من منطق تنها وسيله اي كه به آن ايمان دارم دور بندازم و كار اباو اجدادم رو بكنم
اين همه كار خدا كرده خوب علت اين كه خيلي كار ها رو نكرده chهست؟؟(حكمت قبول نيست chرا كتاب هاي خدا از مردم مورد انحراف واقع شده باز بهانه آزمايش قبول نيست زيرا اين كتاب ها وسيله هدايت اند نه آزمايش)
اها این بحث خوبیه که یادت نره من الان باید برم ولی خیلی بحث خوبیه یادت باشه درموردش ببحثیم
در این مورد حرف برای گفتن دارم
و محمد هادی فقط اون سه تا نظریه نیست فقط اون سه تا نظر توی کتاب دینی هست یه نظر دیگه هم هست که می گه خدا ساخته و ول کرده رفته
به طور خلاصه اینه
من باید برم بای

smhmma
2013/08/21, 00:19
ساسان ما کی گفتیم برو به کار ابا و اجدادت برس و منطق و دور بنداز؟؟
اگر این کارو بکنی احمقی باید با منطق برات اثبات بشه تا بری به دین ابا و اجدادت یا یه دین دیگه یا هرچیزی که دوس داری
اصلش منطقه نمی شه که بندازیش دور

sasan2012
2013/08/21, 00:35
من هم ميرم ميخوابم ولي بحث خداشناسي و اينكه خداي هست رو بايد بعدا منو توجيه كنه?

sasan2012
2013/08/21, 00:45
اندر جواب شما دوستان عزير من تقريبا با نظر فلاسفه موافق كه بيان ميكنند دنيا توسط يك روح عظيمي كه در تمام موجودات تكه از آن است و اين روح كاري در امور دنيا نداره و كارش طبيعي قرار دادن سير جهان
اينو داشته باشيد بعدا جواب هاي زيادي در مورد خدا دارم

m_hadi
2013/08/21, 00:58
و محمد هادی فقط اون سه تا نظریه نیست فقط اون سه تا نظر توی کتاب دینی هست یه نظر دیگه هم هست که می گه خدا ساخته و ول کرده رفته
به طور خلاصه اینه
من باید برم بای

اینکه خدا دنیا رو ساخته و بعدش ولش کرد اصلا تو بحث اثبات خدا مطرح نمیشه بلکه تو بحث اختیار و جبر مطرح میشه که فلاسفه میگن کار هایی که ما میکنیم به اختیار خودمون هست یا خدا که اون هم بازسه تا نظریه هست
1_ جبر یعنی همه ی کار ها با اختیار خداست
2_اختیار یعنی همش با اختیار ماست و خدا فقط دنیا رو ساخته بعدم ولش کرده (همون چیزی که تو میگفتی )
3_امر بین امرین که یک اصطلاح دینی هست که شیعه با توجه به سخنان امام صادق ع بهش اعتقاد داره که میگه اختیار انسان در طول اختیار خداوند وزیر مجمو عه ای از اختیار خداونده

که البته بحث طولانی میشه و ربطی هم بهاثبات وجود خدا نداره فقط برای اطلاع بیشتر محمد حسین یه خورده تو ضیح دادم

sushiant
2013/08/21, 01:03
سلام خدمت همه ي دوستان.
اول من يك حفااااظ قوي ميخوام كه محمد مهدي يا محمد علي منو نكشن!(سه فصل رو ترجمه كردم ؛) )
در مورد بحث هم من با توجه به معلومات كمي كه دارم فكر كنم بتونم به سوالات شما جواب بدم(البته فكر كنم).با توجه به صحبت هاتون معلوم شد كه شما از عرفان چيزهايي ميدونيد،مثل من،اگر بنا به گفته ي خدتون بحث منطقي ميخواين بياين براي جلو گيري از انواع سفسطه تحميلي،مثل هر جدل علمي اول اشتراكات رو معلوم كنيم.
شما دقيقا به چي اعتقاد دارين و به چي ندارين.
طرز نگرشتون به افرينش چيه و اخرش رو چي ميدونيد.
بنظر شما خير و شر وجود دارند يا خير و اگر جوابتون مثبته ايا جنگي نهايي بينشون خواهد بود يا نه.
شما اين سوالات رو واضح (تاكيد ميكنم روش،بيشتر جواب مثبت و منفي ميخوام،حد وسطي تقريبا وجود نداره در سوالات من)جواب بدين من قول ميدم براي شما اثباتي اماده ميكنم
در ضمن،مطالعاتم اجازه ميده تا از اديان دفاع و حتي ردشون كنم،بستگي به طرف شما داره ؛)*

Justin
2013/08/21, 01:03
چی باعث شده به این اعتقادت برسی ساسان عزیز؟فک کنم شما میگی که درست ، واجب الوجودی هست ، فقط چه الزامی هست که این واجی الوجوده سیر زندگی رو انگولک کنه و مثلا از یکی عصبانی یشه و از یکی دیگه راضی؟ اگه اینه سوالت ، جوبهایی دارم واسش که ایشالله فردا جواب میدم...

sasan2012
2013/08/21, 01:10
من هم براي حسن ختام و اعقايدم
براي مثال براي تكه هاي روح عظيم مثلا در حيوانات و نباتات كارش رشد ونشان دادن نياز هاي حيوانه ولي درانسان ها همين كارو ميكنه و لي به خاطر اينكه تكه وسيع تر از روح عظيم در انسان ها قرار داره انسان ميتونه بيانديشه وكارهاي غيره رو انجام بده كه بعد از بين رفتن جسم انسان و مرg به روح عظيم بر ميgرده
درمورد سرنوشت و اختيار انسان بحث هاي زيادي من دارم ولي موقع استراحته

smhmma
2013/08/21, 02:43
اینکه خدا دنیا رو ساخته و بعدش ولش کرد اصلا تو بحث اثبات خدا مطرح نمیشه بلکه تو بحث اختیار و جبر مطرح میشه که فلاسفه میگن کار هایی که ما میکنیم به اختیار خودمون هست یا خدا که اون هم بازسه تا نظریه هست
1_ جبر یعنی همه ی کار ها با اختیار خداست
2_اختیار یعنی همش با اختیار ماست و خدا فقط دنیا رو ساخته بعدم ولش کرده (همون چیزی که تو میگفتی )
3_امر بین امرین که یک اصطلاح دینی هست که شیعه با توجه به سخنان امام صادق ع بهش اعتقاد داره که میگه اختیار انسان در طول اختیار خداوند وزیر مجمو عه ای از اختیار خداونده

