PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرشته ها

vartan
2013/08/17, 10:50
دلایل بود و نبود فرشته ها
هم از بحث مذهبی و هم از بحث منطق
یعنی آیا تاکنون کسی یه فرشته دیده ؟؟

Justin
2013/08/17, 11:32
((107))((107))((107))((107))مگه باید همه چی رو ببینی تا باور کنی؟ ما چون خودمون درگیر سه بعد مادی هستیم فک میکنیم همه چی رو باید دید.اصن به فرشته ها کاری نداریم ، یه مثال خیلی درجه یک میزنم موضوع تفهیم شه. فک کن یه سری موجودن روی یه کاغذ زندگی میکنن یا به عبارتی دو بعدین حالا این موجوذات اگه یه کره ببینن فک میکنن چه شکلیه؟ فک کنو بگو((200))
ایول عجب قلیونی میکشه این شکلکه دو سیبه عایا؟

vartan
2013/08/17, 11:37
اصلا و ابدا اینطور نیست.شما اول به من ثابت کن ان موجودات دو بعدی میبینن
میدونی ؟ اونا اصلا نمیبینن احتمالا

Justin
2013/08/17, 11:43
د نه د. داری گیر بی خودی میدی.فرض کنیم که این موجودات فقط هون دو بعدی ها رو میتونن ببینن

vartan
2013/08/17, 11:47
خب، خدا گفته که به اندازه ی حرف های بسم الله الرحمن الرحیم موجود دارای شعور داریم. پس مجبور یکی رو فرشته به حساب بیاریم. فرشته هم دیده شده. اوون کسایی که مردن و بعد زنده شدن از دیدن کسی که نه زن بود نه مرد و بسیار زیبا بود در موقع مرد سخن گفتن.

فک کنم دو جنسه های نیجریه رو دیده((200))
خدا خودش میگه هیشکیو از مرگ برنمیگردونیم.کفر میگی چرا ؟((200))
مجبور به کاری نیستیم؟!!!
اینجا فضا خیلی بستس و نمیشه بیشتر ازش کنم وگرنه چیزای زیادی میتونستم بگم.و اینکه مشکل سنی هم هست

vartan
2013/08/17, 11:49
د نه د. داری گیر بی خودی میدی.فرض کنیم که این موجودات فقط هون دو بعدی ها رو میتونن ببینن

خوب نمیتونن برادره من !!!
بحث دید نیست
ما همون میکروبارم نمیتونیم ببینیم چرا نمیگم نیست !
فلسفه اینجا به کمک ما میاد

Justin
2013/08/17, 11:58
آرش جان، اصن بحث فلسفه و اثبات نیست چون همون اول گفتم فرض کن چنین موجوداتی هستن حالا تو اومدی میگی نمیتونن ببینن؟ فرض کن برادر من. اصن میخواستم آخرش به این نکته برسم که اون موجودات کره رو به صورت یه دایره میبینن . حالا، تعمیمش میدیم به سه بعد که خودمون داریم زندگی میکنیم توش. اگه یه موجودی مثلا پنج بعدی باشه ما نمیتونیم درست درکش کنیم چون خودمون سه بعدی هستیم. گرفتی؟

Prince-of-Persia
2014/01/17, 11:00
فرشته در ادیان مختلف

زرتشت:به شش فرشته بلند مرتبه زرتشتی امشاسپندان و به دسته دیگر که مقام پایین تری دارند، ایزد گفته می*شود. ایزدان دو دسته*اند، ایزدان مینوی و ایزدان دنیوی. تمامی فرشتگان مخلوق اهورامزدا هستند و هر امشاسپند مظهر یکی از صفات*های او است.
یهودیت:در این دین، فرشتگان به منزله بندگان خدا هستند که دستورات او را در زمین اجرا می*کنند. آنان مومنان را حمایت و کافران را تنبیه می*کنند و وحی را به انسان*ها می رسانند. گاهی هم امکان دارد در زمین به شکل انسان ظاهر شوند.
مسیحیت:در انجیل، در موارد متعددی از فرشتگان صحبت شده*است. فرشتگان پیش از انسان آفریده شده*اند، مرتبه*هایی دارند و محافظ انسان اند. درود فرستادن و به نوعی پرستش بعضی از فرشتگان مانند میکائیل در کلیساهای مسیحی رایج است و از سدهٔ چهارم میلادی، در سرزمین*های مسیحی نماز خانه*هایی برای میکائیل ساخته شده*است.
اسلام:با اینکه فرشتگان (به تعبیر قرآنی "ملائک" جمع "ملائکه") موجوداتی غیر مادی اند به طور معمول با استفاده از تصویر و تمثیل از آن*ها یاد شده*است. در قرآن کریم، فرشتگان با بال*های دوگانه، سه گانه یا چهار گانه معرفی شده*اند که حکایت از توانایی*های متعدد آنان دارد. فرشتگان جایگاه و کار معینی دارند و هیچ گاه از فرمان خدا سر باز نمی*زنند و می*توانند با چهره انسان، بر پیامبران و برخی از اولیای الهی ظاهر شوند. آنان در زمان*های گوناگون به یاری مومنان می*آیند و آنان را در حل مشکلات یاری می*دهند و هنگامی که خداوند آدم را خلیفه خود در زمین گردانید تمامی فرشتگان به جز ابلیس بر او سجده کردند. ابلیس که خود از جنیان بود و با عبادات بسیار به این مقام معنوی رسیده بود، به دلیل تکبر و نافرمانی از بهشت رانده شد. به باور مسلمانان همواره دو فرشته همراه انسان اند که کارهای نیک و بد او را ثبت می*کنند. فرشته ثبت کننده کارهای بد در شانه چپ و دیگری در شانه راست قرار دارد. به این دو فرشته در قرآن کرام الکاتبین گفته می*شود که به معنی دو نویسنده بزرگوار است.