PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مذهب

vartan
2013/08/17, 10:56
به قول مارکس : مذهب بزرگترین اختراعه بشره
نظر شما در مورد مذهب چیه ؟

M.Mahdi
2013/08/17, 11:04
مذهب چیزیه که هدف زندگی انسان رو توجیه میکنه

vartan
2013/08/17, 11:14
چرا باور داری به وجود مذهب ؟

M.Mahdi
2013/08/17, 11:17
چرا باور داری به وجود مذهب ؟

منظورت چیه ؟

مذهب یه وجودی نیست که بخوای بگی وجود داره یا نه !

مثل اینکه من از تو بپرسم چرا باور داری به وجود فرهنگ ؟؟؟؟؟؟

vartan
2013/08/17, 11:19
مثل اینکه من از تو بپرسم چرا باور داری به وجود فرهنگ ؟؟؟؟؟؟

فرهنگ یه هنجاره .پس یه وجودی داره
فرهنگو ما نساختیم.انسان های قبل از ما.خیلی قبل تر با فهم هنجار های عمومی قوانین نانوشته ای رو ساختن
مثل لباس پوشیدن که طی زمان تغییر کرده اما محورش همونه
پس یه وجودیه و یه مخترع داره
هنجار های وجودیه ما میشن فرهنگ
فرهنگ غرب و شرق .اسلامیو مسیحی و ....
خوب حالا مذهب از چی سرچشمه گرفته به نظرت؟

Blue moon
2013/08/17, 11:32
به قول مارکس : مذهب بزرگترین اختراعه بشره
نظر شما در مورد مذهب چیه ؟
به نظر من مذهب یک مسیر اعتقادی هستش
به هرحال ادمی باید در زندگی به چیزی اعتقاد داشته باشه

vartan
2013/08/17, 11:34
به نظر من مذهب یک مسیر اعتقادی هستش
به هرحال ادمی باید در زندگی به چیزی اعتقاد داشته باشه
آها.آفرین.همین !!!خوب چرا مذهب؟چرا خدا رو قاطی زندگیمون کردیم ؟!
میتونستیم ی هنجار دیگه مث فرهنگ درست کنیم
فرهنگو رعایت نکنی تهش میشی بی فرهنگ
اما مذهبو ...میشی مرتد و بای بای میکنن باهات

Fateme
2013/08/17, 11:47
مذهب با دین فرق داره!! نکته ی اول قابل توجه!!!

مذهب میتونه ساخت ادم ها باشه...درست عین یک فرهنگ...

دین میتونه توسط ادم ها ویرایش بشه،تبدیل شه به مذهب...

و اشکال درست همینجاس!!!! که ما داریم مذهب رو پیروی میکنیم نه دین رو!

M.Mahdi
2013/08/17, 11:48
آها.آفرین.همین !!!خوب چرا مذهب؟چرا خدا رو قاطی زندگیمون کردیم ؟!

چرا منو تشویق نکردی پس ؟ ((200))

ببین ذات انسان اصولا جوریه که دلش میخواد حتما یه قدرت برتر و ماوراءالطبیعه ای رو باور کنه ....... برا یعضی ها خداست ......... برا بعضی ها بت ....... برا بعضی ها شیطان و....

vartan
2013/08/17, 11:51
دین و مذهب یکیه عزیزک
دین اگه یه درخت باشه مذهب شاخشه !
هر کدوم نباشه به هیچ دردی نمیخوره

vartan
2013/08/17, 11:53
چرا منو تشویق نکردی پس ؟
یه لحظه صبر کن.برو خط پایین

ببین ذات انسان اصولا جوریه که دلش میخواد حتما یه قدرت برتر و ماوراءالطبیعه ای رو باور کنه ....... برا یعضی ها خداست ......... برا بعضی ها بت ....... برا بعضی ها شیطان و....

آفرین .دست سوت.هورا !((200))خاک بر سر شدیم رفت
آدم درسته که یه نقطه اتکا میخواد اما آدم بت نمیسازه برای خودش
به همین دلیل ه نظرم همه کمونیست ها سیگارین.نقطه اتکا
اما درسته ؟
این قضیه از مواد مخدر بدتره
ین که یکی بیاد بگه هرچی خدا بخواد وحشتناکه

DaReN
2013/08/17, 11:56
خوب اونی که خدا رو قبول نداره یا اصلا دین وبنابراین مذهبی نداره هم میگه هرچی سرنوشت رقم زده...!
فکر نمیکنی این اعتقاد به سرنوشت و خدا یه جورایی هم نوعن؟!