که البته بحث طولانی میشه و ربطی هم بهاثبات وجود خدا نداره فقط برای اطلاع بیشتر محمد حسین یه خورده تو ضیح دادم

نوچ منظورم این نبود محمد هادی

1_همه چی تصادفی بوده
2_اشیا و اجسام از خودشون اگاهی داشتن و این نظم ترتیب دنیا رو بوجود اوردن
3_قدرتی ماوراء همه ی اینها با هدفی خاص اینا رو به وجود اورده (برگرفته از دین و زنگی دبیرستان )
خب تصادف امکان اتفاق افتادن داره اما تکرار درتصادف جای نداره و نظم پایدار دنیا و تکرار این چرخه قانون اول رو نقض میکنه
قانون دوم با توجه به اینکه اگراجسام و اشیا دارای اگاهی بودند هر روزه شاهد تغییرات دیگری در این مجموعه میشدیم و این مجموعه حتی هر ثانیه امکان تغییر داشت نقض میشه .
و تنها فرضیه ای که میمونه فرضیه ی سومه این یکی از ساده ترین راه هایی که باهاش خداوند اثبات میشه ا ما اگر میخوای بیشتر تحقیق کنی به کتاب اثبات فرناندو میر(meyer) یه سری بزن میر یه نویسنده ی دانمارکی که مسلمون شده البته کتاب های خیلی قوی تری توسط اساتید شیعه نوشته شده اما این خارجی رو بهت معرفی کردم تا بی طرف تر هم باشه
محمد هادی در مورد اخری گفتی قدرتی ماوراء با هدفی خاص خوب من دارم می گم که این خودش می تونه به این شاخه تقسیم بشه که نه اقا ساخته شده یا افرینش شده بدون یه هدف خیلی خاص یا یه هدف متغییر یا یه هدف که تا یه مدتی تاریخ مصرف دااره
حالا گرفتی؟؟
درمورد اون موضو جبر و اختیار من خودم جبراختیار رو قبول دارم
یعنی هم جبر ه اختیار
اون مورد سوم که امام صادق گفته درموردش مطمئنم مطالعه کردم ولی یادم نمی یاد هیچی
ولی اونم بحث داره باز
بعدم فلسفه چیزی نیست که بگیم فقط همون چیزایی که تا به حال گفته شده می شه روش مانور داد شما همین الان می تونی یه شیوه ی تفکری متفاوتی رو به نمایش بزاری و به روش خودت چیزی رو اثبات یا رد یا ... کنی یعنی به این معنی نیست که هرچی مثلاً در یه کتابی گفته شده دیگه فققط همونه و اون کامله یا این که حتماً درسته

sasan2012
2013/08/21, 09:21
هر كس براي خود يك نوع اعتقاد فلسفه اي دارد و تفاوت فيلسوفان و انسان هاي عادي اينه كه فيلسوفان عقايد خود نظم دادن .منبع كتاب تاريخ فلسفه (فكر كنم همين بود)

در بحث سرنوشت اعتقاد من اينه كه حيات يك نوع ماز ولايبرنت بسيار عظيمي كه تمام حركات انسان رو شامل ميشه و خداي(هنوز به من اثبات نشده)انو كاملا آgاه و عاقبت تمام حركات مارو ميدونه يعني ما اختيار داريم ولي خدا كاملا از عاقبت كار هاي ما ميدونه
خوب بهتره بريم سر بحث خداشناسي

sushiant
2013/08/21, 09:36
اقا ساسان شما افرينش رو قبول دارين؟اگه اره،بنظرتون چطور بوجود اومده؟
ايا صد در صد اتفاقي بوده؟بنظرتون نظم پايدار جهان هم اتفاقيه!؟
خدا شناسي از زماني شروع ميشه كه جواب دادن انسان ها با مشكل مواجه ميشه.با كوچك ترين بازنگري در تاريخ ميبينين كه در طي زمان هاي مختلف انسان خدا(يا خدايان يا حتي بت و شيطان)رو ميپرستيده براي اينكه ميدونسته بايد قدرتي فراي تصوراتش وجود داته باشه،بنظر شما اونها همه اشتباه ميكردن!؟

sasan2012
2013/08/21, 10:04
من اعتقاد به آفرينش دارم ولي به خدا قادر و توانا اعتقاد ندارم زيرا توانا بودن نياز به نشانه هاي داره كه من نديدم مثلا همه اديان خداي رو عبادت ميكنند ولي chرا اين خدا اديانش حفظ نكرده از جمله همين اسلام

اعتقاد به اديان براي من در همين جمله هست
دين براي مردم عادي درسته براي عاقل ها نادرسته وبراي سياست مداران مفيد(مراجعه به تاريخ قرون وسطي )

خوب در بحث خداشناسي من به خالق ياهمان خدا اعتقاد دارم ولي شك من در اينجاست كه آيا خدا را بايد در اديان حتما جستجو كرد يعني اعتقاد به خدا بدون اديان ميشه من تا حالا ديني نيافته ام كه وجود مرا آرام و عقل من آن را قبول كند
يكي منو در بحث دين توجيه كنه(با منطق و برهان نه زور و سخن ناروا)

sushiant
2013/08/22, 01:40
ببين ساسان جون مشكل تو همينجاست.تو خدارو دقيق قبول نداري يا بهتر بگم قبول داري ولي نميخواي دنبال عواقبش بگردي.مطمئنم مث تمام بچه هاي ايران دين و زندگي كه اكثرا توش چرند جاي فلسفه داده بودند رو خوندي،البته به اجبار ؛)
حالا بيا واقع بينانه نگاه كن.من جواب سوالات رو جدا ميدم و تو مشكلاتت رو بگو
بنظرت خدايي كه اونهمه قدرت داشته تا موجودات و جهان رو خلق كنه،ولشون ميكنه تا برا خودشون هر كاري خواستن بكنن!؟واقعا ولشون ميكنه تو توهم ول بچرخن!؟
پرسيدي چرا خدا از اديانش دفاع نكرده،در واقع كرده،بيا يك نگاه به منحرف ترين ادم هاي دنيا كه هنوزم بويي از انسانيت نبردن نگاه كنيم.اسلام تو فقير ترين كشور دنيا از نظر فرهنگي و اجتماعي اومد.بعد يك مشت عرب پاپتي تونستن بزرگترين امپراتوري هاي دنيا رو شكست بدن(كه البته از ططغيان خود مردم هم سرچشمه ميگرفت ولي نميشه در كل ازين قضيه گذشت)،خدا خيلي به دينش كمك كرده تا سالم بمونه ولي يادت نره كه دخالت مكرر خدا تو يك موضوع بحث اخيار كه توهم قبولش داري رو از جامعه ميگيره.منطقي فكر كن،خدا حتي از بهترين متفكران ماهم بيشتر توانايي داره،بعد با يك پافشاري اشتباه باعث از بين رفتن شعارش بشه!؟
براي مثال تو اگه حاكم باشي و به مردمت ازادي دين بدي،بعد بگي فلان دين رو گردن ميزنم،بازهم تو اونكشور كسي حرفت رو براي ازادي قبول ميكنه!؟؟
گفتي خدا رو كجا پيدا كنم؟
تو چيزاي خوب!بقول البرت انشتاين خدا چيزاي بد رو نيافريد،با كمبود خوبي ها بدي ها متولد ميشن
اديان الهي طي هر دوره با تكامل جامعه و شرايط مردم سازگار شدن و مردم رو به خدا دعوت كردن،بد نيس همين الان از انواع فرقه هاي شيطان پرستي هم يك بحث كوچك بكنم،جالب اينجاست كه اونا خدارو قبول دارن ولي شيطان پرستن!
با يكم كنكاش متوجه ميشي كه اونا حتي به سمت لذت ادميت هم روي نميارن اونا به سمت حيوانيت روي ميارن(توضيحاتشون رو ميتونين در وبلاگ هاي مختلف پيدا كنين)
بعد از اينكه خدا رو قبول كردي بايد تصميم بگيري كه انساني يا نيستي كه اين خودش سمت و انتخاب دين رو برات راحت ميكنه
اگه خدا رو قبول داشته باشي به عنوان افريدگار پس بايد سعي كني به سمتش بري حالا به هر صورت
من مطالعه ي كاملي رو اديان داشتم،كم نقص ترين تعاريف براي همه چيز در اسلام اومده(نگفتم بي نقص چون واقعا نيست)
بعد از اون دين قديمي ملت پارس هست كه به شدت به اسلام نزديكه براي اطلاعات تكميلي ميتونين از سايت انجمن زرتشتيان ايران يا تهران استفاده كنين
دين مسيحيت تقريبا جوابگوي نياز هاي معنري نيست و از نظر ديدگاه عرفاني و فلسفي پر از اشكاله كه اگه كسي خواست براش نام ميبرم(خيلي زياده ؛) )
و در اخر يهوديت،من شيرازيم و در شيراز كليميان بسياري زندگي ميكنن كه اكثرا افراد شريفي هستند،ولي دين يهوديت از ابتداي تاريخ تا الان پرفتنه ترين دين دنيا بوده و فقط باعث نابودي چندين قوم و به هلاكت رسيدن افراد زيردي در دوران خشايارشا شاه بوده،در ضمن يهوديت يك دين نيست،يك نژاده،با توجه به كتاب عهد عتيق اگه درست مطالعه كرده باشين ذكر شده كه تنها راه يهودي شدن از راه اينه كه پدر يا مادرتون يهودي باشن
در ضمن من مطالعه ي جامع و نسبتا كاملي به اديان و مذاهب مختلف داشتم(چه الهي و چه غير الهي و حتي شيطان پرستي)،اگه خواستي واقعا يكيشونو انتخاب كني ميتونم در مورد اشكالات و خوبياشون برات توضيح بدم
هرسوالي كه بپرسي جواب ميدم فقط حتما بپرس ؛)

sasan2012
2013/08/22, 12:34
به من دقیق بگو خدا علم غیب داره بعد از اینکه من کاری انجام بدم خداقبلش تمام تاپیرات محیطی را ایجاد کرده بئد و در دل من انداخته بود اصلا بریم بهشت و جهنم خدا که آگاه و ما ول معطلیم

آیا آفرینش انسان اشتباه خداوند بود یا آفرینش خدا اشتباه بزرگ انسان بود؟؟؟

در اسلام به این سوال ها جواب بده
1.تایین عاقبت غربزه جنسی در نوجوانی در ایران(فکر میکنید نوجوان ایرانی برای آن چکار میکند)
2.در منطقه ما تعصبات تا جایی که حتی نمیتوانی دختر عمو را ببینیدچون نا محرم است ندیده ازدواج میکنند.من هم همین کار را بکنم
3.خارج برای ازدواج پول میدهند اینجا قیمت هر زن متوسط صد میلیون است.این اسلام است؟؟؟