Fateme
2013/08/17, 12:00
دین و مذهب یکیه عزیزک
دین اگه یه درخت باشه مذهب شاخشه !
هر کدوم نباشه به هیچ دردی نمیخوره

یه مقدار نظرت رو راجع به تفاوت دین و مذهب بیشتر باز کن...

vartan
2013/08/17, 12:04
خوب اونی که خدا رو قبول نداره یا اصلا دین وبنابراین مذهبی نداره هم میگه هرچی سرنوشت رقم زده...!
فکر نمیکنی این اعتقاد به سرنوشت و خدا یه جورایی هم نوعن؟!

نه نمیگه ! من هرگز ندیدم یه ماتریالیست بگه هرچی خدا بخواد.یا بیخیال سرنوشت این بوده
اونا میگن هرچیه خودمونیم.اگه بدیم به خودمونه خوب هم همینطور
کمونیست سخت کار میکنه تا از بین نره
میدونی چرا ؟چون کمونیست ها نتیجه گران.کاری نداره چیکار میکنه و چقدر کار میکنه(منظورم از چیکار کار بد نیست.منظورم شغله) اون فقط میخواد ب هدفش برسه و نمیزاره کسی حقشو بگیره
اما یه با خدا اگه حقشم بگیری داد میزنه حلالت نمیکنم . اون دنیا ازت میگیرم.بعد هم میگه حکمتی توشه.قبول داری؟

Fateme
2013/08/17, 12:13
نه نمیگه ! من هرگز ندیدم یه ماتریالیست بگه هرچی خدا بخواد.یا بیخیال سرنوشت این بوده
اونا میگن هرچیه خودمونیم.اگه بدیم به خودمونه خوب هم همینطور
کمونیست سخت کار میکنه تا از بین نره
میدونی چرا ؟چون کمونیست ها نتیجه گران.کاری نداره چیکار میکنه و چقدر کار میکنه(منظورم از چیکار کار بد نیست.منظورم شغله) اون فقط میخواد ب هدفش برسه و نمیزاره کسی حقشو بگیره
اما یه با خدا اگه حقشم بگیری داد میزنه حلالت نمیکنم . اون دنیا ازت میگیرم.بعد هم میگه حکمتی توشه.قبول داری؟
صرفا همینه که میگم مذهب و دین یکی نیستن....

ببین تو دین میاد میگه به کسی دین رو زور نکنین...اما ایا واقعا ما به این گوش دادیم؟؟؟
ایه ی قران داریم که میگه اگر زنتون بدتر جرم ها رو هم کرد حق ندارین از خونه بندازینش بیرون...اونوقت ایا ما واقعا اینکار رو میکنیم یا واسه خودمون تهمت میزنیمو اخرشم سنگسار؟؟؟ اصلا سنگسار تو احکام اسلام نیست ولی از اکثر مردم که بپرسی فک می کنن دستور دینه...

دین رو عوضش کردیم داریم از چیز دیگری پیروی میکنیم...که به نظر من بهش بایدگفتم مذهب!

sama1
2013/08/17, 12:16
صرفا همینه که میگم مذهب و دین یکی نیستن....

ببین تو دین میاد میگه به کسی دین رو زور نکنین...اما ایا واقعا ما به این گوش دادیم؟؟؟
ایه ی قران داریم که میگه اگر زنتون بدتر جرم ها رو هم کرد حق ندارین از خونه بندازینش بیرون...اونوقت ایا ما واقعا اینکار رو میکنیم یا واسه خودمون تهمت میزنیمو اخرشم سنگسار؟؟؟ اصلا سنگسار تو احکام اسلام نیست ولی از اکثر مردم که بپرسی فک می کنن دستور دینه...

دین رو عوضش کردیم داریم از چیز دیگری پیروی میکنیم...که به نظر من بهش بایدگفتم مذهب!

از نظر من هم دین و مذهب یکیه!ولی معانیش الان عوض شده
چرا به یه آدم میگن مذهبی؟یعنی اون آدم دینداره؟یعنی بقیه بی دینن؟

Fateme
2013/08/17, 12:24
از نظر من هم دین و مذهب یکیه!ولی معانیش الان عوض شده
چرا به یه آدم میگن مذهبی؟یعنی اون آدم دینداره؟یعنی بقیه بی دینن؟

یک جمله ای بود که الان من دقیق یادم نیس ولی مفهوم کلیش این بود: بین ادم های دین دار هرچه گشتم دینی ندیدم ولی دین را بین ادم های بی دین پیدا کردم...