sigyn
2013/08/22, 14:11
این اسلام نیست. این ترشحات مغزی یه مشت آدم عقده ای و آشغاله.خدا چنین چیزی رو نمی خواست.
اگر اسلام نبود، عربهای گداگشنه که برای رفع گرسنگی سوسمار شکار می کردن و می خوردن، آخرش یه روز میفتادن به جون هم و منقرض می شدن.
من گاهی از خودم می پرسم چرا؟ چرا باید به زور شمشیر مسلمان می شدیم؟ ما خودمون دین و مذهب داشتیم. ما یگانه پرست بودیم. ما خدا رو می پرستیدیم. تمام تاریخ ایران رو بگردی، هیچ وقت نمی بینی که ما بیش از یک خدا رو می پرستیدیم. ما که اونقدر بزرگ بودیم. هیچوقت برده داری نداشتیم، در حالی که عربها و اروپاییها داشتند. هیچوقت چندین خدا رو نمی پرستیدیم، در حالی که عربها و اروپاییها این کارو می کردن. ما برای زنان ارزش قائل بودیم، در حالی که هم در اروپا و هم در عربستان، چه موقعی که کافر بودند و چه موقعی که یکتاپرست شدن، زنها رو آدم حساب نمی کردن.
آرتمیس، نخستين بانوي دريانورد و فرمانده نيروي دريايي هخامنشيان در زمان خشایارشاه بود.
یونانی ها اعتقاد داشتند که :« ایرانی ها از نسل خدایان هستند. پادشاهان ایران، از نسل پرسیوس، فرزند زئوس، یعنی خدای خدایان هستند. و نام پارسی آنها هم از همین گرفته شده.»
می بینید، ما اونقدر بزرگ بودیم که امپراطوری های یونان و روم رو شکست می دادیم و اونا ما رو از نسل خدایانشون تصور می کردند. الان کجاییم؟ چی هستیم؟ هیچ کجا.هیچ چیز.

sushiant
2013/08/22, 14:47
ببين داداش ساسان گلم تو داري اشباه ميكني.به قول اون فيلمه مردم خريتشونو گردن خدا ميندازن كه الان دقيقا ماجراي حكومت همون ادمان.
اگه دقيق بهش نگاه كني داري گناه حكومتي كه اشتباه ميكنه رو گردن خود دين ميندازي.اينكه كشور ما حكومت مسلمان داره دليلي نداره كه تمام اشتباهات رو گردن دين انداخت در حقيقت مشكل اونيكيه!
اسلام فكر مسئله ي جنسي رو كرده اتفاقا جزو اولويت هاش بوده.من تقريبا تمام كتاب الحديث رو خوندم و جالبيش اينه كه بدوني هم پوشش زمان پيامبر و امام علي تفاوت خيلي زيادي با اين معيار هاي مسخره ي ما تفاوت داشته هم يكي از تنها چيزايي كه پيامبر گفته سنت منه و بهش توصيه كرده ازدواجه.
همون طوري كه خودت تقريبا تو سوالات گفتي اونا بيشتر بخاطر تعصب احمقانه و بد حكومت كردنه نه بديه باور ها.
مشكل از شعار برادري و برابري شروع ميشه كه مسخره ترين حرف در تمام اديان و تمام دوران بوده،بيشترين افتظاح هم براي كمونيست ها و مسلمان ها بوده.نبايد اين حرف رو باور كني،اعتقادات دين رو بخون و ببين كدومشون درست تر ميگن بعد قضاوت كن.
*اين فروم خيلي سرعتش پايينه اگه ميخواي واقعا حرف بزني و ازش نتيجه بگيري بيا مسنجر يا نيمباز سريع و راحت بحرفيم
اين ايميلمه،اد كن راحت بحرفيم.
mehdi_lovelychat@yahoo.com

sushiant
2013/08/22, 15:42
در ضمن مهشيد خانوم با اينكه قرار بود با يكم احترام بيشتر صحبت كنيم ولي ناراحت نشدم كه بصورت يكم محسوس بهم گفتي عقده اي و اشغال! :o
اسم خود من مهديه و مسلمانم ولي با توجه به اينكه عقل دارم و بعضي چيزا رو بهتر ميبينم اسمم رو با هم معني خودش به زبان زرتشتي تعويض كردم.بايد بدوني كه خيلي به دين زرتشتي افتخار ميكنم و بيشتر از اون به مكان ظهورش كه تو ايران بوده.
حقيقت تاريخي كه شما در كتاب هاي مرجع بهش ميرسين اينه كه عربهاي بيشعور و بيفرهنگ امكان نداشت امپراطوري هاي پارس و روم رو بگيرن!شايد در مورد جنگ "مسلسلة" كه تاريخ طبري ازش نامبرده شنيده باشي،عرب ها كشور مارو تصاحب نكردن مردم ما تو جنگ هاي اصلي بهشون تحويل دادن كه بيشترشم بخاطر حكام اون زمان بود.اگه ميخواي بگي حماقت اونها بوده من مشكلي نميبينم،فقط بنظرت نصف سپاهيا يكدفه انقدري نظرشون واسه جنگيدن عوض ميشه كه مجبور ميشن با زنجير ببندنشون تا فرار نكنن يا نرن اون سمت بجنگن!؟؟
در ضمن يك اعتقاد اشتباه ديگه هم تو صحبتات بود كه ناشي از مطالعه ي ناكافي هست ؛)
در ايران يكتا پرستي بوده(نه هميشه و همه جا!)
مزدا پرستي به زمان هخامنشيان برميگرده اما دين سراسري نبوده،دين سراسري ميترائيسم بوده عزيزم!
بجز اون مردم قريه ها و ايالت هاي مختلف معمولن خداي خودشون رو داشتن كه به وضوح و با كمترين زمان ممكن(البته اگه ادعاي پارسي بودن ميكني نه حتي ايرانيت)ميتوني منشور كورش رو بخوني و توش بوضوح كلمه ي "خدايان"رو ببيني. :|
حتي شايد بيشتر به رگ غيرتت بر بخوره مثه من بري زندگي كورش كبير رو بخوني و نحوه ي پرستش مردم به همراه لطفي كه بهشون در مورد خداهاشون كرده بخوني!يا خيلي علاقن به يكتا پرستي در ايران داشته باشي و به دوره هاي اشكانيان و ساسانيان يك رجوع كني و حداقل در مورد مردوك(ملوخ)و يا هرچيز ديگه اي بگردي تا يكم اطلاعاتت كامل شه و حداقل دليل معابد ابي رنگ قوم كاس رو در شمال امپراطوري درك كني(كه البته هنوز نژادشون در گيلان و مازندران وجود داره)
پس دفعه ي بعد عاقلانه تر توهين كن.اگرم ميخواي راجع به جنايات عرب ها با شعار اسلام حرف بزني بخودت زحمت نده چون منكه تاريخ رو خوندم بيشتر از خودشون و كارهاشون نفرت دارم و اگه يكنفر باشه به قتل عام همشون راضي باشه اون منم،ولي دليل نميشه كه روي درستي دين اسلام تاثير بذاره
همه ي اديان نقص هايي دارن همونطور كه گفتم ولي كمترينش اسلامه و بعدش هم زرتشتي
شما هم اگه خواستي بحرفي تو مسنجر يا تو نيمباز اد كن

sasan2012
2013/08/22, 17:34
ببين داداش ساسان گلم تو داري اشباه ميكني.به قول اون فيلمه مردم خريتشونو گردن خدا ميندازن كه الان دقيقا ماجراي حكومت همون ادمان.
اگه دقيق بهش نگاه كني داري گناه حكومتي كه اشتباه ميكنه رو گردن خود دين ميندازي.اينكه كشور ما حكومت مسلمان داره دليلي نداره كه تمام اشتباهات رو گردن دين انداخت در حقيقت مشكل اونيكيه!
اسلام فكر مسئله ي جنسي رو كرده اتفاقا جزو اولويت هاش بوده.من تقريبا تمام كتاب الحديث رو خوندم و جالبيش اينه كه بدوني هم پوشش زمان پيامبر و امام علي تفاوت خيلي زيادي با اين معيار هاي مسخره ي ما تفاوت داشته هم يكي از تنها چيزايي كه پيامبر گفته سنت منه و بهش توصيه كرده ازدواجه.
همون طوري كه خودت تقريبا تو سوالات گفتي اونا بيشتر بخاطر تعصب احمقانه و بد حكومت كردنه نه بديه باور ها.
مشكل از شعار برادري و برابري شروع ميشه كه مسخره ترين حرف در تمام اديان و تمام دوران بوده،بيشترين افتظاح هم براي كمونيست ها و مسلمان ها بوده.نبايد اين حرف رو باور كني،اعتقادات دين رو بخون و ببين كدومشون درست تر ميگن بعد قضاوت كن.
*اين فروم خيلي سرعتش پايينه اگه ميخواي واقعا حرف بزني و ازش نتيجه بگيري بيا مسنجر يا نيمباز سريع و راحت بحرفيم
اين ايميلمه،اد كن راحت بحرفيم.
mehdi_lovelychat@yahoo.com

دوست عزیز تقصیر حکومت نیست حکومت به اسم دین کارشو میکنه و وقتی دین اشتباه باشه نمیشه به اسم حکومت گذاشت

sasan2012
2013/08/22, 17:52
دوست عزیز اسلام دینی پاکی نیست ولی از بین ادیان تک خدایی بهترین است مسیحی و زردشتی و یهودی که کلا زیر و رو شدن
من تو شبکه های گفتگو یی و چتی عضو نیستم تو چت معمولا بحث های و سخنان فوق العاده احمقانه اند و از نیمباز هم هیچی نمودنم کلا با مسیله چت مشگکل دارم و تو ادیان تحفیقات وسیعی کردم و یک دفعه کافر نشدم((227))((227))((227))

sushiant
2013/08/22, 18:08
منم تحقيقات جامعي داشتم.
ادياني كه بيشتر از يك خدا دارن كه كلا از بحث ما خارج هستند!
مسئله اينجاست تو داري بدي حكومت رو پاي دين ميذاري كه غلطه.اگه واقعا بخواي يكي از تحام اديان رو بپرستي اسلام بهترينه(البته از نظر خداشناسي فردي) وگرنه كسي كه طعم قدرت رو چشيد كه دين محوري يادش ميره!تو يا مطالعات درستي نداشتي يا نتيجه گيري خوبي نكردي
درسته،منم نگفتم اسلامي كه الان برامون مونده عاري از خطاست ولي تقريبا درست ترين راه رسيدن به خداست.(هرچند كه خود من خيلي از باور هاي پاك زرتشتي رو وقتي با اسلام ادغام ميكنم بيشتر ميپسندم مثل پاكنهادي جاي برادري)منم كتب الهي اكثر اديان رو هم خوندم كم غلط ترينشون حداقل به ذهن ادما همين قرانه
خوشال ميشم كمكت كنم اگه مشكلي با هر باوري تو اديان داشتي كه غلط بنظر ميومد.من در خدمتم

sasan2012
2013/08/22, 18:13
خوب همین اسلام و همین بحث های خداشناسی
چرا ما نبایددرباره وجودیت و توانایی خدا فکر نکنیم و فقط به نشانه هاش نگاهی بیندازیم؟؟؟
در اسلام شبهات زیادبی بنده دارم

sasan2012
2013/08/22, 18:18
خوب سوشیانت عزیر(همون مهدی اسلام)
چرا حکومت سایر ملل اسلامی هم مشکلات فراوانی دارند و فقط یکی که نیست؟؟؟(اگر اسلام صحیح است این مشکلات از کجا میاد)