یه همچین چیزایی بود... که دین داری صرفا به انجام یه سری چیزا نیست...به چیزهای دیگه ایی که بهشون توجه نمی کنیم...

majidking
2013/08/17, 12:27
دین عبارت است از هنجار های اعتقادی برای اصلاح رفتار بشر در زندگی و هدف دادن به اون صرفا بهانه ای برای زندگی و هدفی برای زندگی دوم . ( اوهو((200))) دین توضیحی برای ایجاد نظم بیشتر در زندگی انسان ها بوجود اومده ((119))

Justin
2013/08/17, 12:32
آقا من الان فرق دین و مذهب رو علمیش رو میگم که دیگه بحثی نباشه. دین یه چیزه کلیه مثلا من و یه میلیارد نفر دیگه هممون دینمون اسلامه اما مثلا من مذهبم تشیعه ، یکی دیگه تسننه، یکی دیگه حنفیه ، یکی دیگه هم وهابیه. دین اگه شاخه شاخه بشه به اون شاخه ها میگن مذهب. مثلا من و یه سنی کلیت اعتقاداتمون یکیه ، اما نثلا من به عدل خدا اعتقاد دارم ، اون نداره. بنابراین دو تا مذهب به وجود میاد.

sama1
2013/08/17, 13:18
آقا من الان فرق دین و مذهب رو علمیش رو میگم که دیگه بحثی نباشه. دین یه چیزه کلیه مثلا من و یه میلیارد نفر دیگه هممون دینمون اسلامه اما مثلا من مذهبم تشیعه ، یکی دیگه تسننه، یکی دیگه حنفیه ، یکی دیگه هم وهابیه. دین اگه شاخه شاخه بشه به اون شاخه ها میگن مذهب. مثلا من و یه سنی کلیت اعتقاداتمون یکیه ، اما نثلا من به عدل خدا اعتقاد دارم ، اون نداره. بنابراین دو تا مذهب به وجود میاد.

دقیقا!دین موضوعیت کلی داره که تقریبا توی همه ی ادیان کلیتش یکسانه.(عدالت،ظلم ستیزی و ...)ولی این مذهب که به نوعی باعث شده دین دچار حاشیه بشه!

sasan2012
2013/08/26, 06:03
من این تاپیکو ندیدم و گرنه استاد بحث ها و کاسه داغ اینجور بحث هام
دین یک رو دخانه بزرگ و جاری و مذهب یک شاخه از رودخانه (دین) که منبعش دین هست ولی هر شاخه به یک سمت و شاخه دیگه به سمت دیگه پس مذاهب تفاوت دارند و هر مذهبی میگه ما شاخه اصلی هستیم و اونا در اشتباهند و در حقیقت هر مذهبی بعضی از اعتقادات شو از خودش و اعلما اون مذهب بوجود آوردن پس در هر مذهبی امکان اشتباه بسیار بسیار زیاده
خوب پند تا سوال از بحث مذهب
1.چرا اصلا مذهب بوجود اومده مگه دین برای مردم کافی و بدون نقص و دارای تکامل نیست؟؟
2.چرا در اسلام اینقدر مذهب داریم مگه اسلام بهترین و کم تحریف ترین دین نیست؟؟
3.چرا مذاهب به تدریج درست شدن ومگه مردم اولیه دین ها نیازی به مذهب نداشتن ؟؟

sylar
2013/08/31, 22:45
من یه سوال دارم، اینکه میگن فلان دین کامل تر از فلان دینه یعنی چی؟
مثلا مسلمونا میگن اسلام کامل ترین دینه، مسیحی ها میگن مسیحیت کامل ترین دینه، یهودی ها هم همینطور، خوب از کجا میشه فهمید کدوم واقعا کامل تره، معیار کمال دینی چیه؟ و یه دین چه ویژگی باید داشته باشه که معلوم بشه دیگه کامل هست؟

sasan2012
2013/09/04, 18:40
زدی تو خال پ
کلا هر مذهبی طبق معیار خودش کاملترینه مثلا مسیحی از لحاظ آزادی اسلام از لحاظ ورود دین به زندگی همینه ولی اسلام فقط کم تحریف ترین دینه نه بهترین تو بدترین ها بد بهتر میشه