sushiant
2013/08/22, 18:22
كتاب مباني فلسفه يا هر كتاب ديگه اي راجع به شروع تفكر صحيح خوندي؟حتي دنياي سوفي؟
ببين از لحاظ عقلاني و حتي رياضي وقتي كه تو زير مجموعه ي يك مجموعه ي خيلي بزرگتري احاطه اي بر اجزاي ديگر اون مجموعه نداري چون از جنس تو نيستن،بعد مجبور ميشي براي حس كردن و مثال زدنش از عواملي كه تو مجموعه ي خودته استفاده كني كه اون وجود رو اشتباه توصيف ميكنه
نميدونم متوجه منظورم ميشي يا نه(بهم بگو)،بخاطر همين ما نميتونيم به چيستي خدا فكر كنيم چون واقعا هيچ ايده اي به ذهن ما نميرسه كه چي ميتونه باشه ولي در مورد همه چي ميتونيم فكر كنيم.
بقيه اديان هم همينند،بجز شيطان پرستان فلسفي كه دقيقا ميدونن چيو ميپرستند بقيه مث ما هستند!*

sasan2012
2013/08/22, 18:28
كتاب مباني فلسفه يا هر كتاب ديگه اي راجع به شروع تفكر صحيح خوندي؟حتي دنياي سوفي؟
ببين از لحاظ عقلاني و حتي رياضي وقتي كه تو زير مجموعه ي يك مجموعه ي خيلي بزرگتري احاطه اي بر اجزاي ديگر اون مجموعه نداري چون از جنس تو نيستن،بعد مجبور ميشي براي حس كردن و مثال زدنش از عواملي كه تو مجموعه ي خودته استفاده كني كه اون وجود رو اشتباه توصيف ميكنه
نميدونم متوجه منظورم ميشي يا نه(بهم بگو)،بخاطر همين ما نميتونيم به چيستي خدا فكر كنيم چون واقعا هيچ ايده اي به ذهن ما نميرسه كه چي ميتونه باشه ولي در مورد همه چي ميتونيم فكر كنيم.
بقيه اديان هم همينند،بجز شيطان پرستان فلسفي كه دقيقا ميدونن چيو ميپرستند بقيه مث ما هستند!*

قضیه شیطان پرستی کاملا متفاوته و اصلا از نطر اصولی دین نیست
متوجه منطورت شدم ولی مشکل اونجاست که نمیشعه منطق رو با ندیده و نشنیده و ... و فقط با سخن چند کتاب و نطره ی نطم ثابت کرد ؟؟؟
اثبات خدا نیاز به چیز های دیگه داره

sushiant
2013/08/22, 18:33
چرا دين هست،چون هر سه تا مولفه ي دين رو داره.هم كتاب مقدس،هم تفكرات اجتماعي خاص هم تفكرات ديني و اخروي ؛)
من تمام حرفام از رو كتابا نيست.خدا رو هم برات با چند برهان مختلف ميتونم اثبات كنم ولي خودت تو صفحه ي دو گفته بودي كه خدا رو قبول داري!مشكلت با اديانه كه من شروع كردم به توضيح درباره ي اديان!

sasan2012
2013/08/22, 18:40
چرا دين هست،چون هر سه تا مولفه ي دين رو داره.هم كتاب مقدس،هم تفكرات اجتماعي خاص هم تفكرات ديني و اخروي ؛)
من تمام حرفام از رو كتابا نيست.خدا رو هم برات با چند برهان مختلف ميتونم اثبات كنم ولي خودت تو صفحه ي دو گفته بودي كه خدا رو قبول داري!مشكلت با اديانه كه من شروع كردم به توضيح درباره ي اديان!

من خدای رو قبول دارم نه خدای ادیان رو
و شیطان پرستی میشه دین گفت ولی دینی نو طهور و بیشتر عقیده اتی بر آزادی بسیار کلا اینجور عقاید بیشتر از خوشی میاد نه پایبندی به دین
خوب بگو چرا خدای ادیان از ادیانش دفاع نکرده مگه خدا بیکاره تا همینجور دین پشت سر هم بفرسته

sushiant
2013/08/22, 18:48
ببين اول بگو منظورت از خدا چيه؟
دوم اينكه اون دين رو نميشه گفت به خوشي ميشه گفت به شهوت و لذت كنترل نشده،كه بقيه ي اديان كنترلش ميكنن.
اتفاقا خدا كار جالبي كرده،هم عقيدتي هم اجتماعي.بيكار نبوده ولي يك لحظه تصور كن زمان اولين پيامبر بزرگ كه نوح بود اگه ميومد حجاب رو در حد زرتشت يا اسلام بالا مياورد اصلا جواب گوي اون زمان نبود،بلكه حتي بدتر هم ميشد چون غير قابل قبول بود،اونا حتي پارچه هم فكر نميكنم كه داشتن!
سير تكاملي اديان خدا مناسب حال جامعه ي زمان بوده نه فشار الكي!*

sasan2012
2013/08/22, 18:55
ببين اول بگو منظورت از خدا چيه؟
دوم اينكه اون دين رو نميشه گفت به خوشي ميشه گفت به شهوت و لذت كنترل نشده،كه بقيه ي اديان كنترلش ميكنن.
اتفاقا خدا كار جالبي كرده،هم عقيدتي هم اجتماعي.بيكار نبوده ولي يك لحظه تصور كن زمان اولين پيامبر بزرگ كه نوح بود اگه ميومد حجاب رو در حد زرتشت يا اسلام بالا مياورد اصلا جواب گوي اون زمان نبود،بلكه حتي بدتر هم ميشد چون غير قابل قبول بود،اونا حتي پارچه هم فكر نميكنم كه داشتن!
سير تكاملي اديان خدا مناسب حال جامعه ي زمان بوده نه فشار الكي!*
منطور من از خدا همون قضیه روح بزرگه
خوب این خدا آیا توانایی نداشته یک دین کامل و بدون تغییر ایجاد کنه و این همه پیامبر چرا الکی فرستاده؟؟؟

sushiant
2013/08/22, 19:04
پس مشكل اصلي اينجاست كه تو خدارو قبول نداري.
در حقيقت خدا يك دين كامل و بدون تقيير هم درست كرد و نگهش داشت كه همين اسلامه،بعدشم پيامبر نفرستاد!
همه ي پيامبرا بجز اصلي ها اومدن تا دين زمان حال رو به مردم گوشزد كنن و پايدار نگهش دارن.حتي پيامبري داشتيم كه مسئول خونواده ي خودشون يا حتي خودشون بودن.حالا تو بهم بگو اگه خدا زمان نوح يك دين كامل ميساخت دوتا مشكل داشت(حداقل اونايي كه به ذهن خودم ميرسه!)يكي اينكه مردم امادگي پذيرشش رو نداشتن يكي ديگه اينكه ممكن بود با پيشرفت بشريت جنبه هايي از زندگي بمونه كه اون دين نتونه پوشش بده كه ديگه هم قدرت بروز رساني نداره!

sasan2012
2013/08/22, 19:08
پس مشكل اصلي اينجاست كه تو خدارو قبول نداري.
در حقيقت خدا يك دين كامل و بدون تقيير هم درست كرد و نگهش داشت كه همين اسلامه،بعدشم پيامبر نفرستاد!
همه ي پيامبرا بجز اصلي ها اومدن تا دين زمان حال رو به مردم گوشزد كنن و پايدار نگهش دارن.حتي پيامبري داشتيم كه مسئول خونواده ي خودشون يا حتي خودشون بودن.حالا تو بهم بگو اگه خدا زمان نوح يك دين كامل ميساخت دوتا مشكل داشت(حداقل اونايي كه به ذهن خودم ميرسه!)يكي اينكه مردم امادگي پذيرشش رو نداشتن يكي ديگه اينكه ممكن بود با پيشرفت بشريت جنبه هايي از زندگي بمونه كه اون دين نتونه پوشش بده كه ديگه هم قدرت بروز رساني نداره!

خوب سوال اصلی همینجاست چرا ادیان با پیشرفت تنزل میابند
و دوما خدا که بر آینده آگاه چرا ادیان را برای پیشرفت آماده نکرد و شرایط رو برای حضرت نوح هم آماده نکرد تا یک دین جامعه رو بسازه؟؟؟

sushiant
2013/08/22, 19:19
با حرف اولت موافق نيستم چون واقعا صعود داشتن نه نزول.خودتم گفتي كه اسلام بهترين دين خداييه!(نكنه حرف خودت رو نقض ميكني!؟)
يني منظورت اينه كه يدفعه خدا همه چي باهم به قوم حضرت نوح ميداد تا يك دين كامل بهش بده!؟ خيلي غير منطقيه!چون دوستداري كه روكش موبايلت خوشكل باشه ميري يك گوشي خيلي پيشرفته ميخري!؟
دين براي هدايت مردمه كسي كه تو ميگي احتياجي به دين نداره!*

sasan2012
2013/08/22, 19:23
با حرف اولت موافق نيستم چون واقعا صعود داشتن نه نزول.خودتم گفتي كه اسلام بهترين دين خداييه!(نكنه حرف خودت رو نقض ميكني!؟)
يني منظورت اينه كه يدفعه خدا همه چي باهم به قوم حضرت نوح ميداد تا يك دين كامل بهش بده!؟ خيلي غير منطقيه!چون دوستداري كه روكش موبايلت خوشكل باشه ميري يك گوشي خيلي پيشرفته ميخري!؟
دين براي هدايت مردمه كسي كه تو ميگي احتياجي به دين نداره!*
اسلام بهترین دین خدایه نیست کمترین دین منحرف شده خدایی دوست عزیز
یعنی این خدا باید همه چیز مرحله به مرحله به انجام برسونه مگه فادر مطلق نیست و چه نیازی به یواش یواش انجاکم دادن داره؟؟؟

sigyn
2013/08/22, 19:45
در ضمن مهشيد خانوم با اينكه قرار بود با يكم احترام بيشتر صحبت كنيم ولي ناراحت نشدم كه بصورت يكم محسوس بهم گفتي عقده اي و اشغال! :o
ای دادوبیداد، من منظورم به شما و هیچکدوم از کاربرا نبود! اگه می دونستم سوءتعبیر میشه، حتما می نوشتم که منظورم از آشغال ها ملا ها و آخوندها و افرادی نظیر اونهاست که خودشون دین رو هرجور دوست داشتن تعبیر می کنن.این کار بی سایقه هم نبوده.کشیش ها هم اینکارو میکردن.دادگاه های تفتیش عقاید و شکنجه و حتی این بخشیدن گناهان در ازای پول بیشتر(بایداقرار کرد دین ما این یه عیب رو نداره)حرفمو ثابت میکنه. مقصود من این افراد بود. اگه اطلاعات بیشتری در این رابطه میخوای، کتاب حشاشین اثر تامس گیفورد یا رازهای نهفته یک زن اثر جوديت مركل رايلي و یا حتی خداوند الموت اثر پل آمررو بخون. ببخشید که ناراحتت کردم.

مزدا پرستي به زمان هخامنشيان برميگرده اما دين سراسري نبوده،دين سراسري ميترائيسم بوده عزيزم!
بجز اون مردم قريه ها و ايالت هاي مختلف معمولن خداي خودشون رو داشتن كه به وضوح و با كمترين زمان ممكن(البته اگه ادعاي پارسي بودن ميكني نه حتي ايرانيت)ميتوني منشور كورش رو بخوني و توش بوضوح كلمه ي "خدايان"رو ببيني.
تشکر. ولی چیزی که من بیشتر روش تاکید داشتم، اینه که ما بدون اسلام (و البته ورود عربها به ایران) حکومت بزرگتر و با ارزش تری رو داشتیم. حتی خودت هم بین صحبت هات اشاره کردی

حتي شايد بيشتر به رگ غيرتت بر بخوره مثه من بري زندگي كورش كبير رو بخوني و نحوه ي پرستش مردم به همراه لطفي كه بهشون در مورد خداهاشون كرده بخوني!
اون هیچوقت مردم رو وادار به پرستیدن و قبول دینش نکرد. هیچوقت نگفت یا مذهب من رو بپذیرید، یا اعدام خواهید شد! سنگسار کردن؟ به هیچ وجه!

پس دفعه ي بعد عاقلانه تر توهين كن.اگرم ميخواي راجع به جنايات عرب ها با شعار اسلام حرف بزني بخودت زحمت نده چون منكه تاريخ رو خوندم بيشتر از خودشون و كارهاشون نفرت دارم و اگه يكنفر باشه به قتل عام همشون راضي باشه اون منم،ولي دليل نميشه كه روي درستي دين اسلام تاثير بذاره
همه ي اديان نقص هايي دارن همونطور كه گفتم ولي كمترينش اسلامه و بعدش هم زرتشتي
منکه گفتم، من نمی خواستم به اسلام واقعی توهین کنم. همون طور که در پست قبلیم گفتم، خدا نمی خواست اسلام اینی بشه که الان هست. الان توی اکثر کشورهای خارجی ما رو تروریست میدونن. توی افغانستان حتی زن ها رو آدم حساب نمی کنن.
در آخر، دوست دارم یه چیزی رو که از ویکیپدیا پیدا کردم بذارم. امیدوارم خوشتون بیاد.

در سده سوم میلادی میتراییسم کیش امپراتوری رم بود. هنوز مسیحیت و انسان گرایی بسیاری از نمودهای آیین مهر را در خود دارد(استیوارد پرون). ارنست رنان (فیلسوف فرانسوی ۱۸۲۳-۱۸۹۲) براین باوراست: "اگر رویدادی آیین مسیحیت را از تعالی باز داشته بود اینک جهان پر از میترا و مهر بود".

sushiant
2013/08/22, 20:49
مهشيد خانوم گفتم كه ناراحت نشدم.
كتابايي كه ميگي خوندم حتي اونا درمورد كشيش ها بود من در مورد سران اسلامي هم خيلي دارم.بايد تاكيد كنم كه خودمم ازين جور افراد نفرت دارم،اينها همونايين كه طعم قدرت و پول رو چشيدن و بيخيال دين شدن. ازون طرف هم عالماني داريم كه خيليا اسماشونم نشنيدن،اينم از مشكلات حكومته ؛)
مثه علامه طباطبايي با كتابش و خيلياي ديگه.

sasan2012
2013/08/22, 21:22
اينكه ما بيان ميكنيم فردي آسموني كاملا اشتباه است دوست عزير انسان ها تمام خاكي و زميني اند با خصوصيات انساني
خوب بيان نكريد خدا خيلي كارها رو در جهت جامعه اي بهتر و دنياي بهتر كه كمتر در آن ها افرادي كافر( مثل من)وجود داشته باشه ميتونست انجام بده ولي علت انجام ندادن اين كار ها رو بيان كنيد(دليل حكمت هم نميشه اينجا بيان كرد زيرا حكمت براي اينه از ايه از اتفاق بدتر نيفته ولي اينها همه خوبي‎(‎

sushiant
2013/08/22, 21:49
منم قبولدارم كه ادم اسموني نداريم و حرفي هم برخلافش نميزنم.
ببين ساسان جون خدا دخالت مستقيم تو انتخاب بنده هاش نميكنه.درستشم همينه وگرنه جبر و اخيار معني نداشت!هركسي مختار انتخاب دينشه معني نداشت!
اگه خدا بخواد در همه چي اونطوري كه تو مدنظرته دخالت كنه ديگه بهشت و جهنم معني نميده!گناه و ثواب معني نميده!تازه كار خوب و بد هم بي ارزش ميشه
اگه نماينده هاي خداهم بيشتر اوني كه تاحالا شنيدي قدرت داشتن(يا سو استفاده ميكردن)هم شيب اعتقادات عوض ميشد مثل زمان سليمان نبي كه مردمش از تمام اديان ديگه رو برگردوندن تو اون زمان

sasan2012
2013/08/22, 22:34
خوب خدا در كار انسان ها دخالت نميكه و خوب و بد به انسان نشون داده و انسان مختاره
داستان دين با منطق جور مياد ولي با واقعيت نه اديان كه خدا آفريده همه شون داراي مشكل اند و مورد تحريف قرارشدن
من خداي توانا رو قبول دارم ولي اديان رو نه و در بحث اديان فقط قيامت و قبول دارم و بقيه رو قبول ندارم

sushiant
2013/08/22, 23:22
بنظر من دين اسلام مورد تحريف واقع نشده،كه بنا به گفته ي ساسان جان بعدا مورد بحث واقع ميشه
راستي خبر مهم اين بحث اين شد كه ساسان جان خودش گفت من به خدا و قيامت اعتقاد دارم! :)) نگين نگفتا! :)
البته من هنوز زياد خوشحال نيستم،دوست دارم دوستم تو اعتماد كامل و با راحتي خيال شباشو سر كنه نه اينطوري :(
با تشكر از همه ي بچه هايي كه معلوماتشون از ما بيشتر بود ولي شركتي تو بحثمون نكردن

sasan2012
2013/08/22, 23:33
واقعا بايد تشكر كرد از افرادي تو بحث شركت نكردن
اينكه من به خدا اعتقاد داشتم ولي به اديان نه واضح بود و هر وقت حرف منطقي بزنيد من قبول ميكنم و قيامت رو قبل از همه اين بحث ها قبول داشتم زيرا بدون قيامت دنيا معنا نداره و انسان خود كشي كنه بهتره ولي مطمعا باش بقيه رو به اين زودي قبول نميكنم
خدا حافظ من برم بخوابم

md1992
2013/11/09, 15:50
همه*ی برهانهای وجود خدا رو تو قسمت اثبات خدا گذاشتم بخونشون اگه اشکالی تونستی بگیری یا دیگران اشکالی تونسته باشن بگیرن که بی جواب مونده باشه اونوقت با این قاطعیت بگو نمیشه!